plakát seriálu

Vyšehrad

(Vyšehrad)

Názory uživatelů

Úpadek

Nerad hodnotím před koncem série, ale tady musím. Vyšehrad vystartoval jako strašná krátkometrážní bomba o namachrovaném čutálistovi Lavim. První díly jsou opravdu vypečené, zesměšňují konkrétní kauzy (skleněnej Rosa, no LOL), herecky to ujde a díky stopáži nestačí nudit. Odhadem tak od dílu Škodovka seriál ale hlásí úpadek hned na několika frontách. Možná jen můj dojem, ale i v těch sedmi minutách často nedokáže zaujmout, často se dostává za čáru nevkusu a nejspíš došly reálný kauzy, který by se v našem fotbalu daly zviditelnit a zesměšnit (což mi teda přijde divný), takže výsledný hlavní vtip dílu je evidentně dílem autorů samotných. Třeba scéna se zamilovaným trenérem byla trapná jak mraky.

EDIT: Seriál to nějak nakonec doválčil až do konce, k žádnému zmrtvýchvstání už nedošlo, takže šedý průměr a doufám, že další série buď nebude nebo že si na ni najdou někoho, kdo umí psát scénáře.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Lavi aneb jak zazdít něco zábavného

Řítil se jak lavina... A to se dá říct nejen o Lavim, ale o celém seriálu. Vyšehrad začal a okamžitě se stal hitem, jeden vtip střídal druhý a spousty lidí se skvěle bavilo. První čtyři díly opravdu patří mezi to nejvtipnější, co jsem na obrazovce laptopu letos viděl, jenže pak se podařilo všechno zazdít. Zlom přišel pátou epizodou, kdy za oběť nevtipu padnul někdo, kdo si to nezasloužil a i mnoho těch, co se původně bavilo, se k tomu postavilo zády. Druhou chybou je amatérismus od serveru, který seriál vydával. Ve chvíli, kdy máte obrovský úspěch nevědět, kdy se bude vysílat další díl a hlavně o tom nic neříct, je něco nepředstavitelného. Druhá polovina, která se odvysílala s velkým odstupem, pak působí tak, že už ji vlastně nikdo dělat nechtěl, protože si vtipnou munici vystříleli a některé díly mají úroveň Laviho tréninkové morálky. I když musím uznat, že úplně poslední díl se povedl a dal vzpomenout na ten vtipný začátek. Škoda, tady se podařilo zazdít něco opravdu zábavného...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bomba

Za mě teda naprosto super, tenhle seriál jde mimo můj žánr, ale musím říct, že mě teda zaujal neskutečně. Je to fakt sranda a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Jediné co mi mrzí, tak je to, že jsou to opravdu tak kraťoučké díly. Ale chápu, že to je účel a asi to plní ten správný efekt. :-) Doporučuji tomu, kdo se chce pobavit a trošku nahlédnout do "kauz našich fotbalistů".

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to se povedlo...

Pravda je,že jsem viděl teprve dva díly,ale musím říci,že od Ivánku ,kamaráde jsem nic lepšího na téma fotbal neviděl.Tento webseriál vystihuje chování rádoby plejerů,kteří si ve 20 letech myslí,že jim svět leží u nohou.Peníze,které v klubech berou je staví do pozic velkých kingů,kteří si mohou dovolit téměř vše.Skvělý herecký výkon D.Prachaře v roli agenta fotbalové hvězdy ještě zvýrazňuje vztahy v zákulisí českého fotbalu.Jestli to vydrží,tak se ještě máme na co těšit.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Génius i dylina

Rekordně rychle vyvařený kult. Svého času se nedalo otřít o kulatý nesmysl bez toho, aby nezačaly létat narážky na Laviho, aby za pár měsíců přesně tak rychle ustaly a z Vyšehradu se místo klasiky stalo upatlaný nevzhledný patvar. Nedokážu pochopit, jak na čtyři svižné díly, které umí skrz Štáfkova nevymáchaná ústa na první dobrou trefit každé okřídlené fotbalové klišé posledních let či klidně dekád, připadne ve zbytku tolik čistého odpadu, kdy je mi za kompletní herecký i tvůrčí ansámbl plně trapně.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Genialitka

Lavi se přiřítil jako lavina, ale já na nějakej novej internetovej seriál o fotbalu docela dlouhou dobu úspěšně prcal. Ale dýl už jsem na to asi prcat nemoh, ty vole, protože tý píči Laviho je všude plno. A teď vážně. Ten seriál je skutečně... no, ano, geniální. Fotbal prcám, takže mi je to úplně fuk, ale tenhle seriál je fakt bomba. Krátký, úderný, geniálně zahraný (hlavně Kuba Prachař v něm přímo září, škoda, že nemá víc prostoru), v těch pár minutách nestačí nudit, fóry jsou naprosto perfektní a skvěle vypointované. Prostě paráda, já jsem po prvních čtyřech dílech nadšen a rozhodně se podívám i na ty další. Tahle móda miniseriálů mě zprvu znepokojovala, ale začíná se mi to líbit, protože je to asi fakt pecka. Vyšehrad je geniální počin a já mám radost z dalšího českého seriálu, který má nepochybné kvality. A abych nezapomněl, nemusíte mi řikat pane, normálně mi tykejte. 95%. P.S.: V tom Kubovi (Štáfkovi) vážně něco bude...

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Výborný

Tak tohle jsem teda nečekal. Sice to má teprve 4 díly, ale stejně to je skvělý. A ty hlášky no tak ty to uplně nejvíc zabíjí :D. Třeba ten 4. díl (Kabelka) tak to "Pískej to!" :D to jsem vážně nemohl a smál jsem se asi 30 minut :D.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé