plakát seriálu

Za branou

(The Gates)

Názory uživatelů

Hodnocení po letech

K hodnocení tohoto seriálu se vracím roky (minimálně jeden:)) po shlédnutí, tak si snad na něco vzpomenu. Co vím jistě je toto: je mi líto, že seriál skončil po první sérii. Byl chytlavý a se zajímavým obsazením, postavami i nápadem. Rozhodně je srovnatelný třeba s Vampire Diaries, které už se těší 5.sérii. Doporučuji tedy všem, co mají rádi upíry, vlkodlaky a další havěť jako hrdiny a ne jen jako padouchy.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zajímavý a plný nadpřirozena

Seriál mne nadchnul už prvním dílem. Svým způsobem by se dalo říct, že je v něčem originální. Sice tu jsou upíři, vlkodlaci a k příjemnému překvapení i démonka (sukuba), ale žijí odříznuti od ostatních alias za branou. Velice jsem si oblíbila postavy - vlkodlaka Bretta a oba (upíry) Radcliffovi. Děj je skvělý a překvapivý. Láska Bretta k Andii se mi líbí mnohem víc než láska, která vznikla mezi Andie a Charliem. (Ovšem i přesto se mi tento pár zamlouvá.) Zvláštní postavou je Devon - především na konci posledního dílu, kdy Charlieho přivedla "zpět k životu". Mrzí mne, že seriál nepokračuje další sérií.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Gates :)

Typ takového seriálu se mi moc líbí (tajemno, upíři, vlkodlaci, čarodějnice, sukuby). Jsou zde zajímavé postavy od upírky Claire Radcliff (Rhona Mitra), přes rodinu Monahanovi (Sarah - Marisol Nichols a Nick - Frank Grillo) po čarodějku Devon (Chandra West).
Je škoda, že nenatočili další řadu. Je velmi povedený a originální.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Škoda, že je jen jedna řada.

Na tento serial jsem se dívala, když ho dávali na prima love. Přišel mi dost dobrej. Byl zas o něčem jiném než co teď pořád natáčej. Nebyli tam jen upíři, ale i jiné bytosti a to se mi na tom asi líbilo nejvíce. Škoda, že natočili jen jednu řadu mohlo to mít zajímavé pokračování, které by mělo smysl na rozdíl třeba od jiného seriálu u kterého jedna řada bohatě stačí. Škoda, že se na to vykašlali a skončili jen jednou sérií.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Gates

Upíři, vlkodlaci... že by seriálové Twilight? Nevím, Twilight jsem nikdy neviděla, ale u The Gates jsem se náramně bavila.
Tajuplný příběh, každá postava sebou nese své vlastní tajemství, která postupně vyplouvají na povrch.
V neposlední řadě je v The Gates množství sympatických postav, které jsou podle mě hnací silou celého seriálu. Líbili se mi všichni, od upírky Rhony Mitry (Kit z Nip Tuck) přes šerifovu manželku Marisol Nichols (pamatujete si Chrisovu Biancu z Charmed?) až po patnáctiletou Skyler Samuels v roli démonky Andie. Největším sympaťákem celého seriálu pro mě byl ale Dylan (Luke Mably; Prince and Me). Tento typ postavy, sexy cool drsňák, ale klaďas, se objevuje ve většině seriálů, a vždycky mě dokáže dostat do kolen :)
Až čas tu postupně ukazuje, které postavy jsou kladné a které záporné. Většina z nich spadá do obou rovin, ale každá má moment, kvůli kterému jí musíte fandit až do konce (ano, včetně Devon).
Nějaký hlavní děj seriál asi nemá. Nový šerif se snaží chránit obyvatele izolovaného městečka od jakéhokoliv zla a často skončí zametáním jejich vlastních ne zrovna ilegálních činů. Tak trochu jsem od posledního dílu očekávala velkou finální bitvu mezi upíry a vlkodlaky, ale nic takového se nekonalo.
Seriál skončil naprosto otevřeně, což nepotěšilo, ale na druhou stranu se to dalo celkem čekat. The Gates měly jako další v řadě tu nevýhodu, že seriál byl zrušen až po odvysílání (nebo přinejmenším natočení) posledního dílu, takže tvůrci možná počítali s vyústěním této minimálně zapeklité situace v sérii druhé. Podle mě je škoda, že se jí nedočkáme, protože by mě hodně zajímalo, jak by se s proměnou synáčka v démona vyrovnávali Šerifovi, nehledě na to, proč to Devon vlastně udělala...
Rozhodně nelituju času, který jsem seriálu dala, vrátil mi ho zpět i s úroky.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The Gates - dobrý

Mám rád mysteriózní náměty s tématikou upírů, vlkodlaků, sukub a čarodějnic. Ti všichni žijí v Gates, uzavřené komunitě, kde téměř každý má co skrývat a tak každý nechává těm ostatním soukromí... Přesto se tu však intrikuje, občas dojde ke zločinu a nový šerif toto vše postupně odkrývá. Seriál má slušnou atmosféru a hodně zajímavých charakterů (možná až příliš - některé linky příběhu mohou být otravné - například nerozhodnou Andie bych nejradši nakopal...). Líbí se mi, že tu nejsou žádné jasně kladné a záporné strany, ale prostředí je přímo nabito energií, například upíři a vlkodlaci se nemají moc rádi a příměří hrozí prolomením, bylinkářka-čarodějka Devon pořád kutí něco podezřelého atd. Tahle atmosféra je ovšem budována postupně, takže vydržet a nezabalit po prvních pár dílech!
Pokud máte tenhle typ seriálů rádi jako já, je to "must see"; pro ostatní to asi nic zvláštního nebude, ale dívá se na to i moje přítelkyně, která jinak nesnese pohled na zvětšené upírské zoubky :)

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

70%

Zkoukla jsem nějaké dvě, tři epizody, ale to je asi tak všechno. Matně si pamatuju nějakou paní upírku, paranoidního šerifa a pubertální děcka ve škole, kde se nejspíš poflakují nějací vlkodlaci. Bohužel to ve mně nezanechalo nic, co by mě přimělo u seriálu zůstat. Ale kdo ví, třeba se k tomu někdy vrátím...:-)
Edit 7. 2. 2011 - Ano, tak téměř volné zkouškové období zapříčinilo, že jsem The Gates dala druhou šanci a jediné, čeho lituji, je to, že má seriál pouze jednu sérii. Zhruba od čtvrtého dílu se to začalo pořádně rozjíždět a scénáristi si vyšlapali trnitým porostem hezkou cestičku (jen škoda, že neměli možnost ji vydláždit), čímž odkryli spoustu zajímavých dějových linek, a mě by vážně zajímalo, co bude s Andie, Charliem, Brettem, Devon, Sarah i Leigh a s ostatními. Každopádně to byl seriál, který konečně po dlouhé době disponoval (když už ne nápaditějším spektrem postav) neotřelým nápadem. Hodnocení zvyšuji na 70%, a velmi ráda.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Celkem koukatelné

První díly nevíte o co přesně jde, ale baví vás to. Pravda, znám i lepší seriály, na které nedokážu přestat myslet ani po několika letech od jejich vysílání (mé největší srdcovky), ale u Gates si v klidu odpočinete, pár mozkových buněk vám to zaměstná a to tady koneckonců jde :)

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tajemno... to je moje

Začala jsem se dívat na tenhle seriál a musím přiznat, že je to přesně můj šálek kávy. Tajemno, upíři a jiné tajemné potvůrky žijí v jednom malém městečku a hrají si na úúúplně obyčejné lidi. Každý má své malé tajemství.
Seriál se mi líbil, velká škoda, že už asi nebudou další pokračování.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vyvíjí se

Musím souhlasit a Alanarem, doopravdy mě tento seriál ze začátku vůbec nebavil, ne nebavil prostě nudil. Ale jsem trpělivá a vydržela jsem :) Teď jsem viděla za sebou dva díly 8 a 9. Pěkně se to rozjelo chudák Monohan. Upíři, vlkodlaci, čarodějnice a další freak :) Držím palce a přeju hodně dalších a ještě lepších dílů.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

souhas s Alanar

Souhlasím s Alanar, také jsem se na seriál mrkla na základě vysokého hodnocení zde, ale po prvních třech dílech mě uplně nepoložil teda. Námět mi příjde fajn, jelikož, upíry vlkodlaky a čarodějky to můžu, ale zatím se tam nic moc neděje. Zkoukla jsem upoutávku ke 4 epizodě a ta už vypadá lépe, ale prozatím teda hodnotím spíše někde mezi 60 - 70%.

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zklamání

Řídil jsem se vysokým hodnocením, ale dost mě to zklamalo. Relativně tuctový námět, pár nic moc zápletek. Možná to není jenom můj šálek kávy. Rozhodně mě dvě epizody odradily od sledování dalších.

60 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The Gates

Jeden z mých nejoblíbenějších fantasy seriálů. Skvělé prostředí a nápad. Moc se mi líbí příběh a to, že tu je skoro každé známé "monstrum". Je tu hodně akce a tajemství, která postupně vyplouvají na povrch... Jediné, co mě mrzí je, že má tento seriál pouze jednu řadu a neukončený příběh...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Další řady, prosím

Zde by jsem naopak přidala další řady. Povedený seriál.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zjímavy a promyslení serial o upírech

Zjímavy a promyslení serial o upírech,jen škoda že se další řady už nedočkal :(

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Gates

Serial som nasla nahodne. Zaujalo ma ze su tam aj ine "nadprirodzene" bytosti nie iba vlkodlaci a upiri. Dej sa zdal byt zaujimavy ale myslim ze obratky to zacalo naberat az v posledných seriach.Konečne pomyslela som si ale potom som nasla na internete ze serial bol zruseny. takze to bolo posledny krat co som si o seriali ktory pozeram nezistila viac.
Nebolo to az take nudne,dalo sa to pozerat, sem tam bolo nieco co som necakala. Ale nepacilo sa mi ako to ukoncili,mohli im dať šancu natočiť ešte jeden diel ktorý by to vysvetloval a nie ukončiť to len tak niako. Mohli myslieť aj na to že niaky divaci to pozerali a že by chceli niake dobre ukoncenie.
Herecke obsadenie bolo celkom v pohode,zaujimava kombinácia. Ale ľutujem casu ktorý som tomu serialu venovala.

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Brány...

Řekněme, že mě hrozně moc baví nadpřirozeno. A tohle byl můj první seriál se sukubami. A ze začátku se mi prvních pár dílů líbilo ale pak to šlo do kytek.
Jediná normální postava je v celé řadě Rhona Mitra a její seriálový manžel. A samozřejmě Annie nebo-jak-se-jmenuje-ta-sukuba.
Seriál mi poradila kamarádka a já ho každý týden začal sledovat na Prima Love.
Jsem docela rád, že se už nedočkal další řady, protože by to bylo horší než to bylo teď. Souhlasím s Alanarem. :)
No dobře, přiznávám se, konec mě naštval. Za mě 50%

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nevím

Ani nevím jestli se mi seriál líbí nebo ne. Chvílemi je zajímavý, chvílemi nudný. Některé postavy jsou neobvyklé, jiné docela fádní. Nápad trošku ohraný, přesto je na něm něco co mě nutí dívat se dál, a abych řekla pravdu nevím co to je. Možná je to i tím, že je jen jedna řada, tak to přece dokoukám. A navíc se mi i docela líbí, ale opravdu se mě neptejte proč, protože to nevím...

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Gates - dobrá podívaná

V městečku za "branou" vypadá na první pohled všechno normálně...a pak postupně se vše odkrývá. Seriál mě ihned dostal svou nápaditosti, dějem, zvraty. Tvůrcům se podařilo namíchat ten správný koktejl a není z toho jen slátanina.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Gates

Tento Seriál je Hustý

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Smixuj všechno, vzejde z toho nic.

Když vezmeme True Blood, Moon Light, Buffy, Vampire Diaries a nevím co ještě vznikne z toho jakýsi koktejl, který namixovali scénáristé do seriálu THE GATES. Koukatelné to v seriálové pauze to bylo, ale vůbec se nedivím, proč už nepřišla další série. Neurazí, ale určitě nenadchne.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí