plakát seriálu

Zločin

(The Killing)

Názory uživatelů

The Killing po rozuzlení případu

Seriál The Killing je poměrně výjimečná záležitost. Je trochu škoda, že případ nerozvrhli jen na jednu sezónu, ale tvůrci se dějem nemají za co stydět. Postavy jsou napsané dobře, atmosféra je skvělá, vše do sebe zapadá a je dobře promyšlené od začátku do konce. Seriál se však vyznačuje jednou zajímavou věcí, kterou ne každý divák akceptuje. Tvůrci seriálu totiž s divákem od začátku manipulují a vedou ho tam, kam chtějí oni. Dívak většinu času nemá příliš prostoru k tomu, aby odhalil něco sám, protože mu jsou předkládány věci, které vedou cíleně k chybným závěrům. Pokud však na tuhle hru přistoupíte, neměli byste být zklamáni.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Killing

The Killing rozhodně patří k tomu lepšímu, co můžou kriminální seriály nabídnout. Výborná hutná atmosféra, podpořená neustálým deštěm, pošmourno, depresivní scenérie, "tam někde venku běhá vrah" a skvělý scénář plný nečekaných zvratů, plus šokující konec - perfektní. Ale u scénáře ještě chvíli zůstanu. Přeci jen je seriál koncipován tak, že během dvou sérií je vyšetřována jedna jediná vražda, tudíž měl občas seriál tendenci "topit se" na jednom místě a třeba i několik dílů se příběh nijak zvlášť někam neposouval a to nevedlo k ničemu jinému, než k tomu nepříjemnému pocitu nudy. Pokud jde o hlavní postavy, líbila se mi reálnost detektivů - žádná naleštěná CSI v oblecích od Armaniho s nejnovějšími výdobytky techniky - ale obyčejní lidé z davu. Myslím, že i přes pár chyb, kdo se rozhodne tento seriál sledovat, litovat určitě nebude.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Killing

Zajímavých kriminálek není nikdo dost, a tak The Killing byla výzva. Seriál jde jinou cestou, než většina ostatních. Celé dvě série se táhne vyšetřování jedné vraždy. To je bohužel ovšem spíše slabší stránka. Od druhé poloviny první sezóny totiž bylo jasně znát, že tvůrci, aby jim něco zbylo do další série, příběh natahují. Do té doby vynikající hutná atmosféra byla pryč a nezbývalo, než čekat, co se bude dít v sérii následující. Ta sice celkem potěšila, ale závěrečné odhalení u mě vyvolalo mírné zklamání. Takže sečteno podtrženo, zajímavá kriminálka s vynikající atmosférou a prostředím, která bohužel ale doplácí na rozdělení do dvou sérií.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Killing

Na seriál jsem se podívala kvůlu výzvě, takže jsem od toho čekala jen průměrnou kriminálku. Ale přiznám se, že první sérii jsem zkoukla téměř naráz!
Výjimečné už je jen prostředí, protože se nejedná o žádné uhlazené, "zářivé", americky krásné detektivy. Hlavní dvojci tvoří na první pohled běžný lidé, s běžnými problémy. To je mi hodně sympatické. Holder je ze začátku trochu otravný, ale pak jsem si na něj zvykla a začal mě bavit, hlavně v kombinaci s Linden. Vývoj jejich vztahu je taky zajímavý a trochu netypický, což je docela výtaná změna od jiných seriálů.

Hlavní zápletka první série je dobře zamotaná, je zajímavé sledovat, kam se postupně vyšetřování dostává a závěr je překvapující.
Dost se mi také líbí, že seriál nesleduje jen detektivy, ale i rodinu oběti a jak se vyrovnává s tak hroznou ztrátou - včetně všemožných lží a chyb. Ty emoce a jak se s nimi každý vyrovnává jinak jsou velmi dobře zahrané.
Trochu mě nebavila politická část a všechna ta strategie atd, ale nakonec to mělo význam.
Za mě tedy docela nevšední detektivka s dobrou zápletkou a zajímavými postavami. Už se těším na druhou sérii.

EDIT po dokoukání zbylých sérií: Druhá série se trochu táhne, protože se stále zabývají stejným případem a stále je tam pro mě nezajímavá politika. Ale napětí se furt drží.
Třetí série se zaměřuje na případy ztracených a zabitých dětí z ulice, což je zajímavé téma a dobře zpracované.
Čtvrtá série mě už ale bavila méně. Ne tolik kvůli případu, který je zajímavý, ale kvůli hlavní dvojici, která mě začla iritovat. Teda Linden mě postupně štvala už od druhé série.

Ale rozhodně jsem kvůli tomu nepřestala na Killing koukat, protože je to i přesto dobře udělaná detektivka.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Killing

Seriál je velice dobře natočen, díky mojí obrovské hrubce jsem až v polovině sledování první série, zjistil, že se jedná o remake severského seroše. Nu což, stalo se, dokoukal jsem a byl velice spokojen. Hlavní hrdinku Enos bych ovšem kopal od začátku do konce do zadních částí, jelikož tak strašně nesympatickou umanutou a občas natvrdlou paní jsem v hlavní roli ještě tu čest neměl poznat, platí to i o Kinnamanovi o kterém jsem si z kraje myslel původně, že bude spíš loupežníkem, než good boyem. Co se týče vyšetřování, tam jsem také rostl z jejich vlastních metod, nemluvě o záplavě zničených životů podezřelých osob, ale, nakonec musím uznat, že na tak špatnou hereckou dvojici, co do postav míněno, jsem si neuvěřitelně zvykl. Moc mě mrzí, že už seriál byl ukončen. První dvě série jsou navzájem propojené a tolik podezřelých lidí, se neobjevilo ani v Twin Peaksu, mimochodem, dost jsem při sledování na tento kult zavzpomínal. Třetí série má stejný nádech jako první dvě s rozuzlením nadmíru pro mě spokojeným. Série čtvrtá se přiznám pro mě byla nejslabší co do počtu dílů, tak celou rozpolceností hlavních aktérů. Apropos, co se týče ponurosti, zoufalství, věčně padajícího deště tmy beznadějí a jiných takovýchto neduhů, si zde divák užije ažaž. Suma sumárum zdařilý seriál.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hey, wasup Linden?!

Trochu jiná detektivka, ale fakt dobrá. Dostává se víc pod kůži všem postavám, věnuje se jim pečlivěji. Díky tomu, že na jednu epizodu nepřipadá jeden případ, jak je tomu u spousty krimálek a detektivek, které jsou všechny na jedno brdo, The Killing pro někoho možná nemusí mít takový spád, ale to je věc názoru. Já jsem spokojená.

P.S.: Holdera chci k Vánocům.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Killing

Tento seriál je hodně náročný. Lidé ho přirovnávají k Twin Peaks, ale já nevím proč. Možná proto, že se jedná o vyšetřování jedné vraždy mladé dívky, nebo proto, že Twin Peaks měl občas podobnou tísnivou atmosféru. Ale to je asi tak vše. Zde (narozdíl od Twin Peaks) jsou všechny filmařské metody podřízené dosažení bezútěšné atmosféry. (Skoro) pořád prší - spíš leje jak z konve, všichni herci jsou oškliví (možná kromě toho kandidáta na starostu), postavy jsou zakomplexované, beznadějně utopené ve vlastních problémech, většinou s žádnou sympatickou charakterovou zvláštností atd. Prostě není proč někomu fandit, není proč se pousmát, není proč se bavit. Některé postavy bych nejradši zamordoval, jak si hezky užívají v depresích. Proto si tenhle seriál ke mě nachází cestu jen velmi trnitě. Nezaujatě ale musím ocenit originalitu, výbornou hudbu, herce, i krimi příběh plný zvratů.

EDIT po poslední epizodě 1. řady: Sakra tady mě nasrali, tak našli vraha nebo ne? Otevřený konec první řady mě přesvědčil o tom, že v USA nemůže mít seriál smysluplný konec, i kdyby to byla detektivka. I kdyby byly další série, už se na to dívat nebudu. To fakt nemůžou za 13 dílů vyřešit jeden případ? Kašlu na ně.

70 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pořád nevím co si myslet a na čem jsem......

Není už moc co psát...vystihl jste to tady každý hezky, až jsem se musel u toho smát, jak máme bezmála stejné názory. Viděl jsem již sedm dílů a pořád přemýšlím, proč se k tomuto seriálu vracím :-)Prostě nevím ...:-))Je to prostě tak jiné, že to asi na mne působí abych se dál a dál dívasl..:-)).
Je pravda, že mne to více vyhovuje, že to není tak jak to bývá zvykem, co díl, to případ...Na jedné straně divní a nehezcí lidé s profi výkonem,ostré až podivné ozvučení,prostě jak jsem řekl..nějak mne to podmaňuje.Ale vlastně takový je život, nejsou jen přeci Bárbíny a Kenové...Jsem docela rád, že nejsem jen já ošklivej :-)). Taky jsem netušil,že mne až tak bude vadit,že tak často a tak vydatně prší a je vlhko a zima....Prostě opravdu přesně tak, jak o všem píše "Hrus"...Vypadá to ale tak, že to budu sledovat do závěru,jelikož jsem jak už bývá zvykem člověk zvědavej :-)), proč a kdo tu holku sakra zabil....:-))
Nejsem v hodnocení zrovna profík, tak z čistě amatérského pohledu a jak mne seriál zaujal se nebojím dáti 80%

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pekelná podívaná

Perfektní atmosféra seriálu strhne snad každého. Skvělý rozjezd, od kterého se odvíjí spousty drobností, které mají odhalit, kdo vlastně zabil Rosie. Skvělé herecké výkony, rovněž tak kamera. Jen jednu věc bych vyčetla, konec první série evidentně díky zájmu diváků překombinován tak, aby mohla navázat druhá série. Což trochu výsledný dojem trošku kazí. Jsem zvědavá na řadu druhou...

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stojí za to

The Killing je výborný seriál, který vás vtáhne do děje a nepustí. Dosahuje toho hlavně tím, že celá série je o vyšetřování jedné vraždy, takže vás nutí abyste koukali dál a nic nepropásli. Dalším je bezútěšnost prostředí, které je tmavé depresivní, deštivé, přesně jak k má vraždě být, nemluvě o skvělých dialozích a hlavní dvojici, která je jakoby obyčejná a hodně uvěřitelná,takže máte pocit, že takový lidé asi u policie opravdu jsou. Samozřejmě se vyskytne pár hluchých a zbytečných míst , ale je jich velice málo. Všem doporučuju a už aby byla druhá série:-)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál na ktorý som sa namotala

Tak tento seriál ma dostal. Jediné s čím som mala problém čakať takú dobu medzi konocom prvej a začiatkom druhej série. Tiež som mala čudný pocit z konca 1. série a myslela som si, že autori zavetrili záujem divákov, tak sa to rozhodli natiahnuť. Ale zistila som, že taký zámer bol už od začiatku - dánska predloha mala tiež 2 série. A presvedčil ma o tom aj dej celej druhej série. Herci vynikajúci, rovnako ako jednotlivé charaktery. Konečne seriál, kde detektívi, ktorí pracujú non-stop tak aj vyzerajú a okrem práce nestíhajú nič iné a majú nedostatky ako normálni ľudia. Dej vynikajúci, neočakávané zvraty, šlapnutia mimo a velmi dobre urobená hudba.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

3.řada

Celou druhou řadu jsem viděla během dvou dnů. Před třetí hodinou jsem nešla spát. Po první sérii jsem taky byla trochu naštvaná, že to není ukončené, ale celá druhá série mě nadchla. Konec byl fakt překvapivý a drsný. Ještě to musím vstřebat. Na třetí sérii, pokud opravdu bude, se už těším.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Novodobý Twin Peaks?

Ťažko hodnotiť seriál po pilotnom dvojdiely, ale niekedy to jednoducho má gule a je jasné že sa to podarí. Myslím, že práve toto sa dá povedať aj v prípade "The Killig". Rozhodne nepredpokladám že sa skutočne bude jednať o novodobý TP ale nechám sa prekvapiť. Postavy vyzerajú všetky zaujímavo a ako sme sa poučili s iných seriálov na pokračovanie je jasné, že tvorcovia majú pre nás pripravené kopu zábavy. Update: po skončení vyšetrovania prvej vraždy (koniec druhej série) som si myslel, že seriál už skončil. Ten však pokračuje ďalej a venuje sa vyšetrovaniu iného prípadu (prípadov). Neviem prečo, ale v čase tretej série som sa nejako odpútal od deja a samotného sledovania, prišlo mi to zbytočné, aj keď to bolo zaujímavé. Pravdepodobne dosledujem neskôr. Nakoniec vzniki 4 série, kde posledná je už kratšia.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé