plakát seriálu

Alcatraz

(Alcatraz)

Názory uživatelů

Zmizli, aby sa mohli vrátiť

Na seriál Alcatraz som sa veľmi tešil. Bol som však sklamaný. Príbeh seriálu je skvelý, ale jeho spracovanie je slabé. Hlavným nedostatkom seriálu sú opakujúce sa situácie. Skoro každá časť bola kópiou tej predošlej. Väčšie zmeny sa udiali až v posledných častiach a samozrejme tvorcovia nechali otvorený koniec. Doprial by som mu ešte jednu sériu na napravenie chýb a uzavretie deja. Zvučka seriálu a samotná hudba v ňom sa mi veľmi páčili. Rovnako aj herecké obsadenie hlavných postáv. Sarah Jones, Jorge Garcia aj Sam Neil zahrali svoje úlohy veľmi dobre.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Alcatraz - promarněná šance

Jedna věc se tomuto seriálu upřít nedá. Velmi dobře propracované příběhy a specializace vybraných vězňů. Ovšem zbytek se po delším sledování stává obyčejnou dílovou kriminálkou, s pro mě ne moc sympatickými herci v rolích vyšetřovatelů. Sam Neill by ještě šel, i když jeho neutrálního výrazu už je přehršle, za to ta mladá policajtka, ta je jako osina v zadku. Čím přibývá více dílů, tím se snaží být drsnější a to se stává neúnosné. Doktor je neustále ze všeho vykulenej a je už ho také dost. Škoda, seriál měl poměrně dost našláplo, sliboval dobrou podívanou s neotřelým námětem, avšak až moc veliká samostatnost dílů jej vhodila do obyčejně tuctových kriminálek, kterých je všude ažaž. Poslední dva díly, už se pospojily a začaly odkrývat to, nač se celou dobu čeká a co bylo doposud odhalováno v pár větách každého dílu. Jak to celé skončí, zde prezentovat nebudu, každopádně, dle mého názoru další seriálový adept na pouhou jednu sezonu.

60 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

302 vanished. 3 must find them.

Když jsem se na Alcatraz vrhla, vůbec jsem netušila, co mám očekávat. Pro půlku lidí to byl báječný seriál a kvůli jeho zrušení chtěli vraždit, pro jiné to byl jen obyčejný průměr, který nepřinesl vůbec nic nového. Nakonec jsem se rozhodla, že do toho seriálu půjdu s tím, že to bude krátká odpočinková duchařina... ale to se vůbec nepotvrdilo.

Za prvé.. Alcatraz není supernatural/fantasy/sci-fi ani nic podobného. Nebo možná je, ale rozhodně se tomu nepřikládá žádná velká pozornost. Člověk by řekl, že seriál o stovkách zmizelých lidí bude zkoumat to, kde byly, jak zmizeli, jak se znovu objevili, proč teď a co je jejich úkolem.. Místo toho jsme ale byli svědky sice nadprůměrné, ale prostě "pouhé" detektivky.

Hlavní postavy byly zajímavé. U Hausera člověk nikdy nevěděl, jestli patří k těm dobrým, nebo to na Rebeccu jen hraje. Nejvíc jsem si ale oblíbila Lucy. Doktorka/vědkyně, byla v obou časových úsecích, nikdy neztratila svůj klid a dokázala, že je nejen krásná, ale i chytrá a že umí docílit svého. Líbilo se mi, že vždycky našla způsob, jak si zajistit důvěru těch všech chladnokrevných zabijáků. A její vztah s mladým Hauserem byl sice romantickou vsuvkou, která Alcatrazu ale výjimečně vůbec neuškodila.

Naopak jsem nemusela Rebeccu a Sota. Ona byla v celém příběhu naprosto zbytečná. Nechápu, proč tam museli vrážet tu příbuzenskou linku, dalo by se to krásně obejít i bez ní, stejně jako bez Rebeccy (Lucy a Hauser jako samostatná dvojka, která se snaží přijít na to, co se vlastně stalo! Kéž by!). Soto.. nechci urazit, ale takový kus chlapa by to měl jako detektiv hodně složité. Některé scény s ním a Beccou mi přišli komické, ač to tak nebylo zamýšleno. Šlo hlavně o to, když mu říkala, aby se skrčil v autě atd... Prostě mi přišlo, že se Garcia do té role absolutně nehodí. Pardon.

Naopak geniální byly postavy zlounů. Bad boys, kteří původně obývali Alcatraz, se na znovunabyté svobodě s ničím nepárali. Nebylo to žádné bu bu, namířím na tebe zbraň a budu vyhrožovat, že tě zabiju, když neuděláš to co chci. Ne, pěkně se střílelo, škrtilo a bodalo bez řečí a bez varování. Jsem ráda, že je tvůrci udělali opravdu jako pravé padouchy, těch se v obecně v krimi seriálech moc nevidí, takže chválím.

Seriál samozřejmě skončil otevřeně, takže pokud se rozhodujete, zda si jej pustit, berte to v potaz. Asi je to tím, že už jsem pár cliffhangerů zažila, ale ten konec mi vůbec nevadil. Byl to zajímavý díl, který odhalil další kousek hádanky, ale samozřejmě jich ještě mnoho zůstalo skrytých. Za celou dobu jsme se tedy nedozvěděli nic o tom, jak a proč celé to zmizení/objevení proběhlo.

V Alcatrazu nenajdete nic složitého, je to seriál pro nenáročné diváky, ve kterém se mísí tajemno, romantika a krev. Proč ne.. příště zas.

70 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Zajímavé...

Zajímavé a chytré. Informace jsou odměřeně podávané přesně ve chvíli, kdy je na to správný čas. Herecké výkony sice nejsou nijak objevné, ale rozhodně nejsou vyloženě špatné a pořád jsou minimálně nadprůměrné. Samotná zápletka seriálu je dobře vystavená tak, aby ji mohly rozvíjet minimálně tři další sezóny, ale takový už Abrams je. A díky mu za to. Celkově je tedy Alcatraz poměrně povedený kousek se zajímavým nápadem. Jsem zvědavý na další díly. A tak to taky má u správného seriálu být.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nedělní Alcatraz

Alcatraz - už samotný název seriálu mě lákal a nemusel jsem si číst ani popis. Miluji filmy s tématikou Alcatrazu či vězeňské příběhy, které chytnou diváka od začátku do konce. Např. Útěk z Alcatrazu, Vykoupení z věznice Shawshank či Motýlek. Takže jsem neváhal a seriál jsem zhlédl na jeden nádech.

Místo, kde se seriál odehrává už sám o sobě poskytuje spousty příběhů, co teprve, když se 21.března 1963 po uzavření věznice ztratí personál i vězni, tak začíná první díl, který hned od začátku vyvolává mnoho otázníků, které diváka drží do další epizody, protože doufám, že bude alespoň něco zodpovězeno, ale bohužel přibudou další...Každý díl popisuje příběh vězně či personálů, který se v ten osudový den ztratil. Některé osoby jsou propojeny a narazíme na ně v dalších dílech, avšak bez nějakého dalšího vysvětlení.

Kvalita jednotlivých dílů se dá přirovnat k pravidelné sinusoidě, kdy si říkáte "wau, ale co ten tady dělá" a příště "néé, vždyť to jsem čekal". Nejvíce jsem ocenil krátké flashbacky.

Herecké obsazení ústřední trojice (čtveřice, když budu počítat Lucy) je jedním slovem skvělé! U každého z nich nevíte, co se jim v jejich hlavě vlastně honí a místy vás překvapí svým rozhodnutím.

Od spojení Abramse a Alcatrazu jsem očekával mnohem víc. Seriál na to měl, ale zbylo tu mnoho nevyužitého potenciálu. Závěrečná epizoda, ve které jsem čekal na pár podstatných odpovědí (žije ředitel? co skrývá Ray? pro koho pracoval Tommy? má v tom prsty Hauser?), tak jsem je nedostal.

Seriál doporučuji ke shlédnutí, pokud máte před sebou deštivý den v posteli či jste milovník Alcatrazu.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Alcatraz

Není to nejhorší, ale není to ani nejoriginálnější. San Francisco mám rád a stejně tak jsem rád, že se někdo jako Bruckheimer pustil do nadpřirozeného seriálu o Alcatrazu. Ovšem očekával jsem cosi víc - ne že bych byl zcela zklamán, to ne, ale připadá mi to takové obyčejné, holt objeví se chlápek z Alcatrazu, začne dělat kraviny a tým ho chytá a nakonec ho chytne. Po pár dílech to začne být o něco zajímavější tím, že se začíná rozplétat, proč se to všechno stalo, ale ze seriálu se dalo vytřískat mnohem víc, o tom jsem přesvědčen. Úvodní znělka a hudba celkově je hodně dobrá a za zmínku rozhodně stojí i Sam Neill, který se ale tváří od prvního dílu úplně stejně. Jorge Garcia od Ztracených snad ještě něco přibral a Parminder Nagra je fajn, takže s obsazením nemám problém. Flashbacky na Alcatraz v šedesátých jsou zajímavé tak, jak současná linka není a z celého seriálu je právě minulost delikventů to nejlepší. Samotní záporáci jsou občas dost nudní a prkenní, občas charismatičtí a drsní, takže zas jak kdy. Vzhledem k tomu, že to má jen 13 dílů nepředpokládám, že by se kvalita nějak zhoršila či zlepšila a tak hodnocení už asi měnit nebudu. Koukat se na to dá a ze současné americké produkce to rozhodně není nejslabší, takže mě rozhodně zajímá, jak se to vyvine a nevyvine. 75% a myslete si o tom co chcete. Alcatraz totiž byl seriál se strašně obrovským potenciálem, ze kterého tvůrci bohužel vytřískali jen minimum. I přesto si šanci zaslouží.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Alcatraz

Alcatraz je podle mě promarněná šance. Hlavní příběh, který mě zaujal, je bohužel strašně upozaděn a rozplétá se tak pomalu, až to bolí. Je to taková natahovaná nuda, která se snaží tvářit záhadně, a přitom z toho leze podprůměrná kriminálka s nesympatickými postavami. Rozhodně jsem předpokládala větší zapojení prvního vězně, tedy Jacka Sylvana.
Po traileru jsem čekala hlavní nosný příběh, ne příběhy epizodní. Každý díl je jak přes kopírák – objeví se nový vězeň, celý díl se ho snaží chytit pobíháním z místa na místo, občas přihodí nějakou strašně cool hlášku, blondýna zapózuje s pistolí a nakonec vězně buď zabijou, nebo skončí v krásné nové bílé cele. Nikdo s nikým nemluví, nikdo se ničemu nediví.
Super vyšetřovací tým z hlediska sympatií není až tak super. Celá hlavní dvojice je neskutečně komická. Jasně, mít za parťáka hroudu sádla, která pomalu nesleze ani ze schodů, je geniální nápad. Nějak se nám vytratil Santiago Cabrera, zřejmě aby hlavní hrdinka působila jako pořádná trvďačka. Madsenová je prostě drsná, drsnější a nejdrsnější. Taky Sam Neill má po celou dobu jeden výraz.
Pro mě byl velkým tahákem Sam Neill jako Emerson Hauser, ale nakonec mě víc zaujal Jonny Coyne jako ředitel věznice. Scény s ním jsem si užívala nejvíc a má velkou zásluhu na tom, že jsem Alcatraz dokoukala. Mnohem zajímavější než příběh ze současnosti, je příběh poskládaný z flashbacků vězňů. Víc než výkony super vyšetřovacího týmu mě zaujali někteří vězni – Jack Sylvane, Ernest Cobb, Webb Porter, Garrett Stillman. Tommy Madsen by si zasloužil cenu dědečka roku.
Alcatraz mě nijak extra nezaujal, ale stejně jsem byla zvědavá, s jakým koncem se tvůrci vytasí. Pokud bude druhá série, tak se podívám, pokud nebude, tak mi to nijak extra vadit nebude.

40 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Milé překvapení

Alcatraz jako seriál mě s nadšením velice zaujal. Jsme teprve na začátku, ale zatím mě baví a myslím si, že se máme i na co těšit. Viděl jsem pár filmů s vězeňskou tématikou a vždy mě bavili, a tak i proto možná mě tolik oslovil. Co se týče postav, tak náramně sednou, herce Sam Neilla jsem neměl nikdy příliš v oblibě, pro mě nesympatický herec, a proto se tam tak hodí a svoji roli zvládá perfektně. Nicméně uvidíme, jak se to celé vyvine a snad to bude stát za to. Svůj komentář po dobu seriálu budu měnit.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Hurley

Chvíli to trvalo než jsem se odhodlal zkouknout tento krátký seriál od tvůrců Lost.Je sice pravda,že jsem čekal mnohem větší pecku,ale seriál,který mě vtáhne do děje,baví mě a nemusím si říkat už aby byl konec,tak asi zas tak špatný nebude a taky,že není.Herci se povedli,to je jasné.Sam Neill je pan herec a to už vím dávno.Tady jsem si jeho vystupování užíval.Jorge Garcia alias můj oblíbený tlouštík Hurley potěšil i pobavil.Sarah Jones je krásná žena.To je bez debat a byla velkým zpestřením seriálu.Robert Forster mi také udělal velkou radost.Po hodně dlouhé době jsem ho v něčem viděl.Jinak hudba,prostředí,atmosféra,tajemno,děj,myslím,že všechno tu šlape.Má to spád.Je těžké se rozepisovat o tomto seriálu,když je tak krátký a spoustě lidem se nelíbí.Takže komu se nelíbí ať na něj nekouká.Já na něj koukat budu,protože jsem si ho nakonec zamiloval a velká škoda,že neuvidíme další epizody.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

:*

nic co by mě oslnilo,ale ani neurazilo a mám to spíš jako oddechovku,což dává taky plus,protože si jen tak všechno nepustím a samozřejmě v originálním znění,jinak to nemá ani cenu sledovat

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Alcatraz - tajomstvo pochované nudou a priemernosťou

Z väznice Alcatraz tesne pred jej uzatvorením v roku 1963 zmizlo celé jej osadenstvo (vyše 300 ľudí; väzni aj personál). Incident sa ututlal. Väzni sa však "objavujú" z ničoho nič v súčasnosti. Nezostarli a pokračujú vo svojej kriminálnej činnosti. Špeciálna jednotka FBI ich chytá a postupne odhaľuje, čo sa pred 50. rokmi na Alcatraze dialo.

Námet potenciálne zaujímavý aj pre nie príliš veľkého fanúšika epizódovitých krimináliek (mňa). Línia tajomna (a lá Lost), by mohla zatieniť jednotlivé krimi príbehy a byť dominantnou rozprávačskou osou seriálu, pre ktorú by sa oplatilo Alcatraz sledovať. Nestalo sa tak.

Alcatraz je len priemernou mysterióznou kriminálkou s nemastnou-neslanou ústrednou dvojicou. Prosté detektívne príbehy zo súčasnosti sú doplnené retrospektívami, ktoré predstavujú jednotlivých zločincov a predostierajú tajomstvá Alcatrazu 60. rokov. Scenár jednotlivých epizód je viac-menej rovnaký, šablónovitý.
Postavy väzňov a ich stvárnenie je celkom obstojné. Hlavný vyšetrovatelia herecky nezaujímaví, s výnimkou ich šéfa (Neill). Príbeh kopí tajomstvá; prepojení a indícií veľa nedáva. Čaro mysterióznej nadstavby kriminálnych epizód sa postupne vytráca. Neschopnosť pútavejšieho podania tejto línie seriálu mu podráža nohy. Vyniká tak (ne)chémia ústrednej dvojice, jej topornosť; naratívna a formálna priemernosť.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pro mě poměrně zklamání...

Poznámka: Hodnotím po shlédnutí 6. dílu 1. série.

Seriál mě zaujal svojí tématikou (od dob Prison Breaku, mé první velké seriálové lásky, jsem si oblíbila seriály/filmy o vězeňském životě, lépe řečeno o útěcích z vězení) a trailer mě velice nadchnul, měl takový... moderní háv, zdálo se, že i nějakou myšlenku a potencionální příběh, těšila jsem se na tlusťouška z Lostu, blondýnka vypadala sympaticky (promiňte, že používám "přezdívky", nevím, jak se tito herci jmenují a nechce se mi hledat jejich jména, je půl jedné v noci, rozhodně se ale nejedná o osobní útok na herce nebo postavy, je to jen způsob, jak je popsat, aby každý věděl, o kom mluvím) a Sam Neill má nádherný hlas, je velice sympatický, oblek mu pekelně sluší a přitom umí být i záhadný ;)

Jenže pilotní díl... měl zklamal. Díl po tom taky. A tak to pokračuje dál a dál. Mám pocit, že to nejdůležitější a nejzajímavější jsem viděla právě v traileru a ten mi celý seriál pěkně shrnul. Protože to, jak vězni zmizeli a objevili se o tolik let později nám očividně v dohledné době sdělit nehodlají, jestli nám někdy dají nějaké přijatelné vysvětlení se neví. Spíš jen mám víc a víc otázek. Naposledy jsem se takhle cítila u Lostu a když si u něj přečtete můj názor, budete vědět, že jsem typ diváka, u kterého tohle nebude fungovat věčně, prostě někdy už tvůrci musí začít otázky zodpovídat, jinak v tom pak bude binec.

Blondýnka a dr. Soto mě dosti zklamali, ona je taková nevýrazná, navíc ji divně oblékají, mám pocit, že je asi na roli dost mladá a Soto je pořád tak v pozadí a slouží jen jako zdroj informací o vězních a má vyvažovat "supermanské" dovednosti perfektní Madsenové. Co mě ale zklamalo nejvíc, že Sam Neill polovinu času vůbec není na obrazovce. Ten je totiž z postav nejvýraznější a když tam není, tak se nudím. A nudit se většinu času není optimální... Docela mě překvapilo, že je hodně tajnůstkářský, nepříjemný, někdy až zlý, arogantní, surový a chladný... Tajemného bych ho brala, ale herec je mi osobně sympatický, takže k němu tak chladnost dle mého nepasuje... Jeho postava si myslí, že mu Madsenová může pomoct, i když má jen velmi málo informací. Ale každý policajt i FBI agent ví, že sdílení informací je někdy pro vyřešení případu zásadní a někdy někdo jiný vidí souvislosti nebo ho napadnou odpovědi, které by jeho samotného nenapadly. Navíc lépe se pracuje v přátelském koletivu. Tak proč jim práci ztěžuje?

Navíc dějově je to na jedno brdo, na začátku se objeví nový starý vězeň, spáchá zločin a oni ho na konci chytí. V průběhu jsou flashbacky do minulosti, když byl ve vězení. Mě to přijde jako obyčejná kriminálka, jenže tady vědí, kdo za zločiny stojí, takže odpadá zajímavé vyšetřování jak, proč apod. Jo a další rozdíl je, že chytají lidi, co žili před 60 lety vůbec nezestárli, takže s nikým nemůžou sdílet informace, koho vlastně hledají...

Zklamala mě i Hauserova skupinka šprtíků a vědátorů, myslela jsem, že to budou nějací zajímaví individualisté se zvláštními vrtochy a postupy, ale zatím jsme je viděli jen jednou a neznáme jejich jména a viděli jsme tváře jen několika z nich a nic moc, teda.

Pravda je, že některé nové informace byly zajímavé (POZOR SPOILERY třeba že dr. Singupta také nezestárla, nový Alcatraz jsem taky nečekala; jinak některé "nové" informace pro mě nebyly žádným překvapením, naopak jsem je čekala - třeba že Ray je Madsenové opravdový strýc, že Hauser měl s Alcatrazem něco společného apod. KONEC SPOILERŮ), ale to je hroziliko málo, na tom se dobrý seriál nedá vystavět. Zajímavější je stoprocentně flashbacková část, ta má i zajímavější obsazení.

V tuto chvíli jen doufám, že to tvůrci ještě víc nepohnojí tím, že vysvětlením zmizení bude nějaká magie, nadpřirozeno nebo tak. Jako je jasný, že vysvětletní nebude úplně racionální, fyzicky ani není možný, aby někdo jen tak zmizel a o šedesát let později se objevil v nezměněném stavu a přitom jediné co si dotyčný pamatuje, že ze dne na den uběhlo šedesát let... Ale prostě doufám, že to nepřeženou no... Optimálně něco ve stylu Fringe - ten je sice úplně celý založený na paranormálních jevech, pararelních vesmírech apod., ale tvůrci divákovi nic netlačí a navíc mají silný příběh a obsazení...

10 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

70%

K seriálu mě přitáhlo hlavně San Francisco, které zbožňuju, ale musím teda říct, že jsem čekala trošku víc. Myslela jsem, že se bude děj točit okolo Jacka Sylvana, vězně z pilotní epizody, ale postupem času se ukázalo, že co každý nový díl, to nový zločinec, kterého musí Madsenová s doktorem a Hauserem chytit a znovu zavřít. Takové schéma je podle mě trošku nezáživné a stereotypní. Zlom nastal až v 9. díle, který byl opravdu famózní a konečně v něm bylo to, co by v seriálu podobného žánru nemělo chybět - napětí a akce. Finále víceméně splnilo má očekávání, i když nutno podotknout, že jsem žádné zázraky nečekala, takže možná proto jsem nebyla zklamaná. Nejzajímavější postava je u mě Tommy Madsen. Škoda, že seriál nedostal šanci na druhou sérii, myslím, že zlepšení by určitě přišlo.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konec

Seriál jsem nedokoukal, začalo to slibně, ale pak se z toho vyklubal typický nudný seriálový model - Padouch → Problém → Beznadějná situace → Padouch chycen → Poserte se...

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tajomný Alcatraz

Fascinujúca myšlienka a námet. Nič konvenčné a tuctové. Alcatraz ako taký ma vždy fascinoval a keď ho vsadili do mysteriózneho seriálu, hm, chytili ma. Pri tom potenciály je trochu škoda, že to viac negradovali a nešpikovali do vyšších otáčok. Informácie síce "chodili" v pravý čas, no čakal som viac. Škoda ukončenia natáčania, mohli z toho viac vytĺcť.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Alcatraz

Alcatraz mal výborný štart a podľa mňa sa takto skvelo tiahli všetky epizódy. Záhady, výborné scenáre a výborný herci. Škoda toho, že sa pravdepodobne už nedočkáme pokračovania. Seriál hodnotím počtom 80%.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Není to Lost, není to Fringe... co to sakra je?

Pro fanoušky sci-fi, málo sci-fi. Pro fanoušky krimi, moc sci-fi.
Utahané jak Lost, ale ne tak záhadné a zajímavé.
Každý díl pořád to samé schéma, objeví se vězeň, hledá se vězeň, zatkne se vězeň... no budiž. Ústřední linka v pozadí slabá. Herci totálně koprní - Garciu mám rád, ale jako herec stojí za.... o ostatních se ani vyjadřovat nebudu a Sam vypadá, že potřeboval jen přilepšit do penze, ale že se mu to hrát zatraceně nechtělo, tak se hold všech 13. dílů aspoň šklebí ;)
Občas jsem měl skoro pocit, že koukám na Skladiště 13 co se týká nelogičností.
U mě velké zklamání a zatím nejhorší alaAbramsův počin. Škoda

60 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Alcatraz

Mně se tento seriál moc líbil. Má skvělý nápad, dobrý příběh s nezapomenutelným obsazením. Líbilo se mi, že každý vězeň měl svůj vlastní styl zabíjení a lišil se od jiných. Souhlasím s Crazy-Nut*-seriál by si zasloužil 2. řadu. Určitě by se odkrylo více tajemství a dozvěděli bychom se jak by tento seriál pokračoval. Veliká škoda, že ho zrušili.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Alcatraz

Už od prvního traileru jsem věděla, že to bude stát za to a jsem za to ráda, že to tak doopravdy pro mě bylo. Mám ráda seriály z vězeňskýho prostředí a Alcatraz mě zaujal už díky tomu tajemnu, se kterým jsem se mohla setkávat u Lost. Akorát jsem měla občas pocit, že se J.J. Abrams zamotával do záhady hned v první a zároveň v poslední sérii. Bohužel je mi velmi líto, že seriál byl ukončen kvůli malé sledovanosti a ještě s nedořešeným koncem, myslím si, že by si 2. sérii ještě zasloužil. Ale Amerika je holt Amerika. Já za sebe dávam Alcatrazu 80%. Víc takových seriálu, prosím! :)

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Víc otázek než odpovědí?

První díl mě nadchnul -sympatické postavy, spousta tajemna a náběh na velmi slušnou podívanou a rozvíjení příběhu. Díl od dílu jde však tendence dolu, případy jsou si dost podobné, často snadno předvídatelné a HLAVNĚ každý díl přinese více otázek, než odpovědí. Všechny seriály tohoto typu jsou u mě spíš kamenem úrazu. A tak i Alcatraz zapadá v prachu mého externího disku, kde na mě čekají poslední 3 epizody.... do kterých se prostě nemám...

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

1963

kde začať?...seriál sa podľa mňa rozbiehal celkom slušne,vyzeralo to zaujímavo,postupne to ale skĺzlo do menšieho stereotypu.Diely boli v podstate rovnaké-objavil sa nejaký ten väzeň,oni ho naháňali,videli sme flasbacky a objavila sa aj nejaká ta prepojenosť.Postavy nijak moc nevynikali,zato väzni boli vykreslení skvelo.Len škoda,že sa viacej nezamerali na to prečo a ako sa vlastne vracajú,prečo práve ten a ten.Skôr to bolo zamerané na to,že opakovali zločiny z minulosti a podľa toho na nich prišli.Mierne to bolo načrtnuté v poslednej časti,ale ktovieako to podľa mňa nerozvyli Jedine čo ma mrzí je ten koniec,čakala som väčšie vysvetlenie,veľa otázok zostalo otvorených a ďalšie sa ponúkli.Ostáva len čakať či bude druhá séria.Ak nie trúchliť asi moc nebudem,ak áno tak sa poteším.

Celkovo hodnotím seriál ako príjemnú oddychovku,ktorá ma nesklamala ale nestala som sa na nej ani závislá.

Edit:
druhú sériu seriál nedostal,ale nemôžem povedať,že by mi to nejako trhalo žili a ja by som túžila po pokračovaní

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Na skále

Bohužel, na Alcatraz jsem se docela těšil. O to větší by mohlo být moje zklamání. Ne, že by to bylo tak hrozný, ale vážně mě štve, že se nikdo na nic neptá, nikdo nic neřeší a když začnou, tak už je pozdě (poslední díl). Zavěrečné rozzuzlení nedostatečné, na druhou stranu je fakt, že poslední díl měl konečně na konci lákadlo, aby zajímal ten další (co už nejspíš nebude). Sam Neill má skvělou postavu, ale bohužel je to jediná postava, která je zapamatováníhodná. Ostatní jsou takový nijaký a nikdo mu nedokáže ani trochu sekundovat. Myslim, že další série se nedočkáme a nemůžu říct, že by mi to vysloveně vadilo.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Veľká škoda...

...že práve tento seriál sa stal obeťou škrtov vo svojej domovskej stanici. Prvou a teda aj poslednou sériou navnadili nás divákov k tomu že sa to oplatí sledovať a ukončili sériu typickým cliffhangerom kedy človek čaká na novú sériu aby zistil ako sa budú vyvíjať ďalej osudy hlavných aktérov. Ale si budeme musieť nechať zájsť chuť čo je podľa mňa škoda. Tento seriál mal možnosť stať sa niečím výnimočným na poli seriálov a to najmä vďaka zápletke. Vyšetrovací tým bol dobre vyladený a takisto sa i navzájom dopĺňali.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SF

San Francisco můžu. Je to skvělé město se skvělou atmosférou. A seriál ji částečně umí vytáhnout. Několikrát jsem se pobavil, když jsem viděl místa, která jsem sám navštívil.
Co se týká děje seriálu, tak celá série byla spíš takovým seznámením s postavami a způsobem vyprávění.
I tak se mi na to dobře dívalo a škoda, že byl seriál po první sérii ukončen. Dovedu si dobře představit jakým směrem se to mohlo dále ubírat...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Abrams je genius

Seriál se moc nepovedl, i když by mohl být lepší, ale bohužel takový je Abrams. Faktem je, že jsem od seriálu čekal více - především hlavní dějový příběh a ne rozdělení do epizod, ovšem trochu tam propojení bylo, protože chytali jen uprchlíky z Alcatrazu. Přestože prostředí, nápad i postavy jsou originální, seriál vůbec nebyl kvalitní. S tím rozhodně musel přijít Abrams, hodně mě to připomínalo Lost. Spousta nevyřešených záhad o otevřených konců. Doufám, že nebude 2. serie

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Překvapivé

Opravdu mě tento seriál překvapil. Čekala jsem tuctovou kriminálku, ale tohle je něco nového. To že je to zahaleno tajemnem tumu dává další bod navíc a "nečekaní herci" rovnou body dva. Lituji všek že neudělali druhou řadu, jelikož tento "trháko-krimi-tajemný seriál" by na ní určitě nárok měl.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Alcatraz

Když se objevily informace o chystaném seriálu, který se bude točit okolo snad nejslavnějšího vězení na světě Alcatraz, opravdu jsem se těšil, jak to tedy nakonec dopadlo? Jelikož je pod seriálem podepsaný J. J. Abrams kvalita by měla být zaručena. Předem se přiznám, že jsem očekával seriál s hlavním nosným dějem, který bude tvořit komplexní příběh. Bohužel se jedná hlavně o epizodní počin, kde ale v pozadí je stále hlavní příběh. Hlavní role byly obsazeny určitě dobře. Tajemný Hauser (Sam Niel), trochu potrhlý milovník komiksů a autor knih o Alcatrazu Doc Soto (Jorge Garcia) a sympatická Rebecca (Sarah Jones) drží seriál nad vodou. Co ale zklamalo je již zmíněná epizodičnost, která místy spíše připomíná kriminálku. Komplexně je ale seriál pořád nadprůměr. Konec první sezóny částečně odhalil tajemství, ale nová vytvořil, takže je velká škoda, že se seriál nedočká další řady.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Start byl dobrý ...

Seriál který mohl dopadnout dobře, ale nedopadl. Po zajímavém začátku přišel velký pád a ještě ke všemu příšerné zakončení série, které vyvolává ještě více otázek než zodpovědělo. Takže jeho zhlédnutí bych spíše nedoporučoval.

40 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

21. 3. 1963

V tento deň sa zatvorili brány väznice. Čo sa však stalo s väzňami a dozorcami, ktorí zmizli za tajomných okolností?

Hlavný problém vidím v tom, že príbehy o väzňoch boli zväčša len epizódne. Sem-tam sa niektorý z väzňov mihol aj v nejakej inej epizóde, ale to nestačí. Takto to bola len priemerná kriminálka s prvkami mysteriózna. Naopak, páčili sa mi flashbacky.

Toľko nevyužitého potenciálu...

60 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tommy Madsen

Po šestém díle jsem to vzdal. Pořád to samý dokola, i když ty díly byly na dobré úrovni. Celkově mi tam chyběl nějaký hlavní komplexní přiběh (v pozadí se něco objevovalo, ale tvůci odahovali ještě pomaleji než u serálu Ztraceni). Celkově průměrná záležitost. 50%

50 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Alcatraz

Zo začiatku chaotické, neskôr čoraz viac zaujímavejšie a nakoniec čakanie na každú jednu časť :))).

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Vězení?

Vypadalo to velmi dobře než to ukončily.Pěkný průvodce po San Francisku a jeho okolí+něco z historie.Vězni a dozorci najednou zmizí,ale KAM a PROČ?Co se dělo se už asi nedozvíme což je velká škoda!

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Alcatraz

Mně se Alcatraz moc líbí. Zajímavé příběhy a podle mě i sympatické postavy. Ale doufám,že nebude následovat další řada, protože podle mě se seriály dalšími řadami kazí. Nejlepší na prvních řadách je právě ten nápad.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Alcakrach

Po zhlédnutí posledního dílu se mi opět potvrdilo, že kde se mihne jméno J. J. Abrams, půjde o spoustu záhad, které se tak nějak postupně rozpliznou ve stereotypu, žádném vysvětlení či naprostém nepochopení, co tím chtěl autor vlastně říct ...
Protože se nejedná o první dílo, ve kterém je jeho fascinace časem naprosto zřejmá, přejme mu, aby jednoho krásného dne sám nezabloudil nebo se nepřesunul do jiné dimenze, kde kritika jeho tvorby by vypadala třeba takhle:
„Je zbůhdarmí. Rozšuflí jínomníci tásle, obstřevlují houzně a hnůzná peleť dýmní. Houpne netýč a popruží se kouzní, sloutky kápní nad vějlím šerevrouzně a čoumní rozšáple ká, piskoří se juča. A vy z toho nic nevnímáte, člověče Abramsi, jak můžete žít tak primitivním životem???“

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Alcatraz

Krásný seriál plný šancí k získání fanoušků ale bohužel zůstalo jenom u slov producentů jaký to bude hit . Bezesporu jeden ze seriálu který měl šanci získat dívaky na svoji stranu

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nevím zatím nic moc

Nic moc čekal jsem víc a prakticky všechny díly jsou stejný objeví se vězen' z Alcatrazu spáchá nějakou vraždu a Madsenová,Soto a Hauser ho hledají za 6 dílu nebylo vysvětleno nebo aspon' naznačeno jak se dostali z roku 1963 do současnosti nebylo zjištěno proč nestárnou atd. no jsem zmatený možná stačí počkat a ono se to rozjede ale myslím že to nakonec nebude žádná sláva no snad se mýlím.

Hodnoceno po 6 dílech!

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Viděla jsem

Seriál jsem viděla a celkem mě bavil. Nápad to je dobrý. To asi vše. Seriál mě nedadchnul ani nějak nepohoršil takže :)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk