plakát seriálu

Bylo nás pět

(Bylo nás pět)

Názory uživatelů

Bylo nás pět

Tento seriál patřil a možná taky stále patří mezi mé nejoblíbenější. Úžasné herecké obsazení a ještě úžasnější zpracování. Vždycky jsem si chtěla přečíst knížku, protože jsem věřila, že bude ještě lepší a obsáhlejší, protože to tak z 99% bývá, ale bohužel ... Knížka mě ale absolutně nebavila ... A pokud je film nebo seriál lepší než knižní předloha, je jasné, že si na tom dali všichni opravdu záležet. Každopádně Bylo nás pět je podle mě určitě seriál, který by mělo vidět opravdu každé české dítě i za dvacet, možná padesát let ...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pan Fajst buřta zblajz...

Pro mě je toto seriálová klasika mého dětství. Příjemné, citlivé, něžně a vtipné. Každý se v někom vzhlédne. Je to už nějaká doba, co jsem viděl naposledy, což bych měl napravit. Podle mě není víc co dodat. Kdo jste neviděl, tak šupem doplnit.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bylo nás... pět.

Více než důstojná adaptace románu Karla Poláčka. Postavy, které známe z knihy, ožívají na televizní obrazovce. A to tak, že každou chvíli více než věříte, že to tak skutečně je.

Když jsem Bylo nás pět viděl poprvé, ještě hodně dlouho jsem měl hrůzu z pana Bajzy. Nechápal jsem, jak někdo může být tak krutý vůči dítěti. Časem jsem ale pochopil, že tu výchovu, kterou on dostal se snažil předat dál, protože věděl, že je účinná.

Co dělá seriál seriálem a vůbec i tu knihu knihou, je jemná a přívětivá dětská komika. To jak Péťa a vůbec všichni jeho kamarádi vidí dospělé, je tak jedinečné, že si každý určitě vzpomene, jaké bylo jeho dětství.

A i proto, za jedinečně zvládnutou adaptaci, za bravurní herecké výkony, za dílo, které překoná roky dávám plný počet.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

Skvělý kousek, který překypuje pohodovou atmosférou a dokonale vystihuje duchu Poláčkovy knížky. Rozhodně jeden z nejlepších českých seriálů. Měl jsem ho rád jako kluk a mám ho rád i dnes. Když v programu vidím, že ho opakují, většinou si rád udělám čas, protože se u něj pokaždé člověk pobaví a odreaguje stejně jako poprvé.
Ostatně pomáhá tomu skvělá knižní předloha a povedený scénář.

Bylo nás pět je pohodový seriál, který toho sice člověku moc nedá, ale čas u něj strávený je dost příjemný... kéž by se u nás takových dělalo víc, což je v dnešní době nekonečných telenovel jen zbožné přání.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Rampepurdo rampepurďácká!

Bajza, Jirsák, Kemlink, Bejval, Zilvar a hlavně Oťásek Vocásek. Nesmím,ale zapomenout ani na Pana Fajsta a skvělý herecký výkon pana Oldřicha Navrátila v roli otce Bajzi - to je jen pár skvělých postav, které se v tomto seriálu objevují. Dobová atmosféra, vtip, pohoda. Pro mě je to jeden z nejlepších českých seriálů.

90 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Dětský seriál

Perfektně natočený dětský seriál,líbí se mi i dnes. Skvělé výkony dospělých i dětských herců,nenásilné, neuřvané a s úžasně zachycenou atmosférou 30.let minulého století.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Bylo nás pět

Když jsem byl malý, tak se mi tento seriál velmi líbil a chtěl jsem si ho pouštět pořád dokola. Teď jsem trochu vyrostl a už na něho nemám takový názor. Musím říct, že zachycení atmosféry 30. let bylo opravdu přesné a tudíž i dobré. Výborný herecký výkon Oldřicha Navrátila coby přísného otce Bajzy. Na to se nedá zapomenout. Ten seriálu dodával na kvalitě. Ale co mi teď už vadí je, že Petr Bajza tak spisovně mluví a chová se jako podle učebnice (teda ne vždy). To samé můžu říct o malém Jirsákovi. Jinak bylo v seriálu dobré herecké obsazení.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

To se Čechům povedlo

Zpracovat dobrou knížku do dobrého seriálu se ne vždy povede. Nicméně to podle mě rozhodně není případ Bylo nás pět.

Skvělé herecké výkony (a vůbec sympatičtí mladí i dospělí herci), stejně tak skvělé i všechny ty filmové věcičky jako scénář, kamera a spol… A dobová atmosféra k nezaplacení. Tu hodinu, kterou trvá jeden díl, jsem se nikdy nenudil. Ani v deseti letech, ani teď.

Jeden díl se mi myslím nelíbil (jak byl Péťa nemocný a blouznil), ale to povedený seriál nemůže zkazit. Mohu jen doporučit…

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Na Harleyi teď nejezdíme, jelikož je kríze.

Totoje jeden z MÁLA seriálů, nebo filmů, co se dokázali minimálně vyrovnat knižní předloze. Jinak je skvělý nejméně ze 2 dalších důvodů:

1. Výkony herců, to je bez debat, akorát ta, co v jednom díle hrála tu cirkusačku trochu pokulhávala.

2. Dobová atmosféra, člověk když to sleduje, tak si myslí, že je taky v těch 30. letech. Dobové obleky, architektura... A taky se mi líbí, že neomlazovali slova, že je nechali v té češtině v jaké to bylo napsané,(slova jako: pravil jsem mámě... polepšil jsem se z počtů, občanské nauky a kreslení...)

Zkrátka: U většiny seriálů, nebo filmů, co mají knižní předlohu je kniha nesrovnatelně lepší (Eragon, princ Kaspian...) ale u tohohle seriálu ne, ten se Poláčkovu originálu minimálně vyrovnal.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

A můj názor je ...

Jeden z nejlepších českých seriálů. Viděl jsem několikrát - pokaždé si sednu k televizi, když ho opakují. Příjemné a zábavné. Výtečná klasika.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Krása

Jeden z vrcholů a nejlepších českých seriálů.Pro mladšího kluka snad i povinnost.Miluji jak knihu,tak i seriál.Výtečné obsazení,které nemá konkurenci.Můj favorit byl Zilvar.Měl jsem ho nejradši.Spousty skvělých,nezapomenutelných dialogů.Zkrátka to mám rád.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bylo nás pět

Na tento seriál se dívám pokaždé když běží v televizi, moc se mi líbí a je originální. Tahle pětka je prostě ohromná, jejich hlášky .... Kdo tento seriál neviděl, nemůže hodnotit. Můžu tento seriál jen doporučit!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Výborná seriálová adaptace známé knihy

Nejúžasnější převedení knihy na televizní obrazovku. To, co se podařilo Karlu Smyczkovi, je až neskutečné, nebývale vydařené a okouzlující. Pro mě představuje Bylo nás pět nesmrtelný seriál, který mohu zhlédnout desetkrát, dvacetkrát a stále bude mé srdce plesat radostí. Karel Smyczek si zaslouží nesmírný obdiv.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zašlá sláva 1. republiky

Výborný seriál podle skvělé knižní předlohy pana Karla Poláčka. Děj odehrávající se v době za první republiky, kdy děti pořád běhali někde venku a neznali žádnou televizi a počítač. Na seriálu mě zaujal skvělý herecký výkon pánů Zindulky s Navrátilem, ale také pana Pechy a dalších výborných herců.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

:)

Český seriál, který stojí za to. Poprvé viděno ještě jako dítě a nyní po tom, co jsem přečetla knihu, tak zhlédnuto znovu a stále je to vynikající český počin. Dětské postavy jsou sympatické a celý ten seriál působí tak nějak uvolněně.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dobrá práce Češi

Abych pravdu řekla, je to jeden z nejlepších českých seriálů, na který jsem se kdy dívala. Herecké výkony jsou dobré a určitá atmosféra na vás také zapůsobí. Je to prima oddechový seriál, který vás pobaví. Pokaždé, když jsem slyšela říct Péťu čekuládu, hned jsem si vzpomněla na svého dědu, který také používá tento výraz :-) Jinak seriál je velmi povedený a času u něj stráveného mi nebylo ani trochu líto. Občas je potřeba určitý oddech a tento seriál je na něj jako dělaný. :-) Nejvíce mě vždy pobaví Péťova hláška: Rampepurdo rampepurďácká :-)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

My kluci co spolu chodíme..

Každý díl tohoto seriálu má určitě něco do sebe a nenudila sem se ani jednou. Není z toho žádná hloupá telenovela se 150 díly. I když u tohoto seriálu by zrovna neuškodilo, kdyby měl ještě nějaký ten díl navíc. Vážně super a vždycky se na to ráda dívám.

90 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

...

Nevím co k tomuto bezvadnému seriálu dodat. Neskutečně dobrej humor, děj a zpracování. Prostě vynikající. Petr Bajza a Zylvar z Chudobince:D

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Bylo nás víc..

... kdo tenhle seriál miloval...

Můj zamilovaný český seriál, to jakým stylem je to podané i odvyprávěné. Plný skvělých výkonů všech hlavních postav i dětských rolí. Ja se prostě bavím. Bavím se při tom, jak to Petr Bajza vypraví z pohledu malého kluka. Jak krásně má vzor ve svých rodičích.... Pro mě je to naprosto kouzelné a milé. Skvělé převedení knižní podoby na plátno.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Přijemná minisérie

Nejdříve chci říct, že zrovna nemusím jakoukoli českou tvorbu, a už vůbec ne knihy. Ale tohle se Karlu Poláčkovi fakt povedlo. Příjemná adaptace.
Hrozně dlouho jsem to už neviděl, naposled asi tak ve třinácti. Pořád si ale vybavuju pana Bajzu, kterej je fakt docela hodně krutej. A pak samozřejmě také Péťu. Jedna z nejlepších postav.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

:)

Jako malá jsem to milovala a i teď se na to hrozně ráda podívám:)

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

Docela dobrý. Nezaujalo mě to tak, jak jiné seriály, ale je to hezký průměr.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pohlazení

Hodně příjemný, výborný, český seriál. Poslední díl už mě tak nebaví, ale to ani konec knížky se mi moc nelíbí. I přes to je to něco výjimečného. Oblíbené postavy: Maminka (D,V. Havlová), Petr Bajza, Eva Svobodová, Doktor (V. Vydra), pan učitel Neoblíbené postavy: Čeněk Jirsák, strejda a teta Vařekovi, pan Pivoda (J. Langmajer) Nejlepší díly: Pěkné vysvědčení a Pokoj lidem dobré vůle. A ano určitě se na Bylo nás pět budu dívat až to budou zase dávat :)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bylo nás pět

Tenhle seriál se mi vždy líbil...výborné výkony herců...nejlepší z nich je Pepek Zilvar z chudobince...to je jednička...90%

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Bylo nás pět

Více takovýchto seriálových ztvárnění a česká tvorba se rozjede. Dílo mělo ducha a styl, herecké výkony nebyly bezduché, jak je to dnes už takřka pravidlem.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zilvar

Jeden z těch lepších českých natočených seriálů pro děti. Tohle je už pro mě klasika na kterou jsem se koukala, když mi bylo 10. Kdo by se nedíval rád na Péťu Bajzu a jeho zlobení. Celá parta byla skvělá a nejvíc byl i oblíben Zilvar z chudobince :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé