plakát seriálu

The Defenders

(The Defenders)

Názory uživatelů

Netflix a Marvel popáté

The Defenders jsou dlouhoočekavaným završením nebo spíš vyvrcholením spolupráce mezi Netflixem a Marvelem. A vzhledem k tomu, že jsem si ani jeden z předchozích čtyř kousků (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist) nenechal ujít, tak bylo jisté, že i na samotné Defenders se podívám.

Vím, že bych měl být asi mnohem pozitivnější, ale po pilotu to prostě nejde. Čekal jsem, že se hrdinové vcelku brzo potkají a pustí se do společné mise. Místo toho se znovu děje něco jako představovačka postav, které už byly představované ve vlastních seriálech. Pokud by tomu tak bylo pouze u pilotu, tak to přežiju, ale vadí mi, že se potkají až na konci třetí epizody. A to je na sérii, který má jen osm epizod velké plýtvání časem. Když se ale nakonec dají dohromady, tak je to zábava.

Pro mě je ale překvapivě nejzajímavější část, kdy Iron Fist zmizí z centra dění. I když mi jeho postava obecně nevadí. Záporáci bohužel nejsou nic moc, Sigourney Weaver vlastně nemá co hrát a není divu, že ji převálcuje Elektra.

Slibovalo to mnohem více a vlastně beru Defenders jako drobné zklamání. Prostě jsem čekal, že to bude nejlepší seriál z téhle Netflix-Marvel spolupráce, ale nestalo se. I když po hodnocení pilotu jsem byl ještě pesimističtější. Netflix ale naštěstí nedovolil, aby tohle vyvrcholení bylo nejslabší částí.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Defenders

K seriálu jsem přistupoval trochu opatrně. Aby taky ne, Jessicu mám rád a její seroš byl super, s Daredevilem problém taky nemám, ale seriály s Lukem a Ironem se úplně nepovedly.

Začátek je docela zlý, první dvě epizody skoro postrádají děj. Pak se to začne trochu rozjíždět, Defendeři se potkají a dají dohromady, na scéně je Baba Yoda a Elektra. A ikdyž to není úplně super kulervoucí, tak úroveň jde spíše nahoru a fanoušek dostane to svoje.

Co bych vyzdvihl, tak že jsou hodně omezeny neduhy z Luka a Iron Fista, což bude hlavně faktorem mixu v málo epizodách.

Přes rozjezd seriálu nakonec chválím, rozhodně se nejedná o propadák a na pokračování se budu těšit určitě víc než na pokračování Luka.

Úplně na okraj bych mimo hodnocení ještě poznamenal, že mě tak neskutečně vytáčel termín "černé nebe", že jsem si musel projet titulky a změnit na originál.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fajn

I napriek trošku pomalšiemu rozbehu (prvé 2-3 epizódy) musím povedať, že tento "zhŕňací" seriál naplnil moje očakávania. Akonáhle sa stretli všetci spolu to nabralo pekný spád. Záver som čakal trošku iný, ale bez cliffhangera by to nebolo ono. Nemyslel som, že Ironfist sa nechá takto ľahko oklamať/vyprovokovať, ale ako vravel "jeden prst" - je to zatiaľ najhlúpejší Ironfist ever...
Ak by tento seriál mal klasických 13 epizód, tak by určite nedostal také hodnotenie, 8 mu úplne stačilo, takže za mňa 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ještě lepší, než jsem čekal...

Pecka. Jsem nadšený. Defenders jsou bomba, o které jsem nepochyboval, že bude kvalitní a celý seriál se nakonec opravdu povedl. Určitě je mnohem lepší, než Luke Cage a Iron Fist, je na stejné úrovní s Jess a Daredevila může překonat snad jen Punisher - takže tohle víte. Trochu jsem se obával pomalejšího tempa, než se všichni sejdou, ale byl jsem mile překvapen, jak obrovsky moc mě první tři díly bavily (a ty další samozřejmě taky) a jak skvělé tempo bylo hned od počátku nasazeno a že jsem se nenudil ani jedinou vteřinu. Hlavní čtyřka si skvěle sedla. dialogy jsou krásně okořeněné a Jessiny hlášky jsou bezchybné, Krysten RItter je famózní. The Hand sice není kdovíjak úchvatný záporák, ale příběh dával smysl a "Fázi 1" pěkně zakončil. Sigourney byla fajn, ale neměla vůbec co hrát, její postava byla poměrně pitomá a Elektra je krom toho stokrát lepší a absolutně boží. Elodie Yung je famózní. Luke a Danny spolu fajn, Matt a Jess spolu fajn, Stick fajn, jeho návrat potěšil, ta postava je boží. Návraty, camea, všechno fungovalo a všechno mi udělalo radost, všechno se povedlo. Boží seriál, doufám, že ještě někdy k dalšímu setkání dojde, kdyby ne, byla by to strašná škoda. A těch prvních tří dílů se vůbec nebojte, všechno je nesmírně logické, sled událostí je naprosto přirozený a tempo je neskutečné. Osm dílů je úplně a zcela akorát. Že budou Defenders až takhle skvělí, jsem vůbec nečekal, a o to spokojenější jsem s výsledkem, kterému nemám co vytknout. 100%. A už mi hergot dejte toho Castla!!!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tajemství Ruky konečně odhaleno

Hrozně mi tohle univerzum chybělo, o to víc jsem si návrat do něj užila. Nejvíc lichotil tenhle počin Daredevilovi a Elektře. Elektra se rozvinula v postavu, která mě konečně zaujala, a Matt/Daredevil vynikal svým nelidským chováním. Ti ostatní jsou takoví lidští, ano, supersilní, neprůstřelní a se zářivou pěstí, ale jinak "normální", Daredevil má nelidské instinkty a z nich všech je nejtrénovanější. Za vyjádření jeho odlištěného chování vděčíme v mnohém Charliemu Coxovi, který tu jasné ukazuje, že, co se hereckých schopností týče, hraje poněkud jinou ligu, než jeho kolegové ze čtveřice. Iron Fist je pořád pubertálně na pěst, ale docela se těším na novou řadu Jessicy. Líbilo se mi i jak se tu uzavřely otevřené linie z předchozích seriálů a konečně jsme se dozvěděli, co je Ruka zač a kdo ji tvoří, hurá! A teď prosím novou řadu Daredevila a pokračovat ve větší provázanosti postav, než tomu bylo dříve. Ostatně, teď už se všichni znají.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Konečně spolu

Z jednotlivých seriálů jsem viděl vše až na Jessicu Jones a nesmírně jsem se těšil na spojení všech postav v jednom seriálu (a to jak hlavních tak těch vedlejších, jakožto každá hlavní postava má k sobě i své nejbližší přátele).

Pro mě osobně byl seriál super. Vím, že jsou na něj smíšené ohlasy, ale já hodnotím pozitivně. Je pravda, že děj je poněkud horší. Trvá dlouho než se seriál rozjede, akční scény mohly být lepší, postavy se občas chovají hloupě..ale u mě osobně nad vším pořád převládá to spojení jednotlivých postav. To je opravdu super, a vychutnával jsem si ho každým douškem.
Asi největším zklamáním pro mě osobně byla Alexandra Reid (Sigourney Weaver)..Opravdu mi přišla slabě zahraná, slabá a hloupá dějová linka...O dost lepší byla Elektra, ale stejně mi ještě něco u ní chybělo, trošku větší jiskra nebo nevím jak to popsat.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mix

Defenders jsem dala na jeden zátah. Jednotlivé epizody příjemně utíkaly, nikde se necouraly, dokázali si udržet moji pozornost. Ani mi nevadil pomalejší rozjezd seriálu.

Cítíte to taky? Žádné velké nadšení, nic, co by mě posadilo na zadek. Možná to je tím, že podobně laděné seriály už nejsou vyjímkou a tudíž je laťka daná vysoko. Seriál podle mě nepřinesl nic nového. Průměr od začátku do konce.

Koukalo se na to dobře, ale vidět to znovu už nemusím.
Jediné, co mě opravdu mrzí až vadí, je nevyužití Sigourney Weaver. Škoda.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé
JoeM
21. července 2018

You think the four of you can save New York? You can't even save yourselves.

Všechno to začalo Daredevilem. Marvel tak spustil na Netflixu nevídanou podívanou a ukázal, jak se mají dělat komiksové seriály. Jak postupně přibývaly další, potvrzovala se jejich kvalita. I když byly o něčem i o někom jiném, stejně se na to člověk vydržel dívat až do konce. Mají prostě svůj osobitý styl, který zaujme a už nepustí. Seriálem Defenders vše vyvrcholilo. A byla to parádní jízda. Díl od dílu jsem se nemohl dočkat na ten další. To si uvědomíte už při první legendární bojové scéně všech v Midland Circle. Propojení mezi všemi seriály zvládli tvůrci bravurně. Každá postava dostala stejný prostor a našla si to svoje. Nekoukal jsem na slepeninu seriálů, ale opravdu na vrchol toho, k čemu to směřovalo. Ďábel z Hell’s Kitchen, Jessica, Luke - nechtěný hrdina Harlemu a Danny - mocný Iron Fist předvedli, že když mají Avengers dovolenou, zvládnou zachránit svět i oni.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Doporučuji

(spoilerům se asi nevyhnu, ale vynasnažím se)

Defenders jsem zkoukla v jednom kuse (pfff, půl páté ráno, kdo by potřeboval spát?) a jsem spokojená. Váhám mezi 80 a 90%, ale protože neumím být moc objektivní a Marvelovky se staly mou srdcovkou, dávám nakonec 90%. Rozhodně to ale není seriál bez jediné chybičky.

Tak třeba trvá dvě epizody, než se postavy vůbec dají dohromady. Sice chválím, že jejich setkání a spojenectví mělo logiku a respektovalo charaktery postav, ale fakt se to táhlo.

Co naopak fungovalo naprosto dokonale, byla chemie mezi protagonisty. Jak se dali minimálně dva dohromady, tak se celý seriál výrazně pozvedl. Dokonce i obecně neoblíbený Iron Fist byl ve společnosti příjemně zábavný (respektive reakce ostatních na jeho drama byly úžasné). Části, kde byl sám za sebe už tak dokonalé nebyly (je to pořád pitomeček, co by si zasloužil pár facek).

Padouchovská hrozba The Hand byla podstatnou část seriálu poměrně vágní - mně se líbilo, jak se jejich cíle a motivace postupně odhalují a mé předpoklady z počátku série byly úplně vedle, ale obecně mi nepřišli tak... skutečně děsiví jako třeba Kingpin. Sigourney Weaver byla úchvatně mrazivá, ale neměla moc co hrát a tak se z mého pohledu jedná jen o dalšího padoucha, co nenaplnil potenciál. Zato Elektra se povedla.

Kromě hlavních postav se sešly i v podstatě všechny vedlejší ze všech čtyř sérií, se smíšeným úspěchem. Když byli svedeni všichni dohromady, tak... nic, vůbec nic. Ale jednotlivě - Stick, Coleen apod., výborné.

Shrnuto a podtrženo - vážně dobrý seriál. Mohl by být lepší, místy vázne a tak trochu-hodně se vytratila ta myšlenka street-level-heroes. Přesto bych s klidným srdcem doporučila, s poznámkou, že se s tím nesmí skončit už po pilotu.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Masterpiece

(obsahuje spoilery)

Netflix vypálil rybník klasickým televizím a skoro i filmovým plátnům (protože Dark Knight). Naprostým top. Už znělka byla naprosto bombastická. Sice jen 8 dílů, ale zas to na druhou stranu mělo neskutečné tempo. Finální bitka mě bavila asi nejvíc ze všech bitek co jsem kdy viděl. Vrčení Luka nezapomenu nikdy. A jen u málo seriálů, či filmů fakt urovním slzu. Při scéně kdy byl Daredevil v objetí s Elektrou sem řval jak malý dítě. Mé dva oblíbené charaktery zaživa pohřbeny. Sem myslel, že mě omejou. Dal jsem to na jeden zátah v noci. Líbí se mi jak se spojily dějové linky ze samostatných příběhů. Nebylo to po vzoru Avengers kde se sešli a šli. Tady zabralo pár epizod než se všichni vůbec poznali. Celé to dávalo obrovský smysl. Tenhle seriál doporučuji naprosto všem. Pevně věřím, že je zakončen souboj s ,,Hand''. Jsem osobně zvědavý jaký mega záporák se napříč universem objeví v druhé sérii Defenders. Jinak potitulková scéna s Punisherem mi málem způsobila zástavu srdce. Jsem velmi náročný divák a toto mě velmi potěšilo. Možná někomu nebude dávat smysl proč Elekta dělala co dělala, zamyslete se. Všechno je o lásce a nemusí to být romantická ptákárna. :)

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Marvel ztrácí kontrolu

Zklamání. Tohle má být epické završení na které jsme čekali roky? Daredevil měl vše. Skvělý casting, soundtrack a záporáky. Jessica se mohla pochlubit noir detektivním nádechem a skvělým Tennantem. Luke nudil svou roztříštěností a Iron Fist byl přiblblým originem pro děcka. Defenders jsou mixem výše zmíněného. Přičemž z Daredevila a Fista si bere to nejlepší. JJ a LC jsou jaksi do počtu. Defenders měli být televizním milníkem, ale díky stupidní, průhledné, šestákové zápletce se tak nestalo. Naštěstí to rychle utíká a Sigourney si svůj part náležitě užívá. Televizní odnoš Marvelu po skvělem startu upadla do stejně bezbřehého, milióny vynášejícího bahna, jako jejich filmový vesmír.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I like this guys...

Ze začátku seriál odstartoval s trochu táhlejším a pomalejším tempem. Já to ovšem nevzdala a těšila se na řádnou akci, kterou seriál nabízel. A tu sem taky dostala.
S dávkou velmi dobrých hlášek, napětí, svižnými bojovými scénami a hlavně se čtyřmi hlavními hrdiny, kteří když se spojili, vznikl velmi osvěžující, uspokojitelný a neokoukaný projekt.
A já se budu těšit, až se tahle netypická banda hrdinů opět spojí, aby zase nějakému neřádovi nakopali zadnici. :-)

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Konečně...

Všechno, co jsem měl rád na samostatných seriálech, je tu přítomno téměř rovnou měrou. Mystický boj kolem Daredevila, hrubá síla a neméně hrubé hlášky v Jessičině podání, Luke a jeho smysl pro sociální závažnost a v neposlední řadě Iron Fist, opakovaně všem připomínající, že je - Iron Fist. Právě v přímém porovnání tak chtě nechtě podléhám a byť se mi jeho seriál líbil náramně, ve čtveřici hrdinů je právě Danny tím jasně nejpomalejším, nejvíce zdržujícím a zkrátka nejslabším. Přesto vtipy na jeho účet patří k tomu logicky nejlepšímu. Boj proti Ruce, trable s Elektrou nebo mrazivě charismatická Alexandra si ale jako propletená ústřední linka zasloužily více prostoru. Luke Cage natažením na třináctku epizod trpěl, spousta diváků vyčítala to samé Jessice nebo Iron Fistovi. Defenders naopak trpí nízkým počtem dílů. Nestačím se sice pořádně nadechnout a každý souboj je svátkem, na který se vyplatilo ony dva roky počkat, ale chtěl jsem víc. Víc nezpochybnitelné chemie mezi libovolně vybranou dvojicí ústředních postav a víc interakcí s oblíbenými přihrávači (a že mám tuze rád jak Misty, tak Colleen a obecně nenáviděnou Karen snad nejvíc). Nejnáročnější seriálový crossover obstál sám o sobě, ale budu si přát, ať nás Netflix neošidí a dá nám ještě o třídu hutnější přídavek.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

super

Zkouknuto na jeden zátah a musim řici že tohle se netfixu fakt povedlo.Po uknouraném ironfistovi je tohle opět porfektneí dílko :-)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Balim to po pilotu

Ze serialu, ktere Defenders predchazeli jsem videl jen Jessicu Jones, zkousel jsem jeste Luke Cage, ale tam jsem to vzdal uz v pulce prvniho dilu. Tady jsem pilot dokoukal, ale zjevne to Jessica Jones tahne a pritom byla na place tak 20% casu, tudiz ani hodnoceni nemuze byt vyssi. Nuda, nuda, nuda.

20 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
7 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí