plakát seriálu

Doteky osudu

(Touch)

Názory uživatelů

1+1=3

1.séria:
Neviem ako začať.Pilot bol skvelý,krásny.Svojím námetom zaujal.Každý diel tvorilo množstvo príbehov,ktoré na konci do seba svojím spôsobom zapadli.A práve to ma na ňom zajalo,tá záhadná prepojenosť,náhod a príčin.Osud.Priznám sa,že pri koncom a happyendoch som sa veľmi tešila,bo boli krásne.
Síce ostatné diely mali rovnakú konštrukciu a dej sa moc neposúval,ale mne to vôbec nevadilo.Vnímala som len tú prepojenosť.Vzťah otca so synom.Kiefer zahral milujúceho otca na 1*,vychovávať autistického syna,čo s vami neprehovorí musí byť veľmi ťažké.
Ku koncu sa začala objavovať väčšia dejová prepojenosť a ja som sa tešila na každú časť a zaujímalo ma ako to vlastne dopadne.

Mne sa seriál páčil,mal pre mňa všetko.Netreba nejako uvažovať,stačí sa len pozerať a vnímať tu krásu a jednoduchosť života.Určite budem pokračovať v jeho sledovaní.

2.Séria:
Prvá séria bolo dokonalá. Záhadná, tajomná. To čo robilo prvú sériu úžasnou, sa žiaľ v tej druhej vytratilo. Akoby tvorcovia chceli z námetu vyťažiť ešte viacej vylepšiť ho,pozdvihnúť na novú úroveň, no nepodarilo sa to. Tá prepojenosť ľudí a ich osudov, ktorá seriál robila zvláštnym v prvej sérii sa vytratila. Ak sa nejaká vyskytla bola zameraná len na Jacka a Ameliu, zázračne deti. Ostatné akoby ostávalo v úzadí. Seriál začal byť až moc prekombinovaný, akčný, strácal tým to svoje tajomno. Keď už si človek mohol myslieť, že vie prečo sa to deje, na scénu vstúpil niekto nový a dávalo to zase o niečo menej zmysel.
Žiaľ ani s postavami to nebola výhra. Jack a Amelia akoby bojovali o miesto otravnejšieho dieťaťa v tomto seriály. Raz vyhrával jeden, raz druhý. Ani ostatné postavy nijak nevynikali a striedali sa v seriály ako na bežiacom páse. Ich príbehy neboli nijak ucelené a bez zmyslu.

Seriál žiaľ v druhej sérii prišiel o tom čo ho v tej prvej robilo zvláštnym a občas pôsobil neprirodzene. Koniec nebol ani dokonalý, ale ani zlý.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

A teď pozor

Ano, a teď pozor. Nesnáším matematiku a všechny čísla. Ale když jsem zhruba v létě 2011 viděl připravovaný trailer, tolik mě nadchnul, že jsem se nemohl dočkat až to uvidím. Konečně jsem se v lednu dočkat. A nezklamalo mě to. Kiefer je jako vždy výborný, David vás možná ze začátku nepřesvědčí, ale mé srdce si získal hned ve druhém díle.
Na každém díle se mi právě líbí to, že tam je takové to spojení, které byste nečekali. Viz poslední dva díly.
Jsem zvědavý na druhou sérii.
Je to něco, co mě ale dostalo. Pilotní díl sledovalo 12 000 000 miliónů diváků, což je rekordní počet na FOXu. Druhý díl 11 000 000 miliónů, třetí se držel a pak? 6 000 000 miliónů diváků? No co to sakra...? Doufám, že to vydrží alespoň při těch šest sedmi milionech, nerad bych, aby mi zrušili Touch v půlce.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The world is connected. But only his son sees how.

Touch je seriálem, ke kterému jsem přistupovala se značnými rezervami. Všichni mi říkali, že kromě pilotu není na tomto dramatu nic zajímavého. Po zhlédnutí obou řad však musím s tímto tvrzením nesouhlasit. Touch má rozhodně co nabídnout.

Pilotní epizoda je kouzelná. Tvůrci nám představili střípky, které se v následujících čtyřiceti pěti minutách poskládaly do obrazu, který dával smysl. Prvek náhody, osudu, předurčenosti se špetkou nadpřirozena je přesně to, co seriálovému průmyslu v současnosti schází. Jsme zahlcení epizodními kriminálkami a klišovitými sitcomy, proto Touch, který je silně serializovaný, je jako závan čerstvého vzduchu. Osobně jsem velkým příznivcem meziepizodní dějové provázanosti. Mám moc ráda, když jednotlivé epizody naznačují cíl a postupně gradují. Přesně to jsem našla u Touch. Epizody jsou si obsahově velmi podobné. Jake dá tátovi číslo, ten zjistí oč jde a zachrání nějakou situaci. Postupně ale zjišťujeme, že všechna čísla jsou nějakým způsobem spojená, všichni lidé se nějakým způsobem znají. A pak je tu jedna velká zlá organizace, která se snaží využívat nadané lidi jako Jake.

Druhá série je poněkud jiná, i když základní premisa se nemění. Princip zůstal zachován, pouze se změnil hlavní příběh, ve kterém jde o nalezení Amilie, dívky, která je stejná jako Jake. Představen je nový záporák, jeden ze 36 nadaných, který si vzal do hlavy, že pro obnovení božího řádu musí všechny tyto lidi zabít a Jake je samozřejmě na řadě. I když je druhá řada jiná, pořád jde o skvělou podívanou. Hra s čísly se sice brzy okouká (opravdu může být v číslech tak obrovská náhoda?), ale tvůrci využili neskutečně dobře lidské touhy po vědění. Diváci jsou nuceni pustit si další a další díl, protože je prostě a jednoduše zajímá, jak to celé dopadne.

Líbilo se mi, že seriál nevygradoval v předpokládaném momentě. Amelia se na scénu dostala už za polovinou druhé řady, setkala se opět se svou matkou, ale příběh pokračoval dál. Právě to je základním kamenem úrazu u většiny jiných seriálů. Dočkáme se jednoho uzavření příběhu, ale v tom nejlepším seriál skončí a my nemáme možnost zjistit, jak by se vše vyvíjelo dál. Tato chyba u Touch není. Samozřejmě se poté mění ústřední motiv - už nejde o hledání dívky, ale o zničení nepřátel. Přesto ale vidíme pokračování jedné dějové linky, která by jinde byla závěrem celého seriálu. To samotné považuju za velký úspěch, zvlášť u seriálu, který má pouhé dvě řady.

Postavy příjemně překvapily. Sutherlanda jsem prozatím neznala, 24 hodin se ještě nedostalo na řadu. Nicméně herec není špatný. Některé věci mě docela iritovaly, například jak neustále říkal Jakeovi "sweetheart". Ale na to, že hlavními postavami jsou otec se synem, tedy rodina, které v seriálech nemám vůbec ráda, tak se to ještě docela dalo. Jake nemluví, což je neuvěřitelná výhoda. Jeho vývoj v průběhu seriálu, omezování autismu, bylo perfektní. Největší strach jsem ale měla z Marie Bello, její postava v Prime Suspect mi herečku natolik zprotivila, že se už léta děsím, kdykoliv se má někde objevit. Lucy ale byla fajn, příjemná ženská, která - když už nic jiného - nebyla protivná. Nicméně Touch je na sto procent vystavěn na svém příběhu, herecké výkony a v podstatě do jisté míry ani samotné postavy nejsou u tohoto seriálu tolik důležité.

Finále bylo předpokládaným zakončením. Tvůrci uzavřeli hlavní dějovou linku, seriál neskončil otevřeně. Nicméně pro případ, že by Touch přece jen byl obnoven, nechali tam malou skulinku, náznak toho, kam by se příběh ubíral dál. I výsledek hlavního příběhu uspokojil, možná to bylo ke konci už příliš přehnané a hlavně zrychlené, ale dávalo to alespoň smysl.

Touch je zajímavý seriál, není to nic, s čím se na televizních obrazovkách setkáváte každý den. Někomu tento experiment nemusí vyhovovat, nicméně alespoň za pokus to určitě stojí. Doufám, že se tvůrci vytáhnou a vymyslí nový seriál. Určitě na něj budu zvědavá.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Moje nová závislost

Tenhle seriál se mi prostě dostal pod kůži.

Líbilo se mi, jak na začátku každé epizody bylo vše náhodné a na konci do sebe zapadlo jako puzzle. Dokonale. Každá drobnost, postava, místo, číslo...

Chvílemi bych i věřila, že tak to na Světě opravdu funguje. Že je všechno propojené se vším a jedna drobnost, kterou dnes uděláte, může ovlivnit životy mnoha lidí.

Zaspíte a nestihnete vlak, ten ale vykolejí a lidé zemřou. Vy žijete. Náhoda, nebo osud? Kdo ví...

A rozhodně věřím tomu, že lidé, jako je Jake, vidí Svět trochu jinak, po svém.

Jediné, co mě občas rozčilovalo byla výbušnost Martina Bohma.

První řada se mi asi líbila více, než ta druhá, ta byla na můj vkus zbytečně překombinovaná, celá ta konspirace s Aster Corps byla trochu přehnaná, ale jinak dobrý.

Trochu mi ve 2. řadě chyběla postava Cley Hopkinsvé, tu jsem měla ráda.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Touch - malý klenot

Povedený seriál. Napád se mi líbil už od začátku, ale na zpracování a zápletku jsem si musel chvíli zvykat a než jsem se do toho ponořil, byla už dobrá polovina první série za mnou. Jsem ovšem rád, že jsem dal seriálu šanci, protože teď, čtyři díly před koncem, ničeho nelituji. Zápletka se od původně zdánlivě samostatně (ano, těch přídavných jmen je moc) stojících epizod změnila v příjemnou dramatickou zápletku, která rozhodně nenudí. Navíc to má fantastickou znělku a Kiefera Sutherlanda v hlavní roli. Začíná mě opravdu mrzet, že seriál má jen dvě série a skončil předčasně, doufám alespoň, že bude nějak přijatelně uzavřený. Druhá série je rozhodně lepší než první, příběh je tam rozpohybován na plné obrátky a první díly v porovnání s druhou polovinou seriálu působí poněkud plytce. Takže celkově: svěží seriál, originální nápad, výborné herecké výkony, skvěle napsané postavy, parádní zápletka, vynikající hudba. 85% a nechápu, proč každej dobrej seriál hnedka zrušej, protože až to dokoukám, asi budu chtít víc...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Touch - Vše je propojené se vším

První díl byl odvysílaný s velkým předstihem, aby nalákal co nejvíce diváků. Opravdu se tak stalo, aspoň v mém případě. Takhle dokonale promyšlený seriál, kde na konci epizody vše do sebe krásně zapadá jsem už dlouho neviděl. Podobná spokojenost mi vydržela i po zbytek celé sezóny. Je pravda, že prostě Kiefera Sutherlanda mám spojeného hlavně s Jackem Bauerem ze seriálu „24 hodin“ a tudíž jsem si musel chvíli zvykat, že prostě Martin Bohm nebude pobíhat s pistolí v ruce, ale bylo to zvykání příjemné. K úplné dokonalosti snad jen chybí místy až moc velké náhody, za kterých se postavy setkají a tím se příběhy propojí, jinak není co kritizovat. Jsem opravdu zvědavý, co si tvůrci připravili na druhou sezónu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Výborný pilot...

ten mě dostal asi nejvíc. Další díly byly víceméně podobné, ale vždy mě v každém dílu něco maximálně dostane... jako ten dnešní (ep.12). Fakt mazec nejvíc. Pro mě bezkonkurenční. EDIT: Zvláštní, že při sledování mám pocit, že je to nejlepší seriál vůvec, ale jakmile skončí a přemýšlím o něm s odstupem a objektivněji, tak úžasný mi nepřijde. :)
Ale je. Děj nenudí, protože není zbytečně natahovaný, všechno má svůj důvod a vše do sebe inteligentně a zajímavě zapadá.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

How is it simple...

Nevím jak to popsat. Jak najít správná slova, která by vystihovala, co jsem právě viděl. Pokud vůbec taková existují.

Seriál má obyčejně sloužit k zábavě. K pobavení, k oddychu. Jenže zde - v tomto jedinečném díle - se seriál sám stává životem, příběhem, v němž chcete být. Spíš by si zasloužil být filmem, protože příběh je v něm natolik silný, že jeho syntéza do jednotlivých dílů je.. skoro nežádoucí.

Seriál popisuje to, co dokáže jen sám život - za tváří magiky se skrývá kostra životních náhod a osudů, která vytváří každodennost nazývanou štěstím. To, jak do sebe přesně všechno zapadá na první pohled nevypadá ani zdánivě tajemně, i když se o to seriál snaží, ale pod povrchem je silná stránka seriálu v tom, že je to vlastně jednoduše obyčejné. Propojené, ale jednoduché. Celý život. Celý osud.

Příběh, který může prožít každý z nás. A ve chvílích, kdy jsme na pokraji konce, jsme vlastně na začátku. Všechno se děje kvůli něčemu, a i když si myslíme, že to co se děje nám, je zlé, ve skutečnosti nám toto zlo prokazuje neocenitelnou službu v tom, že nás formuje a vybrušuje. A jak se jedna věc může zdát zlá vůči někomu, oproti tomu může na druhém konci světa zachránit životy. Vždyť i mávnutí motýlích křídel...

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pilotem úžasnost skončila

bezkonkurenčně nejlepší pilot , co jsem kdy viděla. Bohužel to pak šlo z kopce.
Tak jako u jiných seriálů pilot přetrpíte a čekáte, co bude dál... s Touchem to začalo zcela opačně. Byla jsem plná dojmů, emoci a hlavně očekávání.Jenže to sklouzlo do jednoho velkého stereotypu, který nejen, že celkovou dějovou linii nijak významně neposouvá, ale zároveň se jednotlivé "případy" opakují a nespatřuji v nich nějaké zásadní rozlišení.
Po 8. dílu jsem skončila a pokračovat dál asi nebudu.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Touch

Tak k tomuto seriálu doposud není absolutně co vytknout. Velmi promyšlený děj uzavřený každým dílem. A věřím že ne jednomu tvrďákovi zjihne srdéčko např. hned při závěrečce úvodní epizody, nutno dodat, že není a nadále asi nebude jediná. To vše ještě podpořeno melodickými songy na závěr alias Dr.House. Zkrátka takovýhle dramaťáček je příjemným osvěžením na seriálovém poli. Keifer je zpět z tvrdého Bauera na milujícího otce Bohma a sakra mu to svědčí.(jaj ale ty jména mohli rozlišit) Teď už jen, aby ty přeslazené konce neomrzely a hlavně nápady neupadly. Držim palce

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

What if coincidence is a calculation?

Tenhle seriál to má rozhodně dobře našlápnuto.Světoznámý Kiefer Sutherland,pro mě neznámá ale charismatická Gugu Mbatha-Raw(netuším jestli mám to jméno dobře,ale je to boží ;D)a roztomilej David Mazouz v roli autistickýho géniuse :) Líbí se mi,že v každým dílu jsou oni + pár dalších herců,kteří se potom objeví,zcela nečekaně za další 2 epizody.Je to mistrně udělaný a doufám,že se seriál dlouho udrží.U každé epizody jsem napnutá od začátku až do konce,90% dávám jen proto,že někdy mi to příjde příliš...nahrané.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Numbers

Tim Kring mě od doby Heroes přesvědčil, že další jeho projekt budu s radostí vyhledávat a ani tentokrát mě nezklamal. Autistický kluk jménem Jack, který komunikuje většinou přes čísla mě zaujal svou neuvěřitelnou inteligencí a talentem pomáhat a spojovat lidi na světě, tak jak by to mělo správně být mě opravdu baví. Jsem ráda, že Touch dostal šanci se předvést i v 2. sérii, jen doufám, že to nezklame mé očekávání, ale věřím, že ne. Každopádně pokud máte rádi seriály právě podobné např. Heroes, myslím si, že Touch si také zamilujete :) Bohužel jediné, za co jsem musela ubrat procenta je to, že po pár dílech už víte, co máte od hledání spojitostí očekávat, což mě docela štve, když vím, co bude v další scéně následovat. I tak si Touch ode mě vysloužil krásných 90%

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pokles kvality po pilotu

Z pilotu jsem byla úplně nadšená, byl dechberoucí a ukázal nám, jak je všechno propojené, ať už události nebo nebo osoby.
Nedočkavě jsem si říkala, co dalšího mě čeká. Ale byly to jen další případy, kdy se na začátku objevily ossoby, které spolu nesouvisely, našlo se číslo "pattern" a na konci se magicky našlo spojení.
To po čase opravdu omrzelo a já s 10. dílem končím a nejspíš už se k tomuto seriálu nevrátím.
A to měl opravdu velký potenciál, Kiefer Sutherland jako otec byl velmi věrohodný, autistický syn hrál skvěle a ostatní postavy též. Je škoda toho potenciálu.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nadprůměr

Pilot byl zatím nejlepší díl z celé série, a docela mě štve že ho zatím žádný díl (podle mě) nepřekonal. Seriál se pro mě stává stereotypní a občas ho i vypnu a vrátím se k němu když je nuda. Ano klidně mě ukamenujte, ale je to můj názor. Seriál, herci i pointa je neuvěřitelně dobrá, jen se mi zdá, že se to omývá stále dokola. I přes nedostatky seriálu, mu dávám 90%, protože si kvalitu stále drží.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Touch

Jeden z nejlepších pilotů vůbec. A pak - bohužel - zklamání. Čekala jsem, že se z toho vyklube něco víc, než jen osudové setkávání různých lidí. Je to škoda, protože to mělo potenciál... Bohužel musím zařadit do kategorie "rozkoukané seriály" a po několika dílech odkládám do pomyslného šuplíku a zavírám.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

kvalitka

Veľmi som sa tešila na tento seriál z dvoch dôvodov: Kiefer - moja srdcovka a na to napätie, ktoré v seriáloch milujem.. Pozrieš si časť a nevydržíš musíš pustiť ďalšiu.. Tento seriál mi však vyrazil dych a predčil moje očakávania. Jedným slovom WAU..Miestami som nedýchala a Kiefer je proste užasný...Veľmi sa mi páči myšlienka "touch", ktorá tam má niekoľko významov.. a nakoniec pravidlo: "Všetko so všetkým súvisí" - to si myslím už dávno a som rada, že to niekto takto pekne poňal...Myslím, že seriál zožne kopu úspechov, - teda ak nebude mať 10 sérií, ale snáď nezostane len pri jednej ..

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

54384238453113843.....

Zaujímavý nápad ! Po Pilote, som usúdila že je to kvalitný seriál nie nejaká lacná komédia :) Vždy sa mi páčilo rozuzlenie zápletky na konci :) Je to zaujímavé ako neskutočne sú životy prepletené a záleží na detailoch...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zklamání

Tomuto seriálu jsem věřil. Pilot byl jeden z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl. Děj seriálu tvoří několik různých minipříběhů, které se pak na konci do sebe pěkně zapadnou a vše dobře dopadne.
Bohužel ale tvůrci toto chéma opakují každý díl a jiné invence je málo. Navíc toto "zaklapnutí" je většinou velmi nereálné.
A právě toto mě docela zklamalo, protože Touch měl opravdu potenciál.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajímavý seriál

Ačkoliv si stále nemůžu zviknout na Glovera jako vědce, a ačkoliv vím že samotná premisa seriálu že budoucnost se dá spočítat je nereálná, a ačkoliv mě první díl zrovna do kolen neposlal (tím nechci říct, že by byl špatný), musím říct, že se mi tento seriál líbí. Postavy jsou dobře zahrané, dokonce jak jsem neměl rád Sutherlanda ve 24 (i když to bylo spíš seriálem než jím), tady se mi líbí. Děj jednotlivých epizod je různorodý a výsledek ne-jednoduše předvídatelný, dá se mu i věřit (někdy). Můžeme jen doufat, že seriál laťku udrží.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jake? Where is Jake?

No tak to mě teda překvapilo. Pilot byl opravdu fantastickej a ta pauza po něm dva měsíce mi docela vadila. Bohužel pak už jsem nedostal to co bylo v pilotu a ostatní díly byly takříkajíc "na jedno brdo". Žádný vývoj se nekonal, což se alespoň finálový dvojdíl pokusil zachránit a podle mě se mu to docela povedlo. Jsem i zvědavej jak to bude pokračovat. Postupem času mi ale docela začal štvát Jake, protože i když se tatík snaží dělat co mu na činech vidí, tak to neoceňuje.

Dlouhá pauza mezi sériemi zapříčinila to, že jsem na Touch vlastně zapomněl a ve skutečnosti jsem už ani druhou sérii nečekal. Podívat jsem se na ní, ale musel. Podle mě jsou obě série poměrně vyrovnané. Ve druhé navíc Jake přestává být tolik otravným, i když samozřejmě má své okamžiky. To co se mi nejvíc vryje do paměti bude pravděpodobně hudba. I tak ale splnil roli oddychového seriálu, ve kterém si trošku zafilozofujeme.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Wow

Po sklamaní z Terra Novy a Falling Skies konečne niečo poriadne. Pilot hodnotím na 100% dúfam že hodnotenie počas serialu nezmením.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

How to say that...

Jako by se tvůrci v první řadě vyčerpali. První řada byla dějově i v dalších ohledech hodně nad průměrem, ale nevím proč, druhá mne už chytit nedokázala. Sice je mi líto, že seriál už nebude pokračovat, ale seriály s těmito tématy to mají holt těžší.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kiefer Sutherland a čísla

Scénárista a producent Tom Kring je v zámoří znám hlavně coby stvořitel Hrdinů alias Heroes. Kiefer Sutherland se zase do televizní historie nesmazatelně zapsal coby Jack Bauer ze 24 hodin. A když se tito dva pánové rozhodli spojit síly, vzešel z toho v roce 2012 pozoruhodný seriálový pokus s názvem Doteky osudu (Touch), který sice přežil pouhé dvě sezóny, ovšem velmi zajímavým způsobem zčeřil vlnky americké televizní tvorby. Vrátil totiž do oběhu mysterium, v tomto případě blízce spojené s matematikou, jež dokáže rozluštit i mnohé věci mezi nebem a zemí, jinak nepřístupné lidskému pochopení. V jejich centru pak stojí jedenáctiletý chlapec Jake, snad autista, který nikdy nepromluvil, nereaguje na okolí, ale má jednu zásadní vášeň. Čísla. Čísla, jejichž význam nechápe ani jeho otec (Sutherland), ani nikdo jiný. Pouze on.

A jak se posléze ukáže zásluhou podivínského emeritního profesora (Danny Glover), s pomocí těchto čísel a z nich se skládajících řad lze dokázat velké věci. Věci tak trochu připomínající magii. Lze s nimi vidět minulost, přítomnost i budoucnost celého světa a vesmíru. A možná se i přiblížit tzv. boží posloupnosti, vedoucí k veškerému poznání. Na cestě k ní je ovšem zároveň nutné zodpovědět celou řadu otázek týkajících se značného počtu lidí, kteří jsou méně či více viditelně spojeni právě s osudem mlčícího Jakea i jeho nešťastného otce, který je na chlapce sám a neví si rady. Dosud ho totiž nenapadlo, že jeho syn nemluví hlavně proto, že toho ví příliš mnoho.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

první dobrá, druhá nudná

První série byla nadprůměrná, zato druhá mě málem unudila k smrti. V té první totiž byly velice zajímavé prolínající se příběhy, to v druhé poměrně chybělo. Herecký výkon Avrama, k tomu se snad ani vyjadřovat nechci. Mám pocit, že bych to i já zahrála lépe. Jack mi lezl na nervy tím, jak pořád někam zdrhal, vím že to byla podstata seriálu, ale občas jsem měla chuť mu jednu vlepit. Alespoň měl seriál důstojný konec.

60 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

čo už

Po perfektnom pilote ide serial dole vodou, čo je škoda, pretože mal dobrý potencionál. Jednotlivé diely strácajú napätie.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Snad to jednou dokoukam...

ono to na tom disku nesplesnivi, az me skoli odporna choroba, dam si maratonek doteku...zatim ale zdravi slouzi (tuk tuk)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pohled na svět jinak

Původně jsem váhala jestli se na to začít dívat a nakonec jsem se kvůli maličkému Jakeovi rozhodla. Je to velmi zajímavý seriál, kde se divák musí dívat na svět úplně jinak a musím říct, že mě to zaujalo. (Alespoň můžu matematikářovi říci, že existují čísla, která mne zajímají a že 1+1=3)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Touch

Výborn seriál s neotřelým nápadem. Abych pravdu řekla, ze začátku jsem byla skeptická a dlouho jsem odolávala před tím, než jsem se konečně odhodla seriál zkouknout. Pilot mě neuvěřitlně překvapil a celou dobu mě udržel v napjatém stavu jen čekající na to, jak to s malým Jakem nakonec dopadne. Tento autistický klučina, se schopností komunikovat skrze čísla, mě dostal už jen prvním slovem, které vypustil z úst - ten hlas!
Takže jsem s nadšením pokračovala ve sledování tohoto báječného seriálu, který ale k mému zklamání skončil již druhou řadou.
Ze začátku jsem se sice cítila zmatené tím, jak se všechny příběhy vzájemně propojovaly, ale když jsem si na to zvykla, mohla jsem už jen docenit krásu a originalitu tohoto seriálu.

A nezapomeňte, že 1+1=3! :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí