plakát seriálu

Jmenuju se Earl

(My Name Is Earl)

Názory uživatelů

Tak to vidím já...

První série - 75%
Druhá série - 66%
Třetí série - 60%

Docela pěkný seriál na zabitá dlouhé chvíle a nepravidelné sledování, ale děj je vystavěn na moc banální zápletce a příběhy se moc často opakují na to, abych se na to chtěl dívat pravidelně.

Šablonovité postavy, čitelné zápletky, ale za to příjemné a vtipné. Díru do světa Earl asi neudělal, ale pár zastánců si po právu našel.
Možná tomu přispívají docela sympatičtí herci, kteří i ty jednoduché role dokáží oživit, aniž by byli otravní nebo trapní, což je u komediálního seriálu určitě podstatné...

Třetí série... nápad s vězením je sice nečekané, ovšem ne nijak zábavné oživení. Veškeré vtipy na toto téma jsou pryč po dvou dílech a zbytek už se jede možná až moc rutinně. Není to špatné, ale není to ono.

S časem pak Earl jako každý seriál poněkud upadá...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Chce to zvyk a pak člověk nelituje

Tenhle seriál je strašně moc o zvyku. Poprvé, když jsem se na to podíval, tak se mi žádná z postav nelíbila. Ale dal jsem tomu šanci a nelitoval. Protože po boku Earla a Randyho Hickeyových nebo Krabáka jsem se výborně bavil. Například takové "Please Respect the Meat". Taky Jaime Pressly a Nadine Velazquez nejsou jen pro ozdobu a člověk se s nimi pobaví. A motiv napravování špatnejch počinů dobrýma skutkama je senzační a originální. Jen škoda, že seriál zůstal po čtyřech řadách neuzavřenej. Nejde vybrat nejlepší epizodu, je jich spousta..

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

karma

Serial o lumpovi co si uvedomi ze asi dela neco spatne a udela si seznam. Serial mam celkem rada a to hlavne kvuli tomuto pribehu. Libi se mi ze Earl musi/chce najit vsechny kterym kdy ublizil. Tento serial ma bohuzel dost slabsich dilu, takze mam par oblibenych , ktery si obcas pustim i vicekrat a neoblibeny, ktery mi stacilo videt jednou. Za nejslabsi pokladam 3. serii.
Nejoblibenejsi postavy Joy a Zelvak :D

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Earl a spol

Tenhle seriál mám moc rád a moc mě mrzí, že ho stopli. Díky němu jsem začal více dělat dobré skutky a také jsem začal trochu věřit v karmu a možná jednou nebo vícekrát se mi to už vyplatilo. Nejen díky tomu, ale i vtipným situacím a hláškám především Randyho, který je boží sem si tenhle seroš moc oblíbil. Všechny herce, kteří hrají hlavní postavy se okamžitě staly mými oblíbenci, protože dokázali naprosto brabůrně zvládnout charaktery svých postav a i když je vidím v jiných filmech, tak si vždy představím právě je, ze seriálu Jmenuju se Earl.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

You know that kind of guy....

Ani nevím, jak jsem na tento seriál přišel, ale od prvního dílu mě celkem zaujal. Kriminálník toužící po napravení, potom co ho karma srazila autem.
První řada představuje jednotlivé postavy z Earlovy minulosti, které jsou dost různorodé a zábavné a Earl se snaží napravit špatnosti, které jim provedl.
Seriál se první dvě série držel na vysoké úrovni, ale ve třetí řadě začal trochu pokulhávat hlavně proto že byl Earl několik dílů v komatu.
Čtvrtá řada se snažila zavést seriál do starých kolejí, ale nebylo to ono a tak jsme se již další nedočkali.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dokonalý s jedinou chybou

Seriál o chlapíkovi, který se snaží odčinit všechny své špatnosti? Překvapivě skvělé! Osobně ale preferuji uzavřené konce. Earl je velmi dobrý seriál, který by dostal plný počet, kdyby nenechali otevřený konec.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Oh, snap!

Pohodový komediální seriál, ve kterém si autoři dělají srandu snad ze všeho a nebojí si vzít na paškál občany s handicapem, národnostní otázky a další ne zrovna "korektní" problémy... Tento celkem specifický humor nemusí sednout každému, ale pokud vám sedne, tak si jej nejspíše zamilujete.

V seriálu je velká spousta dobře napsaných hlavních i vedlejších postav. Nemusíte se bát o nějakou stereotypnost, jelikož tvůrci každou řadu pojali trochu jinak a není to komplet jen o plnění seznamu.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Earl

Není to až taková (přesto dost velká) smršť hlášek jako je místy namíchaná v mých jiných oblíbených komediálních seriálech, nicméně to co mám na tomhle seriálu nejradši je jeho naprostá ladnost a pohodovost. Tak uvolněně a klidně jsem se u žádného sitcomu dlouho necítila.
Earl je navíc pořádnej týpek, jeho bratr dokonalej moula co dokáže zabít každou situaci svojí krutou hláškou, Krabák něco podobného v černém, Joy coby pipka největšího kalibru je též dokonalá a Catalina sladká třešnička na dortu.
Nejoriginálnější sitcom, který znám. Navíc perfektně zpracovaný, skvělé herecké výkony.
Zápletka točící se okolo existence vyšší síly je dobře podaná. Nevadí, že v podstatě všechny díly mají stejné schéma - něco zkusím napravit, nejde to, tak to zkusím znova a hele! Karma se mi odměnila. A když už konce druhé série začalo toto schéma nudit, tak scénaristi šli s kůží na trh - kompletně vyměnili prostředí, změnili zápletku. A ono to vyšlo! Seriál získal nový spád. Škoda jen, že mu nebyla prodloužena licence - obzvláště, když poslední díl má otevřený konec.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí
ET
8. listopadu 2011

I'm a karma bitch!

Earl je nejlepší sitcom pod sluncem :) Tak neuvěřitelně vymyšlené postavy, všechny dotažené k extrémní "dokonalosti" jsem nikde jinde neviděl.

Krom toho, že každý díl přinese stejnou, ne-li větší porci zábavy než předchozí, se mi strašně líbí řemeslné zpracování seriálu - je to prostě suprově natočeno, a to se v dnešní době tolik nenosí. Navíc k tomu výborné vedlejšáky (Burt Reynolds, Danny Glover a spousta dalších), naprosto dokonalý soundtrack (díky Earlovi jsem objevil tolik nádherných písniček, že se mi tomu ani nechce věřit) a miliarda "srandiček", propašovaných do seriálu autory, které vám dovolí se na každý díl podívat několikrát a pokaždé objevit něco nového, co vám předtím uteklo.

Ne všem tenhle seriál sedne. Pro někoho bude příliš \"extrémní\", či politicky nekorektní, ale o tom to právě je. Tohle nikdy nebude mainstreamový seroš pro všechny; ale pro ty, kteří si k němu najdou cestu a dovedou ocenit i jiné věci, než to kolikrát se umělé publikum zasměje, je Earl nejlepší možnou volbou.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hey, Crabman!

Velice originální seriál, který jel v první sérii až moc podle jedné šablony. To se naštěstí v té druhé změnilo a ve třetí je celkové pojetí úplně jiné. Je to dobře, protože nikdy nezačne nudit. Svérázný humor vždycky pobaví a vedlejší postavy jsou výborné.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Karma is a funny thing

Tento seriál patrí k tým,ktorý na jednej strane neurazia, no na tej druhej treba si naň zvyknúť.

Seriál nemá síce nejakú ťažkú zápletku a pôsobí jednoduchšie,no aj tak mu treba dať šancu a skúsiť ho. Námet seriálu je prostý a tiahne sa všetkými štyrmi sériami.
Epizódy sa jedna od druhej nijak výrazne nelíšili,no niektoré z nich pôsobil mierne prepracované. V každej časti sa stalo niečo čo ju dorazilo a príbeh,ktorý mohol byť zaujímavý vyznel tragicky. Humor použitý v seriály bol jednoduchý,obyčajný,no občas až moc prehnaný.
Prvé série patrili k tým vydarenejším,no potom ako by seriál skĺzol do jednej roviny a seriál ako by stratil niečo zo seba a začal upadať. Príbehy už nepôsobili tak prepracovane a všetko to skĺzlo do stereotypu.

Je jasné, že seriál nesadne asi všetkým. Má svoje pre aj proti. Treba ho skúsiť a uvidieť či sadne alebo nie.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Earl

Na Earla som narazila len náhodou, keď som cez leto v noci "surfovala" po televíznych programoch. Oľutovala som len to, že so bola tak zadubnená a namiesto úžasného Earla som pozerala Susedov na Markíze. Earlove monológne rozprávania o jednej z položiek jeho zoznamu, flashbacky a všetko dokopy vytvára z MNIE výnimočný sitcom. Plus je aj že v pozadí nie je umelý smiech, ktorý ma tak ruší pri HIMYM alebo pri Friends.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jednoduchá.zábava

Seriál nesadne každému,ale je dosť dobre napísaný a natočený.Prispel ktomu i výber hercov,ktorí vdýchli postavám život a hlavne uveritelnosť.Nápad so zoznamom a karmou vyšiel a jednotlivé diely boli viac,menej dobré.Ako celok bol seriál pozerateľný.
Proste som sa pri jeho sledovaní bavil.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Earl

Tento seriál mě až tak moc neoslovil. Ze začátku jsem v něm viděl takovou letní blbou oddechovku a i po čase se z tohoto mého hodnocení nevyhrabal. Jasně, někdo v tom může vidět něco víc, ale ty postavy.. ty charaktery.. a vůbec celý Earl mi nepřijde moc uvěřitelný. Na druhou stranu, příběhy jsou celkem propracované a i styl vyprávění je tak trochu osobitý, ale vždycky celý příběh zabije nějaká blbost, kterou se tvůrci snaží do seriálu procpat, aby to nevypadalo až tak obyčejně.

Nejde snad o to, že by mi seriál nepřišel vtipný. On je spíš groteskní. Nesměju se, spíš jenom tak blbě zírám a říkám si "Co to.. ?". Ale toto je pocit, který nemůže vydržet navěky. Nevím proč, ale jak hlavní hrdinové, tak námět, jsou mi ne zrovna po srsti, ale asi jde jen o to si na ně zvyknout.

Moje pocity jsou trochu rozporuplné, a protože se ani po odsledování několika dalších epizod, ne zrovna návazných na sebe, nezměnily, dávám pouze 40 %. Ale není v tom nic osobního.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Taková oddechovka

Earl mě bavil a useknutý konec (pokračování příště v další sérii, která se ovšem nekonala) mě zklamal, ale s odstupem času si říkám, že to zas taková ztráta není.

Tvůrci vymysleli originální zápletku a VELICE originální hlavní postavy. Příběhy byly přinejmenším zpočátku velmi různorodé a vtipné. Časem ale podle mě úroveň dost klesla a seriál krapet „zestereotypněl“. Nicméně určitě stojí za shlédnutí :-) (tedy v mém případě jednou stačí, ale stálo to za to)

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

To je karma...

Komediální seriál, který je založen na vcelku slušné premise, že pokud se budete chovat špatně, karma Vám to oplatí. Skutečně dobrým nápadem je hlavní osa příběhu - tedy plnění seznamu. Tvůrci si tak nechávají dostatek prostoru pro další pokračování příběhu. Vzhledem k faktu, že Earlův seznam se zkracuje a rozrůstá víceméně stejným tempem, může seriál pokračovat do nekonečna. Samozřejmě dokud nedojdou nápady, peníze nebo diváci... :)

Na druhou stranu je těžké říct, zda si udrží laťku a nespadnou do stereotypu. Zatím je to totiž na povážlivé hranici. Necháme se překvapit...

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ach ta karma!

Nádherné a humorné životní etapy Earla, Randyho, Joy, Darnella a dalších. Moc povedená komedie po všech směrech. Seriál je i citově zabarvený a vypravuje o napravení dříve špatného člověka.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Do good things and good things happens...

Dělej dobré věci a dobré věci se ti stanou,tímto heslem se řídí hlavní postava Earl Hickey,sepsal si seznam všech špatných věcí ,které v životě udělal a v každém díle nějaké napraví,v seriálu je spoustu zajímavých postav,oblíbil jsem si hlavně earlova trochu "zaostalého" bratra Randyho.

První 2 řady byly dokonalé,ty bych ohodnotil 100 %,od třetí řady ale začala kvalita mírně klesat,přesto je to výborný seriál a rozhodně doporučuji shlédnout !

Hodnotím anglickou verzi seriálu,v CZ dabingu to prostě není ono...

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Yeah

Osvěžující humor, geniální Jason Lee a obrovské kvantum výborných vedlejších postav. Po slabší druhé sérii jsem se trochu bál, ale Earl ve vězení prostě nemá chybu.

90 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí
TSZZ
16. listopadu 2007

Trošku stereotypní

Znám jen první sezonu a jakkoliv to nebylo špatné, je zcela evidentní že scénáristy zřejmě překvapil náhlý úspěch a narychlo sepisovali nové díly.Všechny jsou tedy tak trošku najedno brdo,snad se to později zlepší.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Rostou cigára na stromě?

Jmenuju se Earl - samo o sebe je to skvelý seriál, len mi nepríde ničím až tak zaujímavý, že by po jednej časti nutne musela prísť hneď druhá. Nemala problém počkať aj týždeň.
Nápad sám o sebe bol dobrý, len myslím že to spracovanie a potrebné vyhranie sa s detailmi nebolo až také, ako by byť malo.
Oddychovka je to dobrá.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nadprůměr

Na tohle se člověk zkrátka dívat musí, když na to narazí v televizi, je to opravdu zábavné a velmi pohodové, neříkám, že bych tomu něco nevytkla, ale tady si to tak nějak odpustím... :-)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda že jen tak málo sérií :D

na tento seriál jsem začala koukat z nudy, ale ani chvíli nelituji sice první díly mi přišly trochu divný :D, ale po pár dílech jsem si tento seriál oblíbila viděla jsem všechny díly několikrát :D. všechny postavy jsou úžasný a vtipný hlavně Rendy :D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dávám 100

Sitkom na který se vždy rád znovu mrknu. Děj porád stejný, ale ty suprové postavičky prostě miluju.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Boží!

Earl je vážně skvělej. Žádnej seriál mě nikdy tolik nezaujal jako právě tenhle. Vždy sem se u něj moc dobře pobavila a vůbec neva, že sem ho viděla několikrát....

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Earl !

Další z originálních nápadů na příběh.Earl je bývylý zlodějíček a hajzl (pardon) ale vnitru je fajn citlivej chlap ...Je to dobrý nápad...šmrnc dodává jeho Trochu "retardovaný" Bratr Randy...Jo,zaujalo mě to,je to fajn......Nemám co dodat

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý nápad

Skvělý zábavný seriál, který však pobaví u prvních dvou sérií. První je za 90%, druhá za 85%, avšak u třetí (50%) série nastává velký kvalitativní propad, který se ve čtvrté ještě zhoršil.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Wow!

Earl je super, zaujal mě a viděl jsem ho dokonce několikrát.

100 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Nic moc

Tento seriál mě moc nepobavil..jo sem tam je tu nějaký dobrý vtípek ale v pravém sitcomu se máš smát od začátku do konce..tady se jednou zasměju uprostřed dílu a to je vše...nevím ale tenhle seriál nikdy nepřekoná TBBT a HIMYM

10 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
7 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Originální nápad

Rozhodně je tento seriál originální, přichází po dlouhé době s něčím, co tu opravdu ještě nebylo (alespoň jsem něco takového zatím neviděla).

Sice ani jedna z postav mi není vyloženě sympatická, možná až na Krabáka. Takže kvůli postavám jsem se na to opravu nezačala koukat.

Je to prostě něco, co pustíte v telce, když přijdete domů a zrovna si něco děláte v troubě. Díváte se na to. Díváte se na to podruhé i potřetí. No a nakonec si řeknete, proč ne.
Má tu svůj styl humoru, a pokud se opravdu, ale opravdu hodně zamyslíte jsou tam i filosofické myšlenky jako například: "Uděláš něco pěkného pro někoho jiného, karma ti to vrátí."

Jasně, celé karavanové městečko má svoje kouzlo, ale prostě není to tak, že by vás to hned chytlo, chce to čas.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můj názor...

Podle mě je to fajn seriál na zabití volného času.

Originální námět(Napravený kriminálník který se snaží napravit svoje chyby.),Propracované postavy,Nečekané zvraty...

Serial nesedne každému ale ostatní si ho určtě zamilují.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Earl:)

To je tak blbý,až je to dobrý!:)Nejedná se o nic,u čeho bych mlátila pěstmi do polštáře,kdybych propásla nějaký díl,ale člověk se alespoň skvěle pobaví.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Karma

Originální nápad, originální postavy a každá z nich hraje v příběhu důležitou roli. Ať už samotný Earl kolem kterého se celý příběh točí, nebo jeho trochu zpomalený bratr Randy bez kterého by určitě Earl tak daleko v odškrtávání seznamu nedostal. Pak taky Joy, Earlova bývalá manželka se kterou má dvě děti ale ani jedno není vlastně jeho, a její současný manžel Krabák kterého v Camdenu schoval program na ochranu svědků. A v neposlední řadě Catalina, ilegalni přistěhovalka do které je Randy zamilovaný.
Seriál mě zaujal hlavně tím že neznám žádný jemu podobný a tak ani nemám s čím srovnávat :)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Volám sa Dragon

a toto je môj názor. Asi takto nejako by som tento názor mohol začať. U tohto seriálu som vydržal do konca kvázi zo zvedavosti ako to skončí. Sledovať Earla ako so svojím bratom Randym rieší veci zo zoznamu bolo zábavné ale neskôr to bolo miestami nudné. A tak ako končil seriál snažili sa scenáristi o to aby spestrili postupne upadajúci seriálu. Vďaka občasnej obmene seriál nestratil zo zaujímavosti až do konca.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé