plakát seriálu

Knihovníci

(The Librarians)

Názory uživatelů

Feeling evil under history

Napätie, humor, akcia, fantasy, honba za pokladom/artefaktmi či dobrodružstvo. To málo stačí aby ma seriál oslovil. A plus ako fanúšik filmov o Flynnovi som si Knihovníkov nemohla nechať ujsť. A dostala som to čo som čakala.

Flynna Carsena netreba asi nikomu predstavovať a tým pádom asi ani seriál. Nesúrodá skupina ľudí, z ktorých každý vyniká inou vlastnosťou a k sebe moc nejdú, musí nájsť spoločnú reč a spoločnými silami zachrániť svet pred zlom. A to je v podstate aj dej seriálu. Nijak komplikovaný či náročný. Má presne stanovený smer a tým aj ide. Nijaké zbytočné odbočky, zamotávanie deja či umelé naťahovanie nehrozí. Každá časť pôsobí viac menej samostatne (ako taký kratší film) ale aj tak je tu menšia prepojenosť medzi časťami. Čo tam potom, že občas konanie postáv a to všetko pôsobí nelogicky, seriál si Vás dokáže získať svojou jednoduchosťou a ľahkosťou. Proste od začiatku do konca sa na nič nehrá a nesnaží sa pôsobiť prehnane vážne.

Postavy viac odlišné ani nemôžu byť. Máme tú drsňáka, agentku, zlodejíčka, dievča, ktoré je veľmi chytré a nemôžeme zabudnúť ani na Flynna. Ich vzájomné fungovanie spočiatku síce zadrháva, ale postupne sa zlepšuje až je celkom obstojné. Každý z nich má v tíme svoje miesto a toho sa drží. Každý z hercov sa svoju postavu hodil a vdýchol jej trochu tej naivity, drsnosti či zábavnosti.

Zápletka nebola nijak ťažká (dobro vs. zlo) a preto aj záver prvej série pôsobí uzavreto. Zlo bolo porazené, svet zachránený a Knižnica nájdená. Zároveň si však ponechal aj priestor pre nové série. Knihovníci sú nenáročnou a ľahkou zábavou, ktorá má svoj potenciál, len mu treba dať šancu. Plus ak ste fanúšikmi filmov o Flynovi, seriálov typu W13 či Relic Hunter tak tento je pre Vás tým pravým.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Povedlo se

Když jsem se dočetl, že z mé oblíbené trilogie s Flynnem Carsenem, tak jsem se těšil a děsil zároveň. Z toho mohl být dobrý odpočinkový seriál nebo průšvih.
Naštěstí se to povedlo. A má to všechny ingredience. Uvěřitelný příběh, sympatické postavy a hlavně se to nebere vážně.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

and fun

Trochu jsem se zarazila, když jsem narazila na tento projekt a zjistila, že sice to navazuje na filmy,ale že se tam Flynn moc neobjevuje. Po shlédnutí první řady musím uznat, že není důvod k obavám. Poměr epizod Flynna a zajímavosti děje je tu výborně vyvážen. Postavy jsou vyjímečně sympatické, naštěstí tam není žádná která by otravovala. Parádní jsou zde i záporáci, co si budeme nalhávat, někteří velice charizmatičtí.Těším se na další díly.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

také niečo tu chýbalo

po skončení Warehousu 13 som si dával otázku, či sa nájde niejaký dobručký seriál ktorý skĺby boj dobra a zla, mystery artefakty, kúzelne schované miesto, skvelú partiu. Áno, môžme opäť raz trošku namietať, že chýba akási úplná originalita, nakoľko najprv boli filmy a tak až seriál. ALe čo taký SG-1? tiež film a potom skvelý seriál. Apropó, moderných mystery/scifi/dobrodružných seriálov nie je až tak veľa. Tento rozhodne je skvelá oddychovka a stojí za pozretie

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

...neřeš, nepátrej, odpočívej-uprava!

Byl sem zvědavej, celkem sem se i těšil,
byl sem zklamanej, chvílema sem se i děsil...
ale popravdě, dokoukal sem celou serii, a pak i tu druhou, kde se vědomí scénaristů trochu probralo, i když trochu z úcty k filmové trilogii. Ovšem, když si odpustim hledání logičnosti a souvislostí, jen si to pustim a nepřemýšlím, tak to jde :) dá se to užít, i díky šetření s "efekty" :) takže 70% ve výsledku neni málo, ale ani moc, dobrou noc
Pro třetí serii zvedám hodnocení, nějak se to začlo hýbat, knihovna je vyprofilovanější, a i bez Flynna to jde, tak ze 70% na 85%, což nejde, ale takhle to vidim :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Stojí za to

Po prvních dvou epizodách jsem víc než spokojená. Tohle jsem od seriálu vůbec nečekala a pouštěla jsem si ho spíše kvůli Christianu Kaneovy. Můžu říct, že mě to prostě nějakým způsobem nehorázně připomíná Leverage, ikdyž se oba seriály odehrávají v naprosto jiném prostředí a jsou oba o něčem jiném.
Nejúžasnější je na seriálu asi to prostředí mezi kouzly a magií. Flynn jako postava my byl v první epizodě trošku nesympatický, v druhé byl už trošku lepší. Eve se už v druhé epizodě chovala jako by "sežrala všechnu moudrost světa", ale právě tohle se mi na ní opravdu líbí. Stone jako postava je super a opravdu, ale opravdu mi svým postojem a chováním připomíná právě Eliota z Leverage :D Malý zlodějíček je taky celkem příjemný a vtipný. Ta mladá holka co má fotografickou paměť je taková hodný, milá, lehce ovlivnitelná. Charakterově se mi moc nelíbí, ale bez ní by tam něco chybělo.
Takže po dvou epizodách rozhodně pokračuji ve sledování a doporučuji shlédnout! I přes to, že já tohle prostředí (kouzla a spol.) moc nežeru, tak zatím mě seriál chytl a těším se na další díl!
Za mě dávám ZATÍM 90% :)

Update po 2. sérii. :

Tak já vám nevím. První série byla fantastická, opravdu odpovídala právě 90% procentům, které jsem jí dříve udělila. Ale po zhlédnutí druhé série jsem lehce zklamaná. Seriál už nemá takový spád a přijde mi, že málo využívá svého potenciálu. V tomto prostředí se může stát cokoliv no a přijde mi že autor omývá furt to samé dokola. Jednoduše už je to i místy nuda a to je špatně. Toho dobrého je na seriálu ale stále trochu více než toho zlého, a tak své hodnocení měním na slušných 70%.

70 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Když ne Skladiště, tak Knihovna

Po pár letech se zrušil seriál Skladiště 13 a tak jiná stanice přijde s něčím jiným. Ano, je to založené na Flynnovi, ale ta podobnost je až zarážející s Warehouse 13. Teď ale pozitivně, já žeru seriály tohoto typu, takže pro mě awesome a budu hltat každý díl. Navíc Noaha Wyla mám rád z Falling Skies (bohužel asi kvůli tomuhle seriálu v tomto asi tak často nebude a hodili ho spíš jako legendu na pozadí). Takže sečteno a podtrženo: Po pilotu se těším na další magii :)

100 %
84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Knihovníci

Pilot výborný, skvělá zábava, ve které se pořád něco děje a u které se skvěle odreagujete. Potěšil návrat starých postav (Flynn a Judson, bez nich by to nebylo ono) a noví knihovníci jsou celkem povedená partička se zajímavými charaktery. Mix akce a vtipu fungoval naprosto parádně a až příliš velká podobnost se Skladištěm 13 mě osobně vůbec nevadila. Druhý díl už byl trochu slabší, moc se tam toho nedělo, jen se rychle vyřešila situace z minula a promotalo se to s několika rvačkami, Ale konec byl zase dobrý, vypadá to, že se z toho klube celkem fajn seriál, jen ta intimitka mezi Knihovníkem a Hlídačkou mohla přijít o pár dílů později, i když to stejně všichni čekali. Líbil se mi Matt Frewer, ten chlap je fakt dobrej, stejně jako John Larroquette, jeho postava je skvělá. No, 1.díl (Koruna krále Artuše) za hodně nadšených a celkem i optimálních 80%, 2.díl (Meč v kameni) už za slabších 70%. Doufám, že se to zvedne, protože bych byl nerad, kdyby mě to nebavilo. A druhou sérii si to zaslouží, Za mě (ZATÍM) průměrných 75%, je to holt oddechová sranda, kterou prostě nemůžete brát vážně. Navíc prostředí knihovny je parádní a konečně má tohle povolání pořádný seriál! Za to rozhodně veliký dík. V celkovém hodnocení zaokrouhluji nahoru.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Librarians

Prvé promo videá či fotky ma veľmi neupútali no moja sestra ma donútila pozrieť si prvý dvojdiel. Musím povedať, že to stálo za to! Doslova som hltala každý okamih časti a vždy som netrpezlivo čakala na ďalšiu vydanú epizódu. Filmy s Flynnom Carsenom ma vždy bavili a myslela som si, že keď v seriáli Flynn nebude, seriál bude zlý. No opak je pravdou. Veľmi ma seriál baví, herci podávajú skvelé výkony a o smiech nie je núdza. Po zhliadnutí posledného dielu ma chytila nostalgia. Stále čakám na informáciu či bude druhá séria. Dúfam, že áno. Táto novinka jednoznačne patrí medzi mojich tohtoročných favoritov!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vlna nostalgie....

.... seriálu sice nevěštím zářnou budoucnost ano je do jisté míry docela hloupý - ony už samotné filmy s Flynnem Carsenem jsou jistou formou parodie na Indiana Jonase, ale to že je to parodie neznamená že není zábavná. To samé je u Knihovníků, jsou do jisté míry hloupí a ve světle "moderních seriálů" mi připadají i dosti archaičští jsou jako by utekli z 90 let což bohužel seriály většinou stojí krk ( viz moderní verze Knight Rider nebo Charlieho andílci) já se tedy i u těchto věcí docela bavím je to jako zavzpomínat si na dětství. Takže mě jen tak dál.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Flynn Carsen

Filmy s Flynnem Carsenem se mi líbily, strašně moc. I přes to, že efekty jsou spíš úsměvné a celkově to nebude nic světoborného. Stejně to ale doma "žereme". A asi vím proč. Flynn je úžasná postava s nekonečnou inteligencí, ale stejně trochu idiot. V dobrém smyslu, samozřejmě. A i celkové vyprávění je prostě pěkné.
Ke Knihovníkům jsem přistupovala s rezervou, protože i přes filmy jsem zkrátka nemohla vědět, jak to dopadne. Zjištění, že se objeví i Noah Wyle, neboli Knihovník, neboli Flynn Carsen, mě ale utvrdilo v tom, že se prostě musím podívat. Po dvou dílech můžu říct, že Flynn to pořád táhne. Pro mě je to pořád nej postava, čímž ovšem neříkám, že mu ostatní postavy zdatně nesekundují. Na jejich zhodnocení sice potřebuji ještě nějaký ten díl, ale myslím, že mé sympatie mají všichni. Ale už teď musím "Knihovníkům" něco přiznat - doteď jsem nikdy nesmutnila nad smrtí meče.
Podle konce prvního dvojdílu a traileru na díl třetí to vypadá, že jsme se nejspíš původních postav (Judsona, Charlene a hlavně FLYNNA) elegantně zbavili. Takže teprve zjistím, jak budu seriál vidět, když tam více méně nebude Flynn a jestli mé hodnocení nepoletí dolů rychlostí blesku. Uvidíme, rozhodně koukám dál.

100 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Knihovníci

Není to hodnocení seriálu, spíš jen prvních dvou epizod. Kdo má rád filmy s Flynnem, ocení i seriál, protože používá stejné schéma, rychlý spád, přiměřeně napínavý příběh plný magie a tajemství proložený občasnými vtípky a - jak jinak - vodopádem slov. Noví Knihovníci rozhodně nejsou nudní, myslím, že nám ještě ukážou, co se v nich skrývá. Jestli v někom měli tvůrci dobrou trefu, tak je to Strážce. Mezi Flynnem a Eve to skvěle funguje. A jedno velké plus originálního znění - představitelé hlavních rolí mají výrazné a příjemné hlasy.
Pohodová zábava pro volné chvíle a pro každého. :-)

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

oddechovka

Čas od času je fajn kouknout na seriál u kterého dobro vždy nakonec zvítězí nad zlem a u kterého člověk nemusí přemýšlet. A přesně tenhle případ jsou knihovníci.
Postavy jsem si velmi snadno oblíbila. Možná trochu déle trvalo než jsem našla cestu k Eve, protože to někdy bylo velmi obtížné, ale časem jsem ji začala vnímat jako nepostradatelnou část knihovny.
Děj rychle plyne a neustále se něco děje. A hlavně dobro zvítězí nad zlem.
Knihovníky doporučuju všem co mají rádi Flynnovy.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak jako proč ne

Tenhle seriál mě snad ani nemůže nebavit, protože Flynn Carsen je má oblíbená filmová trilogie. Sympatické postavy, jednou za čas se tam objeví i Flynn, dějově to taky není tak hloupé, takže proč ne.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Milé překvapení

Po shlédnutí celé první řady musím říct skvělé a moc se těším na další řadu. U seriálu jsem se nasmála, oblíbila jsem si postavi a hlavně u poslední epizody nastala chvíle "What just happend?".
Takže jsem moc spokojená.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Librarians

Já mám hrozně ráda filmy o Flynnu Carsenovi a proto jsem se na tenhle seriál hrozně těšila a musím říct že to předčilo moje očekávání hlavní postavy jsou fantastické mě osobně se hrozně líbí Ezekiel takovej ten pravej hodnej záporák samozřejmě všichni jsou super ale on u mě vyhrává a díky tomu že to dávájí v češtině na Universal Chanel tak se na to kouká i moje 9.letá sestra a tu to taky baví takže rozhodně se těším na další díly

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Spokojenost

Po prvních dvou dílech jsem maximálně spokojená. Plně naplnily má očekávání a zdatně pokračují v duchu filmové trilogie.
Ta pravá zatěžkávací zkouška ale teprve přijde až teď, v dílech kde nefiguruje Flynn. Nové postavy se mi zatím líbí, tak uvidíme, jak si povedou na vlastní pěst.

90 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Uvidíme co bude dál...

Po shlédnutí první série dávám 90 procent, je to příjemně odpočinková záležitost. Dýchla z toho na mě atmosféra seriálů z 90. let, která by podle mě některým dnešním seriálům neškodila. Je ale ještě co zlepšovat, těším se proto na další sérii, na kterou se s chutí rád podívám. ;-)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Milí návštevníci knižnice

Ak máte radi žáner fantasy/dobrodružný, tak sa Vám pravdepodobne bude tento seriál páčiť, pokiaľ však neholdujete tomuto žánru a aj film ste pozerali len kvôli hercovi, ktorý hrá hlavného hrdinu, tak ho zrejme pochováte zaživa. V tom prípade odporúčam seriál nepozerať a nehodnotiť, a venovať sa tomu, čo každého baví.

Pre mňa sú knihovníci seriál, pri ktorom nemusím zbytočne premýšľať nad tým prečo a začo je to tak alebo onak. Príbeh ma baví, hlavní hrdinovia mi prídu celkom fajn, najmä Jake, Cassandra a Ezekiel. A dúfam, že sa tam častejšie bude objavovať Flyn, na ktorého som sa dosť tešila. :) Myslím si, že časom nám tvorcovia podhodia aj nejaký ucelený príbeh, ktorý sa bude ťahať viacerými sériami, ale najprv sa musí ako tak seriál rozbehnúť. Prezatiaľ je to teda epizódne, čo nie každému vyhovuje, mne však áno, preto môžem napísať, že som spokojná. :) Wtf momenty, či nepresnosť údajov riešiť nemôžem a nebudem, pretože dôležitý je príbeh a na to sa zameriavam či už pri seriáloch, filmoch ale aj knihách. Verím, že sa seriál bude len zlepšovať a zatiaľ je naozaj príjemným prekvapením medzi toľkými podpriemernými seriálmi, ktoré niektoré stanice vypúšťajú na obrazovku.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Librarians

Mám asi trochu jiný vkus než většina, protože jsem se u toho nudil. Hlavní postavy knihovníků jsou úplně plytké, nezajímavé a moc mluví o ničem (viz dialog na konci 3. dílu o důvěře). Akce je trapná, herci se neumí hýbat a choreografie je nulová. Nejvíc mě štvala naprostá nelogičnost v řešení záhad. Podobně jako ve Scorpion, hodně inteligentní lidi zde řeší záhady naprosto debilitním způsobem, který nemá moc logiku, hlavně, že směřují tam, kam si scénáristi přejí. Mumlání té "matematičky" je nejhorší, u toho dycky mlátím hlavou do stolu. Například když stojí u menhiru a chtějí vypočítat dopad světla... Flynn říká "jsme 84.3 stupně severně, 18.5 stupně východně. Což je blbost protože to by museli být v Arktidě. Vzápětí začne "velmi přesně" vypočítávat dopad stínu z menhiru, který je jak vysoký? "Přibližně 9 stop". Když jsou tam podobný kraviny hodně často, celej seriál se pro mě stává kravinou...
Jediné, co mě u toho drželo byla postava Flynna Carsena, ta jediná mě trochu zaujala, ale Flynn tam po prvním dvoudíle už nevystupuje, respektive možná se ještě epizodně občas objeví... Rebecca už je trochu okoukaná a její poslední seriály nedopadají zrovna dobře...

40 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Flynn a jeho parta

Zatím jsem viděl 4 díly a nejsem zklamán. Docela příjemný oddechový seriál, který pokračuje ve šlépějích trilogie Flynna Carsena. Je zde i docela příjemná sestava. Speciální agentka protiteroristické skupiny NATO Eve, mazaný zlodějíček Ezekiel, "kovboj" Jacob Stone, matematička Cassandra a samozřejmě nesmím zapomenout na Flynna :D Doufám, že tento seriál, jen tak neskončí.
EDIT 13.2.2015 Librarians obnoveni pro druhou sérii? Super!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nikdy víc

Jako velký fanda Flynna Carsena jsem se na seriál velice těšil už od jeho oznámení. Potom co oznámili, že se vrátí i původní obsazení jsem byl v euforii a nemohl se dočkat premiéry. Pilotní dvojdíl určitě žádné mistrovské dílo nebylo, ale jako oddechový kousek na pondělní večer po náročném dni to bylo ideální, přesně jako filmy, ale pak se to zadrhlo.
Že nebude Noah Wyle hrát hlavní roli jsem odtušil už při oznámení, ale až do premiéry jsem myslel (doufal), že se Flynn ujme role Judsona jako vrchního knihovníka a v každém díle se pro něj pár scén najde. Poté jsem si našel, že Noah bude celkem v pěti epizodách a řekl jsem si že to stačí, ale bohužel. Úroveň seriálu držel nad vodou pouze Noah a jeho absence ve třetí epizodě byla kritická. Bez jeho charismatu jsem si rychle začal uvědomovat jaká je to slátanina (typem show to být nemohlo, protože Warehouse 13 mám rád) a začal jsem se modlit, aby po konci Falling Skies přestoupil sem a stal se hlavní postavou.
Naštěstí na imdb původně psali, že se Flynn vrátí ve čtvrté epizodě a tak jsem si ji pustil. Flynna jsem se nedočkal, místo toho ale hostoval Bruce Campbell, kterého znám z trilogie Evil Dead a Burn Notice. Nedokážu pochopit, jak je vůbec možné z takového sympaťáka jako je Bruce udělat tak neuvěřitelně otravnou postavu jako Santa. Vydržel jsem to půl hodiny, ale pak jsem v zájmu vlastního zdraví musel díl vypnout. Tím pro mě seriál skončil.
Pokud se seriál prodlouží a Flynn se vrátí jako hlavní postava, zbylé epizody dokoukám, ale pokud ne, seriál je pro mě zrušený.

PS: Hodnocení 40% nechávám jenom z úcty k filmové trilogii. Tato sestava (bez Flynna) si zaslouží max 10%

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

S príbehom som nadmieru spokojná...

a tí, ktorým sa nepáči... Ale úprimne, 98% tých, čo naň nadávajú by nielen že nevedeli napísať a natočiť lepší príbeh, ak by mali možnosti a prostriedky, ale ani len vytvoriť niečo na úrovni tohto seriálu.

Popravde ja som práve filmy považovala skôr za priemerné, ale na seriál som sa celkom tešila, a to najmä preto, že tu nie je len samotný Flynn Carsen, ale má pri sebe partiu knihovníkov a strážkyňu. Okrem toho, už len meno jedného z predstaviteľov, Christian Kane, ma lákalo pozrieť si seriál. A mňa to nesklamalo. Pozrite sa, ja nie som robot ani počítač, aby som si prepočítavala parametre, či sedia nejaké údaje alebo nie. Fantázia a umenie nie sú o tom, že majú korešpondovať so skutočnosťou, so skutočnými faktami, preto je to umenie, či už príbeh v knihe, vo filme, v seriáli. A tu je podstatný príbeh, dej, či vás zaujme fantastický svet vytvorený autorom, alebo dáte prednosť realisticky vytvorenému príbehu v kriminálke (hoci ani tam to nie je vždy o realite) alebo právnicky ladenom filme/seriáli.

Sú postavy, ktoré ma viac zaujali, najmä Jake Stone so znalosťami z umenia, čo je fascinujúce. :) A potom Cassandra s jej hlavou, a nezáleží mi na tom, či tie informácie dávajú zmysel, faktom ostáva, že takáto porucha existuje a je to podľa mňa zaujímavé, hoci nie je veľa takých ľudí na svete v skutočnosti. Pri Strážkyni Eve Baird som trošku navážkach, na jednej strane je to zaujímavé osvieženie v tej fantasmagorickej bubline vidieť niekoho, kto rozmýšľa čisto chladným rozumom, na druhej strane mi to niekedy vadí, že je až príliš chladná. K Ezekielovi som si síce zatiaľ nevytvorila nejaký názor, ale dám mu šancu, aby sa viac ukázal. Občas mi tam vadí Jenkins, je taký zvláštny, žije si vo svojom svete a mám dojem, že si v sebe nesie nejaké komplexy alebo závisť voči bývalému knihovníkovi. Ale mrzí ma, že Flynn Carsen tam bol zatiaľ len v dvoch epizódach, dúfala som, že ho uvidím častejšie, predsa len on je hlavná hviezda programu.

No v prvom rade hodnotím príbeh, ten je najdôležitejší a v tomto si myslím, že seriál neostal nič dlžný predchádzajúcim filmom a pokračuje na rovnakej tvorivej vlne. Preto dávam zatiaľ 100% a pevne verím, že toto hodnotenie nebudem musieť meniť. :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Skladiště

Pokud jste měli rádi Skladiště 13, tenhle seriál je přesně pro vás. Přijde mi to až podezřele podobné, ale nemůžu si stěžovat. Líbí se mi myšlenka, pokračování filmů Flynna. Dobré zpracování, dobře obsazení herci, vlastně není co vytknout. Snad jen to, že by se to klidně mohlo jmenovat Skladiště 14.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Vracím průkazku do knihovny!

Určitě znáte filmy (přesněji tři) o knihovníkovi/dobrodruhovi Flynnovi Carsenovi a i přesto, že se většinou lidem moc líbily (mě samozřejmě taky) tak si moc dobře uvědomujeme, že je to jenom slabý odvar Indiana Jonese. No, a pokud filmy jsou někde okolo průměru/nadprůměru, tak tenhle děs je úplně v jiných sférách.

Řekněme, že nápady na příběh nejsou zrovna nejhloupější (ano, asi to byl kompliment). Co je ale totálně k smíchu jsou triky, očividně na ně nebyly peníze (když na něco nemám, tak to nedělám). Opravdu do očí bijící a hodně trapné. Všechno co bylo fajn na filmech tady není, postavy/obsazení je úplně jiná kapitola: (viz. další odstavec)

Postavy: Eve (Rebecca Romijn) mi byla nehorázně nesympatická, když si rozpustila vlasy tak se i dala snést. Ezekiel (John Kim) neskutečně mi vadil jeho australský přízvuk, normálně mi to (mám na mysli australský nebo jakýkoliv přízvuk, a ne toho týpka, toho vůbec neznám) nevadí/nedělá problém ale tady jsem měla chuť mu vrazit při každém otevření jeho pusy. Cassandra trošku magor ale budiž. Dokoukala jsem to jen díky Jakeovi (Christian Kane, Dokonalý podraz -Eliot) a Jenkinsovi (John Larroquette, Desáté království - Tonda)

Vzhledem k tomu, že Flynn byl jenom hostující postava tak ho nezahrnu do odstavce postav ale byla jsem vděčná za každou chvíli kdy tam byl.

Myslím, že si ten seriál dokonce nezaslouží tolik procent, kolik se mu chystám dát. Jelikož jsem půlku obsazení (a nejspíš i scénáristy případně další lidi podílející se na tomto) chtěla přetáhnout lopatou. Za Jakea, Jenkinse, občasného Flynna a z úcty k filmům -> 30%

30 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zavřel bych je tam, kam patří. Do knihovny!

Předem se přiznám, že nemám rád Flynna Carsena. Jeho dva filmy byly pro mě ztrátou času. Důvodem byly příšerné dialogy, nesourodá směsice magických artefaktů (a já se rád babrám v historii), dementní chyby a akční scény vypadaly tragikomicky. Na základě pozitivního hodnocení tady na SZ.cz jsem se rozhodl přehodnotit svůj názor. Bohužel, neposunuli jsme se ani o jeden procentní stupeň nahoru. Přitom potenciál to má, bez Flynna, který se objeví v prvních dílech a vystupuje jako naprosto příšerný rozmazlený fracek. Výběr postav by mohl čerpat mnohem lepší situace. Nepovedlo se. Když se v Oklahomě objeví ninjové, kteří dělají všechno, jen nebojují jako to, za co vystupují, pak bych navrhoval vynechat akční sekvence. Akci lze znázornit i jinak než nepovedenou snahou o souboj. Po prvních 3.dílech je moje hodnocení 30%. Tady už asi šanci dávat nemá smysl.

30 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Velké zklamání

Serial me velice prekvapil, bohuzel ale nemile. Po filmech s Flynnem Carsenem jsem se na serial velice tesil, ale s velkym zklamanim jsem ani nedokoukal 3. dil do konce.
Po pilotnim dvojdilu, ve kterem bylo mnoho prekombinovanych a nelogickych scen, jsem doufal v nejake zlepseni, ktere ale behem 3. dilu nenastalo.
Necekal bych, ze tohle napisu, ale serial je o tridu a mozna i o vice horsi nez film.
P.S. U 1 dilu jsem zkusil CZ dabing, ktery je ale naprosto strasny, takze pokud se preci jen na serial chcete divat doporucuji titulky.

30 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Knihovna je zpátky

Já jsem na výsost spokojen. Jasně je tam dost nelogičností wtf momentů, ale co. Zábava to je, úrovni filmů se to docela přibližuje, herci jsou taky sympatičtí, takže minimálně pilot jsem si užil. Zatím

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

The Librarians

Tak som to skúsil, a určite pridávam do svojich seriálov, teším sa na ďalšie diely, vyzerá to mega zaujímavo, postavy super, a aj filmy sa mi páčili.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

škoda ho

Proč, proč, proč !!! :( Musím přiznat že na tento seriál jsem se těšil jako malej, protože jsem miloval Warehouse 13 a i Lovci pokladů nebyli špatní. Hlavně se mi líbil i Flyn Carson (Noah Wyle). Po prvním dvoj díle který se dal dívat jen díky němu a zjištění, že se tam asi už neobjeví jsem byl zklamán. Ale přesto jsem tomu dal šanci, což byla očividně chyba. Bez něj je seriál slátanina nesmyslů ve všech ohledech. Kdyby se třeba ve 2. sérii stal hlavní postavou tak bych to i moźná přetrpěl, ale jinak to asi nemá význam. Většinou malé hodnocení nedávám, ale tohle prostě na víc nemá, což je velká škoda, doufal jsem že to nahradí Warehouse 13.

30 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Ne a jedno velké ne!

Zvláštní. Filmy Flynn Carsen mám docela ráda, je to taková odpočinková pohoda. Ale jako seriál to teda nefunguje. Po třetím díle končím a koukat dál nebudu. Je to stupidní a nelogické. Celý je to nějaký zmatený a překombinovaný... Nelíbí se mi to ani trochu...

30 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
39 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Snaha o úspěch filmů...nic víc, nic míň

Na seriál jsem se docela těšil, protože jsem viděl i filmy a chtěl jsem vědět jakým způsobem bude seriál zpracován. Jako první jsme narazil, když jsem zjistil, že hlavní postavou nebude Noah Wyle, ale budou to další knihovníci. S tímto vědomím můj zájem o seriál mírně poklesl, ale rozhodl jsem se, že se stejně podívám.
První dvojdíl byl ještě celkem snesitelný, ale následující díly už nedosáhli ani toho. Příběh celkově není nic moc, sice tam byly nějaké momenty, které vcelku stály za to, ale nebylo jich moc.
Seriál si nepřilepšil ani hlavními záporáky. Ti se zdají až příliš "blbí", než aby vůbec tento titul mohli nést.
Jediný díl, který se mi celkem líbil, byl poslední díl, ve kterém byly vysvětleny otázky z průběhu seriálu, ale to je asi tak vše.
Seriál je rozhodně odlehčující, takže kdo se chce na něco podívat a nechce u toho příliš přemýšlet, Knihovníci rozhodně stojí za uvážení.
Z toho důvodu jsem se rozhodl serálu dát 50%, není to moc povedený seriál, ale sem tam se v něm najde něco povedeného.

50 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak tohle...

je fakt prusvih, kdyz jsem videl obsazeni, uznale jsem ohrnul spodni ret...na Rebeccu se dobre kouka (proto jsem taky videl cely Eastwick), Christian z Leverage a roztomila Lindy, jako host muj oblibeny Noah z ER a jako hlavni knihovnik z Indyho pro chude, to nemuze byt spatny.
A bylo...jako detsky serial by to mohlo mit sanci, ale uz teenagery to nemuze bavit, natoz infantilniho starce jako jsem ja, ani jsem to neprotrpel do konce, Noah si trochu vylepsil u me reputaci ve Falling Skies, ale tady byl spis na obtiz.
Za casting 40%

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po pilotním dvojdíle....

Knihovníci jsou určitě zklámáním. Flynna jsem (dřív) celkem mohl, ale asi už jsem z něho vyrostl. Seriál nenabízí naprosto nic nového, pokračuje ve vykrádání žánru a vymýšlení historických faktů jako jiné, ale navrch ještě postrádá kvalitnější postavy, šmrnc, moment překvapení a vůbec cokoli, co by dokázalo zaujmout.

První půlhodinu jsem prozíval, ale dál to bylo ještě horší. Příšerné hlášky, které na mě působily skoro až céčkově. Někde pobíhá masový vrah, ale pže je to supertajný, tak to řeší 2 policajti, to jako fakt? Hudbu, na které se tvůrci mohli pěkně vyřadit, jsem skoro nezaznamenal. Humor, jestli to mělo tak být, mi přišel takový dětský.... Tohle je špatné. Zlaté Warehouse 13 nebo Tiini Lovci pokladů. 10 % za Lindy Booth.

10 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Seriál 21. století ?

Tak tohle je na mne moc, ztráta času, úplná. Na první díl jsem dokoukal opravdu s vypětím sil abych se na konci dozvěděl, že epizoda není uzavřená...Už nechci.

Nedokážu pochopit, jak se toto může v 21. století točit, kdyby tam alespoň byly dívatelné bojové scény, trošku schopné vizuální efekty, ale toto je opravdu moc. Hlavní postava je vševědoucí, umí se prát, pamatovat si a zaznamenat počet kulek vystřelených ze samopalu...to autoři opravdu nemjaí kousek nápaditosti?

Nevidím v tom ani klasickou parodii, ani něco, co se snaží být retro.

Pro mne odpad.

10 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

zajímavý seriál

Hned po první epizodě to vipadalo na dobrý seriál. Po pár epizodách mi tam docela chybí Flynn Carsen. Z původního filmu se v seriálu neobjevuje skoro nic. I přesto mi seriál připadá zajímavý a napínavý.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Knihovníci: Žáci Flynna Carsena

A zase génius" Pamatujete si na Flynna Carsena, kterého ve třech televizních filmech ztělesnila hvězda seriálu Pohotovost, americký herec Noah Wyle?Dost tajuplná instituce zvaná Knihovna povolala Flynna Carsena do služby v roce 2004 a od té doby je to právě excentrický dobrodruh z rodu Indiany Jonese, kdo má za úkol chránit nejvýraznější a nejmocnější artefakty civilizace před prackami nenechavců, kteří většinou ani netuší, po čem to vlastně jdou. Nejeden relikt, který Flynn skladuje v hlubokém podzemí pod Metropolitní veřejnou knihovnou, má totiž v sobě tolik magické síly, že by to dokázalo srovnat svět se zemí. A přesto nový dobrodružný seriál Knihovníci není an tak o Flynnu Carsenovi. I v této části carsenovské zábavní franšízy sice platí, že nový "knihovník" smí nastoupit až po smrti toho původního, nicméně pro tentokrát se Knihovna zjevně rozhodla udělat výjimku. A hned několikanásobnou. Snad aby nebyl Flynn na všechno sám anebo kvůli tomu, jaké mu hrozí nebezpečí, je do Knihovny povolána hned čtveřice nových pomocníků, patří mezi ně agentka z protiteroristického Eve (Rebecca Romijn), vysoce inteligentní znalec umění a hazardér Jake (Christian Stone), vynikající senzorickou pamětí nadaná Cassandra (Lindy Booth) a technologický mág a hacker Ezekiel (John Kim). A jejich úkol? Inu, zaskočit za Flynna v misích, které zkrátka nejsou pro obyčejné smrtelníky. Zachránit je třeba korunu krále Artuše, rajské jablko pokušení, stav tkající osud a mnoho dalších krásných věcí, o jejichž se dosud hovořilo pouze v legendách. Bohužel i tentokrát je ale dost takových, kteří by s těmito cennostmi rádi dělali neplechu.

40 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Milujem tento seriál...

Mám veľmi rada tento seriál, aj keď na začiatku to bolo nudné ale začalo sa to rozbiehať a je to úplné mega. Dúfam aj v druhú sériu.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí