Kravaťáci

Kravaťáci (Suits) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
vjera

31. srpna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Suits me!

Wow. Zřejmě jsem se dostala do alternativního vesmíru, kde seriály z právnického prostředí mají šmrnc, vtip, styl, úroveň a... mám vůbec pokračovat?

Vážně - Suits je pro mě snad překvapením dekády. Výborný scénář, který sice někdy může diváka trochu nudit, když se příliš zaměřuje na nějaký případ, na druhou stranu nabízí nepřeberné množství skvělých slovních přestřelek, zajímavých dialogů a hlavně vtipu přesně na hranici maximální šílenosti a inteligentního humoru. A to já prostě musím ocenit.

Charisma ústředního dua se snad ani nedá změřit. Pro mě neznámí herci Gabriel Macht & Patrick J. Adams předvádí skvělé výkony, které dohromady vytváří ten hlavní důvod, proč se chcete dívat. Přidejte výborně napsanou (i zahranou) postavu sekretářky Donny a už byste ani další skvělou postavu nepotřebovali. Jenže ono jich je tu mnohem víc. Nesmím zapomenout na skvěle oplzlého a otravného Louise, kterého jsem občas tak nesnášela, až jsem byla nucena uznat, že jeho představitel Rick Hoffman předvádí skutečně famózní výkon. Gina Torres jako Jessica Pearson je tím správným prvkem elegance a ženské síly...

První série je radost pohledět, osobně se mi více líbila ta druhá. Všechny díly spojovala silá dějová linka "jak se zbavit Hardmana", která rozehrála skvělé zvraty a momenty. Třetí série právě běží, polovina je za námi, tudíž nerada hodnotím...

Skutečně mám pro Suits samé superlativy - je to totiž seriál, kde i házení se složkami na stůl může vypadat děsně cool. A vůbec mi nevadí udělit plnej počet...

PS: Doporučuji webisody Suits Recruits. Pobavíte se... :-)

Avatar uživatele
Lucig

20. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Srdeční záležitost

Mám hodnocení 100% jen u asi dvou nebo tří seriálů a Suits jsou jedním z nich.
Hodně toho tu už bylo napsáno a já to nechci opakovat - je to opravdu skvělý seriál: inteligentní, má to šmrnc, vtip i emoce, postavy jsou mimořádně charismatické a zajímavé, skoro každý si najde nějakého svého favorita či favoritku.
V zatím poslední - páté - řadě se to podle mě trochu moc topilo ve vztazích a diváci začínají volat po otočení kormidla zase směrem k chytré právničině a nápaditým řešením případů.
Pořád ale platí, že se těším na každý díl jako malá a že neznám moc srovnatelně kvalitních seriálů. Za mě 100%, protože jestli ne Suits tak co už jiného... :)

Avatar uživatele
petruska.77

20. prosince 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Frajeři z Harvardu

Nejlepší je, začít se dívat na seriál, o kterém vůbec nic nevíte a jen proto, že zrovna neni na co koukat!
Už po zkouknutí pilotního dílu (který má příjemných 70 minut) mi bylo jasné, že tenhle seriál bude pořádná jízda! A taky že jo, všechny díly jsem zkoukla během pár dní.
Perfektně vybraní herci do hlavních postav, ani jedna v seriálu "nepřekáží" a naopak by jakákoliv z nich v seriálu chyběla! A na hlavní dvojku kravaťáků se navíc i hezky kouká.
Každý díl má skvělý, propracovaný děj a ani u jednoho není možné se začít nudit! I díky hláškám, které padají každou chvíli. :)
Takže, právníci mě dostali a těším se na další díly a sérii!

Avatar uživatele
Atticus

30. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A můj názor je...

Moje srdeční záležitost. Tento žánr jsem kdysi nemusel, ale od shlédnutí pilotu k Suits jsem změnil názor. Seriál, po celou dobu, obsahuje zajímavé příběhy, inteligentní humor, vtipné popichování a zobrazuje dominanci těch nejsilnějších. S touto "rodinou" jsem od začátku a je skvělé sledovat, kam je jejich činy zavedou. Jsem zvyklý hodnotit každou sérii u seriálu zvlášť a díky tomu ovlivnit celkový výsledek, ale u Suits se bez toho obejdu. Každá série a každý díl jsou skvělou věcí!

Avatar uživatele
Lizara

5. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dobrodružství Mikea Rosse

Miluji právnické seriály, ale tenhle je opravdu speciální. Hlavní postavou je Mike Ross, který má dokonalou paměť, smutné dětství a velké cíle. Náhodou se dostane na pohovor velké právnické firmy v New Yorku a i když nechodil na Harvard ani nikam jinam na vysokou, Harvey Spector ho zaměstnal.

Seriál je plný vychytralostí, humoru a velkých výzev. Líbí se mi, že seriál má i delší dějové linie, zároveň s kratšími - epizodními. Velmi zde vyniká vývoj postav a to hlavně Mikea a to hlavně rozumem a vzhledem, trošičku i sebevědomím. Tím tam oplývají všichni, včetně Harveyho, ale nejvíc sekretářka Donna. Děj se jí zas tak příliš nevěnuje, ale kde se objeví, tam pomůže, dá radu nebo všechno zařídí a to před tím, než lidé sami ví, že to chtějí. Je vždycky o 3 kroky vepředu a ví o každém úplně všechno.

Herci jsou perfektní, každý hraje svou roli úžasně. Za mě si zaslouží 100%.

Avatar uživatele
Forest

30. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

ta trochu "famiglia" :)

Tenhle seriál jednoznačně patří mezi to nejlepší, co v posledních letech vzniklo. Nejvíc ze všeho za to dle mého názoru hovoří skutečnost, že už jede sedmá série a seriál mě stále neskutečně baví a u žádné z odvysílaných řad jsem neměl dojem, že by byla slabá. Každá mě zatím dokázala nadchnout, držet se zdravého jádra a přitom přijít s něčím novým a zajímavým.
Seriál byl obsazen - alespoň z mého pohledu - na víceméně neznámých hercích, ale všichni odvádí skvělý výkon a určitě si už na tomhle seriálu zaslouženě udělali jméno. Můj obdiv patří především Sarah Rafferty (Donna).
Takže vynikající obsazení, vynikající příběhy, vynikající zvraty,...vynikající snad úplně všechno a zasloužených 100%

Avatar uživatele
jonnymakaroni

25. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Getting worse

Now are you going to do this or not, v rôznych obmenách ale v podstate stále ta istá veta sa nesie celým seriálom, zo začiatku slúžiaca ako kladivo na "Bad Guys"... teraz ako koniec každej repliky. Takisto seriál stráca na zaujímavosti, pretože vieme, že nech to vyzerá zle ako len chce, nakoniec všetko dobre dopadne, až na pár udalostí ku ktorým smerujú celé série, kde nás naťahujú troška dlhšie ako počas jednej časti, ale to možno zo mňa hovorí Game of Thrones. A navyše, je jedno čo sa deje s firmou, aj tak je najdôležitejší iba Mike. Suits majú stále akúsi úroveň a stále môžu veľa ponúknuť, ale už z nich cítiť akúsi únavu.
(počas 6. série)

Avatar uživatele
darbak

20. září 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdcovka

Mám rád věci z právnického, či soudního prostředí. Ovšem opravdu kvalitních kousků není zase tolik. Suits naprosto překonali mé očekávání ve všech ohledech! S každým dílem moje obliba a respekt k tomuto seriálu stoupaly. Zajímavé případy, zvraty, propracované charaktery a s tím související perfektní herecké výkony, krásná vyváženost mezi vtipem a vážností a dokonce i všemožné romantické vztahy (!) jejichž fanouškem moc nejsem, mě naprosto uchvátily. Za celých 5 sérií jsem nenašel chybu. Na Suits prostě nedám dopustit. 110%

Avatar uživatele
E Š

20. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prekvapenie

Už dlhšie mi viacerí priatelia tento seriál vychvaľovali, no až včera som sa odhodlala sa do neho pustiť. Výsledok? Nuž, neprešlo ani 48 hodín a dve série úspešne za mnou!

Hoc nefandím veľmi týmto korporátnym či právnickým tématikám, dostala ma istá miera špecifického humoru a múdre slová, ktoré však dávajú zmysel.

Určite ostanem verným fanúšikom, v tomto som sa jednoducho našla.

Avatar uživatele
misiacik0308

7. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

bavil ale prestal

Právnický seriálov veľa nie je. Ak niejaký sa nájde , nie je to bohviečo, ale Suits bol od začiatku iný. Prvá a druhá séria boli skvelé, ale keď v tretej už začal každý s každým proti každému , a každý držal niekoho za gu.. niejakým spôsobom, už som začínal mať z toho pocit organizovaného chaosu.. A BTW: najlepšia bola aj tak Donna

Avatar uživatele
Sleslikslicka

9. února 2012

96 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

Seriál o právnících? Jako fakt? To někoho baví? A jo :)

Jen z krátkého popisu hlavního námětu mě seriál vůbec nezaujal. Ale pak jsem narazila na jeho hodnocení na ČSFD a rozhodla se ho přeci jen prozkoumat. Stačil první díl, abych se beznadějně zamilovala do Harveyho a propadla kouzlu Suits. Je to sice seriál plný kravaťáků, ale nuda to rozhodně není, je tu spousty překvapivých zvratů a vychytralých vychytávek jak vyhrát mimosoudně (záběrů ze soudní síně se moc nedočkáte) právní spory. Hlavní hrdinové jsou charizmatičtí a zajímaví.

A začala nám druhá série! Ale krutopřísně, miluju jak tenhle seriál dokáže vytvářet neuvěřitelné drama pomocí obyčejné konverzace. Nemusí tam nikoho zabíjet a "nečekaně" vstávat z hrobů ani vymýšlet různé jiné tragédie, má to šťávu i bez útoku teroristů a živelných katastrof.Prostě je vidět, že si někdo dal pořádnou práci s promýšlením dialogů a pak se toho ještě výborně chopili herci se svými výkony, které podtrhují co mají. Bude to prima léto.

Avatar uživatele
Pajky

7. června 2012

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Barney a ti v saku po něm

A konečně je to tady, po Barneym se vylíhli další povedený kravaťáci. Opravdu jsem nečekal, že si z první série udělám víkendovou záležitost. Ale ten seriál má v sobě něco co mě nutilo koukat se dál a dál. Možná to, jak dobře působí, na konci každý epizody jsem z toho měl takovej příjemnej pocit. Sakra ten Mike má takový štěstí, že se o něj přetahujou takový dvě ženský. Jak Jenny tak i Rachel jsou perfektní, nevím, který fandit. Taky Rick Hoffman má úžasně slizkou roli, takovou aby pohledal. Navíc kdo by nechtěl mít sekretářku jako je Donna? A takhle dobrej závěr série už jsem nezažil nějakej ten pátek. Jenže to čekání...

Vyplatilo se, čekání bylo sice vlastně tak trochu na nic, ale to nevadí. Protože tenhle seriál nemá jedinou chybičku. Stanice USA Network boduje a zařazuji ji na vrchol svého listu, neboť nemají jen Psych ale i Suits. Celá skupina je dokonalá, Harvey s Mikem a jejich úžasné špičkování, neuvěřitelný a nevypočítavý Louis, nádherná Rachel a perfektní humor. To vše zabaleno do opravdu unikátní sítě narážek, intrik a podrazů. A hlavně Harvey má k ruce tu nejdokonalejší ženu. Kdo by nemiloval Donnu? Její postava je bez jediného nedostatku a navíc je to krásná žena. První část série se zabývá soubojem ve vedení firmy a Daniel Hardman je prvotřídní osina v místě, kde záda ztrácí slušné jméno. Na přelomu série přichází ten velký boj a každý něco získá, ale i ztratí. A druhá část rozhodně není slabší a končí dokonalou hrou mezi Harveym, Jessicou a Darbym. A vztah Rachel a Mikea, pánové, k tomu se dá říct je to, že konec opravdu stojí za to.

Třetí série je trochu jiná, protože se postavy někam vyvinuli a musí řešit důsledky toho, co udělali dřív. Ani náhodou to však neznamená, že je snad horší než ty předchozí. Co se týče kvality, tak ta je pořád na stejné úrovni. Je jedno na kterou postavu se zaměřím, protože jsou všechny skvělé. Jestli něco na USA Network umí, tak udělat tým, který prostě budete mít rádi. (Opět musím odkázat na již ukončené Psych). Tentokrát dojde i trochu víc na vztahy, řeší se nejen Rachel a Mike, ale i Harvey a Scottie. Konec přinese opět zajímavou hru plnou přesně těch kliček a triků, které máme na tomto seriálu rádi. Jsem zvědav, kam se posunou v příštím roce, protože nepochybuji, že bude a bude opět zajímavý.

První polovina čtvrté série a jako vždy i tentokrát to stálo za to. Dočkali jsme se přetahované mezi Mikem a Harveyem při které se kličkovalo ze strany na stranu a každý se snažil překonat toho druhého. Do hry vstoupilo několik nových a skvěle obsazených postav. Sedli mi sem všichni, ať už Eric Roberts, Brendan Hines nebo Neal McDonough. V závěru to chvilku vypadalo na opravdový odchod Louise Litta ze scény, ale v okamžiku kdy už jsem mu skoro zamával na rozloučenou se Louis pochlapil jako nikdy předtím. Jsem zvědav, co přinese druhá polovina ve firmě Pearson, Specter & Litt. A jako obyčejně ani tentokrát Suits nezklamalo, i když jsem čekal možná malinko víc a větší posun kupředu.

Suits mě prostě pořád baví, a to i přesto, že je možné namítnout (a možná i pravdivě), že s přibývajícími sériemi kvalita uvadá. Jenže pokaždé, když se objeví ta "modrá" znělka, tak mám vždy na tváři úsměv a těším se na to, co bude následovat. Mimochodem znělka Suits je jedna z mála, kterou nepřeskakuji. Nemůžu se však zbavit dojmu, že se motáme v kruhu. Řeší se "nepřátelství" mezi Harveyem a Louisem, stejně jako svatba Mikea a Rachel, to že je Mike podvodník a taky snaha zvenku převzít firmu. Je třeba se někam posunout a tyhle věci nechat za sebou. V polovině série opět svitla naděje, že by se to mohlo stát...
A přesně to se stalo, druhá polovina se zaměřuje na soudní proces s Mikem a fakt jestli bude usvědčen jako podvodník. Vzhledem k tomu, co všechno se stalo, tak věřím, že v další sérii nás opravdu čeká posun někam jinam a jsem zvědav, co si pro nás tvůrci vymyslí.

A přichází neprobádané teritorium. Co naplat, Suits mám rád a rád mít budu, i když mají své chyby. Ne snad, že by mě nebavil příběh a využití vězeňského prostředí, ale jsou věci, které mi tam úplně neseděli. Chápu, že bílé límečky mají volnější vězeňský rytmus, ale rozhodně to tam nebude jako průchoďák, který si můžete opustit, když si zamanete. A tak zatímco Harvey usilovně pracuje na osvobození Mikea, tak Rachel a Jessica rozehrávání případ, kde jde doslova o život a Luis hledá lásku svého života. Budou mít nakonec dost času, aby zachránili firmu? Jisté je to, že po podzimní finále se opět dost změní, protože přihrálo něco nečekaného a jsem zvědav, jako obvykle na to, jak to bude pokračovat. Druhá polovina se pak vyrovnává s odchodem jedné z postav a napravuje způsobené škody. Daří se a k nové sérii je našlápnuto slušně.

Nakonec se ukázalo, že i sedmá série je rozlučková. Jako obvykle jde o osud firmy, ale tentokrát se hodně příběh zaměřuje na Mikea a jeho vnitřní souboj o tom, koho chce zastupovat a to se nakonec ukáže být jeho cestou ven. I když Mike a Rachel museli z příběhu odejít hlavně kvůli osobnímu životu herečky Meghan Markle, tak tahle linka se nakonec ukáže být docela funkční a nevypadá uspěchaně, za což si tvůrci připisují plus. Osobně jsem čekal, že bez této dvojice už seriál dál pokračovat nebude, ale nakonec bude ještě minimálně jedna série. A i když už Suits nejsou tak skvělá televizní zábava jako před pár lety, tak jsem pořád dost zvědav na to, jak se s dalším velkým odchodem poperou, protože pro mě byl tenhle příběh hlavně o přátelství Mikea a Harveyho.

Avatar uživatele
Engeneer

6. září 2012

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jen tak dál

Kratký popisek seriálu mě vůbec nezaujal, tak jsem se mu dlouho vyhýbal. Pak přišla premiéra na Coolu a já se rozhodl seriál zkusit. Asi 2 minuty po skončení prvního dílu jsem začal stahovat zbylé díly a o pár dní později je měl všechny zkouknuté.

První série je výborná. Jednotlivé příběhy mají skvělé tempo a člověka nutí pustit si další a další díl:-) Skvěle zahrané postavy jsou jen třešničkou na dortu (brilantní Rick Hoffman).

První polovina druhé série s sebou přinesla ucelený pakl epizod. Závěrečná pointa byla možná trochu přitažená za vlasy, ale dokonale překvapila a to já rád:-)

Už se těším na leden a další epizody:-)

Avatar uživatele
Umbaros

27. dubna 2014

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jako vážně? ORGASMUS!

Dneska jsem dokoukal první sérii Suits a tak musím napsat názor. Jenže jsem tak plný dojmů, že nevím co psát dřív, tak si dám pauzu.

(zhruba po 30 minutách snažné formulace myšlenek)

Páni! To prdím (slušně řečeno).

Suits jsou jako zjevení na poli právnických seriálů.

Po dlouhé době tu přede mnou stojí seriál, který má opravdu duši, a hlavně styl! Právnické případy jsou dostatečně zajímavé a táhnou. Hudba příjemná. Ale to na čem ten seriál stojí, jsou charaktery. Bez nich by to nešlo.

Charaktery a jejich herecké výkony jsou boží. Harvey je přesně ten druh sexy tvrďáka, co hraje drsnou, ale poctivou hru. Nosí značkové obleky. A má svůj styl. Mike je oproti němu takový hodný trouba, co byl do toho Světa neúmyslně vržen. Pracuje 16 hodin denně, lítá mezi dvěma holkama a starým životem. Navíc se u toho dokáže tvářit, za každé situace, naprosto k pomilování. Donna! Sakra holka, já tě naprosto žeru! Je drsná tím typickým ženským způsobem a mně se z ní podlamují kolena.

Absolutně všechno v tom seriálu je podáváno s takovou grácií. Měl jsem pocit, že tam stojím a to všechno je skutečné. To pro mě byl opravdu vynikající zážitek.

Já končím. Tohle prostě žeru. A jestli si seriál udrží kvalitu i v dalších sériích, pak tu mám kandidáta na jeden z nejlepších seriálu, který jsem kdy viděl. Já z toho seriálu mám fakt orgasmus, to se jinak nedá říct! :D

Aktualizováno 29/04/2014

Takže. Druhou sérii jsem projel během pěti dní, což je teda šílený výkon, když vezmu v potaz, že díl má zhruba 45 minut. Ale první série mě prostě pohltila. Oproti tomu druhá série mě vcucla, sežvejkala a pak vyplivla.

Jsem hrozně rád jak si s tím tvůrci pohráli a posunuli děj zase někam jinam. Strašně se mi líbilo jak všichni vytáhli drápky a začali škrábat. První série byla víc o Mikovi a o tom jak poznává firmu. V druhé jsem měl pocit, že dostávají více prostoru i ostatní charaktery, jako třeba Louis (toho chlápka je mi vždycky líto). A ten vnitřní boj firmy, nikdo nevěří nikomu, všichni tahají za vlastní provázky a sledují svoje cíle. Bylo opravdu zajímavé to sledovat. Ale nejlepší na tom bylo to napětí. Do poslední chvíle jsem nevěděl jak to dopadne. Takže můj orgasmus ze Suits stále přetrvává.

Aktualizováno 02/06/2014

Jelikož mě hrozně popadl seriál Lost, tak jsem si v půlce série dával takovou menší pauzu. Proto ta dlouhá doba, než jsem konečně sjel třetí sérii. No a krásně mi to vyšlo, protože za devět dní začíná nová. Ale to nechme bokem.

Někdy od začátku května tu mám uloženou poznámku na ploše ohledně seriálu. Jedná se o jedinou výtku, kterou jsem k seriálu doposud měl. Tzv. flashbackové díly, kdy nám tvůrci ukazují minulý život hrdinů, před tím než se dali dohromady ve firmě. Vychází to vždy myslím jeden díl na každou sérii. Bohužel tyhle díly jsou opravdu otravné a vůbec mě nebavili. Dokonce myslím, že ten ve třetí sérii jsem přeskočil, i když to je něco co ze zásady nedělám. Co kdyby mi potom něco uniklo.

Co se týče děje, nemám výtek. Většinu série nám tentokrát zastínil velký případ, který byl dostatečně napínavý po celou dobu a opravdu nenudil. Kde nevévodil případ, tam jsme se zabývali osobním vývojem postav, což bylo pro mě hrozně příjemné. Je důležité, že postavy nestojí na místě. Nejvíc jsem ocenil víc prostoru pro Donnu a Louis se definitivně stal jednou z mých nejoblíbenějších postav.

Doporučuji opravdu dokoukat třetí sérii. Jsem totiž hrozně zvědavý na čtverku, jak se to bude dál vyvíjet. Body nechávám, protože opravdu nemám prakticky co vytknout. Mohl bych je strhnout za ty flashbackové díly. Jenže to že se mi nelíbí, je čistě subjektivní a defakto jsou natočeny dobře. Jen mi prostě nesedí. Hudba skvělá, všecko pěkně odsýpá a můj orgasmus ze Suits? Možná už není takový intenzivní, za to ten seriál zraje jak víno.

Avatar uživatele
LuciaG

16. července 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dramatický, vtipný ... iný

"Vďaka" tomuto seriálu mám aj dnes kruhy pod očami, keďže minulý večer u mňa nastala klasická situácia "pozrem si ešte jednu časť a idem spať" ... "no tak ešte jednu" a "tak toto už je fakt posledná a končím". Výborný, vtipný seriál, v ktorom snáď ani nie je zle spravená postava. Moje Top 3: 1. Harvey (ako inak) 2. Donna 3. Mike.
Každý diel má plno rôznych rovín a väčšinou sa ani nedostanú pred súd, narozdiel od iných seriálov z právnickeho prostredia, kde sa väščina deja delí na pojednávania a riešenie osobných záležitostí.

Avatar uživatele
Addie

11. července 2014

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I don't have dreams, I have goals.

Ač mají právníci v reálném světě trochu negativní pověst, určitě by to nemělo nikoho odradit od Suits. Vynikající postavy, skvělé obsazení, parádní dialogy, nikdy nechybí napětí ani humor. Silné ženské postavy, výborné inspirativní hlášky, nejvíc asi od Harveyho, který je teda fakt třída.
A Donna je geniálně dokonalá.
Co víc dodat?

Avatar uživatele
Orbitka

23. prosince 2013

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

You just got Litt up!

Když jsem se rozhodovala, na jaký seriál se budu dál dívat, nevěděla jsem, proč bych se měla dívat na seriál o právnících, to bude určitě nuda. Pak jsem si pustila upoutávku, a už byla ruka v rukávě.
Seriál má boží dialogy, osobité charaktery, nadsázku, faleš, tajemství, vtip, drama, a hlavně svůj osobitý šmrnc..Může toho nabídnout opravdu hodně, a byla by škoda si ho nechat ujít!

Avatar uživatele
market.f

26. září 2014

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bromance

Ke Suits jsem se dostala docela náhodou. Po pilotu mi nezbývalo říct nic než WOW. Právnické seriály a celkově kriminálky u mě nedominují ale Suits mají něco, co mě chytlo. Je to samozřejmě jeho ironie a šmrc, s jakým řeší daný případ. (A teď se přiznejte kdo čekal že tam bude hlavní dvojka:D... no nic ehm :))

První série nás zavede do firmy, seznamuje nás s charakterem daných postav a tvoří vztah mezi hlavními postavami. Z těch se postupně stávají přátelé, kteří se doplňují a rozumí si. K tomu aby tohle fungovalo ale bylo potřeba najít správné herce. To se scénáristům povedlo na 1*. Díky nim se z řekněme lepšího nadprůměru stává neobyčejně vtipné, chytlavé dílko.

V dalších sériích pak seriál staví na tomhle základu a rozvíjí osudy firmy a i dalších pracovníků. To vše pěkně okořeněné vtipnými hláškami a popichováním. Na druhou stranu i když vás občas postavy naštvou svým chováním nebo směrem, jakým se ubírají, nemůžete je nemít rád.

Je pravda, že k naprosté dokonalosti jim něco málo chybí, ale za prostředí, obsazení, hlášky, styl a nápad si bez debat 90% zaslouží. (No možná i těch 95% ;))

Avatar uživatele
strojar96

11. prosince 2012

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

pracháči z Wallstreetu

Asi jako většinu mě zprvu Suits nijak netáhli, říkal jsem si"další seriál o právnících, bude to jen o soudech a paragrafech s odstavci" není. Jednou jsem si však z nudy pstil COOL a zrovna tam běžel 5. díl a když je nuda koukáte se na všechno. po 5 minutách jsem už nechtěl přepínat abych věděl jak to celé dopadne, po 20 minutách už jsem hledal předešlé a následující díly s titulky.
Myslím si že český překlad je povedený ale jsem zastánce původního namluvení. Díky tomuto seriálu jsem však pochopil, jak fungují velké právní společnosti a jak se žije lidem v nich.
Postavy v seriálu jsou výborně promyšlené, hlášky jsou velice trefné a hlavně se to netočí tolik kolem soudních síní. jsem rád že převážné natáčecí prostředí je firma a také že se příběh věnuje krajně i osobním problémům hrdinů. Seriál jsem si oblíbil a nemohu se dočkat dalšího dílu.

Avatar uživatele
Maslord

2. května 2016

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Svieže ale omrzí

Suits ma rozhodne veľmi potešil. Trošku iný pohľad na americké súdnictvo, aj keď v tejto oblasti sme už zažili viacej kvalitných kandidátov. Oceňujem využitie silnej osobnosti, ktoré mnohým seriálom dodáva pádnosť (Ray Donnovan, Mad Man). V podstate sa tu strávame s dvomi hlavnými hrdinami. Na konci druhej série ma dej mierne omrzel, keď sa začal príliš zameriavať na vzťahy a súdne prípady už boli pre mňa také komplexné, že som sa neunúval snažiť sa ich pochopit. Takže na prahu tretej série ostáva Suits na waiting list.

Avatar uživatele
sarhod79

17. prosince 2013

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Super seriál

Tento seriál je opravdu velmi dobrý. První série vás vtáhne do děje ani nevíte jak, ve druhé už hltáte a třetí serii musíte vidět celou. Naprosto skvělý seriál,skvělé dialogy, vtipné narážky na filmy, výborně napsaný scénář, postavy vykreslené a ještě se každým dílem vylepšují. Pan dokonalý, geniální podvodník, sexy a skvělá sekretářka, přítelkyně, velká šéfka a nevypočitatelný právník. Svět právníků, velkých peněz,laskavostí, podrazů ve vlastní firmě a kolem nich, ale i svět lidí točících se kolem nich. Už se těším na další sérii.

Avatar uživatele
Kikina105

23. srpna 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

New Barney? And TWO? Yes!

... "Ale chci, abys mi slíbil, že začneš využívat svůj potenciál" ... A to jsem si myslela, že už mě v seriálech nic nepřekvapí. Takhle sexy ještě právničina nikdy nebyla. Po první sérii mě Suits opravdu hodně baví a jsem zvědavá, jak se bude dějová linie posouvat dále. Většinou se všechno točí kolem jednoho "hrdiny", ale tady jsou dva a dokonce se smyslem pro ironii a nadsázku. Pravda, jsou to FRAJEŘI, ale dokonalý! Neberou se vážně, "NE" jako odpověď je nezajímá, a když už náhodou mají případ, ve kterým vypadají jako svině, dokáží to otočit ve svůj prospěch. Úspěšní sympaťáci vládnoucí odlehčeným humorem a schopností být vždycky několik tahů před ostatními. Jednoduše další seriál, který se dá shlédnout jako lajna příběhu. A to prý nikdy nemá rád vejtahy! Když k soudu, tak v doprovodu Harveyho Spectora a Mika Rosse! Skvělých hlášek je tady opravdu strašně moc. A hlavně příjemných každých 50 minut strávených se Suits. "You put your interests above mine and I'm just putting mine back up next to yours."

Avatar uživatele
Kuba Devera

2. května 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Příjemná podívaná

Ačkoliv je Suits z právnického prostředí, dokáže být zábavný a vtipný. Postavy jsou dobře napsané a zahrané: Harvey - frajírek; Mike - všechno si pamatuje; Luis - slizký.
Pokud ale čekáte na soudní síň, trochu vás zklamu, protože se zde ústřední dvojka snaží vždy dostat mimosoudní dohodu, takže je to spíše o mravenčí práci.
Těším se na 2. sérii, ale trochu se obávám, aby to nebylo pořád to samé.

Avatar uživatele
xBlaise

9. dubna 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

A pořiď si pořádný oblek!

Suits, co dodat, s komentářem od Sleslikslicka musím souhlasit.

Já osobně jsem narazila na Suits, když jsem si přečetla, že je podobný (příbuzný) White Collar. A to mě zaujalo, jelikož WC opravdu zbožňuju. Takže jsem se hned dala do koukání a byla jsem spokojená. Po prvním dílu mě seriál chytil za kravatu a nepustil celou první sérii. Teď už s napětím očekávám druhou.

Mike a Harvey jsou dobrá ústřední dvojice, dobře se doplňují a skvěle jim to spolu funguje. Případy se díl od dílu liší a pozorovat, jak se Mike snaží nedostat do průšvihu je zábavné.

Nesmím zapomenout zmínit Luise, hlavního konkurenta Harveyho, který mu jde neustále po krku. Takže pro Mikea: Luis = neustálé nebezpečí odhalení.

Takže pokud hledáte kvalitní seriál, který se motá kolem právníků, jejich myšlení, jak něčeho dosáhnout bez boje (bez soudu) je Suits pro Vás to pravé.

Avatar uživatele
Luthansah

23. února 2013

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Charisma

Harvey, tak to je chlap! Ne, nezvedá čínky nebo tak, ale mně každý jeho pohled "Drsný chlap" strašně zvedá tep, že mnohdy musím přehrát scénu znova.
Bez něho by to nebylo ono, stejně tak jako Donna tomu dává takový laškovný pohled na právníky a jejich sekretářky.
Louise a jeho vtípky, podrazy. Mike s tajemstvím, které by mohlo degradovat polovinu celé firmy.
Jessica, která jakmile vstoupí na plátno, tak se vám tají dech nad jejím sebevědomím a působivým .. vším.
Rachel, je mi jí občas líto, tak strašně by chtěla, ale někomu zkrátka štěstí nepřeje, přestože dře víc než ostatní.
Zkrátka a jistě propadla jsem saku a kravatě. Krásným kostýmům a nekončícímu charisma i chuti vítězit, což tady rozhodně nechybí.

Avatar uživatele
FifaH009

2. září 2012

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Suits

Na tento seriál jsem narazil náhodou, podle popisu jsem si řekl, že to asi nebude nic moc, ale vysoké hodnocení mě zarazilo. Po stažení prvního dílu jsem pochopil. Suits je sice právnický seriál, ale od ostatních se velmi liší. Seriál má spád, často se stávají neočekávané věci, je plný napětí. Harvey a Mike jsou postavami, které si člověk okamžitě oblíbí. Druhá série jedině potvrzuje co jsem již zmínil a já netrpělivě vyhlížím její pokračování.

Avatar uživatele
LuciQ

21. září 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Drama, komedie a právo?

Kamarád mi doporučil tento seriál a když sem si přečetla o čem to je, upřímně, mě moc nezaujal. Abych ho nezklamala tak sem si udělala čas a podívala se, zatím jen na první sezónu. A musím říct, že sem byla mile překvapena. Zaujalo mě hlavně to propojení drama + komedie + právo. Také tu jsou postavy se skvělým charizmem. A co se týče hereckého obsazení musím dát taky palec nahoru, především Rick Hoffman :)

Avatar uživatele
Kahlan

2. července 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dirty Little Secrets

Už po pár minútach som vedela,že je to seriál pre mňa.Príjemne v sebe spája právo,humor a drámu.Prípady v každom diely,sú krásne podané a pochopí ich aj obyčajný človek. Scenáristi sa s nimi krásne vyhrali.Na konci každého dielu bolo niečo čo ma ho nútilo pozerať ďalej.Postavy sú tiež skvelo napísané.Buď ich milujete alebo nenávidíte.

Druhá séria pekne krásne nadviazala na tu prvú a pokračovala v jej úrovni. A dokonca ju ešte aj zdvihla. Už to neboli len nejak epizódne zahrané prípady, ale dejová linka sa tiahla celou sériou. Prípady neboli už len jednoduché alebo obyčajné. Ale rozvrhnuté na viacej častí. Boli tu tie hlavné a boli tu tie pomenšie. Daniel Hardman predstavoval kvalitného „záporaka“, ktorého ste mali chuť uškrtiť, bodnúť do chrbta a prejsť autom. V druhej polovici série,to bolo trošku prekombinované, no aj tak zaujímavé. Finále bolo uspokojivé a len nech je už ta tretia séria.

Avatar uživatele
natally

15. ledna 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Suits

Nebudem zapierať že v prvom rade som to začala pozerať kvôli hercovi - Gabriel Macht. Na moje milé prekvapenie ma tento seriál uniesol. Nijaké nudné dookola sa opakujúce klišé právnických seriálov. Pre mňa je to humorné,svieže, inteligentné, v rámci možnosti realistické a samozrejme skvelo zahraté hercami ktorý sa na svoje charaktery parádne hodia.

Avatar uživatele
bary

7. října 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Terminátoři

Nikdy jsem neviděl tolik nobl šatu, sak a propisek jako v tom to seriálu. Nesnáším seriály z prostředí právnických firem, vždy mě připomenou, že nejsem bohatý ani chytrý no aspoň že jsem hezký. Suit jsou ale big výjimka mají neuvěřitelně dobře napsané charaktery postav, které se časem rozvíjí a jsou přitom oprávněně sexy ano Dono mluvím o tobě. Máme tady chytroflakače který je zhuleny, přivydělává si podvaděním testu a přitom pečuje o starou babičku a kamarádovou přítelkyni. No postupem se z něho stane, miň zuhuleny falešný super právník který rozlouskne vše a má tajný no ne úplně tajný vztah z kráskou z vedlejší kanceláře. Je samozřejmě bez kamaráda a babičky no je to babi co jste čekali. Dále tady je samotářský frajírek, který nepřestane o sobě mluvit ani ve spánku a snad ani po smrti. Později získá schopnost soucitu a pokory, otevírají se dveře k vážnějšímu vztahu, holt stárne. Potom je zde despotický zábavný dvorní šašek Luis, který je stejně otravný jako na začátku až do konce ale bez něj si tento seriál nedokážu představit respekt. Dále despotická ale už ne zábavně šéfova, která je doslova Big boss tělem i duší, utíkej te dalmatini. A to nejlepší na konec kde čert nemůže, posadí Donu. Nemá příjmení pouze Dona jako Madona nebo Sher (nevím nezájem) je pravou pomocnici a drbnou. Pokut jde o příběh vždy jde o záchranu klienta, firmy, postavy, firmy ano o dobré jméno firmy a jsou zde zákulisní intriky, které prostě milujete ať jde o vnitromocenské boje nebo spojení dvou firem a za se rozdělení, vždy se zde něco děje parada. Ten to seriál bych klidně doporučil z klidným srdcem pokud bych nějaké měl. Nicméně chyby se najdou hlavní hrdinové jsou někdy otravní hlavní děj někdy kolísá z načasováním daných událostí a někdy připomíná ruský boršť ale mě chutná tak co. Sujsaci dojidla!

Avatar uživatele
Zdeny

18. března 2012

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dám na tebe :-))

Nuž dobrá, přesvědčila jsi mne.Jdu mrknout
:-))... pak napíši :-))

Takže po po dvou dílech mohu směle za svou osůbku konstatovat, že je to docela fain seriálek, tak jak říká Sleslikslicka :-)) kravaťáků habakuk :-)),no a já bych doplnil, že některých i samolibejch,ale to je na ameriku standardní věc. Sic právníky a tuhle sebranku opravdu nesnáším,no na druhou stranu zde se i přátelství a parťáctví objevuje,tak je to pro mne seriál, který mne nenudí a na koukání i pocit z něj mám příjemný.
Takže zcela jistě mrknu i na další díly.

Avatar uživatele
Ajam

30. listopadu 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Další právnický seriál

Zapomeňte na JAG, Perryho Masona, a jiné vážné právnické seriály.Dokonce zapomeňte i na Ally McBeal, která se zas tak vážně nebrala.A pusťte si "Kravaťáky" tihle právníci jsou sice vážní, ale dovedou rozesmát. Prostě oddychový seriál, který je i chytrý, což začíná být dosti vzácné. Rozhodně stojí zato

Avatar uživatele
wexzuz

25. dubna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Právníci a jejich problémy

Krátce :)
Suiťáky žeru a sleduju každej díl. Konec 3. série byl strašnej ale jinak vše OK. Já jsem spíš na kriminálky takže když to řeknu takhle, seriál mě uplně neuspokojoval (bože to zní divně :D) ale bavil mě. Miluju znělku :3 Velké plus jsou charaktery a jejich problémy. Moje nejoblíbenější postavy jsou arogantní Harvey *o* a vševědoucí Dona. Mike mi uplně nesedí. Doporučuju sledovat. Nakonec... Byl jsi zlitován!!! :DDDD

Avatar uživatele
Kati

14. prosince 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Luxusní

Příběh, dějové zvraty, neotřelý humor, božské prostředí Manhattanu, chlapi v oblecích... Nemám k tomu co dodat, prostě to má šmrnc a každý díl skvěle "odsejpá"!

Avatar uživatele
Saša17

14. března 2016

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Suits

Na suits jsem se vydržela koukat docela dlouho. Nelíbí se mi, že si jsou všechny epizody hrozně podobné stejný začátek, průběh děje i konec...až na pár zvratů a vtipných scén mě seriál opravdu příliš neupoutal...asi to není můj šálek kafe.

Avatar uživatele
zuza99

26. srpna 2012

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lepší

Mike a Harvey, sympatičtí právníci, teda aspoň Harvey ;). Opravu povedený seriál, plný zvratů, nenávisti, zrady a spolupráce. Po skončení první řady jsem si říkala, no co asi bude v druhý, to bude pěkná nuda. Jsem opravdu překvapena, hlavně tím, že je druhá řada ještě lepší!! Závěr druhé řady byl velkolepý. Taky bych chtěla poděkovat za titulky.(http://www.edna.cz/suits/)

Avatar uživatele
toebiash

9. listopadu 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po 4. serii

Ani po čtvrté sérii neztrácí modernější "Ally McBeal" náboj, je narvaná hláškama a zábavnými postavami.

Avatar uživatele
langraba

23. března 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Byt pravnikom je fajn...

Clovek ma chut vratit sa do skoly. Skvelo napisana vecicka, az ma jeden dojem ze to tak naozaj funguje, ze v US naozaj funguju pravnici ako vzdelane, vtipne, stopercente sarkasticke hollywoodske hviezdy. Vec sa ma ale tak, ze serial TA vtiahne, nepusti. Scenaristi mali ulohu o to tazsiu, ze nemali okrem dialogov a hercovho talentu nic cim by "okorenili" dej, no a aj tak sa im to skvelo podarilo. Nehladajte v tom nic zo starych pravnickych serialov. Prosto je to particka ludi co VAM vyhovoria dieru do hlavy, zmenia VAM zivot a to vsetko este pred obedom. Treba kuknut.

Avatar uživatele
Rendy

13. února 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Právníci

Jeden z mála, na který jsem začal koukat od pilotu. A vyplatilo se, super týpek s mimořádnou pamětí a druhej týpek s mimořádnýma metodama řešení právnických případů. V žádném díle nechybí ani sexy slečny! Nechybí ani výstřední humor! První právnický drama, který mě nadchlo! Bezkonkurenčně 100% Obě serie!

Avatar uživatele
Miňonka

27. března 2013

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Suits rychlá smršť

Snad ne?....Nudní právníci to určitě nejsou. Jejich bystrost mne nepřestane unavovat, jsou tak ukecaní, že občas člověk nestíhá o čem se mluví, ale to je právě to fascinující na tomhle díle - rychlost. Dále zaujmou intriky, zvraty, vztahy....Dejte tyhle ingredience dohromady a vznikne dobrá právnická story.

Avatar uživatele
Misel

3. prosince 2012

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super :-D

Začala jsem na to koukat když to bylo na Cool . Viděla jsem asi první dvě episody a už se mi na další nechtělo čekat . Během 14 dnů jsme viděla všechny zatím od vysílané episody a to čekání na další je děs . Prostě chlapi v obleku fakt žeru :-DDD

Avatar uživatele
jukab

28. října 2013

12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Po pilotu:

Jakkoli nemám rád Twilight, tak ten má alespoň téma. Tohle nemá nic. Zabitá půl hodina mého času a bezkonkurenční nula:(

Avatar uživatele
Mammon23

18. ledna 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Suits :D

Tento seriál mi byl doporučen.Já sám takový styl seriálu potulující se kolem právničiny nevyhledávám takže jsem na něj šel jen na pilot poté ještě zkusím druhý a hle najednou konec série a já našel své dva nové kamarády a díra se zaplnila a nedočkavě vyhlížím druhou sérii a ta mě vyhoupla na vrchol. Prostě nemůžu jinak než...

Avatar uživatele
Daník

8. října 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mám ráda kravaty

Seriál mě zaujal hned po zhlédnutí prvního dílu. Má to smysl, šmrnc i humor. A co si budeme, na dva hlavní hrdiny se dívá velmi dobře :) Jen tak dál.