plakát seriálu

Lidé zítřka

(The Tomorrow People)

Názory uživatelů

Nebýt toho konce dám 100%

Chvíli mi trvalo, než jsem se k tomuto seriálu rozhoupala, vždycky jsem na něj někde narazila, řekla si, že ten si někdy pustím a nakonec jsem si to říkala pořád, až jsem se nakonec daný slib rozhodla splnit... Prvních deset epizod mě naprosto uchvátilo, bratrance Amelli mám moc ráda a Robbiemu tahle role prostě sedla, opravdu se mi v ní líbil a každou jednu epizodu jsem hltala div jsem se nezalkla, jenže pak najednou nastala taková ta chvíle, kdy jsem seriálu měla dost, byla jsem tak nějak "překoukaná" a na pár týdnů jsem s ním přestala, doslova jsem se musela přemluvit, abych to konečně dokoukala, ale přemluvila jsem se a byla jsem ráda, i zbytek série mě dost bavil a celkově příběh byl velmi příjemný a postava Johna mi padla do oka prakticky okamžitě, ten herec je prostě fešák a uměl svou roli skvěle podat, naopak, kdo mi tam nesmírně lezl na nervy byla Cara, pořád všechno znala, věděla, všude musela být, divím se, že jsem z ní nezešedivěla, ale krom tohoto je to opravdu kvalitní seriál, jedna věc mě však strašně zklamala a to ten konec, nebýt těch posledních 5 minut nebo kolika, bylo by to vážně parádní, ale právě těch 5 minut všechno zničilo, chápu nějaký základ pro druhou sérii vytvořit museli, jenže nakonec se ukázalo, že seriál má malou sledovanost a tak se to prostě rozhodli utnout s tímto příšerným závěrem jako by se ani nechumelilo, to prostě nesnáším, mohli alespoň přitočit ještě jednu epizodu, sakryš i za pětiminutové video, kde by všechno napravili bych snad i zaplatila, jenže to se nestalo a nestane a já si prostě budu muset ve své hlavě udržet myšlenku, že vše dopadlo tak, jak mělo a že těch vše zničujících závěrečných 5 minut jako by neexistovalo... Jinak je to seriál opravdu dobrý

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Originalitu nehledejte

První díl byl divnej. Ale mě když už nějaký seriál zaujme, nespoléhám na první díl. S druhým, třetím se to trochu zlepšuje. Je to příjemnej seriál, nicméně v něm nenacházím moc nového - Kluk potká holku, holka má jinýho kluka. Společně bojují proti tajemnému nepříteli, schovávají se, utíkají. "Drama". Má to dobré momenty, ale očividný je důvod pro zrušení po první sérii - nuda schovaná za dobrými triky, napínavými scénami a přitažlivými herci.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Budúcnosť

Veľmi dlho som zvažovala či ísť do seriálu, ale nakoniec ma presvedčilo, že to malo jednu sezónu a chcela som nájsť nejakú oddychovku na leto :). Tomorrow people to splnil na jednotku.
Príbeh ma tak pohltil, že som ho zhltla a teraz si trieskam hlavu o stenu. Záchranu sveta sme už videli všade a aj špeci schopnosti u tínedžerov, ale predsa ma to úplne dostalo. Postavy sú také všelijaké, niekoho si hneď zamilujete, na niekoho si musíte dlho zvykať, niekoho úplne znenavidite. Nájsť tu záporaka je veľmi ťažké nikdy neviete kto je na koho strane, kto s kým ťahá za jeden povraz, kto chce koho potopiť, úplne vás to rozhodí a najviac zamotá hlavu. Najväčší sympaťák bol, je a bude John, postava hercovi sadla úplne úžasne a bol taká postava, s ktorou sa viete stotožniť, keď ste niečo podobné ako on zažili alebo viete proste ak sa cíti. Neviem prečo, ale nejak mi nesadla Cara, joj ani neviem prečo, ale v jednom momente super v druhom och no neviem taká nemastná neslaná.

Čo ma najviac mrzí je posledná časť, nakoľko potrebovali super zápletku pre ďalšiu sériu, ale ako sa ukázalo nízka sledovanosť pochovala nádeje a môžeme si domýšľať, čo sa ďalej stalo.

Odporúčam všetkým :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál má potenciál, ale... 60%

Čekala jsem od toho víc. Námět je dobrý a herci také kvalitní, ale ve scénáři je chyba. Nějaké mínusy se samozřejmě najdou u každého seriálu, ale nesmí jich být příliš. Zde je opravdu velké množství nelogičností a zlou Ultru jsem jim žrala možná tak 2 epizody, pak jsem si začala říkat, že kvalifikací pro práci zde je nejepíš jistá forma demence. Osobně mám ráda filmy a seriály plné spiknutí a tajných organizací, ale tady to zkrátka nefunguje. Už jen představa, že nějaký 17letý teenager bez jakéhokoli výcviku se dá k tajné oragnizaci s přesvědčením, že bude dvojitým agentem a nikomu z kolegů to nedojde, je neuvěřitelně směšná. Pokud by mu to vyšlo, jako že mu to v tomto seriálu vážně žrali, pak je celá tato organizace k pláči a měli by ji rozpustit. Nemluvě o dalších velmi logických krocích a povahových twistech hlavního hrdiny, např. poslala jsi vrahy na mou kamarádku a chtěla se zbavit i mě, ale máš těžkou minulost a jsi vlastně fajn holka, tak proč se spolu nevyspat? Ne, opravdu ne. Tohle je jeden z mála seriálů, u kterého se vážně nedivím, že byl zrušen. Protože mám ale ráda seriály o různých schopnostech a postava Johna se mi hodně líbila, dávám 60%.

P.S. Proč všichni vždy reagují na zvláštní schopnosti negativně? Vážně bych chtěla vidět reakci: "Jé, to je super, můžu to taky umět?" :-)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Tomorrow People

Seriál mě zajímal od začátku, není divu, že jsem ho musel zkouknout. Zaujal mě dějem, který praktický nebyl v žádném seriálu. Postavy mi sedli, až na vyjímky např, AAron Yoo nebo Peyton List. Osobně mě zajímalo jak si seriál od The CW povede, většina seriálu na této stanici končí po první sérii, výjimkou prá z nich. Tak jsem moc nedoufal v prodloužení. Myslím, že seriál měl svoji holubku a byl dějem zajímavý. Osobně bych ale asi neuvítal druhou sérii. Robbie Amell zvládl svou roli dobře, stejně jako každou jinou. Některé epizody byli nudné, jiné zajímavé, další dobré a tak na střídačku. Dávám více jak polovinu. Ale nic moc nového, čekal jsem více.
1. série - 60 %

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Skvělá oddoechovka

Lidé zítřka se zkusili svézt na moderní vlně superhrdinských seriálů. Se sledovaností jim to sice nevyšlo, ale já byl s oddechovkou, kterou jsem dostal, spokojený. Po několika úvodních představovacích dílech začal být příběh kontinuálnější a nabíral postupné tempo až k vynikajícímu vyvrcholení.
Obsazení bylo sympatické, hlavní záporák správně ďábelský. Přiznám se, že jsem chvílemi váhal, jestli je větším padouchem Zakladatel nebo Jed. Snad jedinou pro mě nesympatickou postavou byla Cara, a to hlavně v druhé půlce sezóny. Vůbec mi povahově nesedla a role vůdkyně jí podle mě tragicky nešla.
Jako plus beru, že milostný trojúhelník, který se začal rýsovat v prvních dílech, šel později do pozadí a snad jen s výjimkou posledního dílu tvořil jen okrajovou dějovou linku.
Na jednu stranu škoda, že se Tomorrow People nedočkali druhé řady, protože ta první byla v mých očích víc než dobrá. Na druhou stranu ale musím říct, že směr, který tvůrci naznačili v poslední pětiminutovce závěrečné epizody, mě vůbec nezaujal, spíš naopak.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The future is breaking out.

První tři díly mi trvaly týden. Zbytek seriálu jsem stihla zhlédnout během několika málo dní. TTP má pomalý rozjezd, nicméně od desátého dílu se seriál začne skvěle rozjíždět a druhá polovina série už se může rovnat ostatním programům na stanici CW.

Škoda těch prvních pár epizod. Lidi se přestali dívat, než se kvalita zvedla, a pak už se k TTP nevrátili, i když by si to seriál zasloužil. Epizodní případy začaly být najednou zajímavější, díly se nezaměřovaly na jednoho z party a jeho minulost, ubylo nepotřebných flashbacků a začaly přibývat překvapivé zvarty v ději, které jsem já osobně neviděla přicházet.

Největším problémem, který TTP má, je Payton List. Herečka, která ztvárnila v seriálu hlavní ženskou postavu Cary, byla zvolena velmi špatně. Je nesympatická, až to bolí, navíc se to stupňuje s přibývajícími díly, když vám naopak všechny ostatní postavy začínají pomalu přirůstat k srdci. Dokonce bych i přežila herecké nedostatky Arrowova bratránka, ale Payton se překousnout nedá v žádném případě.

Občas stanice převažovala před nějakou alespoň hrubou autentičností. Sice je to sci-fi seriál, ale když člověk, kterému před pěti minutami vyndali kulku z těla, v pohodě zápasí s nejsilnějším členem party a nedělá mu to sebemenší problém, připadá mi to opravdu úsměvné.

Finále seriálu: Závěrečná velká bitva mi připomněla Smallville a všechny ty nekonečné souboje na život a na smrt v jeskyni, modrý svítící kruh zase hvězdnou bránu :D A John na konci vypadal naprosto k sežrání! Vůbec mi takový závěr nevadil, hlavní dějová linie se uzavřela a i když zůstala otevřená dvířka pro pokračování, jsem s koncem spokojená. A jsem rozhodně ráda, že Jad neskončil jako dobrák, protože role klaďase se k němu opravdu vůbec nehodila.

Ve výsledku jsem spokojená. Sice prvních pár dílů musíte přežít, ale jakmile se příběh začne soustředit na hlavní dějovou linku a začne ubývat flashbacků, seriál dokáže pohltit a skvěle pobavit. Nevzdávejte to s ním hned na začátku, zkuste to vydržet. Určitě se to vyplatí.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Stop milostným trojúhelníkům

Po zhlédnutí prvních dílů jsem byla skutečně nadšená. Akční seriál se zajímavou nadpřirozenou tématikou, stylové superschopnosti, napínavá zápletka o vzájemném souboji "lepší" a lidské rasy, tajní agenti, atd. Seriál sice čerpá snad ze všech seriálů a filmů o hrdinech se zvláštními schopnostmi, ale když se v tom člověk nebude moc rýpat, jako celek to působí rozhodně příjemně a spolu s Arrow obsahuje i kvalitní bojové scény. Přesto se zde najde několik mínusů, které se projevují s dalšími a dalšími epizodami: V prvé řadě nechápu, proč hlavní hrdina nemůže být vysokoškolský student, ale musí chodit na střední, když méně jak 23 let by Robbiemu Amellovi netipoval vůbec nikdo. Nechápu tuhle posedlost tvůrců, že se vše musí odehrávat ve středoškolském prostředí. Tento seriál by přitom mohl a měl být vyloženě dospělácký. Herecké obsazení je jinak slušné, každopádně záporák Mark Pellegrino všechny o třídu převyšuje. Co mi ale s aktuálními epizodami vadí nejvíce, je ten milostný trojúhelník, kterým producentka Julie Plec zaplácává všechny svoje seriály. A v případě TTP je ještě k tomu rychle a násilně rozvíjený. Cara a Stephen jako pár? Naaah. Tento seriál má přitom opravdu potenciál, určitě nejsem sama, koho více zajímá dění v centrále Ultra, používání schopností a akční dějové linky, než ubrečené a nikam nevedoucí dialogy Stephena, Cary a Johna. Pokud někdo dokáže Plecku zkrotit a minimalizovat divné milostné výlevy hlavních postav, nic mi nebrání seriál ohodnotit velice pozitivně.

DODATEK: Druhá polovina série byla výborná, naštěstí nezůstalo jen u "velmi křehkých vztahů", jak se zpočátku zdálo, takže už teď můžu říct, že mi seriál bude opravdu chybět a jeho zrušení je po závěrečném cliffhangeru ještě bolestnější.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

X-meni pro novou generaci?

Hned na začátku řeknu, že jsem této light verzi X-menů postupem času propadl. Kdo by to řekl, po té nemasné a neslané první třetině seriálu. Proto mě nesmírně irituje krok stanice, jenž tento parasvět poslala do věčných lovišť. A proč se mi seriál libil, když jsme zde opět měli možnost vidět hromadu mladých a krásných lidí, kteří se snaží najít vhodné protějšky na nějaké to povyražení? Inu, těch důvodu je víc. S postupem času celý děj opravdu gradoval. Dostavilo se pár zajímavých zvratů (kdo čekal, že bude paranormál i matka Stephena?), herci získali mé sympatie a byli představeny i kvalitní a správně cvaklí padouši. Čemu ale kvituji nejvíc, je krok CW, kdy stále častěji do svých seriálů přidává postavy, které nejsou pouze černobílé. Dočkali jsme se okamžiků, kdy správňáci také vyřeší problém nekompromisně a i celkem drsně (John, Cara). Za to jsem velmi rád, když se kladné postavy nebojí jít tvrdě za tím, co je správné a co je nejlepší pro všechny, i když to znamená někomu natrhnout prd*l. Žádné dušinovské komplexy, snad kromě finálního rozhodnutí Stephen nepřeměnit se na killing machine. Suma sumárum, TTP je, tedy byl, rozhodně jedním z nejpovedenějších novinek seriálové sezóny 2013. Uvidíme, zda CW nepřehodnotí své stanovisko a nedá tomuto světu ještě druhou šanci.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lidé zítřka

Pořád se nějak neumím rozhodnout, jak si u mě tento seriál stojí. První díly nemasné neslané, dalo by se říct. Ale je fakt že poslední epizoda(8) se mi moc líbila a těším se na další. Je ale pravda, že pár věcí mi v seriálu vadí. Myslím, že milostný trojúhelník byl zbytečný a možná trochu trapný. Hlavní hrdina mi moc nesedí, nevím čím, ale něčím mi vadí. Opravdu ráda mám Johna a záporáka určitě Jedikiaha. Mám ráda tuto tématiku a tak doufám, že mě Lidé zítřka budou překvapovat a už nezklamou.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pomalý rozjazd, skvelý záver...

Uf, teda začala som to pozerať a spočiatku ma to nadchlo. Vzápätí ma to prestalo baviť. Až od nejakej povedzme 8-9. epizódy to začínalo byť konečne dobré. Druhá polovica série bola skvelá, a ten záver ešte viac. V podstate nerozumiem, prečo tento seriál zrušili a ako by mohol mať nízku sledovanosť, lebo keď pretrpíte ten začiatok, neskôr sa to naozaj oplatí. Hoci to, že mu nedali 2.sériu má svoje pre aj proti. Na jednej strane by ma zaujímalo ako by sa to vyvíjalo ďalej. Usadili by sa "Ľudia zajtrajška" v Ultra dlhodobo? Spustili by vlastnú organizáciu? Čo Jedikiah, naverboval by Caru a ostatných? Ktovie. To s tým Johnom na konci ma zamrzelo, proste nikoho si nepamätať... najmä kvôli Astrid. Niekoľko dielov som čakala kedy sa dajú dokopy, mali medzi sebou neskutočnú chémiu, pričom s Carou to bolo také, proste no chladné. A zase aj keď je Stephen mladší než Cara (určite je mladší podľa mňa), tak tam to iskrilo tiež. Hillary mi bolo ľúto, lebo vyzeralo to celkom zaujímavo, ale potom čo sa stalo to, čo sa stalo, mi bolo jasné, že sa také niečo stať muselo, aby mohli spojiť Caru a Stephena. Tiež by ma zaujímalo, či by to, čo urobil Stephen na konci pre Caru malo nejaké následky v budúcnosti. No čo sa týka "pre" že neobnovili seriál na 2.sériu, tak som možno aj rada, že sa nerozvíjal ten príbeh s Jedikiahom. Bol to síce môj obľúbený záporák... nemôžem si pomôcť, ale ja nechápem ako môže byť on zlý. :D On je podľa mňa taký svojský sympaťák. Ale teda to k čomu by to viedlo, aj by som sa obávala, že by to zbytočne motali, komplikovali a podobne, len aby natiahli sériu.

Záver: Obľúbené páry u mňa - Astrid a John, Cara a Stephen. Obľúbené postavy: Čudujte sa svete, ja som tam mala veľmi rada Stephena, aj keď naňho mnohí nadávajú. Ale áno je pravda, že John bol tiež skvelý. Zo záporákov určite vyhráva Jedikiah, a škoda, že Stephenov otec Roger nedostal viac priestoru. Ďalej som mala rada Hillary a Russela, a čo sa týka Cary to bolo ako na hojdačke, chvíľu som ju mala rada a potom nie. Spracovanie príbehu mi prišlo dosť dobré, dávam 90%, tých -10% za ten pomalý rozjazd a trochu ten úplný koniec. Pri pohľade na to ako na celok si myslím, že by si tú 2.sériu aspoň zaslúžili, je to škoda, že ich zrušili.

P.S.: Niektorí tu píšu o teenagerských milostných trojuholníkoch. Ale ja som tam okrem Astrid, Stephena a Luca žiadnych teenagerov nevidela. John, Cara aj Russel mal istotne, na 100% viac než 20 rokov, by som tipovala tak rozmedzie od 23 do 28 rokov. Takže prosím pekne wtf? Aké teenagerské obsadenia? Toto má veľmi ďaleko od teenages.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Different is dangerous

Superhrdinovia vždy a všade. Čo by sme bez nich robili? Tak našťastie na túto otázku si nemusíme tak skoro asi odpovedať, pretože je to téma, ktorá je takou pomyselnou bezodnou studnicou, z ktorej sa dá neustále čerpať. Stačí si z nej vybrať to správne, upraviť si to podľa vlastného zámeru a voila superhrdinovia sú zase medzi nami. O niečo podobného sa pokúsili aj TTP, ktorým sa to čiastočnej aj vydarilo, len potrebovali šancu aby sa mohli ukázať.

Hrdinovia, ktorí žijú medzi nami. Ale ľahké to nemajú, musia sa neustále skrývať a bojovať o prežitie, pretože ich druh je predsa niečo zlé a stále po nich ide niekto, kto ich chce chytiť a zničiť. Dve strany vedúce proti sebe tajnú vojnu, pričom bežný smrteľníci o nich ani nevedia. Nič nového, nič už dávno nevideného. Preto je v tomto smere prísť s niečím novým a aspoň trochu originálnym ťažké. TTP sa to možno aj podarilo, len to chcelo trochu pomalší rozbeh (najme prvých pár častí), kedy nebolo jasné, ktorým smerom sa to bude všetko uberať. Po tomto pomalšom rozbehu, kedy si TTP ujasnili medzi sebou a v sebe pár vecí, mohol nastať ten správny smer seriálu. Smeru, ktorý nasadil to správne tempo s množstvom zvratom, odhalení a menenia strán či zámerov. Až si nemohol byť človek istý, tým kto stojí na čej strane a čo vlastne zamýšľa či sleduje svojím konaním.

Po celý čas sme mali možnosť sledovať dianie na oboch stranách. Na tej dobrej (skrývajúcej sa v podzemí) a na tej zlej (čo sa neskrývala a ukazovala sa na verejnosti). Obe strany mali niečo do seba, aj keď musím priznať, že ma viacej bavilo dianie v tej zlej strane. Tam sa neustále niečo dialo, stále po niekom išli -aj keď tu sa ovplyvňovali s dianím v tej dobrej, bo každá chcela to niečo/ niekoho získať pre seba. Zatiaľ čo sa dobrá sa neustále akoby sústreďovala na rodinné problémy, vzťahy (ktorých nebolo málo a zamotané najviac ako sa dali) a s nimi spojené drámy každého typu.

Postavy a ich herci neboli vybrané zle. Každá z nich mala niečo do seba. Niektoré z nich si vás získali viacej a iné menej. Robbie Amell dokazuje, že vie hrať, len na svojho bratranca sa ešte trochu nechytá a chce to čas. Postava Stepheana nebola zlá, počas série si prešla aj určitým vývojom, len jeho postava nijak nevynikala medzi tými ostatnými. Najotravnejšia a najzbytočnejšia bola postava Cary a najme jej predstaviteľky Payton List. Niežeby to bola zlá herečka, len postavu tej nebojácnej, neohrozenej vodkyne, bojovkyne či ženy, o ktorú majú záujem až dvaja hrdinovia, jej bolo ťažké veriť. Jej správanie boli silené až prehnané. Postavy si boli viac menej rovnocenné a postupne vám začali prirastať k srdcu (teda až na tú jednu). Našla sa však aj taká čo nad nimi všetkými vynikala a tou bol Jedekiah. Mark Pellegrino, sa pre úlohy záporákov asi narodil. Má v sebe obrovskú charizmu a niečo, čím dokáže každého opantať až vám bude jedno na čej strane stojí a čo robí.

TTP mal v sebe potenciál a námet, ktorý dokázal využiť. Len na to aby to dokázal muselo prejsť pár častí. Ale aspoň to všetko doviedol do úspešného konca. V poslednej časti sa všetko pekne krásne uzavrelo, každý dostal svoj koniec. Teda aspoň niektorí. Zároveň bolo ponúknutých aj zopár potenciálnych dvierok, pre ďalšiu sériu, ktorú však TTP nedostali. Aj keď sa na prvé prečítanie TTP môže javiť ako seriál s tuctovým námetom, šancu mu treba dať. Stačí zvládnuť prvých pár častí a potom to ide samo.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Yesterday People

Proč včerejší lidé?

Protože už to tu bylo. Když pominu UK předlohu zmizelou v propadlišti dějin, tak třeba v podobě dost známých Heroes (či jejich značně zábavnější UK verze Misfits). Je vcelku jedno, jestli je to evoluce, mutace či bouřka.

Prostě tu máme zase skupinu teenagerů (proč to nikdy nejsou senioři?), která se dostane ke speciálním schopnostem rovných superhrdinům.

A kromě pár dílů a závěru nic moc hrdinského nenapáchají.


Takže, má smysl na to koukat?

Trochu ano, protože to není úplně klasické klišé-následující-jiné-klišé. Sice je z toho místy rodinné drama (tomu se v US seriálech asi nejde vyhnout), ale jinak byl seriál v některých ohledech naštěstí poněkud dospělejší. A bylo to, maličko méně černobílé, než bývá zvykem. Trochu víc zvratů, mrtvol a špatných rozhodnutí.

Celkově to mělo slušný potenciál. Bohužel potenciál seriálu byl větší, než potenciál tvůrců. A bohužel pravděpodobně i než potenciál diváků.

Tudíž byl seriál ukončen. Pokud nemáte zrovna co dělat a chcete kouknout na něco ne moc náročného, ale relativně zábavného v duchu Heroes apod. není to nejhorší volba.

Bohužel skutečně dospělých a hrdinských seriálů se asi jen tak nedočkáme a pokud budou, tak asi ne z produkce US (leda tak od US BBC).

60% protože to bylo fajn, ale zpětně vzato, žádný zázrak, prostě výplň času..

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po pilotu

Né, já prostě musím dát hned rovnou stovku. Miluju seriály podobného rázu, kde mají lidi různé schopnosti (třeba Roswell, DLM, i taková Sabrina), při každém použítí superschopnosti mi naskakuje husí kůže a to znamená jedno - moc se mi to líbí. A i kdyby byl příběh sebestupidnější, pořád se na to budu koukat, už jen pro to jedno. Naštěstí, tady to vypadá zatím moc pěkně, tudíž se zatím není čeho bát.

100 %
65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Teenagery v obležení nadpřirozena...

Jedná se v podstatě o v dnešní době asi nejrozšířenější námět na seriál/film/knihu. Nic neobvyklého. Obyčejní středoškoláci se pletou do života, kterému nerozumí, zjišťují, že jsou jeho důležitou součástí a že ho nemůžou opustit, protože by mohli způsobit velké škody sobě i svým blízkým.
Musím uznat, že herci byli vybráni dobře. Jenom Caru moc nemusím. Nevím proč, ale už od pohledu mi je nesympatická a navíc ten její milostný trojúhelník... Osobně nemám moc v oblibě milostné trojúhelníky a John s Carou se k sobě moc nehodí. Ale záporák je super, celá organizace Ultra mi přijde dobře promyšlená a role dvojitého agenta je taky celkem dobrá. Dobré vizuální efekty a zajímavé vedlejší příběhy (když opominu už zmíněný trojúhelník, který je jasný snad už od chvíle, co se podíváte na plakát).
Nejvíc se mi na seriálu líbí asi to, že není černobílý. Každý má svůj motiv a svůj záměr. Nikdo není úplně temný jenom tak z principu. Každá z postav má svůj důvod, což je dělá lidštějšími a realističtějšími.
Hlavně jsem si zamilovala Stephenova strejdu, kterého mám pořád vžitého ze Supernatural jako Lucifera. Myslím, že je to jeden z nejlepších herců, které pro tuto roli záporáka mohli dát.
Dost často se mi stává, že mám raději vedlejší postavy než ty hlavní, což se mi stalo i nyní. Mám ráda už zmíněného strejdu Jedekiaha, nepředvídatelného Russela a zamilovanou Astrid. Řekla bych, že jsou mnohem zajímavější než předvídatelný Stephen s Carou. Johna mám taky docela ráda, ale to je nejspíš jen hercem, neboť jeho charakter taky není nijak zvlášť neobvyklý.
Seriál doporučuju, pokud už nemáte tématu neobyčejných teenagerů na střední škole plné kecky. Zkrátí vám to dlouhou chvíli a myslím, že nebudete zklamaní. Pokud opominete pár nedostatků...

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lidé zítřka

Tak musím říct, že mám pocit, že to je mišmaš několika seriálů a několika filmů - dýchá z toho na mě něco povědomého, jen nevím co to je. Každopádně dojem mám dobrý a líbilo se mi to.Je to seriál podle mého gusta- scifkoa fanatsy já můžu. Hlavní hrdina mě moc nezaujal, zajímavější mi přijde postava Johna. Určitě budu sledovat dál a čekat co přinesou další díly. Teď se jdu teleportovat. Ahoj

90 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Telekineze, telepatie a teleportace

Loni jeden z těch trailerů, co mě zaujal nejvíce. O to těžší je však poté naplňovat očekávání. Na tenhle seriál by se dalo naplivat (a také, že se to udělalo) spousta špatného jen díky tomu, že je od CW. Jenže mě vlastně to, že je tam spousta krásných lidi nevadí, i když ani já nechápu tu posedlost tím, že hlavní hrdina musí být ze střední školy. Horší je, že se najdou i jiné věci, které mi neseděli. Přišlo mi, že celá ta skupina, co se schovává ve stoce vlastně nic neudělala a tak jsem nechápal, proč jsou tak velkým trnem v oku Jedikiahovi. Ten mi rozhodně přišel jako nejzajímavější postava, mlaďasové mě moc nebrali, i díky jejich propleteným vztahům. Navíc s postupem času přibývalo zvratů a přišlo mi, že ani nestíhám sledovat, kdo komu zrovna věří a kdo se koho se snaží podrazit, což taky zrovna nepomáhá. Závěr série a vlastně i seriálu taky nebyl žádný zázrak, i když mě v něm potěšil alespoň Jedikiah. Sečteno podtrženo to byl docela fajn seriál, který poměrně rychle utekl, jenže nebyl tolik zajímavý, abych na něj nějak musel vzpomínat či abych dokonce litoval zrušení. Potenciál byl velký, ale zůstal nenaplněn...

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nuda

Přestávám koukat po pátém dílu první série. Mé názory ohledně tohoto seriálu o ničem měly značně klesající tendenci. První díl sice úplně nenadchl, ale nebyl důvod, proč nekoukat dál (i když jsem se do dalších dílů musela trošku nutit). S každým dílem mě to ale bavilo méně a nakonec mě to prostě štvalo, jak je tam jenom spousta krásných herců (to v USA už nemají normální lidi, které by obsadili alespoň do vedlejších rolí?:)), co pronášejí stále dokola ty samé uvědomělé (čti trapné) dialogy. Jediná kladná věc na celém seriálu: slušné efekty.

40 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hmm, keď ja som čakal viac :(

Ja ti nevím, Karle. Fakt som čakal viac. Teším sa na tento seriál odkedy viem, že bude a keď som to videl (zatiaľ len 4 epizódy) tak ako, pfú celkom nuda. Potenciál ten seriál má, len to divne uchopili za pačesy. Budem ho pozerať aj naďalej, lebo pevne verím, že z toho ešte nejako vykorčuľujú a prinesú zaujímavejšie dejové línie (a pretože aj tak nemám čo robiť). Zatiaľ teda odo mňa štedrých 50% a tichá modlitba k vesmíru.

50 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

for tomorrow's better episodes

Tak zda se, že tady mame klasickou jednohubku ach jo už zase. Nic extra ale propadák se taky nekoná. Děj je akční, naší x-mení se umí poprat i bez svých zvláštních schopnosti. Herci i roboti jsou průměrní, více i méně simpatyčti. Zápletka mírně překvapila i trochu znudila. Jsem zvědavy, jak a co autoři vymyslí příště, protože to na 5 sezon nevypadá. Triky ujdou. Je zde hodně klasických klišé typu krysácký odboj který se pere za kousek místa na slunci. Prohnilou vládu, která s laskavým srdcem a jehlou chce naším hrdinům pomoci. Hlavního hrdinu který když zjistí že je nadčlověk tak je z toho v "šoku" a myslí si že je ve snu. Menší začínající milostný trojúhelník a podivný robot, který může byt v budoucnu i zajmavou výhrou. Jsem trochu na rozpacích. Nejsem nadšený ale určitě téhle novince dam víc dílu aby mě svými schopnosti buď pobavila nebo odmrštila. Tak nebo onak zatím je mi to v celku jedno. Mírný optimistický palec nahoru. S přáním a nadějí v lepší epizody…..

50 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Po pilotu...

Na tenhle seriál jsem se docela těšil, alespoň námět vypadal líp než u konkurentů.

Mínusy: časté nelogičnosti, mnoho klišé
všichni teenageři chytřejší+silnější
než dospělí
absence zajímavějšího charakteru
ohrané a neoriginální schopnosti
mizerně vybraní herci

Plusy: aspoň trochu zajímavý námět
dobré zpracování
občasné záchvěvy atmosféry
po dešlí době seriál, kde "superhrdina"
nelogicky netají své schopnosti
nej-kámošovi/kámošce
možnost akčnějšího seriálu (ne-epizodního)
vyspělý hlavní hrdina, který hned od
začátku zřejmě chápe, že mnohem
víc infa o tátovi se dozví od
strýce

Nabízí se samozřejmě srovnání s Arrowem, možná je na něj brzy, ale já si už teď tipnu, že zatímco Arrow razí svůj styl, k čemuž mu pomáhají silné charaktery a zajímavé dialogy, Tomorrow People půjdou podle mě spíš ohranější cestou teenage dramat. Protože tohle má ale občas grády, sleduju dál a doufám, že se pletu.

Po 8. díle končím a snižuju, je to pořád stejné.

20 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

The tomorrow people

Proč vždy musí ukončit ty nejlepší seriály ? Námět seriálu byl skvělý, herecké obsazení bylo také dobré. Jen ten konec s Johnem se mi zdá otevřený. Podle mě mohl poslední díl skončit o pár minut dříve.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Supernatural Teenagers ...

Tomorrow People .. tak jak začít ? V hodně věcech musím souhlasit s Meera, Cara nepatří mezi moje oblíbenkyně. Příběh mě ještě neomrzel, v každém díle mě někdo nebo něco překvapí. Musím se přiznat, že každou chvíli čekám na to, že se strejda Jedekaiha přidá na stranu Tomorrow people a společně se Stephenem přivedou zpátky taťku. Já nevím, většina z vás se mnou asi nebude souhlasit, protože jako záporák je strejda super, ale pořád v něm vidím ten kousek dobra :) Z hlavní trojice, jak už jsem řekla nemám ráda Caru. Stephen mi taky nijak zvlášť neučaroval, ale nevadí mi.John je mi nějakým způsobem sympatický, strašně moc mi někoho připomíná, ale pořád jsem nepřišla na to koho :) Jsem opravdu zvědavá, jak to bude dál. Mě osobně se příběhy o nadpřirozených Teenagerech nikdy neomrzí, takže zůstávám věrná a všem seriál doporučuji :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tomorrow people

Nechápu to. Proč ukončili seriál? Seriál přišel a velmi rychle odešel. Získal si u mě pozornost, a když už byla moje pozornost velká, tak bum je konec. Měl dobrý děj i obsazení. Díly byly napínavé a záživné. Nenudila jsem se. Vždycky ukončí ty skvělé seriály a ty méně záživné běží dál.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ze začátku velmi nadějné

Ze začátku, zejména první, díl mě velmi zaujal. Další díly byly taková oddechovka, i když některé věci mi přišly hodně nedotažené, jako například, jak je možné sebrat schopnosti zakodované v DNA přes nějakou látku v injekční stříkačce, vždyť to by muselo mít určitě vedlejší účinky a nebylo by to během pár sekund a mnoho jiných věcí, ale dobrá.
Seriál nebyl prodloužen o další řadu, asi se není čemu divit, druhá polovina dílů pokulhává i přes snahu o "nečekané" zvraty, obraty lidí s dobré na zlé a naopak. Nejhorší mi připadal poslední díl, který mě velmi zklamal, herekcé výkony vypadaly toporně a nedotaženě a vyřešení samotné zápletky nebylo příliš elegatní.
Musím ale ocenit dobrý nápad a potenciál, který seriál mohl mít. Proto dávám 60% po shlédnutí celé série.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kopírka, kopírka, kopírka.......

No tak po prvním díle jsem byl optimista a můj optimismus se po zhládnutí druhého dílu vytratil. Po přečtení ostatních názorů jsem ujištěn, že nejsem sám kdo v Tomorrow People vidí něco co už tu bylo. Tvůrci kopírují jiné seriály, filmy a to není pěkné. Alespoň děj kdyby za něco stál, ale ten už jsem taky někde viděl.

Jediné plus jsou velice povedené efekty ! Ale na tom nemůžete stavět celý seriál.

30 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pilot hrůza, pak...

Pilot mě vůbec nenadchnul. Viděla jsem ho hned po odvysílání v TV a vůbec mě to nechytlo. Ale před týdnem jsem náhodou na ten seriál narazila a pustila si z nudy druhej díl a bomba! Pilot byl katastrofa, ale další díly se nadají srovnat! Pro mě teda bezvadnej seriál! :)
Pro BBQ: Kde jsi vzala, že se nebude točit druhá série? Podle ratingu? Beauty and the beast mělo taky tak nízký rating s stejně natočily druhou řadu ;)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sbírka klišé

Žeby soudobá klasika? Nadprůměrní jedinci, kteří nevěděli o tom, že jsou nadprůměrní, ale když už to ví, tak jsou ještě víc nadprůměrní než ti nejnadprůměrnější? Co nezachrání již několikrát zmíněná nadprůměrnost - to zkusí zachránit mnoho gelu, stylového oblečení, pohledných postav (škoda, že zrovna hlavní hrdina má tu tvář pohlednou, ale absolutně netvárnou). Co na této věci není nadprůměrné je ona věc sama. Je to hrůza, musela jsem se přemlouvat, abych se na to vůbec dokoukala. Nepopírám, že v takových 16-ti letech bych se na to dívala dál...ale teď už tu trpělivost s mnohokráte opěvovaným tématem (navíc tak strašně blbě zahraným) nemám. Pokud ale někdo vyhledává unikátní sbírku seriálových klišé pro teenpublikum, nechť okusí. 40 % k dobru za nepřítomnost upírů :-D!!!

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

TTT

Teleportace, telekineze, telepatie to jsou synonyma pro Lidi zítřka. Mutanti, kteří se schovávají a bojují proti tajné vládní organizaci Ultra. Lehký nadprůměr, přičemž poslední 4 epizody byly velmi povedené. I tak se ale seriál nezachránil. 70% [seriál bohužel ZRUŠEN]

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zklamání

TTP měl myšlenku, ze které se mohl rozvinout skvělý seriál, bohužel se tak nestalo.

Prvních pár dílů se to rozjíždělo sice pomalu, ale vypadalo to slibně, jediné co mi v nich vadilo bylo zařazení Stephena jako středoškoláka. Více bych jim věřila, kdyby ho dali na vysokou s tím vším časem, který věnoval paranormálům.

Poté mě ale čekalo zklamání s každým dalším dílem větší a větší. Z Cary se stala nesnesitelná ženská, ze Stephena se stal role model a skvělý bojovník během týdne přestože je mu kolik, 17? A Amell jako herec taky nic moc.

Dodívat se na celou sérii byl nadlidský výkon. Nedivím se, že byl seriál zrušen.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Půlka pilotu a dost.

Ani dvacet minut jsem to nevydržela. Poměrně otřesné herecké výkony, nesympatičtí hrdinové, slabý záporák, věčně přítomný pocit deja vu (Jumper much??), hlavní hrdina being mind raped nějakou divnou slečnou, která byla přítomna (aspoň myslí) i jeho posezením u psychiatra a on ani nehnul brvou - oKAY. Tohle se fakticky nepovedlo. Už během těch prvních dvaceti minut stihli do seriálu narvat asi 753578 seriálových i filmových klišé a ještě k tomu zabít jednoho afroameričana, i když to byl záporák (jak jinak taky).

0 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Pro puberťáky

The Tomorrow People, to jsou Hrdinové pro puberťáky, neboli vyjímeční teenageři a velká porce těch správných rodinných hodnot, cudně naznačených vztahů a černobílých postav.

20 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

To už tu bylo ne?

Po pilotu dávám vlažných 40% a opět řadím do sekce příjmné oddechovky. Trochu teenage drama, děj krutě "spletitý", efekty fajn... ale pořád mám v hlavě pocit - sakra to už tu bylo ne? Nevím asi tak mixík Gossip girl s filmem Jumper? :-D Ale jo uvidíme se u dalších epizod (závislost a možná obsedantně komlupzivní potřeba dokončování viz. Sheldon :-D ).

40 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nic moc začátek

Několik prvních dílů se mi moc nelíbilo a nevěděla jsem, jestli mám koukat dál, ale jsem ráda, že jsem koukala, protože se mi to strašně zalíbilo a teď jsem zklamaná, že není pokračování...

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý seriál :D

Je to skvělý seriál,doufám že nebude zrušený seriál protože se vám fakt povedl :)

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pokračovanie ???

Zaujal ma tento serial a chcela som sa spýtať či náhodou niekto nevie či bude aj druhá séria... Ďakujem...

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Tomorrow People

Je to opravdu originální seriál, nic podobného jsem zatím neviděla. Hodně se mi líbil, i když je pravda, že nějaké mouchy měl.

Byla jsem z něj trochu zmatená, protože jsem si nedokázala ujasnit, kdo je ten dobrý a kdo ten špatný, protože to tu mnohokrát nebylo poznat.

Podle mě to mělo po první sérii opravdu skončit a taky skončilo. Jenže ten konec udělaly otevřený pro případ, že by byla druhá série a to se mi nelíbí. Navíc, i kdyby byla druhá série, už by to pak nebylo ono.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

O posledním dílu radši nemluvit...

Celkově (a hlavně námětově) jde určitě o zajímavý seriál, i když je jasně patrné, že cílí na teenagery a ani jsem neměla vysoká očekávání, ale poslední díl první série... Tam se snad už ani nedalo nacpat více klišé. Výměna v milostném trojúhleníku nebo spíš čtyřúhelníku (mimochodem taky jste čekali ten polibek Astrid a Johna před zastavením času?;)), smrt hrdiny, touha po pomstě, zrada, krize svědomí, slavné vítězství (ačkoli vše bylo proti), v podstatě se najednou stane zázrak, zloduch je opět zloduchem (už ho tam máme, tak proč vymýšlet někoho jiného, že), amnézie, zrození vůdce... no možná mi ještě něco uniklo ;)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé