plakát seriálu

Městečko Haven

(Haven)

Názory uživatelů

Problémové městečko

Jsem v pokušení dát tomuto seriálu plný počet, ale jelikož jsem si přečetl, že se chystá druhá série, tak s tím ještě chvilku počkám. Moje hodnocení je na nějakých 85 %. Audrey Parker je sympatačka, a i další postavy jsou příjemné na sledování. Trochu mi to zpočátku připomíná Fringe, hlavně díky tomu tajemnu, i když je to něco úplně jiného. Městečko Haven je příjemně proklaté a tajemné. Může se tady stát úplně všechno. Nesmím zapomenout na výbornou hudbu. Já budu netrpělivě čekat na druhou sérii a doufám, že se jí dočkám. Byla by škoda přijít o tak dobrý seriál. (hrozilo zrušení).

Druhá série se veze na stejné vlně jako ta první, takže u mě dobrý. Hlavním bodem není ani tak Audrey jako spíš Duke, kterého se nařešíme rozhodně nejvíc. Problemový jsou pořád zajímavý a baví mě a těším se i na třetí sérii, ale už by to chtělo trochu víc se zabývat tou stěžejní linkou. Zatím nastává pouhé kupení otázek, doufám, že budou zodpovězeny. A taky navíc potěšilo hostování Jasona "Brandona" Priestleye.

Ve třetí sérii dochází k naprosté přestavbě seriálu, ubývá epizodnost a plným tempem se vydáváme za hlavním cílem - rozluštit tajemství Stodoly. Ten drive, který seriál ke konci získává je skvělý. Není to sice 100%, ale i tak je to jeden z nejlepších sci-fi seriálů. Duke, Audrey a Nathan se definitivně zapisují na listinu mých oblíbenců. A nemůžu se dočkat, až zjistím, co nás čeká v sérii s pořadovým číslem čtyři.

I čtvrtá série začala velice zajímavě a v podobném duchu se nesla až do svého finále, které jak už tak bývá zvykem přineslo cliffhanger. Noví postavy u mě zafungovaly, ať už šlo o Williama (Colin Ferguson) nebo o Jennifer (Emma Lahana), a nebylo pro mě těžké si je svým způsobem oblíbit. Jsem rád, že dočkáme i další série, protože kvalitních sci-fi seriálů není nikdy dost. Jen tak dál!

Závěrečná pátá řada vlastně vydala za série dvě, počtem epizod i rozložením vysílání. Každopádně však přinesla uspokojivé zakončení této problémové jízdy, na kterou se bude vzpomínat v dobrém. Audrey, Nathan, Duke a vlastně celý Haven mi za těch pět let přirostli k srdci a říkal jsem si, že loučit se bude těžko. Na druhou stranu se však říká, že končit se má v nejlepším a lhali bysme si, kdybychom tvrdili, že kvalita nešla dolů. Naštěstí to však nebyl žádný drastický propad a já se až do konce týden co týden těšil na to, co tohle městečko v Maine ještě skrývá.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The Troubles

Tento počin z dílny SyFy zpočátku moc nezaujme. Ale díl za dílem se mi to zdá lepší a lepší, ať už proto, že jsem se zamilovala do hodně dobře napsaných postav nebo do tajemného kingovského maloměsta.
Ano, každý díl má poměrně stejnou dějovou linku... něco se stane, můžou za to The Troubles, Audrey přijde na to, kdo to způsobuje a osobu potíží zbaví.
Ale je poměrně zajímavé sledovat, s jakým nápadem na potíže a rozuzlení scénáristi přijdou.

Nejvíc ale zaujme zřejmě Audreyin příběh, který je po finále první série opravdu zamotaný a hlavně... kterého toho chlapa si vlastně vybere?
Takže na letní soboty určitě příjemná oddechovka. Sem tam najdeme nějaké klišé, ale který seriál ho nemá? :)

Edit: Třetí série je peckoidní a já mám pro ten seriál takovou slabost, že musím ještě zvýšit.

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Oddychovka s nádychom

Haven sa na prvý pohľad ničím nelíši od klasických mysterióznych, scifi, dramatických seriálov s podobnou tématikou. Prvé časti začínajú s najväčším klišé - agentka FBI prichádza do malebného mestečka, kde pomaly odhaľuje jeho najtemnejšie tajomstvá. Popritom sa spriatelí s miestnym synom šerifa a pašerákom z doku.

Prvá séria je skôr oddychovou záležitosťou pre sobotné večery, kedy si zasadnete na váš pohodlný trón pred televízorom a pokojne sledujete nenáročný príbeh. Niektoré časti, prípady sú až príliš predvídateľné a po desiatich, možno pätnástich minútach ste si takmer istý ako sa dej bude ďalej vyvíjať. Avšak prvá séria končí výborným začiatkom tej druhej.

Už po pár častiach z druhej série sa pomaly vynárajú otázky, ktorým odpoveďou sú len ďalšie otázky. Príbeh sa čoraz viac zamotáva, vzťahy medzi jednotlivými postavami začínajú byť komplikovanejšie a seriál naberá na obrátkach. Ani koncom série ste si nie úplne istý, čo sa ďalej bude diať.

Áno, je pravda, že jednotlivé časti majú podobnú štruktúru. Vyskytne sa postava s postihnutým, ktoré vyvoláva problémy a tie rieši naša trojica hrdinov, a všetko sa (niekedy) dobre skončí. Popritom sa neskôr odhaľujú rôzne úlomky väčšieho, komplexnejšieho deja.
V miestach, kde seriálové kolieska zaškrípu, tam to vynahradia príjemné a charizmatické postavy. Každý prípad sa rieši podobne ale inak. Vždy je zaujímavé riešenie s ktorým prídu a rôzne postihnutia ľudí sú zvláštne spracované.

Seriál určite odporúčam milovníkom podobných žánrov. No nečakajte od toho nemožné. Prvými časťami sa treba prehrýzť, kým sa všetko naštartuje ale vydržať stojí za to! Haven je mestečko s príjemnými prekvapeniami.

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Haven

Nejdřív mě to moc nechytlo a tak jsem si po 3 díle myslela že už to vzdám a nebudu se koukat,ale vydržela jsem to a jsem za to rada.

1 serie - Nic moc, taková oddechovka až ke konci to zacalo být napínavý a začlo to mít spád. 65%

2 serie - Uplně neco jinýho než první, z celkem "nudného" seriálu, se vyklubala skvělá podívaná,která má spád a udržuje vás během vetšiny dílů v napětí.Takže druhá serie je podle mého názoru velmi povedená. 85%

3 serie - Hodnocení po 3 díle : Opět skvělá podívaná, pokud to nezkazí mohlo by to být lepší než 2 serie,zatim to tak vypada...:)

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Haven obstál se ctí

Úmyslně píšu těsně po shlédnutí poslední části, aby v následujícím textu zaznělo především to pozitivní. Nejdříve bych ráda vyzdvihla námět, VELMI lehce inspirovaný Kingem a jeho knihou. (Moc mě těší i fakt, že se v mnoha epizodách objevily odkazy na jeho další knihy a povídky). Bavila mě i většina dílčích zápletek a upřímně obdivuji scénáristy, že dokázali vymýšlet stále nové a originální "potíže". Ach ano, občas docházelo k situacím a zvratům, které byly "blbé, až to třískalo dveřmi" (a coby uživatel Serialzone jsem před očima téměř viděla, jak na mé osobní škále klesá hodnocení), ale v porovnání s těmi, které mě vzaly za srdce, za bránici, či za intelekt, jich bylo podstatně méně. Nakonec tedy hodnotím velmi vysoko a těším se, až si dám palačinky. ;)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Haven

Tak jo, další z mnoha seriálů s nálepkou Kingovy adaptace. Proč si tedy vybrat právě Haven?
On totiž kupodivu funguje. U nás neznámá novela The Colorado Kid fungovala pouze jako volná inspirace, seriál si ovšem zachovává řadu typicky kingovských motivů (Maine a jeho obvyklá maloměstská distance, místní noviny ovládané téměř vševědoucími staříky, a jiné), fanouška jistě potěší velké množství odkazů na Kingovu tvoru, díky nimž se Haven stal dalším rozšířením jeho fikčního univerza. A to všechno aniž by se ze všech stran ozývalo, jak seriálové zpracování pokroutilo a zničilo skvělou předlohu. Zábavnost neupadá, nadpřirozené problémy jednotlivých postav jsou zajímavé, logika nedostává na frak nijak závratně a sezónu za sezónou má seriál stoupající tendenci. Jen tak dál, SyFy!

První dvě sezóny jsou více epizodní, seznamují nás s městem i s Problémovými, a jen pomalu rozvíjejí ústřední příběh policistky Audrey, která netuší, kým je, ani jak je zapletena do nadpřirozených trablů města, kam se dostala zdánlivou náhodou. Díky větší roztříštěnosti a zaměření se na vyšetřování jednotlivých případů ústřední trojice snadno utáhne celý seriál. Audrey je velmi civilní a sympatická, postavu Duka snad nejde nemilovat. A Nathan právě díky zábavným konfrontacím s Dukem získává ke své odtažitosti a necitlivosti i mnohem lidštější (a snesitelnější) rozměr.

Teprve s třetí a čtvrtou sérií však přichází moje opravdové nadšení. Větší prostor pro skvělé vedlejší postavy (Dwight, Claire, Jennifer, nebo naprosto perfektní Jordan) Havenu velmi prospěl (hlavně v okamžiku, kdy linka Audrey/Nathan rychle ztrácí dech a mění se v jakési romantické klišé, v němž bohužel vidím jen minimum chemie nebo zábavy). Duke na své skvělosti naštěstí nic neztrácí a zůstává pro mě tahounem celého seriálu. Hlavní dějová linka obracející se od supernatural vyšetřování ke komplexním problémům a odhalování Audreyiných vazeb k městu i jeho trablům získává rychlý spád, vše je napínavější, záhadnější a emočně vypjatější. A kupodivu dostáváme i nějaké odpovědi, ačkoli řešení problémů je stále v nedohlednu.

Pevně doufám, že si pátá řada zachová drive předcházejících sezón a zároveň nám navrátí trochu více laškování se znalci kingovského univerza (vánoční epizoda s paralelou kupole a sněžítka byla skvělá!), pak by k dokonalosti chybělo jen málo.
(Snad jen nějaký ten Audrey/Duke happyend bych prosila?)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Audrey/Sarah/Lucy/Lexie

Seriálu jsem dal šanci kvůli Stephenovi Kingovi, jehož knižní tvorbu miluji a neprohloupil jsem. Městečko Haven se řadí mezi další fantasy/sci-fi seriáy, nicméně s odlišným konspektem. Hlavní hrdinka Audrey přichází do Havenu, ve kterém kromě normální lidí žijí i tzv. problémoví, kteří v menší či větší míře ovlivňují dění v Havenu. Sama Audrey zjišťuje, že je jim schopná pomoc a mezitím se snaží dopátrat svého původu, který je spjat právě s městečkem. Zdatně ji k tomu sekundují další postavy, hlavně Duke a Nathan. Nejvíce jsem si oblíbil třetí sérii, a to nejen dějovou linkou, ale i příchod nových postav, a to hlavně Claire Callahan, která vnesla do seriálu humor (hlavně epizoda 3x06 a odkaz na Buffy). Zato 4. série byla pro mě zklamáním, hlavně po slabším rozjezdu, a scénaristé dle mého názoru nevyužili potencionál, který se jim naskytl po konci 3. série. Doufám, že se dočkáme i 5. série, zvláště po takovém cliffhangeru.
P.S. Snad mě neukamenujete, ale stejně se k sobě hodí víc Audrey/Duke.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Čím dál lepší

První série je více či méně souhrn jednotlivých detektivních epizod ve městečku Haven.
Pořádný rozjezd nastupuje v sérii druhé, je tu daleko větší provázanost mezi jednotlivými epizodami a k tomu pěkná porce tajemství táhnoucího se do historie všech postav.
První sérka 70%, druhé dávám 90%.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

The Troubles

Seriál jsem začala sledovat z nudy a potom, co jsem viděla prvních pár dílů, jsem mu moc šancí nedávala, ale nuda je nuda. Hlavní postavy na mě působily nezajímavě a speciální efekty taky nic moc. Každý díl měl v podstatě stejnou dějovou linku.
Druhá série už mi přišla mnohem zajímavější, příběh začal být víc komplikovanější a díly na sebe víc navazovaly, což mě konečně přivedlo k tomu, že jsem chtěla vidět další. Dokonce jsem začala mít ráda i hlavní postavy a chtěla vědět, jak se budou vyvíjet vztahy mezi nimi.
Třetí sérii už jsem zhltla celou najednou a příběh lidí z městečka Haven jsem prožívala, jako bych tam s nimi bydlela. Zamilovala jsem si vyšetřovatelku Audrey Parker, jejího parťáka Nathana a dokonce i drzého Dukea.
Jsem opravdu ráda, že jsem vydržela a nevzdala to, protože se z toho vyklubal jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Už teď se nemůžu dočkat 4. série.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nemá to koule

S01: Asi to všichni znáte. Vezmete seriál, který má kvalitní zápletku/koncept, kterou vyhledáváte, sympatické obsazení, kvalitní provedení. Ale přes to všechno vás to prostě nějak nechce začít bavit a seriál buď odkládáte nebo degradujete na pracovní zvukovou kulisu. To je, bohužel případ těchto příběhů z městečka Haven, kde skoro nic není normální, prakticky každý má v sobě nějakou tu schopnost nebo úchylku a v centru je poměrně fajn agentka (ale charismatickou bych jí taky zrovna nenazval), která se snaží tyto problémy řešit a jako bokovku odhalit tajemství své vlastní minulosti. Já prostě nemám, co bych tomu vyloženě vytknul, je to slušně udělané, ale prostě to nemá koule.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

ZTRÁTA ČASU

Směs klišé charakteristických pro americké seriály, nasládlý pach rádobyemocí a k tomu pár prvků, vyhrabaných odkudsi z pomezí Eureky a Heroes... To vše okořeněno nudou, zdlouhavými scénami a predikovatelným pokračováním děje. Pro takovéto seriály existuje expresivní (a výstižný) popis - říká se jim sračka.

Pravda, viděl jsem pouze S01E01 (nic jiného zatím nebylo odvysíláno), ale nepředpokládám, že by se po tak zpackaném zahájení podařilo ze seriálu něco vykřesat - tedy pokud nevymění scénáristu, režiséra a část herců. Nejsem si jistý, zdali nebylo mých 40% hodnocení moc...

40 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Napinava oddechovka:)

Koukam pravidelne, pac King je moje srdecni zalezitost a zatim se mi serial libi a sem zvedava, jak se bude vyvijet dal, ma sice nekdy slabsi mista, ale ktery serial je nema:)...Doporucika bych to lidem, kteri znaji dila Kinga a jeho styl psani a mysleni, zbytku to asi moc nerekne:)

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

..

Tak tenhle seriál mě nejdřím moc nezaujal, ale čím víc jsem viděla dílů, tak jsem musela vidět další a další. Haven se mi mooc líbí a neustále překvapuje. Příběhy celkově v každém dílu jsou moc zajímavé a příběh celého seriálu je opravdu překvapivý. Doporučuji každému kdo má rád sci-fi seriály a záhady.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Oddech, místy napínavo

Jako celek se mě seriál jevil zajímavý. Ze začátku to byla spíše oddechovka, ale postupně se to tak trochu napínalo a donutilo mě to se dívat na jednu epizodu za druhou.
Nejvíce pro mě zajímavé na seriálu byly jednotlivé potíže a jejich zvládání. Každá z postav se postupně vyvíjí a tím je pro mě seriál zajímavý.
Milovníkům tohoto žánru doporučuji ke shlédnutí.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hlavně žádnou závislost, prosím!

Co jsem od tohoto seriálu chtěla? Podzimní odreagování, trochu mystičnosti, minimum romantiky, epizodní díly a hlavně žádnou, doopravdy žádnou, závislost. Po přečtení pár názorů a recenzí mi přišlo, že s Audry, kterou milují všechny hlavní mužské postavy napříč věků, se asi kamarádit taky moc nebudu, takže proč se bát závislosti na tomto seriálu, že?

Fajn, a teď se vraťme do reality. Audry je prostě skvělá! Epizodní díly skončily 2.sérií, jenže tento druh epizod Vás tak nějak nutí koukat na další a další, vždy totiž objevíte novou záhadu, šílenost, Havenovinu. 3.řada přitvrdila, ještě pokaždé dostanete jako pamlsek drobné epizodní cukrátko, ale už Vás začíná válcovat dějová linie. Možná si zatím nechcete, jako správný závislák, přiznat jak na tom jste, ale nebojte se, ve 4.řadě Vás to (do)semelete a přiznání k závislosti na městě, kterému sice fandíte, ale žít tam rozhodně neplánujete, je dokonán.

Můj podzimní seriálový plán byl sice perfektní, ale nevyšel. Se závislostí mně vlastní koukám na jeden díl za druhým a čekám na vysvobození. Jestli konec 5.řady nebude dle mých přestav, budu mít oči jako Duke!

P.s. Audry, fandím Dukovi, to jen abys to věděla!

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Městečko Haven

Přiznávám bez mučení :-))) že jsem fanda Stephena Kinga ať už v knižní či filmové podobě. Tenhle seroušek patří mezi oblíbené už od začátku. Prvn série byla takovým seznámenm s městečkem a lidma. Suprová 100%. Druhá mi připadla taková natahovaná a krom seznámení s dalšími "potížemi a potížisty" nic moc nového, takže 95%. Ale třetí série mě dostala, je naprosto bombovní. Každý díl ukáže další a další věci, prostě super! Kdyby to šlo, tak 120% Doporučuji i lidem, jenž Kinga přímo nevyhldávají. M.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Prostě HAVEN

Chtěla jsem tento seriál vidět, ale moc mě nelákal. Nakonec jsem se minulý týden v neděli odhodlala a začala se na seriál dívat!
1. série taková oddychovka!
2. série napínavější.
3. série ŠOK, nedočkavost (když skončil jeden díl, hned jsem musela vidět další, ale hlavně tolik zvratů, tolik překvapení)
4. série ZLOM, konec je v nedohlednu ….
5. série – doufám, že bude!

Vyhrála u mě 3. série, nevím proč, ale pro mě byla doopravdy nejlepší!!

První seriál, který jsem zdolala ta 9 dní!!!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bez šťávy

Není to špatný seriál, ráda se na něj kouknu ale nemá to šťávu. Dokoukám díl a už nevím o čem byl.

50 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Černobílí seriál

Úplně jednoduše jsou lidi co ho milují a lidi co ho nenávidí, nic mezi není.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí