plakát seriálu

Mrcha od vedle

(Don't Trust the B---- in Apartment 23)

Názory uživatelů

Lehce zapomenuté

První díly mě bavily. Bylo to něco nového a celkem legrační a tak jsem hodnotila 100%. Ale musím uznat, že jsem na tenhle seriál lehce zapomněla a nemám potřebu se k němu vracet. Měním své předchozí stanovisko na 60%. Žádná touha zjistit jak to vlastně dopadne. A James tam hraje fakt super blbce a i když je mi jasné, že je to jeho role, nějak mi to k němu nesedí.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

"I don't wanna wait..." "Yep. That's the song."

Podle mě mrcha z bytu 23 snadno strčila do kapsy dvě holky s dortíkama, u nichž se jen recyklují staré fóry a tleská se vnadům Jennifer Coolidge. Krysten Ritter je taková sympatická potvora, že jí tahle role sedne jako šitá na míru. A hrozila jsem se účasti Jamese "Dawsona" van der Beeka, ale jeho scény bývají v závěru nejlepší; je úžasné, jak si ze sebe umí udělat srandu. Chvílemi to trochu skřípe kvůli "hlavní" hrdince, jejíž hysterie je docela pain in the ass. Uvidíme, jak se to vyvine.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Don't trust..

Na jednu stranu mě příšerně štval do sebe zahleděný James, příliš snaživá June a Chloe, která je prostě... Chloe, kterou se zájmem sledujete, ale její kamarádkou (či snad spolubydlící!) byste být nechtěli.. Ale nějakým způsobem jsem si vždycky s radostí pouštěla nový díl a dokonce jsem se i přistihla, jak si při openingu zpívám "I'm not perfect, I'm no snitch but I can tell you she's a b*tch." Damn. Byla jsem tedy mile překvapená. Don't trust the b*tch in apartment 23 je příjemná oddechovka, která nezabere moc času.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Don't Trust the B---- in Apartment 23

Apartment 23 je komedie, u které neočekávejte nějaké vělké výbuchy smíchu, ale pokud máte rádi Krysten Ritter a její snad vždycky divné postavy, tak si přijdete na své.

Seriál celou dobu stojí na místě, nikam se neposouvá, postavy se nijak nevyvíjí a žádná z nich taky není extra zajímavá. Obě hlavní postavy Chloe i June jsou naprosto mimo jakékoliv společensky přijatelné normy, kdy jedna je nezodpovědná pařmenka, která je sjetá ve dne v noci, a druhá je zodpovědná až moc, ale souhra mezi nimi je skvělá. Musím se ale přiznat, že June a její pitvoření mi tedy občas leze na nervy.

První série byla o něco lepší než druhá. Epizody byly vysílány přeházeně – June se konečně dostane na Wall Street, aby hned v dalším díle byla opět v kavárně nebo Mark bez přítelkyně a vzápětí hned s přítelkyní. Postupně mi taky začal vadit vývoj některých vedlejších postav. Takový Luther dostával plno nezaslouženého prostoru a Mark zamilovaný do June, no fuj. Naopak takový úchyl Eli mě bavil celou dobu. Bohužel se postupně taky přidává určité morální ponaučení na konci, kdy si obě hlavní hrdinky uvědomují, že ta druhá není až tak špatná a že má v něčem pravdu. Na druhou stranu oceňuju, že tam není žádný umělý smích v pozadí.

I přes všechnu kritiku ten seriál má pro mě v sobě "něco", takový zvláštní, těžko definovaný šmrnc. Baví mě ty neustálé narážky na Dawsona, ve druhé sérii se navíc přidávají i narážky na další seriály. Taky se mi líbí, že je to přímočaré, seriál si na nic nehraje, nelibuje si v dvojsmyslech, prostě to řekne naplno. Apartment 23 bych tak viděla na období seriálové pauzy, když nemáte v plánu nic jiného (rozuměj lepšího) na koukání.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ojedinělý sitcom

Dost často bývá srovnáván s 2 Broke Girls, ale je tu jeden velký rozdíl. Zatímco 2BG si libuje ve dvousmyslech a různých narážkách, tento seriál to řekne prostě bez obalu.

Není to nejlepší ani nejbezchybnější seriál všech dob, ale svůj účel pobavit rozhodně splnil, aspoň co se týče mě.

Postavy jsou dobré, Krysten si svou roli mrchy nejspíše užívá a hodňoučká Dream ji sekunduje. Navíc má seriál Jamese Van Der Beeka a to je jistě skvělým okořeněním.

Rozhodně bych tomu dala aspoň šanci.

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Brutálnější

Taky ho chci srovnat s 2 Broke girls. Jsou to dva jiné seriáy, ale mají společný humor..v částech. Zatímco v 2BG panují sexuální narážky a dvojsmysly, Bitch nečeká a rovnou zaboduje nějakou nechutností, sexuální perverzností a super švihlým humorem. Smál jsem se pořád, pořád a pořád. James Van Der Bejk je skvělej, protože si dělá legraci sám ze sebe a to spousta herců nedělá. Chloe je prostě super rázná, řekne vše narovinu, nestydí se za nic, a taky se nikdy nezmění, proto ji milujeme a v hloubi duše ji chceme jako spolubydlící. June je zase tent yp holky, která se snaží všechno a všechny urovnat a moralizovat, a i když se jí to an chvíli podaří, vše se vrátí do šíleného normálu ( Je jako Caroline z 2BG). Někdo by řekl, že June je nudnej patron, mě se naopak strašně líbí její reakce na Chloiny manýry! Nejvíc mě užírá, že seriál neměl velký ohlas a nikdo se na něj nedíval. Asi nesnesli takovej typ humoru...

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

3x a dost

po 3 dílech jsem se přestala na tento seriál dívat. možná to je chyba, ale když ani po 3 dílech nevidím, žádný posun či vývoj v ději, pasáže které by měly být vtipné jsou spíše k pláči a nevyvinuté postavy plácající se jak ryby na suchu, tak považuji seriál spíše za ztrátu času.

cením si ale tématu a Krysten Ritter, jen škoda toho zpracování

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

fajn oddechovka :)

Na seriál jsem začala koukat jen díky Krysten která hraje Chloe, musím uznat, že tato role jí sedí asi nejvíce z těch v jakých jsem jí doposud viděla. Po pilotu můj celkový dojem byl nic moc, ale postupem času se mi seriál víc zalíbil, zvláště co se June týká, to, jak se lehce přizpůsobila životu Chloe a přestala být taková puťka z ,,venkova" , která se drží svého plánu do budoucnosti. A zapomenutý Dawson je taky fajn, i když v seriálu působí, že tím seriálem žila celá Amerika (a nejen ona) a nikdy nebyl zapomenut...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dawsone ach Dawsone

Chtěla jsem dát asi tak 50%, protože to je přeci taková blbost ... ale vzhledem k tomu, že se přišla maminka zeptat, čemu se tak hrozně směju a jestli u toho taky náhodou netluču pěstí do zdi, že se ozývají takový rány, tak musim kápnout božskou (jo, bouchala jsem do zdi pěstí...) a dát alespoň 70%. Protože to je TAK BLBÝ až je to prostě dobrý :). Edit: Druhá série už mě ale nenadchla. Jednak byla horší než první a druhak jsem se asi už nasytila tímhle stylem humoru v první sérii a druhá už mě nezaujala. Takže snižuju na 60%

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

B..

Ona to zase taková B... není:) Líbí se mi, jak má Chloe ostré lokty, tak bych to nazvala.
Fascinují mě grimasy Krysten, nemůžu od nich odtrhnout oči. Celkově mě to zajímá, je to takové, já ani nemám slovo. Má to takový zvláštní náboj, který mě u toho drží. Narážky na Dawsonův svět mě vyloženě baví a utápím se v tom rozporu Jamese, že je napůl vyhaslá hvězda a na druhou stranu je pořád top idol.
Vzhledem k tomu, že se tady toho opravdu nebojí: máma na kolečkovém křesle, která je nepochopená dcerou. Mám ráda černý humor a tenhle seriál ho má.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

B----

Tento seriál ma zaujal najmä vďaka svojmu úžasnému dlhému názvu. V jeden deň som hľadala nejakú komédiu, ktorú by som rozpozerala, a ktorá mala málo sérií a prinajmenšom by ma niekoľko epizód zabavilo na jedno nudné popoludnie. Keďže v tej dobe mal seriál len 7 epizód, tip padol hneď na ňu.

Neočakávala som od seriálu veľa. Za to veľké prekvapenie nastalo, keď som seriál zhliadla. Nie je to ten typ komédie, kde sú narážky a rôzne dvojsmysly, tu vám to povedia hneď na rovinu. Ja mám radšej komédie toho prvého typu, no aj napriek tomu si ma tento seriál získal. V pozadí vás neotravuje niekedy až prehnaný smiech obecenstva, čo je dobré. Aj keď som sa cez epizódu stále nahlas nesmiala, tak celú epizódu som sa zabávala a po pozretí som mala hneď lepšiu náladu. Ďalším plusom seriálu sú postavy.

Chloe je absolútne úžasná. Je síce mrcha, no je taká mrcha, ktorú jednoducho musíte milovať. A Krysten Ritter ju zahrala naozaj úžasne. Ďalej je tu June, ktorá je pravým opakom Chloe. Preto sa navzájom skvelo dopĺňajú. James to tam ešte tak krásne okoreňuje. Z tích vedľajších postáv som si obľúbila najmä Luthera, ktorý je s Jamesom skvelá dvojka. :D

A čo kvalita seriálu, neklesla ? Prvú sériu som hodnotila 80%. Niektoré diely boli síce slabšie, no to je tak pri každom seriáli. Pri druhej sérii kvalita neklesla, aj keď mala viac epizód, než tá prvá, hoci ich mala mať ešte viac. Bohužiaľ tento seriál vďaka malej sledovanosti postihlo predčasné zrušenie. Ja len dúfam, že tie zvyšné natočené diely odvysielajú, ako nám sľúbili. Veľmi rada si ich totiž pozriem.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The bitch is back.

Tak tohle u mě na papíře fungovalo bezvadně. James Van Der Beek a Krysten Ritter jako BFFs? Hell yeah! K mega těšingu navíc přispěl fruiko, který byl ze seriálu nadšený a doporučil mi ho.

Výsledek je pro mě průměr. Přiznávám, že jsem viděla mnoho, fakt mnoho o dost horších komedií. Na druhou stranu Bitch ničím nevyčnívá, vlastně mi přišlo, že to ani komedie nebyla, protože jsem se nesmála.

Příběhově nula. Holka, co si myslí, že si může dovolit všechno, její pravý opak, holka se svědomím, a do toho namyšlená celebrita. Ždímání Dawsonova světa na začátku první řady bylo výborné, pak ale seriál sklouznul do stereotypu. Všichni očekávají, že slavné osobnosti jsou jen namyšlení blbečci, co nemají během dne nic na práci, rozhazují prachy za blbosti a mají sex s fanynkami. Věřím, že ve skutečnosti takový James není, mrzelo mě, že jeho postavu nasměrovali tímto předvídatelným směrem.

Ale musím přiznat, že postavy mi nevadily. Možná June byla až moc sladká a moc dobrosrdečná a svědomitá, ale vyvážením Chloe to nebylo tak znatelné. Párkrát během sledování mě napadlo, jestli takovíto lidé, jako je Chloe, opravdu existují. Může být někdo, kdo nakráčí do kanceláře People magazínu, všechny povyhazuje a dosadí se na hlavní šéfku? Spíš mi přijde, že ten seriál je jedna velká pohádka.

Samozřejmě o nějakém finále se nedá mluvit, i když je fakt, že poslední díl druhé série ukázal jakési mírné uzavření příběhu, když se Chloe rozhodla June začít důvěřovat. Celý ten díl byl kreativní, sice bych volila trošku jiné provedení, ale celkově se mi nápad zamlouval. Líbí se mi trocha nadpřirozena v seriálech odehrávajících se v realitě.

Co ale bylo úplně bezkonkurenčně nejhorší, bylo pořadí vysílaných epizod. Věc, kterou nesnáším víc než cliffhanger na konci celého seriálu, je komedie, kde jde jasně vidět, že v odvysílaném pořadí se díly opravdu nenatočily. Když už to zde bylo moc nápadné, koukla jsem na wiki a s hrůzou jsem zjistila, že nejsou pomíchané jen díly v rámci sérií, ale že několik epizod z jedničky se nachází na různých místech dvojky. A to je pak docela trapný, když v jednom díle June pracuje v kavárně a v dalším je z ní byznysmenka, když v jednom Mark randí se svou přítelkyní a v dalším se snaží získat June... Grr!

Na konec něco pozitivního. Na celém seriálu je nejlepší úvodní znělka. Škoda, že ji neudělali o trošku delší, protože je fakt perfektní a šíleně návyková (broukám si ji i teď, při psaní názoru :D ). Jinak ale Bitch zklamala. Čekala jsem novou oblíbenou komedii, ale bohužel, k seriálu už se nevrátím, jednou bohatě stačilo.

50 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nic a všechno

Děj se v podstatě nikam nevyvíjí, pořád je to to samé dokola a přitom je to tak jedinečné. Výborně zvolené ústřední trio, jejichž peripetie mě celou první sérii nepřestali bavit, ba naopak, chtěla jsem víc a víc.

Krysten Ritter je tu vyloženě výborná, roli si užívá a asi každý z nás by ji chtěl za "kamarádku" :)

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

It is OK

Seriál na zabite nudy, stačí vidieť raz.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

50/50

Je fakt neuvěřitelné, jak kvalitově rozlišné tyto díly jsou. Milovala jsem díl, kdy se Chloe dostala do magazínu People. Některé byly ale nudné až hloupé. První sérii shlédněte, ale druhá je už opravdu jen pro velké fanoušky.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

oddechovka

Docela příjemná oddechovka. Viděla jen první serii a zatím mě seriál baví. Uvidíme co bude dál.
No tak jsem viděla i tu druhou serii do 11 dílu, další asi nebude. Ne že by se riál nepobavil, ale nějak nic nového, žádný děj i mi přišlo, že nějak přeskakují June je jednou v kavárně a pak pracuje v té firmě a pak zpět v kavárně, nevím.
:-(

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dawson trochu jinak

Je to prostě sranda a dobrá oddechovka. James Van Der Beek si umí dělat srandu sám ze sebe, popřípadě ze samotného sv. Dawsona. Jde podle mého názoru o ojedinělý seriál, který i když je dost na hraně co se týče humoru, daří se mu tu hranu nepřekračovat. Když potřebuju zvednout náladu, tak si ho pustím.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I´m not perfect

Na první pohled docela solidní jednohubka. Díky ročníku během kterého začala se určitě nevyhne srovnání hlavně s 2 Broke Girls nebo i s New Girl. Oba zmíněné seriály jsou pro mě zajímavější, i když i tyhle holky mají své kouzlo. Krysten Ritter nepatří a nejspíš ani nikdy nebude patřit mezi moje oblíbenkyně. Přesto se tady s pro mě plně neznámou Dreamou Walker docela dobře doplňují. Nejvíc na sebe ale strhává pozornost Dawson, teda James Van Der Beek. A neskutečně se mu daří hlásit a je vidět, že si to užívá. Takže úvodních sedm dílů bylo fajn a jsem docela zvědavej jak budou pokračovat. - 70 %
Druhou sérii potkalo pravděpodobně zrušení už po jedenácti dílech. Nutno podotknout, že podle mě, to je přerušení/ukončení zasloužené. Přišlo mi, že partičce okolo Dawsona tak trochu docházel dech a vtip. A laťka šla mnohem níž. Nerad seriály opouštím a většinou je chci dokoukat do konce, takže jsem vlastně rád, že tady za mě bylo rozhodnuto.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí