Nejsem do tebe blázen

Nejsem do tebe blázen (You're the Worst) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Deni001

19. února 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Cynické překvapení

Perfektní neobyčejná oddechovka o vztazích, které jsou brány trochu z jiného pohledu. Cynické, pesimistické a ještě jednou cynické hlavní postavy které v sobě našly jakési zalíbení a snaží se v tom najít smysl.

Možná lehce depresivní, ale každopádně relaxující pohled na vztahy, který snad poprvé není představen jako pohádka, která vydrží na vždy. Vždy mě společnost považovala za velice slabou verzi Jimmyho, tak je příjemné vidět někoho ještě horšího :D.

Avatar uživatele
calipsso

30. října 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Perfektní

Já jsem se do toho seriálu zamilovala, naprosto něco jiného, osvěžujícího, bez zbytečných okázalostí. Dva totální hová*ka mě dostali a nejlepší je britský humor a hlavní postava. Doufám, že bude pokračovat 3.řadou.

Avatar uživatele
Khaleesi01

7. listopadu 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

You're the worst

Na toto dílko jsem kápla náhodou a nelituji.
První řadu jsem měla zhlédnutou za chvilku a moc jsem se u toho bavila. Sarkastický Jimmy se svými třemi jmény, protivnou ale upřímnou Gretchen, rozmazlenou na přesdržku Lindsey a traumatického Edgara s PSD.
Skvěle postavy ladícími k sobě. Neotřelé hlášky i tématické vyplnění.

Ač je to komedie, moc se mi líbí, že se nebojí ani vážných témat, jako jsou deprese, posttraumatické syndromy atd. Je to skvělé vyvážení.

Navzdory tomu všemu mi přijde, že kvalita seriálu lehce upadá. Přijde mi, že se tvůrci velmi snaží zůstat originální a hlavně věrní nadpisu. Možná to bude ale jejich zkáza. Gretchen začíná být už jenom protivná a sobecká, nic víc. Lindsy už to taky hodně přehání. Protože jestli se nějaká žena takto opravdu chová... Aby to nakonec neskončila tragicky.

Naopak mě hodně těší vývoj Edgara. Jen tak dál.

Avatar uživatele
Jolanda†

4. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Osvěžující

překypující humorem, vkusné, místy hrůzo-děsné, až si to zamilujete.
Tento seriál doporučuji, hlavně těm, kteří mají slabost pro britský akcent v americkém prostředí.
Já osobně si vytrhávám vlasy, kulím očima, abych viděla další díl a modlím se, abychom se seriálem nemuseli v dohledné době loučit - a neskončila s pleší na hlavě. A i kdyby, stálo by mi za to se podívat na něj klidně 10 krát. A to jsem zvládla u jediného již kultovního seriálu "Přátelé".

Avatar uživatele
peta2q

31. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

príjemné prekvapenie

Chalan a dievča- nájdu si k sebe cestu a skúsia (ne)tradičný vzťah ktorý miestami (ne)funguje. To by však nebolo nič zaujímavé, ak by do toho nebol hlavný hrdina neskutočne osviežujúco uštipačný, nepríjemný a cynický a hlavná hrdinka príjemne otravná a cynická. Britský humor v americkom seriáli...
Za mňa áno!

Avatar uživatele
Suezz

8. června 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vtipná pecka...

Toto mě kupodivu dost bavilo. Poměrně dost nekorektní humor a taková jakási syrovost to příjemně odlišují od běžných fádních rom-com.
Hlavní dvojka je dost sympatická, naopak nejvíc mě irituje tlustá kámoška, ta bývá dost na přesdržku :)

Druhá řada mě však dost (až příliš) deprimovala a iritovala, chtěla jsem s tím skoncovat... Ale! Vydržela jsem do finále - a to mě velmi, velmi překvapilo a potěšilo :) Takže na trojku ještě zůstávám :)

Edit: V půlce třetí řady to zařezávám, totální nuda a šeď... Kde je ta jiskra ze začátku, to netuším... Měním z 80 na 60%.

Avatar uživatele
Tawni

31. května 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Realistické, cynické, perfektní

Je to lovestory? Ano. Je to romantická slátanina? Určitě ne.
Sledujeme příběh dvou lidí, kteří nejsou dokonalí. V reálném životě lidé taky nejsou. Psychické problémy a rozdílné osobnosti jsou tu největší překážky. Ne intrikářští záporáci jako v 90% ostatních seriálů.
Zkrátka je to chytlavé a krutě realistické.
Charaktery jednotlivých postav se vyvíjí a postupně jim začínáte lépe a lépe rozumět.
Jen je mi občas líto Edgara, ke kterému se ostatní nechovají zrovna nejlépe. A postava Lindsay je občas zkrátka na facku.
I tak musím dát 100% :))

Avatar uživatele
Netty

2. dubna 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zajímavé

Britský humor, britská autentičnost, britská nestydatost a britský hlavní hrdina v americkém seriálu. A k tomu lehce nezávislý, anti-mainstreamový feeling. Prostě velice osvěžující záležitost, něco takového jsem v seriálovém světě postrádala.

Avatar uživatele
Doudy

3. srpna 2014

69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Neodolatelnej

mix Sexu ve městě a Dr. House, spousta parodie na sladkobolný bláboly ze Steelový, ještě víc ironie a sarkasmu, no a k tomu tvrdá americká zrzka a zahořklej Anglán. Já teda vyloženě podléhám. :-)

Avatar uživatele
Ančí

18. července 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zklamaná a v šoku

You're the Worst... Podle názvu jsem si říkala, že to bude konečně seriál, kde to nebude tradičně kluk+holka se zamilují a hrozně moc spolu budou chtít být, ale samozřejmě se objeví nějaká zápletka, proč spolu nemohou být... Ze začátku to i vypadalo že to tak bude. A pak BUM! Holka má pořád nějaký problémy, proč s ním nemůže být a on se pořád snaží s ní být a chvíli spolu jsou a pak se hádají... No prostě trapná nudná klasika. Zpočátku zábava a teď jen monotonní nuda.

Avatar uživatele
emma53

5. září 2014

41 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
6 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

zklamání

Hlavní herecké duo je sice moc sympatická dvojka, ale na můj vkus je to dost explicitně zaměřené a jestli to takhle funguje i v reálu, tak je to spíš depkoidní záležitost, ať je podané jakoukoliv rádoby úsměvnou formou.

Opravdu mě nic nenutí, abych po čtvrtém dílu, který se celý nese v duchu periody, nechutných scének a dialogů pokračovala dál.

Avatar uživatele
emJey (Bc. Milos Janu)

16. června 2016

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejsem do tebe blázen: Britští problémisté

Britská nevychovanost vs. americká posedlost

Možná to bude znít divně, ale i z lidských obsesí a z psychických chorob jde udělat romantický sitcom. A proklatě zábavný. Jeho hlavními hrdiny jsou totiž ti nejhorší z USA a z Velké Británie naráz.

Tak nějak se předpokládá, že svatby jsou místem, kde se lidé radují a věnují se zábavě. Jedná se o ideální možnost, kterak potkat nové lidi, oddat se neformálnosti a navázat nové kontakty. Třeba i s opačným pohlavím, byť v tomto aktu většinou hraje jistou roli i požitý alkohol. Svatby jsou zkrátka radost. Americký seriálový tvůrce Stephen Falk se ale na svět dívá trochu jinak. Prokázal to ostatně již svým předchozím seriálem Tráva, v němž nechal osamělou matku na předměstí obchodovat s marihuanou. A také svatba se v jeho podání změní v tak trochu horor. Jsou na ní totiž přítomni dva lidé, se kterými rozhodně nelze vyjít úplně snadno.

Muž s britským pasem a žena s pasem americkým. Oba ale jako by se narodili v samotném pekle. Možná i proto je to taky hned začne táhnout k sobě.

Pár, který se neměl sejít

Hlavní hrdina sitcomu Nejsem do tebe blázen, Jimmy Shive-Overly, je nepříliš úspěšný britský spisovatel, který žije v Los Angeles. Původně vlastně ani neměl být Britem, ale když Stephen Falk budoucího představitele svého hrdiny, čtyřiatřicetiletého britského rodáka Chrise Geerea, poznal, okamžitě Jimmymu přepsal kolonky v rodném listě. A taky na tom dost vydělal. Nyní je totiž Jimmy přesně tak nesnesitelný, jak jenom dokáže inteligentní Brit být.

Vysoký blonďák je cynický, uštěpačný, hádavý a navíc všechny kolem tráví svým přízvukem, kterým deklaruje vlastní nadřazenost nad zbytkem tupé Ameriky. Spisovatel Jimmy je naprosto nesnesitelná osobnost, která věří, že pravda se má pálit přímo do očí a bez jakýchkoliv korektur. Takže žádný div, že je momentálně sám. Mimochodem ona výše zmíněná svatba se týkala jeho bývalky a po menším extempore byl také Jimmy z oslav nakonec násilně vyveden.

Jen díky tomu se ale nakonec mohl na cigárku před hotelem seznámit s enormně nesympatickou Gretchen Cutlerovou, kterou hraje jinak enormně sympatická třiatřicetiletá americká rusovláska Aya Cash. A jak si tak každý vedl svou nad mixérem ukradeným z dárků od svatebčanů, najednou se ocitli doma, respektive v Jimmyho posteli. A nejen to. Gretchen, rozhodně ne pohádková bytost, která kvůli testu z matiky kdysi zapálila školu, si dá u Jimmyho a jeho spolubydlícího s posttraumatickým syndromem rovnou i snídani, což bezesporu něco značí. Tihle dva se totiž hledali, až se našli. Jen se musejí dopředu dohodnout, že se vlastně vůbec nemají rádi.

O co menší se z nich stanou hrdličky, o to více zbude prostoru pro drsný a značně nekorektní humor, kterým se v tomto seriálu rozhodně nešetřilo.

Zde přináším pět nejznámějších Britů v amerických seriálech:

- Andrew Lincoln jako Rick Grimes z Živých mrtvých, který se narodil v Londýně.
- Damian Lewis jako Nicholas Brody z Ve jménu vlasti a Billions. Jeho místo narození je v St. John´s Woodu.
- Hugh Laurie jako doktor Gregory House z Dr. House a z The Night Manager, který se narodil v Oxfordu.
- Stephen Moyer jako Bill Compton z True Blood: Pravé krve jako rodák z Brentwoodu.
- Ian McShane jako Al Swearengen z Deadwoodu, který se narodil v Blackburnu.

Avatar uživatele
Abies Alba

9. října 2016

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak tohle mě baví

Tento seriál mě baví. Oba jsou tak asociální... a připomínají mi mě... Vlastně jsem si oblíbila všechny postavy tohoto seriálu, nemůžu říct, že bych některou nechtěla znova vidět.