Ostrov smrti

Ostrov smrti (Harper's Island) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
majk_maddox

7. května 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Harper's Island

1. Série - Ostrov smrti je dokonalý název pro tento seriál. Minulost a pomsta, které provází tento seriál se svatební zápletkou nemá chybu. V každé epizodě někdo zemře, což je super, protože tohle u hororvého seriálu očekávám. Každý má tajemství, každý má motiv a každý může být zabit. Postavy mi sedli skoro všechny až na vyjímky, nejlepší na seriálu je, že nevíte kdo je vrah, protože to skoro ani nejde jak zjistit. Krve je celkem dost, což jsem byl velmi rád. Pár postav mi bylo líto, ale jak to bývá seriál s hrorovým žánrem nemá slitování. Seriálu stačí jedna série a dál bych to nerozmazával. Vřele doporučuju zkouknout.

Avatar uživatele
Pajky

27. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

One by one

Harper's Island přináší na televizní obrazovky zajímavý nápad, přeci jen tolik slasherů se v seriálových vodách nepochybuje. Protože mě tohle téma baví, tak bylo vcelku jasné, že se dřív nebo později potkáme, jenže...

Skupina (hloupých) lidí se vydá na ostrov, kde se před pár lety odehrálo několik podivných vražd, aby tam uspořádali svatbu. Mezi svatebčany (a i místními) je samozřejmě několik postav, které mají svá tajemství. A musím uznat, že začátek vypadal opravdu zajímavě a dokázal mě navnadit. Atmosféra byla solidní a náčrt hlavních postav sliboval vcelku zajímavou šanci. Problém je, že asi tak po úvodních 2 dílech přišlo spoustu zbytečné vaty a hloupostí. (Nikdo nikoho nepostrádá, nikdo nikoho nehledá). Bohužel tvůrci se místo vyprofilování vraha vydali cestou "každý je podezřelý a každý je v ohrožení", což je jednoduše blbost. Od začátku je jasné, kdo zůstane do finále, kdo má sloužit jako podezřelý a kdo je prostě jenom maso. Copak někdo věřil, že tu malou trapku zabijou? Já jí to přál, ale přeci jen jsme u amerického seriálu a tak buďme realisti. Nezbývá tedy ji vyhlásit nejotravnější postavou. Postupem času samozřejmě dochází na spoustu nelogičností a klišé (Pojďme se rozdělit, někdo umřel, pojďme se rozdělit znovu). Jsem rád, že mě můj instinkt k odhalení vraha nezklamal, protože jsem ho podezříval od prvního úsměvu (i když konec tedy překombinoval a podělal).

Přesto to stojí za podívání, pokud máte daný žánr v oblibě. A pár plusů bych jistě našel, třeba názvy epizod, atmosféra ze začátku, bizarní video ze závěru nebo Bobby ze Supernatural v roli šerifa.

Avatar uživatele
Nikolina

19. května 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Harper's Island

Tento seriál som mala už nejakú dobu vyhliadnutý, pretože takýto štýl seriálov (či filmov) mám rada a keďže tento má len 1 sériu a aj tú dávnu ukončenú, nebolo čo riešiť.

Seriál ma rozhodne nesklamal. Dostala som presne to, čo som od neho očakávala - zábavu, napätie, záhadu a vraždy typu one by one.

Seriál nie je zas tak strašne hororový, hlavne na začiatku vôbec a je zábavné každým dielom podozrievať inú osobu, sledovať ako sa kto tvári a čo robí. Aj keď je jasné, že skutočný vrah sa v seriáli neprezradí, proste je to vždy tá najmenej pravdepodobná osoba :)

Ja dávam seriálu 100% ale rozhodne to nie je seriál pre každého.

Avatar uživatele
MikkiM20002

24. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Harper's Island

Ostrov smrti - název, která k seriálu sedne dokonale. Obsazení se mi líbilo, až na vyjímky, ale to jsem překousl. Líbí se mi, že v každé epizodě někdo zemřel. Díl co díl je to zajímavější a napínavější, zajímá vás kdo je vrah a jaký má motiv. Takže jsem byl spokojený.
Mám rád takovéto mysteriózní a hororové příběhy a opravdu musím říct, že to tajemno jde znát. Ale vůbec to není na škodu a dělá to seriál ještě zajímavějším a lepším. Jedná série stačila, ani bych to nerozebíral.
1. série - 90%

Avatar uživatele
lizzy

26. srpna 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Harper's Island

Pro mě naprosto vynikající seriál. Moc jsem od toho nečekala, ale převapilo mě to dost. Hlavně se mi hrozně líbil ten nápad one by one, kdy člověk má podezřelého a toho mu zabijí (a věřte, že se mi to stalo u nejedné postavy).
O hereckém obsazení myslím že ani nemá cenu mluvit. Lépe ho vybrat nemohli. Navíc se mi hrozně líbí, že si tady najde každý děco - problémy v rodině, smrt, neopětovaná láska, nebo nešťastná láska.
I když se mi smrti některých postav zdáli dost teatrální, stejně si myslím, že se seriál naprosto vyvedl a na to, že jsem ho viděla před hodně dávnem je to jeden z těch seriálů, na které si ještě čas od času vzpomenu a hrozně ráda se na něj podívám znovu

Avatar uživatele
Furiant

15. dubna 2009

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Harper's Island

Po shlédnutí pilotního dílu nemám slov! Okamžitě chci další várku! :-D Teď ale vážně - ten seriál mě fakt chytnul ihned po pilotu. Nečekal jsem takovou povedenou podívanou ve stylu knih a filmů od Stephena Kinga či Jeffreyho Deavera. Mám rád takovéto mysteriózní a hororové příběhy a opravdu musím říct, že to tajemno ve stylu Kinga tam jde znát. Ale vůbec to není na škodu a dělá to ten seriál ještě zajímavějším a lepším. Hlavní hrdinové mi přijdou sympatičtí a v pohodě. Od dob Ochránce jsem vlastně až tady viděl Richarda Burgiho, a to dokonce v trochu záporné roli. Každopádně jsem zvědavý, kdo bude tím dalším "na seznamu" a kdo je vrah. To se sice dovíme až za několik týdnů, ale už teď se nemůžu dočkat... Hodnotím 90% a pokud bude kvalita seriálu stoupat či zůstane stejná a nespadne k trapným a otřepaným klišé, nebudu se bát dát i tu stovku...

Avatar uživatele
ragelly

22. září 2009

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

75%

Všechno dobře dopadlo. I když jen pro hoodně malou hrstku lidí. :) Zlo bylo poraženo a zbylí žili šťastně až do konce života. Musím říct, že po shlédnutí pilotu jsem byla naprosto nadšená a natěšená na celý seriál. S přibývajícími díly ale úroveň strašidelna prudce klesala, od půlky už to ani nebyl horor, spíš průměrný triller. Poté, co se vrah ukázal, už se nebylo čeho bát. Celkově jsem si ale Harper's Island vychutnala a těším se, až se na něj budu znovu dívat se sestřenkou, která se bojí i u Ghost Whisperer. :D Rozhodně chválím CBS, že se do takového seriálu vůbec pustila a doufám, že se brzy objeví nějaký podobný. Taky je dobře, že hned na začátku stanice odmítla 2. sérii s tím, že nezáleží na tom, jaký úspěch bude mít ta první. Dvojky totiž většinou nedopadají dobře.

Avatar uživatele
007.dany

1. ledna 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vyvražďovačka

Já teda nechápu jak se tento seriál někomu nelíbí.Vždyť takovou vyvražďovací,hororovou,celkem i vtipnou,docela i s dobrou muzikou,neskutečně napínavou jízdu v žádném jiném seriálu neuvidíte.Maximálně v nějakých filmech,ale v seriálu?No já z toho mám neuvěřitelnou radost,že jsem si v těch 13 dílech mohl vychutnat parádní hororovou atmosféru.V některých dílech jsem měl i pěkně nahnáno.S vrahem jsem byl velice spokojen.Napadl mě za tu dobu mnohokrát,ale nakonec mě ani ve snu nenapadlo,že to bude opravdu on.Takže pecka.Myslím si,že i většina herců se povedla.Já bych to lépe nezahrál.Ochránce mě také potěšil.Zkrátka snadno se ten seriál určitě nedělal a já si ho zamiloval.Jediná věc,která se mi nelíbila,tak to byl poslední díl.Očekával jsem přeci jen něco trochu jiného,ale jinak luxus.

Avatar uživatele
xxmartinxx

19. dubna 2009

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

No... že by ve mě tenhle seriál zanechal po prvních třech epizodách kladný dojem se říct nedá. Okoukané a stokrát v různých filmech a seriálech proprané téma se tu bez sebemenší obměny opakuje. Partička lidí (velmi hloupých lidí) přijíždí na ostrov, kde se kdysi stala hrozná věc. A aby nebyla nuda... začně se to opakovat. Všichni hrdinové samozřejmě mají společnou historii, pár z nich je labilních a pár na první pohled slouží jen jako maso na podřezání.

Příběhově to tedy zrovna žrádlo nebude... Mohla by to možná zachránit atmosféra. To si ale neumím dost dobře představit, protože téma, které dnes neudrží ani devadesátiminutový film má tady udržet seriál... Dost o tom pochybuju.

Nebudu ale nad tím lámat hůl a hodnocení zvednu trošku víc, protože šance na zlepšení tu pořád je. Ostatně nejsem přímo zklamaný. Jen nejsem ničím překvapený, což se může změnit. Po zklamání z Fringe už to ale s nadšením nebudu přehánět.

Avatar uživatele
Hefidži

27. října 2009

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Revoluce v žánru hororu se nekoná

Po prvním dílu nadšení: Napínavé, hororová atmosféra, zajímvé charaktery i nosný příběh v sobě mají spoutu potenciálu. Vyvražďovačka na pokrčování zdá se býti dobrým nápadem.
Před polovinou seriálu zklamání: Příběh se ubírá celkem neoriginálně; tolik neužitých možností! Pobyt na ostrově má zřejmě negativní vliv na IQ postav, které se chovají čím dál iracionálněji.
V druhé polovině seriálu rezignace: Sledováno čistě pro zvrhlé potěšení a pobavení, kolik nelogičností, "absolutně nečekaných zvratů" a totálních klišé zas nový díl přinese. Ani všezachraňující rozuzlení na konci se nekoná.

Celkově seriál z mého pohledu padá na velice slabém scénáři. Plusové body ovšem dávám za kameru a vůbec celkově takové to "technické" zpracování - pokud bych brala scény jednotlivě, vypadají dobře a působivě.

Avatar uživatele
Dahllia

31. října 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

80%

Tohle mě bavilo od začátku až do konce. Snad proto, že mám slabost pro seriály s temnou atmosférou. Každopádně konec byl absolutně nepředvídatelný (jasně, vždycky je to ten, od koho se to čeká nejmíň, ale tohle?) a trochu divný, ale beru ho s nadhledem :)

Avatar uživatele
IZFNP

10. srpna 2013

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Takmer nadpriemer

Seriál by bol fakt vysoko, nebyť jeho stupídneho konca. Až po posledný diel sa totiž jednalo o atmosférický, hororom líznutý, super obsadený a hlavne zaujímavo postavený seriál. Ten sa nebál humoru, temna ani romantiky, niesol v sebe zopár zaujímavých nápadov, úžasných piesní a návykového napätia. Škoda, avšak zároveň som rada, že som mala tú česť.

Avatar uživatele
sachista

6. března 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriálová jednohubka

První polovina seriálu slibuje nadějnou detektivku ve stylu Deseti malých černoušků, bohužel scénaristi zdaleka nedosahují kvalit nepřekonatelné královny detektivek a druhá půle se promění v tuctový horor bez hlavy a paty, bez inteligentního rozuzlení a pořádného vysvětlení. Přesto se pro mě Harpers Island stal několikadenní drogou, která mě vtáhla a nepustila, ty poslední dva totálně zkažené díly prominu.

Avatar uživatele
Ajvngou

8. srpna 2009

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bída... 40%

Už jsem napsal na svým blogu poctivý rozbor: http://www.ajvngou.cz/?p=558