plakát seriálu

Prostřeno!

(Prostřeno!)

Názory uživatelů

Tak to pardon

Jsem upřímně zděšený, že tahle už klasika televize dostává taková vysoká hodnocení.


Pojďme si to rozebrat.

Pět lidí se sejde, vaří a soutěží o 50 000,-. To bych ještě dokázal strávit, ale dál už ani ťuk.

Vrcholem trapnosti považuji šmejdění a tu nucenou zábavu. Tak buď jsme jednou v soutěži o vaření nebo prostě jdeme někomu prohlédnout barák. No tak to bych vás hnal, být to u mě doma. A ta zábava? Bavte se u večeře, to je společenská událost. Nevím, proč bych je měl nutit potom hrát pexeso.

Co tu mám dál. Hodnocení jednotlivých jídel samotnými soutěžícími. Ano, taková hodnocení mají opravdu váhu. Tady se pro mě ukázala jasná mentalita většiny lidí, co se do tohoto pořadu hlásí. Alias. Labužníci jako prase, co se živí recenzováním jídel. Hovězí bylo poněkud sušší, brambůrky, byli trošku rozvařené, polévka byla moc osolená. Jo, vy tomu rozumíte fakt jak koza petrželi. Proto naházím ostatním po třech bodech, abych opravdu vyhrál ty prachy. Asi nejlépe to ukázala jednou ta paní, co jim všechno povařila z konzerv a bůh ví z čeho všeho a všichni ti domnělí labužníci utřeli nos, protože kdyby jim to neukázala, tak by vyhrála.

Dále. Ti lidé v tom pořadu se podle mě neumí absolutně chovat. Protože upřímnost a na druhou stranu být normální hulvát je rozdílná věc. A to se nezmiňuji o tom kolik lidí se tam hlásí a vařit ani neumí. Viz všechny ty vývary, řízky a svíčkové, co jsou v tom pořadu 3x do týdne.

Takže za mě je tohle totálně mimo mísu. Jako nápad to mohlo být dobré, ale co já vím. Měla třeba ty jídla hodnotit nějaká odborná porota. Šmejdění a zábava ven. Když už to v té televizi běží, tak ať to má nějakou úroveň laskavě. Ať nemusím pokaždé znechuceně přepínat program.

20 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle se nepovedlo...

Než se začnu čílit, tak přiznám, že ze začátku mě to bavilo. Bylo to nové, neokoukané a mělo to jistou naději na úspěch. Leč to by Čech nesměl býti Čechem a pořad původně o vaření sklouzl spíše do přetvářky, házení špíny, ukázku netolerantnosti a naprostého buranství, kritiku stylu bydlení a nesmyslné šmejdění.

Lidi pro finanční odměnu hodí špínu na kohokoli a docela by mne zajímalo, jak se tváří, když pak své vlastní chování vidí v televizi.

Nejvíc mě odrovnává, když se začne vyjmenovávat, co všechno daný člověk nejí. Jeden má až chuť zakřičet: "tak co tam lezeš?" Jak mohou hodnotit něco, na co ani nesáhli? Jak je tohle objektivní?

A na závěr - čím déle se to vysílá, tím víc kvalita upadá. Jsem zvědavá, kdy to dojde i autorům.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prostřeno!

Nápad tohoto pořadu je fajn. Je hezké, že si pět lidí pro sebe navzájem uvaří, nají se v pěkném prostředí a diváci můžou odkoukat zajímavé recepty, ovšem to je z kladů asi všechno. Vzhledem k tomu, že se soutěžící hodnotí navzájem, většinou převládá rivalita a neřeší se to, kdo opravdu připravil nejlepší pokrmy. Další věc, která mě štve, je, že si hosté prohlížejí byt/dům toho, kdo právě ten den vaří. Chápala bych, kdyby hodnotili jídelnu nebo kuchyni, ve které jí, ale celý byt?
Za nápadité recepty 50%, ale chtělo by to nezávislé porotce...

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

60% za to

málo kvalitních receptů co se tam vyskytne, 80% z toho jsou bohužel patlanice. Evidentně nejoblíbenější je vývar a tiramisu (z pomazánkovýho másla samozřejmě). Proč tam lezou lidi, co pak hlásají "tohle dnes vařím poprvé" prostě nepochopím, stejně tak ty co nejí česnek, cibuli, houby, špenát, maso... no prostě skoro nic a lezou do pořadu o vaření!
Když se tam najde někdo, kdo vařit opravdu umí, super to vypadá a nejsou to polotovary, ve většině případů mu to hodnocení pěkně osolí, protože je "prostě snob" a nebude se přece jídlem povyšovat nad normální český lidi. (Navíc má dost lidí problém zkusit něco jinýho než knedlíky a řízek). Ostatně když je u spousty kuchtíků miláčkem národa babica, možná se nemáme čemu divit. To, že se nedá levně dobře vařit je pitomost.
Velký mínus za "šmejdění" (už z toho slova se mi chce zvracet), jsou ty lidi normální, když někomu prochází skříně a tahají ven prádlo? pochybuju.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prostřeno

Je pravda, že se to de facto pořád všechno opakuje dokola, ale na druhou stránku se občas s mamkou dozvíme nějaký zajímavý recept a ještě se u toho pobavíme nad stupidníma lidma, kteří ze sebe musejí podle scénáře dělat kulinářské hvězdy a znalce. To si jenom řeknete, co jsou lidi ochotný udělat pro peníze.. A to ani nemluvím o ,,šmejdění", které někdy opravdu přesahuje hranice slušného chování a respektovaní soukromí, u čehož občas kroutím hlavou, co si někdo může dovolit. I přesto se mi však tento pořad líbí a ráda se na něj dívám, už kvůli vaření ;)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

60%

Zajímavý pořad, který občas sleduju, když je čas. Pět neznámých lidí si navzájem vaří večeře, které pak hodnotí, a já jako divák při troše štěstí posbírám pár nových receptů. Bohužel toho štěstí na dobré recepty je fakt málo. Týden co týden je to čím dál horší, protože už to není o vaření, ale o tom, kdo na koho víc řve, nebo kdo koho víc pomluví, že nemá utřený prach, nebo má v šuplíku vibrátor (to šmejdění se mi moc nelíbí). Obzvlášť tento týden (od 9. dubna) byla fakt divná parta lidí. Ale jak se říká, když se dva hádají, třetí se směje, takže když už tam po sobě štěkají, tak se aspoň pobavím lidskou hloupostí. :-)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prostřeno

Krásná ukázka lidské závisti a nepřejícnosti. Lidi se cpou, až se jim dělají boule za ušima a pak dají 4 body. Prostě jim nechutná už s předstihem:-) Docela dost lidí taky zaměňuje drzost a hulvátství za upřímnost. Vůbec nechápu, kde se v těch lidech bere to sebevědomí přihlásit se do pořadu o vaření, když vařit zjevně neumí. A když někdo náhodou vysekne něco ze zahraniční kuchyně, tak ho prostý český lid pěkně zkritizuje, protože se nad ně přece nebude povyšovat.
S vařením to nemá téměř nic společného. Je to pořád to samé dokola a dokola – vývar z jakéhokoliv zvířete s nudlemi, maso zapečené se sýrem, brambory zalité smetanou, piškot s krémem. Ovšem názvy těch jídel, které jsou soutěžící schopni vymyslet, jsou k popukání. Za vznosným názvem se pak obvykle skrývá pořádně odfláklé jídlo.
Vrcholem pořadu je šmejdění. Hrabat se někomu ve skříních a šuplíkách je dost mimo mísu. Taky mi vadí rádoby zábavná zábava, která mnohdy kazí dojem z celého večera. V poslední době mají taky tvůrci ve zvyku dát k sobě naprosto nesourodou pětici lidských charakterů, asi aby ty intriky a pomluvy udělaly pořad zábavnější. Komentáře Vydry a Bouškové mi nevadí.
Jednou za čas se tam naštěstí vyskytne člověk, který vařit opravdu umí a vypadá, že ho vaření i dost baví. Kdyby šlo jenom o vaření, rozdílné názory na jídlo, nějaké krajové speciality, koukala bych častěji, ale naprosto mě odrazuje ten zbytek pořadu.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

mno...

Krom zjevné snahy o nový formát reality show (který není vlastně až tak nový, pochází z Německa), tento pořad nenabídne až tolik, jak by mohl. Jeden čas jsem i přemýšlel, že bych se přihlásil, ale... věděl bych, co uvařit. Jenže rozhodně se mi nelíbilo to, že bych musel ještě chystat nějakou hru. Proč? Je to snad o vaření, o kulinářském umění, o tom, jestli si člověk pochutná nebo ne. Přijde mi, že tady je hlavní kámen úrazu.

Samozřejmě jinak je pořad zajímavý. Až s podivem se drží velice dlouho na televizní obrazovce (pravděpodobně si rychle našel cílovou skupinu - dokazuje to i vydaná kuchařka). Je opravdu zajímavé pozorovat lidi z jednoho místa, kteří se odváží uvařit krajové speciality - velmi poučné! :) Ovšem předlohy z Německa, kde lidé předvádějí ty nejluxusnější gastronomické výtvory, protože tam se hodnotí opravdu podle jídla (a bohužel je díky tomu u nás vidět naše zaprděnost a odpor k tomu, když je někdo lepší než já), to nedosahuje ani náhodou.

Bohužel, dojem z kuchařského umění je tak trochu zkažen následným pokusem o reality show ála Big Brother aneb dejte do místnosti lidi s různými osobnostmi a bavte se. Ne, to zábava není. Ne po osmapadesáté. Ani po třista dvacáté třetí. Ani po milionté. Nikdy.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pche...

No tento pořad mě moc nezaujal,občas se na něj podívám.Někdy se opravdu divím co je to tam za lidi.Pokud mnoho druhů jídla nejím a nemám rád,proč se hlásím do soutěže kde budu celý týden jíst (kromě vaření) ?...Taky se někdy dívám na to jak jsou ti lidé drzí..."šmejdění" je dost otravný a nechtěl bych aby mi doma 4 lidi koukali po věcech.A navíc ty lidi to berou,zkouší si paruky,šperky,lehnou si vám do postele..Atd...No to je opravdu hrozný.To je ale právě ta věc kvůli které to občas sleduji.Do toho vaření kde jsou někdy zajímavé recepty,takže další plus...No po delší úvaze dávám 50%,hlavně díky vaření...

50 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Krutost národa

Koncept tohohle pořadu je zajímavý a když to v televizi vidím, vždycky u toho vydržím. Nicméně mne nikdy nepřestane fascinovat krutost a závist českého národa. Vždycky se akorát rozčílím. Někdo se snaží a ostatní hudrují.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Reality show...?

Líbí se mi ten nápad, že se sleze každý týden pět lidí z jednoho kraje a jeden po druhém vaří.
A bavilo by mě to, kdyby to bylo o vaření, jenže...
Jenže Prima je Prima a pořád z toho dělá reality show, což je škoda. Kdyby šlo o recepty, rozdílné pohledy na velké menu a dobré jídlo, koukala bych asi častěji, ale Prima do toho pořád tlačí, jak se všichni nesnáší, pomlouvají a snaží jeden druhého vyšachovat. Což je vážně škoda, protože systém má ta soutěž docela sympatický.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dal bych 55, ale nejde to :-))

Neviděl jsem vše, ale většina stojí za to :-))) Samozřejmě vybírají zajímavé typy :-))) A přetvářka lidi stoji za shlédnuti. Díly s herci se mi tak moc nelíbily, ale nejhorší nejsou. Jak jsem psal v názvu, dal bych 55%, ale to se nedá a vždycky mě učili, že pětka se zaokrouhluje nahoru. :-)))

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prostřeno!

No tento pořad mě moc nebaví ale občas se na něj podívám.Babiča na něj kouká tak musím taky.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kdyby jen vařili...

Nechápu proč jim ,,šmejdí´´ po bytech, komentáře moderátorů jsou trapné, zábava nudná, ale vaření to celkem vyvažuje.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
Ajam
30. listopadu 2012

Sonda do českých kuchyní

... no spíš než do českých kuchyní je to sonda do české mentality. Toto není show o tom kdo nejlíp vaří, nebo je nejlepším hostitelem. Tohle je show o čecháčkovství, show kde se úspěch v životě, invence v kuchyni a netradiční vkus neodpouští.Netradičním rozumějte cokoliv co by nepozřela Kelišová ze slunce seno. Když uděláte nudle s mákem nejspíš vyhrajete i když soutěžící si určitě rýpnou že mák byl příliš makový. Ovšem pokud uvaříte večeři o 4 chodech z mořských plodů tak jistě skončíte jako poslední protože polovina soutěžích řekne "tohle nejím" i když to v životě nezkusily. Ono "šacování" obydlí nebohého hostitele je už na hranici šmíráctví, mnohdy i za ní

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hotová studna receptů

Inspirace, soutěž o peníze a ještě parta, která se ani nezná :) Získal si mne.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

"Mlsouni"

Nejsem pravidelným sledovatelem seriálu, podívám se na něj občas, protože se tam lze inspirovat recepty.

Opravdu nechápu lidi, kteří se přihlásí do pořadu o vaření a nejí skoro nic. Pořád na něčem něco vidí, nic se jim nelíbí, nic jim nechutná a sami potom předvedou pohromu.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

70%

občas se tu vyskytne nějaký ten výborný recept ... ale někdy je to až přímo hrůza .. jedna patlanice za druhou ...

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vaření ala trávení

Na prostřeno se jednou za čas podívám, ne že by mě to nějak bavilo nebo že by nějak dobře vařily, to ani náhodou. Baví mě sledovat to jak se lidi k sobě s prominutím chovají jako hovada. Občas mi přijde že se chcou na v zájem otrávit... Prohlížení bytů mi přijde trapné a pod úroveň. Zábava je chabá jen občas někdo vymyslí něco kvalitního. Prostě 20% a sledovat jen když jste tak znudění že uvítáte všechno rozptýlení...

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Prostřeno!

Ona když se sejde parta, kde je buď naprostý idiot, 150kilová slečna, která "nic nejí", věčný rejpal nebo nějaký intrikán, tak musím nechat, že mě Prostřeno fakt baví. Jediné dvě věci, které trvale na tomto pořadu nenávidím, tak je šmejdění po bytě a pak komentáře Vydry a Bouškové.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Haha

Proč se pořádně nenajíst, nechat si proplatit nákup na večeři, zkritizovat, pohádat, vychloubat se, pomlouvat, rýpat se jak v jídle, tak v životě druhých za možnost vyhrát 40 000,-. 60% dávám jen proto, že se opravdu bavím lidskou blbostí, nechápu proč tam někdo leze, když to vaří poprvé a nebo nejí absolutně nic. Ale ano, na vyplnění nudnýho večera je to jako stvořený a jako menší plus dávám i to, že některé recepty jsou poživatelné a sama jsem je doma zkusila.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí