plakát seriálu

Řím

(Rome)

Názory uživatelů

Rome

Mám ráda období starověkého Říma a zvláště období Caesara a tento seriál je asi to nejlepší, co jsem o tomto tématu viděla. Krásné kostýmy, prostředí a veškeré detaily byly tak autentické, škoda, že právě tohle zapříčinilo konec seriálu, jelikož byl prostě moc nákladný. Vydařené byly snad všechny postavy, každá z nich mě občas štvala a jindy jsem ji milovala. Lucius a Tito se skvěle doplňovali (např. jejich rozhovor o ženách mě moc pobavil :)), Marcus Antonius byl správný prasák a Caesar docela sympaťák (tyrana jsem v něm moc neviděla), akorát Kleopatra mi pila krev pořád, ale to byl nejspíš účel. Příběh byl silný, plný intrik, lásky i nenávisti, přesně tak, jak to má být. Rozhodně doporučuji všem, nejen fanouškům historických seriálu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spartacus se může jít zahrabat

Po shlédnutí Spartaca jsem si téma antický Řím zamilovala, a podívat se proto na tenhle kousek pro mě byla jasná volba. Už po pár minutách mi došlo, že se Spatacem to má vážně společné jenom ten Řím a že Spartacus se může jít zahrabat. Tam, kde jeho tvůrci využívají přehnané násilí, sex a nereálné bojové prvky, Řím naopak sází na naprostou realičnost a působí tak, že si nic nehraje. První zmíněný seriál sice miluju, ale tenhle rozdíl vidí i slepec.

Rome je prostě takový, jak se na první pohled zdá. Naprosto opravdový. Tvůrcům se povedlo to, co málokomu. Do tehdejšího Říma diváky opravdu přenesli a ukázali to tam takové, jaké to vážně bylo. Určitě jsem nebyla jediná, kdo má pocit, že se římskými uličkami sama prochází. V tomhle ohledu bych seriál opravdu vyzvedla mezi ty nejlepší.

Všechny postavy jsou vesměs velmi dobře pojaté a ztvárněné. Při pohledu na Caesara jsem navíc měla pocit, jako by ho někdo přenesl z minulosti, protože PŘESNĚ TAKHLE si alespoň já Caesara předtavuji, ať už po vzhledové nebo povahové stránce. Marcus Antonius byl taktéž skvělý, hlavně v druhé sérii, která mu prostě po právu patřila. Kdo seriálu dodával vážně šťávu, byli Lucius Vorenus a Pullo (a ten hlavně). U Vorena mi trvalo trochu déle, než jsem té postavě přišla na chuť, ale nakonec se mi to podařilo. Zkritizovala bych hlavně to, že děj skákal od jedné postavy k druhé, a než jsem si scénu s jednou opravdu stačila náležitě užít, kamera už byla zase u jiné. Díky tomu měl ale Řím šťávu a nevlekl se.

I když se děj nedržel naprosto do puntíku historie, vůbec to nevadilo. Upřímně, kdyby všechno bylo přesně podle pravdu, nikdo by se na to nedívat, byla by to nuda. Na můj vkus ale všechno ubíhalo až moc rychle. V půlce dílu jsme se přesunuli třeba o pět let, a kdyby to v ději nebylo zmíněno, já bych si toho vůbec nevšimla. Herci nemohli před kamerou zestárnou od padesát let, ale ty šediny by někomu třeba přidělat mohli... Ale seriál snímá samozřejmě vcelku dlouhé časové rozmezí a kdyby točili o každém roku jednu sérii, těch řad by muselo být tak 200.

Samotné finále první série mě opravdu dostal do kolen, i když snad každý věděl předem, jak to skončí. Scéna v senátě, kdy se všichni vrhli na Caesara byla úžasná hlavně proto, že si podle mého tvůrci nehráli na nic velkolepého a proběhlo to celé tak, jak to podle mých představ proběhlo i tehdy. Jenom konec, kdy Caesar nevyřkl svůj známý citát "I ty, Brute?" mě zklamal (:D)

Řím má divákovi vážně co nabídnout a je to první seriál, u kterého mě mrzí, že nemá víc jak ty dvě řady a není tak trochu "roztahanější".

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ave Ceasar!

Už je to několik let, co měl Řím premiéru, ale já jsem se k němu dostala teprve nedávno. HBO opět dokázalo, že umí točit historické seriály.
Řím je kvalitní nejen po dějové stránce, ale také po té vizuální. Perfektní výprava a kostýmy. Skvěle vykreslená doba, ten, kdo se o tu dobu nezajímá, si velmi dobře dokáže představit, jak to tehdy v Římě chodilo.
Konečně jsme se dočkali něčeho jiného, než stokrát ohraných příběhů okolo Ceasara.
Ačkoli se seriál snaží vykreslit důležité události, hlavní pozornost na sebe strhávají legionáři Titus Pullo a Lucius Vorenus, jejichž osobní příběhy a strasti jsou na seriálu tím nejlepším.
Mimoto Řím exceluje výborným hereckým obsazením a představitel Marka Antonia si svojí roli přímo užívá. Jsem zvědavá na Jamese Purefoye v The Following.
Seriál není jenom pro milovníky historie. Každý si zde něco najde.
Doporučuji, i přesto, že druhá série byla o trošku slabší než ta první.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ave Řím!

HBO opět nezklamalo. Patřím mezi zapálené laiky, co se týká historie, takže mě tento seriál velmi oslovil. Ale věřím, že si ho muže užít i člověk, kterého dějiny nijak nehecují.

Jak se dalo od HBO očekávat, vyšlapalo si svou vlastní cestičku, takže člověka nečeká stokrát ohraná hollywoodská adaptace o Ceasarovi (která se mnohdy ani nesnaží držet historických faktů)
Krom aristokratických intrik je divákovi příběh podáván z pohledu dvou legionářů, kteří prožívají vlastní životni útrapy, ale zároveň se \"náhodou\" ocitnou u většiny důležitých historických událostí. Tento jiný pohled hodně pomáhá vykreslit atmosféru tehdejší doby.

Celkovému dojmu ještě hodně pomáhají drahé kulisy, skvělé herecké výkony, slušný scénář a silné charaktery. Z tohoto pohledu nevím o lepším historickém seriálu (minisérie nepočítám).

Ještě drobnost - další řady HBO zamítla (kvůli nákladům - upřímně byl zázrak, že vyšla vůbec druhá série:), ale zdá se, že by v brzké době mohl vzniknout film. Tak snad!

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Super novodobý kult

No, neznám lepší výrobnu na seriály, než je HBO. Stejně jako Deadwood a Carnivale je i Řím skutečně jedním z nejlepších seriálů poslední doby. Je přímo fascinující, jakou výpravu, kostýmy, masky, rekvizity jsou lidi schopní vrazit do "pouhého" seriálu! Svou kvalitou Řím (a všechny zmiňované seriály) ale dokazují, že seriály by se skutečně měly brát vážně, protože nabízejí příběhy, herecké výkony a vizuální stránku o několik tříd lepší něž většina filmové produkce. Řím prostě nabízí všechno, co od něj čekáte: dobrý příběh, drama, napětí, humor, milostné zápletky a to vše opravdu báječně zahrané a jako vždy skvěle nadabované. Opět musím smeknout před Zlatou Adamovskou. Jinak nemám co dodat.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

První série - 90 %
Druhá série - 70 %

Seriál Řím nabízí přesně tu potřebnou směsici násilí, sexu a intrik, aby zaujal snad úplně každého. Pro HBO to každopádně byl velký objev a určující kus pro budoucí směřování.

V Římu se ale víc než jinde podařilo vytvořit jak strhující historickou atmosféru, tak sympatické, živoucí postavy. Právě to, že Řím tu není jen jakýsi skanzen, ale místo, na které si pomyslně můžeme sáhnout, je tak přesvědčivé a působivé.

Pár napodobitelů už bylo, ale že by se někdo přiblížil, nevím. Je ale pravda, že druhá série je slabší.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

100%

Pro mě špička, co se týče seriálů z tvorby HBO. Úžasné zpracování příběhu o Caesarovi, Kleopatře a nástupu císaře Augusta k moci, protkané osudy dvou vojáků, kteří celou etapou procházejí a mnohdy se "připletou" do cesty a zamíchají kartami. Nic tomu nechybělo. Intriky, nenávist, zvraty, to vše podpořené krásnou hudbou a skvělými hereckými výkony. Hned jsem si postavy buď zamilovala nebo je nenáviděla. Je to seriál, ke kterému se ráda vracím a vracet vždycky budu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

veni vidi vici

Mam rád historické témata. Zde jsou podaná s velkou dávkou odvahy a šťávy. HBO se nebojí ničeho a tak předvádí vše hezky okázale z krví a nahotou v čele. Dříve oslňující město a jeho obyvatele vykresluje dost zhýrale. Děj má dvě hlavní linie jedna se inspiruje známými historickými fakty a druha se točí kolem dvou zvláštních Římanu. Obě mají něco do sebe a každá se vzájemně doplňuje. Kde začne nudit jedna, druhá jí směle pomůže. Osobně mám nejraději pasáže se samotnou královnou Egypta nejenom, že v jedné scéně je vlastně naha nebo spíše oblečená neoblečená. Ale proto, že herečka jí předvádí bravurně. Žena sice krásná ale ne dokonala. Je malá a má křivý nos. Co však sice nemá na krase, vynahrazuje svým charizmem. Tvůrci jí vykreslují nečekaně reálně. Má své chyby a démony. Dokonale. Ostatní herci si své postavy taky náležitě užívají. Obsazení je holt kvalitní. Při sledování jsem se nenudil. Zvlášť zdejší mocenské intriky jsou tím nejlepším, co jsem kdy viděl. Doporučuji všem, kteří mají radí reálnější zobrazení dějin. Kostky jsou vrženy.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Krvavý Řím

Řím - centrum bohatství, kultury, moci, intrik a neřestí. Dějiny Říma z pohledu dvou vzájemně soupeřících žen - Atia (matka Oktaviana) a Servilia (matka Bruta) a dvou vojáků 13 legie Caesara - Lucius Vorenus a Titus Pullo, které osud svedl dohromady. A společně s nimi máme možnost prožít nejenom všechny důležité události, které předcházely pádu republiky. Ale i jejich soukromé bolesti, obavy, lásky, prohry, tužby ..... tak malicherné pro dějiny a tak podstatné pro ně. Seriál začíná v roce 52 p.n.l., kdy se Gaius Julius Caesar chystá k návratu do Říma z vítězného tažení v Galii. A toho se senátorská aristokracie velmi obává, bojí se jeho moci a obliby, jejich spiknutí vyústí v občanskou válku mezi Caesarem a Pompeiem.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
TSZZ
17. listopadu 2007

Další qalita z HBO

Vzhledem k tomu,že jsem v podstatě historický analfabet,nabízí mi seriál celkem dobrou zábavu a napětí (zatímco jiní možná díky znalostem z historie znají osudy Marca Antonia,Bruta,Cicera a některých dalších již dopředu).Pochopitelně netuším jak je to s historickou věrností,ale o to asi v tomhle seriálu až tak nejde.Každopádně je fajn sledovat jak staří Římané řeší problémy dnešní doby,tedy nevěru,politiku,korupci apod.Sleduji druhou sezonu a zatim rozhodně nejsem zklamán.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gladiátoři jsou prostě...

Tenhle seriál mi doporučila kamarádka a já si ho hned zamilovala, Lucius Vorenus, to je chlap. Tady jsem si oblíbila nejvíc Kevina McKidda, takže jsem byla nadšená. Děj je skvělý, opravdu by bylo fajn, kdyby dějiny byly takové. HBO se nikdy s ničím nemazlila a to je jen a jen dobře, tento "seriál" bych doporučila každému. Dokonce se mi líbily obě série, já jsem prostě nadšená.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Začiatky

bývajú ťažké a toto bol jeden zo seriálov ktorý začal modernú vlnu výpravných seriálov. Aj keď seriál v druhej sérii stratil trochu dych a bol miestami dost nudny ale tak atraktívnosťou prostredia a výborne napísanými aj zahranými postavami to vykompenzoval.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé