plakát seriálu

Sabrina – mladá čarodějnice

(Sabrina, the Teenage Witch)

Názory uživatelů
Kopy
12. července 2008

Teenage Witch

Seriál se nadá považovat, za bůh ví jaký nejskvělejší počin. Herecké výkony jsou dost průměrné, né-li horší, ale vtip a legrace to dokáží vykompenzovat. Samozřejmě postavička kocoura Salema je úžasná. Vždy najde nějakou tu skvělou vtipnou hlášku (slyším otvírák na konzervy). Jinak velice nenáročný seriál, zpohledu diváka je to taková chvilka odpočinku a relaxace.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ani učená čarodějnice z nebe nespadla

Další ze seriálů, na kterých jsem vyrostla.
První 4 série ze střední školy byly úžasné. Sabrina byla nová čarodějnice, takže pořád zkoušela nové a nové věci, kouzlila, aniž by věděla, co se může stát, a z toho byly skvělé zápletky. A když měla přijít na rodinné tajemství, to nás zase zavedlo do jiné sféry.
NAví tam ybyl lepší postavy, třeba Harvey, který byl prostě ten pravý pro Sabrinu. Libby byla zase skvělou urážlivou, perfekcionistickou nemesis a Valerie byla tak ztřeštěná, že to snad není ani možné. Nemluvě o hláškujícím Salemovi, Hildě a Zeldě a řediteli Craftovi.
Pak se ale Sabrina stěhuje na vysokou a získává nové kamarády - Roxy a Morgan a Milese, ti už nemají takoví říz jako ti středoškolští, bohužel. Už je to nuda, kouzla šla stranou a naví Josh prostě není Harvey.
Tak zavřu oči před posledními sériemi a za ten konec dávám 70%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Shake Our Whammy Fanny Funky Song

Jsem vážně zklamaný, že na SerialZone, ČSFD i jinde má tento seriál tak nízké hodnocení. Přitom si myslím, že i mnoho Čechů by Sabrinu označilo za seriál jejich dětství (včetně mě). Zrovna nedávno jsem se na Sabrinu podíval a vůbec neztratila své kouzlo. Je pravda, že od 4.série kvalita poněkud klesá a já jsem se v 5.sérii zasekl (stejně jako kdysi, sakra), ale myslím že všem fanouškům seriálu by bohatě stačil příběh Sabriny pouze ze střední školy. Spin-offy, TV filmy ani nic podobného mě taky netáhne.
Co se týče humoru není to zas tak k popukání (hlavně s věčnými ''zoufalými dodatky'' Sabriny), ale z kocoura Salema, obou tet a i Sabrina, jsem nejednou dostal záchvat smíchu. Tenhle seriál ale určitě hraje spíše na efekty (někdy až na směšná pohádková poučení), které jsou vážně výborné.
A ano je tam spousta děr, ale při sledování jsem se vždycky tak uvolnil, postavy jsem miloval, celý seriál shledávám velmi inspirativním, a to že i dnes považuji Mladou čarodějnici za precizní záležitost, svědčí dle mého názoru o její kvalitě.

Nejlepší Postavy: Gordie, Roxie Kingová, Sabrina Spellmanová, Salem Saberhagen, hadač Albert, Hilda Spellmanová, Valerie Birkheadová, Zelda Spellmanová, Dreama
Nejlepší Série: 1.série, 2.série, 3.série
Nejlepší Epizody: A River of Candy Corn Runs Through It, Sabrina, the Teenage Writer, Dream Date, Tick-Tock Hilda's Clock

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sabrina

Ráda jsem tento seriál sledovala, když jsem byla malá. I přesto, že je to takové hloupoučké, tak jsem se tu dost zasmála, je tam dost ironických hlášek, jak od Sabriny, tak úžasného kocoura Salema, který je na tom asi to nejlepší. Tetičky jsou fajn praštěné a když v 6. sérii odešly, tak s tím seriál dost utrpěl a 7. sérii považuju za opravdu strašnou. Jsou tam nesympatické postavy, které jsou tak nezajímavé, že si snad nepamatuju ani jejich jméno. Sabrina tu skoro vůbec nepoužívá kouzla a Aaron je fakt divný. Seriál se mi líbil, když se odehrál na střední škole, i když tam mi vadilo, že tam zmizely postavy a ani to nebylo vysvětleno (Jenny). I na vysoké škole je to docela fajn, Morgan a Roxie byly fajn, ale zase...jejich další spolubydlící, Miles, zmizí bůhvíkam a to taky není vysvětlené. Jako další plus bych považovala camea slavných osobností, nejlepší je scéna s Back street Boys :-)

Dávám tomuto seriálu 70 procent, protože mám u něho nostalgii a překvapivě mě hodněkrát pobavil.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sabrina, tety a Salem

Tento seriál jsem hltal v mládí, ale i teď si jako oddychovku některé díly rád pustím. Hlavní hrdinka Sabrina zjistí v šestnácti letech, že není tak docela obyčejnou středoškolačkou, ale i čarodějkou, což ji často přivede do krkolomných a vtipných situací. Nejvíce se mi líbily první čtyři série, kde Sabrina chodí na střední školu. Zdatně jí sekundují její tety Zelda (zodpovědná) a Hilda (praštěná) a spolužáci ze školy jako Harvey, Valerie a Libby (školní mrcha s.r.o.). Naprosto bezkonkurenční zůstává Salem. :) Pak už začala kvalita seriálu postupně upadat a vyvrcholilo to 7. sérií, kde už nevystupují tety, Sabrina pracuje a používá minimálně kouzel, ale zachránil to závěr seriálu. Každopádně kombinace kouzel, vtipu, mluvícího kocoura a školního prostředí dělá ze Sabriny jeden ze seriálů, ke kterému se rád vracím. Navíc Melissu Joan Hart jsem si oblíbil a v současnosti ji sleduji v komediálním seriálu Melissa and Joey.
P.S. Pár Sabrina/Josh jsem měl prostě radši. :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sabrina

Když jsem byla menší, a Sabrina taky, tak se mi hrozně líbila. Zbožňovala jsem ty modro-třpytivé paprsky co jí lezly z ukazováčku a těšila se a každou vtipnou hlášku Salema a scénku s Harveym.
Jenže pak začala Sabrina růst a já s ní. Sabrina začala objevovat taje vysoké školy a bydlení s přáteli a já začala objevovat vcelku průměrné dialogy, stále stejné kulisy a čím dál méně kouzel té mladé čarodějnice, která dřív tak často, tak vtipně šlápla vedle. Salem se objevoval jen sporadicky a s přibývajícím věkem, jako by i jemu docházely síly.
Zjednodušeně řečeno: Sabrina byla zezačátku skvělým seriálem pro holky 10-15 let, se spoustou kouzel a vtipných zápletek, ale cca v půlce jí došel dech a už se začala pouze stále dokola opakovat. I tak se ale jedná spíše od nadpůrměrné dílo, které má v mém seriálovém harddisku určitě stálé místo.

70 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Sabrina

První čtyři série, kdy Sabrina chodila na střední, byly skvělé. První zážitky s čerstvě získanou magií, zkoušky k získání čarodějnické licence, řešení tajemství rodiny Spellmanů... Ale nejlepší byly zážitky, které Sabrina prožila se svými přáteli smrtelníky ve škole. Harvey, který musel mít za ty čtyři roky tolik výpadků paměti, že už to muselo být divné všem, se k Sabrině hodil podle mě nejvíc. Libby byla skvělou středoškolskou mrchou a Valerie ztřeštěnou kamarádkou, která v sitcomu nemůže chybět. Hilda a Zelda měly často výborné příběhy, zvlášť s ředitelem Craftem. Bezkonkurenční byl ale Salem, jeho hlášky a scénky nikdy neměly chybu.
Další dvě série Sabrina chodí na vysokou. Stěhuje se z domu k Morgan, Roxy a Milesovi. Nové postavy přinášejí úplně jiný děj, Sabrina už ale bohužel není tak skvělý sitcom jako předtím. I když seriálu prospívá Josh, mezi Sabrinou a jím lítají jiskry od začátku, ale trvá jim to pár let, než se konečně dají dohromady.
V poslední sérii Sabrina pracuje v hudebním časopise, což sebou přináší hodně hudebních hostů. Úroveň série je ale v porovnání s předcházejícími ubohá. Sabrina skoro nepoužívá kouzla, vtipné momenty už nejsou tolik vtipné, Miles ani tety už v seriálu nejsou... Salem nemá tolik prostoru, když v domě nemůže mluvit před Morgan a Roxy. V této sérii se ale do děje vrátil Harvey, který už ví, že Sabrina je čarodějka, což je fajn, alespoň jí má kdo dostávat z průšvihů. A Salem má svého nejlepšího kámoše.

70 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Čáry máry

Pohodový seriál, jehož řady jdou ale s kvalitou od desíti k pěti, hlavně 7. řada je docela nudná a místy i trapná, hodně tam chybí Hilda a Zelda a ani můj oblíbený kocour Salem tam nemá moc prostoru. Myslím, že kvalita šla hodně rychle dolů poté, kdy odešel Harvey. Ke konci jsem se na to koukala snad jen ze sentimentality, aspoň, že to skončilo, tak jak to skončilo:), protože "děj" posledních dílů byl opravdu nic moc.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Kouzla a čáry

Já mám prostě takovéhle záhadné věcičky ráda. A když se k tomu přidá magie, mladá nezkušená čarodějnice, dvě potrhlé tetičky-čarodějnice, zakletý kocour s myšlenkou ovládnout svět a k tomu neuvěřitelná dobrodružství, tak to nemůže být nic jiného než Sabrina, mladá čarodějnice!

90 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

SS

Seriál, který jsem sledovala, když jsem byla mladší, ale i teď se ráda podívám na nějaký díl. Nejlepší byly série, kdy Sabrina chodila na střední. Vysoká taky nebyla špatná, poslední série, kdy v seriálu nejsou Hilda a Zelda mě už tolik nebraly, ale zkoukla jsem je. Aspoň, že Sabrina a Harvey byli nakonec spolu.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí
Budy
29. listopadu 2007

Mladá čarodějnice

Je to pěkný a srandovní seriál.Samozřejmě je vynikajicí kocour Salem, dále taky kouzelná skřín, která přenese do jiné dimenze.Každý díl je vlastně o tom, že Sabrina něco provede a pak to musí napravit, ale pokaždé je to sranda. Jenže později kvalita seriálu klesá. Nehrají tady tety a vtipy nejsou vtipné. Musí klesnout i mé hodnocení.

50 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Sabrina Mladá Čarodějnice

Sabrina Mladá Čarodějnice - tento seriál mi příjde skoro stejný jako Charmed, ale je v něm více hůmoru, ale myslím si, že každý seriál má něco dosebe! Pokud teda láká už svým názvem! Pokud je už nekvalitně seriál nazvaný, a k tomu se na něj ještě nědá koukat, tak je to propadák, myslím, že tohoto seriálu se to vůbec netýká! Je to seriál který se mi líbí a hodnotím ho na skvělích 80%

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Salem

taky dobrá oddychovka pro všední dny. Oblíbenec je kocour Salem, který se kdysi snažil ovládnout svět a teď trpí v kočičí kůži. Jeho hlášky nemají chybu.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Mladá čarodějka...?

Tenhle seriál se mi líbí především a hlavně kvůli skvělému mluvícímu kocourovi Salemovi. Jak zvedá telefony, střílí z okna, čte knihy apod. Sice i Sabrina má občas velmi zajímavé zážitky, ale Salem stejně vede! Celkově je to seriál spíš pro malé holky. :-)

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sabrina

Tohle je takový nenáročný seriál, který si podle mě jede prostě podle svého. Líbí se mi jeho humor, už i po tolika letech, co ho znám a občas mám i čas ho v tv vidět. Mě osobně se tento seriál moc líbí, ráda se na něj znova podívám. Myslím si, že by se Vám to mohlo líbit, pokud tedy nejste přílíš vybíravý, co se týče kvality ;) A hlavně, pokud máte rádi magii, tak by Vás to mohlo bavit :)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Čarodějka trochu jinak

Je to pubertální, je to místy stupidní, ale stejně to byla moje největší láska v pubertě.

Není to nějaké veledílo, ale postavy jsou sympatické a díky Sabrinině potrhlosti jsem se v každém díle smála, až jsem se za břicho popadala. Geniální je i kocour Salem.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

:/

Pro mě ukázkový příklad toho, že i u "špatného" seriálu se můžete pobavit.
Žádný seriál s touto tématikou mě NIDKY ani trochu neokouzlil a ani mě nebavil. Vždy jsem se snažila jim vyhýbat, ale zdá se mi, že jich je dost:/. O kvalitě herců tohoto seriálu nebudu mluvit. Je stejná jako u ostatních seriálů tohoto tipu. Normálně bych seriál odpískala s nulou.
Ale u tohoto jsem se opravdu smála. Poznámkám Sabriny i Harveymu. Jako většině, i mě se nejvíc líbí korour S. :) Ten tomu dodává tu jistou originalitu.:)

Nic moc seriál, ale za vtip aspoň 30%

30 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Sabrina

Tímhle seriálem jsem žila:)super triky a celkově ty díly byly rozmanitý,stále nový nápady..ale to mluvím o prvních řadách...ty poslední..no nevím jak to nazvat...děs a hrůza

60 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Sabrina, mladá čarodějka (72,86%)

Toto je bohužel případ seriálu, který má skvělý úvod, ale s přibývajícími sezónami ztrácí dech. Z toho důvodu i mé podivné hodnocení, které mi vyšlo jako průměr z následujícího:
série I-III...100%
série IV...80%
série V-VI...50%
série VII...30%

70 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Sabrina

Tenhle seriál je prostě skvělý.Opravdu nejlepší je kocour a taky všechna kouzla.Před čarodějkami můj nejoblíbenější seriál o kouzlech.Můžete se na něj dívat znovu a znovu.Prostě neomrzí a hlavně pobaví.

60 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

mladá čarodějnice

tenhle serial sem videla jen parkrat a libil se mi ale pak nam prestala jit prima a uz sem ho nikdy nevidela :( ale vim ze sem vzdycky strasne rada na to koukala :)

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Witch

Seriál mého dětství. Vždy jsem se na tento seriál dívala a vždy když budu moct a stihnu to tak se podívám i dnes. Sice Sabrina mi občas přijde malicherná a rozmazlená, ale pak ukáže ty své lepší stránky ostatně jako každý z nás má své temné stránky. Nejvíce se mi na seriálu líbí Salem :D těm jeho hláškám se musím pokaždé zasmát. Dále jako u každého seriálu se mi zde líbí Haloowenské díly :D Prostě do mého dětství patří a patřit bude :D

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Salem

Salem, Salem, Salem! Nejlepší z celého seriálu. Musím říci, že i po xtých reprízách mne tento seriál stále baví. Sabrina a její tetičky prostě válí! :) 10% je strženo za to, že denně jsem strávila 20 minut u Sabriny, místo toho abych dělala něco užitečného. :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

:)

Na tenhle seriál jsem koukala jako malá ale nějak jsem ho nevnímala...tedka po několika letech když jsem na něj koukla znovu mi nepřijde jako úplně pro malý.... jasně někdy jsou tam blbosti ale jinak v poho...dobrý hlášky a salem je nej.....takže se mi seriál líbí

90 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Kouzlící teenagerka

Přímo Sabrinu sem nějak moc nemusela, ale její tety byly super a nejlepší třešnička na dortu byl Salem, který měl nejčastěji dobré připomínky.

80 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

sab

když sem byla mála,tak se mi tenhle seriál hrozně líbil...teď už by zájem trochu "opadl" :)

60 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Sabrina

No abych řekla pravdu, tak mě tento seriál nějak moc nezaujal. Skoro vůbec se tam podle mě nic neděje. Obsazení seriálu je báječné, ale zase děj je o ničem. Možná je to pro ty menší dejme tomu 9 - 14 let, ale my starší už na tyto seriály nejsme.Mě stačilo pár dílů a prostě jsem si uvědomila, že těch seriálů existuje mnohem více, které jsou 100% lepší a napínavější než tento. Tady se odehrávají pořád skoro stejné děje. Takže mé hodnocení není příliš vysoké.

30 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ale jo

Když už se donutíte na to koukat tak se budete bavit. Oproti čarodějkám je to komediální sitcom. Nejlepší je na tom ten kocour.

70 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:-)

Super. Salem je skvělý, ale doma bych ho mít nechtěla:-)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sabrina...

Tenhle seriál se mi líbí kvůli kocourovi který mluví ale stejně ho moc nestíhám :(,tak co se dá dělat.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ehm Ehm

Za kocoura bych í něco dala, ale proti tomuto seriálu jsem zaujatá. Nemám ráda nafoukané slečinky s hlavou prázdnou jako krabice na svačinu Mishy Barton a tuctovým vzhledem, kterým všichni z nepochopitelných důvodů pořád padají k nohám a obdivují je. Irituje mě i fakt, že ve dvě ráno v pyžamu na sobě nikdo nemá dvě tuny kosmetiky, tento fakt obvykle v seriálech berou v potaz. Ovšem zde ne. Pardon fanoušci, ale příliš mi to zavání rodinou protekcí.

0 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Seriál

Já si myslím že seriál je dobrý.Nejvíc scénáristi vystihle Salema ten je vážně skvělý.I když několik chyb to má.Např. Kde se Sabrina učí kouzlit?Proč je Hilda chytřejší než Zelda?

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Fakt nechápu, proč to vzniklo...!

Tak ten, kdo tohle vymyslel, musel mít rozhodně velkou dávku fantazie, bohužel nic hloupějšího, než je toto, jsem asi v životě neviděla a doufám, že už nikdy víc neuvidím, měla jsem z toho doslova noční můry! Škoda, že minimální hodnocení je zde 0%, kdyby šlo dát méně rozhodně bych nezaváhala. Absolutní ztráta času a katastrofa, která by se měla zakázat a za její shlédnutí by měl být člověk trestně stíhán!

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

sabrina

najzaujímavejší na celom seriály bol čierny papulnatý kocúr

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po rokoch

Seriál si pamätám hmlisto z detstva, ale epizódu či dve som v televízii vzhliadla i nedávno. Nie je to zlé, niektoré myšlienky sú zaujímavé, ale je z neho veľmi cítiť svoju dobu, teda kedy bol natáčaný, a veľa hĺbky v ňom proste človek nenájde. Taká vlažná oddychovka.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí