plakát seriálu

Studio 30 Rock

(30 Rock)

Názory uživatelů

30 Rock

Přiznám se, že můj šálek čaje to úplně není, ale objektivně vzato ten seriál rozhodně kvalitní je a je i vtipný, byť si nemůžu pomoct a přijde mi, že si ho užije spíš ženská část publika.
Pravda, ve třetí řadě už si mě začíná pomalu získávat na svoji stranu (už bylo načase) a zjišťuju, že v menších dávkách (epizoda týdně) mě to paradoxně baví víc.
Hlavním tahákem seriálu je rozhodně Alec Baldwin a pokud mě na tohle dílku něco rozesměje, tak za tím většinou stojí Jack Donaghy.
Tina Fey, jako Liz Lemon má rozhodně také svůj půvab a specifický smysl pro humor, ale opět tipuju, že víc se směje něžnější pohlaví.
Suma sumárum, jedná se o příjemnou pohodovku, která ničím neurazí a v poslední době mě i občas nadchne :-)

------------------EDIT-----------------

Tak čtvrtá řada o dost slabší. Je to takové prázdné a nijaké a příliš spoléhající na hostování celebrit. Snižuju hodnocení ze 70% na 60%

1. řada 60%
2. řada 70%
3. řada 80%
4. řada 60%

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Work can be such a production.

Tolik věcí, co se o 30 Rock dá říct! První tři série jsem viděla někdy kolem roku 2009, ovšem seriál mě v té době moc nezaujal, proto jsem nebyla úplně natěšená na druhé kolo, navíc více jak dvojnásobně dlouhé. Jak už to tak se mnou bývá, opět jsem byla příjemně překvapená. 30 Rock je pro seriálového fanouška doslova zlatou žílou.

30 Rock pochází z dílny Tiny Fey a dalších lidí, kteří se jž dříve proslavili skečovou show Saturday Night Live. Musím uznat, že tenhle fakt je jedinou věcí, která pro mě seriál trošku sráží, i když si to přiznávám nerada, protože na něm vlastně není nic moc, co by se mi nelíbilo, jde jen o nepříjemný pocit. SNL jsem kdysi zkoušela, ovšem vůbec mě to neoslovilo, nejsem na ty extrémně parodické skeče, které si zakládají na extravagantnosti a trapnosti. Proto mě neuchvátilo, že 30 Rock tvoří asi půlka lidí jen ze SNL. Jakkoliv je to ale nepříjemné, pravdou je, že seriál báječně funguje, a to včetně častého hostování herců ze SNL.

Když jsem u hostování, musím pochválit celkové složení hvězdných hostů. Seriál se částečně proslavil také svou schopností přilákat slavné tváře, které se nebojí ze sebe udělat debily, ať už vystupují jako smyšlená postava, nebo jako nereálná verze sebe sama. Všichni do jednoho byli naprosto geniální, ovšem absolutní vrchol byla parodie na Lifetime biografické dojemné filmy, kde verzi Jacka Donaghyho, kterého ve skutečnosti hraje Alec Baldwin, hrál jeho brácha William Baldwin. Dlouho jsem neviděla takový um na vytváření absurdních rolí pro známé tváře, a myslím, že ani dlouho neuvidím.

Seriál je geniálně vtipný. Občas balancuje na hranici nevkusu, většina vtipu ve všech 138 epizodách vychází z chytrého skrytého narážkového humoru. Parodie a skryté narážky jsou hnací silou, která seriál staví na zcela novou úroveň. Pro fanoušky, kteří se orientují ve světě seriálů, je to nebe na zemi. Najdete tu opravdu všechno, od parodií na CBS kriminálky, na Gossip Girl, Batmana, již výše zmíněné Lifetime filmy, vše tak elegantně, ovšem zároveň to perfektně zapadá do příběhu. To ale nemá nic na to, jak si 30 Rock dokáže dělat srandu ze své domovské stanice NBC. Šéfům se rozhodně muselo líbit, jak seriál sklízí jednu Emmy za druhým Glóbem, protože netuším, kdo je natolik tolerantní, že dovolí sedm let sebezesměšňování. Pravidelně se objevovaly hlášky ve stylu "Jsme na NBC, absolutním ratingovém dnu komerčních televizí" nebo "Ne, NBC opravdu není kabelovka" (taktéž narážka na nízkou sledovanost, nebo třeba veřejné zesměšnění dlouholeté neúspěšnosti čtvrtečních komediálních večerů.

Tolik textu, a to jsem se pořád nedostala k postavám. Pro Kennetha nemohl být zvolený lepší představitel! Jeho creepy osobnost se strašidelným úsměvem by perfektně zapadl do nadcházející Freak Show sekvence American Horror Story. Naprosto originální a neohraná sitcomová postava, což se jen tak nevidí. Každé slovo, co mu vypadlo z pusy, byla perla na druhou. Chápu, že Baldwin a Fey dostávali za svoje výkony každoroční nominace, ale myslím, že Jack McBrayer měl být na seznamu nominovaných spolu s nimi, přitom dostal pouze jednu nominaci na Emmy. Beru za nutnost jeho výkon vyzdvihnout, přesto tím ale rozhodně nemyslím, že druzí dva zmínění by byli nominovaní neprávem. Jack Donaghy je pro mě komerční verzí kabelovkového Ariho Golda z Entourage, mé nejoblíbenější seriálové postavy vůbec. Geniální postava, která dokáže přechytračit skoro všechny, a pokud se náhodou najde někdo lepší, přesvědčí ho svou schopností argumentace... to vše ve vždy padnoucím obleku. Kam se na 30 Rock hrabou vidlácké sitcomy o nedospělých třicetiletých chlapech, kteří prolenoší život s pivem na gauči. Úplně jiný vesmír...

Finále bylo perfektní. Vždycky kvalitu posuzuju podle toho, jestli mě dokáže dostat - jestli u něj spotřebuju krabici kapesníčků, nebo jestli mě nechá chladnou. 30 Rock nezklamal. Poslední díl byl dojemný a rozhodně ze života. Takhle nějak si představuju, že to vypadá u opravdových seriálových konců. Nikdo si nechce přiznat, že je to opravdu poslední show, že to končí, lidé se bojí o to, zda seženou po tolika letech jinou práci, a hlavně se ukáže, že vztahy vytvořené za uplynulé roky nejsou žádnou přetvářkou. Nádherné zakončení jedinečného seriálu, který by neměl utéct žádnému pořádnému seriálovému fanouškovi.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Studio Jack

1. - 2. série - 80% - Tam, kde by se jiný seriál zadřel při vynuceném opakování schématu, 30 Rock teprve začíná. Tina Fey pálí ostrými hned od prvních dílů a díky stylovému a vševědoucímu Jackovi a nezlomnému optimistovi Kennethovi si mě velmi rychle získává na svoji příjemně kritizující stranu. Pokaždé se zasměju a pokývám hlavou nad inteligencí nejrůznějších hlášek a narážek, ale ve vší sebeparodii chybí občas trocha životnosti a možná i výjimečnosti. Přesto je tenhle popkulturní guláš chutnější, než by se podle premisy vůbec mohlo zdát.

3. - 4. série - 100% - Když přestanou vztahové peripetie být jenom dalším primárním zdrojem gagů, a přerostou v příjemně usedlou kulisu, je vyhráno. Salva vtipů se pak při smysluplném navazujícím ději zdá být opravdu až nekonečná a místní všelijak zavšivené studio získává téměř dojem nadčasovosti. Zlaté období a očividný důvod, proč si Tina zaslouží být jednou z nejobletovanějších televizních žen.

5. - 6. série - 60% - Některá témata se nedají ždímat navždy a televizní satira je bohužel jedním z nich. U NBC doma totiž něco chybí a musím jen smutně konstatovat, že to až překvapivě často je humor. Návrat k situačně-parodické komedii nevadí, ale tvůrčí křeč a točení se v několika vyloženě slabých vtipech už ano (viz až absurdně nevtipná postava Hazel). Jenže zatímco Tracy nebo Frank už místy trochu nudí a Liz s Kennethem slábnou, Baldwinův Jack pořád vládne humoru železnou rukou. Díky několika skvělým momentům (live episode) stále bez problémů sledovatelné, ale průběžná radost je už bohužel pryč.

7. série - 90% - Jako kdyby se tvůrčí banda zavřela a všechny své síly vynaložila na nejpovedenější možné rozloučení. Není nad to, když seriál, který několikrát kvalitativně zahaproval, dokáže divákům zamávat a odejít středem. 30 Rock se to díky nekompromisnosti jednotlivých point nebo dořešení opatrných dlouhodobých linek povedlo na jedničku. Protože dokud se dostaví pocit, že těch sedm sezón stálo za to prožít, je všechno v nejlepším pořádku.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jack Donaghy je bůh

Opět tady máme první sérii seriálu a jako vždy se jedná hlavně o tu seznamovací a přesvědčovací. Tak tedy s postavami už seznámen jsem. Proto, pár jsem si jich okamžitě oblíbil (Jack a Kenneth), pár jich je na hraně (Liz a Tracy) a o některých už teď vím, že si je oblíbit nedokážu ( Jenna, Frank i zbytek štábu). První série mě sice přesvědčila, abych se pustil i do další, ale bylo to vážně jen tak tak. Občas mi přijde, že jsou díly ohromně nevyvážený. U některého se směju opravdu hodně a některý proběhne, aniž by mi z něho něco utkvělo. Ve srovnání se Studiem 60 to pro mě je zatím výrazně slabší, přesto to ještě šanci dostane.

Druhá série pokračovala v nastoleném tempu a možná se pro mě i nepatrně zlepšila. Jack naprosto neodolatelně vládne vtipným situacím a Kenneth mu stále zdatně sekunduje. S Liz mám občas problém, ale občas je i ona skvělá a překvapil mě Tracy, že nesklouznul ke špatné části obsazení. Zbytek mi za větší komentář nestojí. Z hostujících hvězd mě nejvíc pobavil Ross (David Schwimmer). Jsem zvědav, co si pro mě nachystalo studio dále.

Tempo se drží i ve třetí sérii. Partička z 30 Rock baví docela dobře a určitě nemůžu zapomenout ani na hostující hvězdy. Nejvíc pobaví Steve Buscemi a hlavně Salma Hayek. Doufám, že alespoň stejnou úroveň si studio udrží i nadále. I když rozhodně je tady prostor i pro zlepšení.

I nadále to pro mě zůstává prostě úplně stejné. 30 Rock pravděpodobně už nikdy nebude seriálem, který by u mě vyvolal salvy smíchu, ale zůstane tím, který mě dokáže pobavit a nechá se na něj nenáročně dívat. I tentokrát nejvíc baví Jack a jeho rozhodování mezi dvěma ženami. (Skvělé hostování pro Elizabeth Banks i Julianne Moore). Vážně už se mi šíleně začala zajídal Liz a její neustále fňukání nad chlapama. I přesto se seriálem určitě budu pokračovat, protože pořád je poměrně dobře koukatelnej.

Pátá série a oslava dokonce již stého dílu. První polovina se mi líbila, druhá mi přišla o trochu slabší. Nejspíš je to tím, že mě postavy už začínají tak trošku nudit a nepřichází s ničím novým a zajímavým. Díly utíkají, ale zábavy polehku ubývá. Nejvíc jsem se pobavil u dílu, kde hostovala "matka" Cristin Milioti a Chloë Grace Moretz. Zajímavé, jak vás pobaví hostování někoho, v té době neznámého. Třeba se to v posledním dvou sériích ještě zlepší.

Šestá série je v mých očích obrovský propad dolů a nezachrání to ani žádní hosti. Bál jsem se toho, že mě přestane bavit i Jack a přichází ta chvíle, kdy už mi pouze on nestačí, protože i on slábne. Co je však úplně nejmarkantnější je propad Kennetha, z jedné z nejlepší postav to polehku dopracovává mezi ty nejotravnější. Absolutně nejvíc mě štve Hazel, nenávidím jakékoliv scény s ní. Doufám, že ji pro poslední sérii vyškrtnou a taky doufám, že se polepší a uzavřou seriál nějak kvalitně. Tohle byla nejhorší série.

Přichází závěrečná sedmá sérii a poslední rozloučení s oblíbenými postavami. Stejně jako se mi stalo u jiných seriálů, i tady se v závěru dostaví nostalgie. Poslední série opravdu je o hodně lepší než ta předchozí, i díky tomu, že se zde Hazel v podstatě nevyskytuje. Tak je to tady, ještě jedna poslední show, ještě jedna hádka mezi Jackem a Liz, ještě jedno sebestředné vystoupení Jenny a ještě jeden útěk Tracyho. Konec se mi líbil a Jack to na lodi úžasně rozčísnul.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

30 Rockefeller

Úžasne vtipný seriál, ktorý v mnohých ohľadoch pripomína Scrubs (ale nečudo, však ich vysielala tá istá stanica). Herecké obsadenie je výborné (stačí už len Alec Baldwin a Tina Fey) a postavy sko také sú vykreslené originálne a pochybujem, že by sa len tak dali nájsť ich ekvivalenty v iných seriáloch.

Super je, že sa skoro v každom dieli objavujúiné známe celebrity (napríklad v posledných pár dieloch Salma Hayek, ale aj Matthew Broderic alebo Al Gore) a som presvedčená, že Tina Fey si berie skúsenosti zo Saturday Night Live, pretože TGS je niečo veľmi podobné.

Proste 100% a prosím, nezlynčujte ma keď poviem, že niekedy sa mi páčil viac ako How I Met Your Mother

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

It's not HBO, it's TV.

Inteligentní a vtipný sitcom, který je s každým dílem lepší a lepší. Krásná Tina Fey, božský Alec Baldwin a bláznivě vtipný Tracy Morgan. Něco mezi Scrubs a Studiem 60 ;)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hmmm... ne

Seriálu jsem se vážně snažila dát šanci, několik epizod jsem byla na vážkách, zkoušela jsem to dál a dál, až jsem to vzdala. V humoro tohoto sitcomu nevidím nic originálního, co už jsem neviděla jinde, a kdo říká, že sitcom nemůže mít smysluplný děj a postavy v něm se nemůžou chovat aspoň kapku realisticky. Navíc z rodinky Baldwinů mívám noční můry, takže to prostě nevyšlo.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Neutuchající zásoba vtipných skečů

Po první sérii: Neuvěřitelné množství nezapomenutelných hlášek, spousta výborných skečů, postavy jako ze života (až na Tracyho) a hlavně - skvělé scénaře! Čekám, jak se bude seriál držet další sezóny, ale podle místních hodnocení je jasné, že laťka i nadále zůstávala docela vysoko. - Po 4. sezóně jsem stále stejně nadšená :-)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"By the Hammer of Thor!"

1.série: Zahlédla jsem náhodně pár dílů na Coolu a jednak mě zaujal Alec B. v podobné roli, jako měl ve filmu "Finty Dicka a Jane", který zbožňuju, ale zároveň mi hrozně vadil dabing (konkrétně hlas Tiny Fey). Ale jelikož jsem nadále četla samou chválu, sehnala jsem si seriál v původním znění s titulky od mistra scr00chyho, zkoukla 1.řadu a tady jsou poznatky:
- úžasně osvěžující prostředí ze zákulisí TV šou,
- v hlavní roli se objevuje tvůrkyně sama, což mi nejdřív přišlo trochu namyšlené, pak vlastně celkem odvážné a teď už nechápu proč jsem si něco takového vůbec myslela?! Tina Fey je famózní.
- Tracy Morgan hraje Tracyho Jordana, což je jeden z mnoha špíčků, které mě prostě dostávají, stejně jako:
- Rachel Dratch v mnoha mini rolích a jedna je bláznivější než druhá, nebo:
- Dr.Spaceman, už kvůli tomu vyslovovanému jménu
- kšiltovky Judaha (nebo Judy?) Friedlandera
- pak se mi strašně líbí herci, kteří skoro mimochodem předvedou i jiný talent: např. Jane Krakowski-zpěv, a ten týpek-imitátor skvěle imitoval Tracyho M.:))
- mám dojem, že při závěrečných titulcích hraje úvodní znělka, akorát v jiném aranžmá, což mě nadchlo už u seriálu "Weeds"
- ty jejich občasné pohledy do kamery jsou k popukání (hlavně Alec Baldwin)
- častá parodie všemožných seriálů, postav a událostí
- v neposlední řadě musím vyzdvihnout titulky, především jak si scr00chy poradil s překladem mnoha a mnoha amerických narážek a za to mu děkuji, protože bez toho bych nepochopila ani fň!

Samotný děj točící se v podstatě okolo práce na pořadu, je díky tomu všemu třeskutě vtipný, najde se i místo pro eskapády v osobních životech hlavních postav. Ačkoliv, když se nad některými záležitostmi zamyslíte, tak samy o sobě jsou některé docela nepříjemné, ale v tomhle seriálu není místo pro velké drama a všechno skončí vtipem a já si jdu dát další řadu...

Edit 10/2010
Dokoukaná 4.řada a stále hodnotím 90% - Tina Fey je asi boží:)

Edit 06/2012
Po 5.řadě, která byla tak za špatných 60% mám pocit, že se někde něco hrozně pokazilo :( NUDA-NUDA-NUDA, nevím, co víc říct, budu doufat ve zlepšení, pokud se k té šesté řadě vůbec odhodlám... Z úcty k předchozím řadám nechám výsledné hodnocení na 80%, ale jinak by bylo 75%.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ohóó

Už to skvělé obsazení zaručuje minimálně kvalitní zábavu a neklišoidní děj. Sitcom je nápaditý, vtipný a je to zkrátka oddychavka, na kterou když narazíte v televizi, tak ji nikdy nepřepnete.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zábava

Tenhle seriál mě jednoduše pobavil. Některé vtípky a hlášky jsou prostě perfektní! Téměř všechny postavy jsou výborné!

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Rockefeller Plaza

Pohodový seriál na dlouhé večery. První řada mě moc nezaujala, ale myslím, že postupem času získává seriál na kvalitě a humoru. Především třetí řada se dobře "rozjíždí". Říkám: to to trvalo. :)

Zápletky sice bývají celkem chabé, ale scénáristé se tyto nedostatky snaží vyvážit humorem, což se jim celkem daří. Mylím překvapením je pak Alec Baldwin. S věkem získává na charismatu a "komediální" role mu sedí.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

What the what?

Zcela jednoznačně jeden z nejlepších sitcomů poslední doby. Výborná kombinace situační komiky, gagů, politické satiry, narážek na showbussines.
Také naprosto funkční chemie hlavní čtyřky - Aleca Baldwina, Jane Krakowski, Tracyho Morgana a naprosto nepřekonatelné Tiny Fey, dodává seriálu grády. K tomu přidejte i nesmírně zábavné vedlejší postavy a dostanete opravdu vynikající a zábavný koktejl.
No a jako třešnička je přímo plejáda hostujících hvězd, včetně bývalého viceprezidenta a ministryně zahraničí USA.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

30 Rock

1 série: 8/10 Velice dobrý seriál který stoji na výkonech herců a na bravurním scénáři. Alec Baldwin je zde ve své životní roli a docela se mi zdál sympatický a to jsem tohoto herce nikdy neměl moc rád. Tracy Morgan se mi nezdál trapný ani mi nalezl moc na nervy. Jane Krakowski moc sice nemusím ale úplně nepříjemná mi také není. Jack McBrayer zde hraje pořádného vesnického burana. Zbytek ansámblu je též dobrý. A teď se dostávám k hlavnímu důvodu proč je tento sitcom tak kvalitní. Je to Tina Fey která je naprosto dokonalá a ve svých směrech je krásná, vtipná, chytrá, nesmělá, a to brejlatý holky moc nemusím. Tina zde ukazuje, že je naprosto dokonalá herečka s scénáristka. Je pravda že u seriálu se nepočůráte smíchy protože servíruje trošičku jiný druh zábavy než u ostatních sitcomů. Je pravda že to občas trošku uklouzne do trapnosti především že začátku série ale je to díl od dílů lepší uvidíme u druhé série. 2 série: 10/10 3 série: 9/10 4 série: 10/10 5 série: 10/10 6 série: 10/10 7 série: 10/10

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk