plakát seriálu

Ve jménu vlasti

(Homeland)

Názory uživatelů

Jde tu o něco víc

Řečeno jednou větou – Homeland je drsná podívaná pro silné povahy. A ne drsná tím stylem, že by tu vyhřezlá střeva lítala vzduchem, ale tím horším – protože požvýká vaši psychiku a dá jí pořádně zabrat. Téma seriálu, tedy terorismus, je samo o sobě už celkem silné, pro dnešního člověka, na kterého se tohle valí ze všech stran. Ale to není vše, jsou tu ještě psychické poruchy, smrt, těžká deprese a podobné, což jako koření jen přidává na atmosféře. A to dělá z Homelandu realistickou, chytlavou podívanou.

Shrnuto a podtrženo za dosavadních pět sérií, všechno se točí kolem Carrie. Charakter vskutku geniální, se svými problémy a zápalem do toho, čemu věří. A její bipolarita je něco, co příběhu přidává, ne naopak. Dalším postavám není – s čestnou výjimkou Brodyho a Quinna – většinou ponechán tak velký prostor. Postavy se vám v průběhu sledování dokáží dostat pod kůži, i když alespoň mě ze začátku nebyly vůbec sympatické.

Co se příběhu týče, od konce druhé řady se mění řadu co řadu a reflektuje aktuální světové problémy. O pořádné drama skutečně není nouze – Homeland rozhodně není oddechová podívaná. První řada mě začala bavit až zhruba v poslední třetině, ale bylo to patrně tím, že jsem potřebovala čas si na seriál trochu zvyknout. Oblíbila jsem si ho a na novou řadu se těším už teď. I když ten leden, ten je daleko.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pledge Allegiance

Dlho som sa odhodlávala do neho pustiť, pretože to nebolo niečo to čo zvyknem pozerávať. No nakoniec som ho skúsila a neľutujem. Seriál si ma získal hneď od začiatku. Ponúkol detailne rozpracovaný nápad, problematiku terorizmu podáva so všetkým čo k nej patrí. Homeland patrí medzi tie kvalitné a dobré seriály. Určite tomu vďačí za kvalitne napísaný scenár a jeho prevedenie, ktoré človeka donútia pozerať nové a nové časti, aby zistil ako to vlastne s tým všetkým je. Každým dielom dostaneme nový kúsok do skladačky, niečo sa odkryje a niečo je zase zahalené rúškom tajomstva. Jeden moment si človek myslí, že už vie ako to je, je si istý a zrazu sa všetko zmení a nič nie je také ako sa pôvodne zdá. Nezameriava sa čisto na terorizmus, ale aj na veci za ním. Poskytuje obraz drámy, života ľudí a ich charaktery sú vykreslené do detailov. Niekto alebo niečo môže na prvý dojem pôsobiť dokonalým dojmom, no nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá a nie všetko je dokonalé.

Vďačí tomu aj za herecké výkony, ktoré stoja za to. Damian aj Claire si svoje ocenenia právom zaslúžia. Pri Damienovi, som nevedela kedy mu čo mám veriť a kedy zase nie. Claire bola vo svojej úlohe dokonalá, a občas aj z nej aj z Damiana mi naskakovala husia koža. Netreba sa sústrediť však len na nich dvoch. Ostaní tiež zato stoja. Každá z nich má niečo do seba. Ani pri jednej z nich, si nemohol byť človek istý na čom s nimi je.

Druhá séria pokračovala v nasadenej latke a možno ju aj o trošku zdvihla. Mám pocit, že ma bavila o niečo viacej ako tá prvá, no Danu by som občas najradšej prefackala. Ponúkla zaujímavé ukončenie a aj možnosti do tej tretej. Takže nechajme sa prekvapiť ako to bude ďalej.

Tretia séria:
Tretia séria pokračuje v latke nastavenej predchádzajúcimi sériami. Zas a znova je nám ponúknutý ucelený príbeh, ktorého pozadie je odhalované vždy len po kúskoch a nič nie je také akoby sa mohlo zdať. Plno zvratov, vyhrotených situácií a mnoho ďalšieho, to je to čo ponúka táto séria. Claire aj Damian zas a znova spolu s ostatnými podávajú neskutočné výkony.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Homeland-opravdu ve jménu vlasti?

O čem je tento seriál?má cenu mu věnovat tolik času?Osobně říkám-Ano,má to cenu tomuto seriálu věnovat svůj čas.Osobně jsem po vzhlédnutí všech 5řad,rád že se nic takového neděje u nás a můžeme v klidu domova se koukat jak to chodí jinde ve světě.Nahlédneme co se děje pod pokličku v různých světových agentůrách(CIA aj.)pracující s informacemi,co nás čeká a nemine, pokud nebudeme informováni,nebo že se o těchto problémech nedozvíme včas.Že vetšinou tito lidé nemají svůj osobní soukromý život.Ano je to seriál,kde je spousta věcí přehnaná,ale o tom si už udělá každý svůj názor.Vrcholem je 5.řada včetně všech epizod,která se neuvěřitelně trefila do dnešní politické situace.A hlavně hlavní hrdinka Carrie odvádí takový 100% herecký výkon,že jen na ni se dívat co prožívá je opravdu zážitek.Dávám celému seriálu 90% a těším se na 6 řadu

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zraje jako víno

Abych to nějak uvedl, tak nejsem nijak slohově zdatný a do psaní názorů se mi vůbec nechce, ale mám pocit, že tenhle seriál si vyjádření mého názoru zaslouží.

Na tento seriál jsem se začal dívat až v době kdy už skončila třetí řada. První tři řady na sebe krásně navazovaly příběhem a totálně mě nadchly, hltal jsem díl za dílem a zkouknul jsem všechny tři série hodně rychle. Po třetí řadě a nečekané události na jejím konci, jsem moc nevěřil, že řada čtvrtá může dorovnat kvalitě prvních tří řad. Ona to, ale zvládla a dokonce bych řekl, že i když už nebyla spojena tím jedním velkým příběhem a vytvořila si vlastní, že byla v určitém smyslu tou nejlepší. Součásná pátá série, které jsem (jak překvapivě :-D) taky moc nevěřil, opět překonává všechna má očekávání a kvalitativně se může rovnat s ostatními sériemi.

Upřímně s rukou na srdci můžu říct, že se dle mého názoru jedná o jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl.

Na závěr tedy stačí říct, že tenhle seriál zraje jako víno a je s každou další sérii lepší a lepší a proto mám z jeho prodloužení velikou radost.

Pokud se na tento seriál nedíváte a váháte zda se na něj má cenu začít koukat i teď kdy už běžá pátá série tak rozhodně má!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

110%

Najlepší seriál aký posledných 6 rokov pozerám (Dexter, Damages, Breaking bad - prepáčte). Nebudem sa rozpisovať, všetko podstatné tu bolo už napísané. Bavia ma seriáli s drakmi, so zombíkmi, komédie, kreslené, o láske, detektívky.... ale TOTO je úplne iný level. V každej sérii som od prvého do posledného dielu totálne vtiahnutý do deja a musím pozerať ďalšiu a ďalšiu časť. Keď je ten seriál aspoň z polovice reálny, tak neverím už ničomu čo vidím v správach alebo čítam v novinách. Herci - bravó, scénaristi - bravó, režiséri - bravó. Očakávam ešte minimálne 20 sérií.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Geniální a střelená Carrie..

Na tento seriál mě upozornil kamarád a chytil mě od začátku. V dnešní době, kdy terorismus hrozí na každém kroku, nám tvůrci dávají skvostně nahlédnout do zákoutí boje proti nejhorším zločincům a vrahům naší doby. Úžasně propletená síť CIA, jednotlivých postav, různých velvyslanectví a zemí po celém světě, včetně tajných jednotek, agentů a lidí, kteří tomuto boji věnují celý život.....prostě a jednoduše smekám....... jak před tvůrci, tak před hereckými výkony..... Carrie se svou bipolární poruchou je neodolatelná, kouzelná, někdy děsivá a nespolehlivá, ale především naprosto geniální... Pro svou práci je odhodlaná obětovat nemožné a jde "přes mrtvoly" za svým cílem...Její šéf, ochránce a přítel Saul,(pro mě navždy Gideon - Myšlenky zločince :-)) - Mandy Patinkin, který jí většinu děje pomáhá z bryndy, stará se o ni a staví ji na nohy. Carriino srdcovkou se stane Brody, což jsem zprvu docela těžko rozdýchávala, že zrovna "ona", takový profík, se zamiluje do svého cíle??!!... ale jestli mě někdo dostal na kolena, tak jedině Peter Quinn. Tohoto "sladkého" zabijáka jsem si oblíbila asi ze všech nejvíc a jeho neustálé vnitřní boje, které občas zvládal hůř, občas líp, prostě báječné.....
Seriálu nechybí napětí, strhující děj, skvělé herecké výkony, neustále (alespoň mě) překvapující pokračování. Po třetí sérii se mi totiž vůbec nechtělo koukat dál..... o to víc jsem nadšená, že mě nezklamala zatím ani pátá série.....

Bez ohledu na mám/nemám rád politické pletichy dnešní doby, burky, právo šaría a zahalené tváře... terorismus je dnes věc, týkající se všech a tady se povedlo naprosto bravurně vše skloubit a dát nám nahlédnout pod pokličku něčemu, o čem spoustu lidí nemá vůbec ani představu..... za tento seriál jsem stanici Showtime velmi vděčná a děkuji za něj....

Nic jiného tudíž nemohu než 100%
Jen tak dál a doufám, že námětů na nové scénáře mají tvůrci ještě mnoho....

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Homeland

Z mého pohledu - dosavadního seriálového začátečníka - hodnotím seriál známkou vysoce kladnou a to jak z pohledu námětu, tak z pohledu seriálového zpracování, výběru herců a jejich hereckých výkonů. Seriál se na rozdíl od jiných svým námětem dotýká závažného společenského problému daného snahou vnutit politickou, náboženskou a ideologickou vizi. Je určen těm, kteří netouží jen po laciné iluzi, ale jsou ochotni přemýšlet o dosud zhlédnutém. Dosavadní čtyři prezentované série ani zdaleka nevyčerpaly spletité možnosti seriálových hrdinů v jejich nelehkých rolích profesních i osobních. Je třeba doufat, že seriálovým tvůrcům nedojde chuť a vize.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Homeland válí

Homeland patřil k novinkách, které jsme s napětím očekávala. Již proma pořádně navnadily, ale ani ve snu by mě nenapadlo, jaký úspěch se ze seriálu vyklube.
Homeland má vše, co je potřeba. Skvělé obsazení včele s Damienem Lewisem a Claire Danes, chytrou zápletku a dávku napětí.
Někomu můžou přijít díly nezáživné s pomalým tempem, ale můžete si být jisti, že každá scéna má své opodstatnění a vleklejší tempo seriálu neškodí, spíše naopak.
Druhá řada za tou první vůbec nezaostává. První díl by sice menším zklamáním, ale to, co se rozjede pak, již stojí za to vidět.
Pokud máte rádi seriál s chytrou zápletkou, Homeland je pro vás ten pravý.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lačnost po dalších dílech

Bezkonkurenčně ta nejlepší novinka roku 2012. Seriál, zabývající touto tématiku rozpracovanou do detailu tu ještě nebyl a i kdyby byl, neumím si představit, že by to někdo rozpracoval lépe.
Každý díl = napínavých cca50 minut, které jsou servírovány od začátku až do konce s gradujícím napětím, odkrýváním nových a nových aspektů, celkem detailním nahlédnutím do duše jednotlivých postav. Spousta zvratů, které člověk nečeká a ve finálním díle příslib na spoustu dalších takových.
Od dob Prison Breaku asi první seriál, u kterého jsem vyloženě lačnila po dalším a dalším díle samou nedočkavostí, co teda sakra bude dál a kdo je tam ten zlej :)

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Why kill a man when you can kill an idea?

Homeland se zabývá doposud spíše filmovým tématem-terorismem. Nijak takové příběhy nevyhledávám, ale Homeland mě nalákal ukázkami v televizi a musím říct, že jako většina diváků jsem si ze seriálu na zadek nesedla. Nejspíš to bude tím, že mě politikaření obvykle moc nezajímá... každopádně v hlavní roli exceluje (ne)sympaťák Damian Lewis (terorista, nebo ne?) a zdárně mu sekunduje Claire Danes v roli Carrie, postižené maniodepresí (eeeh, ta už dávno nesekunduje, ale přebrala hlavní roli!) která mi někdy svým impulsivním jednáním leze na nervy. Co na seriálu obdivuji, tak jsou vytříbené detaily-vztahy v CIA, vztahy v Brodyho rodině,charaktery (a to i ty vedlejší). Určitě hodně milé překvapení, každopádně musím podotknout, že zdejší srovnávání s Dexterem je hodně mimo, společnou mají jen vysílací stanici!( ano a zrzavého hlavního hrdinu:) Mimochodem Lewisův americký akcent je opravdu povedený.. Po začátku třetí řady musím říct, že už to zdaleka není co bývalo a něco je rozhodně špatně, když mě daleko více baví ta otravná Dana než hlavní hrdina. Připadá mi, že tvůrcům docházejí nápady, navíc postava Saula se stala strašně bolavou osinou v zadku. Uvidíme, jak to půjde dál.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Homeland ?!

Tak tohle se zase jednou povedlo! Konečně mi byl někdo schopný naservírovat naprosto luxusní špionážní drama, které se plně věnuje nejkontroverznějšímu tématu současnosti - terorismu.

Takové vtáhnutí do děje jsem snad ještě u žádného seriálu nezažil, prostě a jednoduše hned od prvního dílu je čím zaujmout a tvůrci toho využívají na 100%! Damian Lewis bezkonkurenčně jedna z nejlepších rolí ever! Claire Danes jsem si zamiloval a svojí roli hraje neuvěřitelně (nebo spíše uvěřitelně ?). To samé bych mohl napsat téměř u všech postav, které se za ty 4 roky objevily. Bomba, bomba, bomba!

A nejvíc mě baví, jakým směrem se tvůrci vydali ve čtvrté řadě, protože takovej LUXUS jsem po konci řady třetí opravdu nečekal!

Doporučuji všem, kteří mají rádi KVALITNÍ a BIPOLÁRNĚ MINDFUCKOVÝ seriály!

100% a klobouk dolu ;-)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kde je kočka? a co je z myší....

Homeland nejlepší špionážní seriál? No na tuhle otázku jsi každý musí odpovědět sám. Zde však dosáhli hrátky z kočkou a myši takové úrovně že kočka zapomněla že honí myš a myš zapomněla na nastraženou pas na myši v kuchyní. Ten to seriál nevím, jestli je geniální nebo šíleny. Hlavní hrdince mam 100 chuti utrhnou její bipolární zadnici a o minutu pozdě ji fandím jako nějaká šílena roztleskávačka. Co ta holka dokáže ze svou mysli a zdi je záhadou. Hlavní pro změnu hrdina je perfektní lhář a sociopat kterému pořad leží na srdci blaho svých děti a manželky. Herci se zde střídavě trunfují ve svých výkonech. Děj je zábavný a nikdy nevíte, co nebo kdo vybuchne příště. Jen tak dal a začnu přemýšlet, že si obarvím vlasy na blond ups už mam od narození. Hodně výbuchu a zábavy….

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Homeland

Homeland je pro mě v současné době naprostou seriálovou jedničkou, která na pozici absolutního favorita sesadila dosud neotřesitelnou pozici Dextera. Strhující příběh z prostředí teroristů a CIA stojí na mimořádně inteligentním a skvěle vypointovaném scénáři, který diváka naprosto pohltí a nutí ho bažit po dalších a dalších dílech. Co na seriálu oceňuji, tak i když námět vyloženě nabízí, že seriál by mohl být převážně akční, tak se spíše soustřeďuje na osobní dramata, mezilidské vztahy a charaktery postav, které jsou napsány snad k absolutní dokonalosti a co navíc - jsou skvěle zahrány. Standardně dobrý Damian Lewis, který už několikrát předvedl, že je schopným hercem u mě překvapení nebyl, ale zato Claire Danes! Ta se role zhostila s maximálním hereckým nasazením a naprosto seriálu dominuje. Skutečně se našlo pár momentů, kdy jsem měla z jejího výkonu husí kůži. Když to řeknu jednoduše, tak je Homeland seriálem, který zde vyloženě chyběl. Všechna čest tvůrcům a hercům!!!!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po celé řadě

Hrozně rád, bych zde napsal něco ve smyslu, že tenhle typicky americkej seriál s typicky blbou zápletkou a typicky nudnýma rodinnými hodnotami, nestál ani za starou grešli, ale tím bych příšerně seriálu křivdil.
Seriál nám nabídne zajímavý pohled na dvě naprosto různé fronty a snaží se podat svědectví prostředníka, který nám rozhodně nehodlá své vyprávění zpříjemnit, žádným jednoznačným stanoviskem. On se totiž tenhle prostředník sám značně zmítá v jeho názoru a tak co řekne, nemusí zdaleka být tím oním.
Už dlouho, jsem u nějakého seriálu netajil dech, tak dlouho, jako tomu bylo tady. Několikerému povzdechnutí si, vážně?, síla!, se prostě nedá ubránit a když člověk polkne odpor k tzv. amerikanizaci celého pohledu, tak vás doslova vtáhne do příběhu dvou lidí, kteří mají oba své životní příběhy dostatečně silné, aby to vystačilo na jednu celou sérii. Na sérii, kterou netvoří jeden jediný díl. Ta se prostě musí zkouknout celá, protože jedině tehdy, lze udělat objektivní závěr a jedině tehdy lze seriál milovat nebo nenávidět.
Co se mě týče, tak ve mě ponechává rozporuplné pocity. Příběh je podávaný pevnou rukou, logických chyb zde člověk najde opravdu málo. Ústřední herecká dvojice není jen sympatická, ale ještě ke všemu zatraceně přesvědčivá. Ovšem co nezvládnou oni, tak zvládne jejich okolí. To jim perfektně přitakává a příběh tak prostě funguje.
Dovolím si drobnou obavu. Druhá řada bude pro tenhle seriál rozhodující, protože podle mě by vůbec existovat neměla. Určitě ne takhle. Nicméně doufám, že se mýlím a druhá řada bude minimálně stejně dobrá.

Edit.: Po druhé řadě mé rozčarování trvá. Bohužel web serialzone stále neumožňuje hodnocení sérií, takže nemohu své kladné dojmy vyjádřit jinak než drobným pozvednutím celkového hodnocení.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Za hranicemi chápání

Většinou lidé šílení, autisté a jim pod. mají chaos v hlavě, ale vidí takové věci, co ostatní nevidí nebo nechtějí vidět. Těžko jim lze uvěřit, že něco je špatně, když "normálně" to nejde pochopit. Ale co je normální??? Pojem který udává většině populace stejný názor, ale opravdu je to správné řešení? Celý život sbíráme zkušenosti, opakujeme chyby své i druhých, těžko hodnotit jak žít .... a tento film přesně ukazuje stránky života jiného myšlení. A abych to vše shrnula - hodně mě seriál nutí k zamyšlení, jak jiní lidé žijí, jak myslí a jak se chovají a zda je vůbec možné chápat jejich víru, jejich přesvědčení.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Homeland

V roce 2006 zariskovala stanice Showtime s Dexterem, vrahem, jako kladnou hlavní postavou. Stejný princip zkusili i zde, kde představili Nicholase Brodyho. Ovšem tady jsme navíc nevěděli, jestli je opravdu terorista nebo je všechno iluze nemocné agentky CIA Carrie Mathison.
S každým dalším dílem plným napětí a častých zvratů jsem přehodnocoval svůj názor, kdo mluví pravdu. Nakonec pravdu zjistíme a závěr první série je strhující. Za herecké výkony v posledních epizodách si Damian Lewis i Claire Danes opravdu svoje EMMY zasloužili.
Druhá série se rozjela pomalu, začala nabírat na tempu až v druhé polovině série, o to víc bylo šokující finále série, kdy nás první půl hodina ukolébala a poté přišel jako blesk z čistého nebe největší zvrat v krátké historii seriálu.
Podle mého názoru byla první série o chlup lepší, ale vylepšit dokonalost není jednoduché.
Do třetí série mají tvůrci skvěle našlápnuto a se stále zvyšující se sledovaností se snad dočkáme ještě spoustu dílů. Už teď vyhlížím podzim 2013:-)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Homeland

Homeland je úplně něco jiného než jsem zvyklá běžně sledovat. Řekla jsem si, že se podívám na první díl a uvidím, jestli budu chtít pokračovat. Byla jsem zaujata hned od začátku.

Tématika je mezi dnešním výběrem seriálů nevšední a proto seriál nezapadá mezi ostatní dramata. Politika není něco, v čem bych se vyžívala, ale příběh je podáván stylem, který mě od sledování neodrazuje, ba naopak poutá.

Dějová linka je jasně daná, pečlivě promyšlená a jelikož vyloženě nevyhledávám chyby, tak si dovolím říct, že je i logicky dobře strukturovaná.

Brody je postava, která je napsaná tak, že divák zpočátku neví, zda mu může věřit, nebo ne. Je to sympaťák, takže se člověk automaticky přiklání na jeho stranu, ale zároveň je na něm něco, co nás nechává na pozoru. Carrie je velmi zapálená pro svou práci a jde si za svým, ať to stojí cokoliv. Společně s Brodym mají skvělou chemii a nebojí se ji promítnou na televizní obrazovku.

Ještě bych chtěla zmínit Mandyho Patinkina. Většina vychvaluje jeho herecké výkony (nejen v Homeland), ale pozoruju ho už delší dobu a nemůžu si pomoct, ale vidím u něj pořád pouze jeden výraz obličeje.

Druhá série se rozjela hezky, tak uvidíme, jak budou pokračovat.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Season 4

Čtvrté řady jsem se bál jak čert kříže. Po velmi emocionálním závěru z loňského roku, jsem si nějak nemohl představit pokračování seriálu se stejnou kvalitou jako doposud. Přišlo však velké překvapení! Čtvrtý rok dokázal diváka překvapit na maximálním levelu. To, co se dělo v druhé polovině letošní sezóny, byla ukázka té nejvyšší kvality v žánru politického thrilleru. Tvůrci každým dílem překonávali sami sebe a já si chrochtal blahem. Bohužel se tato krasojízda neobešla bez zaškobrtnutí, a to v samotném závěr. Poslední dvě epizody působí jako vytržené z kontextu celé řady. Jako by se o ně staral zcela jiný tým lidí. Finální epizoda byla největší ukázka této až donebevolající tvůrčí neschopnosti navázat na kvalitu předchozím dílů. Nedokážu si to vysvětlit a moc mě to mrzí, s ohledem na kvalitativní výši čtvrtého roku Homelandu. I přes tuto výtku jsem si Pákistánskou štaci velmi užil a těším na pokračování. Season 4 - 85%

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po troch dieloch 1.série..

K pozeraniu pilotu tohto seriálu som pristúpila iba preto, že už nejakú dobu so sebou nesie "must see" nálepku a ako správny fanatik do seriálov by som si to predsa nemala nechať utiecť. Ale aj tak, trvalo mi to dlho, kým som sa k nemu dostala. A strašne to ľutujem!
Pilot ma od začiatku vtiahol, resp. vyslovene vcucol do deja. Damian Lewis je pre mňa hlavným ťahákom, jeho abnsolútne presvedčivý herecký výkon ma nenechá odtrhnúť oči od monitora. Všetko na ňom ma núti obľúbiť si ho ako postavu, aj keď si vôbec nie som istá, či mu možno veriť, či nepatrí práve medzi "bad guys". Taktiež, postava Carrie (Claire Danes) vytvára protichodné pocity, neviem či to, čo ona považuje za logický záver analýzy informácií a toho, čo jej inštinkt hovorí, má naozaj niečo do seba, alebo z nej hovorí len jej psychóza?
Dejová línia si zatiaľ drží svoju logiku, aj keď tie chyby vyložene nevyhľadávam, seriál ma nenechá :) Niektore zvraty sa síce dajú čakať, ale ak by sa tak veci neudiali, tak by ma to skôr sklamalo.
Pred prvým zhliadnutím vôbec som sa obávala, že to bude preplnené americkým patriotizmom, ako sa dá vidieť napr. v teraz v novom Last Resort, ale je to skôr ako keby ma scenáristi nútili pozerať sa na obe strany jednej mince, čo nemôžem neoceniť.
Zatiaľ som len na začiatku, ale moje očakávania sú veľmi vysoké, uvidíme, čo ďalšie diely.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdcovka

Tenhle seriál mě naprosto uchvátil.
Začala jsem se na něj dívat hlavně proto, že jsem byla zvědavá na Damiana Lewise. A musím říct, že jeho výkon je velice dobrý a i díky němu můžu seriál všem doporučit.
Hlavní zápletka je úžasná. Nejdříve jsem se bála, že to bude nuda, ale teď jsem velice zvědavá, jak to všechno dopadne.
Edit: Druhá řada snad byla ještě lepší než první. Všechno se daleko víc zamotalo a ten konec je prostě geniální. Zajímá mě, kam seriál tvůrci ve třetí žadě nasměrují.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Homeland

Seriál Homeland ve mně zanechává dosti rozporuplné pocity. Tvůrci se viditelně snaží, aby nebylo téma terorismu podáváno příliš jednostranně jenom z amerického pohledu, ale vyhnout se tomu prostě nelze. Zřejmě samotná možnost přeměny amerického vojáka v teroristu je natolik kontroverzní, že ke konci seriálu přibývá amerického patriotismu. Seriál se ale zároveň nebojí pokládat určité nepříjemné etické otázky a hlavně nenabízí jednoznačnou odpověď, takže je na divákovi, aby si odpověděl na otázky, co je pro něj víc, zda ústavně zaručená práva a svobody nebo ochrana obyvatel, zda obětovat jednotlivce pro záchranu celku nebo jaké vedlejší ztráty jsou ještě přijatelné.

Herecké obsazení je famózní. Damian Lewis má s Claire Danes skvělou chemii, úplně to mezi nimi jiskří. Zato chemie s Morenou Baccarin je nulová. Pak je tu ještě Mandy Patinkin, který snad nikdy není špatný. Homeland tak má na čem stavět nejen herecky, ale i propracovaností hlavních postav.

Už od prvního dílu jsem si oblíbila Carrie. Není to klasická kladná hrdinka, která vždycky jedná podle pravidel. Žije svou prací, občas se kvůli své nemoci trochu ztrácí v realitě a hlavně jde po Brodym hlava nehlava. V posledních dílech se z Carriiny nemoci konečně vytříská co nejvíc. Fandila jsem páru Carrie/Brody, obzvlášť ten díl, kdy spolu byli na chatě, mě bavil. Naopak mě vůbec nebavila jeho rodina, mediálně naprosto dokonalá, ve skutečnosti až tak ne. Nějak mi to prostě nesedí. Manželka, která konečně několik let po smrti svého manžela znovu začne žít, se s radostí zhostí role dokonalé manželky amerického hrdiny a rozdává úsměvy na všechny strany. Přítel velmi rychle vyklidí místo, rebelující dcera není až tak rebelující a syn je snad dokonalý.

Nemůžu ani říct, že seriál je úplně nepředvídatelný, ale některé zvraty jsou vcelku překvapivé. Bavila mě hlavně první polovina série, je pomalejší a věnuje se rozvíjení vztahu Carrie a Brodyho. Druhá polovina série je sice akčnější, ale pro mě i méně uvěřitelná. Konec mě vyloženě zklamal. Čekala jsem jiný závěr, takový, ke kterému všechno směřovalo. Podle mě měl být Homeland seriál jedné sezóny a jeho vyznění by bylo daleko silnější.

60 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

2 série

Po první sérii jsem si říkala, fajn tak je to docela dobrý, kouknu na druhou. Bála jsem, že to bude pořád to samé. Carrie na něco přijde, řeknou jí ať se uklidní a tak pořád dokola. Naštěstí druhá série byla o hodně lepší, napínavější a akčnější než první. Lepší konec druhý série snad ani vymyslet nemohli. Co mi ale na seriálu vadí, je představitel Brodyho. Ke konci už to nebylo tak strašný, jako ze začátku, ale vadilo mi na něm i to, jak nahlas dýchá. Tak doufám, že se v další sérii bude objevovat co nejméně. Musím vyzdvihnout Carrie, který jsem věřila úplně všechno, od záchvatů úzkosti až po zamilovanost do Brodyho. A ještě musím napsat, že muslimové působily strašně strašidelně, obzvlášť jejich modlitby.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Homeland

Pro mě pokud mám hodnotit celou sérii, tak je to mírné zklamání, jelikož jsem po dlouhé době čekal něco ve stylu seriálu "24". Jasně, Homeland není v žádném případě tak akční, ale co mi asi vadí nejvíce, je absence nějakých větších zvratů, podrazů, intrik, napojení teroristů na Američany atd. První série se dá podle mě shrnout do následujícího, Brody se vrátil z dlouhého zajetí u teroristů, pro lidi je hrdina, Carrie mu na to neskočila, šla po něm, pak se ale moc sblížili, Carrie trochu vyměkla, a pak z ní "udělali blázna". Brody lže kudy chodí, a nakonec vyměkne při sebevraždném útoku. Nic víc, nic míň žádné složitější záplety prostě nic. Doufám, že za rok se scénáristi polepší a to mít větší spád, protože námět je opravdu zajímavý. I přes všechny výhrady, které jsem popsal mi Homeland stejně vychází jako příjemné pokoukání, od kterého když člověk nic nečeká, tak bude spokojen.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prosím už to ukončete

Né, že by seriál nebyl dobrý, ale dívat se tolik sezón na divnoagentku Carrie už začíná lézt na nervy. Je to klasický příklad kdy chcou z úspěšného seriálu vytřískat víc než to jde. První tři řady byly opravdu dobré, ale po té se strhla pozornost pouze na Claire Danes, která hraje Carrie asi dobře, ale já už se na její ztrápený obličej ani nemohu koukat. Slušel by tomuto seriálu důstojný konec, než to donekonečna natahovat. Myslím , že dost bylo Carrie!!

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Chytilo mne to.

Zatím mám zkouknutou první řadu a kupodivu mne ta zamotaná věc nepřestala bavit. Spád, napětí a zvraty. Podezření, nedůvěra, důvěra, zklamaná důvěra. Klamání a manipulace nejhoršího ražení. Shánění informací, hodně přemýšlení, hodnocení, nasávání dalších informací, přehodnocování, rozhodování a někdy dílčí úspěch, někdy frustrace.
Příběh se zpočátku rozjíždí velmi pomalu, aby posléze nabral takové obrátky, až se tají dech.
Doufám, že Carrie nikdy nepřecení svou inteligenci a sílu. Té má zatím na rozdávání.

Bohužel, Carrie své síly přecenila, a to značně, a v sedmé řadě už jí síly došly. Mně také. Zápletky a jejich řešení se zhusta opakují. (Scénáristy asi vypekla jejich múza.)
Nechám devadesát, ale ke konci už mi hrdinka lezla na nervy. Hlavně svou nezodpovědností k dcerce.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

4 sezona 100% - par

Ako uz bolo napisane hadam vsetko a ako poslene Kahlan snad vsetko skvelo opisuje. Neda mi len podotknut. 3 Sezona uz sla z kopca Cez neskutocne herecke vykony tomu chybala akasi iskra. Pubertacka Dana ktoru by okrem Kahlen. Prefackala nie jedna mama, otec Ja by som ju uprimne dal asi teroristom.... Nestacila na odradenie ma a znechutenie stale po dvoch fajn sezonach som daval sance celkom fajn serialu. A zrazu tuhla! 4 Sezona - Se manific! Az neuveritelne dobre! v tejto sedi jesene a predvianocneho pokoja, ked uz nie je moc co pozerat sa Homeland dostva na popredne miesta mojho zaujmu. V skutku serial na ktory cakam, kedy uz bude dalsi diel. A preto pocas 4 sezony musim zmenit z 90 na 100% a v skutku zasluzene!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Homefuck

Nuda, dal som tomu čas, ale Homeland si ma vôbec nezískal. Proste túto "vojnu proti terorizmu", ktorú si američania vymysleli nemôžem ani cítiť, len kvôli veľkým ohlasom som sa do tohto seriálu pustil, aloe bohužiaľ. Nech si to Barack pozerá, mňa to neberie. Ešte som ochotný dať šancu Person of Interest, ale inak túto pokryteckú tému nemusím.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

V hlavní roli terorista

Proč ne? Je mnoho seriálů z prostřdí tajných služeb ,ale ještě jsem neviděla seriál ,kde by hlavního hrdinu ztvárnil terorista. Je to zajímavé a docela i zapeklité ,protože onen hl. hrdina je jistým způsobem sympatický.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Srdcovka

Tipoval jsem, že se mi seriál nebude líbit, jelikož to pro mě není moc blízké téma. Ale vidno mé podvědomí vědělo, že se mi bude sakra líbit. Tak skvěl zvládnutý a propracovaný námět se jen tak nevidí, v každém díle čekáte něco jiného, než se doopravdy stane. Humor, napětí, násilí, nic tomu nechybí. Herci skvělý, speciálně musim pochválit Mandy Patinkina, hraje úplně tu samou všeználkovskou a filozofickou roli jako v Dead like me.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nicholas Brody

1. série: Velmi povedený seriál. Od dob Jacka Bauera tu s podobnou tématikou chyběl, proto jsem za něj rád. Hlavním jádrem není akce, která tu vůbec není, ale propracované charaktery a příběh, který vás o všem nechává na pochybách až do konce. Některé díly byly trochu utahané, ale některé mě posadily, až jsem se divil, že má "jen" 60 minut. Poslední díly byly excelentní a jsem hodně zvědav na druhou sérii. 80%

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Očekávání splněno

Konečně téma, které tady ještě nebylo. Líbí se mi, že se Američané nebojí sami sebe i kritizovat. S každým dílem se stupňuje mé napětí a očekávání, které tento seriál stále naplňuje. Tady nikdy nevíte, co se může stát, a to můžete říct opravdu o málo seriálech i filmech.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po 4. serii

PLUS:
- Druhá půlka 4. série je výborná, skoro jako bych koukal na první sérii.
- Claire Danes - Ta baba ty prášky musí brát i v reálu, jinak není možný to takhle zahrát ;)

MÍNUS:
- První půlka 4. série - nuda a věčné moralizování USA vs. teroristi. Málem jsem to vzdal


Po 3. serii jsem napsal:
Po trojce tenhle seriál může být rád, že jsem mu nechal aspoň 70%. Takovej dobrej rozjezd a pak taková pytlíkovina... Skoro jako Prison Break :)

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

po prvním díle

Po shlédnutí prvního dílu, zatím nevím jestli se mi seriál líbí nebo ne. Ale nutí mě přemýšlet, jestli je terorista nebo ne. Sice ten konec napovídá, že ano, ale myslím, že to nebude tak jednoduché. Uvidíme jak se to bude vyvíjet, zatím si nejsem tímto seriál moc jistá, nevím zda ho po dalších dílech nepřestanu sledovat. Uvidíme.

60 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Skoro realita

Po shlédnutí první série, bych i bych ochoten uvěřit, že by bylo reálně možné, aby se děj skutečně udál. Myslím, že druhá série se posune ještě o kousek výš a uvidíme, zda a co ve třetí sérii, pokud bude. Jinak se nemůžu urvat, vždycky si říkám, že už to vypnu a po konci každého dílu mě to nutí si pustit další, ale to už asi hraničí se závislostí.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

docela kvalita

dostalo mne to, ale prosím, prosím! už ne další blbá ženská představitelka! příliš schématické, opakujete se, scénáristé!

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

kravina

Po seriáli Breaking Bad tu máme ďalší seriál, na ktorom sa nezhodneme. Je to síce o štipku lepšie od B.B., ale najtak je to strašne nudná kravina. Pozrel som si prvú časť, kt. ma po názoroch kt. som čítal veľmi sklamala - veľmi som sa tešil na to, kedy už skončí. Strašná škoda, že ten Brody či jak sa to volá nemohol ostať v seráli Life - Najbohatší policajt (kt. bohužiaľ neoprávnene zrušili), v kt. mohol žiariť ďalej. Nulová motivácia pozrieť ďalšiu časť.

30 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Chce to víc akce

Mám smíšené názory, nemůžu říct, že to bylo úžasné, naprosto nečekané a strhující...zároveň to nebylo nudné, ani stupidní. Zkrátka byl to takový střed. Docela dobrý seriál, ale čekala jsem od něj víc. První díly mě navnadily, ale další mě spíše zklamávaly. Čekala jsem velkou akci, větší zapojení špionů, mohli více vytřískat z toho někoho, kdo Nazirovi donášel, mohli více vysvětlit psychologii Brodyho, protože co donutí tátu od rodiny stát se vlastním nosičem bomby, a zabít přitom tři čtvrtiny důležitých pohlavářů? Mohli to více rozvést...pouhá smrt Issy mi nepřijde jako až takový stimul....

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé