plakát seriálu

Zaklínač

(The Witcher)

Názory uživatelů

Zaklínač!

Nevěřil jsem tomu. Trailery byly divné, fotky ještě víc a Cavill úplně nejvíc. O to víc jsem byl ale překvapen, co jsem 20. prosince 2019 uzřel. Uzřel jsem špičkový fantasy seriál. A zatraceně strhující fantasy seriál. Zaklínač nenudí ani jedinou vteřinou a má opravdu šanci stát se tím pravým nástupcem GOT, k čemuž patrně i dojde. A velmi zaslouženě. Henry si mně získal na svou stranu od první vteřiny, protože on opravdu JE Geralt. A Joey Batey jako Marigold je pak absolutně famózní. A nakonec i ta Anya Chalotra, která je prostě překrásná a sexy... tak jak má Yenefer být. A teď k adaptaci samotné - seriál sleduje hafo linek odehrávající se v různých časech (patrně tři časové linie), které trvá nějakou dobu odhalit a neznalci seriálu (dobře, či her) by v tom mohli mít trochu hokej. Ale vážně jen trochu, a to myslím upřímně. To nejlepší (a často nejvtipnější) z povídek je většinou vynecháno, téměř všechno je předěláno ku prospěchu seriálové věci, ale mně to ani v nejmenším nevadilo. Pilot sice zpětně jede tak nějak na půl plynu, ale je to pilot a nemohl být lepší. Ovšem epizody 2 - 6 jsou neskutečná lahůdka, která překonává i ty nejlepší díly GOT. Poslední dva díly jsou opět o něco slabší, ale fakt jen o trochu. Konec je krásně otevřený a já se na druhou řadu neskutečně těším. Zaklínač je skutečně v dobrých rukou. Zamiloval jsem se hned v první minutě a s každou další jsem byl zamilovaný o něco víc. A ano, samozřejmě je to lepší, než polská verze (ale Zebrowski, je přecijen Zebrowski). Tady je všechno v pořádku. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Víc, než jsem původně čekala

Mluvit, vlastně psát, teď budu za diváka, který četl knižní sérii Zaklínače a tak mám jisté znalosti a...nároky. Byla jsem upřímně nadšená, když jsem se dozvěděla, že se plánuje seriál! A současně s nadšením přišly i obavy. Protože, no upřímně, kdo dokáže zahrát emočně prostého Geralda? A dosáhnou veškeré nestvůry, které jsou v povídkách podrobně popisovány, svých kvalit?

Můžu říct, že tvůrci opravdu nezklamali. Geralt byl skvělý a jsem ráda, že velký prostor dostala i Yennefer a její ranný život. I jako znalec, jsem sice měla zpočátku problém s retrospektivou, ale u třetího dílu jsem se bez problému chytala. Dostala jsem od Netflixu víc, než jsem původně čekala. A první vánoční dárek, jelikož premiéra byla před pouhými třemi dny. Co víc dodat? Prosím pokračování!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zaklínač

Předně musím říct, že nejsem nečetl knihy a ani nehrál hry ze světa Zaklínače, ale i tak jsem se na něj těšil. Vím, že v mém okolí ho dost lidí mělo rádo a vždy na něj jen pělo chválu.

Ze začátku to byl možná trochu chaos, protože se odehrávalo několik dějových linek v různých časech a bez vysvětlení, takže to došlo až při sledování dalších dílů. Víc mě určitě bavily epizody, kdy byl Geralt (a jeho výpravy) hlavní postavou a ne pouze někým, kdo se zrovna nachází ve stejném světe. I proto mě třeba závěrečná bitva tolik nenadchla.

S Cavillem a jeho obsazením nemám vůbec problém a jako Witcher mi seděl úplně v pohodě. To mi přijde mnohem nešťastnější rozhodnutí obarvit slovanské příběhy na černo a snažit se mě přesvědčit, že Danek byl zamýšlenej jako stokilovej černoch. Ale chápu, že je třeba zavděčit se dnešní, politicky korektní době.

Kromě toho jsem vlastně spokojenej a docela se těším na další řady. Obzvlášť, když jsem slyšel, že předloha je ještě zajímavější. Navíc první série se ukázala jako slušný hit, takže věřím, že na tu další Netflix přisype ještě nějaké mince navíc.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Toss a coin to your Witcher...

Tak můžu říct, že jsem spokojená. Zprvu jsem se bála, jak se zaklínačem tvůrci naložili, protože znám předlohy, ale nakonec to dopadlo dobře. Je pravda, že kdybych měla srovnávat s předlohami, ať už s knihami nebo hrami, bylo by moje hodnocení asi o něco nižší, ale to jsem neudělala. Protože seriál je udělaný skvěle. Zamilovala jsem si ho už od prvních trailerů a strašně jsem se na něj těšila. Dle mého názoru je zatraceně dobrý, docela zamrzel nízký počet episod, ale kvalita to vynahrazuje.
Samozřejmě, že se najdou nějaké mezery, ale nijak výrazně mi to nevadilo. Seriál jsem si nadmíru užila a nemůžu se dočkat pokračování.

Co se obsazení a hereckých výkonů týče, jsem vesměs spokojená. Sice mi některé postavy, respektive jejich představitelé trochu vadili(zejména Triss), ale dalo se to vydržet.
Hudba perfektní, efekty super :)

Myslím, že můžu s klidným srdcem doporučit!

P.S. Dávám 90%, abych měla nějakou rezervu pro další série :D (na 100 to zatím ještě nemá).

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dvě hodnocení

Koukám, že tenhle seriál o Zaklínačovi tu hodnotili už snad všichni uživatelé na SerialZone :-), tak přidám jen kratší zhodnocení, ale vezmu to na dvakrát.

1. Fanoušek knižní série popřípadě her od CD Projektu:
90% - 100%
Asi není moc co vytknout, snad někdy je to trochu zbytečně zrychlené a fanoušek by si to chtěl prožít víc, malinko pomalejší tempo by neškodilo.

2. Seriálový příznivec, který se jde kouknout na fantasy příběh a knihy ani hry nezná:
70% - 80%
Tady už je to o poznání horší, na začátku vidíme neskutečného hrdinu, který je jak nějaký superman, ale nikdo nám neřekl proč. Tvůrci nevysvětlují co to je Zaklínač a odkud se vzal. Jistě náznaky tam jsou, ale kdo by k tomu přistoupil jako k čisté vodě bude zmaten. Stejně tak rozdíl mezi normálním mečem na lidi a tím stříbrným, zase to nefanouškovi nic neřekne.
Pokud to někdo srovnává s Hrou o trůny, tak tenhle seriál v úvodní řadě selhává právě proto, že tam se chytli i nefanoušci knih a byli vtaženi do děje. Tady to budou mít horší, ale koukatelné to pořád je i bez předchozích znalostí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Toss a coin to your Witcher

Z trailerů jsem měl poněkud smíšené pocity. Ale už od první epizody si mě Zaklínač získal. Po(aspoň pro mě) strašném konci Game of Thrones,který asi nikdy nerozdýchám (#Notmyking), tu máme další fantasy, na které jsem se těšil. Co se týče knih, zatím jsem četl Poslední přání a Meč osudu. Hry jsem nehrál. Určitě mám v plánu v knihách pokračovat, ale VŠ mi to v tuhle chvíli poněkud kazí ☺
Ale dost o škole a zpět ke Geraltovi a spol. Henry Cavill podle mě odvedl skvělou práci a ani Yennefer mi tak nevadila. Musim aspoň trochu souhlasit s většinou v otázce politické korektnosti, protože i mě v jistých chvílích vadily ty driady. Ale to je ta dnešní doba. A pokud tu později ukážou dospělou Ciri, zase budou mít někteří na co nadávat. (No spoilers) Co se mi ale na 100% líbilo byl již zmíněný Geralt. Jsem spíše fanouškem MCU a DC mě až tak nebere takže moc nevím, jak si Cavill vedl jako Superman,ale pamatuju si ho jako velmi dobrého záporáka z poslední Mission Impossible a tam byl skvělý. Jak jsem již zmínil, Yennefer taky nebyla až tak špatná. Co ale bylo naprosto boží byl Marigold. Jeho poznámky a písně byly naprosto skvělé a já jsem si užíval každou vteřinu, kdy byl na scéně. "Toss a coin to your Witcher oh valley of...") Pokud si vybavujete tu scénu, víte, o čem mluvím. ☺
Ano, ta korektnost mi tam občas vadila ale seriál jako celek se mi líbil. Dám 90% Stovku možná, až uvidím druhou sérii. Doufám že to nebude tak dlouho trvat.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zaklínač po Netflixovsku

U tohoto seriálu hodně záleží, jestli se divák už dříve setkal s knihou/hrou, nebo ne. A ani jedno se neobejde bez svých problémů. Bez znalosti předlohy je náročné se zorientovat (v prostoru, v čase, v postavách...), se znalostí předlohy se člověk nevyhne kritickému hodnocení jakékoli změně, kterou zaregistruje.

Já patřím ke skupině znalců předlohy okořeněné letmým setkáním s hrami. A na rovinu říkám, že je pro mě těžké se srovnat se seriálovou verzí. Příběhy se vyvíjí jinak než v povídkách, plynou z jich jiné důsledky, když už si postava zachová přibližný charakter, tak má ale jiné motivace (což ji de facto kompletně změní), chybí většina Sapkowskiho humoru, a spousty malých změn v pozadí příběhu způsobují, že celý zaklínačský svět má odlišnou atmosféru, než jsem očekávala.

Některé kostýmy/masky vypadají lacině (namátkou - drak, faun, dryády... A čím méně se řekně o Nilfgaardských brněních, tím lépe), ale jiné kousky jsou zase famózní, takže výpravu v průměru chválím. Hudba se taky hodně povedla. Rasová rozrůzněnost hereckého obsazení mi připadá sice naprosto zbytečná, ale ve většině případů mi na ní nezáleží.

Ale před čím smekám, jsou herecké výkony herců. Cavill nepatří k mým oblíbencům, fakt ne, ale Geralta mu věřím. Anya Chalotra vypadá moc 'hodná' na Yennefer, přesto je její výkon na úrovni. Ciri... nedostane zrovna moc prostoru, ale jo, proč ne. No a Marigold se svou chytlavou průvodní písní je okamžitý miláček.

Časové linky, které většina lidí svorně kritizuje, se mi naopak líbily. Mám ráda, když mi tvůrci všechno nepředhazují už předžvýkané, a musím trochu zapojit představivost. Co ale uznávám je, že nápovědy a náznaky k časovému zařazení jsou nenápadné, a pokud v nesprávnou chvíli ztratíte pozornost, máte smůlu.

I když to tak z mého hodnocení nemusí vypadat, seriál se mi líbil. Musela jsem se velmi intenzivně oprostit od knížek, protože seriál si z nich vzal jména a sem tam nějaký kousek příběhu a upravený svět. Ale když tohoto stavu dosáhnete, tak jde o nadprůměrnou fantasy záležitost, kterou snad další řady ještě pozvednou.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srovnávání s Hrou o trůny je úplně mimo mísu.

Hra o trůny bylo, kromě poslední série neskutečné drama, kde se neustále něco dělo, politicky pletichařilo a nikdo si nemohl být ničím jistý. Naopak v Zaklínači nechápu co s tím tolik lidí nadělá.
Poklidná série, která si jen tak ubíhá. Možná je natáhlá, aby diváky seznámila a připravila s tím co příjde. Pro mně bych celou první serii natlačil do jednoho delšího filmu, který by byl akčnější. Možná, že se to později rozjede, ale jestli to bude dlouho trvat, tak do té doby na děj určitě zapomenu. Za mně bohužel 70% a to jen proto, že mám takový žánr rád.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Díky, Netflixi

Přidám se k ovacím, i mě se Zaklínač líbí. Čekám na výsledek už od ohlášení a spekulací nad výběrem herců. Jako neznalec knih jsem měla trochu problém s časovými rovinami, ale pomohlo mi, že jsem si o nich tady přečetla od ostatních a pak už mi to dávalo smysl. Povedl se výběr herců ( no, tedy, Henry Cavill je úžasný :-) ), povedl se český dabing... i když teď si to dám znova, v originále, pak konečně přečtu knihy a zahraju hru, kterou mám už 2 roky netknutou, posedla mě úplná Witchermanie. Do té doby snad bude další série, nemůžu se dočkat. Snad to nezkazí, tak jako mi pokazili Hru o trůny.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ech Yazone, hraješ jak kačení prdel...

Od dvanácti, kdy jsem dostal první knížku Zaklínače, ten svět žeru a znám to skrz naskrz a skoro nazpaměť.
Takže tenhle seroš... no, odpouštět nic nebudu.

Cavillův Geralt je super, Marigold je fajn (děsil jsem se při vzpomínce na Zamachowského), lokace ujdou. Renfri a vlastně i Calanthé dobře pojatá, byl bych ale vážně rád, kdyby v té stopáži byly i ty fantastické charakter kovající a předvádějící rozhovory, které Sapkowskému tak skvěle jdou.

Ciri, Cahir a Myšilov jakž takž, Yen je jakási kdovíproč někdy mocná, někdy nemocná turkyně a tedy dost mimo, Triss je ohyzdný neužitečný strašidlo, černá Eithné Stříbrooká, paní Brokilonu, způsobila mi zakuckání, Fringilla Vigo, která má vypadat jako (bílá!) sestra kněžny Toussaintské rovněž.
Zbytečný elfí černoušek Bubu je jen k smíchu a ještě horší je nezbytná Vina Bílých, že prý Calanthé pořádá na elfy hony.
Koherentní příběh... no, pokud se o něm dá mluvit, tak scenáristi si nenačetli ani desetinu toho, co Cavill.
Obecně pak podobně jako píše Redmarx, nemáme šajna, kdo je Geralt, co je zaklínač, proč je zaklínač, co vlastně umí, proč to umí et cetera a budu doufat, že si vyhradí osvětu na druhou sérii při výuce na morhenském hradišti.

Bitva o Sodden - ta nakonec ukázala asi nejlíp, co všechno je na tom seriálu špatně. Náhle mocná Yen, kdovíproč najednou motivující Tissaia (která tam ani nemá co dělat), hrdina z Pahorku Vilgefortz z Roggeveenu, který v knize udělal na ostatní při téhle bitvě takový dojem, že byl zvolen jako nejmladší mág v historii do Rady čarodějů - hups, on je vlastně nemehlo, a tak se černokněžný velmistr nechá porazit šermířem Cahirem aep Ceallach(facepalm? facewall?) a bitvu vlastně prospí...
Efekty taky nějak zaspaly nebo už nestačil rozpočet na SKUTEČNOU MAGICKOU VÁLKU!

Nojo...

Snaha asi byla, ovšem když se snaží jen tři lidi, moc to zbytek nevytrhne.

40 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

ucházející fantasy, ale příšerná adaptace ředlohy

Tak jo, někdo už to říct prostě musí. Mám rád zaklínače a knížky obecně, takže když se někdo pustí do převádění knížky do filmu / seriálu, bývám hodně přísný. A tady jsem ve 3 dílech, které jsem tomu dal, viděl hodně svévole.
Co bylo nejhorší, bylo samozřejmě obsazení. O politicky korektním přebarvování už nemá ani smysl se nějak rozepisovat. Hlavní hrdina rozhodně měl daleko do otřískaného a věčně chudého zaklínače, spíš takový vymydlený manekýn, hodící se spíš na Marigolda. Ciri byla daleko starší, než by měla být, vždyť při vypálení Cintry měla být tak malá, že si pamatovala jen útržky. Myšilov byl druid. Přišel vám ten dvorní čaroděj s vybranou etiketou a draze vypadajícím ohozem jako druid? A tak bych mohl pokračovat.
Dalším velkým problémem pro mě byl nulový smysl pro důležité detaily. Tak rovnou Geralt - Byl by takový problém, tomuhle mutantovi pořídit aspoň pořádné čočky, jako proslulé zaklínačské kočičí oči? ...Nebo aspoň druhý meč? :P A jaký smysl mělo natáčet Blaviken a vynechat úplně tridamské ultimátum? Vždyť o tom to celé bylo. Atp.

Kdybych se dokázal oprostit od toho, že to není Zaklínač jak ho známe, ale jen značka, byl by to asi docela dobrý seriál. Uznávám, že všechno co mi na něm
vadí souvisí s tím, že se nedrží předlohy. Takže vy, kdo to zvládnete nebo je to vaše první setkání se zaklínačem, užijte si seriál :)

30 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

I Want Much More :P

Jako dlouholetý fanoušek knih, her a komiksů jsem zprvu přistupoval k seriálu skepticky. Samozřejmě se mi líbil nápad na seriál, byl jsem za něj vděčný, jen mě vůbec netěšilo obsazení a změny... Ale výsledek se podle mě moc povedl.

První díl mi přišel poměrně zvláštní, příběh se táhl, boje byly divné, sekavé, zrychlované, v prvních dvou dílech navíc hrála výrazná slovanská hudba, i když nic v seriálu slovanskou tradici nepřipomínalo (to se pak vytratilo a hudba byla dost v pozadí a příjemná, což bylo jedině dobře).

Nicméně pořádně mě dostal až druhý díl, možná tím, že Yennefer měla skutečně super backstory, nebo tím, že Caville mi stále trošku vadil, takže jsem byl rád za jiné postavy, no ale kdo mě dostal byl Marigold, který v českém dabingu krásně zpívá, navíc díly s marigoldem jsou takové vtipné a zajímavější. Dokonce jsem si oblíbil i Triss. Byl jsem rád, že nové postavy, o kterých se tak žhavě diskutovalo, jsou vlastně úplně nepotřebné supporty. Nebudu reagovat na politickou korektnost a černochy, protože mi to asi ani nevadilo, a prostě nadávat u každého seriálu na korektnost je asi tak pitomé jako tu přehnanou korektnost stále provozovat.
Některé příšery jsou docela vtipné, některé děsivé... představoval jsem si je vždy asi jinak, ale budiž.

Moc se mi líbily přidané informace a příběhy, třeba že Renfri byla asi zřídlo, celkový život Yenn a další detaily, které dobře doplňovaly to, co fanoušci knih už znají. Ty sexuální scény, všude prsa, sex, orgie... já nevím, mám na to svůj názor, že se to nemusí cpát všude, kvalitu to rozhodně nedodává, ale tak asi se to hodilo, on Geralt v knihách není zas takový sexuální predátor, jak si lidé z knih myslí, ale budiž, jen to nesrovnávejte pak s GoT, a to nejen erotikou, ale vším. GoT je pro mě úplně něco jiného a Zaklínač je teď sice má nová srdcovka, ale nic nenahradilo něco jiného.

Trošku matoucí jsou časové roviny, sice z knih vím, kdy zhruba co je, ale neznalý divák by možná mohl mít trošku problém, ale myslím, že se to na konci vše srovnalo. Ve výsledku se mi líbí, že si drží tak 60% knižnost a 40% originalitu, je to super a musím říct, že mě to chytilo. I na postavy jsem si zvykl a vlastně je už docela mám rád a těším se hrozně na další série, jen aby to nedopadlo jako u více seriálů, velké ideály a pak pokles nápadů a prudký nesmyslný konec. :/

90 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Zaklínač

Před chvilkou dokoukán poslední díl.Celkově vzato,pozitivní dojem a těším se na další sérii.Akorát by mě zajímal pohled člověka nepolíbenýho předlohou,protože ty roviny a jak to na sebe navazuje musí být docela mazec si dávat dohromady :D
Nicméně:

+ autoři se ve spoustě věcí drží předlohy,spousta dialogů je dohledatelná nezměněná dokonce i v knihách
+ někde nadávají na triky a kostýmy,mně se to líbilo a nepřišlo mi to jako nějaká low budget srágora
+ poměrně rychlý seznámení s postavami
+casting Ciri,Calanthe a Eicha.Super.
+ uteklo to,nemůžu říct,že bych se někde vyloženě nudil,má to spád
+Cahir,skvěle obsazenej,za toho slizáka si zaslouží samostatný plus
+příšerky - kromě ghulu v poslední epizodě super


- pro mě Cavill - popravdě,nějak mi ten fešák do vší tý špíny nesedne,radši bych někoho staršího a důvěryhodnějšího
- epizoda s drakama - na to jsem se vyloženě těšil a nic moc dojem,drželi se víceméně kostry a z vtipný povídky zbylo takový nic
- málo sprostí trpaslíci (když už z toho udělali R verzi,tak to mohlo být zábavnější)
- uspěchanost - někde ta ženská,co to měla na starost,psala,že si dovede představit dvacet sérii- osobně když vidím to tempo,tak zbouchne všechny knížky za tři série a pak si začně zbylých 17 vymýšlet - nový GoT
- obsazování černých do každý role,kde to šlo - černá šéfka Dryád mě málem zadusila kešu oříškem.Miluju dobu,kdy musíme všechny menšiny/někde většiny tlačit do každý role.Chyběl mi tam jen Asiat v roli krále,tak snad příště.

Předlohy miluju,pamatuju si dodneška,jak jsme těžce sháněli před patnácti rokama tehdy vyprodaný díly.Spousta lidí to bude porovnávat s původním seriálem,já bych to osobně nedělal.Každý je od jiný televize/platformy,s jiným rozpočtem a celkově v jiný době-tenkrát to nebyl takový boom,jako teď po hrách,tím pádem to měl předchozí seriál horší a všichni by jsme měli být rádi za to,že to vůbec někdo zkusil a jak to dopadlo.
Snad za rok znovu,nemůžu se dočkat už teď.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Zaklínač

Už od začátku jsem nepochopila srovnávání tohoto seriálu s Hrou o trůny.Hra o trůny je v podstatě politické drama s desítkami postav,oproti tomu Zaklínač je příběhem dvou lidí a dějinné události se dějí spíše jen tak mimochodem.Bojové scény jsou skvělé,všechno plyne tak,jak jsem očekávala a proto šel můj strach stranou...ano,polskou verzi jsem milovala a obavy z nového zpracování byly na místě,ale úplně zbytečně...za mě rozhodně velký palec nahoru...i kvůli výběru herců.Cavill v roli Geralta je přesně tak tichý a neosobní, jak ho známe i z her, Ciri alespoň z počátku působí přesně tak otravně, jak se na rozmazlenou princeznu sluší a patří.Já jsem spokojená až na půdu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zaklínač

Pilot zprvu moc nevzal, nebyl moc vyprávěcí, měl sem trochu obavy, jako by teprv hledali formu podání, ale od druhého dílu to víc a víc nabírá na spádu a už člověka nepustí. Jako někdo kdo knížky nečetl, občas je to trochu matoucí, co je v minulosti a co teď, která postava je kdo, takže to chvíli trvá než se člověk zorientuje, to ale není nijak špatně. Každopádně to nutí to dávat pozor a hledat indicie, Henry Cavil jako Geralt nebyla špatná volba i když bych si doved představit i někoho staršího. Představitelka Ciri je neskutečně autentická, úžasná, casting se celkově dost povedl. Vizuál moc pěknej, hudba taky. Bard co doprovází Geralta jede spíš trochu muzikálovky namísto středověkejch balad ale budiž :D. Sem tam se tam mihne nějaký to dámský ňadýrko či obnažená půlka ale na GoT si to nehraje, to by nefungovalo. Sem ultra zvědavej jestli si to udrží nastavenou laťku, v porovnání s polským seriálem je to slušněj upgrade i dyž ten měl taky něco do sebe. I když by to mohlo bejt víc R-kový, kouká se na to příjemně a já sem spokojenej. Vzhledem k vysokým očekáváním si myslim že obstáli s přehledem a že budget na to měli a budou mít dycky slušnej.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Toss a coin to your Witcher :))

Seriál bol pre mňa prvým stretnutím so svetom Zaklínača, nemôžem teda zrovnávať s predlohou, no i bez toho som ako fanúšik žánru bola dosť nahypovaná. Výsledok síce nie je ani tak veľkolepý, ani tak produkčne namakaný, ako by som dúfala, má však vcelku výraznú chuť a zanechá stopu. Trikovo ide žiaľ len o ľahký televízny nadpriemer, rezervy má ako výprava, tak kostýmy. S hercami (až na samotného Cavilla, ktorý mi síce nevadil, ale ani ma neočaril) som dosť spokojná, hlavne Citra ponúkla veľmi zaujímavé charaktery. Napriek menšiemu počtu postáv mi bohužiaľ prišlo, že seriál nemal dostatok času sa naplno rozviť. Ak to ale beriem len ako úvod novej zábavnej fantasy, som spokojná. Scenár nie je vyslovene uhrančivý, vývoj postáv má slabšie momenty, avšak menšie zápletky niekorých epizód ukázali, že i z mála sa dá vykresať feelingom svojský a zaujímavý fantasy seriál, ktorý se nestratí. A soundtrack je extrémne vydarený.

Nový ambiciózny počin Netflixu nie je dokonalý, zďaleka však nejde o druhotriedny príspevok do žánru. 75-80 %

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Geralt of Rivia

Četla jsem knihy (zatím, ale ještě nemám dočtené všechny), hrála jsem hry a chtěla jsem dát šanci i seriálu. Zároveň jsem do toho, ale chtěla jít s tím, že se to nebudu snažit s ničím porovnávat a bude to pro mě zcela nový zaklínačův příběh. (Bohužel jsem ale asi oběma ovlivněná :D).

Z trailerů a různých ukázek a fotek jsem ze seriálového zaklínače měla trochu strach. A to hlavně když jsem viděla zbroj Nilfgardu. V tom se má obava naplnila - ta je naprosto otřesná. Každopádně tohle radši rozebírat nebudu.

Takže k příběhu. Příběh je naprosto bezva a dokonce se tam opravdu oběvují i určité části knih. (Jak říkám, jsou to části v knize jsou samozřejmě popsány více a my vidíme jen pár zrychlených scén, ale pro ten příběh to stačí). Co se dál týká příběhu, tak co mě trochu mrzí, jsou skoky v čase (to mě rozčilovalo i v knize). Kdyby tam alespoň napsali nyní a před X lety, ale nic. Samozřejmě po zkouknutí celé série jsem už věděla kdy, co, kde a tak, ale prostě mi ty skoky neseděly no. Potom, co se týká příběhu Yenefer (který v knize není nebo alespoň v těch, které jsem zatím četla), byl pro mě zajímavým zpestřením. Dál se mi líbí bitvy a celkově prostředí ve kterých se celý seriál odehrává.

Co se týká postav - začala bych asi hlavní postavou. Geralt of Rivia - Henryho jako zaklínače jsem si zamilovala, prostě ho hrát umí. Na Yenefer zatím doufám že si ještě zvyknu. V postavách jsem asi opravdu ovlivněná hodně hrou. Největší problém bude zvyknout si na Ciri a Triss. Ty jsem si představovala asi prostě jinak. Ale jak jsem nazačátku psala. Musím to brát celkově jako nový projekt. Takže budiž. No a Marigold mě osobně velice mile překvapil. Seriálový představitel mi na něj sedí možná i více než ten ze hry. No a příšery za mě velice povedené.

A hudba, tak ta je naprosto geniální. Musím říct, že přesně takovou jsem si k tomuto seriálu představovala a naprosto tam sedí.

Takže za mě je to pecka seriál a má láska k zaklínači nadále roste. Zamilovala jsem si nejdříve hry, potom knihy a teď i seriál. Takže za mě prostě 100%. A už se těším na 2. sérii.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Netflix, to se ti povedlo!

Měla jsem určité obavy, co se obsazení týká, ale už první minuty seriálu je odvály jako vítr podzimní listí. Okouzlena jsem se nechala vtáhnout do světa čarodějů, čarodějek, zaklínačů, trpaslíků, draků, elfů... Autoři příběh uchopili z úplně jiného konce a to mne nesmírně baví. Po sérii 1, na kterou jsem si udělala pyžámkový den, netrpělivě čekám na další pokračování.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Príjemne prekvapená

Musím sa priznať, že na tento seriál som sa dosť tešila. Knihy mám prečítané už veľmi dávno. Hádam od kedy vyšli. Už vtedy som si zamilovala príbeh cynického zaklínača s nulovým zmyslom pre humor :D Keď som sa neskôr dopočula, že to majú v pláne sfilmovať bola som nadšená a skeptická zároveň. Poznám ako takéto veľké nápady zväčša dopadnú.

Avšak tu sa im to náramne podarilo. Henry Cavill je ako Geralt úžasný. Zožrala som mu to aj s navijákom :D Yennefer je krásna a smrtiaca zároveň, presne ako v knihe.

Keďže som knihy čítala už dávnejšie, neviem posúdiť nakoľko sa držia knižnej línie alebo nie. Je pravda, že tie časové posuny mi zo začiatku robili problém. No zvykla som si na to.

Každopádne, už dávno som sa naučila, že nie je dobré čítať knihu bezprostredne pred alebo po pozretí seriálu, keďže mám potom tendenciu porovnávať. A to neprospieva nikomu. Predovšetkým objektívnosti k seriálu.

Avšak, môj celkový dojem zo seriálu je, že sa už neviem dočkať druhej série. :D

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jsem nepoliben...

knihama, hrou a dokonce ani trailer jsem nevidel.
Prvni radu jsem dokoukal...co taky na Stedrej den, mam k nemu dost pripominek, ale v zasade koukatelnej...ale jako spousta jinejch, trochu me to nudilo a asi tomu v mejch ocich uskodil ten WITCHERhype kterej uz od hry kolem nej byl.
Jako pozitivni vidim Supermana, me tam sedi...klidne by mohl trousit vic hlasek, prefiknout vic zenskejch...ale u me dobry.
Dialogy nic extra, otravilo me jako i v jinejch serialech ty retrospektivy, klidne to mohlo jit chronologicky, ale asi "zakon prekvapeni"...nevedel jsem moc co cekat, byl jsem relativne spokojenej, ale povazuju to za docela promrhanej pocin, urcite to slo lip
Chvilema to vypada ze se scenaristii nedokazali rozhodnout co chtej vlastne psat, Ciri me zrovna neuchvatila, ale to je vec osobniho vkusu...

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Určitě ano

Ani jsem nevěřila jak mě tenhle seriál vezme každá epizoda byla napínavá a něčím zajímavá strašně se těším na další díly protože seriál zkončil strašně napínavě
A jsem strašně ráda že udělali dabing
Fakt strašně dobrý seriál za mě je to na 100%

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nečetla jsem knihy ani nehrála hry, abyste si udělali názor dokoukejte první řadu

Mám slabost pro nadpřirozené seriály, takže jsem se na Zaklínače těšila i jako člověk nepolíbený herní ani knižní sérií. Hype, který seriálu předcházel, mě strhl také, takže jsem měla velká očekávání i kvůli hlavnímu herci, který se vrátil k natočení tohoto seriálu.
Na seriálu bylo vidět, že si tvůrci pořádně mákli a dali si záležet na kostýmech, prostředí i hercích (až na pár výjimek).
Pro mě jako neznalce her ani knih bylo velmi těžké se v seriálu zorientovat, kdyby vedle mě nebyli kamarádi, co mají načteno a/nebo nahráno a nedovysvětlovali by některé věci (třeba že čaroděj/nice a zaklínač jsou zcela jiného původu a je mezi nimi velký rozdíl), asi bych to po prvních dvou epizodách vzdala. Což by ale byla chyba. Po prvních třech epizodách to začne trochu dávat smysl (dojde vám - nebo aspoň mě až tehdy - že souběžně běžící linky se odehrávají v jiném čase), u na konci šesté a během sedmé všechny dílky skládačky zapadnou na své místo a osmý díl si užijete. První řadu beru jako odrazový můstek pro další a ne jako typickou první řadu seriálu, která musí bojovat o prodloužení.
Při skákání mezi různými časy by byl bonus, kdyby tam podobně jako u historických seriálů byl doplněný třeba rok na obrazovce nebo jasné, že jde o flashback, ale člověk se v tom pak zorientoval, takže to bylo v pohodě.
Co mě osobně vadilo jako člověku, který nezná pozadí děje, tak by se mi mezi scénami hodila mapa, kde na Kontinentu se postavy pohybují, jak daleko jsou od sebe místa vzdálená apod.
První řada nebyla zklámáním, ale nenaplnila ani hype, považuji ji za rozjezdovou, takže za mě zatím 70 %.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí