Černobyl

Černobyl (Chernobyl) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
F.Valek

4. června 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"Jsme ozářeni nadšením..." :D

V první řadě nechápu, proč je seriál tak šíleně oceňován a veleben, když tu máme dokumenty, které o katastrofě pojednávají, už celá desetiletí... Ale víte vy co, já to vím, protože autoři seriálu vhodně dodali stylizaci a dali obětem tváře. Tohle ztotožnění a možnost někomu fandit, kvalitně kombinované s dokumentárními prvky (protože co je kvalitnější než realita), má silný katarzní účinek a po prvním díle mi bylo zle, po čtvrtém totální depka apod.

Sice vím, že to hodně lidí naštve, ale myslím si, že spousta lidí si to pochvaluje proto, že to je prostě jen zábavnější než dokument (a je trošku blbé, že na to přišli až teď), spousta lidí si to pochvaluje hlavně proto, že reálné katastrofy se ze zvyku nekritizují a teprve až věrní fanoušcí seriálů to možná ocení z pohledu seriálové tvorby. Ale ono fakt není co kritizovat, možná trošku vleklé tempo, ale je to popis historie, na tom není nic neobvyklého, takže já fakt nemám nic proti. :D

Je to tak silné, řvu tu u toho. :( Krásné, emocionální, reálné a oslovující, důstojné a prostě úžasné.

Avatar uživatele
Vercy

31. května 2019

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

“Is there anything more frightening than people?”

Mrazivá, napínavá, hrôzostrašná a to najhoršie pravdivá. Taká presne táto miniséria je. Prvý diel vás okamžite odrovná a ďalšie diely ničím nezaostávajú. Stále napínavý dej, heroické skutky postáv a naozaj nepríjemný no o to pravdivejší pohľad na mnohé obete a celkový dopad tejto obrovskej katastrofy.
Skvelé herecké výkony a naozaj krásne vizuálne spracovanie seriálu dodávajú na vážnosti.
Jediné, čo mi v tomto seriály chýba je ruský jazyk, keďže je natočený v angličtine. Ruština by mu dodala ešte viac autentickejší nádych, no to je naozaj len malý kúsok k vytknutiu.

Avatar uživatele
Umbaros

10. června 2019

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Každý myslí, že o té katastrofě ví. Skutečně?

Každý o Černobylu slyšel, každý to jméno zná, ale jen málokdo vlastně skutečně tuší o jak závažnou katastrofu v dějinách lidstva šlo. A tehdy se závěrečnými titulky se dostaví pravá husí kůže, když vidíte a vnímáte tu pravdu. Tehdy Vám skutečně dochází, že ono se to vážně stalo.

Kvituji s povděkem, že po dlouhé době mě seriál nutil přemýšlet a uvažovat. Ať už třeba nad tím, jak ideologie může zastínit zdravý rozum, i když to asi nebyl ten pravý účel seriálu. Nebo třeba zda nás může v budoucnu potkat podobná katastrofa.

Osobní výtku mám pouze k prvnímu dílu, kde se mihne hromada ruských jmen, která byla pro mě těžko zapamatovatelná a stávalo se mi, že jsem se místy ztrácel. Nicméně to je tak zanedbatelná výtka pod čarou, že vlastně nestojí za řeč.

Pětidílná série Černobylu sedí, člověk nemá čas vydechnout. Přesto bych každému doporučil, dát si alespoň jednodenní pauzu po každém díle. Zapřemýšlet o tom co vlastně vidím pro mě u tohohle seriálu bylo zásadní. Černobyl není žádná oddychovka. Rozhodně je však důstojným pohledem do naší minulosti, kdy ve mně vyvolal řadu otázek. Adept na seriál roku 2019.

Avatar uživatele
Pajky

18. června 2019

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nukleární katastrofa v Černobylu

O katastrofě v Černobylu slyšel dříve či později nejspíš každý z nás a HBO se z toho nyní podařilo vytřískat pořádně nabušenou minisérii. Ale je třeba si uvědomit, že to nutně není rekonstrukce událostí, i když se jim tvůrci snaží přiblížit, jak je to jenom možné.

Stejně tak je třeba přiznat, že hype a chvála, které seriál obklopují jsou více než zasloužené. Určitě to stojí za podívání. Ale rozhodně to není nic příjemného na sledování (v tom dobrém slova smyslu), ale alespoň to člověka donutí se zamyslet. Zobrazení režimu v Sovětském svazu a vlastně celé události se mi zamlouvalo. Jednu výtku bych ale přeci jen měl. Chápu, že se tvůrci rozhodli pro angličtinu místo ruštiny, ale nechápu proč tam potom hlášení rozhlasu jsou v ruštině. Drama už nebylo třeba přidávat, toho bylo dost i bez ruštiny.

Jak jsem již říkal, HBO se zadařilo a seriál dostává svému hypu. Chvála je zasloužená, bylo to silné pokoukání a zajímavý zážitek, který doporučuji vyzkoušet.

Avatar uživatele
Redmarx

26. května 2019

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Kvalita na prvni pohled

Fakt dobry, vypada to hodne realisticky a asi spousta veci i tak byla. Clovek nechapal, jak to mohli tak tutlat, rikalo se no rusaci, asi byli vsichni ozraly. Ovsem ted je jiz chapu vic, nemohli tomu uverit ani kdyz to videli na vlastni oci. Ono to dneska mladi lide nepochopi, ale v tom rezimu nepripadalo selhani v uvahu a kdyz, tak si to kazdy musel brat osobne, byl tak naucen. Tudiz je pochopitelne, ze proste neverili ani vlastnim ocim.

Dal bych 100%, ale doslechl jsem se, ze ta zenska ta fyzicka, jak tam jede z toho jadernyho institutu, tak ze v realu to byl chlap, ovsem holt anglicka produkce, museli to genderove vyvazit. Pokud se tam neobjevi nejakej homosexual (v SSSR nemozne), tak jim gender promijim.

Avatar uživatele
Adla.h

11. července 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Více toho záření, prosím .-)

Na tento seriál jsem slyšela samou chválu, tak jsem se o jeho výjimečnosti musela na vlastní oči přesvědčit :-). A rozhodně jsem už po pár minutkách nelitovala. Téma černobylské havárie mě už od mládí zajímalo (však jsem se taky nadělala těch referátů :D), proto jsem celkem dost informací věděla. Ale seriál Černobyl mě v mnohých faktech dokázal ohromit. Bylo to naprosto něco jiného vidět osudy lidí, které výbuch zasáhl, než o tom jenom číst. Veškerá fakta tak nějak dostala hlubší význam. Navíc oceňuji i článek zde na serialzone, který navíc ukázal, co bylo v seriálu krapet přibarvené, a co naopak ne. Za mě rozhodně parádní podívaná, u které někdy jen zíráte s pusou dokořán, když vidíte, čeho jsou lidé schopni. Určitě bych uvítala i více dílů :-).

Avatar uživatele
filmmovier

15. června 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál roku

Nejlepší seriál roku? Naprosto bez pochyby. Špičkové, neskutečně temné a mrazivé a lepší, než jakýkoliv dokument. A navíc díl od dílu mrazivější a hrozivější. Finále je prvotřídní rekonstrukcí celé katastrofy. Dokonalé herecké výkony. Neskutečně brutální atmosféra. Úchvatné, precizní a o to děsivější, že je to REÁLNÉ, nepřikrášlené, ať si Rusové ve své chystané nové verzi tvrdí, co chtějí. Famózní případ komunistické lhostejnosti a zrůdnosti. K naprosté dokonalosti nechybí vůbec nic. První dva díly jsou navíc jen slabým čajíčkem proti tomu, co všechno přijde pak. Adept na všechny myslitelné ceny. A zasloužený. 100%.

Avatar uživatele
2.S.B.8

10. června 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalita

Oo áno, konečne zas jeden kvalitný seriál, dočkali sme sa a ja som rada, že to bola len mini séria !

Krásne spracovaný príbeh skutočne smutnej udalosti, ktorá otriasla svetom.

A ja ďakujem za zimomriavky, ktoré som pri seriály mala !

Viac takýchto výborne spracovaných seriálov.

Avatar uživatele
Tereza Jiroušková

12. května 2019

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Chernobyl ...

Jedna z nejhorších katastrof v historii lidstva! Po prvním zhlédnutém dílu musím říct, že je to skvěle natočeno. Nikdy mě nepřestane udivovat jak Sovětský svaz vše tutlal a jak jim bylo jedno kolik lidí kvůli tomu zemře. Viděla jsem několik dokumentů, ale tohle je opravdu realistické a syrové.

Avatar uživatele
zuzana.mrak

11. května 2019

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Otřesné

Úžasně syrově natočeno, viděla jsem jen první díl a pomalu se chystám na další, ale je to síla. Naprosto otřesné, jak to rudý bratr ututlával a nechal lidi žít v nevědomí. :-(