plakát seriálu

Da Vinciho démoni

(Da Vinci's Demons)

Názory uživatelů

Konec Da Vicnciho démonů, začátek Leonarda...

Právě jsem dokoukala poslední díl 3. série a jsem zklamaná, že už je konec a nebude žádná další série. Přesto je pravda, že je někdy potřeba v nejlepším přestat a jelikož konec zůstal otevřený, můžeme si jen domýšlet, co dalšího se mohlo stát, nebo co se doopravdy podle skutečnosti stalo. Myslím, že zakončení tohoto seriálu bylo skvělé a poslední díl tomu nasadil korunku.(posuďte sami až to dokoukáte)

Seriál mě zaujal hned od začátku. Miluji kreslení a obdivuji genialitu a schopnost vnímání jakou měl Leonardo da Vinci. Velice se mi líbilo grafické znázorňování toho, co Leonardo vidí a vnímá. Ale zdá se mi, že v posledních dílech už takto znázorňováno nebylo téměř nic až na pár výjimek a to mě trošku mrzelo. V seriálu rychle ubíhal děj a herci skvěle zvládali své role.

Určitě je to seriál, na který bych se podívala znovu. Vysloužil si tak místo mezi mými nejoblíbenějšími.:)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Strhující podívaná

Seriál dokáže zaujmout již od první epizody a z vysoko nasazené laťky nic neztrácí ani s dalšími shlédnutými díly. Děj rychle utíká, herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni a hlavnímu hrdinovi role dokonale sedí. Velké plus, které činí seriál ještě zajímavějším, jsou momenty, kde se kombinují hrané scény s animacemi představujícími Leonardovy představy. Z celého seriálu čiší profesionalita, vyladěnost detailů a divák rozhodně nemá pocit, že se jedná o nějaký laciný druhořadý kousek.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zklamání

Když seriál začínal, měla jsem ho opravdu ráda. Někomu sice neseděl Tom Riley v roli Lea, ale mně se líbil. Grafické efekty byly zajímavé a znělka byla ohromující. Také se mi líbilo, že tam bylo spoustu vtipných hlášek a seriál tím byl odlehčený. (100%)
Každopádně nevím, co se stalo, ale co se dělo v druhé sérii... to bylo otřesné. Přehnaně dramatické scény, které nedávaly vůbec smysl. Na historii se úplně vykašlali a celé mi to přišlo, jako by se i tvůrci zhulili.
Měl takový potenciál! Očekávala jsem umělce a vynálezce, ale dali mi spíš bojovníka, politika a Nostradama xD (50%)
Třetí série mě bohužel prvním dílem už nezaujala a vzdala jsem to, ale je to škoda.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The whole point of progress is overreaching.

Leonardo da Vinci (resp. renesanční umělci celkově) patří mezi mé oblíbené tvůrce, a protože trailer vypadal dost slušně, bylo mi jasné, že Da Vinci’s Demons dám minimálně šanci, pokud nic jiného. Inu, jenom u šance to nezůstalo, celý seriál jsem sledovala s napětím a celkem nadšeně. Už jsem slyšela názor, jak se mi tohle mohlo líbit, pokud se skutečně zajímám o renesanční historii, ale já holt tyhle „historické“ seriály neberu až tak vážně nebo směrodatně. Je to podobné jako s knižními předlohami. Jakkoliv by byl člověk rád, kdyby to natočili na chlup přesně, holt to nejde a já jsem ráda, že se od toho dokážu oprostit, protože jinak by mi uniklo více než dost skvělých děl.

Mezi taková díla patří právě i Da Vinci’s Demons, kteří takové nároky splňují snad na všech frontách. Herecké obsazení – na jedničku. Tom Riley se své role zhostil skvěle a snadno se zařadil mezi mé oblíbené herce. Musím vyzdvihnout epizodu Tower z první série, ta byla naprosto vynikající, a to nejen z hlediska hereckého, ale celkově byla natočena skvěle. Vizuální zpracování je další věc, za kterou si seriál zaslouží velebení, stejně jako hudební doprovod od Beara McCrearyho.

All in all, je to seriál, který si zaslouží zhlédnutí a vysoké hodnocení, zvláště ve chvíli, pokud člověk dokáže odhlédnout od několika možných nelogičností, stejně jako možná několika lehce přehnaných okamžiků. Plus lze určitě připsat i za to, že tvůrci seriál zbytečně nenatahovali a skončilo to relativně v tom nejlepším, protože i když by se nepochybně daly vymyslet další zápletky, tři série podle mě bohatě stačí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Detektiv Da Vinci

"Let your work speak for what you believe and love. - Nechť tvá práce vyjadřuje, v co věříš a co miluješ." Andrea del Verrocchio (s02e10)

Hned ze začátku si musíme ujasnit, že reflektovat historické událostí není úkolem tohoto seriálu - je to fantasy. (Deal with it!) No a svým způsobem je to i detektivka, neboť Leo musí vypátrat mnoho věcí a jako génius obecně zastane i roli génia detektivního.

Mě to strhlo - ať už příběh, zápletky, zhmotňováni Leových představ nebo celý herecký ansámbl. Všimli jste si úvodní titulkové sekvence? Dost cool, a taky je to "spoilerová mrška" - ale to vám (aspoň mě teda) dojde až když tu scénu uvidíte, a tím pádem to až tak spoilerové není no. Co oceňuji je vynalézavost tvůrců - provázanost fikčního světa s reálnými postavami. (I did my homework) Škoda jen, že "triky" (záběry na města) jsou dost nereálné (prostě já tu počítačovou grafiku prostě vidím), ano je to televize, a ta nemá rozpočet jak film, ale kazilo mi to celkový dojem. ->
Jediná výtka protože jinak jim všechno beru/"žeru i s navyjákem".

Neukončenost mě pěkně naštvala (neodvažuji se to nazývat cliffhangerem, protože až tak strašné to nebylo) ale jinak Da Vinciho Démoni jsou nezapomenutelní, a proto tak familiérně. = 80%

PS: Miluji Leova gesta (hýbání prsty) když přemýšlí, a taky dost "weird bromance" Leo - Girolamo.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalitní seriál...

Da Vinci's Demons je seriál který vás chytí a nepustí. Teda u mě to tak bylo. Sice vím o tomto seriálu dlouho, i tak jsem se stále nedokázal odhodlat, k tomu abych si pustil alespoň první díl. Ale jednoho dne to přišlo. A už jsem se vezl. Během 3. dnů jsem sjel první sérii, a teď zrovna sleduji 2. sérii. A musím říct že to je hodně dobré, kvalita od první série dost pokročila, i když ta první byla dost dobrá :) Ale fajn nepředbíhejme. Když jsem si pustil první díl, první co mě napadlo bylo Assassins Creed :D Ano, přesně tak :) Prostředí bylo prostě úžasné! Škoda že později už se moc na prostředí Renesanční Itálie moc nehraje :( I tak je ale vizuál oku lahodící :) Po pár dílech jsem si začal všímat i toho že postavy mají určité kouzlo, a casting je rozhodně jeden z nejlepších :) Dále hudba, o té se nedá říct nic jiného než okouzlující :) (myslím sountrack). Ten je spolu s Vikings, Got, nejlepší jaký se dá v dnešních seriálech slyšet. Nebudu se dál rozepisovat, a všem vřele doporučuji. Pro stanici Starz je to úctyhodná náhrada za Spartaca.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prichádza Maestro

Ako je u mňa zvykom tak seriály sledujem po skončení / zrušení v maratóne. Nevyhol sa tomu ani seriál Da Vinci's Demons. Počkal som si za správou o jeho ukončení a potom v priebehu týždňa pozrel všetky tri série.

1. séria
Geniálna, fantastická. Bál som sa, že ďalší historický seriál na Starz neuspeje, ale mýlil som sa. Už prvá epizóda Vás pohltí a musíte si hneď pozrieť ďalšiu a ďalšiu. Predstavia sa všetky postavy a niekoľko hádaniek a vy už len čakáte kedy ich vyriešia.

2. séria
O niečo slabšia ako prvá séria, ale stále si dokáže udržať Vašu pozornosť. Presúvame sa do nových destinácií, spoznávame nové postavy a dostávame odpovede na niektoré hádanky.

3. séria
Dosť slabá séria v porovnaní s predošlými. Pri mnohých epizódach som sa nudil a čakal kedy skončí. K záveru sa to trochu zlepšilo. čo sa týka samotného finále tvorcovia si nechali otvorené dvierka na prípadné pokračovanie, čo pri seriáloch nemám rád, ale aj tento koniec bol pre mňa uspokojujúci.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Goyer’s Fantasmagories

Po první sérii to vypadalo, že si autor dopřával při psaní stejně jako Turek z plna hrdla (a především plic) hodně trávy. Jeho pseudohistorická vize da Vinciho s využitím animace na zvýraznění jeho nápadů či vynálezů byla efektní a i děj se dal vcelku sledovat. Ovšem po 4. díle druhé řady to vypadá, že autor přesedlal na piko. Jsou chvíle, kdy člověk neví, jestli to ještě myslí „vážně“, nebo je už daleko na tripu. Spíš to druhé, protože poslat da Vinciho do jižní Ameriky mezi červené podprsenky vyžaduje opravdovou fantazii.
Tohle mi opravdu nesedlo a tak dávám 60 %, jako průměr i s první řadou (té jsem dal 80% - šmankote, zřejmě jsem si šluknul taky)…

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Genius

Už dlouho obdivuji Leonardovu práci, a tak jsem moc dlouho neváhala a pustila se do prvního dílu tohoto seriálu. Jako první mě velmi zaujal mladý Leonardo. Rozhodně to nebylo nic z toho co jsem očekávala. Každopádně mě velmi baví. Jeho neposednost a nápady, jsou až úsměvné. Líbí se mi grafické zpracování jeho myšlenek i výtvorů. Zbožňuji Leonardův humor. Postavy jsou skvělé, že i ty záporné si hned zamilujete. Zamlouvá se mi i ta mystická, náboženská část příběhu. Rozhodně celý seriál oplývá plno záhadami.
Pokud má někdo rád umění, historii a touží po pár nahých hrudí, rozhodně je tento seriál pravou podívanou. Velmi mě oslovil a věřím, že osloví i vás.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Da Vinci

Mě seriál velmi oslovil. Baví mě pozorovat jak Da Vinci přemýšlí (vizuální zpracování, animace a efekty). Baví mě jeho osoba vůbec a podle mě je dobře ztvárněna. Baví mě prostředí kde se vše odehrává. A hudba v seriálu mu dodává tu správnou atmosféru. Po tom jak skončila první série už se moc těším na druhou a určitě by mi nevadilo, kdyby to tou druhou neskončilo.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Leonardo s velkým L

Leonardo DaVinci...pokud si představíte starého uznávaného umělce jste na velkém omylu. DD nám ukazují nový pohled na život tohoto malíře než se stal legendou. Tom Riley je jako Leonardo naprosto geniální ale postavu kterou já osobně miluji je Riario Blakea Ritsona. Tuto dvojici prostě musíte milovat (nebo alespoň jednoho z nich :D). DD podle mě (a za tento výrok budu pravděpodobně ukamenována :D) dosahuje úrovně Sherlocka ač je to rozdílný žánr. Ať se mnou budete souhlasit či nikoliv vřele doporučuji.

100 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Da Vinci před tím, než se stal Da Vincim...

...alespoň podle tvůrce Davida S. Goyera. Musím se přiznat, těšil jsem se jako malej kluk, protože jestli něco zbožňuji, jestli je něco, na co se opravdu rád koukám, pak je to sledování inteligentních lidí a to Leonardo byl.

V době psaní tohoto názoru, mám za sebou pilot, který jsem si maximálně vychutnal. Když ne díky skvělému soundtracku, když ne díky nezastavitelnému tempu, který seriál nabral, když ne díky zpracování Leonardova myšlení (narážka na sledování pohybu ptáků vypuštěných z klece) a když ne kvůli překrásnému prostředí, tak kvůli hlavnímu herci, Tom Riley se perfektně našel, roli si užívá, jeho grimasy a celkové chování fakt žeru a co víc, Leonarda mu věřím. Mladý, vysoce ambiciózní, inteligentní, neskutečně zručný a šikovný, arogantní - jo, tohle můžu a nemůžu se dočkat na další díly a slibovaných 5, 6 sezón protože věřím, že bude jenom líp...

V neděli odpoledne člověk lepší oddychovku prostě nenajde....

100 %
74 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
74 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Da Vinci jak ho neznáte.

Tak na Da Vinci's Demons jsem se těšil dlouhou dobu. Už od pilotu je seriál nabytý akcí. Zápletka, která díl za dílem perfektně graduje, všechno perfektně podtržené dokonale vybranou hudbou. Jediné co by se mohlo ještě zlepšit je Florencie, myslím, že by si seriál zasloužil lepší grafické zpracování. No a co se týče postav, není co vytknout, každou postavu jsem si během chvíle oblíbil, každý z herců zahrál svojí roli perfektně.
Da Vinci mi chvílemi připomínal filmového Sherlocka, šílený a naprosto geniální člověk, jehož mysl dokáže vše, co si zamane, perfektní. Už se nemůžu dočkat dalších dílů, konec série vyvolává spoustu otázek a perfektně připravuje půdu pro nadcházející díly. Už aby tu byli!

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Genius cannot be contained

Seriály tohto typu sú tie pravé pre mňa a zhliadnutie DD bolo pre mňa tým správnym krokom. Seriál si ma získal pilotom, ktorý stál za to.
DD predstavujú Leonarda v trochu inom svetle ako by sme ho mohli poznať. Leo Toma Rileyho je bláznivý, excentrický, geniálny, svojský, plný rozmanitou paletou grimás a emócií. Tom podavá skvelý herecký výkon a jeho Leonardo Da Vinci je viac než uveriteľný. No ani ostatní herci za ním v ničom nezaostávajú, nestoja v jeho tieni. Musím vyzdvihnúť aj Blakea Ritsona, ktorého Riario je dokonalý psychopat a protiklad k Leovi.

DD si získa človeka aj námetom, ktorý je zaujímavý a popretkávaný napätím, tajomnosťou, intrigami. Zápletky sú pomaly rozmotávané a my tak dostávame odpovede na niektoré otázky ale tiež sa objavujú nové záhady. Všetko plynie plynulo tak ako má, nič sa neženie dopredu a na nič sa netlačí. Seriál je doprevádzaný hudbou, ktorá scény doplňuje tak ako má a navodzuje tú správnu atmosféru. DD sa nebojí poukázať na skazenosť cirkvi v tom období a ukazuje je bez nejakého pozlátka. Za zmienku stojí aj vizuálne spracovanie, efekty a animácie, ktoré krásne podtrhujú Leove myslenie.

Koniec prvej série poskytol mnoho nových otázok do druhej série a ja sa na ňu už teraz teším. DD určite odporúčam, netreba sa zľaknúť a skúsiť to.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kdo umí, ten umí

Prvním, co mě na tomto seriálu dostalo, byla hudba a vizuální stránka, obou z rukou mistra. Hudba krásně podkresluje celkovou atmosféru, do každé scény se perfektně hodí a to vizuální zpracování, to je prostě nádhera.

A pak tu je Tom Riley, prakticky neznámý herec, nicméně.. holy crap! Nic jiného na to ani říct nejde. Leonardo Da Vinci je dosti excentrický člověk, na svou dobu dalo by se říct rebel a tak Tom Riley rozehrává úchvatnou hereckou symfonii, která skvěle a naprosto uvěřitelně zachycuje každou jeho stránku, každou jeho emoci. Samozřejmě netuším, jak moc se to vzdaluje od historické pravdy, ale v jeho podání je Da Vinci naprosto neodolatelný sympaťák a ještě k tomu génius. No co by mohlo bejt za lepší hlavní postavu?

Co se týče seriálu celkově - máme tu napětí a tajemno, máme tu naprosto otevřeně ukázáno, jak zkažená církev může být, máme i nádherné prostředí, je tu vše, co by dobrý seriál měl mít. Je to zkrátka jeden z těch seriálů, kterej mě naprosto dostal už během pilotu. Jen tak dál!

90 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Géniova duše

Dnes jsem dokoukala poslední díl tohoto skvělého seriálu a musím říci, že mne maličko mrzí, že to byl opravdu poslední díl.

Dle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Seriál je už od prvního dílu velice kvalitně zpracovaný, což se nedá u všech seriálů říct.

Do kolen mne dostala už úvodní znělka. Ještě nikdy jsem snad neviděla tak skvělou úvodní znělku. Další věc, co mne velice zaujala bylo "znázornění" Leonardovo myšlenek.

Co se týče hereckého obsazení, všichni herci si vedli opravdu výborně! Co se týče mých oblíbených postav, tak do nich určitě patří Leonardo, kterého herec Tom Riley ztvárnil opravdu neskutečně a tohoto herce jsem si velice oblíbila. Mezi další mé hodně oblíbené postavy rozhodně nesmím zapomenout zařadit Riaria, což je takovej ten "badass", který nesmí chybět v žádném seriálu! Většinou takové postavy nemusím, ale Riario mne nějakým způsobem ohromil. Co se týče dalších oblíbených postav, určitě také nesmím zmínit Zorastera, Vlada a v neposlední řadě také Nicca.

Nechci to nějak zdlouhavě okecávat, takže..

Každý kdo má rád seriály z historického prostředí, určitě seriál můžu doporučit, i když někteří "hnidopichové" tento seriál určitě zavrhnou. Tento seriál je skvělý už jenom proto, jak je celý pojatý, je to takové malé "umělecké dílo", takže to tak zkuste i vnímat.

Jak už jsem se zmiňovala v předchozích odstavcích - seriál je kvalitní a napínavý už od začátku, je zde skvělé herecké obsazení, takže hodnocení nemůže být jiné než 100%! :-)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak tohle se opravdu povedlo

Tento seriál je prostě parádní. Velice se mně líbí jeho vizuální stránka a kupříkladu úvodní znělka, tak ta je jednoduše luxusní. Příběh jako takový je určitě zpracován kvalitně. Tudíž nenudí, zaujme a nejednou překvapí či šokuje. Co se všech sérii týče, tak rozhodně nemají klesající kvalitu, ale jsou všechny velice kvalitní. Velmi kvituji i samotné herecké obsazení. Za sebe musím říct, že všichni herci hrají své role více než uvěřitelně a setsakramentsky dobře. Vcelku mě mrzí, že 4 sérii už seriál mít nebude, ale na druhou stranu je zase fajn,že příběh je řádně ukončen. Pokud tedy stále tápete nad sledováním tohoto seriálu, tak za sebe ho rozhodně sledovat doporučuji.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Génius Leo da Vinci

Seriál mě zaujal hned od prvního dílu. Da Vinci je všestranný a na svoji dobu neuvěřitelně vyspělý. Teprve až když jsem začal sledovat Da Vinciho démony, mě tahle úžasná osobnost začala zajímat víc. Postava je taky skvěle zahraná.
Na seriálu mě nejvíc baví sledovat Leonardovy vynálezy a spory Florencie s papežem (ty už ale ve druhé řadě k vidění moc nejsou). Naopak moc nemusím jeho vidění a halucinace.

1. řada - 80%, 2. řada - 75%. Těším se na třetí.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Audacem fortuna iuvat

Odvážné pojetí příběhu o mistru Leonardovi. Zprvu jsem nemohl zkousnot samotného herce, který Leonarda hraje - hnědooký brunet s krátkými vlasy! Nevím proč, ale vždy jsem si Leonarda představoval jako tmavšího blondýna s modrýma očima a středními až dlouhými vlasy. Chyba lávky! Seriál je jiný a vydává se jinou cestou. Nepředstavuje nám Leonarda takového jakého ho známe, ale... novodobějšího. Není zde žádný předstudek a žádný mezník. S Leonardem se teprv seznámíme. Jak jsem nemohl ze začátku herce vystát - postupně jsem si na něj přivykl a dokázel mne o své roli přesvědčit. Z dalších obsazení musím pochválit Elliota Cowana v roli Lorenza - ten je ve své (i když nevím proč) malé roli významné historické postavy jedinečný. Nad historickými nonsensy se nebudu pozastavovat. Je to přeci seriál a né dokument. Jediné co bych si přál, aby seriál zachytil zavraždění Francesca de' Pazzi, neboť více renezanční vraždu/odvetu neznám. (Spoiler: Pro neznalé vysvětlím: Byl oběšen na velmi krátkém provaze aby nedošlo ke zlomení vazu, kdy před samotným oběšením mu byla rozříznuta dutina břišní takovým způsobem, aby mu při zhoupnutí na provaze vyhřezly ven všechny vnitřnosti) :)
Seriál je zajisté lepšího průměru a dofám, že se dočkám více sérií.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pseudohistorický seriál

Ne, tohle není vážně pro mě. Stejně jako mě neoslovila drtivá většina moderních historických seriálů s důrazem na intriky a se, nechytil se u mě ani můj oblíbenec Leonardo. Show sice nabízí dostatek originality proto, aby vykouzlila úsměv na tváři, nicméně v ostatních momentech se zvrhává k laciné kopírce a sebestřednému nic neříkajícímu blastu. Navíc to zpracování neobstojí ani v porovnání s kteroukoliv epizodou dvojkové série Assasins Creed. Dám tomu možná ještě časem šanci pokud se seriál chytne, avšak je mi jasné, že si své diváctvo tahle sonda do pseudohistorie najde.

60 %
59 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Da Vinci ako som si ho nepredstavovala

Vždy som si predstavovala Leonarda Da Vinciho ako starého šedivého a bradatého deduška, a nikdy som si nemyslela, že Da Vinci môže byť taký pekný :D čiže za herca, ktorý hrá Leonarda dávam plus :D Celkovo tento seriál hodnotím pozitívne, veľmi sa mi páči, a už sa neviem dočkať 2. série. Nie je to seriál, ktorý by sa každému páčil, ale kto pozná seriál The Borgias a páči sa mu, bude sa mu páčiť aj toto.

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Další historický úspěch...

Tak trochu jako když spojíte Tudorovce a Saprtaka. Neříkám že to byl špatný tah spíše naopak, mohli by si ovšem odpustit mísy trošku "úchylnější" scény ale to je Sratz a s tím se musíme vyrovnat.
Jak už jsem naspal tohle můžeme srovnávat s málo seriály (nejblíže jsou podle mě opravdu Tudorovci a Spartakus) ale v Da Vinci's Demons se setkáváme s něčím novým a velice zajímavým. Ono už samo téma Da Vinci přiláká k obrazovkám dost zvědavců kteří si přejí vidět počátky Da Vinciho největších výtvorů Myslím že Starz má dobře našlápnuto, jen musíme doufat že si seriál udrží kvalitu i v následujících dílech. Pro originalitu a dobré herecké obsazení a opravdu luxusní hudbu které vévodí titulková skladba hodnotím vysoko.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

DaVinci

První díl vypadal strašně odpudivě, co se efektů týče, pak se to zlepšilo a tím bych efekty nechal na pokoji. Příběhově rozporuplné, po historické stránce strašná blbost, lepší díly se střídají s horšími, lepší zápletky doplňují horší. Ovšem hudba je výborná, obsazení výborné (Tom Riley a Alexander Siddig), postavy naprosto dokonale napsané a díl od dílu se to zlepšuje a mě to baví čím dál víc (i když DaVinciho homohrátky a píchání prasete by se opakovat nemuseli). Vizuálně je to velmi působivé, výprava je bohatá, jen ty košile by mohli nosit trochu více zaplé, chlapské hrudníky mě totiž vůbec nezajímají. Jinak je to ale kvalitní seriál, který se rozhodně nemá za co stydět, je tam dost zvratů, postavy se bohatě vyvíjejí, hrdinové a padouši nejsou tak průhlední, jak by se mohlo zdát a je to celé velmi nepředvídatelné a za to je rozhodně další velké plus... Mě to baví a rozhodně budu sledovat dál, je jen málo tak kvalitních "historických" seriálů. A o historickou přesnost v těchto seriálech nikdy nešlo, takže (i když je to tady už moc sci-fi, nevadí to, ale občas naštve). Po prvních pěti dílech za 80% a vyvíjí se to moc dobře...

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Leo a jeho parta

Z první série jsem byla nadšená. Leonardo byl fakt sympaťák, kterého si člověk nutně oblíbil. Prostředí skvěle ztvárněné, zápletka zábavná. Následující dvě řady už to nějak nebylo ono... Příběh se posunul daleko za hranice uvěřitelnosti, záležitost s Labyrintem a Syny Mithry nebyla zrovna můj šálek čaje a celé se to podle mě tak nějak zvrhlo. Takže na jednu stranu dobře, že seriál skončil dřív, než upadl definitivně. A že to byl opravdu dobře provedený konec.
Na druhou stranu jsem si silně zamilovala většinu seriálových postav. Geniální Leonardo je samozřejmost, ale co by asi tak zvládl, kdyby neměl po boku kamarády? Zoroaster, Nico, Vanessa, Lucrezia (a nakonec i Sophia, ze které se vyklubala celkem príma holka) - bez nich by to prostě nešlo. A všichni do jednoho (společně s Lorenzem a Clarice) mi budou chybět.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Steampunk jak má být

Docela dlouho jsem se odhodlával se na tento seriál podívat. A až jsem se odhodlal, tak mě tohle dílko již nepustilo. Přesně jako opiová dýmka, kterou si hrdinové občas dopřáli. Musíte ji dokouřit až do konce.

Je tu nádherné ztvárnění středověké Itálie. Na jedné straně uvolněná a otevřená Florencie a na druhé nábožensky rigidní Řím. Je to také doba technologických objevů. Doba velkých i malých válek. A je to doba, kdy velká část našeho světa zůstávala stále neprozkoumána.

Mix končícího středověku, náboženství, nových objevů, nastupující technologie, ale i mysticismu je ideální kulisou, která seriálu skvěle sedí.

Postavy jsem si velmi užíval. Kladně hodnotím racionalitu, se kterou jednají. Líbí se mi, pokud včerejší nepřítel může být zítřejší spojenec nebo i přítel. Život je v této době příliš krátký na to dělat závěry jednou pro vždy.

Shrnuto a podtrženo slovy mistra. Tenhle kousek musíte vidět a vychutnat si ho jako umělecké dílo, do kterého se pomalu, ale jistě kus po kousku složilo.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Demons

Na Da Vinciho démony jsem narazila tady na Serialzone. Ze začátku mě zaujal především názvem, a tak jsem si řekla, že se na něj později podívám. Ani ne za měsíc začala premiéra první série na Prima Cool a já viděla konec 3. dílu (The Prisoner). Hned druhý den jsem si Da Vinciho démony začala stahovat a dívat se na něj. Nakonec mě naprosto zaujala originalita, styl, hlavní obsazení i neobvyklý námět seriálu natolik, že jsem se od něj prostě nemohla odtrhnout.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Trefa do černého

Da Vinčiho démony,jsem oběvila úplnou náhodou.Byla to trefa do černého.
Líbí se mi,že je to více méně podle skutečnosti,že postavy,spory,období a Da Vinciho vynálezy jsou skutečné.
Dějová linie je také moc dobře napsaná.
Líbí se mi,jak se postavy od začátku vyvíjí. např Riariův charakter
Je super,že po tomto seriálu jsem se začala celkem dost zajímat o skutečného Da Vinčiho,o jeho dílo,vynálezy,život.
Celkem mě ale zaráží,že tento seriál zná docela málo lidí.
Každopádně už se těším na novou sérii a kdo neviděl,vřele doporučuji :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Takhle opravdu ne .......

Už podle trailerů jsme věděl, že seriál nebude pro mě.
Dal jsem tomu šanci a pustil si první díl. Bohužel po 20 minutách jsem seriál musel vypnout. Velice nesympatický hlavní hrdina do role se vůbec nehodí. Toho geniálního umělce na kterho si hraje mu prostě nežeru. Myslím si že kdyby Leonarda vyobrazili podle historické předlohy bylo by to lepší. Leonardo si ve Florencii rozhodně nehrál na assassina a neproháněl holky :D Jediné co chválím je spracování Florencie.

20 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Da Vinciho démoni: Co trápilo mistra Leonarda?

Po mocichtivém rodu Borgiů přichází do seriálového světa další renesanční celebrita. Sám Leonardo da Vinci. Nečekejte ale usedlého badatele s bílým vousem až na zem. Tenhle Leonardo kypí zdravím, mládím a umí být nesnesitelný.

Ať už jste si duchovního otce záhadné šenkýřky Mony Lisy představovali jakkoli, bude v tomto populárním dobrodružném seriálu jiný. Tedy pokud jste Leonarda da Vinciho, jednoho z největších mozků lidského pokolení, neměli před očima jako namyšleného neposedného hejska, se kterým skoro není k vydržení. Jenže to už je úděl géniů a hlavní postava Da Vinciho démonů, ztvárněná třiatřicetiletým britským hercem Tomem Rileym, je opravdu myslivna, kterou hned tak nepotkáte. A mimochodem když se v jeho hlavě zrovna rodí nějaký brilantní nápad, vždy ho v tomto seriálovém mixu akce, zábavy a historické podívané doprovází parádní animace vytvořená ze slavných Leonardových skic.

I natolik významná osobnost, jakou je slavný italský vynálezce, umělec, myslitel a navíc svůdník, ovšem může mít svoje problémy, a ty Leonardovy rozhodně nejsou zanedbatelné. Nejenže mu v mládí zmizela matka, ale nyní se navíc ukazuje, že v jejím odchodu mělo zjevně prsty i tajné spolčení mystiků zvané synové Mithry. Otázka ovšem zní, jestli je lze považovat za ty špatné, podobně jako třeba Vatikán, zatápějící Leonardově Florencii i místní vládnoucí rodině Medicejů. Vypadá to totiž, jako by synové Mithry střežili jakési tajemství, na kterém by měl mít Leonardo eminentní zájem, vždyť je to muž, který zná cenu vědění a umí po něm toužit. Než se ale vydá na cestu, musí ještě vyřešit pár lokálních patálií, které se zapsaly anebo také nezapsaly do dějin. Je třeba srovnat do latě konkurenční rod Pazziů, odehnat za pomoci válečných vynálezů od bran papežské vojsko, poradit si s vatikánským špionem hrabětem Riariem, ale stejně tak Leonardo obrátí svoji pozornost i na Lukrécii Donatiovou, krásnou milenku svého chlebodárce Lorenza Medicejského. A vůbec, Leonardo bude mít velmi napilno. Jeho těkavý a přelétavý mozek je ale na podobný zápřah zvyklý. Spíš než smrt z vyčerpání ale hrozí mladému mistrovi nějaká ta dýka do zad, protože si svou jedovatou vyřídilkou nadělal spoustu nepřátel. A věřte nebo ne, po jednom výletu do Valašska mezi ně bude patřit i hrabě Drákula!


Tom Riley o mistru Leonardovi

Leonardovský vous normálně nenosí a s oholenou tváří vypadá Tom Riley trochu jako malý chlapeček s tmavě hnědými vlasy a se zelnýma očima. Přesto ale za minulé roky nabral třiatřicetiletý rodák z britského hrabství Kent mnoho pozoruhodných lidských i pracovních zkušeností. Byl například dobrým studentem. Má za sebou hned dvě univerzity – kromě londýnské akademie múzických umění vystudoval i anglickou literaturu a drama na University of Birmingham. A třebaže si prošel celou řadou seriálových rolí včetně partu Robina Hooda v nejnovější sezóně Pána času alias doktora Who a nejvíc slávy mu přinesli právě Da Vinciho démoni, Riley nikdy nezapomíná na fakt, že vzešel především z divadelního prostředí. Ostatně psaní textů a režírování amatérských představení se věnoval již na základní škole. A co on sám si myslí o mistru Leonardovi da Vinci? „Než jsme se seriálem začali, věnoval jsem se studiu Leonardova života včetně zkoumání různých spekulativních biografií a výkladů jeho díla. A po přečtení toho všeho je nabíledni, že tenhle člověk uvažoval jinak, než považujeme za "normální“. Už jen jeho absolutní perfekcionalismus svědčí o zcela odlišném pohledu na svět. Dnešní věda by ho možná považovala za „postiženého“, ať hyperaktivitou, kompulzemi, asociálností nebo poruchou pozornosti. Jeho deníky a dopisy jsou plné obsesí. A přesto všechno, anebo právě proto je jeho genialita neoddiskutova­telná!"

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zklamání..

Jsem asi jediná podle názorů zde, ale mě vážne nesedí hlavní hrdina je mi nesympatický a vůbec mu roli nevěřím. Dále příběh mi nedává moc smysl. Upřímně jsem od tohoto seriálu čekala víc. Za mě velké zklámání.

30 %
32 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
32 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

tomu hovorím poriadny pilot...

takže po Defiance ďalšia novinka, tentokrát o dosť lepšia. Oproti Defiance sú efekty o 100% kvalitnejšie... Seriál je zaujímavý námetom, aj keď sa dej dal lahko predvídať.... Podľa mňa mile prekvapenie tejto sezóny!

90 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Leonardo se musí hodně kroutit v hrobě...

Téma je to zajímavé, hlavní hrdina dostatečně charismatický, nicméně těch 45 minut je roztahanejch, některé scény jsou hluchý, jakoby navíc. Seriál neví, čím chce být, je to směs více žánrů, které do sebe moc nezapadaj. Nicméně koukat se na to dá.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

2. řada

Po první řadě sem si říkal, že to bude další dobrej seriál co se dá sledovat, ale čím víc dílů je na obrazovce z druhé řady, tím méně mám chuť to udělat. Nechápu proč tak zničili slušnej seriál. Momentálně mám pocit, že se dívám na něco úplně jinýho. Hrůza a děs.

40 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Středověká Itálie

Začátky každého umělce jsou těžké,zde je to dobře vidět.Zajímavé exteriery,velmi dobře vybraná hudba.Po prvním díle lze těžko soudit jak to bude dále probíhat,ale vypadá to velmi zajímavě.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

To by se géniovi stát nemělo

1. série - 90% - David Goyer měl sen, ve kterém se mu zjevil renesanční temný rytíř, a k mému nemalému překvapení se tahle vize probouzí k plnému životu. Italský svět rozkvétá s každou další epizodou a díky atmosféře uchvacujícího mystična, dokonale charismatickému Tomovi Rileymu nebo příjemně slizkému Blakeovi Ritsonovi je radost rozkrývat všechny rébusy nebo zkoušet vynálezy, na které lidstvo dosud není připraveno.

2. série - 90% - Rafinovanější než by se při všech dějových veletočích, slibovaných nepřátelích, neviditelných spojencích a nových lokacích mohlo zdát. Scénáře si s historií hrají tak obratně, že pevně zafixované body dějin jen opatrně podemelou, zasadí divákovi do hlavy pár pochybností a v kombinaci s dialogovým třením Leonarda s Riariem vytváří dokonalou cestu plnou dobrodružství, mořské soli, pralesního vlhka a příjemného mrazení v zádech. Maximálnímu hodnocení brání snad jen trochu uspěchané finále a fakt, že šokující pointa posledních minut mi přišla očividná už nějakou dobu zpátky a nejsem si jistý, jestli právě takový zvrat chci v dosud zcela neotřelém seriálu vidět.

3. série - 90% - Po dvě epizody se bortí tajemný háv dosavadního vyprávění a démoni hlavního hrdiny dostávají čistě válečné obrysy - aby se obratem všechno vrátilo do starých kolejí plných vizí, snů, předurčení a mystiky. Bohudík. Houstnoucí třenice s Labyrintem je mi totiž daleko bližší a na každém kroku je cítit, že Leovo poslání se chýlí ke svému konci. A je to konec občas bolestivý, občas překvapivě zábavný (úžasná linka se Sophií), ale hlavně osudový a rozechvívající přesně tak, jak si majitel nejnadanější mysli své doby zaslouží. Svět dávné Florencie pro mě zůstává světem opojně magickým, ale o to víc si ho vážím za to, jak upřímně si v něm všichni přátelé, nepřátelé i lásky hlavního hrdiny hledají své místo na světě. A právě to je někdy ta nejtěžší věda.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí