plakát seriálu

Forever

(Forever)

Názory uživatelů

Nesmrteľnosť... No kto by ju nechcel ...

Už od prvej minúty prvej časti som vedela že je to jeden z najlepších seriálov tejto sezóny a nemýlila som sa ale Američanom to asi neprišlo na chuť. Téma nesmrteľnosť, ak teda vynechám blbiny s upírmi a Harknesa mi veľmi pripomenulo jeden starší seriál - New Amsterdam ktorý bol mimochodom skvelý a v USA tiež nedocenený. Henry je výborne vymyslená postava a celá zápletka s Adamom človeka donutí čakať na ďalšiu časť. Celé to dotvára príjemné prostredie, skvelo vybraný herci a flashbacky.
Bez pochybností rovných 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nesmrtelnost

Skvělý seriál, který se mi velice líbil. Jen je škoda, že dostal jen 1 sérii. Dost mě mrzelo, že to ukončili a zrovna v tom nejlepším (aspoň podle mě). Přesto mi mělo dojít, že tento seriál ukončí, protože už jeden takový tu byl. Šlo skoro o to samé, ale Forever je mnohem lepší. Tento seriál jsem prostě zbožňovala.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

potenciál

Podľa môjho názoru tento seriál mal výborný potenciál, skvelú dejovú líniu, pristor ešte na jednu alebo dve skvelé série. Škoda, že skončil skôr ako sa stihol kompletne prejaviť. Táto myšlienka nesmrteľnosti bola výborne vykreslená a obsadenie bolo taktiež skvelé, tento seriál mi dosť chýba

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

4ever

Opravdu, ale opravdu jsem doufala, že mi seriál prodlouží... Podle mě měl potenciál s nezvyklým dějem. Kdo by si nepřál být nesmrtelný? Jen ta nevýhoda stálého koupání na Adama při setkání se smrtí. Chudák Henry :( Seriál se mi opravdu líbil už jen proto, že se nejednalo o normální nadpřirozeno, které vyhledávám, ale něco nového :) Náhodou při jednom z přírodních úkazů se stát nesmrtelným a umřít pouze v případě první zbraně, která nás zabila. Vidět a objevovat svět, seznamovat se s významnými i nevýznamnými lidmi. Kdo by po tom netoužil? (Fajn, až na to umírání, to asi nikdo :D) Ale jinak byl seriál zajímavý a dobře zpracovaný :) Sice jsem celou tu dobu čekala, kdy se detektivka Jo o Henrym dozví pravdu a tajně doufala, že se něco semele, ale jak to doopravdy dopadlo... jestli jí Henry vše řekl nebo si to zase rozmyslel... to je ve hvězdách, protože tímto nám nechali tvůrci otevřený konec a je jen na nás abychom si domysleli, co bylo dál. Za mě to je tak, že jí vše řekl a podruhé v životě si nechal někoho (po své první milující ženě - tu úplně první, která ho nechala zavřít do ústavu nepočítám) vážněji vstoupit do života :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tajemství (ne)smrtelnosti?

Každý někdy zažil seriál, který vás donutí netrpělivě čekat na další díl. Pohrává si s vaší představivostí, jak se vyřeší zápletka, kdo je ta postava s tajemným hlasem v telefonu, jaká bude další vražda a jaké budou Henryho vzpomínky se spojitostí na tento případ?
Tak přesně takové a mnoha dalších otázek se dají zažít při sledování seriálu Forever.
Uzavřený, tajemný patolog Henry Morgan se v seriálu dostává do mnoha situací. Některé jsou vtipné jiné zase nepříjemné a trapné, hlavně když se snaží ututlat/popřít, že na daném místě zemřel.
Seriál je zajímavý, a je škoda, že se nedočkal další série. Herecké výkony jsou dobré.
Doporučuji ke shlédnutí.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skvělý Forever

Tak tenhle seriál mě prostě chytil a nepustil.

Pohodový příběh o nesmrtelném hrdinovi, který pomáhá s vyšetřováním případů krásné vyšetřovatelce. Atmosféra je pohodová, často humorná, až na pár trochu vážnějších situací, to je často ve chvílích, kdy se řeší nějaký problém, který je spjatý s jeho minulostí (a že ta je víc jak dvouset letá, takže se semtam něco najde).

Co se realizace týče, tak prostě nemám, co bych vytknul. Herci potěšili kompletně, celkově svěže natočené, žádné bugy, prostě paráda.

Čistě subjektivně mi to připomnělo seriál Limitless (mělo by to být naopak, ale prostě jsem to viděl ve špatném pořadí) a to jak konceptem veselého chytráka s krásnou policajtkou po boku, tak bohužel i tím, že byl pro americké publikum nejspíš moc komplikovaný a nedožil se - při své nesporné kvalitě - druhé série.

Naštěstí konec nebyl moc otevřený, takže po odsledování posledního dílu nezůstala ta pachuť, že si ze mě někdo udělal dobrý den.

Opravdu skvěle jsem se bavil a seriál patří na můj nevelký seznam těch seriálů, které si rád někdy zopakuju.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Forever

Serial me celkove bavil, ale musela jsem koukat s pauzama. Neumim si predstavit ze ze koukam za sebou treba 10 dilu , protoze mi prijde tak nejak kazdy dil na stejny brdo. Stejny pocit mam i u Mentalisty, coz myslim Forever je malinko inspirovany prave timto serialem. Dale me fakt iritovaly male chybky v serialu. Napriklad kdyz nekdo telefonuje jde videt ze je na mobilu naskoceny hlavni menu a ne volani. Jinak zajimavy napad s nesmrtelnosti a hlavni hrdina Henry me jako postava hodne bavil. Skoda jen jedny serie, rada bych videla pokracovani.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Who say you only live once?

Prísť s niečím novým na poli kriminálok je ťažké, veď podobné seriály sa dajú nájsť skoro na každej stanici. Treba prísť s niečím aspoň trochu iným, čím by sa dosiahla istá odlišnosť, zvláštnosť.

Forever potenciál na to odlíšiť sa mal. Bol ním záhadný patológ Henry Morgan, ktorý mal svoje tajomstvo. A práve na tomto tajomstve seriál stál a padal. Po kriminálnej stránke seriál neponúkol nič nového. Dejová línia by sa dala rozdeliť na dve časti- klasickú kriminálku a potom na seriál s trochou mystiky, tajomna. Prípady aké sme už v iných kriminálkach (s menšími obmenami) videli, boli svojím spôsobom síce obohrané ale prevedením zaujímavé. Potom tu bola ešte hlavná linka a to Henryho nesmrteľnosť, ktorá prepojovala jednotlivé prípady ale aj celkový dej. Nebolo z nej však ťažené toľko koľko mohlo byť. Skôr ako na podrobnejšie skúmanie Henryho minulosti (ako sa to stalo, prečo sa stalo...) ju seriál skôr využíval ako pozadie k jednotlivým prípadom. Prípady sa takmer vždy viazali na Henryho život- či už to bol nejaký známy, známe miesto alebo niečo čo mu pripomenulo jeho minulé životy. Medzi tými sme skákali ako to práve prípadom vyhovovalo. Henryho nesmrteľnosť a minulé životy boli na jednej strane vypovedané zaujímavým spôsobom (čo to vždy odhalili) ale chýbalo práve nejaké hlbšie načretie do toho všetkého (ako som už spomínala vyššie). To síce prišlo niekde ku koncu série, ale už bolo neskoro.
Aby sa Henry len nenudil pri prípadoch, nespomínal nad svojou minulosťou či svojou životnou láskou tak mu bola dopriata jeho nemesis. A že to bol teda protivník. Neobjavoval sa pravidelne, skôr operoval niekde z pozadia, no aj tak dokázal Henrymu strpčiť život a hodiť pár polien pod nohy.

Postavy. Nijak výrazne, nijak zaujímavé. Teda až na Henryho, ktorý medzi nimi vyčnieval. Inač išlo o klasickú skladbu- potrhlý asistent (go Luke), očarujúca policajtka, jej kolega, šéf/šéfka a rodinný priateľ. Vzťah Henryho a Abeho bol vykreslený krásne a bol jednou z vecí, ktorá Forever vyšla. Jediná z postáv, ktorá vynikala bol Henry. Ostatní miestami pôsobili akoby boli len do počtu (šéfka, kolega)- keby tam neboli tak tam ani nechýbajú. Postupne však seriál skĺzol do ďalšieho klišé mnohých seriálov a to do toho kedy majú tvorcovia potrebu spraviť z hlavnej dvojice pár. Vytvoriť medzi nimi postupné a pomalé iskrenie. Niekde to funguje a niekde nie. Forever bolo asi niekde medzi tým.

Záver seriálu bol uspokojujúci. Bol uzavretý, viacero vecí sa vysvetlilo ale ostali otvorené aj dvierka pre prípadne predĺženie. Toho sa seriál žiaľ nedočkal. Forever malo veľký potenciál odlíšiť sa od ostatným podobných seriálov. A tým bola práve nesmrteľnosť, tá sa dala využiť a do seriálu zapojiť mnohými spôsobmi. Potenciálu však Forever nedokázal využiť tak ako mal a nesmrteľnosť ostala tak trochu nevyužitá a premrhaná. Čo vyústilo do toho, že Forever v konečnom dôsledku pôsobilo ako priemerná kriminálka so štipkou tajomna. Seriál určite neurazí, možno aj trochu nadchne. Netreba čakať prepracovanú detektívku, Forever je skôr odľahčenou a jednoduchou oddychovkou.

70 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

We will doing this forever...

Seriál se mi zamlouval hned když se objevil jako novinka a říkala jsem si, že se na něj určitě musím podívat. Seriál vyšel a já si ani nenašla čas se na něj podívat. Až do nedávna. Jen tak jsem si projížděla Watch List a vidím tam Forever. Musela jsem si pustit alespoň tu první epizodu a můžu vám říct, že mě to ohromilo tak moc, že každý týden netrpělivě vyhlížím novou epizodu!

Pro mě je hlavním tahákem hlavní postava Henry Morgan. Okamžitě jsem se zamilovala. Henrymu je něco málo přes 200 a posledních pár století se snaží najít způsob jak zemřít. Je totiž nesmrtelný. Za těch pár let, co už tu po světě chodí, zažil všechno možné. Získal spoustu znalostí, které teď, jako soudní lékař, využívá k řešení vražd.

Takové křoví při řešení mu dělá Detektiv Martinézová, která mi je velmi sympatická, ale tak nějak se stále nemůžu zbavit dojmu, že jí to prostě nepálí, tak jak by detektivu mělo. Lucas a Abe jsou dvě postavy, které jsou naprosto skvělé. Oba dva jsou prostě úžasní a nedám na ně dopustit. Jedinou postavou, která je mi nesympatická je kapitán okresku (nemůžu si vzpomenout na jméno), kterou mám stále zafixovanou jako Vee z OITNB.

To, že je Henry nesmrtelný dává tvůrcům prostor k mnoha zápletkám, ale nějak toho prostoru nevyužívají. Za mě by měli Henryho trošku častěji zabíjet, aby byla taky nějaká sranda.

Právě v tuto chvíli, je pro mě Forever něco, na co mi nikdo nesmí sáhnout. Prostě bezkonkurenční srdcovka. Ale něco seriálu chybí. Nevím co, je to jen takový pocit. Doufám v prodloužení a jestli se tak nestane, budu naštvaná. Každý díl mě baví a to je pro mě to hlavní, takže 90% :)

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

I have all the time in the world for you...

Skvělý seriál. Upřímně lituji toho, že mu dopřáli jenom jednu sérii. Zasloužil by si mnohem víc.
Zamilovala jsem si všechny postavy (až na Adama, samozřejmě) a každý týden čekala, jak to bude pokračovat. Často jsem zůstávala dlouho do noci vzhůru a netrpělivě očekávala české titulky (občas jsem koukala i bez nich), jenom abych se na dílek mohla třeba v jednu ráno podívat a potom jsem o něm přemýšlela ještě hodně dlouho.
A přiznávám se, že když jsem si přečetla název posledního dílu a viděla jeho trailer, měla jsem slzy na krajíčku. A když jsem se toho dílu konečně dočkala, brečela jsem doopravdy. Stejně tak i u několika dalších epizod, především při některých Henryho moudrých slovech. Tak si mě dokázal získat. A vsadím se, že nejsem jediná.
Prostě nemůžu jinak, ale za námět, zpracování a sympatického Ioana 100%

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Forever... seriál, ktorý Vás vtiahne do deja a nepustí.

Odmyslime si fakt, že tematika bola už predtým spracovaná. Avšak, keď si aj odmyslím, že pri upíroch a podobných fantasy postavách sa deje čosi podobné ("zomrú a opäť ožijú"), tak si nepamätám, že by som niečo ja osobne videla vo filme či v seriáli.

Hlavnú postavu Henryho Morgana našťastie hrá skvelý a sympatický herec, čo priznávam, že je pre seriál isté, veľké plus. Ale zase aj doplňujúce postavy, ako detektívka Martinezová, či muž menom Abe, s ktorým Henry býva, sú zaujímavo vykreslené a dobre doplňujú dej. Na mňa seriál pôsobí naozaj skvelým dojmom, od epizódy k epizóde mi príde čoraz lepší. Dej ma vtiahol do seba, a tak dychtivo očakávam kedy vyjde nová časť, aby som si ju mohla pozrieť. Ďalším lákadlom je tajomná postava, ktorá sa ukrýva v tieňoch a sleduje Henryho život už celé storočia, a o ktorej stále nič viac nevieme, len toľko, že tohto pána "tajomného" postihla rovnaká kliatba ako Henryho. Myslím si, že ešte v seriáli zamúti vody a som zvedavá, kedy nám odhalia jeho totožnosť. A hoci nám tu čas od času načrtávajú scenáristi veľkú Henryho lásku z minulosti, a možno si každý fanúšik už položil sám pre seba otázku, či bude niekedy niečo medzi Henrym a detektívkou Martinezovou, napriek tomu sa seriál drží v normálnych medziach, kde nie je prioritou akýsi milostný trojuholník. Určite palec hore, že sa seriál nezameriava len na určitú vekovú vrstvu (teenagerov), a ako taká ľahšia detektívka je pozerateľný pre väčší okruh divákov. Musím ešte vyzdvihnúť flashbacky do minulosti, milujem seriály, v ktorých možno využiť takto flashbacky a naozaj sa teším na to, čo nám ešte tvorcovia v týchto flashbackoch naservírujú. :)

Asi to bude tým, že som Forever nadšená, preto dávam zatiaľ 100% :) A dúfam, že sa seriál udrží v rozbehnutom tempe.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Super

Z tohoto seriálu se okamžitě stala moje srdcovka. Henry je hrozně sympatický a ten přízvuk je prostě třešničkou na dortu. Námět nesmrtelného hlavního hrdiny sice není zrovna novinka, ale tady to pojali originálně. Humor zajišťují většinou Henryho kolegové (detektivové a Lucas) a Abe (taky se mi líbí, že Abe vypadá starší než Henry, zdůrazňuje to Henryho věk). Za mne 100% nevidím chybu. Doufám, že petice pro 2.řadu se ujme.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jack Harkness bez mimozemšťanů...milé překvapení s potenciálem

Fajn, přiznávám, původně jsem se na to chtěla dívat hlavně kvůli Gruffuddovi, ale pádným argumentem byla i "jackoharknessovská" zápletka s nemožností zemřít. A musím říct, že oba důvody by stačily, abych se dívala dál i kdyby to byl brak, nicméně jsem byla mile překvapena. Pominu detektivní zápletky jednotlivých epizod, ty beru jen jako nezbytnou kostru jednotlivých epizod (ostatně detektivka Martinezová tam zatím jen dělá křoví), opravdu zajímavý je ten tajemný chlápek, který Henryho už nějaký ten čas stalkuje, protože v něm konečně našel svou "spřízněnou duši". A velice se mi zamlouvá i Henryho vztah s Abem, protože se něco takového ve filmech a seriálech s touhle tématikou moc často neobjevuje. Většinou nějaká holka pálí po někom nesmrtelném, ale opravdu málokdy nám ukáží, jak se takový blízký vztah s nesmrtelným projeví na životě smrtelníka. A Abe prožil s Henrym doslova celý život.

Takže pokud bude Gruffudd i nadále tak skvělý (o čemž nikdo nepochybuje), detektivní zápletky nebudou nudné (což už je na vážkách), Martinézová otravná (možná bych spíš uvítala zázračný návrat Henryho dávné lásky) a pan Tajemný bude dostatečně zajímavý, má tenhle seriál slušný náběh stát se mou srdcovkou.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Příjemný společník....

Forever je jeden z těch seriálů, s kterými je vám prostě jen moc fajn. Kde nehledáte, jak je oblečený, jestli má vyleštěné boty, utržený knoflík a jiná negativa. Dáte si s ním rádi kávu a budete se třeba usmívat jen nad faktem, když uvidíte jak syn mluví se svým otcem, to je přece kouzelný. A ta Sherlockovina je jen příjemné zpestření, které mně ani náhodou nevadí a neruší tu skvělou atmošku, protože to všechno ještě navíc překrývá ta moc sympatická postava, která vám sice před očima neustále umírá, ale vždycky se k vám zase vrátí. No nemilujte Ioana, to přece nejde:-)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nesmrtelnost je ošemetná

Asi každý z nás někdy přemýšlel o tom, jaké by to bylo být nesmrtelný. Henrym Morgan, který se narodil v 19. století tuto možnost dostal a od té doby, co zázračně přežil zastřelení a odhození do moře kapitánem lodi převážející otroky, uplynulo dvě stě let.

Henry nyní pracuje jako soudní lékař a často pomáhá detektivovi Martinezove z NYPD, společnost mu na pitevně dělá jeho užvaněný kolega Lucas. Henry má i sedmdesátiletého syna Abea, kterého spolu s Henryho budoucí manželkou Abigail, zachránil po druhé světové válce z koncentračního. tábora. Doktor Morgan je také po čase kontaktován svou budoucí hlavní nemesis Adamem, se kterým má společné nanejvýš své prokletí…

Seriál je to vskutku dobrý, Henryho sherlockovské deduckce mě opravdu bavily a všechny postavy byly nadmíru sympatické. Neluvě o skvělém přízvuku Ioana Gruffudda (já se prostě anglického přízvuku nemohu nabažit). Jen si myslím, že mohli trochu více a lépe využívat Henryho dar/prokletí.

I tak ale velmi doufám v další sérii!

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Forever

Už při koukání na trailer jsem věděla, že se mi tento seriál bude líbit. Děj, který se točí kolem Henryho Morgana, muže který, nemůže umřít, je úžasný. Líbí se mi, jak se postupně dozvídáme něco o jeho minulosti a taky je pěkně propracovaná současnost. V seriálu je spousta záhad, které se tu doopravdy řeší, takže se člověk nenudí.

Dalším velkým plusem seriálu jsou vedlejší postavy a hlavně to, že nejsou zas tak vedlejší. Detektiv Jo Martinezová, Abe nebo třeba Lukas mají v seriálu spoustu prostoru a jejich příběhy a celkově i osobnosti podívanou zpříjemňují. :)

Rozhodně chválím obsazení postav, protože mít tolik sympatických herců v seriálu, to se hned tak nevidí.

Tento seriál rozhodně doporučuji lidem, co mají rádi Sherlocka nebo třeba Mentalistu.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Forever

Forever jsem si oblíbila. A velmi rychle. Nemůžu si pomoct, ale tak trochu vidím v postavě Henryho Morgana podobnost s Helen Magnus (Sanctuary). Všimli jste si stejných iniciál H. M.? No nic. Vůbec jsem pozorovala hodně podobností s jinými seriály, ale k tomu dojdu později.

Henry je nesmrtelný anglický gentleman, který díky svému "daru", nebo spíš prokletí, žije už přibližně 230 let. A je tak trochu posedlý touhou zjistit, jak je možné zemřít. Ačkoliv mám pocit, že se vstupem Jo Martinezové do jeho života ho ta touha umřít trochu přešla. :D

Nicméně, na seriál jsem se podívala ráda a jsem zvědavá na poslední tři díly. Kdyby jej prodloužili, nezlobila bych se.

Možná je to jen další kriminálka do počtu, což mi připomíná, že v postavě Jo Martinezové vidím strašně moc Saru Sidle z CSI (Jorja s Alanou jsou si tak trochu podobné, a určitá gesta, nebo výrazy mají hodně podobné, ale to sem tak úplně nepatří).

Jednotlivé případy, které vyšetřují možná nejsou nijak extrémně originální, nebo šokující, ale stačí to na to, abych se vždycky dokoukala do konce a těšila se na další díl.

To, že díly prokládají Henryho vzpomínkami mi vůbec nevadí. Milá je postava Abrahama a Lucas prostě baví (to je geek se vším všudy :D ).
Jsem zvědavá, čeho se ještě dočkáme od Adama...

Celkově dávám 80%, na srovnání se Sherlockem a podobně nehledím...

80 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Sympatický seriálový nováček.

Ačkoliv se jedná o nový seriál, připomíná mi moje staré tričko na doma. Je už obnošené, dost vytahané i vybledlé a docela určitě se nevyrovná všem těm barevným, zářivým a v některých případech i originálním novým modelům, co jsou aktuálně k mání v obchodech, ale já se v něm cítím moc příjemně a pohodlně. Stejně tak je to s Forever, není to nic, co už by tu v různých obměnách nebylo, ale pokud bych si měla z letošních amerických seriálových novinek vybrat tu jednu jedinou, byl by to on. Jen na těch sherlockovských dedukcích bych trochu ubrala. A navíc, kdo by odolal charismatu Ioana Gruffuda.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Věc Makropulos

v novém kabátku. A ten kabátek je celkem šik.
Jak odolat nesmrtelnému, mužnému, vtipnému, vnímavému, citlivému géniovi v podání pana Gruffudda? To prostě není možné.
Abe pana Hirsche je sympatický a občas lze jen těžko rozpoznat kdo komu dělá tátu.
Pobavilo mne obsazení role Henryho asistenta: dokončil vzdělání v Bones, vyléčil si deprese, opustil Jeffersonův ústav a teď kope za pitevnu ve Forever. A dělá to pěkně a mile.
Jediná postava, se kterou si tak nějak nevím rady, je detektiv Martinezová. Připadá mi trochu nadbytečná, když Henry všechno brilantně vyřeší sám, ona si jen může dělat poznámky. Dovoluji si spekulovat, že scénáristé potřebovali Henryho nějak dostat z pitevny k vyšetřování a tak tam šoupli Martinezovou a její přání mít ho po ruce. Pokud ho chce mít vedle sebe ještě z jiného důvodu, měla by přestat nasávat a začít pravidelně a vydatně jíst :-)
Vhledy do minulosti nenásilně osvětlují Henryho myšlení a motivy jeho chování.Postava Abigail mi připomíná anděla.
Zápletky a jejich řešení jsou nové, alespoň pro mne, tempo slušné, jemný humor, dobrá hudba, herecké výkony jsou k mé spokojenosti, vizuální podoba seriálu je fajn. Vzato kolem a kolem, těším se na pokračování a držím seriálu palce.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Forever

První dva díly mě bavily a určitě budu koukat dál. Velmi sympatické herecké obsazení a dost se mi líbí hudební podklad. Taky občasný náznak milé ironie :) Ale mám problém s tím, jak z hlavního hrdiny udělali super génia... Chápu, že když člověk žije 200 let, má čas na to, aby studoval, učil se jazyky atd... ale 200 let není zas TAK dlouhá doba aby týpek uměl číst lidské chování style Sherlocka Holmese. Nemluvě o tom, že se celou dobu věnuje jedné a té samé profesi (hrobník, forenzní vyšetřovatel...). Okruh zájmů není tak široký, aby to z něj udělali takového supermana. Ale tak co. Baví mě to. Uvidíme, jestli to bude mít delší životnost, než New Amsterdam, který tak perfektně vykradli :D (Někdo to říct musel)

80 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Další Sherlock

Příjemný seriál na víkendové odpoledne. Je fakt, že se jedná už o několikátý seriál s podobným rozvržením hlavních postav (Castle, Mentalista...), ale přesto je to pořád zábava. Navíc Ioan Gruffudd je opravdu sympaťák a zápletka s nesmrtelností mě zatím baví (pokud nebude umírat úplně v každém díle). Po prvních dvou částech hodnotím na 75 %, časem se ještě uvidí. P.S. Co se týče těch poznámek, že Henry nápadně připomíná Sherlocka Holmese, tak by mě nepřekvapilo, kdyby Sherlockem Holmesem skutečně v 19. stol. byl.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Live forever?

Forever u mňa zažal sľubne. Henryho príbeh ma baví, jeho monológy vďaka (už ani nepočítam) jeho úmrtiam ma niekedy fakt prinútia zamyslieť sa.
Ako som už vravela prvé epizódy ma hneď zaujali, 230 ročný Henry Morgan (so skvelým prízvukom) s trochou Sherlockovského vnímania ma zaujal,no postupne seriál skĺzol na úroveň obyčajnej detektívky.
Vždy sa na seriál rada pozriem, oddýchnem si pri ňom no nie je to ten "napinák" ako na začiatku. Ale zachraňuje to šarm Henryho a Jo.
Taktiež som si veľmi obľúbila Abrahama a Lucasa. Abraham ma vždy pobaví, Lucas je pravý geek, na ktorého je vždy radosť pozrieť. Uvidíme čo ešte prinesie Adam a dúfam, že to napätie znova zdvihne :)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

To mi něco připomíná...

Tenhle seriál mě zaujal hned, už od pilotu. Ne, možná to bylo už od chvíle, kdy jsem četla o čem je. Asi to bude tím, že kolísá někde na hraně originální detektivky a nevysvětlitelné mystiky a právě díky tomu na něj mám náladu vždycky.
Vždy se těším, co nového se dozvíme o Henryho minulosti, co dalšího nás překvapí a hlavně na chvíle, kdy padám smíchy- když ho ZASE zatýkají policisté za to, že se po parku prochází nahý.
Líbí se mi hlavní postavy- Abe je tokový milý stařík, který zas tak milý někdy není, Lucas se svými "grafickými romány" a zvlášť Henry s tou svojí anglickou upjatostí. Když nad tím ale tak přemýšlím, napadá mě, že je právě on to mínus, kvůli kterému nedávám 100%. Připadá mi, že tvůrci vzali Sherlocka Holmese, Patricka Janea z The Mentalist a nějakého šíleného patologa (nevzpomínám si na jméno seriálu) a udělali z nich tohle...
No nevím, nevím. Možná do toho měli vnést něco nového, něco, co tu ještě nebylo...
Ale i tak! Tenhle seriál se dle mého může rovnat mým oblíbencům typu csi nebo Castle a nevím jak to vydržím do 6. ledna.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak trochu jiná detektivka

Když se nad tím tak zamýšlím, jako detektivka tenhle seriál není ničím zajímavá ani originální. Případy tuctové, ani akční scény ničím nepřekvapují. Celý příběh ale stojí na jednom velmi šaramantním (nesmrtelném) muži, který má tak silné charizma, že mi každý případ připadá nesmírně zajímavý. Ačkoli mám ráda Abea i Jo, pro mě je tohle dílko one man show. One man show, která mi pokaždé udělá moc hezky na duši. Dala jsem sto procent, prostě proto, že se pokaždé moc těším.

100 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

smrt

Po prvním díle jsem nadšená i zklamaná.
Nadšená hlavně z Ioana Gruffudda,protože už od doby krále Artuše tohoto herce žeru :)
Ale při sledování mi pořád nešlo z hlavy,sakra,neviděla jsem já něco podobného akorát s jinými herci?Nebo to byl film?
Ne,že by na tom vlastně záleželo,protože Forever je pro mě dobrým nápadem a zpracováním,takže jo,jdu do toho.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Roztomilý seriál

Henry Morgan je roztomilý. Jeho umírání je překvapivě zábavné a jeho nesmrtelnost otevírá prostor pro spoustu vtipných dialogů. Flashbacků je tak akorát a osobně mi nijak nevadily ani nerušily. Co bych ale vytkla je skutečnost, že ostatní postavy Henrymu převážně dělají jen křoví. Trochu vybočuje jeho asistent svým geekovstvím, ale od policistů bych čekala trochu méně tuposti a nechávání se Henrym pouze vléci za sebou.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Už od pilotu skvělý seriál

Málokterý seriál si drží od pilotu laťku tak vysoko (jsem u 15. dílu). Dle mého názoru má Forever hodně vyrovnané díly co se zápletky týče. Střípky tu větší tu menší z minulosti hlavního hrdiny jsou také hodně zajímavé a těším se na ně, což u řady seriálů neplatí. Navíc Velšan Ioan Gruffudd je samozřejmě skvělý. Od své námořnické role vyzrál herecky i fyzickým vzhledem. I ostatní herci hrají vesměs skvěle. Jako ansámbl si všichni sedli a to je pak seriál příjemné sledovat. Občas je nějaký příběh přitažený za vlasy, ale ať. Není to žádné dokudrama, ale detektivka říznutá fantasy ;-)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Fakt dobrý

Po pilotu musím uznat, že seriál má něco do sebe. Kriminálka, která má vážně dobrou zápletku. Několikrát jsem to viděla seriál srovnávat s Castlem a podle mě ano, oba jsou dobří. Jedna z nejlepších kriminálek zatím.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Forever

Zajimave řešené téma nesmrtelnosti, které je dobře zpracované. Na seriál jsem se těšila a zatím plní moje očekávání. Skvělé herecké obsazení je bonusem navíc. Minulost hlavního hrdiny se nám pěkně odhaluje. Doufám že si seriál udrží takto vysokou laťku i nadále.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Forever

Pilotní díl se mi zdá dobrý, když jsem si četla popis a uviděla slovo nesmrtelnost myslela jsem že to bude zase nějaká Upířina ale byla jsem příjemně překvapená myšlenka toho že nesmrtelnost je vlastně prokletí a při každé smrti cítí bolest je dost zajímavé myslím si že by seriál mohl mýt úspěch

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Pilot

Jeden z nejlepších pilotů (možná nejlepší) letošního roku. Rozhodně doporučuji shlédnout.

90 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Šmarjá, mě už to vlastně moc nebaví...

Prvních několik dílů mě tenhle seriál hodně bavil a viděl jsem v něm velký potenciál být peckou forever... ale pak jakoby scénáristům došly nápady. Je to vlastně čistá kopie Sherlocka, ale okořeněná nesmrtelností hlavního hrdiny. Právě hrdinovu nesmrtelnost autoři trestuhodně nevyužili a nechali jí v seriálu pouze jako vysvětlění jeho rozsáhlých znalostí. Přitom ze začátku se právě kolem nesmrtelnosti začala rozvíjet celkem zajímavá zápletka, která ale brzy vyšuměla do ztracena. Inu škoda, protože jinak se jedná po všech stránkách o kvalitně provedené dílko.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Skvělá myšlenka

Příjemně natočený detektivní seriál, ale s trošku odlišnou "příchutí" nesmrtelnosti.
Líbilo se mi herecké obsazení, zápletky i natočení. Každý díl obsahuje trochu tajemnosti, co se nesmrtelnosti týče. Klidně bych si dala ještě jednu sérii, ale lepší ukončit dříve, než začne přesluhovat.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po šesti dílech...

Pilot byl příjemným překvapením min.sezony, po něm však seriál klesnul do průměrné detektivky. Snaží se to o nadhled, lekačky, což vůbec nefunguje, ale aspoň hl.hrdina a jeho kolega jsou celkem sympaťáci, takže při troše přetáčení první sezonu dojedu a snad bude mít uzavřený konec. Druhou sezonu, která by už byla jen natahovačkou, neočekávám.

Pilot 75%, ostatní díly max 30%, takže 40 s odřenýma ušima

40 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Za mě rozhodně ano ;)

Zajímavá kombinace patologie + nesmrtelnost, jednotlivé případy opravdu nejsou nijak originální, ale podobnost hlavního hrdiny s Sherlockem nelze popřít, dobré obsazení, sem tam i dobré hlášky, tedy za mě určitě ANO :)

90 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Upoutavý začátek

První díl pro mě je velice povedený, musím mu také uznat skvělé obsazení do role Henryho Morgana. Seriál je vtipně vytvořený a dá se říct, že má hlavu a patu.
Ve sledování určitě pokračuju.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jen další detektivka

Nesmrtelný Ioan Gruffudd, smrtelná nuda. Příběh není zrovna originální, zpracování mě taky nijak neuchvátilo a vidět třikrát za epizodu někoho umřít, aby se zase mohl pokaždý probrat v nějakým rybníku nebo řece, mně zrovna zajímavý nepřijde.

40 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Forever

Celou dobu jsem čekal, kdy to přijde. A taky že jo. Jak tvůrci seriálu chytli luft že na to lidi koukaj, tak to nejen genderově (to už bylo) ale i rasově "vyrovnali". Detektiv (bože jak já nesnáčim výraz detektivka!) Martinezová - což je podle jména nejméně čtvrtinová portorikánka - si narazila negra. Teď pomíjím, že v každym seriálu musí bejt nejméně jeden šéf černoch. Prostě namontovali černýho do hlavní dějový linie, aby jim politická korektnost pomohla do další serie. To je svět na zblití.

50 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Doktor

Ten doktor je úplne úžasný. Teda myslím Gruffuda. Ešte jeden seriál poznám s ním (Ringer) a aj tam hrá úžasne.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Místy oblačno

Na seriál dívám, ale popravdě musím přiznat, že mě až zas tolik neohromil. Téma leč zajímavé, ale místy nudné a fádní. Hlavní představitelé mi jsou přesto vcelku sympatičtí. Pro mě? Oddechovka na nedělní odpoledne, nic víc.. bohužel...

50 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Není to nejhorší

Seriál je dělaný 1 epizoda 1 případ, někomu to vyhovuje ale mně ne. Angličtina hlavní postavy je místama až vlezlá, jinak seriál je prošpikovaný fakt mnoha nelogičnostmi. Případy ale mají hlavu a patu tak je to sranda. plusové body dávám taky za Shlerlokičnovké diagnózy.

50 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jenom 200 let?

Původně jsem myslel že to bude na oddych,ale vyklubal se velice dobře provedené krimi ve stylu HORALA:)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

New Amsterdam

Pro mě je to prostě kopie seriálu New Amsterdam, který mě bavil mnohem víc :-)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé