Hra o trůny

Hra o trůny (Game of Thrones) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Odlišnosti od knihy na rozcestník zajímavostí

Scéna, ve které se Jon Sníh (Kit Harington) loučí s Eddardem Starkem (Sean Bean), se v knize nikdy neodehrála.
Při turnaji prozradí Petyr Baelish Sanse Stark, jak přišel Sandor Clegane, zvaný Ohař, ke svému zranění na obličeji. V knize jí to ovšem poví samotný Ohař.
V této epizodě je ser Rodrik Cassel popraven Theonem Greyjoyem. V knize se o jeho smrt postaral Ramsay Sníh/Bolton.
V knize Barristan Selmy své pravé jméno neprozradil. Představil se jako Arstan, panoš Silného Belwase. Oba byli vysláni Illyriem Mopatisem z Pentosu, aby Daenerys chránili.
V knize je milenec královny Daenerys, Daario Naharis, velitelem vojenského společenstva jménem Bouřovrány a nikoliv Druhých synů, jak je tomu v seriálu.
V knize je velitem Druhých synů Mero (Titánův bastard), který je zabit až před branami Meereenu Barristanem Selmym, který byl v té době ještě znám pod krycím jménem Arstan.
Postava Talissy Maegyr, manželky Robba Starka, která byla společně s ním a Catelyn Stark zavražděna na Krvavé svatbě, v knize nikdy neexistovala. Robb se ve skutečnosti oženil s Jeyne Westerling, která ho na svatbu do Dvojčat nedoprovázela, nýbrž zůstala v Řekotočí. Po Robbově smrti byla za to, že se se svou rodinou vzdala, omilostněna trůnem.
Souboj mezi Brienne a Ohařem se v knihách nikdy neodehrál.
Postava Ollyho, sirotka, jež se později stal majordomem Jona Sněha na Zdi, v knize nikdy neexistovala.
Předtím, než je Cersei poslána na svou cestu hanby po Králově přístavišti, jí ve vězení v septu ostříhají její dlouhé vlasy nakrátko. V knize ji ovšem ostříhali úplně dohola.
V knize Balona Greyjoye zabil muž bez tváře.
Balon Greyjoy v knize zemřel dříve než Robb Stark.
V Branově vizi můžeme vidět mladého Eddarda Starka společně s jeho družinou, jak přijíždí k dornské Věži radosti, kterou stráží dva členové targaryenské Královské gardy, ser Arthur Dayne a ser Gerold Hightower. V knize Věž radosti strážili tři členové Královské gardy, společně s těmito dvěmi ještě ser Oswell Whent.
Postava Malého Jona Umbera byla v knize zabita na Rudé svatbě.
Velký Jon Umber v knihách nezemřel. Je držen jako zajatec ve Dvojčatech, sídle rodu Freyů.
V knize Loras Tyrell žádnému soudu nečelí. Naopak je poslán na příkaz Cersei, aby dobyl Dračí kámen, který drží muži, jenž jsou věrni Stannisu Baratheonovi. Loras je při útoku na pevnost vážně zraněn, ale nikoliv zabit.
V této epizodě je Tyrion Lannister jmenován pobočníkem královny Daenerys Targaryen. V knize tuto funkci zastává Barristan Selmy.
Když Cersei nechá vybouchnout Baelorovo septum, zemře v něm mimojiné i její strýc a bratr jejího otce, Kevan Lannister. Ten už je v knize ovšem dávno mrtvý, zemřel na konci pátého dílu Tanec s draky, kde jej a velmistra Pycelleho nechal zabít Varys.
Cley Cerwyn je v této epizodě představen jako lord rodu Cerwynů, ačkoliv v knihách byl zabit v době, kdy se ser Rodrik Cassel pokoušel dobýt zpět Zimohrad od Theona Greyjoye.
V knižní sérii je Tyene Písek dcerou septy.
Jon říká Daenerys, že její otec (Šílený král) upálil jeho dědečka (Rickarda) a strýce (Brandona) zaživa. V knize byl Brandon uškrcen pomocí škrtícího zařízení z Tyroše, zatímco se snažil dosáhnout na meč, aby pomohl svému otci, který byl právě upalován zaživa.
Zlaté společenstvo má v knize 10 000 mužů, v seriálu je počet zdvojnásoben.

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE