plakát seriálu

Mrtví jako já

(Dead Like Me)

Názory uživatelů

Only she knows when your time is up.

Dead Like Me je už pár let starý seriál, ovšem rozhodně se nedá říct, že by patřil do starého železa. I když jsme nyní s technikou i módou trošku někde jinde, ve svém žánru seriál nakopává konkurenci zadek. Tedy skoro. Georga je smrtka, která sbírá duše. Neví, kolik jich potřebuje, než dojde do nebe, takže bere den po dni. Smrtonošů je zde celá parta, která se schází ve Wafflehousu. Kromě smrtí se tu však řeší i životy hlavních představitelů, včetně Georginy rodiny, která se nyní vypořádáv se ztrátou dcery.

Již podle popisu jde o zábavný seriál. Dead Like Me nabízí pár opravdu zajímavých a originálních smrtí. Seriál běžel na kabelovce, takže nouze o peprnnou mluvu a odvážné záběry tu opravdu není (i když dabing je velmi jemný, skoro by v tom člověk Showtime nepoznal). Seriál jsem viděla celý s dabingem. O to horší pro mě byl závěrečný film, ve kterém jsem konečně poznala Georgin pravý hlas. Po tom sladkém českém hlásku byl tenhle vykouřený chraplák šedesátileté černošky docela šokem! Noapak Maison potěšil, přece jen když Brita dabujete, úplně to ztratí kouzlo. Stále si tedy stojím za tím, že originální znění je nade vše.

Abych ale něco řekla o samotném seriálu. Bylo to dobré. Taková trošku parodie na životní stereotypy. Nicméně po pár dílech, kdy to celé bylo pořád na jedno brdo, jsem se začala pomalu nudit. Epizod je 29, ale já si připadala, že jsem jich viděla alespoň padesát. Žádný hlavní příběh zde nebyl, prostě šlo jen o každotýdenní lístečky. Smrti se mi líbily, ovšem omáčka okolo byla nadbytečná. Úplně otravná byla dějová linie s Georginou rodinou, jasně, chápu, že se člověk asi jen tak nepřenese dál, ale za chování Reggie bych zabíjela...

Film byl fajn. Byl natočený o pět let později a i když chyběl Rube a byla přeobsazena Daisy, líbilo se mi sledovat ty lidi o tolik let později. Z toho by si mohly vzít příklad i jiné zrušené seriály. Děj teda pokulhával, ale minimálně pro ten fyzický vývoj herců, kteří se vrátili do svých dávných rolí, to za to stojí.

Důvod, že jsem si Dead Like Me nezamilovala, svádím na Fullera. Jeho styl je zvláštní, jedinečný, ovšem ne přímo pro mě. Jeho seriály se mi líbí, ale ne až zas tak moc, prostě pro mě nemají to něco, co bych užívala. Každopádně jsem ráda, že jsem seriál viděla, pár zajímavých momentů si z něj odnesu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Smrt na různé způsoby

Georgia - ze začátku mi moc nesedla, její hlas a ty její pohyby a mimiky :) ale dal jsem jí šanci a nelituju. Seriál jsem začal sledovat hlavně kvůli názvu a popisu, který mě zaujal.
Úvodní díl mi přijde zbytečně dlouhý a možná i všechny epizody by mohly být o něco kratší a asi je i dobré, že ten seriál má pouze dvě série.
Každopádně jsem si oblíbil všechny postavy, zaujaly mě ukázky jak různě se dá zemřít - člověk nikdy neví co ho potká, černý humor a navíc se v seriálu řeší otázky smyslu života a já filosofii rád..
Určitě seriál mohu doporučit jako takovou oddechovku.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Smrtonoši vládnou

Tak tohle jsem od smrtonošů vážně nečekal. Po zklamání, které jsem si odnesl z jiného "smrti se dotýkajícího seriálu" (Six Feet Under) jsem opravdu nechtěl uvěřit tomu, že se mi to bude líbit. Ale ono jo. Georgia v podání Ellen Muth se zapsala mezi velice zajímavé postavy, pro mě hlavně tím, že je taková zvláštní, neokoukaná nebo originální. Nemůžu najít to správné slovo. Černý humor tohohle seriálu mi naprosto vyhovuje.
Druhá sezona se veze na stejné vlně a pořád dokáže skvěle zabavit. Roxy se stala policajtkou. Trošíčku víc se řešili vztahy, navíc jsme se dozvěděli víc o Rubovi, víc o Masonovi, ale i o Daisy. Taky o hrobařících a o spoustě dalšího co je pro svět smrtonošů důležité. Nejvíc pobavil díl s fialovým lístečkem pro Masona. Škoda konce, už zbývá jen film.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

I'm Delores Herbig, as her big brown eyes.

Přesně takhle si představuji oddychový seriál. Víte mně osobně přijdou sitcomy neskutečně kýčovité. Je tam primitivní příběh (jeden příklad za všechny= HIMYM: hlavní zápletka jedné epizody vězí v tom že jsou vždy tradičně 2 lidé, nikoli 3), primitivní vtipy a hlavně ty otravné smíchy v pozadí které vám říkají: ,,Kdyby vám to náhodou nepřišlo vtipné tak vám ukážeme kdy se máte smát''. Ve výsledku to dopadne tak že se smějete v částech kdy tam ty smíchy nejsou. A jediný důvod proč se na ten seriál díváte jsou sympatické postavy.
Dead Like Me je ale něco úplně jiného, ba dokonce úplně opačného. Kromě těch postav, ty jsou ještě lepší a hrají je lepší herci. S příběhem jsem se velice vžil a vtipy byly často vtipné, ačkoliv (narozdíl od sitcomů) nejsou hlavní náplní epizod. Nebudu říkat že příběh je komplikovanější ale mnohem zajímavější a propracovanější. Jediné co mě zklamalo byl závěrečný film z roku 2009. Tak jsem se u něho nudil že jsem ho ani nedokoukal.
No prostě kdybych měl, jako spousta lidí, zvolit svou oblíbenou komediální oldschool srdcovku. Neváhal bych.

Nejlepší Postavy: George Lass, Crystal Smith, Delores Herbig, Kiffany a Mason
Nejlepší Herci: Ellen Muth, Mandy Patinkin
Nejlepší Série: 2.série
Nejlepší Epizody: Forget Me Not, Nighthawks, Haunted

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

První fullerovka s drobnou vadou na kráse

První regulérní fullerovka není úplně dokonalá, ale už má všechny typické rysy (absurditu, hravost, suchý humor i morbiditu) v tom správném poměru. Dolů ji sráží jen linie Georgiiny původní rodiny, která jinak fantastickou morbidní nadsázku tříští psychologickým dramatem. Člověk má skoro chuť ty části přeskakovat. Ovšem základní příběh i postavy opravdu stojí za to. Parta smrťáků, která má na starost násilné smrti? S Fullerovou morbidní fantazií? To prostě musí být tutovka. A je zde vidět počínající trend, který vyústil v dokonalé Pushing Daisies (není divu, že to původně měl být spin-off). Chuťovky jako samovznícení, kuchyňská gilotina, různé aspirace na Darwinovu cenu a nehody, před kterými nás varovala maminka, jsou tu zabaleny v suchém humoru a skvěle napsaných postavách, které jsou Fullerovou specialitou.
Těžko se popisuje, v čem je Dead Like Me tak výjimečné, to se prostě musí vidět, aby člověk nasál ono kouzlo morbidní absurdity.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dokonalá oddechovka

No řekněte sami, seriál, kde hlavní hrdinka v prvním díle položí život způsobem, jaký nemá obdoby (trefí ji toaleta z likvidované vesmírné stanice MIR), prostě nemůže být nezajímavý. Už ani pořádně nevím, jak jsem se k tomuto seriálu dostal, ale byl jsem z něj upřímně nadšený. Dodnes lituji toho, že má pouze dvě [edit díky Fruikovi:-) ] řady a další již natočena nebyla. Dokonale hřbitovní humor vyloženě prosakuje každým dílem a vy budete jen čekat, co dalšího se ještě může stát, jak se další člověk dostane na onen svět a jestli to vůbec ještě jde i podivněji :-)

Pro mě rozhodně jedna z největších perliček mezi seriály (mezi českými fanoušky neprávem opomíjená).

A abych nezapomněl, matka hlavní hrdinky mě ke konci už přímo neskutečně vytáčela (podobně jako její sestra).. Z mého pohledu jediná vada..

90 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Trochu víc domyslet

Když jsem si přečetl obsah byl jsem úplně unešen, vždyť to je super nápad. At aky, že jo. Seriál má skvělý nápad, ale vadilo mi, že některé věci nejsou z logického hlediska dotažené do konce. Prostě se mi líbí vymyšlené schéma (hlavně úmrtí na žlutých papírcích), ale bohužel často není dotažené do konce a občas si dokonce odporuje samo sobě, což mě v některých dílech naprosto rozčilovalo.

Navíc mi ze začátku ani hlavní hrdinka nepřišla nijak sympatická, stejně tak jako další postavy. Až po čase, kdy se na scéně objevila Daisy, jsem si našel svoji oblíbenkyni. Kdo by taky nemiloval hvězdičku Daisy Adair. :-)

Jak píšou ostatní, tak problémy s "vedlejší" dějovou linií, kde se rodina hlavní hrdinky vyrovnává s její smrtí mě ze začátku nesmírně iritovala a nezajímala, ale právě že naopak mi ve posledních dílech druhé řady přišli jejich výstupy mnohem snesitelnější než na začátku, pravdou však zůstává, že by se bez nich seriál obešel a jistě by si díky tomu ušetřil i některé zmiňované vady systému.

Další co stojí ještě za mírné vytknutí je, že i přestože hlavní hrdinka "pracuje" na zajímavém oddělení smrtek, tak smrti nejsou zdaleka tak efektivní jak by mohli být, jako tomu je například u některých z podobně morbidního seriálu Odpočívej v pokoji.

Ale abych pořád jen nekritizoval, tak seriál jako celej je perfektní oddechovka, kde se dá zkousnot, že vám unikl nějaký ten díl.

P.S. Obsazení Marka Vašta jako dabéra Rubyho nebylo zrovna ideální.

80 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Originální!

Zatím jsem viděla jen dva nebo tři díly (hlavně kvůli pěkně blbému vysílacímu času), ale moc se mi to líbilo. Nejvíce asi neotřelý námět a taky ironická hlavní hrdinka (už její smrt mě dostala). Musím souhlasit s názorem tady, že i když nesledujete seriál pravidelně v ději se neztratíte, což taky není na škodu. Dál si myslím, že rodina hlavní hrdinky má v seriálu své zastoupení právem a připadá mi to docela logické, že je tam o ní více. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, třeba ještě nějaké to procento přidám.

80 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tak to vidím já.

První série - 80%
Druhá série - 89%

první dojem: Velmi zajímavý nápad, který je dobře a zajímavě provedený. Podle mě to ale není dotaženo k dokonalosti (dokonalost tohohle žánru = Pushing Daisies). Některé věci se mi zdají nedotažené. Například (ne)viditelnost, nezranitelnost a jin.
Hrdinka se mi sice nejdřív zdála maximálně nesympatická, ale nakonec jsem si k ní cestu našel a postupně si zvykám i na další hrdiny. Jsem zatím na začátku, takže nevím, kdo bude mít kolik prostoru. Možná se mi ale zdá, že hrdinů by mohlo být víc.

První řada: Příjemné a zíbavné pokoukání, plné milých hrdinů a příjemné atmosféry. Místy morbidní humor a skvělá atmosféra seriál opravdu cpou nahoru v žebříčku oblíbenosti. Bohužel dějová linie s matkou a sestrou seriál mírně strhává. Další věc je nepromyšlenost. Na fantasy tohoto typu je pěkné, že by se to klidně mohlo dít - to ale neplatí. Je jasné, že není možné, aby se každého člověka před smrtí dotkla smrtka, která vlastně nemá jedinou schopnost, která by jí pomohla... To je ale vada na kráse, na kterou se snadno zapomíná.

Druhá série: O stupeň lepší. Postava Daisy Adair je tentokrát sympatická a příběhy dál vesele plynou. Na DLM se moc dobře dívá a doporučit se dají asi každému. Druhá žada obzvlášť.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ten nejlepší černý humor

Tak zrovna tenhle seriál patří k mým nejoblíbenějším...Od úvodních titulků do konce každého dílu je to dokonalost. George a její humor se absolutně nedává srovnávat, její myšlenky jsou snad ještě vtipnější než to co vypouští z pusy. Celé dvě série byly příjemným strávením času až na závěrečný film, kde mě nejvíce iritovala herečka, kterou dosadili do role Daisy (prostě strašný výkon...) Upřímně jsem byla zklamaná, když tento seriál skončil už po dvou sériích. Podle mého názoru se z téhle myšlenky "smrtek" dalo vytěžit mnohem více.(autoři byly asi vyznavači hesla: Skončit se má v nejlepším...)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mrtví jako já

Vtipný seriál založený na černém humoru. Skvělé obsazení s vynikajícími hereckými výkony. Vynikající hlášky, u kterých se zaručeně zasmějete a dobře promyšlené náhody, které někoho pošlou do hrobu. Mrzí mě jen, že je tento seriál příliš krátký, a jak jsem si všimla, tak to tu na to stěžuje více lidí. Mám tenhle seriál moc ráda, klidně bych se na něj mohla kouknout podruhé a bavila bych se u něj stejně, jako kdybych ho nikdy předtím neviděla.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kupodivu...

Tento seriál bývá často srovnáván se seriálem Řekni, kdo tě zabil. Jenže s tímto seriálem má společnou jen 'zádušní' atmosféru. Jinak se jedná o úplně jiný seriál.

Nápad, původní idea seriálu, není špatná. Dokonce je i velmi vděčná. Jenže po několika dílech se začíná téma omílat, a i přes zajímavé osudy a mnohdy až neuvěřitelné smrti (smrt po uklouznutí na banánové slupce, chlap vyviklá míčkem skleněnou tabuli, která spadne na jiného atd.). Zdálo by se že toho roku bylo v New Yorku podezřele moc nehod.

Co ale seriál sráží? Je toho více. Za prvé hlavní hrdinka. Je TOTÁLNĚ nezajímavá a nudná. Její přístup: já se o nic nezajímám, ani vy mě nezajímáte, tak se o mě nezajímejte, mně je všechno u řitního otvoru, moc lidí opravdu nezaujme. Je vtipný jen ze začátku. Její uvažování se sice snaží tvářit duchaplně, ale ve své podstatě je děsně nevyrovnané a jen vyplňuje příběh. Nic víc, divákovi nic nedá.
Český dabing Georgie je příšerný. Nepříjemný.

Druhá věc, která seriálu dost ubírá (a já doposud nepochopil, proč je to tam nacpané v takové míře), jsou vstupy z Georginy pozůstalé rodiny. Polovina každého dílu je věnována tomu, jak matka pláče nad tracenou dcerou, jak její mladší sestra z toho krapet šílí a jak její velice netečný otec tomu jen přihlíží. Za 30 dílů se stala jediná důležitá událost, a to, že dospěli k rozvodu. Vždycky když se na obrazovce objevil někdo z její rodiny, posunoval jsem dál.

Naproti tomu, co musím vychválit, je výběr hlavních postav. O Georgii jsem už mluvil, Ruby - to je prostě otec skupiny. A dokonce je to i takový otec pro Georgii. Seriál jsem sledoval s českým dabingem, který mi k Rubymu naprosto seděl, v anglickém originále mi přijde, že má moc vysoký hlas. Ale zpátky k postavám. Manson je typický povaleč - hláškař, který dodává seriálu šťávu. Sice na to v prvním díle nevypadá, ale je to ... no prostě loser. Roxy je oproti němu uvědomělá, tvrdá žena, která ví čeho dosáhnout a hlavně toho chce dosáhnout sama. Zbylou slečnu si nepamatuju, protože místo jedné megery přišla stejná druhá, prostě jen výměna za výměnu. Celkově ale tým šlape, je kompaktní a žádná osobnost se v něm neztrácí - až na Georgii, kterou kdyby nezabírala kamera, tak tam není.

Každopádně seriál stojí za shlédnutí, i když se asi nejvíc nasmějete u úvodní znělky.

70 %.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Morbidni? Vubec ne

Skvely serial se skvelym humorem a skvelou zapletkou. Co k tomu proste dodat. Tohle byla opravdu chytra komerie ktera nasadila latku hodne vysoko uz prvnim dilem. Cela skupina smrtaku je proste genialne napsana a zahrana snad jeste o chlup lepe. Naprosto originalni zapletky s jemnou davkou mystery vas proste chyti uz od prvni minuty a dokud serial nezkouknete tak vas nepusti. Je to jeden z tech serialu na ktery se klidne podivate znova. Nicmene jak uz zde nekdo zminil jedinou vadou na krase tohoto serialu byly vsuvky v podobe matky a sestry hlavni hrdinky. Ale to je jenom jedna vraska na jinak dokonalem serialu. Plne doporucuji vsem.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Chodila jsem s kosou

Pro mě jednoznačně srdeční záležitost. V nadneseném slova smyslu jsem velkou část svého života prožívala jako smrtonoš. Do starého života nebylo možné se vrátit a současný život se rovnal něčemu mezi životem a smrtí. V práci špatné období, jako by člověk dotykem zprovodil duši ze světa živých. Sedívala jsem dlouhé hodiny u tohodle seriálu s kapesníkem v ruce, chvíli jsem brečela a chvíli se smála. Tragikomedie tohoto seriálu je dokonalá.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Záchodový prkýnko

Tenhle seriál se mi ve své době strašně líbil. Přiznávám, že hlavně proto, že jsem tajně byla zamilovaná do Masona. :D
Ale celkově - hřbitovní humor, zajímavé zápletky a neuvěřitelné způsoby úmrtí na žlutých kancelářských papírcích prostě mají něco do sebe. Úvodní znělka a zpracování hrobaříků se mi také moc líbilo.
Seriál jsem jako jeden z mála sledovala s českým dabingem a musím říct, že mi vyhovoval, úvod jednoho dílu nebyl zřejmě omylem předabován a hlas Ellen Muth mi přišel trochu mužný. :D
Mrzelo mě, že jsou seriálu jen 2 řady, ale závěrečný film zklamal odlišným obsazením i nezáživnou zápletkou.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Záchodové prkýnko

Seriál, který přesně věděl, co má udělat a kdy má skončit.
Hodně lidí si tu stěžuje na nedořešenou mytologii, ale k čemu by to bylo? Tohle není jeden z těch seriálů s vyvolenou hrdinkou, která během pár řad otřese systémem světa, který funguje už tisíce let, ale náhled do každodenního života běžných smrťáků. K tomu není třeba znát všechno, ale jen se potýkat s tím, co se zrovna děje.
Ani proti postavám nic moc nemám, i když jsem měla Betty mnohem raději než Daisy.
Závěrečný film sice není nic extra, ale bylo hezké vidět, co z Reggie po tom všem vyrostlo a že se vlastně nakonec se ztrátou sestry i vyrovnala.
I jsem vlastně ráda, že seriál nemá víc řad. V té druhé se snažili rvát do toho delší příběhy a moc se jim to podle mě nedařilo. Tomuhle seriálu dvě série stačily, protože byl prostě o každodenních věcech, bez velkých dramat, to by se časem omrzelo. A na nějaké velké epické příběhy jsem tady opravdu nebyla zvědavá.

Abych to tak shrnula, tohle je pohodičkový, hlavně morbidní, seriál, který nabízí dost cynický pohled na úplně obyčejné životy party smrtek. Nic víc.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Není co dodat

Na první díl jsem koukala ze zvědavosti, teď hltám úplně každej. Georga je správně vystižená, typická puberťačka, Delores je dost praštěná šéfka. Ale nejlepší je Rube, takovej dobrej kamarád, nikdy neřekne přímo, že vás má rád, přesto je to vidět z toho jak se chová. A Regie je taky super, škoda že se s Georgiou už nemůžou potkat, určitě by si měly co říct - to mi přijde trochu nedořešený. Ale člověk málokdy řekne druhýmu, co si o něm myslí... a pak je pozdě.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pohodička

Začátek seriálu naprostá bomba, schytat to hořícím záchodem (prkýnkem) je teda fakt něco a navíc když přiletí z vesmíru. Její výraz, když koukala na "vesmírné těleso", které se na ní řítilo, byl naprosto super.
Mason mi nějak moc nesedl, ale to se dá překousnout. Naopak Rube a Roxy jsou moje krevní skupina.


Pro mě je to taková oddychovka, hezky se u toho usíná, teda jen pokud se zrovna děj neodehrává u Georginy matky a sestry, ty mě teda vadí snad úplně nejvíc. Další věc, která mě maličko překáží jsou "hrobaříci", ale i tak hodnotím seriál : super oddychovka.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Až na ten filmík

Seriál se spoustou originálních prvků (a také se spoustou nedotažených), neobvyklou atmosférou, skvělými hláškami (až si zvyknete na postavy, což jde ze začátku dost ztuha, ale o to údernější je to později) a tehdy neokoukaným Bluem v jeho asi nejlepší seriálové roli.
Dostal by ode mne 80%, ale bohužel patřím mezi ty, kteří viděli závěrečný film a jak píše Fruiko, dějová linie, kdy se hlavní hrdinka vyrovnáva se svou smrtí mě též hrozně sra... nezajímala ;)

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Smrtky kolem nás

Nádherný a poetický černý humor. Někdy je krásné být smrtkou, ale nikdy bych neměnila. Hlavní hrdinka je sympatický cynik a ani po své smrti si ve svých komentářích nebere žádné servítky. Po shlédnutí jakékoli epizody, jsem vždy přemýšlela, jaké nové poselství nám přinesli tentokrát. Opravdu výjimečný seriál plný originality, hlavně co se smrti týče.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dead like me

Skvělá oddechovka na večer. George sem si oblíbila hned od začátku, to jak je jí všechno jedno a nebojí se říct co si myslí. Ostatní postavy mi byly taky sympatické i když některé mi ze začátku lezli na nervy (Daisy, Daisy Adair a Delores Herbig - as her big brown eyes), později když se ukázala jejich pravá povaha jsem s nimi už žádný problém neměla.
Děj je opravdu originální, a největší zábava celého seriálu je asi v tom, čekat jak kdo umře. Jenom mě mrzí že sem se nedozvěděla víc o životě smrtek před smrtí. Jinak seriál doporučuju, zaručeně pobaví :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

toilet

Už dlhšie som mala seriál na dvd,kým som si ho pozrela.Nakoniec som sa k tomu odhodlala a skúsila ho.Môžem povedať,že toho neľutujem,je to dobrý seriál,ktorý mi slúži ako oddychovka na večer.Síce som si dlhšie zvykala na postavy,postupne sa mi to podarilo.V prvej sérii som silno nemusela postavu Daisy,v druhej mi prišla normálnejšia.
Postavy dokopy tvoria príjemnú partiu,v ktorej má každý svoje miesto.
Prvú sériu som zhliadla z dabingom,druhá v origináli mi spočiatku vadila,ale teraz už ten rozdiel ani nevnímam.

Seriál môžem len odporučiť,ja som sa nenudila.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Perfektní

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděla. Dokáže být vtipný a dojemný zároveň a ukazuje smrt z jiného úhlu. Všechny postavy, jakkoli mi mohli na začátku přijít protivné, mi přirostli k srdci. Je vážně škoda, že to zrušili.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I don´t wanna dead like you

Výborný seriál s úžasným Mandy Patinkinem. První série mi přišla jako naprostý bonbónek, ale postupně se až příliš staví na tom samém. A opravdu, především matka hlavní hrdinky mě doslova iritovala. a to nesnášim slovo iritovat.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Skvělý

Je to zase jeden z těch skvělých seriálů, kterým nechybí poctivý (černý) humor.
Takové já můžu. Prostě ten seriál se jim moc povedl a strašně se mi líbí.
Musím přiznat, že se trochu v hlavní hrdince poznávám, i když nejsem jako ona, někde ve mě se skrývá kousek Georgie.
Snad proto ten seriál miluju.

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Dead like me...

Tenhle seriál jsem sledovala už před časem a i přes docela nesympatickou hlavní hrdinku, jsem si ho oblíbila. Fajn námět, smrtky chodící mezi námi. Někdy dali opravdu krásné myšlenky nad kterými opravdu člověk popřemýšlel. Nejvíc jsem si oblíbila Masona a jeho typický humor. Na odpočinek ideální seriál :).

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Divné...

A za tím si stojím... Tenhle seriál jsem moc nemusel, ale časem mě upoutal... Pořádně sledovat jsem ho začal až díky Olusce, ale kupodivu se mi začal líbit... Velmi zajímavý námět...

80 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Smrtky

Seriál jsem právě dokoukala a moc se mi líbil. Okamžitě jsem se zamilovala do Masona. George i přes to že mi ze začátku moc sedela jsem si nakonec oblíbila a neumím si představit lepší herečku která by jí zahrála líp. Seriál doporučuju, je opravdu moc dobrý.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sequel serialu

At zije cernej humor!
Pokud si ale nechcete zkazit jinak velmi dobrej dojem ze serialu, doporuju NEsledovat sequel serialu:
http://www.csfd.cz/film/239013-dead-like-me-life-after-death/

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

Má to originální tématiku. Převážně je to zábava i když slabší chvilky se tam taky najdou. Hlavně se mi moc líbí úvodní znělka, ta nemá chybu.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Fakt super serial

je to muj nejoblibenejsi serial teda spis byl kdyz uz ho zrusili :( je to fakt skoda ze neni vic dilu i kdyz sem na nej zacala koukat az od druhe rady ale to nevadi :D

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Cool :-)

Tak.. teď jsem dojela ještě ten filmeček nakonec a mám po zábavě... ten seriál mě vážně dostal.. pohodička před usínáním, úžasné hlášky a zajímavý nápad. Prostě super... kde jen teď najít něco dalšího tak dobrýho ?:)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mrtví jako já

Odpočinkový a příjemný seriál, který občas donutí zamyslet se nad našim životem. Opravdu žijeme tak, jak chceme žít? Jako kdyby byl dnešek náš poslední den? Donutí nás i myslet na naše blízké, které máme rádi a už tu nejsou. Je to možná jen můj osobní pocit, ale takhle to cítím a možná proto mám tento seriál tak ráda.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mrtví jako já.

Tohle tu ještě nebylo. Vetšinou všichni pláčou, když umře hlavní hrdina. V tomhle případě ale Georgia umře hned v prvním díle. I když by se to někomu mohlo zdát převrácené na hlavu, je to skvělý nápad.
Seriál je skvěle obsazený, nechybí vtipné situace a hlášky. Je skvělé, jak někdo dokáže vymyslet tolik různých příčin a způsobů úmrtí. Vemte si, jakým nepravděpodobným a vtipným způsobem umře hlavní hrdinka:D
Byla jsem na seriál zvědavá, když jsem viděla upoutávku a rozhodně mne nezklamal. Ráda se na něj podívám znovu.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dead like me

Pohodový seriál s dobrým humorem. Dialogy jsou zábavné.
Georgia mi zpočátku nebyla moc sympatická, ale časem se mi zalíbila.
Druhá série mě ke konci začala ohromně bavit. Škoda, že se seriál dočkal jen 2 řad. Ale co už..

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Správnej šobeniční humor :)

Je to originální nápad a spoustu hlášek je nepřekonatelnejch :) Je trochu škoda, že to mělo jen 2 řady, ale rčení, že v nejlepším se má přestat nevzniklo samovolně a spoustu seriálů na to dojelo, takže i to může mít své výhody

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

supr seroš

Ano seriál se mi líbil a originální smrti byly prostě skvělé. Příběh je naprosto originální a je to vítaná změna protože seriál nemá nějaký vleklý děj který se táhne přes několik dílů.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Originální oddechovka

Tenhle seriál je směs cynismu, vtipu, černého humoru, emocí. Taky je to občas poučné až trefné, takže občas budete mít výčitky svědomí, o čem ten váš život vlastně je.
Hlavně je to ale vtipné a originální, protože postavy jsou skvěle vykreslené, rychle si je oblíbíte a skvěle k sobě pasují.
Hodně jsem si to oblíbila, takže doporučuji.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Savior

Tenhle seriál bych mohl dát do kategorie Zachránců, protože si ho pustím, když je mi špatně, zle, nechutně od světa. A také mi mnohdy pomohl překonat těžké životní situace.
Ale k seriálu - miluju Georgiu! Její drsnější hlas, mimikry, chování, její sarkastický humor jsem napodoboval tak dlouho, až mi tato schopnost částečně zůstala. Prakticky všechny postavy jsou úžasné.
Co se mi dál strašně líbí, je to, že ačkoliv ve vzduchu zůstává spoustu (existenčních) otázek, nikdo na ně neodpovídá a vůbec to nevadí. Celá atmosféra je pak tajemnější a člověk přemýšlí nad tím, jaká je správná odpověď. Mrzí mě, že seriál má jenom dvě řady. Měl neuvěřitelný potenciál, ale vytvořený film mu k tomu moc nepocmohl. No co. Seriál i tak bude navždy v mím seriálovém srdci na předních stupíncích.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk