plakát seriálu

Noční recepční

(The Night Manager)

Názory uživatelů

Big play

Oscarová režisérka, špičkový divadlení herec (a taky Loki, já vím, ale koukněte někdy na Hiddlestonova Coriolana z divadla Donmar), špičkový komik a příležitostný spisovatel a špička mezi tvůrci špionážních románů. Tenhle koktejl mohl skončit velikým průšvihem, nebo velkým úspěchem. Po prvním dílu je to na cestě vzhůru, mnohem výš, než leží Zermatt. Od první minuty prostě víte, že dřív nebo později se oba hrdinové střetnou v něčem, čemu se říká velká hra (nikoli prostá střílečka) a kromě života půjde i o ego. Zatím jsou oba schovaní za pěknými veřejnými fasádami (recepční a filantrop), ale tvůrci zjevně umějí dávkovat a tu a tam nechají "to pravé já" vykouknout. Velký příslib pro další díly a potenciální seriálový vrchol sezóny.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Oh, you beauty!

Opravdu moc hezky strávený čas s touhle minisérií. Válka nervů mezi hodným chlapcem Tomem Hiddlestonem a zlým chlapcem Hughem Lauriem vás protáhne kdečím, Egyptem i Alpami, kancelářemi špiček britské tajné služby i vojenskou základnou, intrikami, znechucením, obdivem a několika infarktovými situacemi. A jakoby tu všeho bylo tak akorát, akce i emoce pěkně vyvážené, jako v dobře umíchaném koktejlu.
Vyčnívá jen herecké obsazení našlapané mými oblíbenci (hned tři z pěti hlavních postav legitku do mého klubu favoritů už dávno mají a Tomu Hiddlestonovi se právě tiskne), ale to věru není nic, na co by si měl člověk stěžovat, naopak. Všechna ta ostražitost, nedůvěra, zdráhavé sympatie, tajnosti a špehování, které se odehrávají (nejen) mezi Jonathanem a Richardem... Velmi pitelné.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příslib

Seriál je teprve na začátku, takže ho beru s rezervou, abych nebyla zklamaná, kdyby nedopadl tak, jak si představuji. Herecké obsazení slibuje velmi kvalitní zážitek, navíc, když si Hugh Laurie vzal pod křídla nejen tvorbu celého seriálu, ale ujal se i hlavní role egoistického miliardáře a výrobce zbraní. Jako velmi zajímavé beru velmi rychlou reakci na ne tak dávné události v Egyptě. Jen mi zatím herecký výkon Toma Hiddlestona přijde trochu prkenný, což je škoda, protože hrát umí (obávám se však, že veškerou mimiku dává jen Lokimu). Doufám, že se seriál vyšvihne a dočkáme se bombového (možná doslova) finále.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prvotřídní špionážní záležitost

Veliké překvápko a totálně podmanivá minisérie, ve které se toho popravdě zas tolik nestane (a nebo jo, jen to při naprosté absenci jakékoli akce není moc vidět) s fantastickým hereckým obsazením. Hugh Laurie je lepší, než kdykoliv dřív a absolutně zastiňuje všechny – snad jen kromě Toma Hiddlestona, jejich koncert je neuvěřitelný, fantastický a všechny tři zlaté glóby (protože Olivia Colman taky) jsou naprosto zasloužené. Další britské zlato, ve kterém je úžasné úplně všechno a špatného vůbec nic. Herci, zápletka, finále, napětí od začátku do konce, perfektní exteriéry, úžasná atmosféra... Asi k tomu není moc co dalšího dodávat, Noční recepční je prostě kvalitka nejvyššího řádu a povinnost... no, pro všechny. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The deeper you go, the darker it´s gets

Britská tvorba je ako sme sa už viackrát mohli presvedčiť na vysokej úrovni. Či už je to vďaka kvalitným scenárom, vynikajúcim hercom. Málokedy sa stane, že sklame. A inak tomu ani nebolo v prípade TNM, ktorý toho ponúka viac než dosť.

Dobrý a kvalitný špionážny seriál sa nehľadá tak ľahko. A práve takým je aj TNM. Ako sme sa už viackrát mohli presvedčiť Britom okrem iného ide aj pretvorenie knižnej predlohy na televízne obrazovky a málokedy pritom utnú vedľa. TNM ponúka viac než zaujímavý príbeh, ktorý sa môže zdať jednoduchých a nekomplikovaným, ale v skutočnosti pod povrchom toho skrýva oveľa viacej. Dej plynie skôr pomaly, nenápadne a nenásilne (čo môže niektorým prekážať), ale rýchle tempo rozprávania by mu na druhú stranu ani nesedelo. Prvá časť je akýmsi prísľubom toho čo nás čaká, ale netreba sa tým nechať zmiasť. V príbehu pôjde o všetko a postavy budú hrať poriadne vysokú hru. Tak ako sa príbeh postupne rozvíja jednotlivými časťami, tak naberá aj na obrátkach a pribúda aj akcie. Od slov sa prechádza k činom. Čo je výhodou TNM je, že ide o minisériu a tak žiadny otvorený koniec nehrozí a po celý čas je divákovi servírovaný príbeh s uceleným koncom.

Čo netreba opomenúť je herecké obsadenie. Obsadenie, ktoré asi lepšie ani nemohlo byť. Tak ako Laurie, tak aj Hiddleston podávajú neuveriteľné herecké výkony a to „priateľstvo/ nepriateľstvo“ medzi nimi je viac než hmatateľné. Tom dokazuje, že nie je len Lokim ale je v ňom oveľa viacej. Hugh nie len sarkastickým a nami milovaným doktorom, ale aj charizmatickým záporákom, ktorému bude možno aj fandiť ale v istých momentoch vám pripomenie aby ste tak radšej nerobili. Ostatní herci sa touto dvojicou nezaostávajú a podávajú rovnako skvelé výkony. Jediná kto mi možno trochu prekážal bola Elizabeth Debicki. Niežeby svoju postavu hrala zle, práve naopak. Z jej jed bola miestami chladná a nedotknuteľná kráska, ale to bola len jej maska. Vo vnútri bola zraniteľná a len chcela aby ju mal niekto rád. Jediné čo mi na nej vadilo, že mi prišla ako tak trochu zbytočná postava. Po celý čas stála akoby niekde v úzadí a bola akoby doplnkom.

TNM je tým špionážným trillerom, na ktorý sa oplatilo čakať a ktorý sa oplatí zhliadnuť. Šesť hodín ubehne viac než rýchlo (aj napriek pomalšiemu tempu). Plus to obsadenie, nádherné scenérie, hudba a dokonalé intro? Hriech si nechať seriál ujsť.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Night Manager

Špionážny žáner (ktorý tu už dlho predlho nebol) + vo forme príjemnej minisérie, oscarová režisérka Susanne Bier či talentovaný britský herec. Čo viac si priať?
Seriál ma zaujal hlavne hereckou výbavou. Tom Hiddleston v spojení s Hughom Lauriem - bravúrny výber. Dobré obsadenie neznamená hneď aj dobré zobrazenie postáv, ale pri tomto seriály to bola strela do čierneho. Hlavný záporák je v podaní Laurieho skvelý a o zapálení Hiddlestona, ktorý sa chce pomstiť už ani nehovorím.
Dej príbehu vás okamžite strhne do centra diania - Káhiry. Postupne sa presúva do Švajčiarska, do zasneženého Zermattu až sa nakoniec vracia tam kde to všetko začalo - do Egyptu. Deje sa toho dosť veľa, hlavná dejová linka pekne zachovaná, avšak viac sa rozbieha až v neskorších epizódach tak sa určite nenechajte odradiť len po zhliadnutí tej prvej.
Čo by som ešte vypichla je, že sa mi páči akým spôsobom pojali príbeh aj s nedávnymi udalosťami v Egypte a aj to, že v modernom svete môže veliť policajnej jednotke (a pracovať na takom veľkom, dôležitom a nebezpečnom prípade) aj žena, ešte aj v druhom stave.
Potenciál, ktorý seriál mal podľa mňa naplnil a určite sa zaradí medzi hity tohtoročnej sezóny.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hodný, zlý a klišé

Jako klady seriálu bych viděl vynikající herecký výkon Lauriho. Ten zbytek mu to tam trochu kazí :P Nejsem si úplně jistý, jaký žánr to vlastně byl, protože na akční to bylo málo akční a na špionážní to bylo příliš jednoduché a prvoplánové. Ale řekl bych, že jako kompromis je to přijatelné. Kromě již zmíněného Lauriho oceňuji sekundárně scenérie a myšlenku uzavírajícího se kruhu. Čímž se dostáváme k poslednímu dílu, který značně převyšoval svou kvalitou prvních pět dílů a vysloužil si na poslední chvíli zvednutí hodnocení.
Co naopak musím vytknout, je hrozně moc klišé, která se táhnou větší částí celé série

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál vs. román

Nejsem milovníkem špionážních románů. V tomto případě jsem udělala výjimku a přiznávám, že pouze kvůli Hugh Lauriemu. Knihu jsem přečetla jenom proto, že jsem netušila, že nám české AMC poskytne dabovanou verzi seriálu. Nejsem dobrá v angličtině a bála jsem se, že v originále nepochopím. Teď jsem ráda, že jsem román přečetla - kvůli srovnání s TV podobou.
Souboj mezi Jonathanem a Richardem mě zcela pohltil už v románu, ale nutno říct, že zatímco kniha je plná retrospektivy a také spousty jmen a funkcí pracovníků tajných služeb (a v určitých pasážích téměř nudná), seriál je úplně senzačně vygradovaný od první do poslední minuty. Pravda, tvůrci seriálu se ze začátku drží příběhu téměř přesně, ale zhruba od poloviny už zachovají pouze hlavní linku probíhajícího obchodu se zbraněmi a zbytek prakticky změní. Konec příběhu je potom naprosto odlišný. Musím ale říct že perfektní. Šokující a pro toho, kdo to četl, značně překvapující!
Osobně jsem ho nemohla (a ještě nemohu) vydýchat. Mrzí mě, že z Ropera tu udělali jednou tak hrozné monstrum, než v románu. Ať je jaký chce, Jed miloval do poslední chvíle, nikdy jí neuhodil a už vůbec nenechal nikým mlátit a mučit! Jeho nenávist, ale ještě lépe řečeno velké zklamání nad mužem, kterého považoval za přítele, se v knize projevovali hlavně vůči Jonathanovi. A když od Burra (v seriálu Burrové) dostal návrh na jakousi imunitu za to, že Jed a Jonathana propustí živé, pochopíme, že to pro něj byl pouze určitý bonus, protože se je chystal pustit i tak.
Ještě bych podotkla, že v knize se obchod nakonec uskutečnil prakticky bez ztráty kytičky.
Seriál ale i tak hodnotím velmi vysoko.Těch 10% dávám dolů právě za mírné pokroucení románového charakteru Richarda Ropera.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Naprosto brilantní

Přiznám se, že neholduji špionážním filmům, ale tato minisérie mě naprosto pohltila.

V počátku sledujeme Jonathana v úplně jiné roli, než byste čekali. Noční recepční v jeho podání je vždy ochotný pomoci a přesto pro hotelové hosty neviditelný. Neviditelný snad i proto, že se schovává před světem. První díl se může zdát malinko pomalejší, ale vše se připravuje na následný rozjezd.

Poté dojde ke zvratu a Jonathan se vzdává toho jediného, co máme všichni, toho, co málokdo obětuje - vlastní identity. Vydává se do míst, kde ho nemůže zachránit nikdo jiný krom jeho samého. Celý svět v něm vidí zrádce.

No a pak je tu ještě jedna rovina. Roper má být tím nejhorším mužem na světě. Ovšem jak to, že si lidé užívají jeho přítomnosti, jeho charisma? Jak to, že je to zábavný společník a muž s citem pro rodinu, milující muž? Mezi Roperem a Jonathanem vzniká jistý druh přátelství. A přesně to je možná na seriálu tak děsivé.

Chválím chemii mezi Hiddlestonem a Lauriem, Chválím změnu z Burra na Burrovou, chválím krásně zvolené lokace a ostré barvy. Minisérie jednoznačně vede mezi seriály, které jsem v poslední době zkoukla. Díky!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Night manager

Hned na začátek přiznám, že jsem se začala koukat kvůli Tomovi. Takže se přiznám, že některé scény jsem prostě jen čuměla na to, jak je sexy a nevnímala děj... A jednu scénu jsem si i pustila vícekrát :D Konec fangirling!

Další herecké obsazení je také skvělé, Hugh Laurie mě příjemné překvapil. Jako dr. House už mě přišel ke konci otravný, ale egocetrického podnikatele zahrát opravdu dobře. Jeho milenka byla taky přesvědčivá a vytvářela dobré napětí. Stejně tak mě překvapil Tom Hollander (znám ho jen z Pirátů z Karibiku) a Olivia Colman - i těhotná ženská se do toho umí opřít a být akční. I vedlejší postavy byly dobře zahrané a uvěřitelné.
Děj byl napínavý, akční, někdy trochu předvídatelný, ale to neubíralo na napětí. Konec mě maličko zklamal, byl až takový moc "pohádkový". Čekala jsem to trochu víc tragické pro tu "dobrou" stranu.
Celkově ale výborný akční kousek, exotická prostředí, dobře zahrané (i když Tom na mě někdy působil trochu strnule), trochu sluníčkový konec, ale jinak jsem moc spokojená.
Dala bych sto procent, ale ten konec to podle mě trochu zkazil.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Loki vs Dr.House

Za mě velice podařená minisérie, občas pravda s malinko pomalejším dějem, ale přes to neztrácející svojí rozmanitost. Skvělé lokace ala James Bond, podtrhují náročnost a finance, které do tohoto projektu byly vložené, co díl, jiná krajina, a to mě moc bavilo.. O obsazení zde není absolutně vůbec o čem diskutovat. Lauriemu padouch slušel, velice překvapil v roli nemilosrdného obchodníka se zbraněmi a Loki ala Hiddleston zdárným protihráčem za stranu dobra. Ve skrytu duše doufám, že se dočkáme nějakého volného pokračování. Stanice AMC rozhodně zabodovala.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Z nočního recepčního denním agentem

Tak na tuhle minisérií jsem se těšila hned co jsem se dozvěděla o obsazení. Tom Hiddleston a Hugh Laurie dohromady? I'm in!

Minisérie je rozhodně něco, ale pro mě příběh není natolik zajímavý abych skákala metr dvacet, osobně viním předlohu (Ano, četla jsem ji. Ano, můžu jí pomlouvat). Aktualizace do dnešní doby jen pomohla, vše co udělali jinak, udělali k dobru minisérie.
Tohle říkám prvně (možná i naposledy) ale adaptace - seriál je lepší než originál - kniha.

Spojení BBC a AMC proběhlo na výbornou, rozhodně by měli spolupracovat/koprodukovat častěji. Ty peníze co do toho dali jdou rozhodně vidět. Režie skvělá, kamera, herci - filmařská práce odvedená na výbornou. Ale chybí tomu něco, co by tuto minisérii zařadilo mezi klasiky, aspoň pro mě.

Rozhodně jsem s výsledkem spokojená, jak jsem již zmiňovala, pro mě lepší než kniha (a to je co říct). Myslím si, že to nešlo udělat lépe než jak to udělali, když uvážím z čeho vycházeli, možná ale mohli investovat ty peníze do lepšího námětu. To jen zamyšlení na konec.

The Night Manager = 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Na pilot...

bych ocekaval trochu vic promotion. Neni to ani spatny, ani nudny...me lakat nemusej, ja se budu koukat dal, ale jen aby trochu nepromarnili potencial kterej to asi bude mit.
Sam jsem si zakazal vyhledat si ho na netu, ale fakt jsem ostuda...porad jsem premyslel odkud toho Hiddlestona znam, az Freeman me to pripomnel.
Miniserie je zarukou, ze to nebudou natahovat az do desaty serie.
Dal bych zatim 70%, ale kdyz si vzpomenu cemu jsem tech 70% dal, musim pridat dalsich 10%

EDIT: tak tech 10% zase zpet, myslim ze s tim potencialem nehospodarej uplne idealne...

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Wow

Většinou názory nepíšu, ale silný zážitek z pilotu jsem musela hodit na monitor.

Díky SerialZone jsem právě objevila tenhle poklad :) (Když jsem ho propásla na ČT2)

Už první vteřiny pilotu mě uchvátily a po jeho skončení mě napadají jen samé superlativy, jako Super a Boží a Nej... (jako by mi bylo dvanáct :D)

Ale, aby to k něčemu bylo, pokusím se být trochu konkrétnější.

Myslím si, že se tu sešly všechny důležité složky.

Počínaje scénářem, který není dokonalý, ale je dost dobrý.
Stejně tak i režie.
Kamera a střih diváka chytnou a nepustí (například ze scény Arabského jara v ulicích Káhiry jsem měla pocit, jako by šlo o živé záběry).
A nakonec výborné herecké výkony všech, především Toma Hiddlestona. (zase jsem se platonicky zamilovala :D). Hugh Laurie se v pilotním dílu tolik neprojevil, ale doufám, že později dostane víc prostoru. Role padoucha mu sedí.

Tak, abych to shrnula, pokud by toto byl film (naštěstí ne), rozhodně by byl v nominacích na Oscary.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí