plakát seriálu

Příběh služebnice

(The Handmaid's Tale)

Názory uživatelů

The Handmaid's Tale

Páni...
Ze začátku jsem byla k seriálu mírně skeptická. Celý seriál mi připadal i na tyhle poměry ohromně nereálný a nelogický. Ale postupem času to začalo dávat smysl a já jsem ho celý sjela v podstatě za pár dní. Neskutečné. Při každém dílu jsem jen koukala přilepená na obrazovce. Nemohla jsem se ani na vteřinku odtrhnout. A s každým dalším dílem jsem musela vidět další. Neskutečně jsem seriál prožívala. Musím vypíchnout moc sympatické hlavní hrdiny, kteří byli vybráni opravdu parádně. Představitelé June a Nicka nemohli být lepší.
Ten konec. Jen párkrát jsem si po konci série řekla, že to čekání na další díly nevydržím. U tohohle je to přesně tak a já opravdu nevím, jak přežiju rok bez toho, abych věděla, co se s June stane dál.
Abych tady nepěla samou chválu tak musím také říct, že některé věci mi stále zůstávají záhadou a popírají absolutní logičnost. Ale jako celek to funguje, což je hlavní.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Mrazivá dráma

Pravdepodobne to najlepšie, čo som v poslednej dobe videla! Pustila som si prvý diel, keď som mala zrovna nejaké povinnosti s tým, že si pozriem len pár minút a zvyšok si nechám na neskôr. Ha! Od začiatku ma to chytilo, namotalo, vtiahlo, nepustilo a aj povinnosti išli bokom :D

Originálna téma, skutočne desivá a depresívna. Dokážem si predstaviť, že práve to mnohých odradí, keďže nejde len o nejakú klasickú drámičku, ono sa to naozaj dostáva divákovi až nepríjemne pod kožu! Zvuk, rovnako tak obrazová stránka ešte viac celú tú emóciu podčiarkujú. Žiaden stereotyp, kompozícia bravúrna.

Tempo deja je absolútne na mieste, nie je to uponáhľané, práve naopak, je tam dostatočný priestor na to, aby sa pocit prenášal cez obrazovku. Práve ten pomalší sled vytvára náležitú drámu.

Keďže seriál je podľa knižnej predlohy, je veľmi dobre, že používajú voice overy hlavnej hrdinky. Jej myšlienky dávajú príbehu tú správnu prozaickosť, symboly a metafory povyšujú scenár a obohacujú ho.

Herecké obsadenie sa tak isto vydarilo, Elisabeth Moss je naozaj perfektná, verím jej každý jeden pohľad. Alexis ma veľmi prekvapila - nie je to len večná, milá Rory Gilmorová, svojej dramatickej úlohy sa zhostila naozaj bezchybne. Joseph Fiennes a jeho minimalistická priam až démonickosť, Ann Dowd - fenomenálna! A mnohí, mnohí ďalší...

Čo dodať? Rýchlo sem s druhou sériou, neviem sa dočkať :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Precizní záležitost...

Příběh služebnice je seriál, který vám při jeho sledování, způsobil, že váš mozek se totálně emocionálně roztavil. Seriál určitě stojí za shlédnutí, ať už z pohledu kamery či vynikajících hereckých výkonů. Po celou dobu si seriál zachovával napjatou, skličující a mrazivou atmosféru. :-)
Doporučuji, protože to je kvalita, která by se neměla opomíjet.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Handmaid´s Tale

Další ze seriálů, u kterých jsem nevěřila, že dojdu ke 2. dílu, natož, ke 2. řadě.

Za deštivých podzimních večerů je tohle ale 100% záruka, že budete mít chuť brečet, budete mít husí kůži, zírat s otevřenou pusou a jestli nevíte, co je depka, tak to poznáte.

Nemyslím si, že je někdo, kdo by se a to dokázal dívat, aniž by si, alespoň na moment nepředstavil, že by se to mohlo stát. A když si to a zlomek vteřiny představíte, a pokusíte se vcítit do role hlavní hrdinky (a dalších), bude vám ouzko. Několikrát jsem si pobrečela, chtěla jsem křičet, že tohle se přece (ani v seriálu!!!) dít nemůže. Celé to téma je děsivě fascinující.

Chápu snahu postav "zachránit" svou zemi, ale za jakou cenu? Zejména pro matky bude seriál hodně emočně náročný.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zas tak skvělý to není

No... že bych z toho jako byl nějak extrémně na větvi jako většina ostatních, to zase ne. Ale bylo to dobrý, to zase jo. Tempo nebylo tak pomalé, jak jsem se na začátku obával (takové seriály to u mě automaticky mají pošramocené, neboť fakt nemám rád, když se to táhne), ale Příběh služebnice mi vlastně utekl docela rychle. Herecké výkony jsou perfektní, postavy naprosto skvostně napsané, chápete je, dá se s nimi soucitít, jsou to silné charaktery... Téma je samozřejmě taky fajn, o tom žádná, ale nepřišlo mi to nijak trhající koule, jak se z popisu může zdát. Dystopické budoucnosti jsou vždycky dobré (ale pár lidí už je zpracovalo lépe - Velký bratr tě sleduje, Georgi Orwelle), ale atmosféra je poměrně strhující a občas se tam dějí nepěkné věci (feministky u toho budou udělané nadšením). Náznaky depresí jsem samozřejmě neměl, ale ta atmosféra byla fakt výborná, zpracování taky, scénář na jedničku, bavilo mě to. Ta ocenění za herecké výkony chápu (Elizabeth Moss je výtečná, herci ve vedlejších rolích taky), s tím se dá souhlasit, ale o ten nejlepší seriál bych se hádal, jak je tahle série dlouhá. Revoluční dílo to není, ale téměř prvotřídní po všech stranách zcela určitě je, jen prostě nemá na to být nejlepší. Na druhou sérii se určitě podívám, ale nejspíš opět déle, než všichni ostatní. 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Němý výkřik

"Spala jsem, a tak jsme to dopustili. Když obsadili Kongres, nevzbudili jsme se. Nevzbudili jsme se, ani když obviňovali teroristy a měnili ústavu. Teď jsem vzhůru."
Ten příběh. Ze začátku si říkám, že by se to stát nemohlo, ale je to tak blízko. Je to tak skutečné. Co je naše svoboda? Může skončit lusknutí prsty a rázem se stát "služebnicemi", což je načančaný výraz pro sexuální otrokyně. I když ne úplně. Spíš pro živé inkubátory.
Z venku všechno vypadá krásně. Ideálně. Zvýšená porodnost, zlepšení životního prostředí. Z blízka vidíme tyranii, která k tomu vedla, znásilňování, zabíjení, mučení. Jen vlivní můžou obcházet zákony, které sami psali.
Nevím, co mě ohromilo víc. Jestli příběh celého seriálu nebo jestli vynikající herecké výkony. Elisabeth Moss jako Offred nemohli vybrat lépe- dokonale ovládá výraz a nemusí mluvit, abychom slyšeli její zoufalý výkřik. Joseph Fiennes a jeho uhrančivý pohled velitele, který si může dovolit i vzít cokoliv, bezohledně.
Co říci závěrem? Celý seriál jsem viděla s pusou otevřenou, zatajeným dechem a husí kůží. Rozhodně budu sledovat druhou sérii.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mrazí až do morku kostí

Na tento seriál jsem narazila tak nějak náhodou, a ač to není můj obvyklý žánr, Handmaid's tale mě naprosto dostal. Po většinu doby jsem měla hluboce zakořeněný pocit hrůzy a zhnusení vykreslovaným světem, ale vždy na konci epizody jsem nedočkavě hledala čas na skouknutí té další.

Největší síla seriálu je v atmosféře. Dystopický svět, který se jen postupně vynořuje v celé své obludnosti, vykreslený dlouhými záběry, podkreslující hudbou a výbornými postavami (z herců jsem krom Alexis Bledel nikoho neznala).

Tempo seriálu je pomalé, což k němu dokonale sedí (ale některé scény byly na mě protahované až příliš, proto pár procent dolů). Rozhodně nic pro milovníky akčních a dějem překotně pádících věcí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Velmi milé překvapení

Nejdřív jsem byla k seriálu velmi skeptická a dlouho jsem se rozhodovala, zda se na seriál podívat. Obvykle mi u seriálu vadí když jsou v pomalém tempu, ale Příběh Služebnice mě naprosto odrovnal. Od pilotu jsem nemohla odtrhnout oči. Bylo zajímavé sledovat, co se může stát, když náboženským fanatikům rupne v palici. Herecké výkony byli na výborné úrovni. Je opravdu vidět, že si tvůrci dali na seriálu záležet. Konec mě dokonale odzbrojil a moc ráda se podívám i na další sérii.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vymazlené k dokonalosti

"Příběh služebnice" je pro mne seriálem, od kterého sem příliš neočekával, ale který mne během několika málo prvních minut naprosto odrovnal a přesvědčil mne o tom, že pokud se střetne televizní médium s precizní filmařinou, vzniká naprostý klenot, který nemá v posledních letech téměř žádnou konkurenci. Jako ohromný klad seriálu považuji to, že každá jednotlivá složka, ať již se jedná o kameru či o hudbu vypráví ten samý příběh svou vlastní filmovou řečí, což naprosto geniálně umocňuje výsledné dílo. Po shlédnutí první řady sem si jí musel pustit ještě jednou a celou dobu litoval toho, že není možné si na "Příběh služebnice" zajít do kina a nechat se unášet podmanivou a zamyšlenou depresivní atmosférou, kteou je prošpikovaný i ten sebekratší záběr.

Druhou sezónu si schovávám na podzim. Až se nebe zatáhne a déšť přikryje okna...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Memento

Je to fakt děsivý titul, bohužel poukazuje na možnou realitu. Sice se jedná o fiktivní budoucnost, ale děsí tím, že fiktivní být nemusí. Náboženský fanatismus je reálný, jen mu nesmí propadnout většinová společnost. Neplodnost je stále se zhoršující problém jak u mužů tak u žen. A krize mužské identity, která se může zvrtnout a začít se hojit na ženách... to by mohl být problém, který by v západních společnostech reálně mohl nastat. Pro zajímavost se odkazuji např na tenhle článek https://zpravy.idnes.cz/toxicka-maskulinita-masovi-vrazi-usa-gender-muzi-f74-/zahranicni.aspx?c=A180503_133224_zahranicni_aha

Že žena nemá práva se nezlomilo v mnoha zemích do dnes. Aby si z toho modelu nezačaly brát příklad v tomto ohledu vyspělé a osvícené země. Chudáčci chlapi si nedokážou poradit se svým mužstvím, tak to řeší například tímto. Ano, myslím to ironicky. Ale jako je třeba uznat, že za tohle můžou samy ženský. Nevychovávají z kluků chlapy, ale ukňučené rozmazlené na matkách závislé padavky. A jak si pak s tím má chlap poradit :-/ Žensky by se měly vzpamatovat. Dle mého by jako memento tenhle seriál měla shlédnout každá žena! Třeba si budeme více vážit svobody a volnosti, kterou máme. Zejména proto, že tomu tak mnohde není!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Twice for him. Two times for me. Almost three. So close.

Na seriál jsem narazila náhodou, a absolutně neznalá předlohy nebo filmu mě pohltil. Zajímavý, (pro někoho ne)realistický námět, který je perfektně zpracovaný a zvládnutý - bezmocnost a mizérie na nás dýchá v každém záběru. Adekvátní pomalé tempo, skvělá práce s kompozicí a barevností každé scény, vše je podkresleno pasující hudbou. Jediný drobný problém mám jen s myšlenkou toho, že je to vlastně cesta, jak řešit problém s plodností - což je z logiky věci hloupost - avšak za tímto blahosklonným záměrem vidíme podstatu věci, a to touhu několika vysoce postavených lidí po "vlastních" potomcích, na úkor všech. To vše s božím posvědcením :)

Nadšená jsem zejména z obsazení, všichni hrají skvěle a uvěřitelně, což se málokdy podaří, až do takové míry.
Těším se na další sérii, jsem neskutečně zvědavá, jakým směrem se bude děj (a hlavně cesta Nicka a June) ubírat.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Příběh služebnice

Dlouho jsem váhala, jestli dát 90% nebo 100%. Na jedné straně je tu příběh, který v několika momentech a dílech zabředl do stereotypu, točil se na místě a nějakou dobu trvalo, než se zase posunul o kousek dál. Ovšem ale na straně druhé je tu něco, co tomu seriálu drtivě dominuje. A to je atmosféra! Mrazivá, depresivní, nevyzpytatelná, děsivá, napětí by se dalo doslova krájet - a naštěstí tohle všechno funguje i ve chvílích, kdy příběh trochu vázne. Herecké výkony na jedničku, Joseph Fiennes je ďábel a Elisabeth Moss je úžasná. Příběh služebnice uvidíme i další sezóně a moc bych si přála, aby tvůrci trošku přitlačili na pilu. Za mě více vyhrocených a dramatických scén, větší spád a budu spokojená. Protože pouze a jenom atmosféra nemůže jeden seriál utáhnout dvě a více sezón.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Děsivý svět

Seriál ukazuje opravdu děsivou vizi postapokaliptického světa, konkrétně stát, který vede banda náboženských a jinak úchylných fanatiků, kteří se rozhodnou problémy s celosvětovou neplodností řešit po svém. Zašítěni starým zákonem víceméně zavádějí otroctví menšiny plodných žen a legalizují třeba jejich opakované znásilňování, tresty typu kamenování, dloubání očí, sekání rukou... Prostě mazec.
Tempo je možná trochu pomalejší, ale nepřišlo mi, že by to bylo na škodu, spíše naopak, prostě tak akorát aby byla atmosféra správně temná a napjatá. Ovšem herecké obsazení a odváděné výkony, to je prostě luxus, už dlouho se mi nestalo, že by mi v nějakém seriálu prostě nikdo nevadil.
Po první sérii naprosté nadšení.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Větší depku nenajdete

Seriál mě naprosto pohltil. Takovou depresi jsem ještě v životě neměla. Tempo možná pomalé, ale to dodává atmosféře totální mizérie. Kvůli prvním pěti dílům jsem na dnešek nešla ani spát. Pokud hledáte něco, co je svým způsobem magořina (vzhledem k tomu, že to je dystopie, to tak trochu magořina být musí) a chcete zažít pocity totálního zoufalství, tohle je to pravé. Plus jsem ráda, že jsem viděla Samiru Wiley a Alexis Bledel.

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

skvelý seriál

Tento seriál ma prekvapil, keďže som dopredu netušila o čom vlastne je. Áno, nie každého musí zaujať, nakoľko tempo rozprávania nie je akčné, a každý diel má hodinu.
Ale. Príbeh o spoločnosti, kde vládne fanatizmus . ktorý si z mladých žien robí rodičky, aby im rodili deti, pretože ostatné ženy nemôžu je neopozeraný, herci sú sympatickí a celé je to veľmi napäté, takže som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Příběh služebnice

Na seriálu mě původně zaujaly hlavně dvě věci. Nápad s utopistickou společností a obsazení. Potěšilo mě obsazení Elisabeth Moss i Alexis Bledel a k tomu je tam ještě pár dalších povědomých tváří.

Takže jsem si pilotní díl pustil s potěšením a byl jsem překvapen, jak moc mě to dokázalo vtáhnout a zaujmout. Tajemný příběh, který se na začátku nezabývá tím, aby úplně vysvětlil, co se se společností stalo, funguje i tak dobře. Podkreslení zlověstnou hudbou k tomu zapadá na jedničku.

Herci jsou podle předpokladů silným kladem, protože jejich výkony vás musí bavit. Nejvíc prostoru samozřejmě dostává Elisabeth Moss, u jejíž postavy mě nejvíc těší ironický komentář k realitě. Ale příjemný twist na konci pilotu předvedla i Alexis Bledel, když ukázala svou druhou tvář.

S přibývajícími epizodami napětí houstne a my pronikáme hlouběji do tajů společnosti. A příběh vás rozhodně donutí přemýšlet. Což je ale také dvousečná zbraň, protože čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc nedostatků ve fungování této společnosti vidím. Důležité však je, že seriál dokáže vtáhnout a zajímá vás, co se bude dít dál. Já jsem na druhou řadu neskutečně zvědav.

Druhou sérii určitě nedočkavě očekávalo mnohem víc lidí než jen já a právem, protože ta první rozhodně zasloužila pochvalu. A i tuhle řadu jsem si užil, jen mi přišlo, že tam ne všechno fungovalo tak, jak bych si představoval. Tentokrát větší prostor dostalo několik vedlejších postav a pro mě to byl jeden z problémů. Aunt Lydia mi pořád byla proti srsti (což je správně), ale rozšíření její postavy fungovalo. Horší to bylo u Sereny, která byla hrozně nekonzistentní a každou chvilku se chovala jinak, jen aby to vyhovovalo lépe scénáři a vytvářelo to větší drama a pak je tak samozřejmě ještě June, která mě vysloveně vytáčela tím, jak hloupě se chovala (poměrně často), aby to pak zakončila tím nejhorším rozhodnutím roku. To je vlastně můj největší problém, že motivace postav někdy nechápu a i když chápu, tak mi nepřijdou rozumný. No nic, ale i tak jsem zvědav na pokračování, přestože určitě nepůjde směrem, kterým bych se vydal já - kompletní rozklad Gileadu.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zbytočne pomalé a zbytočne dlhé

Seriál Handsmaid's Tale (2017) je adaptáciou rovnomenného knižného románu (1985) a príbeh zažil už aj sfilmovanie (1990). Neočakáva nás teda žiadna novinka, dokonca niektoré filmové scény boli verne prevzaté aj do seriálu - čo je samozrejmé ak je to podstatnou súčasťou deja. Oproti filmu, ktorý mal niečo pod dve hodiny sa nám tvorcovia seriálu rozhodli vyrozprávať dej tentokrát za päť krát toľko času. Na plynulosti deja je to celkom badateľné, otravujú ma zbytočne dlhé zábery, často úplne bez zápletky. Namiesto ulietania nám mohli tvorcovia priamo objasniť situáciu. Žiaľ snažia sa aby sme sa do toho pomaly vžili, preto možno očakávať, že sa niečo zásadné dozvieme až v polovici. Moje kritické hodnotenie prichádza priamo po pilote a pre naplnený kalendár a nepútavý dej ďalšie sledovanie odkladám na neurčito.
Potom ako som zistil, že som asi jediný, komu sa seriál až tak príliš nepáčil, rozhodol som sa si ho pozrieť celý, aby som mohol objektívnejšie posúdiť. Žiaden obrat sa ale konať nebude, svoje hodnotenie ako celok musím dokonca znížiť. Jednotlivé diely sa ukázali ako totálne nezáživné, navyše so zbytočnými nostalgicko-umeleckými vsuvkami. Až v siedmom diely sa konečne začal príbeh niekam uberať, napriek tomu som musel po finále zistiť, že ani to nevedie k nijakému jednoznačnému záveru a jedná sa skôr o premostenie na potenciálnu druhú sériu. Celkovo hodnotím ako totálne zabitý čas, až na pár dobrých scénok a pár svetlých momentov. Hodnotenie znižujem zo 60% na 40%.

40 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Něco naprosto strašného

Chodím sem na Serialzone už opravdu dlouho, ale nikdy jsem nepociťoval potřebu se zaregistrovat, tak teď jsem to napravil. Rád čtu názory ostatních o seriálech, ale sám jsem si netroufal k tomu něco napsat, tentokrát to zkusím.

Souhlasím s názorem od Maslord a přidávám k němu:
1. Hlavní hrdinka je nepříjemná.
2. Má to dlouhé nic neříkající ale jistě umělecky atraktivní záběry.
3. Vizuál je jakoby krásný, ale přitom hrozně ošklivý. Je to takové ploché a uměleckou atmosféru dotváří pro oko nezáživné filtry.
4. Nedává to žádný smysl. Pochopil jsem z pilotu problémy s porodností, ale proč jsou všude jen samí mladí muži a mladé ženy? Je to úplně na hlavu.
5. Herci nemají co hrát, takže ani nevím jestli hrát umí.
6. Je to v podstatě bez děje, 5 minut jsme strávili v nákupáku.
7. Hned v pilotu jsem odhalil příčinu všech problémů. Jí se tam moc pomerančů. :-)

Prostě a jednoduše je to špatný a po pilotu už to dál rozhodně sledovat nebudu.

10 %
51 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 35 lidí

Když ona se prostě chová jako kráva.

No, neměla jsem na co koukat v autobuse a všichni tohle vychvalovali. Tak jsem koukla na první díl. Každej seriál mě s postupujícími díly buď chytne, nebo odradí. Jenže tady se nestalo ani jedno. Ten seriál je dobrej a téma je hodně chytlavý, což je asi ten důvod, proč jsem na to koukala dál a dál s vědomím, že to není úplně nejlepší seriál, ale zároveň na něm něco je. Takovej ten divnej kluk, co je vlastně ošklivej, ale má prostě něco zvláštního, co musíte mít. Zajímá mě politika, která se tam ale vlastně skoro neřeší.

Co mě naopak nezajímá, je feminismus a zamilovaný historky, to bych si pustila Sex ve městě, což už nikdy dobrovolně neudělám. A hlavní hrdinka dělá rozhodnutí, a to hodně špatný. Chová se jako blbka, která se snaží umřít a ne a ne se jí to podařit. Ale stejně jí fandíme. A on ten seriál má k tomu všemu ještě dost dobrej obal v podobě napínavýho příběhu, mění se postavy, o nichž se vypráví a obsazení herců je prostě bezvadný. Stojí to za to, přestože budete muset přetrpět odporný scény, který tam zezačátku vlastně ani nebyly a teď je to čím dál tím víc HBO.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

V některých scénách jsem ani nedejchala...

Seriál má depresivní a napínavou atmosféru, ale jsou zde i pozitivnější chvilky, které si o to víc užíváte. Na jednu stranu The Handmaid's Tale žeru, ale na druhou bych to raději ani nikdy neviděla. Díly si musím dávkovat, asi jsem citlivka. Očekávejte vtáhnutí do děje a zvláštní pocit i několik hodin po shlédnutí.

Děsí mě momenty, kdy se po shlédnutí epizody podívám na fb a narazím na článek, který má jistou podobnost se situacemi ze seriálu...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Morbidní fascinace?

Mám za sebou dvě série. Pokud chcete vidět něco JINÉHO, je to to pravé.

Po prvním díle jsem si nebyla jistá, jestli chci vidět další. Po druhé sérii jsem ráda, že bude další. (A to nemám ráda prodlužování za každou cenu. Ale tady je překvapivě kam to postunout.)

Co se může na začátku zdát, jako dlooouhé záběry o ničem (většinou na Junin obličej), se ukáže jako úžasné prohlubování emocí. Úplně s postavou cítíte všechnu tu nespravedlnost, ponížení, vztek, zoufalství, zadostiučinění, úlevu, všechno!

A flashbacky parádně zdůrazňují kontrast toho, jak žily postavy dřív a jaké je jejich postavení teď.

Příběh postav je tak hrozný, že jsem si říkala, že je to snad morbidní fascinace, že se musím dívat dál a dál.
Vždycky si říkám: "ne, to neudělají!" A oni to udělají.
Normálně se depkám vyhýbám, ale tohle mi nepřijde jako depka pro depku. Ale jako "wake up" depka. Nutí mě to přemýšlet. Je to takovéto to "tohle je moc šílené, ale snadno se to může stát".
Příběh doslova ždíme vaše emoce, rozhodně po každém díle budete plni pocitů. Není to žádná oddychovka.
A je to tááááák napínavé!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Po pilotu

Mám ráda sci-fi a mám ráda dystopické příběhy. Přesto se bohužel po shlédnutí pilotu tohoto seriálu musím přidat k názorům Maslord a Redmarx. Tohle totiž byla neskutečná nuda. Pilot byl roztahaný, hlavní hrdinka pro mě naprosto nesympatická. Rozhodně tam nebylo nic, co by mě drželo u obrazovky a lákalo pustit si další díly, což by dle mého názoru pilot udělat měl. S ohledem na ostatní hodnocení ještě zvážím, jestli se nepokusím podívat na další díly, které by třeba můj názor změnily. Zatím je ale mé hodnocení celkem nízké.

40 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Velice chytlavé...

Zpočátku mě to až moc nezaujalo, ale protože už nebylo na co koukat, tak jsem se vrhla na příběh služebnice a musím říct že hned po prvních asi třech dílech, jsem byla naprosto lapena a od té doby sjíždím díl za dílem. Takže pokud máte rádi drama neváhejte...

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé