plakát seriálu

Sense8

(Sense8)

Názory uživatelů

Wachowští zase jednou válí

No a je to jasné, Wachowským bude lépe u seriálového formátu. Však taky Jupiter Ascending trpěl mimo jiné i tím, že se pokoušel nahňácat vesmírnou ságu do plochy jednoho filmu. Nevěřili byste, že tohle je od stejných tvůrců, ale věřili byste, že je to od stejných vizionářů, kteří svého času vytvořili Matrix.
Slabou stránkou je pomalý rozjezd (jako opravdu pomalý), protože jste na začátku stejně zmatení jako hlavní hrdinové a fakt to trvá, než se v daném světě zorientujete. Ale o to víc se seriál hodí pro opakované zhlédnutí, kdy už více, "vo co go". Taky bych měla připomínky k přílišné naturalističnosti. Já nevím, co je to teď za divný seriálový trend, ale vážně nemusím vidět VŠECHNO, nemluvě o tom, že opravdu nedoporučuji během sledování jíst, pokud nechcete své jídlo obratem vyzvrátit. Zlatý Daredevil! (A to ani ten se s tím moc nemazlil). Nicméně, jakmile se v seriálu zorientujete a zamilujete si i postavy, u kterých jste přísahali, že vám od začátku lezou krkem, budete si vychutnávat velice propracovaný počin, který je dalším z důkazů, že ta opravdu kvalitní podívaná se stěhuje k seriálům streamovacích služeb.
Je mi jasné, že nedokážu ocenit všechny kvality tohodle seriálu, ale na druhou stranu věřím tomu, že opravdoví seriáloví fajnšmekři u něj učůrávají blahem. Další sérii, prosím!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Jedeme v tom spolu

Upřímně řečeno, původně jsem se na seriál ani nechystal. Sourozenci Wachowští mě svými posledními dvěma kousky (Cloud Atlas a Jupiter Ascending) zrovna nepřesvědčili. Když jsem však slyšel a četl spousty pozitivních ohlasů, tak jsem se rozhodl, že si to nenechám ujít. A zatím toho rozhodně nelituju.

Seriál začíná pomalým tempem a stejně jako hlavní hrdinové, tak i my polehku přicházíme na to, co se děje. Osm hlavních hrdinů nabízí osm úplně rozdílných charakterů, které však mají něco společného. Jak se seriál přehoupne do své druhé poloviny, tak se zrychlí tempo a přibývá akce. Závěrečný díl je pak napínavý od začátku do konce a se zatajeným dechem sledujeme, jak a jestli se hlavní osmičce podaří zachránit. Celá ta záchranná mise z Islandu je skvěle vytvořená a vše do sebe dokonale zapadá. Opravdu povedeně vygradované.

Netflix se s tím opět moc nepáře a tak seriál nabídne scény, které jsme ještě nikdy neviděli (orgie), stejně jako scény velmi naturalisticky zobrazené (porody). Pro mě byla jedna z nejlepší složek seriálu hudba, která dokonale dokreslovala situace. Okamžiky, kdy spustila písnička Mad World nebo Knockin' On Heaven's Door, byly opravdu silné. Stejně tak "společná" What's Up.

Ať je to jak chce, tak já se rozhodně těším na pokračování. Některé postavy jsem si oblíbil a jsem rád za každou jejich scénu a některé jsem prostě přijal jako nedílnou součást celku.


Tentokrát nebylo na co čekat a do druhé série jsem se pustil hned, jak to bylo možné. A to jsem ještě o Vánocích dostal epizodu navíc. Příběh se opět posouvá kupředu a Will s Riley se snaží vymanit ze sevření tajemné organizace, které velí Whispers. Akce je opět perfektní, propracované scény, kdy se Sense8 prolínají jsou dokonalé. Jediné místo, kde se trošku polevilo je podle mě hudba. Nebo jsem po nadšení z první série čekal víc. Dokonce ani přeobsazení jedné z postav mi nijak nevadilo. Postavy mě vlastně bez výjimky baví a jejich vývoj je neuvěřitelně zajímavý. Gradace v závěrečné epizodě perfektní a závěr tak strašně zajímavý, že chci vědět, co se bude dít dál, prosím ať je třetí řada co nejdřív.

Třetí řada se k velkému překvapení nekonala, ale alespoň jsme se dočkali závěrečného filmu. Jsem rád, že se seriál dočkal zakončení a i toho, jak to dopadlo.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Veliké překvapení

Před časem jsem viděl trailer, zaujalo mě to, ale pak jsem na to nějak zapomněl a dál jsem po tom nepátral. Ale s příchodem Netflixu do ČR a měsícem zdarma na vyzkoušení, tak jsem si řekl proč ne. Schválně jsem nekoukal, jaké to má hodnocení, kromě toho, co bylo napsáno u seriálu přímo na Netflixu a šel jsem do toho, a byl jsem velmi překvapen. Má to skvělou atmosféru, trochu podobnou filmu Atlas mraků, příjemné postavy, sice některé si oblíbíte víc, některé míň, dále skvělý soundtrack a parádní scénář. Jednotlivé příběhy všech hrdinů jsou bezvadné, dialogy skvělé napsané, 8 hrdinů se skvěle doplňuje. Začátek je možná pomalejší, ale po pár dílech to člověk hltá díl za dílem. Některá pravidla ohledně jejich vzájemných návštěv a sdílení daného okamžiku mi občas vrtalo hlavou, ale od toho je tu další shlédnutí a člověk si to hned ujasní. Už se moc těším na 2. sérii.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mysteriózna dráma po vzore Atlasu mrakov

Wachowski v seriálových vodách sú podľa očakávaní zjavením. Najvýraznejším prvkom Sense8 je totiž fakt, že buďto si ich zamilujete, alebo vás nechajú dokonale chladným. Čo sa mňa týka, je to skoro na plný počet. Podobný koncept by totiž nikto nezvládol s takou gráciou, kreativitou, atmosférou a originalitou, ako títo nenapodobniteľní súrodenci, ktorí tu vlastne ukázali to najlepšie z Atlasu mrakov. Dali seriálu život, prišli s mnohými nápadmi a inováciami a vo výsledku stvorili zaujímavý mix charakterov, zápletiek, vzťahov, tajomstiev a emócií. Nedá sa povedať, že by niektorá linka bola slabšia než iné, herci boli zvolení výborne a rozloženie pováh, schopností a vedomostí medzi postavami bolo extrémne šikovné. Epizódy vďaka uveriteľným dejovým kľučkám a úžasnej hudbe priniesli množstvo silných momentov, filozofia skrytá v seriáli bola takisto prepracovaná. Nesúhlasím s tými, ktorí seriálu vyčítajú pomalé tempo - možno práve ním ma seriál namotával na ďalší diel viac a viac. Starostlivé zoznamovanie so skrz-naskrz zaujímavými charaktermi sa niekomu mohlo zdať ako repetetívna nuda, mňa však bavilo práve vďaka skvele napísaným postavám, atmosfére a akýmsi posolstvám v pozadí, ktoré každý diel priniesol. Nevadilo mi teda ani to, že nad mysterióznym sci-fi plne zvíťazila mysteriózna dráma. Jediné, čo ma trochu mrzí, sú scenáristicky slabšie finálové diely.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nie je pre každého

Skvelý a zaujímavý námet, rôznorodé ale nádherné prostredie na skoro všetkých kontinentoch, výborne herecky zahrané a prinajmenšom skvelý strih, hudba a efekty. Rôznorodosť postáv, ich schopností a možnosť tieto schopnosti medzi sebou zdieľať, dáva seriálu potenciál aký sa v iných podobných seriáloch nevidí. Uvidíme, ako sa s tým tvorcovia vysporiadajú ďalej. Sfúkol som 2x6 hodinový maratón s týmto seriálom a musím uznať, že mu nechýba absolútne nič... azda už len ďalšia séria :)

Pre mňa 100%-ná sci-fi dráma s veľkým potenciálom...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Osm

Nejdřív jsem tento seriál odkládala, ale teď lituju, že jsem se na něj nepustila dřív. Opravdu příjemné osvěžení něčím novým, neotřepaným, co vás zaujme a už nepustí. Hodně emocionálně založený seriál s různorodými postavami, a přesto vám žádná není protivná, právě naopak, chcete se o nich dozvědět víc. Některé recenze uvádějí pomalejší děj, ale mi to tak vůbec nepřipadalo. Rychlost je akorát na seznámení se se situací a jednotlivými příběhy, které se začnou proplétat a seriál začíná gradovat.
I když jsem zatím dokončila jen první sérii, nepochybuju o tom, že budu pokračovat až do konce. Bohužel seriál nebyl prodloužen a to mě opravdu hrozně mrzí, hlavně u díla s takovým potenciálem.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Milujte se a množte se

1. série - 80% - Dlouho mě odrazoval pocit, že jde v prvním i druhém plánu o mírumilovné poselství a že se ničeho dějově světoborného nedočkám. Ale s postupujícím časem a s čím dál důkladnější choreografií akčních či milostných scén se intenzita zvýšila natolik, že svým nejoblíbenějším charakterům (Riley, Wolfgang) držím pěsti až křečovitě. A ono poselství si mě v nabitém finále získalo v plné míře a snad ještě víc. Pro škarohlídy nesledovatelné, pro otevřenější jedince ale klidně potenciální číslo 1.

Happy F*cking New Year - 100% - Vrchol. Společně s finále první sezóny definitivní důkaz, že za Sense8 se skrývá nápad vpravdě geniální. Je jedno, jestli se prohlubuje příběhová mytologie plná téměř nadpozemských pravd, nebo můžu obdivovat střihově čím dál náročnější akci či intenzivní clusterfuck. Tenhle novoroční dárek byl pokladem pro fanoušky a jeho jedinou vadou tak bylo to, že jeho maximální úroveň už seriál nepřekonal.

2. série - 90% - Kvalitativně vyrovnanější, výpravou i počtem postav rozmáchlejší a i díky tomu, že můžu být od samého začátku na stejné vlně jako cluster, tak i o krok lepší. Logicky ne každá linka může svou intenzitou a vážností soupeřit s bojem proti hlavnímu nepříteli nebo s Wolfgangovými akčními výstupy, ale zprvu poněkud nevyužití jako Sun nebo Lito se tentokrát derou na čelo oblíbenosti. Velká škoda onoho zaříznutí od samotné netflixácké stáje. Jakkoli závěrečný film mohl odpovědět (a také odpověděl) na všechny důležité otázky, ten rozmach mířený na řádku sezon dopředu je patrný.

Amor Vincit Omnia - 80% - I vzhledem k vražedné délce trochu nevyrovnané, ale vzhledem ke konečným dojmům vše odpuštěno. Polovina linek a zvratů je čistým fan servicem, ta druhá zase menší tvůrčí onanií a zkouškou diváka z toho, co všechno ještě dokáže v jediné "epizodě" snést natěsnané na sobě. Vzhledem k tomu, jak potřebně mírumilovný ale celý Sense8 je, akceptuji i to, co by mi v jiném počinu mohlo vadit. Takhle bezelstně láskyplný seriál je totiž potřeba a v každé době také potřeba bude. Láska je všechno. Smiřte se s tím.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nemám slov....

Začalo to malými zmíňkamy na twitteru, pak to utichlo, loni byly zmíňky větší a letos ?,to co se na internetu strhlo po konci druhé série mě konečně přinutilo se na seriál podívat. A ano tohle byla trefa do černého, lidský náboj který jsem nikdy u žádného seriálu neviděl, nápad který je zprvu trochu zvláštní ale posléze vám to přijde tak normální jako udělat si ráno kafe. Obsazení herců parádní, chemie mezi nimi znatelná, nikdo z osmičky mi není nesympatický a to je velké plus.Hudba naprosto a vždy sedí k dané situaci a emotivně ji podtrhuje. Mohl bych tu pět ódy snad na všechno a i když je seriál místy trošku ukecaný i tohle divák potřebuje aby se dostal do děje. I když jsem věděl se seriál bude po konci druhé série ukončen tak jsem se stejně vydal do, teď už známého clusteru a sledoval, útrapy těch co jsou pronásledováni. S postavami naprosto soucítíte, fandíte jim a že je dílo tak otevřené rasám charakterů i sexuální orientaci z něj podlě mě dělá právě to co tolik lidí hledá. Bohužel jsem netušil jak moc mě tento seriál opravdu vezme za duši a tak po posledním díle prostě nechápu, musí tu být nějaký konec, přece to tak Wachowski nemůžou nechat ne ? No..., po tom co vydýchám to, že možná nebude žádné pokračování v jakékoli podobě, dám asi opáčko první i druhé řady, vánoční speciál nevyjímaje, (ten je naprosto bravurně natočen) a společně s ostatními fanoušky budu doufat, že se nakonec nějakého konce dočkáme, pro mě v jakékoli podobě, je tu dost možností, jeden jediný díl, film či přechod na jinou stanici ale asi nepřestanu doufat že ještě něco přijde (k peticím za obnovení jsem se připojil). Dávám nejvyšší hodnocení protože tohle stojí zato POCÍTIT !

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Season 1

Sourozenci Wachowski si nejspíš velmi oblíbili natáčení Cloud Atlas, neboť si seriál přebral mnoho myšlenek z tohoto filmu. Největší klad celého projektu uvedu ihned na začátku. Sense8 vznikl pod záštitou Netflixu a díky tomu byla tvůrčímu týmu poskytnuta velká svoboda rozhodování. Tento seriál by nevznikl, rozhodně ne v této podobě, na stanici velké pětky. Sledujeme skupinu lidí z celého světa, kterou spojuje něco neobyčejného. Něco, čemu sami nerozumí a některé to dost rozhodí. Nepamatuju se, kdy jsem naposledy viděl takovou hereckou diverzitu jakou vidíme tady. Navíc se tak podíváme na různé lokace po celém světě. Natáčení totiž opravdu probíhalo na zobrazených místech a městech a nedokážu si představit, tu nesmírně těžkou produkci, s jakou se všichni museli potýkat.
Seriál nemá určenou jednu hlavní postavu. Rovnocenný prostor dostanou všichni zúčastnění. Jak jsem již zmínil, projekt je výjimečný svou hereckou různorodostí. Na přetřes se dostanou také otázky sociální, kulturní, náboženské a ve velké víře se zaměřujeme na otázku sexuálního určení. Je zde kvantum různých dějových linek a popravdě se někdy navzájem násilně přebijí. Navíc se mi zda, že se postupně v průběhu řady změnil hlavní žánrový tón. První epizody začínaly v dost mysteriózních nádechu. Měl jsem pocit, že sleduju mezinárodního nástupce Lostu. Pak se ale vše spíše stočilo do civilního dramatu, až skoro do nějaké soap opery. Musím přiznat, že postupem času můj zájem opadal. Hlavní děj se totiž neřešil tolik, jak by měl a prostor se spíš vyplňoval zbytečnou a nezajímavou vztahovou vatou, která nedokázala zaujmout. Jako celek Sense8 nedržel tak dobře, jak sám chtěl. Přesto se jedná o poctivou filmařinu a pokud se rozhodnete seriálu věnovat svůj čas, odejdete s velmi neobvyklým a v televizi minimálním vídaným počinem, který diváku nutí k diskuzi a otázkám.
Season 1 - 70%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalitný rozbeh, záver pokulháva.

Veľké prekvapenie s náramným potenciálom. Potenciál však nebol plnohodnotne pretavený do konečnej kvality. Pripadalo mi že prvá polovica seriálu je braná celkom zvoľna a druhá akosi príliš zrýchľuje (akoby im produkcia prikázala natočiť o 6 dielov menej a dvakrát rýchlejšie, až príliš nasekané), vznikajú chyby a trhliny v dejovej línii. Záver je pre mňa skoro úplný prepadák. Vágne spracovanie a slabší herci celku tiež príliš neprospeli, to je ale asi cena za lacnú produkciu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zaujme

Skvělý námět, skvělé zpracování, hudební doprovod, herci.
Tenhle seriál určitě není pro každého. Ale pro mě rozhodně je. Bavil mě, překvapil mě a ukázal mi něco nového.
Osmička hrdinů mě zaujala a pár z nich jsem si moc oblíbila.
Rozhodně se velmi těším na další sérii. Snad mě nadchne stejně jako ta první.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sourozenci Wachovští + Netflix = 12 hodin pořádné zábavy

Zrovna jsem dokoukala a musím říct, že si to celé nejednou pustím znovu!
Žánrovka, která konečně není celá bílá a hetero a ve které se zase nerozebírá jen právě to, že někdo není bílý či hetero. Různí lidé z různých zákoutí země s různým původem, vírou, orientací a minulostí jsou spojeni "druhým narozením" a musí se vypořádat jak s problémy svými tak s těmi, které přineslo právě ono druhé narození.
Super zápletky, skvěle propracované postavy, herecké výkony na jedničku, naprosto prvotřídní výběr muziky (to ale takovým způsobem!!! nevtírá, zároveň ale skvěle dokresluje scény a pocity postav). Řekla bych velmi kvalitní scénáře, které v těchhle 12ti dílech pár věcí vyřešily, ale spíš otevřely prostor pro další rozvoj v nadcházející sérii. A já naprosto nepochybuju, že nějaká bude - neprodloužit tohle dílo by byl zločin. Upřímně můžu říct, že se nemůžu dalších osudů téhle osmičky dočkat.

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Hodně kvalitní

Musím uznat, že po zpackaném filmu Jupiter vychází si u mě Wachowski udělali opět puntík k dobru. Výborně zpracované drama se sci-fi prvky a s neuvěřitelnou výpravou. Vidět tolik nádherných míst s tak nádhernou hudbou, skvělými postavami v neuvěřitelných 12 hodinových epizod, to chce opravdu kumšt a hodně příprav. Věřím, že seriál byl poměrně drahý na dopravu a často si říkám, jak to dokázali zkloubit a přesně trefovat všechno - počasí, oblečení a to jak ti herci vypadali, aby to sedělo na to, co budou třeba za měsíc natáčet v jiné zemi. No prostě neuvěřitelné :) Tady v tom seriálu bylo geniální naprosto všechno a nemám tomu co vytknout. Bude další řada?

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

I am we

Na Sense8 bol asi každý zvedavý. Či už preto, že je to od tvorcov Matrixu či len tak. Plus sa ho chytil Netlix (a tomu sa málokedy stane, že sa chytí niečoho zlého). Sense8 bol ambicióznym projektom, ktorý to mohol buď zvládnuť alebo prejsť na plnej čiare.

Sense8 ponúka zaujímavý námet, ktorý ak tu už niekedy v nejakej podobe bol, tak určite nie v takejto premyslenej a pozdvihnutej na inú úroveň. Po scenáristickej stránke je seriál na veľmi dobrej úrovni. Príbeh nie je zložitý ako sa spočiatku možno zdať. Avšak skôr ako nejaký jeden veľký príbeh a jednu ucelené zápletku (ako môže byť človek zvyknutý z iných seriálov), ide skôr o osem menších a samostatných príbehov (z ktorých niektoré zaujmú viacej, iné už menej). Ako už vyplýva z námetu, prepojenie medzi príbehmi tu však je, ktoré je trochu zvláštne. Spočiatku je možno jemné a menšie (menej zreteľné). Ale postupne sa príbehy začnú čoraz viacej navzájom ovplyvňovať. Prepojenie bolo najviac zreteľné keď boli postavy najviac emočné vypäté a vtedy to bolo najsilnejšie, najviac sa ovplyvňovali, pomáhali si. Čo krásne ukazuje ľudskú stránku a vzájomnú pomoc, aj keď sú ľudia rôzni. Jedine čo môžem v tomto prípade vytknúť, že mi tam chýbalo PREČO sa vidia práve oni, AKO je možné, že sa vidia. Ale to je len maličká chybička. Seriál mal pomalšie, pokojnejšie tempo (ktoré by mohlo niektorý vadiť), ale bolo to tempo, ktoré sa k nemu hodilo. Neskôr asi tak v polovici, tempo nabralo na spáde až to všetko vygraduje v samotnom finále. Vďaka tomu, že sa seriál odohráva zároveň na viacerých miestach (kontinentoch) výprava a kamera (niektoré scény sú natočené ozaj realisticky) sú dechberúce. A to všetko krásne doplňuje, podkresľuje hudba (ktorá by lepšia ani byť nemohla). A ako už spomínajú viacerý seriál v sebe má aj nádhernú filozofiu, z ktorej si človek určite niečo odnesie.

Tak ako seriál poskytuje osem rôznych príbehov. Tak je v ňom aj osem rôznorodých postáv, ktoré odlišnejšie ani byť nemôžu. Či už prostredím kde žijú, ich orientáciou, spôsobom života, náboženstvom.. Každá z postáv si vás svojím spôsobom získa (niektoré viacej, iné menej) a ich príbehy budete prežívať s nimi. Každá z nich dostáva rovnaký priestor na to aby sa vyjadrila a tak nikto z osmičky nestojí v tieni tých ostatných. Ako sa vyvíja príbeh, tak sa vyvíjajú aj postavy.

Sense8 určite patrí medzi tie vydarenejšie a jedny z naj noviniek tejto sezóny. Aj keď je jasné, že nemusí sadnúť tak úplne všetkých, skúsiť ho určite treba.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Další černý kůň stáje Netflix

Tahle novinka si mě získala zajímavým námětem už před sezónou a jako mnoho jiných i mě znejistila autorstvím Wachovských - ať je to jak chce, nejlepší způsob jak ocenit tvůrčí práci, je nahlížet na ni bez předsudků a snažit se ji pochopit, nemít očekávání. Já se tomu učím a za nic nejsem raději, byla jsem zvědavá, jak se dá sensate téma vyjádřit a pohltilo mě komplexní pojetí, s jakým se ho Wachovští ujali.

Naservírovali to, co si zasluhuje seriál pro vyspělejší publikum - není nijak zvlášť převratný, ale má poselství, které se kontinuálně snaží sdělit různými dostupnými prostředky, aniž by nutně klesl do patosu kýče nebo laciných klišé (nějaké se tu a tam objeví, ale laciné rozhodně ne - snad možná předsvatební taneček, ale to bych přičítala skryté vášni tvůrců pro Bollywood a úmyslně jej omlouvám).

Jak někdo zmiňoval, dá se za některými faktory hledat skriptovaný přístup a snaha "nabídnout co nejvíc a nejpestřeji" - já říkám, kdo hledá, ten najde. Nemyslím si, že by se v tomto případě dalo cokoliv udělat jinak - postavy jsou všechny rozdílné, z jiných koutů světa, sociálních vrstev, jiného náboženského vyznání, orientace atd. - tak by to ale být mělo i v rámci seriálového "vesmíru". V podstatě autoři oznámí proč to udělali jak udělali - osma je tvořena lidmi, kteří od sebe už nemůžou být více odlišní, aby mohli jeden druhého rozvíjet - nepřipadá mi to jako velká pisatelská klička, ale životní fakt a kouzlo vypozorování jej (jasně, mexičan nemusel být herec telenovel ale třeba tequilový král, to je věc vkusu a podmínky byly dodrženy).

Uslyšíte během série naditou spoustu filozofických monologů, žádný se u mě však neminul účinkem a na rozdíl od jiných projektů ve mě nevyvolaly dojem, že jsou nutným zlem a vatou mezi scénami. 12 hodin stopáže je střiženo z mnoha výborně napsaných, sehraných a k sobě brilantně poskládaných scén proložených skvělou hudbou. Dělají dojem studie života a toho jak jej vnímá společnost, jedinec..co vlastně spojuje lidstvo, jaký význam má rodina, přátelství, láska...co tvoří jednu osobu a co už ne.

Co oceňuji nejvíce je přímočarost, s jakou se vám dostává podstatných informací - trochu si zapřemýšlíte, než se dovtípíte, ale nemám po maratonu první série pocit, že by se mělo odehrát nějaké strhující odhalení, jako spíše že děj bude dál pomalu proudit a strhávat s sebou nové vrstvy podloží, aniž by všechny postavy převracel z jedné strany konfliktu na druhou.

Mohla bych pokračovat dál, ale myslím, že je toho napsáno až dost - jen snad, že jsem se několikrát velmi upřímně zasmála (tým Lito a Wolfgang, první rozhovor Sun a Capheuse, setkání Wolfganga a Kaly, Lito a PMS) a několikrát dojala (vzpomínka na zrození za hudby islandské symfonie, společná píseň "What's Up" od 4 Non Blondes) - to vše uvízlo v paměti.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

What's going on?

Hodnocení po první sezóně... a hrozně moc doufám, že se dočkám další... nebo rovnou všech těch pěti plánovaných.

Po shlédnutí traileru a přečtení popisu jsem se tak trochu mylně domnívala, že se bude jednat o akční podívanou plnou napětí, záhad, honiček, mrtvol a všeho možnýho. Proto mě zarazilo, že jsem místo toho dostala příběh osmi lidí a jen pozvolný plynutí děje. Mnohem důležitější je tu osobní příběh a vývoj postav, než "hlavní" dějová linka. Někteří by možná po takovým očekávání byli zklamaní skutečností, ale já ne.

Právě to, co lidi nejčastějc kritizovali - tempo je naprosto v háji - se mi naopak dost pozdávalo. Jistě, byly tam nudný scény, byly tam akční scény, byly tam dojímavý scény, byly tam sexy scény a byly tam i scény, který jsem rozhodně vidět nechtěla. A byly všechny tak nějak divně nakombinovaný - očekáváte akci nebo romantiku a místo toho je to nahrazený komediálním prvkem, chcete se dojímat a najednou dostanete záběr na něco tak nechutnýho, až se vám chce brečet. A právě ta neočekávanost takových zvratů se mi líbila. Často jsem nevěřícně zírala nebo se smála a říkala si, wtf?!

Sice čím víc nad tím vším přemýšlím, tím víc nedostatků tam objevuju - ať už je to občasná nelogičnost nebo neuvěřitelnost, s jakou postavy svoje procitnutí přijímají, nebo tak trochu přehnaná snaha dát tam postavy všech možných národností, vyznání, orientace a "povolání" (antidiskriminační úřad by měl radost), anebo jen kýčovitost některých scén. Ale pravdou zůstává, že ať už je objektivní kvalita jakákoliv, já jsem se při sledování nesmírně bavila a některý scény si budu pouštět opakovaně.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Netflix to prostě umí...

Takže čím začít? Je toho hodně... Asi začnu tím nejlepším, a to je obsazení. Postavy si prostě nejde nezamilovat, některé víc některé méně, ale stejně to jsou úžasné pokreslené postavy, s úžasnými příběhy, a hlavně každý si jde svou cestou. Minimálně 3 z nich, by dokázali mít vlastní seriál (zvlášť). Ale o to tu nejde, tohle je hlavně o osmy lidech, kteří jsou svázáni, něčím co nejde vysvětlit. No jasně že se to pokusí Jonas (alias: Sahíd) vysvětlit, ale stejně to zapomenete :D Prostě jsou propojení, to je to nejdůležitější :) Příběh je dobrý, i když by se z něj dalo vytřískat víc (myslím celkový příběh, a ne ty vedlejší :) ) Teď už jenom doufat v potvrzení 2. řady (Wachovští jich mají naplánovaných 5).

Tenhle názor píšu po čtyřech dílech. Chtěl jsem ho napsat až to zkouknu celé. Ale proč, já vím už teď že tohle je nejlepší novinka 2015 (zatím). Dokonce mě to vzalo i víc než další skvělý seriál od Netflixu Daredevil...

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Nikdy nejsi sám

Koktejl. Koktejl všech možných emocí, které spolu s postavami zažíváte i Vy.

Dlouho jsem se tak dobře nebavil. Seriál kreslí osudy hlavních 8 postav a jejich blízkých - přátel i nepřátel. Ze začátku, kdy se Vy seznamujete s postavami se postavy seznamují se svou nově nabytou schopností. Na seriálu je kouzelné, že čím více se na něj díváte, tím více Vám jednotlivé postavy přirůstají k srdci a jsou Vám blízké a známé. Tak jak vy se k nim vracíte k obrazovkám, tak se jednotliví hrdinové naučili používat svou schopnost a vše je úplně přirozené - alespoň Vám to tak připadá, protože to krásně zapadá do sebe.

Každý z hrdinů reprezentuje několik silných a i několik slabých stránek. To co je v jednu chvíli slabost, se v interakci s druhými ukazuje jako silná stránka pomáhající řešit problematickou situaci.

Když to shrnu jsou tu dvě věci, které mi stále zůstávají v hlavě.
1. EMOCE - jednotlivé scény (obzvlášť ty zpomalené) jsou plné emocí - navozené jak samotnou kamerou, dějem, tak hlavně skvělým hudebním podkresem. Smekám.To je přímo emoční uragán.
2. Nikdy nejsi sám - to co prožíváš nyní (radost, vzrušení, smutek, vztek...) prožívá ve stejný okamžik spousta dalších lidí po celém světě. Každý po svém. Ale jsme v tom společně.

Po shlédnutí druhé série pevně doufám, že pro nás tvůrci připraví důstojné uzavření.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak tohle jsem určitě neviděl naposledy!

Pro tohle máme mozek a emoce.
Právě mi došlo, že The Wachowskis mou mysl dotáhli několikrát až na hranici funkčnosti. U Matrixu (samozřejmě jedničky) mi mysl šrotuje na plné obrátky, přivedli mě ke knize Atlas mraků, která mě zasáhla opravdu hluboce (I když se jim, dle mého názoru film nepovedl. Ona ta předloha opravdu nejde dostatečně převést na plátno.), a teď tohle - SENSE8. Pro člověka, který v metru zkouší komunikovat se spolucestujícími telepaticky (ano já :-D), je tohle vizionářské dílo něco nepopsatelného. Díky bohu za Netflix. žádná jiná stanice by tenhle "12h FILM" nemohla vytvořit. Nic takového ještě v tv nebylo. Scéna Lita a Nomi v muzeu je dechberoucí. A pasáž "What's going on?", tak tu jsem viděl určitě již tak 50x.
Tohle není překvapení, tohle je zjevení.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Wachovští se zase předvedli, ale ne moc. A to je dobře!

Když jsem četl popis seriálu, měl jsem spíš smíšené pocity. Pak jsem se dozvěděl, že je od Netflix a má očekávání vyletěla až do stropu. Pak jsem zjistil, že jde o dítko Wachovských a dost znejistěl.

Výsledkem jsem nakonec nadšený, ale je to hlavně zásluha herců, atmosféry scén a především soundtracku. Použitá hudba mě jednoduše dostala - často perfektní kombinace scény a písně (použití Demons od Fatboy Slim v oné "lechtivé" scéně mě doslova rozesmálo).
Plusové body ještě dávám za záporáka, o kterém víte, že je záporák od první vteřiny na scéně, aniž by vám to musel někdo vysvětlovat. Víc takových.

Abych jen nechválil, docela dost mě irituje nevysvětlení všech zákonitostí spojených se "sensate" - když je mohla najít Angelita, proč si je nemůže najít sám Whispers. A proč se kladné postavy chovají jako záporáci ze starých bondovek a snaží se s protivníkem vypořádat co nejkomplikovanějším způsobem?

Spousta nezopodpovězených otázek doufám znamená, že se mohu těšit na druhou sérii.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Na hraně nudy

Tak, ani nevím, jak to popsat:) Právě jsem dokoukala první sérii a nedokážu se rozhodnout o kvalitách tohoto neotřelého seriálu. Co se týče zpracování, je to (dle mého) jeden z nejlepších seriálů. Také jsem úplně paf z těch kontroverzních scén (společný sex, porody) - ty se jen tak někde nevidí, pokud vůbec někde.

A proč jsem tedy na vážkách s hodnocením? Mám takový dojem, že seriál vlastně o ničem není:) Jeho děj by se mohl vměstnat tak do tří dílů a ani tak by nešlo o moc epické dílo:) Zároveň se mi ale hlavní téma líbí, i to, jak ho tvůrci využívají.

A když to vezmu kolem a kolem, nechám rozhodnout spíš pocit, než mozek a shrnu to asi takto: oooOOOOoooooo :)

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sense-ation

OMG, husina, husina všude, husina ještě teď.
Miluju to, má to všechno, co lze jen chtít. Říkal jsem si, že to nemá šanci vyrovnat se Cloud Atlasu, též od Wachowskich, ale po shlédnutí ho to dalece přesahuje právě tím, jak to má všechno čas vyrůst a vykvést do čistýho perfektního celku.
Hudba, příběh, postavy, střih, ..., o bože, z tohohle se budu vzpamatovávat hodně dlouho. A chci další dávku, nitrožilně!

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Milé překvapení

Když jsem viděl po prvé trailer, těšil jsem se, ale zároveň jsem se i bál, že to nebude tak jak si představuji. No po shlédnutí celé série můžu říci, že je to ještě lepší než jsem doufal. Jestli bude další řada moooc se na ní těšim.
ps.: Homosexuální scény by mohly jako jediný vynechat, ale chápu, že zrovna na homosexualitu u žen i mužů každý kouká jinak...

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Rozhodně stojí za to vidět

Už hodně dlouho mě nic tak nechytilo jako tenhle seriál. Jednotlivé postavy vás vtáhnou do svého děje. Střihy, kdy nevíte kde najednou jste, jsou taky super. Doufám, že bude další řada. Od začátku nevíte víc než hlavní hrdinové, což může být matoucí, ale na druhou stranu to hodně vtáhne do děje a jednotlivých životů. Dala jsem to na jeden zátah, a párkrát to asi ještě dám. Fakt vynikající, těším se jak to bude dál.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

We are the world

Luxusní a naprosto kvalitní podívaná. Ze začátku mě první díl moc nezaujal, nudil mě, ale postupem času díl po díle jsem se do tohohle příběhu naprosto zažrala a příběh 8 telekineticky spojených lidí mě naprosto pohltil. Je to úplně nový formát a je hodně originální. Mám ráda Capheuse a top páry Riley s Willem a Kalu s Wolfgangem.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

WTČo?

Totálna kravina. Hodinu času som už horšie zabiť ani nemohol. Väčšinou otrasné, alebo nudné postavy, absolútne žiadny dej, úplná nelogickosť seriálu, ... . Väčšinu času som len nechápavo krútil hlavou a čakal, kedy to už konečne skončí. Priam utrpenie pozerať. Pravdupovediac, iné som od Netflixu ani nečakal, čím "kvalitnejší" seriál, tým v skutočnosti väčšia hovadina.

Odporúčam vyhnúť sa tomuto seriálu veľkým oblúkom.

10 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 39 lidí

Netflix jede ve velkým

Počáteční pomalejší tempo mě trochu nechávalo chladnou, ale potom se to rozjelo a já byla přilepená k monitoru. Jednoduše řečeno. Je to pecka.

90 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Jasných 100%

Jasných 100%, pro mě srovnatelné s Mr. Robot, od tvůrců Matrixu se ale nic jiného čekat nedalo, každopádně nic pro dementy.

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

takhle ne :(

Powaqqatsi, roztahané na nevím kolik dílů, občas proložené zajímavou scénou...Powaqqatsi má ale šmrnc, tohle ne :(

10 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
12 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 41 lidí

A ?

totální úlet
perfektní zhodnocení toho co se ještě neví o lidské mysli

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Special Sense8

tak jsem viděla vánoční special a navnadil mě tak, že si musím zopáknout celý serial.Special s jim zase povedl a moc se těším na pokračování

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Totální úlet

Seriál má podle mě velmi pomalý rozjezd. Prvních pár dílů se tam víceméně nic neděje. Postavám se začnou dít zvláštní věci, ale kromě toho jen pozorujeme jejich životy. Přijde mi, že na veškeré propojení reagovali až moc v klidu. Upřímně, já kdybych najednou ve svém obýváku viděla cizího člověka nebo se naopak ocitla na cizím místě, nejspíš bych začala vyvádět a křičet a s nimi to skoro vůbec nehne. Taky to ze začátku moc nikdo neřeší a všichni si pokračují ve svých životech., jako by to bylo naprosto normální.
Některé příběhové linky byly velmi zajímavé a napínavé, u některých jsem měla naopak pocit, že sleduji telenovelu. Ovšem musím říct, že všechny postavy byly sympatické a nebyl nikdo s kým bych měla problém.
Druhá polovina první série už mě začala bavit více. Postavy a jejich příběhy se mi začínaly dostávat pod kůži. Finále první série bylo naprosto skvělé. Od té doby mě seriál pohltil. Postavy se začali poznávat a spolupracovat a stala se z toho nádherná promyšlená symfonie.
Seriál mimo jiné poukazuje snad na veškeré problematiky lidstva, od chudoby, přes rasismus až po lgbt komunitu. Seriál nabídl spoustu scén, u kterých mi ukápla slza nebo mi běhal mráz po zádech. Také jsem si dost často říkala: Na co se to tady vlastně dívám?
Myšlenka propojenosti osob je vážně skvělá a hrozně se mi líbilo, jak se z nich stala velká rodina. Veškeré postavy mi budou chybět, ale jsem ráda, že se dočkali uctivého zakončení. Na závěr bych tento seriál zhodnotila jako naprostý úlet s pomalejším rozjezdem. Jsem ráda, že jsem na začátku nevzdala sledování, vážně to stálo za to.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí