plakát seriálu

11.22.63

(11.22.63)

Názory uživatelů

Seriálový zážitek

Jelikož vůbec neznám Kingovu předlohu, neměla jsem žádnou představu o příběhu, ani jsem od seriálu neočekávala nic konkrétního.
Po zhlédnutí posledního dílu musím říct, že jsem přímo nadšená! Jsem ráda, že jsem ho odchytila v samém začátku a mohla si tak vychutnat čekání na další epizody.
Originální zápletku po celou dobu provází nejen příjemné napětí, ale i humor. Seriál až na výjimky neztrácí své tempo.
Samozřejmě by se našly nějaké mouchy, pokud bychom se chtěli podrobněji zabývat souvislostmi a rozpitvávat problematiku cestování v čase (v takových případech se vždy nějaká větší či menší nejasnost objeví) ale celkový dojem je více než dobrý.
Poslední díl ve mně zanechal opravdu spoustu pocitů a myslím, že lépe si poradit s koncem příběhu nebylo možné.
Díky za takové seriály!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

You shouldn't be here

tak tento seriál je přesně to, co jsem již dlouhou dobu očekával. špičkově zpracované a promyšlené cestování časem s nádechem neznáma a v neposlední řadě atmosféra. mít tuto sílu v moci, jistě bych se téhož úkolu zmocnil zcela jiným způsobem ale to nemění fakt že určitě stojí za to se na to podívat.

mrzí mě akorát dvě věci,
1) po pár dílech vymizelo (You shouldn't be here)
2) pouhá Minisérie, ale zase se v tom odráží kvalita.

hodnotím 100% protože tento seriál si to opravdu zaslouží.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Fajnovka

Ačkoliv nejsem příliš fanda dramat a americká historie mi je vlastně putna, tak proč se na to vlastně dívám? Jo už vím, jako manikak do sci-fi jsem na to začal koukat jen kvůli cestování časem do toho jedinýho momentu. A sakra, ono mě to chytlo hned od začátku. Franco září, docela mu i sedí ta role chlápka v 70. letech a ještě k tomu to je takové barevně chytlavé. Kamera je tak dobrá, že si připadám, jako bych tam byl s ním. Servírujte mi další díly. A pokud to někde nespadne nudy, tak se k vraždě JFK můžeme dostat klíďo až na konci nějaké 5. série.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vůbec jsem nečekal

že by mě právě tohle mohlo jakkoli zaujmout. Jako seriálový kojenec jsem se opět nechal zlákat hlasem komunity a musím říci, že jsem se kvalitou opět nezklamal. Již tradičně jsem byl ovšem zklamaný koncem. To je ovšem pouze můj problém.
Jde snad pouze o to, že si dvojice tahounů získala mé sympatie a i když vše dopadlo jak nejlépe mohlo a mělo, přál jsem jim prostě daleko víc.
Amerika 60. let není zrovna téma, které bych si sám o sobě vybral ke sledování. Mohu však s klidem říci, že mě seriál nakonec vzal na vcelku příjemnou cestu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tleskám

Já osobně musím zatleskat, že se konečně úspěšně podařilo převést "kingovku" na televizní obrazovky. Knihu jsem četla dávno, a i když se místy seriál ubíral trošku pozměněným směrem, stále je na co se dívat a vesměs to důležité dodržel. Hrozně mě potěšil James Franco, kterého si pamatuju ještě coby mladého cucáka. Po tomhle jsem si ho oblíbila na maximum. Sadie byla taktéž úžasná, stejně jako celá atmosféra šedesátek a vůbec, končím a jdu si utřít slzy, které mi teď čerstvě přivodil poslední díl.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Let's change the past

Přiznám se rovnou, že se Stephenem Kingem nejsem moc obeznámena, ani knižně ani filmově, a proto jsem moc nevěděla co od minisérie čekat.

Hned ze začátku jsem přistoupila na to, že je možné cestovat časem, že cestování má nějaké pravidla, a tak ale víc jsem se v tom nevrtala. Mám ráda retro, takže návrat do 60. let byl na jednu stranu fajn, ale na druhou "budoucnost" je lepší. Šedesátky jsou pro vás fajn pokud jste bílý, heterosexuální muž ze střední třídy, ale to se dostávám někam kam vůbec nechci, asi tím chci říct, že jsem ocenila vykreslení doby.

Velkým tahounem minisérie a taky jedním z důvodu, proč jsem na to začala koukat je James Franco, kterého znám především z jeho komediálních filmů, a proto bylo více než potěšující vidět ho v jiné herecké poloze. Ostatní herci ale rozhodně nezaostávají a jejich výkony, taky stojí za to.

Co mě osobně dostalo nejvíc, je úvodní titulková sekvence/intro. Konec jsem si představovala jinak ale i tak jsem spokojená a řadím ke svým oblíbeným minisériím. -> 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

JFK

Wau. Som nesmierne rada, že tento seriál bol, len mini séria. Som rada, že to nenaťahovali ! Výborne to bolo. Ale ved predsa je to King a ja nepoznám zlé veci od Kinga. A tvorcovia tento seriál zvládli super.

Už ako som zapla úvodnú časť, hneď prvé čo ma zaujalo bola znelka seriálu. Tá je perfektná, už dlho ma tak znelka neohúrila. Druhý bod herci, ktorí svoje úlohy zvládli na jedničku. J. Franco a S. Gadon sa mi k sebe úplne hodili až som im tú lásku naozaj uverila.

No a do tretice tešila som sa na každú jednu časť a ani jeden diel ma nenudil, ani pri jednom som si nepovedala, že tak toto im nevyšlo. A toto sa mi už dlho nestalo.

A prostredie v ktorom sa to odohrávalo, tieto roky mám veľmi rada.

Môžem povedať za seba, že tento seriál fakt vyšiel a asi ho zaradujem aj medzi najlepšie čo som videla.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Je kniha lepšia?

Čo sa týka kníh a seriálov, neviem na čom som večší závislák, ale keď sa kniha zmení v seriál je to asi tá najlepšia vec na svete :D Tento serial mal samozrejme pár nepresností, ale pravdu povediac, žiaden film nie je rovnaký ako jeho písomná verzia a takto to platí aj tu. Pokiaľ ste knihu nečítali to nevadí, seriál vás zaujme bez nej :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sometimes a cigar is just a smoke and a story's just a story

Seriálové zpracování knížek od Stephena Kinga mě vždycky zajímá a pokud se tam navíc má cestovat časem, tak to zní přesně jako můj šálek kávy. Knížku jsem sice nečetl, ale premisa příběhu mě zaujala a první trailer mě upoutal ještě mnohem víc. A na cestování časem do šedesátých let jsem se od té chvíle prostě těšil.

Hned na úvod přišla zajímavá znělka a pak už jsme se pomalu začali prokousávat příběhem. Podle obsazení bylo jasné, že hlavními tahouny (alespoň v úvodu) bude dvojice James Franco a Chris Cooper, a o jejich hereckých kvalitách jsem ani na chvilku nepochyboval. Takže od nich v klidu přijímám představení časového portálu i vysvětlení „Butterly Effectu“ a toho, že to všechno vlastně nedává smysl.

Hlavní hrdina se nakonec přeci jen rozhodne vydat se minulosti a to přesto, že k tomu nemá žádnou motivaci a člověk pro kterého to dělá už to neocení. I tak se ale vydáme do roku 1960 a atmosféru si naplno začneme užívat a budeme čekat na to, až se začne dít něco podivného. Pilot mě rozhodně zaujal a každý týden jsem se těšil na novou epizodu téhle vypiplané záležitosti. Byl jsem zvědavý totiž nejen na to, jak to celé dopadne, ale hlavně na to, jak se bude minulost bránit.

A oněch osm epizod, které směřovaly ke Kingovsky mrazivému konci jsem si užil. James Franco potvrzuje, že patří mezi kvalitní herce, zachycení retro atmosféry se podařilo na výbornou, vytvoření mysteriózního nádechu stejně tak, takže vřele doporučuji ponořit se do sledování a užít si ho. Stojí za to!

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Úžasné

V prvom rade som nadšená z toho, ako to bolo spracované do seriálovej minisérie, pretože knihy od S.Kinga sú moje najnaj a filmy obvykle nestoja za nič.(Česť výnimkam Zelená míľa a Shawshank).
V druhom rade som nadšená z Jamesa Franca, doteraz ma ako herec nezaujal, ale táto rola mu neskutočne sadla a uverila som mu všetko, aj Sadie sa mi páčila a keď sa zamyslím,tak všetky postavy boli dobre zahrané, Josh Duhamel, aj ten čo hral Oswalda a Billa.
Nemôžem nič vytknúť.Úvodné titulky sú perfektné.No za mňa neskonalá spokojnosť.Ďakujem tvorcom.Ďakujem.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Cestovatel v čase amatér

K této minisérii lze snad říct jen tolik, že je kvalitně natočená, děj graduje a i když finále přichází o trochu dřív, než by člověk čekal, stojí za zhlédnutí.

Problém totiž není ani tak se samotným seriálem, jako spíš se dvěma věcmi, které ho určují - se myšlenkou a závěrem. Myšlenka, ať už vyznívá jakkoli, se totiž zakládá na něčem, co je lidem znalým cestování v čase (a těm neznalým, co jsou aspoň průměrně inteligentní taky) známo, a totiž to, že nikdo nemůže předvídat následky cestování v čase a jen šílenec by mohl doufat, že by svým působením v minulosti něco zlepšil. A jen ultimátní šílenec by doufal, že by tím zároveň nevymazal sebe nebo někoho, koho zná.

Jenže Stephen King na tohle kašle, a tak letíme do minulosti. Peripetie nebudu popisovat, i když chápu utopický sen hlavního hrdiny konat chvilkové dobro bez ohledu na následky (a že při tom dělá chyby), skočím rovnou na konec. Ten je totiž ze dvou čtvrtin předvídatelný (a díky tomu tak trochu zklame), ze dvou čtvrtin nepředvídatelný.

Kdo čekal nějaký twist v tom, že Kennedyho zabije Marina, Bill, Stacie nebo třeba Jake (v nějakém prozření ohledně neměnnosti historie - a že k tomu měl spoustu vodítek), bude zklamán. Kdo nebude čekat happy-end, nu... dočká se. Ale to záleží na každém, jak to uvidí. Pro mě happy-end nebyl. Na konci totiž přišlo jakés takés prozření a... no chudák Stacie. Nechci moc spoilerovat.

Co ale řeknu, je, že mě seriál (knižní předlohu jsem nečetl a po seriálu snad ani nemám chuť) docela zklamal. Koncept cestování v čase je zde nasazen jen jako berlička pro příběh a není vysvětlen, není dokonce ani osvětlen. Proč za tu dobu neprošel nikdo jiný portálem? Proč se minulost nebrání víc a víc změnám událostí (např. ohýbáním reality, změnou času pro toho, kdo ji chce změnit atd.)? Na celém ději je totiž vidět, jak si často autor neví rady, a jednak odbočuje, jednak nasazuje před hrdiny až nereálné náhody - deus ex machina v podobě telefonátu od jisté osoby v posledním díle je tak směšný, až se vám chce plakat.

Teď to vypadá, že seriál jen haním, ale není to tak. Jeho sledování jsem si užíval, bylo to něco nového, krátkého, jednolitého. Až postupem času při sledování člověka napadnou věci, které zbourají celý koncept seriálu nebo které by ten daný problém řešily daleko jednodušeji, ale když je přehlédne, dostane se mu skvělé zábavy. Herci, zvlášť James Franco, jsou perfektní. Lokace, kostýmy, auta (ta auta!) jakbysmet. Úvodní znělka je perfektní, nominaci na SZ Award si určitě zaslouží. Snad jen je trochu zvláštní, že v malém městě se v šedesátých letech po ulici prohání tolik aut jako dnes a v rušném Dallasu se lidé procházejí po tříproudové silnici, protože tudy nic nejede... ale to už je maličkost. 70 % si seriál zaslouží.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

bomba!

Kinga prostě miluju. Má nejúžasnější knížky, bohužel však často filmové provedení pokulhává. The Mist byl naprostý propadák, Under the Dome po první sérce taky. Když jsem objevila tento seriál, vůbec jsem netušila, že je udělán na motivy Kinga. Dokonce jsem si předlohu už dlouho přála, ale vůbec jsem nevěděla, že se jedná o to stejné. Do seriálu jsem se pustila dříve, než do knížky a prvním dílem jsem byla naprosto nadšená. Celý seriál jsem shlédla během jednoho dne. A nevím co víc dodat než že to byla bomba! Úžasní herci, James Franco je mi teď ještě více sympatický, skvěle se na tuto roli hodil. Rolí Joshe Duhamela jsem byla dost překvapená, neviděla jsem ho nikde jinak než v roli sexy sympaťáka, ale tady dokázal, že záporná role mu jde snad ještě lépe! Herec hrající Lee Oswalda je totální kopií toho pravého, nevěřícně jsem to porovnávala na fotkách. Celkově zpracování je dokonalé, nemám ani jednu věc co bych vytkla. Za mě 100 % a určitě se k seriálu někdy ještě vrátím.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mysteriózní seriál, ve kterém se James Franco vrací v čase

Chce totiž zachránit Kennedyho. Je jednou z nejzajímavějších adaptací Stephena Kinga za dlouhou dobu.

Kolik událostí bylo pro dějiny lidstva natolik klíčových, že by v okamžiku, kdyby se odehrály jinak, nebo se dokonce neodehrály vůbec, mohly zcela proměnit podobu dnešního světa? Těžko s jistotou říci, zvláště když vezmeme v úvahu efekt motýlích křídel slibující dalekosáhlé důsledky i u těch nejnepatrnějších podnětů. Přesto se spisovatelé sci-fi literatury, do níž podobné myšlenky patří především, na několika stěžejních dějinných momentech shodují.

Respektive většinou souhlasí s tím, že k nim patří druhá světová válka a atentát na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Zatímco vizi Philipa K. Dicka, která ukazuje, co by se stalo, kdyby spojenci prohráli válku, připomněl loňský seriál The Man in the High Castle, ke Kennedyho smrti se vrací aktuální seriálová novinka – adaptace knihy Stephena Kinga, Dallas 63. Pod dohledem Kinga samotného a v produkci režiséra sedmé epizody Star Wars, J.J. Abramse či autorky oblíbeného seriálu Mrtví jako já (2003 až 2004) Bridget Carpenter se 11.22.63 vydává několik let před osudovou střelbu.

Středoškolského učitele literatury Jakea (James Franco) totiž jeho přítel 1L (Chris Cooper) přemluví, aby portálem v čase cestoval do roku 1960 a tři roky na to se pokusil změnit minulost.
Po úvodním tápání utopeném v béčkově přímočarých dialozích, kdy v reakci na zjištění, že se minulost může změnám bránit, padají čistě hloupé věty jako „Minulost, že ti dala rakovinu?“, se postupně rozvíjí dílo plně využívající potenciálu knižní předlohy. Na jedné straně inteligentně pracuje s dobovými fakty, reáliemi i konspiracemi, na té druhé mu nechybí klasické kingovské mysteriózno, jehož vlivem toto převážně detektivní drama zvládá přirozeně přejímat i prvky thrilleru, či dokonce hororu.

Velmi dobře potom funguje obsazení Jamese Franca do hlavní role, protože v kontrastu s neokoukanými tvářemi (až na Chrise Coopera) Franco „v minulosti“ skutečně působí nepatřičně a nikdy tak docela nezapadá. Přičemž v něm 11.22.63 našlo toho silného a výrazného tahouna, který minulému kingovskému seriálu (Pod kupolí, 2013) spíše chyběl.

Což ale neznamená, že by snad ostatní herci a herečky nedosahovali jeho kvalit – zaujme zpovzdálí sledovaná nemesis Lee Haevey Oswald (Daniel Webber) či Jakeova femme fatale, školní knihovnice Sadie (Sarah Cadon). Ostatně jen díky ní i divák pochopí, proč Jake tak málo dbá na efekt motýlích křídel.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Celý život za dvě minuty

Když jsem zjistila že J. Franco hraje v novém seriálu, bylo jasné, že se na něj(na ten seriál) musím podívat. A jakožto fanoušek historické módy jsem se zamilovala do atmosféry 70.let. Možná, že to někomu nesedne, ale myslím, že tento seriál rozhodně má budoucnost.
A už se těším na konec, kdy vyleze ze skříně jako stařík a řekne něco ve smyslu: Tak se po dvou minutách shledáváme :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super věcička

Ač taky nejsem fanda dramat, tak tohle mě chytlo. Je to skvěle natočené, atmosféra z toho dýchá a co musím pochválit je i úvodní znělka. Samozřejmě že J. Francovi to jde jedna báseň.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zas cestujeme v čase

Seriály tohoto druhu mám sice rád, ale 11.22.63 se prostě nepovedlo.

Celkem svižný rozjezd je nahrazen postupnou nudou, natahováním, kterého se uměle dasahuje tak, že se hrdinové chovají jako chovanci nějakého ústavu.

Možná je to i tím, že našinci je kult JFK dost ukradenej. Snad jenom Red Dwarf mi podal trochu snesitelnou verzi jeho kultu.

Jakmile je někde cestování v čase, tak je potřeba vypnout část elementární logiky a přijmout pravidla, která nám ten film na začátku většinou dá nějak vědět a pak už se může člověk dobře bavit. Pár pravidel tu sice je, ale na logiku se musí cestou ke konci seriálu rezignovat prakticky v plné šíři a místo fáze zábavy přichází jedna dlouhá fáze nudy. Zachraňuje to výprava a vcelku i herecké výkony, ale blbý scénář to prostě nespasí. Jo a předlohu jsem nečetl, až tak srdečný vztah k užvaněnému Kingovi nemám.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Cestování časem v podání Stephena Kinga

Na začátek se musím přiznat, že jsem od tohoto seriálu nečekala v podstatě nic. Možná kvůli tomu, že jsem nečetla knižní předlohu, možná proto, že jsem si ho vybrala náhodou. K mému překvapení mě ale záhy chytil. A nepustil.

Rozhodně bylo zajímavé hádat, jakým směrem se bude příběh ubírat, a pokud mám být upřímná, tak jsem se zamilovala do Sarahy Gadon. Jinými slovy jsem se těšila, až si večer zapnu další epizodu.

Co mě trochu vyvedlo z míry, bylo samotné cestování časem. Jake prostě vlezl do komory, vylezl v roce 1960, otočil se na patě a byl zase v Alově bufetu... Jak se mu to povedlo, když ničím neprolezl zpátky? A proč zrovna rok 1960? To už jsem spíš pochopila, jak fungují smyčky v Riggsově trilogii o slečně Peregrinové a jejích svěřencích. Taky jsem očekávala, že seriál skončí trochu předvídatelněji. Tím myslím, že přítomnost Jakea a Sadie způsobí to, že Oswald Kennedyho zastřelí a morální poučení bude něco ve smyslu "budoucnost nezměníš, ani kdyby ses na hlavu stavěl". Ale ne?!

Každopádně toho, že jsem seriál zhlédla, nelituji. Díky němu jsem si částečně doplnila své mezery ve vzdělání, co se týče Kennedyho vraždy a celé konspirace kolem ní. A nepopírám, že jsem na konci brečela jak želva. Doporučuji tedy každému, kdo má zájem.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

You shouldn't be here

Ta úvodní znělka je skvělá!
James Franco je skvělý!
Kostýmy jsou skvělé!
Skříň pro cestování časem je ohraná.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Něco pro mne....

Cokoliv co se týká cestování v čase a nejvíce do minulosti, je pro mne prostě srdeční záležitost. Takže kritiku nevnímám a u mne je to za plnej počet. Jen zamrzí, že toho je tak málo ..

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí