plakát seriálu

Bratrstvo neohrožených

(Band of Brothers)

Názory uživatelů

Bratři ve zbrani

Americké válečné filmy jsou plné hrdinů, přetékají patriotismem a ospravedlňují vše, co popisují. Ani tenhle seriál na tom není jinak. Ale ono to vlastně i funguje. Od prvního počátku seznámení, přes válečnou vřavu, po dosažení míru.

Sledování celé skupiny vojáků, patřících do roty E od jejich prvního setkání, po zdárné dosažení konce války dává celému seriálu jeho celistvost a směr a díky knižní předloze S.E.Ambrose podle skutečnosti tu zůstává i nádech realističnosti.

Obrovským plusem celé série je rozhodně její herecké obsazení. Spousta známých hereckých tváří a kvalitních výkonů drží diváky připoutané během všech dílů. Bylo by na dlouho rozebírat všechny herce a jejich postavy, ale dostatečné množství kvalitních hereckých výkonů drží seriál na vysoké úrovni.

Rozhodně musím zmínit sountrack, který podtrhuje celý příběh a jednotlivé scény přesně jak má a kdy má. Houslový kousek přeživších na ruinách města mi vždy téměř zastaví srdce.

Jediné přání na konci seriálu zůstává nesplněno. Aby se celá rota E vrátila domů.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Band of Brothers

Viděl jsem spousty filmů, seriálů a dokumentů o 2. Světové válce. Ale děj a napětí každé akční scény je prostě nepřekonatelné a strhující. Jediné, co může konkurovat je film Zachraňte vojína Rayena, který zhlédnu každý rok v 1080p BluRayi. A stejně tak každý rok si opáknu tento seriál. Vždy v něm najdu něco nového, třeba sebemenší dialog, který dokáže změnit celou epizodu. 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Band of Brothers

Jeden z nejnádhernějších seriálů vůbec ... Ani nevím, proč jsem jeho shlédnutí oddalovala tak dlouho ... Už jen herecké obsazení je samo o sobě obřím lákadlem. Ze začátku to byl hlavně Damian, Donnie a Andrew Scott, na které jsem se těšila nejvíc, ale ve finále jsem si tu našla pěknou řádku herců, na které se v budoucnu zaměřím ... Co se týče zpracování, nestíhala jsem se divit. Všechno bylo až neuvěřitelně reálné, takže vžití se do situace bylo opravdu velmi snadné. O to silnější pocity potom v průběhu panovaly ... Příběhově jsou všechny díly skvěle vyvážené, a musím se přiznat, že jsem lehce upustila z pozornosti snad jen jednou a to ve chvíli, kdy se na obrazovce střídaly zamilované pohledy ... Jinak mě ale od obrazovky nedokázalo dostat vůbec nic. Na seriálu mě navíc zaujalo velmi originální zpracování vypravěče a samozřejmě i potěšilo vtipkování, které ani v takových situacích Easy Company neopustilo ... Band of Brothers je opravdu nádherný seriál a opravdu moc ráda si ho dám zase od začátku!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

válka a zmar

První díl uvedl jak se vojáci připravovali na svou válku. O které sice věděli, že to nebude lehké, ale realita je prostě jiná.
Vhození do jámy lvové s tím, že se asi již všichni nesejdou, to jim asi již došlo při seskocích. Vojáci z roty E se se vším snaží vyrovnat po svém, řekla bych, že je i dost držel jejich velitel.
Válka je prostě zmar, hnus a boj v čtyřiadvacet hodin denně. Podle mě to vše bylo dobře sehrané.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Heroes

Celý život viem, že vojna a násilie sú zlé.. skutočnosť, že je však žiaľ taká, že človek je tvor túžiaci vyhrávať a ničiť i to čo mu nepatrí.. o to viac je tento seriál pre mňa výnimočný, že ide o skutočný príbeh mužov, vojakov, ktorý bojovali za to, čo verili, za slobodu, mier, za seba samých. Výborný výber hercov, atmosféra, hudba, samotné vyobrazenie II. svetovej vojny, robia s tejto britskej minisérie kultové dielo, ktoré, neurazím snáď nikoho ak napíšem, že nikto a nič tak skoro neprekoná. Prosté a jednoduché: 100%.
Easy Company sa proste stala ďalšou mojou srdcovkou, ku ktorej sa nebudem mať problém vrátiť.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

BAND OF BROTHERS

Docela hodně se zajímám o 2. světovou válku, takže jsem si tento seriál (navíc po zjištění, že z místa producenta na něj dohlížel Steven Spielberg) samozřejmě nemohl nechat ujít. Všechny díly vynikají skvělou atmosférou, úžasnými hereckými výkony a zajímavou kamerou, díky jejímuž téměř dokumentárnímu stylu natáčení jsem měl pocit, jako bych se sám skutečně účastnil misí Easy Company... Díky těmto všem věcem jsem se bez problémů sžil se všemi jejími členy (o to hůř jsem se ale vyrovnával s tím, když některý z nich padl v boji). Teď vyzdvihnu pár dílů... Například ten s názvem Carentan. Na něm mě nejvíce zaujaly bojové scény (tím mám na mysli obsazení a následnou obranu stejnojmenného města). Líbil se mi i díl sedmý - Bod zlomu, který se odehrává během bitvy v Ardenách. Velký dojem zde na mě udělaly speciální efekty - a to hlavně ve scéně, kdy je Easy Company pod dělostřeleckou palbou. Chválím i poslední díl, ve kterém se sice nic moc neděje, ale zase se tu setkáváme se skutečnými členy Easy Company (s těmi, kteří se dožili natáčení seriálu). Ti sice měli prolog u každého dílu, ale až zde je nám představeno, kdo je kdo... Bratrstvo neohrožených je jeden z nejlepších válečných seriálů, jaké kdy byly natočeny. Doporučuji!

90 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Easy Company

Už před několika lety se mi do rukou dostala kniha Bratrstvo neohrožených, kterou jsem měla v momentě přečtenou. Po zjištění, že existuje i nějaká minisérie o Easy Company, tak jsem si jí ihned musela sehnat. Měla jsem trochu strach jestli se tato série bude alespoň trochu blížit té knižní podobě a byla jsem mile překvapena. Hned po prvním díle jsem měla chuť na další, a tak až do konce. Tuto chuť podpořili nejen skvělé herecké výkony, díky kterým jsem si zamilovala nejednu postavu, ale také válečné scény, prostředí a hudba (úvodní znělka je dokonalá). Velice mne potěšili i úvodní komentáře veteránů, kteří si válkou prošli. Jejich emoce, vzpomínky mne zcela dostaly. Seriál jsem viděla už několikrát a nikdy neomrzel (a věřím, že nikdy neomrzí).

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

„Bola to iná doba.“

Spomienky skutočných veteránov na začiatku každej časti sú pre mňa vždy najsilnejším momentom. Bola to nielen iná, teraz už pre nás takmer nepochopiteľná doba a mentalita, ale aj úžasná partia obyčajných chlapov, na čele s nesmierne charizmatickým vodcom /skvele ho vystihuje citát z predlohy S.E. Ambroseho, ktorú silno odporúčam – jednoduché a pritom strhujúce čítanie od prvej vety: „Winters byl jiný; nebyl to ani vtipálek, ani zatvrzelec. Dick Winters ani na okamžik nepředstíral, že je bůh, ani na okamžik nepředstíral, že by byl něco jiného než obyčejný člověk. Byl to důstojník, který z mužů dostal vše, co v nich bylo, neboť od nich vyžadoval vždy jen to nejlepší, a měli jste ho tak rádi, že byste ho prostě nedokázali zklamat.“/.

To silné prepojenie medzi členmi E-roty, to priateľstvo na život a na smrť je možno to, čo činí tento seriál ešte niečím viac než len dokonalým vizuálnym zobrazením WW2 s presnými hereckými výkonmi a podmanivou hudbou. „Currahee!“ – „ako jeden muž“ - toto sa tvorcom naozaj podarilo, to puto, zohranosť a absolútnu dôveru v ich kolegov im veríte a cítite to s nimi.

Každá časť má niečo do seba, ale moje najobľúbenejšie sú Currahee, Day od Days, Crossroads, Bastogne, Breaking Point. Z nich najviac asi BASTOGNE: posteľ, toaleta, sprcha, teplé jedlo a čisté suché ponožky – pri Bastogne si každý uvedomí, že skutočne dôležité veci sú tie najjednoduchšie, najsamozrejmejšie, tie za ktoré nám ani nenapadne byť vďačný. Okrem sugestívneho zobrazenia zimy v belgických lesoch je to aj mimoriadne vydarená sonda do duše medika Eugena Roe-a („Oh Lord, grant that I shall never seek so much to be consoled, as to console, to be understood, as understand, or to be loved as to love with all my heart...“).
V časti BREAKING POINT doslova zbožňujem „moment“ Ronalda Speirsa, tú sekvenciu si vždy pustím minimálne ešte raz. Pôsobil možno ako podivný patrón, o ktorom kolujú nelichotivé legendy, ale keď sa lámal chlieb...bol to najväčší frajer široko ďaleko. /A skutočne, ako som sa potom dozvedela z predlohy, mal tento človek 2 prezývky: Killer (medzi mužstvom) a Frajer (medzi dôstojníkmi) :)/ Je hneď po Wintersovi mojou najoľúbenejšou postavou.

Nedá sa nespomenúť skvelý casting, zaujímavými tvárami sa to tu len hemží a každý jeden odvádza perfektný výkon. Nikdy som nechápala, prečo viac žien nemá rado vojnové filmy. Toľko švihákov, správňakov koľko sa ich objaví v tomto žánri a nie, ony radšej dávajú prednosť romantickým sračkám s pofidérnymi „hrdinami“ a ja som večne za exotku ;). Najviac ma bavili Matthew Settle ako Speirs, Shane Taylor ako "Doc" Roe, Neal McDonough ako Lynn Compton, Dexter Fletcher ako John Martin, Rick Gomez ako George Luz a samozrejme dokonalý Damian Lewis, ktorý sa nie najľahšej role majora Wintersa, za ktorým by jeho muži išli kamkoľvek, zhostil takým štýlom, že tomu uctievaniu zo strany jeho zverencov proste rozumiete.

Videné niekoľkokrát a vždy na konci viem, že to nebolo naposledy. Toto nie je „seriál“, je to výpoveď, svedectvo a ako také nikdy nestarne.

"Cpt. Sobel, we salute the rank, not the man."

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bratrstvo...

nemám ráda válečné filmy, a tak jsem dost dlouho odolávala. Nakonec jsem se přeci jen rozhodla,že zkusím pár dílů...a musím se přiznat,že mě tento seriál,hodně zaujal. Pro mě výborně zpracováno,dojemné,skvělá hudba .Klobouk dolů před vojáky kteří bojovali ve válce,a mnohdy narukovali dobrovolně ,mladí kluci,kteří ani vlastně nevěděli do čeho jdou,jaká hrůza je tam čeká. Dnes jsem viděla devátý díl, a ten mě totálně dostal.Ta strašná bezmoc obyčejných lidí,vyhladovělých,utýraných k smrti..
Při sledování tohoto seriálu,jsem se nutně musela zamyslet,jestli problémy které mám,jsou opravdu tak hrozné a neřešitelné. Nemůžu jinak než dát 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tati,býval jsi za války....

Podle mého názoru jeden z nejlepších válečných seriálů. Ne li vůbec ten nejlepší. Spielberg a Hanks dokázali převést vojína Ryana do desetidílné série.Jelikož jsem četl i knížku od S.Ambrose, tak můžu porovnost a převést literaturu na filmové plátno se v tomto případě velmi zdařilo.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kvalitní válečný počin od dob našich rodičů

Celé dětství jsem poslouchala doma od rodičů, jaká je škoda, že už nám nepouští nic s válečnou tématikou, nebo pouští, ale stojí to za prd.
Proto, když začali dávat na HBO Bratrstvo, seděli jsme víkend co víkend přilepeni fascinovaní k obrazovce.
A ne proto, že tenhle seriálem je ve svém žánru takovým jednorožcem dnešní doby(unikátním, nevídaným), ale hlavně z toho důvodu, že seriál je kvalitně zpracovaný - ať už co se do syrovosti bitev a prostředí týče, perfektních hereckých výkonů a hlavně je tu velká spousta emočního vypětí, které nedovede k slzám jen ženy.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Opravdoví hrdinové

Už asi před pěti lety jsem četl knížku a od té doby jsem se na seriál chtěl podívat, ale dostal jsem se k němu až teď. Z knihy jsem si pamatoval pouze pár věcí, ale hned jsem si na ně vzpomněl v prvním díle. Běh po špagetách, to se nezapomíná.

Strašně se mi líbí filmové zpracování, skvělá hudba a efekty. Samotný příběh je velmi dramatický a to, že je seriál podle skutečných událostí, ještě více přidává na úžasnosti tohoto seriálu. A troufám si říci, že bez nich bych tady tohle možná ani nepsal. Díky!

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

BoB

Jeden z nejlepších seriálů na téma o 2. světové válce. Kamera a barvy obrazu jsou velice zajímavé a troufám si tvrdit, že by se mi ani nelíbilo, kdyby to tím stylem točený nebylo. Pokud má někdo možnost určitě si přečtěte knihu od majora Winterse - Bratrstvo neohrožených. podle které byl právě tento seriál natočen.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Takhle by to šlo

Asi takhle nějak si představuju, že má vypadat seriál o válce. Krásnej průvod, seznámení, boj o přežití. Všechno super. Navíc skvělý herci jak v hlavních rolích (Lewis) tak ve vedlejších (Schwimmer). Libili se mi hlavně epizody 3, 6, 7 a 8. Zimní díly byly skvěly. navíc celý seriál provází vynikající hudba.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

No ... to zas něco bude :/ A bylo :) <3

Můj kamarád z armády mi jednou tento seriál doporučil, říkala jsem si, že zase nějáká kravina, že na to koukat nebudu. Nakonec mě ale přemluvil ať tomu dám šanci a pustil mi první díl... A od té doby? Prostě tenhle seriál žeru ! Ráda se k němu vracím myslím, že víc to tu ani nemusím rozebírat, kdo viděl tak mě určitě pochopí :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Celovečerní posezení ...

Tak tohle je moje srdcovka. Nejsem žádnej fanoušek válečných filmů nebo seriálů, ale tento mě chytnul za srdce. Rodiče si pouštěli první díl doma na DVD, tak jsem se zvědavě přidala k nim a nemohla jsem odtrhnout oči od obrazovky. Každý jeden další díl jsem hltala plnými doušky. Neuvěřitelně krásně popsaná historie. A ta atmosféra je narosto dokonalá. Nestydím se ani za to, že jsem u tohoto seriálu brečela, a to hodně. A brečím pořád. Měla jsem celou sérii shlednutou za jeden večer a měla jsem touhu ho zkouknout hned znova. Opravdu jeden z nejlepší válečných seriálů, které jsem měla tu možnost vidět. Všem doporučuji .. a pokud jste takové vnímavé citlivé duše jako já, připravdte si kapesníky ...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Velký zážitek

K tomuto seriálu jsem se dostal víceméně náhodou. Věděl jsem, že nějaké bratrstvo existuje, ale až po několika letech od vzniku jsem seriál shlédnul. Musím říct, že seriál, jeho provedení, obsazení, výprava, no prostě všechno mi jedním slovem vyrazilo dech. Seriál mě pohltil ihned v prvním díle, kde jsem ovšem ještě nevěděl, jaká paráda mě čeká v dílech následujících. Dechberoucí a velmi naturalistické záběry mě provedly od začátku invaze až na samý konec druhé světové války tak velkolepým způsobem, že nemohu jinak a musím bratrstvo neohrožených dle mého názoru označit za nejlepší válečný seriál. Nevzpomínám si, kdy bych s hlavními hrdiny prožíval děj tak silně, jako právě se členy roty E v čele s majorem Wintersem a jeho skvělým charakterem. Už se těším, až se k Easy Company opět vrátím!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Band of brothers

Srdcovka. Nemohl jsem se dočkat dalšího dílu a chtěl přetočit čas dopředu. Asi zatím nepřekonatelný seriál z 2. světové války. Kam se na něj hrabou i nějaké filmy. TOP.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Band of brothers

Vynikajúci vojenský seriál. Pri pozeraní tohto seriálu mate pocit, že ste tam aj vy. Vidíte hlavné postavy od začiatku až dokonca. Prežívate s nimi všetky boje a situácie. Veľmi dobre urobený seriál.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nej...

Dle mého nejlepší válečný seriál, který byl kdy natočen. Viděla jsem ho asi čtyřikrát a ještě několikrát ho pravděpodobně uvidím. Kdo se alespoň trochu zajímá o historii, neměl by si ho nechat ujít.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

band

při sledování mi došly slova a to se jen tak nestane,kdybych mohla dát 200 procent tak neváhám,na toto téma jsem nic lepšího neviděla

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Band of brothers

Výborný seriál snad ve všech ohledech, který se mi natolik zalíbil, že se stal dokonce mým nejoblibenějším. Výborná úvodní znělka, hudba, efekty, herecké výkony a další. Výborný je také komentář mužů, kteří za Easy Company ve 2.světové válce skutečně bojovali.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nejlepší seriál

o 2. světové. Viděla jsem hodně válečných filmů a seriálů, ale že by mě některý z nich takhle dostal...
Téměř bez dechu po tři večery přikovaná v křesle před obrazovkou. Co říci o dokonalém díle, které vás zbaví řeči? Možná proto, že to bylo opravdové...

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

a do kolečka do kola

Nemůžu říct, že by ten seriál byl špatný. Protože nebyl. Jen se podle mě nijak nelišil od ostatních počinů na téma druhé světové války ani jeden díl od druhého (snad s vyjímkou zázemí / fronta). U seriálu bych očekával trošku víc rozvíjející děj a pokud to nejde, tak aspoň postavy. Viděl jsem přibližně polovinu seriálu a až na pár vyjímek mi postavy přišly nevýrazné a stejné - kolikrát mi přišlo, že některý voják umíral opakovaně, jak byli všichni stejní a pro seriál sami o sobě nepodstatní komparzisté

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zapomenutelné

Nevím proč, ale já si z celého seriálu nepamatuju ani jednu postavu. Celkově se mi nevybavuje scéna, která by se mi vryla do paměti. Čím to je, nevím. zas tak špatný to nebylo. Dalo se na to koukat, i když to byla občas docela nuda. Je to asi jeden z těch seriálů, na které všichni pějí ódy, ale ve skutečnosti nestojí za nic. Těch 60 podle mě bude stačit.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak to vidím já...

Neviděl jsem sice všechny díly, ale to, co jsem viděl, mi přišlo dost stereotypní. Všechny díly (asi čtyři) byly o tom samém a třetí už mě dost nudil.

Jde tu jen o nekonečně dojemné scény a prvoplánový patos. Bude to možná tím, že vojenskou tématiku moc nemusím, ale i tak mi to přišlo relativně slabé. Je to laciné, je to účelové a je to nudné. Snaha sdělit poselství převládá nad dějem a neustálé výkřiku "válka je špatná" jsou až moc okatě vystrčené.

Nejvíc tu asi láká slavný producent. Mě nenalákal.
Pokud mám náladu koukat se na válku, pustím si raději nějaký film. Bratrstvo není nic jiného, než když si desetkrát za sebou pustíte Vojína Ryana. Doslova.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

nejlepší

S největší pravděpodobností je Bratrstvo jeden z nejlepších seriálů, ne-li nejlepší, který byl na téma II.WW natočen.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Band of Brothers

Super, super, super!
Na tenhle seriál jsem se vrhla především proto, že v něm hraje Damian Lewis. Překvapilo mě také, jaké má vysoké hodnocení na csfd a dalších stránkách.
Po prvním dílu musím nadšeně hodnotit 100%, tak uvidím, jak budu hodnotit dál.
1. díl - skvělé uvedení do děje, vtipné scénky a Damian Lewis.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé
TSZZ
19. listopadu 2007

WW2

Druhá světová nikdy nepatřila mezi moje oblíbená filmová témata,takže sem z Band of Brothers opravdu štěstím neskákal.Rozhodně však nemůžu (a ani nechci:-)) seriálu upřít výborné,téměř filmové, zpracování na které dohlížel sám velký Steven z role producenta.

60 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Historie na obrazovce

Bratrstvo je v podstě hodina dějepisu z druhé světové války na obrzovkách zábavnou a návykovou formou.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Chlapáci

Z válečných seriálů je tento bez debat nejlepší.Dokonalost.Toť vše.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dokonalost

Docela se mi líbí filmy a seriály z doby 2.světové války a tak byl tento seriál jasnou volbou a musím říci, že jsem nebyla zklamaná, ba naopak. Je mi docela líto, že je to tak krátce, ale i o má své kouzlo. Za mne mohu doporučit, a doufám, že nebudete zklamáni.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bratrstvo

Vynikající seriál z produkce S. Spielberga a T. Henkse z prostředí 2. světové války.Seriál mě zaujal od prvního dílu "Currahee" ve výcvikovém táboře, bitvou u Bastogne až po poslední díl Body.Hrdiny jako Winters, Malarkey, Guarnere, Lipton či Compton si oblíbí snad každý.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

2. světová

Mám rád seriály, filmy s tématem války a proto jsem si seriál nemohl nechat ujít. Tento "seriál" je vynikající jak ve výpravě a rekvizitách, které byly dokonce i pravé, tím myslím například oděvy, které nosily vojáci byli ve skutečnosti z dob 2. světové války, hudba, efekty apod. Škoda jen, že dílů bylo jen 10.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí
konz
17. listopadu 2007

...

Druhá světová válka mě dost zajímá a tak sem si nemohl tento seriál nechat ujít. hodně dobře propracované jak efekty, kamera tak i děj. 100% na 100%

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

"Takhle umřít to je teda gól"

Nejlepší seriál z válečného prostředí, skvělý obsazení, scénář a opravdové příběhy. Nikdy neomrzí.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bratrstvo neohrožených

Deset hodin kvalitního seriálu, který mapuje postup roty E za druhé světové války. Výcvikem počínaje a poválečnou situací konče.
Zkrátka S.Spielberg umí :)

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Koukání v kuse

Takhle jednou jsem našel na netu tento seriál a stáhnul jsem si ho
Pustil jsem si první díl a druhý díl a ....
když jsem ráno v 8 hodin zjistil že jdu do práce byl jsem vyděšen. Rozhodně doporučuju. Za to ponocování to stálo

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

svět ve válce

Neuvěřitelná sugesce ve vizuálním hávu pro velké plátno. Minimálně tři díly jsou na 120 %, pár jich je pod stovkou. Přesto je to výborné.

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Blbost ohrožených

Největší hovadina co jsem vyděl amíci zřejmě vůbec nic nevědí o válce v Evropě a serial byl tím horší kdyby z toho udělaly film tak je to lepší ale jinak bída a hnus .Podobnej serial už udělali z Japonského prostředí války a to bylo super tak asi záleží na tom kdo a jak si ověří iformace dané doby.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Bratři ve zbrani

Pravdivé hrdinské příběhy několika členů legendární Easy Company.
10-ti dílný seriál z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse vychází ze skutečných příhod roty E 506 - Easy Company v době 2. světové války. Mapuje cestu členů roty E od prvního seznámení v armádním tréninkovém středisku v USA až po konec války.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Band of Brothers

Vždy mám problém ako hodnotiť seriál či ho porovnávať s inými tohto žánru alebo mojou chuťou. Tak to zhrniem celkovo.

Určite nie je pochýb o tom že tento seriál presahuje fakt že všetky seriáli ktoré majú obsah z 2. Svetovej vojny tu sa nemáme fakt o čom inom baviť.

No čo mi na tom vadilo? chápem že seríál je o vojakoch patriacich do roty E ale vyobrazenie spojeneckých armád ako keby nebolo lepšej armády ako tej americkej mne osobne veľmi vadilo. velmi mi vadili efekty výbuchov kde niektoré pôsobili fakt že hrozne vzhľadom na to od koho je ten serial by som to nečakal. a dalšie malé detaily ktoré som tam ja očakával.

každopádne serial úžasný, bavil ma, bavil ma veľmi a 9. časť bola proste najlepšia. čo viac dodať asi len to že treba vidieť za mna 94% :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nič negatívne

Tak pekne sa na to pozeralo. Vôbec mi nevadilo, že jedna časť trvala aj hodinu. Zábery v seriály sú unikátne, vo veľa momentoch má človek husiu kožu.
Už dlho som nevidela tak dobre natočený seriál. A ja túto vojenskú tému naozaj môžem ! A ešte keď vo mne seriál vyvolá strach, nemôžem dať nič iné než 100%.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí