plakát seriálu

Broadchurch

(Broadchurch)

Názory uživatelů

The Killing po Britsku

Poctivý a ponurý detektivní příběh s výborným obsazením. Zkouknuto během dvou dnů, což je celkem slušné na to, že nejde o romantickou pohádku, které zpracovávám v podobě maratonů:) Skutečně jde o seriál velmi podobný americkému The Killing, takže doporučuji, pokud jste fandové žánru. Jinak není seriál ničím extra odlišný/zajímavý, je prostě kvalitní a chytlavý. Přesto, že seriálu nemám co vytknout, zakončím to s první sérií - detektivky nejsou až tak můj šálek čaje, to ale není chyba seriálu nýbrž má:)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Broadchurch

Na Broadchurch jsem se nechala nalákat Davidem Tennantem, i když žánru krimi moc neholduju. Jsem opravdu ráda, že jsem začala koukat. Broadchurch si mě hned získal.
Městečko, kde se všichni znají, postupně se dozvídáme tajnosti na jeho obyvatelé, které měly raději zůstat skryté.
Libí se mi, že Broadchurch není jen o vyšetřování vraždy, ale zaměřuje se i na psychiku pozůstalých a vlastně nejen jich.
Přestože jsem v půlce série věděla kdo je vrah a sama sebe připravila o překvapení ve finále, neodradilo mě to a hltala jsem do posledního záběru.
Druhá řada mě uchvátila ještě více a přesunula jsem si tento seriál do zamilovaných.
Broadchurch vřele doporučuju.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zlatá britská tvorba

Tenhle seriál jsem začala sledovat jen díky přítomnosti Davida Tennanta a párkrát jsem o něm zaslechla nějaké zvěsti - byla jsem zvědavá.

Co absolutně miluji na obecně britské tvorbě je to(není to dané, ale bývá to tak), že lidé opravdu vypadají jako obyčejní lidé. Žádné hollywoodské hvězdy, které se probouzejí s kompletním make-upem na tváři, ale prostě realita. Jístě, na hezké tváře se dobře dívá - mám ráda i americké seriály, ale v tomhle je britská tvorba vážné k nezaplacení.

Dále přímo na tomto seriálu se mi líbí, jak do poslední chvíle podezdříváte všechny, každý má svoji roli, svoje temné tajemství. A není to o nic víc sci-fi než to co by se mohlo stát v každodenní realitě. Seriál se zaměřuje na každou postavu městečka zvlášť, takže vidíte náhled do života každého z nich. Když už to vypadá, že jste konečně kápli na padoucha - celé se to otočí a jste zase na začátku. Líbí se celkový uvěřitelný dojem celého příběhu, člověk si říká, že tohle by se klidně mohlo stát.

Dále je super sledovat vyvíjení vztahů lidí v městečku, kde se nikdy žádný větší zločin nestal. Lidé se začínají podezdřívat, někteří na falešné obvinění i doplatí a zprávy a drby se šíří rychlostí větru. Nabývající hustota atmosféry a nedůvěra jedna v druhého. Rodiny, které nemají daleko k rozpadu a reagují velice lidsky, tak jak by se to asi doopravdy mohlo stát.

Hlavní vyšetřovatel Alec Hardy - perfektně zahraný Davidem Tennantem. Policista bručoun s špatnou pověstí a vlastním tajemstvím. David ho hraje perfektně + skotský přízvuk je k nezaplacení.

Taky chci ocenit soundtrack, který je velice povedený :). Dávám 90%, protože 100% dávám opravdovým srdcovkám, ale zaslouží si veškerou chválu :). Velice doporučuji.

90 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

David Tennant se skotským přízvukem? Úchvatné!

Záhadná smrt malého chlapce. Městečko, kde není vše tak idylické, jak by se mohlo zprvu zdát, městečko, které je plné tajemství. A naprosto rozkošný skotský přízvuk Davida Tennanta. Tak by se to asi dalo shrnout. Ale je to mnohem víc. Je to lidské drama, které ukazuje, jaký má taková náhlá smrt dítěte dopad nejen na jeho rodinu, ale také na ostatní obyvatele, ukazuje pravou povahu médií. A konečně tu ony hovory na téma "můj drahý zemřelý" nevyznívají násilně a lacině, ale tak jak by měly - jsou depresivní, zoufalé, naštvané a plné emocí. Jakože fakt plné emocí, tak, že jim to opravdu věřím.
David Tennant samozřejmě jako vždy hraje skvěle (a ten přízvuk - ach!), a i ostatní herci jsou mu vskutku důstojnými kolegy.
Pro britofily rozhodně stojí za zkoušku. Ono už jen vidět Davida Tennanta v jeho vlastním přízvuku stojí za to :)

80 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Druhá séria, neznamená lepšia séria.

Prvá séria bola dobrá, celkom ma to bavilo, bolo to zaujímavé a nové. Navyše tam hral David Tennant, hlavne kvôli nemu som to začala pozerať, inak by som si to asi, ani nezapla. Dosť ma zarazilo, aké to bolo celé pochmúrne, ale navodzovalo to tú pravú detektívnu atmosféru. Celá zápletka bola dobrá a rozuzlenie ma prekvapilo, takže som bola spokojná.
Druhá séria ale u mňa, zanechala negatívny dojem. Prostredie sa nezmenilo, aj keď teda trochu, ale stále sa riešila ešte zápletka z prvej série. Ten koniec ktorý nakoniec skončil veľmi nespravodlivo a už nehovorím o tom že vôbec sa nepamätám ako tá druhá zápletka skončila. Druhá séria ma vôbec nezaujala a preto nezačínam s ďalšou, ktorá by ma sklamala. Za prvú by som dala takých 70% za druhú takých 30%, pretože som sa ledva premáhala, pozerať časti. Teda detektívna dvojica bola super, len tí ostatný nejak nevynikali a celkovo to bolo zlé.

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Naprosto úžasné!

Naprosto úžasná záležitost plná úžasných hereckých výkonů, obzvlášť v posledním díle. Ten konec jsem mimochodem opravdu nečekal, naprosto skvělé zakončení fantastického dramatu, kterému nějaký "Zločin" nesahá ani po kotníky, i když i ten je geniální. Fantastická atmosféra, plno zvratů, úžasné prostředí a ty herci si sedí tak, jako by se opravdu znali léta. Ten konec byl opravdu dramatická záležitost, napětí se stupňuje každým dílem a vše spěje k závěru, který jsem alespoň já nečekal. A navíc, kdy se vám poštěstí spatřit Desátého Doktora se společníkem Doktora Jedenáctého s pánem, který hrál nejen Filche, ale i v epizodě s Jedenáctým Doktorem a pána, který hrál Doktora Prvního, v jednom seriálu? Pro mě se Broadchurch stal jedním z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a považuji ho za vrchol současné britské detektivní tvorby. Takhle má vypadat detektivka, napínavá, dramatická, místy i vtipná, nepředvídatelná a nakonec vás ve spoustě postav, které si oblíbíte, zklame. 100%. Těším se na druhou sezónu jako na máloco. A Tennant je fakt skvělej, kdybych byl holka, miluju ho!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pořádné drama

Do Broadchurch jsem se pustila hlavně kvůli Davidu Tennantovi, ale výsledku na tom vůbec nezáleží.
Myslím si, že Broadchurch velice věrohodně znázorňuje, jak by to vypadalo na takovém malém městečku, kde nejsou na vraždy zvyklí a ještě k tomu malého chlapce.
Seriál si dobře hraje s psychologií postav, o tom, jaký dopad má smrt Dannyho na jeho rodinu, hlavně poté, co se začnou rozkrývat různá tajemství, které jednotlivý členové Latimerovic famílie tají.
Každý je podezřelí a s nikým si nemůžete být na 100 % jistí. Máte tu překvapivě vtipného faráře, otce, který nechce přiznat, kde byl tu noc, kdy Danny zemřel, podivnou ženskou se psem a minulostí, která je zahalená rouškou tajemství a trafikanta, který byl v minulosti odsouzen za sex s nezletilým/nezletilou a u něhož je hezky ukázáno, jak média dokáží zničit život.
Herecké výkony jsou přesvědčivé, dialogy dobře napsané a vše skvěle doplňuje povedený soundtrack a těším se, až si budu moc poslechnout píseň, která hraje vždy na konci dílu.
Jinak skotský přizvuk Davida Tennanta je opravdu slast pro uši.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Broadchurch

Jakkoliv je detektivní linka zajímavá - a rozhodně mně zajímá, kdo zabil Dannyho - hlavní síla seriálu je v psychologii postav, v tom jaký dopad má vražda nejen na jednotlivé obyvatele, ale jak zároveň působí na celou komunitu lidí malého městečka. Na povrch vyplouvají skryté aféry, Broadchurch začíná ovládat atmosféra strachu a vzájemného podezírání a do neklidného ohně přikládají navíc ještě všudypřítomní novináři, snažící se ze smrti malého chlapce získat co nejvíce pro svoji mediální kariéru. Dalším plusem je hlavní dvojice vyšetřovatelů - Ellie Miller je empatická žena, která má pro lidi v Broadchurch pochopení a soucit, protože je místní a mnozí z nich jsou její přátelé. Naproti tomu detektiv Alec Hardy, který byl k případu povolán odjinud, působí uzavřeným a ne zrovna přívětivým dojmem, sebou si vláčí tajemství z minulosti a k případu přistupuje věcně a bez emocí. A právě Elliino vcítění a Alecův nadhled tvoří zajímavou spolupráci, co se týká v přístupu k celému vyšetřování. Herecké výkony, hudba, vizuální stránka, to všechno funguje na jedničku a jako správnou whovianku mě potěšilo vidět spolu v jednom seriálu Davida Tennanta s Arthurem Darvillem...Tak musím říci, že konec první série byl hodně emotivní, zatím 75% a těším se na sérii druhou.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Elektrizující napětí v malém městečku

Znepokojující drama, která mě až do poslední epizody drželo v napětí. Otázka, kdo je vlastně vrahem visela stále ve vzduchu a já v průběhu seriálu podezříval snad úplně každého, až na pravého viníka. Nejvíc mě zaujalo lynčování "pedofila" a taky jsem si oblíbil časté užívání slůvka "bloody". Jinak mě k seriálu přitáhlo hned několik věcí, počínaje britskou angličtinou přes dobré recenze až po obsazení. Jako fanoušek Doctora Who jsem rád znovu viděl nejen samotného Doctora (Tennant coby Alec Hardy), ale i Roryho (Darvill jako pastor Coates). Jen si trochu nedovedu představit, jak bude souviset druhá série. 80 %

Druhá série přichází s něčím trochu jiným než bylo zvykem v první sérii. Ta člověka držela v očekávání, kdo je vrahem. Druhá člověka drží v očekávání, jak dopadne soudní proces s "vrahem". Pokračuje odhalování tajemství všech zúčastněných, které vyvolává otázky. Zároveň se během toho řeší případ, který si přinesl Hardy z minulosti (Sandbrook) a oba se proplétají až do úplného konce, kdy přijde rozuzlení obou případů. Upřímně řečeno, druhá série mi přišla o něco slabší. Možná to bylo tím procesem, možná tím, že případ Sandbrook nedostal tolik prostoru jako tomu bylo u prvního případu a nedokázal mě vtáhnout. Možná to bylo tím, že se vyprávění soustředilo na dvě věci. Přesto se na třetí sérii s chutí podívám až na ní přijde řada. 70 %


Nebudu lhát, po druhé sérii jsem byl docela zklamaný, ale třetí mi to bohatě vynahradila. První série byla skvělá a dokázala vtáhnout a nechat vás hádat, co se děje. A přesně k tomu se tvůrci vrací během třetí série. Tentokrát sice nejde o vraždu, ale o znásilnění. To však malým městečkem začne otřásat ještě víc. Napětí od začátku do konce, několik podezřelých s motivem a podivným alibi a záhada se může rozplétat. Neskutečně povedená série s několika působivými scénami, které zaručí, že na Broadchurch se bude vzpomínat jako na skvělý seriál.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

A Town Wrapped In Secrets

Broadchurch si získa človeka hneď od začiatku. Či už je to atmosférou, tajomstvami, ktorými je mesto opradené alebo hereckými výkonmi, ktoré sú u všetkých rovnako úžasné.
Nebudem klamať, že do seriálu som išla len kvôli Davidovi. Bolo to tak, ale v konečnom dôsledku som neľutovala a bola príjemne prekvapená aj ostatnými, ktorí boli rovnako úžasní a nehrozilo, že by sa ním nechali zatieniť. Skvelo mu sekundovala Olivia Colman, ktorá bola skvelá.

Dej Broadchurchu plynie pomaly, pokojne, nikam sa v odhaľovaní neponáhľa, na nič netlačí, veciam necháva voľný priebeh, nech plynú ako chcú. Seriál ukazuje dopad vraždy/ smrti nielen na rodinu ale aj na ostatných obyvateľov, čo to robí s ľuďmi. Aký môžu byť krutí keď sú si istý svojou pravdou a čo to môže spôsobiť. S odhaľovaním vraha sa nikam neponáhľa, necháva to plynúť pomaly a prirodzene, aby nás to mohlo na konci poriadne zasiahnuť a emocionálne vyšťaviť. Nesleduje však len odkrývanie Dannyho vraha, dopad všetkých udalostí na každého ale aj príbehy ostatných ľudí a ich tajomstvá, ktoré postupne vychádzajú na povrch a odkrývajú tak ich skutočnú povahu.

Celý seriál je odprevádzaný hudbou, ktorá atmosféru seriálu len podčiarkuje, zvýrazňuje a vykresľuje. Najme pri pomalých scénach je dokonalá.

Broadchurch bol spočiatku plánovaný ako jedna séria, takže príbeh bol uzavretý. Odhalenie vraha a prečo sa to vlastne stalo dostačujúco prekvapivé a nečakané. Rovnako ale poskytol aj možnosť príbehu na druhú sériu, či už do bude dopad z odhalenia vraha alebo snáď Alecov nedoriešený prípad už môžeme len čakať a dúfať, že druhá séria bude rovnako kvalitná ako ta prvá. Seriál určite odporúčam a ak bude mať človek chuť pozrieť to rýchlo za sebou, tak nech si dá medzi jednotlivými časťami menšiu pauzu, bo Broadchurch dokáže človeka emocionálne vyšťaviť a trošku poznamenať, tak ako poznamenala vražda Dannyho obyvateľom mesta.

Druhá séria:
Po skvelej prvej sérii prišla ešte dokonalejšia druhá séria. Vrátili sme sa tam kde sme v prvej sérii skončili a mali sme tak možnosť aj naďalej sledovať dopad udalostí na mestečko či rodiny. Dokonca to bolo pozdvihnuté na vyšší level a udalosti, tajomstvá boli zas a znova prepierané (ale teraz aj súdom).

Príbeh sa tentoraz nesústredil len na jeden príbeh/ prípad. Jedna časť príbehu bol známa, poznali sme ju, vedeli sme ako sa veci majú. No ich prežívanie nanovo bolo aj tak emočné a náročné. Druhú časť predstavoval staronový prípad, ktorý bol rovnako emočný a ťažký ako ten prvý. Nič nebolo také aké sa na začiatku mohlo zdať a jeho rozuzlenie bolo svojím spôsobom aj šokujúce. Obidva prípady sa dočkali svojho konca a uzavretia. Odhalenia boli dávkované postupne, presne tak aby človeka nalákali na ďalšiu časť. Všetko malo svoj čas, kedy sa to malo odhaliť, nič nebolo uponáhlané či natiahnuté. Dámy a páni takto sa robí tá pravá kriminálka.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Viva la UK!

Nemůžu si pomoct, ale musím opět zopakovat, že UK prostě umí. Na Broadchurch jsem se původně začala dívat, kvůli Davidu Tennantovi, kterého jsem milovala jako Doctora Who. Ještě že jsem se nechala nalákat na hlavního představitele... Tenhle seriál sice nemá s Doktorem vůbec nic společného, ale má něco úplně jiného. Je to (alespoň pro mě) zcela nové uchopení žánru detektivky. Člověk už je v dnešní době tak přesycen detektivkami všeho druhu, které jsou však v podstatě všechny stejné (ať už si vybereme CSI - kde se zabývají pitváním stop a důkazů, Castla nebo Psych, kde k řešení konkrétní vraždy vždy přisypou různé množsví zábavy a humoru, či Luthera, Hannibala či Dextera, kde sledujeme vývoj hlavních postav), že už ho ani nenapadne, že by to šlo i jinak. Tenhle seriál je ojedinělý v tom, že se sledujeme komplexně to, co brutální čin jako vražda dělá s celým společenstvím - s úplně normálními lidmi - a seriál se nebojí jít pěkně do hloubky. To, kdo a proč to udělal, jsem vnímala prakticky až jako druhotné, hlavní bylo to, jak daná situace měnila vztahy mezi všemi postavami - jak to ovlivňuje konkrétní společnost. Všechny situace a interakce mezi postavami mi přišly reálné a uvěřitelné - prostě nádhera se dívat. Už se těším na druhou řadu :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pokračování bude vítané

Příjemná a pohodová krimi série se sympatickou, velmi dobře vybranou ústřední dvojicí, která pátrá po vrahovi Dannyho a kde se stává podezřelým téměř každý z místní komunity. Výborná Olivia Colman, kterou znám už z jiného filmu, kde byla taky skvělá a vynikající David Tennant, který zraje jak víno a o kterém jsem vůbec nepochybovala. Kdo ho jako herce nezná to může dost těžko posoudit, ale třeba v seriálu Single Father předvedl, jakým je dobrým hercem a už se těším na jeho další počin.
Co se tvůrcům povedlo, bylo i to, že všechny důležitější osoby z Broadchurch, které se nějakým způsobem ocitli mezi podezřelými, byly moc dobře vykreslené a postupně vyplouvaly na povrch i jejich temnější stránky života.
Závěr byl nad očekávání výborný i když ten tříminutový konec už tam nemusel být.jinak jsem byla nadmíru spokojená.
Jako velký bonus považuji i velmi příjemný vizuál a atmosféra vzájemné nedůvěry byla taky skvělá. A je to Anglie, pro tu mám slabost, to neodbourám, takže se už těším na druhou sérii.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ach, ta pochmurná Anglie

Pastva pro moje uši, pastva pro moje oči. Anglie je můj vysněný domov. A zde ta atmosféra, styl života mě úplně pohltila. Nemluvě o brilantním hereckém výkonu Davida Tennanta. Jeho hlas, jeho mimika. Nepřekonatelné! Zbožňuji ho. Příběh se podobá americkém seriálu The Killing. Detektivky mě baví, nikdy netipuji vraha, jsem v tom špatná :) nechám se radši překvapit. Hrozně mě zaujali pasáže, kdy hrála jen hudba. Scény, které se tam míjely jedna přes druhou, zasáhly u srdce. Vžití se do pocitů rodiny a všech okolo, není těžké, kvůli opravdu nádherné hudbě. Anglie opět dokázala, že když něco natočí, stojí to za to. Další anglický bonbonek na duši. Perfektní, prostě perfektní. Druhá série je trošku slabší, za to plná nových informací o vedlejším příběhu. Skvělé herecké výkony ostatních. Charlotte Rampling a Marianne Jean-Baptiste jako právničky? Oooo to je něco! Jejich snaha o to vyhrát a bojovat až do konce mi brala dech. Velice se mi to líbilo. Obě hrají s takovou elegancí a agresivností, nemám slov.
Velice se těším na další sérii a děsím se toho, že bude poslední a nastane konec.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

První řada dokonalá

Přátelské městečko, v němž největším prohřeškem bývá drobná krádež, rozvrátí brutální smrt malého chlapce...Pravděpodobně zcela tuctový námět, ale v naprosto neobyčejném a nevšedním hábitu. Zpočátku jsem nebyla příliš přesvědčená - pilot si mne nedokázal stoprocentně získat. V další epizodě si mě ale Broadchurch rychle omotal kolem prstu; s rodiči jsem prožívala hluboký žal, s Tennantem a Colman jsem napjatě odhalovala třinácté komnaty všech obyvatel městečka a zároveň se těšila z překrásné britské krajiny a dokonalé hudby, která perfektně dokreslovala atmosféru. Tak vydařený a přesto deprimující soundtrack jsem neslyšela již věky. Přes zdánlivě ohraný příběh se jedná opravdu o nevšední podívanou s výborně vykreslenými charaktery a neskutečně depresivním nádechem.U každého dílu mi ukápla nějaká ta slza. Originalitu projektu dokazuje i druhá série, ve které se neřeší nová vražda, ale navazuje se tam, kde příběh "skončil". Fanoušci nechtěli z Broadchurch druhý Midsomer, což chápu, na druhou stranu Broadchurch ztratil svoji napínavou a unikátní atmosféru a nahradilo jej typické soudní drama. Nejsem fanouškem soudních sporů, tudíž se pravděpodobně od toho odvíjí mé zklamání. Z další řady jsem skeptická, ale nechám se překvapit.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vražda na britský spôsob

1. Séria - Seriál som viacmenej začal sledovať len kvôli Davidovi Tennantovi. Osemdielne vyšetrovanie vraždy malého chlapca.Vždy je dobré na britskej tvorbe to , že vedia vymyslieť niečo zaujímavé a čiastočne originálne.Ale táto prvá séria mala niektoré časti trochu moc preťahované čiže to občas nudilo. 1. Séria 70%

2. Séria - Prišla nová séria a s ňou aj prišlo zlepšenie 80%

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nadprůměrné drama, průměrná detektivka

Co o detektivce vypovídá fakt, že divák odhalí vraha ve čtvrté epizodě z osmi? Dobře, přiznávám, na detektivkách jsem vyrostla, proto asi nejsem typický divák. :D Ale teď vážně - výborné obsazení a herecké výkony, skvělá stísněná atmosféra, zajímavé vedlejší dějové linky a pokud jste nevyrostli na Holmesovi a Poirotovi, tak vás odhalení vraha možná i překvapí. Určitě nelituji, že jsem seriál zhlédla a dám šanci i druhé řadě.

Po druhé řadě: za názorem na úroveň detektivní zápletky si stále stojím, ovšem drama a nové herecké posily byly tak vynikající, že nemohu jinak, než zvýšit na 80 %.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Druhá série už příchází

Vím proč jsem si tenhle seriál zamilovala. Když jsem byla v Anglii, zamilovala jsem si pobřežní městečka. Zamilovala jsem si Davidův akcent, skvělé obsazení a výkony. Víc zachází do pozadí případu, do pocitů oběti a ne jenom do forenzního vyšetřování a papírování místní kriminálky. A nakonec i odhalení vraha bylo vcelku překvapivé.Rozhodně se budu koukat i na pokračování.

PS: Úžasný soundtrack opomenout nejde :P

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Super Krimi

Na to, že je Broadchurch skvělý seriál, není třeba ani upozorňovat. Vše kladné bylo v podstatě řečeno již výše. Jen bych se chtěl zmínit o těch několika málo věcech, které mě na tomto seriálu ani ne štvaly, ale jen prostě kazily dojem.

Asi tím největším, pro mnohé asi překvapivě, byla kamera. Když se v prvním díle objevily ty nádherné, melancholické, sluncem zalité záběry na hlavní představitele, člověku z toho plesalo srdce. Když se pak objevovaly tyto scény pořád a pořád, snad i častěji (nebo jsem si to jen sugeroval), tak mě to začínalo hodně, ale opravdu hodně štvát.

Věc, kterou si podle mě asi mohly tvůrci odpustit, bylo takové velké propojení mezi rodinou oběti a DS Ellie Miller.

Poslední věcí, která mě trošičku naštvala, byl samotný konec. Ne samotné dopadení vraha , nebo forma, kterou pro to zvolily, ale vrah samotný. Netušil jsem, kdo bude oním vrahem, ale když to zhodnotím, tak člověk nebyl tak šokovaný, jak by člověk po tak strhujícím příběhu očekával. Ne z kriminalistického hlediska, ale prostě z televizního hlediska to prostě tolik nešokovalo, jak by mělo.

To je můj názor, ale každopádně hodnotím 90%.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Awesome

Čekal jsem pecku a dostala se mi celá broskev. Už z popisu seriálu jsem věděl, že to bdue unikátní. Tematika nevyřešených vražd dětí není nic nového, ale koho to trápí, protože je to pořád žhavé téma a lidé se o to zajímají. Co mě první absolutně nadchlo, tak je hudba. Parádně se hodí ke zpomalovačkám, které jsou brilantní. Nevšímám si u jiných děl moc kamery a jak je to natočené, ale tady to točil mistr, který by zasloužil Oscara, Emmy a třeba i Zlatý Globus. Atmosféra je tu pravá anglická. Dělají to jak lidé, tak i okouzlující město a krajina.
Je to jasná stovka

100 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Broadchurch-městečko bez zločinu

Opět skvěle natočená anglická kriminální zápletka,která má zatím 3.série.Výkony všech herců mají opravdu šmrnc a je radost se na ně dívat,pokud vydržíte a máte velkou trpělivost budete odměněni skvělou podívanou.Osudy lidí,které se navzájem proplétají někdy berou dech a tajemství lidí,které každý má,tomuto seriálu dávají tu správnou štávu.Bud te připraveni na zvraty a taky nato,že i spravedlnost je někdy hodně slepá a ne vždy vše skončí tak jak má.A hlavně je to příběh o nás obyčejných lidech a sami si můžete po každé sérii položit otázku,co kdyby se to stalo vám nebo někomu blízkému co vy by jste dělali,proto tomuto seriálu dávám 100%.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Třetí řada nezklame...

Seriál Broadchurch si mně získal již po své první sérii,protože ostrovní krimi jsou vždy v něčem originální a dokáží si svého diváka udržet v napětí.Dvojice DI Hardy a DS Miller byla skvělou volbou svým hereckým obsazením,protože tato zdánlivě nesourodá dvojic se svými názory je důležitou součástí všech tří řad.Během vyšetřování musí řešit ještě své soukromé problémy ve vztahu ke svým dětem a tím seriál dostává další zajímavou odchylku od hlavního děje.
Malé městečko,malé oddělení,kde chybí spousta těch dokonalých mladých policistů co známe z americké produkce a to mně právě na tvorbě pocházející z britských ostrovů baví.......
Po zhlédnutí všech tří řad musím dát 90%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nech žije britská seriálová tvorba!

Veľmi dobrý detektívny seriál, na ktorý ma nalákal - ako mnohých ďalších fanúšikov Doctora Who :) - úžasný David Tennant. Práve herecké výkony posúvajú seriál o level vyššie. David, rovnako tak Olivia sú veľmi presvedčiví. Ďalší bod k dobru má vykreslenie postáv.
Čo mi troška prekáža, je to, že akékoľvek hádanie - "kto je vrah?" je úplne zbytočné. Podozrivá bola takmer každá postava a vrahom mohol byť skutočne hocikto (najmä čo sa prvej série týka). Som radšej, keď nám tvorcovia nechajú nejaké nápovedy a možnosť uhádnuť, kto to urobil...
Spracovanie sa mi páči, mám rada, keď sa kamera hrá s kompozíciou a nespadá do priemeru.
Neviem presne povedať, čím konkrétne to je, ale ten seriál ma tak veľmi namotal, že som prvé dve série zbehla naozaj rýchlo a netrpezlivo čakám na novú časť :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Překvápko

Zpočátku klasické pátrání po vrahovi malého chlapce. Postupně bližší rozkrývání vztahů v místní komunitě a nakonec poměrně solidní překvapení. Doporučuji.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nečakane napínavé

Dobrá detektívka, pre mňa nečakaný záver. Toto meno vraha som vôbec nečakala- paranoja a podozrievanie úplne každého po každej epizóde som si myslela, že je vrah niekto iný :)
A bolo super vidieť Davida Tenannta v inej úlohe ako Doctora :)

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Broadchurch

Velmi povedené krimi, dostatečně napínavé, velice emotivní. Začala jsem na první sérii koukat bez jakýchkoli očekávání, ale ani chvíli jsem se nenudila. Herecké obsazení je velmi sympatické (i to nesympatické).

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé