plakát seriálu

Pád

(The Fall)

Názory uživatelů

Whe the hunter becomes the hunted

Kriminálnych seriálov vzniká stále veľa. Niektoré z nich dokážu priniesť niečo nové, zaujať a vystúpiť tak z tieňa tých ostatných. The Fall je tým prípadom kedy sa to podarilo.

The Fall je psychologickou hrou na mačku a myš. Síce je nám hneď od začiatku jasné kto je v tejto hre mačka a kto myš, ale je to naozaj tak? Nie je to naopak alebo úplne inak? Už od prvých minút sme vtiahnutý to tohto príbehu, do tejto hry. Príbeh je od začiatku jasný a nehrozia žiadne zbytočné odbočky a vysvetľovania. V celej hre sa treba zorientovať rýchlo, na nič sa totižto nečaká a príbeh plynie plynulo a rýchlo hneď od začiatku. Môže sa zdať, že pôjde len o jednoduchý prípad vraždy, no za jednou z nich sa skrýva a odohráva aj ďalší príbeh (taká vedľajšia linka). Seriál pôsobí skôr chladnou, hypnotickou či ťaživou atmosférou, ktorá sa vám dostane pod kožu a ostane tam až do konca.

Postavy si vás ľahko získajú. Jamie Doran a Gillian Anderson podávajú rovnako skvelé výkony. Obaja si vás ľahko získajú a vy zrazu neviete ktorému z nich držať palce. Lovcovi či koristi. Ale kto je kým? Obidvaja spolu po celý čas hrajú dokonalú hru, v ktorej na vrch má raz jeden a raz druhý. Alebo možno ani jeden, záleží to od toho ako hrajú svoju hru. V Paulovi akoby bojujú dve časti, tá zlá a tá dobrá. Môžeme sledovať ten neustály boj kedy raz vyhráva jedna a potom zrazu ta druhá.

The Fall je tým seriálom, ktorý si treba pozrieť. Či už to má byť kvôli ťaživej až chladnej atmosfére, perfektne napísanému scenáru alebo skvelému hereckému duu a ich premyslenej hre je už na vás.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Velmi příjemné překvapení

Mně se na Britech líbí, že v pravý čas dokáží přijít s něčím trochu odlišným a v tomhle případě se jedná o thrillerový žánr a navíc s psychologickou příchutí.
Hned od začátku totiž víme, kdo je vrahem a záleží jen na nás s jakými vnitřními pocity se vyrovnáme k muži dvou tváří, téměř vzorným otcem rodiny, ale který je současně i psychopatickým, sériovým vrahem. Jamie Dorman umí nastavit oboje kukadla dokonale. Myslím, že si tu roli docela užil, obzvlášť po boku zcela excelentní Gillian Anderson v roli Stelly Gibson, protože mimo jiné sledovat její tvář a výraz jejích očí, zabírané kamerou většinou velmi zblízka, bylo téměř fascinující a věřím, že mužskému oku i pohled na její stále krásnou vizáž bylo přímo potěšením lahodící oku.
Je vidět, že tvůrci si nejen výborně poradili se scénářem, ale i s celou atmosférou filmu, která byla znepokojivě mrazivá až do naprostého závěru a to nemluvím o precizním psychologickém vykreslení hlavních postav.
A to, že jsem téměř deprimovaně vzdychala, čekajíc na každý další díl svědčí o celkové kvalitě The Fall, alespoň já to tak vidím.

Závěr je natolik zajímavý, že přímo vybízí k dalšímu pokračování, což by mě nesmírně potěšilo.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pád

Další britský klenot a další absolutně špičková záležitost. V rámci detektivního žánru je to absolutní top a společně s Broadchurchem pravděpodobně to úplně nejlepší, co v Británii v tomhle směru vzniklo. Gillian Anderson je absolutně fantastický a její protivník v podání Jamieho Dornana mně taky velmi mile překvapil. THe Fall se může pochlubit naprosto dokonalým scénářem, propracovanými postavami (ta jejich psychologie je fakt mimořádná), které jsou navíc nesmírně zajímavé (zatímco Stella je občas fakt nesnesitelná, Paulovi nejde nefandit) a úžasně mrazivou a depresivní atmosféru. Na rozdíl od mnoha lidí si nemyslím, že je tempo pomalé, naopak si myslím, že právě tohle nespěchání seriálu jedině prospělo, navíc jsem se nenudil ani jedinou vteřinu, protože ty dialogy jsou prostě absolutně strhující. Naopak souhlasím s tím, že první řada je jednoznačně nejlepší (100%), druhá jí ale kvalitativně šlape na paty (98%) a ta třetí i přes trošku slabší rozjezd koneckonců taky (95%). Naprosto dokonalé a po dlouhé době konečně zase seriál, který mně naprosto celého pohltil.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nekonvenčne konvenčné

Konvenčná zápletka v krimi dráme v nekonvenčnom podaní tvorcov famózneho seriálu.
Gillian Anderson, pre mňa stále ako oddaná červenovlasá agentka Diana Scully sa geniálne zhostila role vyšetrovateľky. Gillian to vekom len a len svedčí, blond farba dodala na vážnosti a čo sa musí nehať, jej herecké umenie dozrieva k vyššim métam.
Poznávanie, hĺbkové poznávanie vyšetrovateľky, obetí a samozrejme aj samotného páchateľa dodáva seriálu iný rozmer. Poznávaním bližšieho a širšieho okolia, rodiny či priateľov donúti človeka k citovejšim väzbám na postavy a reálnejšie sa vžíva do ich osudov a činov.
Seriál štandartne ukončili "otvoreným koncom", takže verím a dúfam, že bude ďalšie pokračovanie. Bodaj by bolo viac takýchto netuctových konvenčných seriálov.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Belfast

Město Belfast - ideologické, politické i lidské kolbiště. Místo střetu různých vyznání, kultur, a specifických osobnostních přesvědčení. Temné jsou nejenom ulice ale i oblasti lidské psychiky. Vážné téma a drsné klima. Hlavní hrdinka - vyšetřovatelka Stella Gibson - krásná žena s výrazným a neskrývaným sex appealem, chytrá, chladná a z určitého pohledu až nemilosrdná. Klinický psycholog Paul Spector, muž mnoha tváří. Přes den otec, v noci vrah. Chytrý, nesmírně nebezpečný psychopat, sociopat, nespokojený sám se sebou a svým postavením, kterému trýzeň obětí přináší prchavý pocit výjimečnosti. Vyšetřovatelka versus mnohonásobný vrah - klinický psycholog. Netradiční duel v netradičním městě, silné téma, napínavý děj, skvělé herecké výkony. Sedm dní vás dělí od epizody k té následující. Sedm večerů přemýšlíte nad nekonečnými možnostmi vraha a omezenými možnostmi vyšetřovatelky. Nezbývá než se těšit na další pokračování tohoto duelu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kolik lidí dokáže zničit jeden člověk?

Atmosféra, jako ze severského dramatu. Přímočarý, ale ne jednoduchý příběh. Zároveň je účelový, ale ne čitelný. Výborně napsané i zahrané. Ždíme z diváka emoce- ne příběhem, ale herectvím. Postavy jsou hluboké a odkrývají se postupně. Stejně tak se rozkrývá příběh a nemá hluchá místa.
Jediným mínusem je pro mě to, že v druhé a třetí sérii tempo trochu zvolnilo, resp. kdyby tvůrci vmáčkli příběh do pěti dílů, místo šesti a tím děj trochu zhustili, bylo by to dokonalé.

(viděno celé)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

V nejlepším přestat

Tohle je opět jeden ze seriálů, kde bohužel nemohu hodnotit všechny řady jako celek.
Velmi dobře zpracovaný příběh obsahující prvky napětí, dramatu a psychologie. Příběh propracovaného sériového vraha se spoustou zajímavých a propracovaných postav, z nichž každá měla své klady, zápory a problémy. Děj se plynule rozvíjel a gradoval po celou první sérii. V té druhé se bohužel ale vytratilo veškeré tempo a seriál začal po všech stránkách ztrácet, postavy se začali jakoby rozpíjet a ztrácet na přitažlivosti.
Třetí řada byl už jen odpad, který neměl nikdy vzniknou. Proto nebudu třetí řadu do hodnocení vůbec zahrnovat, jinak bych nemohl dát ani těch 60%

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Severská kriminálka v Belfastu

Po třetí sérii dávám plný počet. U spousty kriminálek vidíme chyceného zločince a dál už nic. Třetí série byla psychologicky naprosto jedinečná a dávám palec nahoru i za to, že seriál neukončili závěrečnými výstřely série druhé. Anderson na svých padesát vypadá fantasticky a coby psycholožka je velice uvěřitelná. Dornan potvrdil, že stále hraje jen úchyláky a člověk by mu to z fleku sežral. Paráda. Přidávám další procenta za přízvuk.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

„Vrah může mít i nějakou dobrou vlastnost nebo třeba hezkou tvář.“

Seriál Pád mi přišel natočený trochu ve stylu „severských krimi“ a vrah je znám hned od prvního dílu, což tvůrcům ztěžuje situaci. Hlavní se tak stává ponurá atmosféra a psychologická hra, která se s každým dílem stupňuje, podle toho, jak se kolem vraha utahuje smyčka. Seriál od začátku do konce prostupuje jakási všudypřítomná beznaděj a bezmoc, úleva nepřichází ani po závěrečných titulcích. Proto seriál ještě dlouhou dobu v divákovi rezonuje.
V průběhu sérií se spíše po střípcích dozvídáme jak o minulosti Paula Spectora, tak agentky Gibsonové. Gillian Andersonová byla přesvědčivá jako emancipovaná, chladná vyšetřovatelka, která chybuje, jako každý smrtelník a k dokonalosti má daleko. Jamie Dornan byl zase vynikající jako necitelný zabiják i milující otec, ve třetí sérii pak bravurně sehrál ztrátu paměti. Oba protagonisté hráli v podstatě očima a jejich projev působil velmi civilně a věrohodně.
The Fall je nenápadná série, která ale rozhodně má co nabídnout a byla by škoda ji v záplavě všech možných kriminálek a dramat minout. Vzhledem k počtu a délce epizod je navíc ideální na maraton o deštivém víkendu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Mala som veľké očakávania

Často sa mi stáva, že vidím veľmi dobre ohodnotení seriál alebo film a poviem si, že: ,,wau tak tento bude fakt dobrý". No, ale nie vždy je to tak, ako som si myslela.

Nemôžem povedať, že by to bolo zlé, ale úprimne ? Ja som sa miestami fakt, ale, že fakt NUDILA.

Postavy to hrali výborne. Stella my ale došla nechutná s prepáčením radodajka. A zakukať sa do vraha ? vážne ? bola jednako narušená ? Očividne tam nejaké prepojenie bolo.

Celkovo mi tá herečka nesedí, možno sú to hlavne sympatie.

Čo sa týka Paula, tak ten to zahral perfektne. Nemyslela som si,keďže som ho prvý krát videla ako pana Greya, že to takto zahrá, hlavne vraha. Ale tlieskam.

Z psychologického hľadiska, veľmi dobre natočené.

Najhoršia pre mňa a najnudnejšia = 3 séria.

Najlepšia pre mňa = 2 séria.

Myslela som, že z toho padnem na zadok, ale nie. Videla som lepšie.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Já to prostě miluju!

Na rovinu? Wow. Prostě wow! Když jsem na seriál narazila poprvé, hned jsem věděla, že ho musím vidět, bylo mi vlastně jedno, o čem je – hlavně, že je tam Jamie Dornan :D ale když jsem seriál nakonec pustila už první díl mě nijak neoslovil a dál jsem se ani nesnažila koukat a na dobrých několik měsíců jsem na seriál zapomněla. Pak jsem jednoho dne neměla co dělat, opět na něj narazila a řekla jsem si, proč, sakra, ne? Vypnout to můžu kdykoliv… a už jsem to zkrátka nevypla a koukala a koukala, doslova do zbláznění, až dokud mi nedošly díly a teď jen napjatě čekám na další… PROSTĚ BOMBA! Miluju Jamieho a miluju tenhle seriál, je to úžasný příběh a hlavně skvěle natočený. Paul Spector je jednoduše psychopat, ale takovej psychopat, kterýmu musíte fandit za každou cenu. Tahle hra mezi Paulem a Stellou je jednoduše geniální a já jim všechno žeru i s navijákem… kéž by jenom tenhle seriál nikdy neskončil! Prostě slast pro oči! :D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Gillianine Californication

Duchovnemu sa podarilo kompletne vymaniť z roly Muldra až po Califormication, Anderson sa zbavila roly Scully teraz, vďaka The Fall. Dokonca aj pri sledovaní novej série X-Files som si ich už videl viacej v týchto nových rolách. Ale už k samotnému The Fall - herecké obsadenie a ich schopnosti už spomínať nemusím, samotné osobnosť detektívky v podaní Anderson úplne očarila, ukázala sa v polohe akú som predtým nevidel a rozhodne sa mi páči. Príbeh je veľmi zaujímavý a zvláštne mrazivý. Pripomína The Killing a niekedy zas Sherlocka, fanúšikom Anderson rozhodne odporúčam sledovať. Seriál je rozdelený na tri, vynikajúco vyvážené série, ktoré oddelene riešia jednotlivé časti kriminálneho prípadu, každá má svoje individuálne čaro. Páčia sa mi dlhé temné scény, cit pre detail a rozsiahle mrazivé dialógy. Stupňovanie napätia je strašidelné a odhalenia šokujúce. Herecky sú všetky roly zvládnuté výnimočne a celkový dojem je veľmi prirodzený, ľahko uveriteľný. Dobre premyslený dej a strhujúci záver dokončujú obraz dokonalosti. BBC vytiahla svoje najlepšie karty a výsledok si u mňa vyšplhal až na neobvyklých 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hra na kočku a myš

Pomaličku rozehraný hon na sériový vraha, který je se svým charismatem, rodinným zázemím, snad i chvilkovými sympatiemi a sex-appealem (co si budeme...) zdatnou konkurencí Dexterovi. The Fall začíná pozvolna, proto chvíli trvá, než si omotá diváka kolem prstu. Čím více však atraktivní Gillian Anderson utahuje pomyslnou smyčku nad Jamiem Dornanem, tím oddanější seriálu jsem. Psychologické hrátky na kočku a na myš v miliontém podání s tak výraznými a zajímavými herci tedy nenudí. Hutnou atmosférou lehce připomíná Hannibala, přičemž The Fall má naštěstí vyvážený poměr dialogů a akce a ví, kdy psychologické řečičky utnout. Druhá série se vyvrbila skvěle, přestože zamrzí absence dalších Specterových útoků. Na druhou stranu je nahradilo pouto mezi šestnáctiletou Katie a Specterem, podobně zvláštní vztah a unikátní nápad jsem dosud nikde neviděla. A konfrontace a konečné setkání tváří v tvář s agentkou Gibsonovou bylo zkrátka třešničkou na dortu, za které si The Fall jednoznačně zaslouží plný počet.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kvalitní psychologická krimi.

Po pilotu to zatím vypadá na další z kvalitnich kriminálek s důrazem na dobré psychologické vykreslení postav a s postupně pečlivě utvářenou atmosférou, tentorát z prostředí irského Belfastu. Právě tam přijíždí policejní superindentantka v podání Gillian Anderson, aby pomohla s případem zavražděné mladé architektky, s nímž si místní policie neví moc rady a svými dedukcemi pozvolna dochází k závěru, že jde o sérii, což se ovšem nelíbí jejím nadřízeným. A mezitím si vrah, žijící zdánlivě spokojený rodinný život, vyhlédl další obět'... tak ani po pátém dílu hodnocení nezměním, charaktery se ještě více prohloubily, policisté si při snímání otisků na místech činu místo obleků od Armaniho a slunečních brýlí oblékají bílé neforemné cosi, aby se nezničily důkazy a hlavní záporák není zbytečně démonizován, jsou chvíle, kdy působí až sympaticky, záhy nato však stačí jediný kradmý pohled, který dává tušit, že tady není něco až tak v pořádku. Závěr zůstal otevřen, takže to vypadá na druhou sérii...já bych se vůbec nezlobila.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dva lovci

Skvěle podané psychologické kriminální drama, které zobrazuje dvě podoby lovců. Jednoho na straně dobra v podání talentované detektivky a druhého na straně zla v podání sériového vraha.
I když se Jamie Dornan snaží, seč mu síly stačí, Gillian Anderson si celý seriál bez mrknutí oka ukradne hned v první vteřině jen pro sebe. Výběr rolí se jí v roce 2013 povedl naprosto skvěle.

Pokud máte v oblibě britská dramata, která na vás doslova shodí tunu syrové atmosféry, tenhle seriál je pro vás ten pravý.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mrazivě syrové

Po dlouhé době se opět můžeme setkat se silnou hlavní hrdinkou, která si nebere servítky v patriarchátem zmítaném policejním světě. Svému okolí je nadřazena svou nadprůměrnou inteligencí i závratným všeobecným nadhledem. Gillian Anderson se bravurně vymaňuje ze své nejvíce definující role, kterou sehrála v Akta X, a v britském syrovém dramatu přináší svým nepochybným hereckým umem pohled do vnitřních pochodů uvědomělé, sebevědomé a nadprůměrné policistky, jež čelí iracionálním touhám a skutkům sériového vraha s více než lidskou tváří.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

pád

Má to dobrou myšlenku, leč pro mě je to moc zdlouhavé. Nechápu proč je případ sériového vraha rozdělen na 3 série. Stačila by jedna a ta druhá a třetí třeba jiný případ. Co se týče policistky, pořád mi nějak nesedí - skrývá svou minulost, sem tam něco hodí do placu a vy tápete, proč se vůbec tak chová. A vrah je stále ve svých myšlenkách, neproniknutelné pocity, stále stejný výraz, nikdo neví co se mu honí hlavou. A pak šup skočí na ženskou, uškrtí jí a zase se svým neproniknutelným výrazem odchází. Je to fakt psycho....

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Paul Spector vs. Stella Gibson

The Fall se sice rozjíždí pomaleji a ani v dalších dílech není nějaké strhující tempo, ale když si na to zvyknete, můžete se těšit na docela temnou a s přibývajícími díly čím dál napínavější psychologickou kriminálku. Síla seriálu je právě v tomhle napětí a hlavně v propracovanosti jednotlivých postav.
Hlavním bodem příběhu je takový "souboj na dálku" mezi dvěma hodně inteligentními lidmi - charismatickým sériovým vrahem Paulem Spectorem (musím se přiznat, že výjimečně jsem trochu fandil jemu) a vyšetřovatelkou Stellou Gibson.

První řada (75%) - trochu pomalejší rozjezd, čím dál větší napětí a skvělé finále
Druhá řada (80%) - teprve tady začíná ten pravý strhující hon

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Fall

Na doporučení jsem si stáhla první asi 2 díly a pak už jsem to prostě musela dokoukat.
Je to parádně vymyšlené, propracované do nejmenších detailů. Možná to působí trochu moc surově a chladně, ale rozhodně mě to zaujalo.
Viděl Gillian Andesron v jiné roli než jako Danu Scully potěšilo a taky překvapilo.

Je to správná psychologická kriminálka, u které má člověk husí kůži od začátku do konce a hlavní otázka zní: Kdo se tady vlastně snaží ulovit koho?

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Další sympatický vrah

Tento seriál je zezačátku takový všelijaký. Ačkoliv je seriál poměrně krátký, hlavně zezačátku má poměrně rozvláčný charakter, několik dějových linií, na druhou stranu má neskutečně dobře vypracované charaktery hlavních postav - vraha i policajtky.

Z policajtky vyzařuje neuvěřitelné charisma a autorita, tleskám herečce, jak skvěle jí dokázala ztvárnit. Nějak takhle má vypadat žena na vedoucí pozici, kterou obývají většinou muži.

U vraha vlastně doteď nevím, na čem si stojím, po většinu doby láskyplný otec od rodiny, který miluje děti a prostřednictvím své práce pomáhá druhým. Ve volných chvílích však číhá jako kočka, mění se ve stalkera, který se pod rouškou noci mění ve vraždícího psychopata, aniž by rodina něco takového tušila. A právě tento až schizofrenní charakter postavy z něj dělá neodolatelně sympatického, jednoho z těch sériových vrahů, které prostě milujeme, ač je to sebeujetější. Sympatičtí psychopati jsou prostě v kurzu.

Netřeba se lekat otevřeného konce, dočkáme se druhé série a já se na ní už těším.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

17 a půl hodiny zbytečného času

Po úžasných recenzích všude možně, jsem to s odřenýma ušima zkouknul. Děs, běs, tragédie. Nápad dobrý, ovšem to ostatní je hrůza.Klasická linie (psychopat, policajt, oběť) do sebe jakž, takž zapadnou a dají ve finále smysl, byť od začátku víme, kdo to dělá a o co tady jde. Ovšem vedlejší rozehrané dějové linky, naprosto mizí do ztracena, a až se prokoušete tou nudou na konec, vlastně zjistíte, že nic nevíte.Seriál je ucouraný, místy až neskutečně nudný. O nějaké dobré akci či napětí se tu nedá ani mluvit. Nejvíc mě ovšem točilo, naprosto zbytečné tahání dál a dál hlavní dějové linky. Nakonec to natáhli na tři naprosto zbytečné série. Celý seriál by se v poho vešel do 5-ti dílů a ještě by to bylo dlouhé.Herecké výkony hlavních představitelů no,Jamie Dornan budiž, tomu bych to i uvěřil, ale Gillian Anderson to je strašný. Stella je prostě hrozná, nudná, nezáživná a hlavně neuvěřitelně nesympatická. A o ostatních hereckých výkonech raději nemluvím, figury v rolích policistů působí směšně a hloupě. Srovnám li to třeba s Mindhunterem nebo Temným případem, tohle se moc nepovedlo.

20 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Názor

Na tento seriál jsem se i trochu těšila (hlavně kvůli popisku se spodním prádlem), ale po prvním díle přišlo veliké zklamání. Za prvé se mi nelíbili hlavní postavy (i když herci ušli), potom jsem se u toho totálně nudila a to bylo nejhorší, protože jsem u toho usínala. Pak si nemůžu vzpomenout na jméno nikoho, ale pořád si pamatuji děj, takže to shrnu tak, že seriál si nedokázal udržet mou pozornost, možná kvůli přílišné rozvláčnosti. Proto si myslím, že by zkrácení stopáže tak na polovinu seriálu jenom prospělo (vynechala bych některé scény, například tu s plaváním hlavní detektivky, to mě nic nepovědělo). PS:Seriál má svoje kvality, jenom se mi nestrefil do vkusu :D

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Úžasné, klidné, profesionální.

Přesně takovým dojmem na mně tato všemi britskými klady a méně zápory oplývající detektivka, kdy se vraha snaží poznat a dostat superpolicistka a kdy se padouch ukazuje jako milující otec a zároveň jakýsi esteticky smýšlící a oběti upravující vrah. A ne, vrah není sympatický. Jen je třeba se pozorně dívat.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

pilot

tak po pilotu davam 80%. docela napinave, na me možná dost Britské, ale dobrý. Gillian je stejne pekna i jako blond. Těším se na další.

80 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Boj očekávání s nudou

Od tohoto seriálu jsem podle recenzí teda očekával více. Taky jsem bojoval s nudou a očekával konec co nejdříve, ať už to mám dokoukané. Vrah známý od začátku s množstvím důkazů a pod dohledem policie si dál dělá co chce. Vlastně ještě policie zaviní málem smrt poslední dívky Rose, na kterou upozorní portrétem z doby kdy ji znal. To je prostě na okamžité vyhození od policie. Děj se táhne pomalu a jak říkám, než ho chytí, tak by měl v Americe půlku odseděnou. Možná, kdyby to bylo zkrácené na poloviční čas a některé scény vynechané, tak bych dal více než těch 50%.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dana nebo Stella, obě jsou k sežrání

Tak jsem zkusila a rozhodně nejsem zklamaná. Originální pojetí, seriový vrah jako milující otec je skvělý nápad. Trochu mě mate to jak mám vnímat Gilian. Jako inteligentní a chladnou vyšetřovatelku, která se ukazuje jako lehce promiskuitní? Nevím, možná to víc ukážou další série, ale zatím mi moc k srdci nepřirostla. Vypadá samozřejmě skvěle o tom žádná :) p.s. to se zdá divné jen mně že Spectorův syn, který právě viděl z okna vraždu Olsona se o tom nikomu nezmíní a jde spát?

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk