Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku (Big Bang Theory, The) — 11. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Chybička se vloudí... na rozcestník zajímavostí

V pilotním díle jdou Leonard a Sheldon do spermabanky darovat sperma. Leonard říká, že to byl Sheldonův návrh (a že Sheldon je skoro profík v onanii) a ten to přiznává. Ve spoustě dalších dílů ovšem říká, že jsou mu nepříjemné všechny doteky i jeho vlastní.
Když se jde Sheldon, na Leonardův příkaz, omluvit Penny, zaklepe jako jakýkoli jiný člověk.
Když se Sheldon ptá Leonarda na "škrábací sloupek pro kočky", Leonard odpoví, že Sheldonovo astma vzal v potaz. Avšak v S04E03 si Sheldon sám pořídí několik koček. Navíc nikde v následujících dílech již není o Sheldonově astmatu zmínka, pouze o tom Leonardově.
V pár záběrech Leonarda hrajícího na cello je vidět, že drží smyčec obráceně. Na cello tak hraje prutem, ne žíněmi.
Když Penny nadává klukům kvůli stroji času, tak je Leonard pouze v ponožkách, když však Penny odejde, má najednou boty, aniž by se předtím hnul z místa.
Sheldonova sestra Missy říká, že přijela vyřídit otcovu pozůstalost, ten však zemřel zhruba před 15ti lety.
Penny si dá do kelímku se zmrzlinou velké množství sirupu, když však pak zmrzlinu jí, tak není vidět ani náznak sirupu.
Když si Penny povídá se Sheldonem v prádelně a říká, že má jen střední školu, tak Shledon položí na skládací věc modré triko. V dalším záběru tam má ale ponožky, které složí a opět si vezme ono modré triko.
Když Penny a Sheldon jí čínské jídlo, Penny střídavě drží v ruce vidličku a hůlky. Sheldon zas dva sety hůlek, jednou jsou rovné, podruhé na koncích zahnuté.
Sheldon několikrát zmiňuje, že pojede na severní magnetický pól, vzápětí ale říká, že jede za severní polární kruh, na Arktidu. Severní magnetický pól je ale na jižním zeměpisném pólu - tedy v Antarktidě.
Penny má v ruce napůl namočené toasty, když se zeptá Sheldona, jestli chce taky. Sheldon jí odpoví, že je den ovesné kaše a kamera zase zabere Penny, toasty jsou najednou celé namočené.
Když se Penny Sheldona ptá, jestli si s ní ,,trsne'' a Sheldon odpovídá, že v žádném relativním vesmíru netančí, neříká pravdu. Podle epizody Anulování dohody spolubydlících ve 4.sérii v baru s Amy, Bernadette a Penny říká, že je výtečný tanečník, dokonalý v rumbě, valčíku a chache, protože jako teenager v Texasu povinně chodil do tanečních.
Když jsou Raj a Howard v klubu, má Raj nealkoholické pivo. Tedy pivo, ve kterém není žádný alkohol. Přesto se dá normálně do řeči se dvěma dívkami. Přitom v jiném díle po zjištění, že jde o nealkoholické pivo, tak se ženou mluvit nezvládne.
Rajesh zapije aspirin pitím z plechovky. V dalších sestříhaných záběrech zůstane na stole jen krabička s aspirinem a plechovka záhadně zmizí.
Ve chvíli, kdy Penny upozorňuje Sheldona, aby se nedíval, když jí bude pomáhat s převlékáním, Sheldon řekne, že zákaz dívání byl ustanoven už ve Starých řeckých pověstech. Zmíní tam i Lota a jeho ženu, což je faktická chyba - jsou to totiž postavy z Bible.
Barman doleje Penny a Beverly panáky, z pohledu z boku (14:50) vidíme v ruce Beverly prázdného panáka. Pak je záběr z druhé strany, ale když se záběr vrátí, můžeme v ruce Beverly vidět napůl plného panáka.
Howard říká, že podle Eddieho Crispa, znalce černého trhu seriálových předmětů, je prsten pravý ve smyslu, že byl použitý při natáčení. To ale není pravda, protože prsteny použité pro natáčení na sobě vyrytý text neměly. Ten byl přidáván až v postprodukci.
Mary zmíní svého bratra Edwarda, toho s pahýlem. Jenže v minulé epizodě si Sheldon napsal na tabuli své příbuzné a Edward na té tabuli napsán nebyl.
Sheldon si pořídí kočky, i když je to proti dohodě, co má s Leonardem. Navíc si jednou Leonard koupil kočku bez srsti, aby nedřáždila svými chlupy Sheldonovo astma.
V prádelně zvedne Penny z košíku oranžové tričko třikrát.
Richard Feynman je nedříve jméno bílé kočky, která je vzadu na gauči. Když ale Sheldon ukazuje kočky matce, je najednou zrzatá kočka Richard Feynman.
Jak mohl Rajesh vidět epizodu Capricy? Priya dorazila k Leonardovi v 21:00 a říkala, že Rajesh už spí. Epizoda byla ale vysílaná v 22:00.
Ve druhé řadě, při návštěvě Leonardovy matky, Penny říká, že jméno jejího otce je Bob.
Wyatt řekne, že by chtěl vnoučata, než umře. V epizodě 220 je ale zmíněno, že Penny má synovce.
Sheldon je vykázán, Leonardem z bytu, protože ruší hraním na theremin. Ten si pak vezme tento hudební nástroj na schodiště a zapojí ho do zásuvky, která v žádném jiném díle není (V jiném díle Sheldon táhne kabel k notebooku z bytu).
Holky se ptají Sheldona, jestli se někdy líbal s holkou. Ten řekne, že kromě mámy, sestry a babičky ne. To ale není pravda, protože v 11. díle 3. série se líbal s Leonardovou matkou, Dr. Hofstadterovou, která ho políbí, když ji Penny opije.
Sheldon sleduje přenos předávání Nobelovy ceny ve dvě ráno. Ve Stockholmu je o 9 hodin více než v Kalifornii, což by znamenalo, že předávání se odehrává okolo jedenácté dopoledne. Většinou se ale koná tak okolo půl páté.
Když Howard probírá s klukama Bernadettin problém s dětmi, říká Raj, že když chlap projeví starost o druhého chlapa, neznamená to, že vyjadřuje svou lásku, o které se nemluví. Během tohoto komentáře se mění vrchní 2 části hry, co kluci hrají.
Sheldon řekne, že transportér je od firmy Mego. V bližším záběru je vidět logo PaliToy. PaliToy vyrábí hračky ve Velké Británii podle vzoru Mega a jsou tak prakticky stejné. Sběratelům by ale tento fakt vadil.
Bernadette volá Howardovi na ISS a sděluje mu, že pokud matce vše nevysvětlí, tak si to, co mu chtěla dělat po příletu na Zemi, bude dělat sám. Načež astronaut oponuje, že to tam dělá celou dobu. Všichni víme, o co jde. :-)
Jenže nic takového na ISS možné není. Astronauti krom toho, že mají jen hodně omezený prostor, nesmí vykonávat sebemenší prudké pohyby či výrazněji pravidelné. Tyto pohyby by totiž mohly rozkmitat ISS a v nejhorším případě ji dokonce i vychýlit z dráhy letu. Proto sex, ať už v jakékoliv podobě, na ISS není možný.
Raj dostane sms od Lucy a drží mobil v pravé ruce, v dalším záběru ho má najednou v levé ruce.
Když Penny fotí Amy na mobil, je v jednom záběru kamera vlevo, ale v dalším záběru je vpravo.
S11E09 - Bitcoinová retrospektiva
Vložila: JolanaC
Ukáže se, že Leonard žije ve falešné představě, že jeho první sex s Penny byl úžasný. Ale celá epizoda 3.02 je o tom, že jim to zpočátku v posteli nešlo.

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE