plakát seriálu

V zajetí kouzel

(The Magicians)

Názory uživatelů

Potenciál tu je, ale...

Veľmi zvláštny seriál, v ktorom sa nič nedeje tak, ako by ste čakali. V celej sérii ma štvalo nasilu vyvolávané tajomno, ktoré pôsobilo miestami až nelogicky, v posledných dieloch to do seba ale všetko zapadlo. Postavy sú zvláštne nesympatické a nemajú medzi sebou dostatočnú chémiu, seriál je však naozaj magický, pretože to až tak nevadí. Niektoré časti ma nudili, iné však boli veľmi zaujímavé a trikovo si seriál vôbec nestojí zle. Najviac sa mi však páčilo, ako sa seriál nebál tu a tam pritvrdiť. Priemerná, i keď odlišná oddychovka, ktorej by sa zišlo pevnejšej tvorcovskej ruky, ale potenciál tu je.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nesprávna hlavná postava

Ako už bolo povedané, Harry Potter v trochu dospelejšom kabáte. Málo je fantasy seriálov, takže sa na to pozerať dá. Neznášam tínedžrských superhrdinov. Superman aj ostatní boli vytvorení ako dospelé postavy, tak načo z toho robiť tínedžerskú drámu nad nezmyslami a pritom bojovať o záchranu sveta? Tu to našťastie nie je ten prípad.
Škoda je, že napriek dramatickému záveru prvého dielu to potom nikam poriadne nesmeruje. Teda smeruje, k záhadnej ríši z rozprávkových kníh, ale je to klasickým epizodickým štýlom. Sledujeme študentov v magickej škole, ich bežné tínedžerské problémy a v každej epizóde musia vyriešiť nejakú magickú úlohu, ktorá ich posunie v učení. Alebo občas aj v pátraní po ich osobných veciach - teda buď k magickej krajine, alebo sa prostredníctvom nich dozvieme niečo o minulosti postáv. A samozrejme osobné vzťahy on + ona.
Zlé je, že postavy sa nemenia. Quentin je stále ako vyoraná myš, napriek tomu, že je v mágii dobrý. A to platí aj o ostatných postavách.

Smutné je, že najzaujímavejšie nie je škola, ale príbeh Julie. Ak nerátame hrozbu z prvého dielu, tak to majú študenti viac menej v pohode. Iste, boja sa že ich vylúčia a prídu o možnosť učiť sa mágiu. Ale inak majú pozornosť učiteľov, podporu tých, ktorí v nich vidia potenciál. Zabávajú sa, ako je u študentov bežné. Quentin má byť typ postavy, ktorý je outsider, typická postava chalana, ktorý nikam nezapadá, až kým nenájde svoje pravé ja, teda v tomto prípade ako mág.
Ale práve Julia to má najťažšie. Áno, začala ako úspešná šprtka, ktorá bola cieľavedomá a mala to v živote ľahké, hoci vydreté. Ale keď ju neprijmú do magickej školy, tak spoznala mágiu a nechce sa jej vzdať. Študenti dostávajú všetky vymoženosti a ju odkopli ako nepoužiteľnú.
Snaží sa naučiť mágiu svojpomocne a pritom stráca kontakt s realitou. Vzdiali sa od frajera, priateľov, rodiny. Stretáva sa s vyvrheľmi a pomáha im kradnúť, len aby ju odkopli aj tí. Napokon sa ako absolútny chrapúň zachová aj Quentin, ktorému bola celý život kamarátkou a oporou a ktorý jej zrejme závidel jej úspech, keď on bol tak mimo. Smutné je, že si to ani len neuvedomuje a ani nemá žiadne výčitky z toho, ako sa k nej zachoval.
Z nej sa stal skutočný outsider, ktorý sa snaží tvrdou drinou dosiahnuť svoj sen. A pritom stále padá na dno z ktorého sa snaží dostať, keďže nie je nik, kto by jej pomohol.
Fakt tragická postava a kľudne by mohol byť aj celý seriál o nej. Žiaľ väčšinu času sledujeme magické lekcie a študentské párty.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Trošku nuda

Na seriál jsem se po traileru těšil a první díl zaujal naprosto. Jenže tím to tak nějak skončilo. Teď už to začíná být celkem nuda a nic se tam skoro neděje. A to střídání barev NY a té školy mě neskutečně štve, až ty scény z města úplně nemám rád. Jediný důvod, proč se držím na koukání je to, že jsem zvědavý, jestli vypukne nějaké zlo (jak bylo slíbeno na začátku) a bude nějaká magická bitva lepší než v HP.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Něco trochu jiného

Tenhle názor pojmu trochu jiným způsobem a to stejným jakým je pojatá koncepce seriálu a to znamená totálně šíleně. Protože tento seriál je šílený, beze sporu s tím asi všichni souhlasí. Začněme hlavním hrdinou ten se dá zaškatulkovat jako klasický introvert co se nedokáže začlenit a čas tráví čtením knížek o šíleném světě a čas tráví v blázinci. Potom se mu naskytne příležitost otevřít se novému světu a to škole čar a kouzel. Hlavní hrdina není ani moc hlavní, protože neumí moc dobře kouzlit, ale zdá se že to nevadí. A pak začínají ty pořádné akce a dramata a různé šílenosti všude kde to jen jde. Pokud mě něco zaujalo tak to že se nebojí chodit po tenké hraně a zachází do kontroverzních témat do kterých se moc jiným seriálům nechce ať jde o nespoutanou sexualitu, magie trochu jinak, nebo šílený svět filorie, znásilnění zvrhlým bohem a další.
A i když je sledovaní tohoto seriálu jako horská dráha tak mě zaujal a upoutal a celá ta šílenost se mi líbí protože my maniaci máme rádi šílenosti.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mágové a cesta do Fillory

To je skoro poprvé, co mohu říct, že jsem nejdřív měl tu čest s knížkou než s její seriálovou verzí. Jenže se rozhodně nemůžu zařadit do zástupu fanoušků a po první knize jsem sérii zanechal a nehodlám se k ní vrátit. Ten mix magické školy (Harry Potter) a magické země Fillory (Narnie) společně s depresí, se mi nijak moc nezamlouval a Lev Grossman mě neokouzlil. Jenže právě ta kombinace magie a vysněné země je něco, co mohlo vyjít v seriálovém zpracování. A navíc, třeba změní pravě ty věci, které se mi v knize nelíbí…

Problém, že jsem prvně měl tu čest s knížkou tkví v tom, že jsem si postavy představoval jinak a to vlastně všechny. Další jsou na řadě změny děje oproti knize. Věci se tedy samozřejmě dějí jinak než v knize a prostor dostávají i vedlejší postavy. Jenže změny jsou paradoxně velké plus seriálu. Jednak nabízí zajímavý příběh Julie, který v knížce není, ale hlavně vypouští tu všudypřítomnou depresi, která knížku ovládala. Navíc zajímavé části jako Antarktida zůstávají.

Čekal jsem taky na to, jak se povedou triky a musím říct, že jsem spokojený. Buď si poslední dobou lépe vybírám nebo na tom Syfy není tak špatně jako dřív. Třeba přijímací karetní trik Quentina považuji za vrchol pilotu. A to se vcelku dařilo držet celou sérii. Postupem času (a po důkladném seznámení) jsme se s hrdiny přeci jen na cestu do Fillory vydali, ale čekal jsem je tam dřív a že tam budou dýl. Bavil jsem se celkem slušně a na rozdíl od knížek si tady pokračovaní dopřeju s chutí. I když za ten závěr by tvůrci zasloužili facku...


Je to zvláštní, tak nějak mě to vlastně baví i ve druhé řadě, ale přesto mě to prostě nedokáže vtáhnout jako se to daří jiným seriálům. Magická Fillory si prochází divokým obdobím a já se jako divák vydávám za hranice knížky, kterou jsem přečetl. Na zbytek knižní trilogie se nechystám, ale na pokračování seriálu se podívám. Má to totiž něco, co mě přiměje se dívat.

Podobně funguje i třetí série a cesta Mágů za navrácením magie. Opět baví, ale není to seriál u kterého bych nedočkavě čekal na každou další epizodu. I tak však musím vypíchnout epizodu ve které hrdinové předvedli vlastní podání hitu Under Pressure od Davida Bowieho, to mě bavilo hodně. Závěr byl zajímavý a jsem vcelku zvědav na to, jak se bude pokračovat. I když k tomu, abych se znovu chopil knížek mě to určitě nedonutí.

Myslím, že už je na čase, aby Magicians došli svého konce. Jak ukazuje čtvrtá série, tak už to začíná být natolik překombinované, že je opravdu těžké se vyznat v tom, co se děje. Myslím si, že už je čas na velký závěr, který ideálně napraví to, co se událo v závěru série a vrátí kouzelnický svět do rovnováhy ve které se nacházel, než otevřel brány této generaci kouzelníků.

Pátá řada se ukázala být tou poslední a tak došlo na ještě jednou zachránění světa a zachránění Filorie. Zakončení bylo vcelku fajn a svět Mágů mě nakonec bavil o dost víc než jeho knižní předloha, ale seriál, který bych si pouštěl do kola se z toho nestane.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mágovia

Slabý rozjazd, neskôr to však naberá na zaujímavosti a povedala by som, že aj sa mierne zvyšuje kvalita.

V prvom rade, na rozdiel od druhých, ja chcem vyzdvihnúť hlavnú postavu Quentina. Nie vždy musí byť hlavnou postavou macher a alfa samec s prehnaným sebavedomím, čo vie vždy čo robí. Quentin mi je sympatický práve tým, že nevie čo robí, je v ňom silná neistota, strach z toho ako dopadne to, čo robí. N podľa mňa to je práve dobré, pretože taký je aj život. Kto sa na tomto svete cíti naozaj úprimne sebaisto, že vie čo robí, že si je istý, že všetko čo robí dopadne dobre? A Quentinove správanie mi príde práve ako odraz reality. Preto ho považujem za najlepšiu postavu spolu s Margo, Eliotom a Pennym.

Čo sa týka tých pre mňa menej zaujímavých postáv, patrí medzi ne Julia, ktorá podľa môjho názoru nemala čo ponúknuť, dokým z nej neurobili slečnu zaujímavú v 3. sérii (ale aj tak mi jej prejav veľmi nesedí) a čas odčasu mi lezie dosť na nervy aj Alice, teda podľa toho ako sa v danom momente správa. Hodí sa ku Quentinovi (škoda, že teraz nie sú spolu), len by sa mala mierniť v tom sebavedomí a sebaistote, zvykne to preháňať.

Celkovo považujem charakter postáv aj jej predstaviteľov za dobre vybraných. Výčitky mám skôr voči niektorým dejovým líniám, čo je najmä dané tým, že spočiatku sa príbeh snaží naozaj hrať na novodobého Pottera (predsa len zakríknutý nadaný "mág", ktorý skončí v škole pre ďalšie nadané magické deti). Spočiatku práve toto bolo dôvodom, prečo som po prvej sérii uvažovala, či ešte budem pokračovať v sledovaní seriálu. Zotrvala som a neľutovala som, dej seriálu totiž potrebuje vyjsť spoza múrov magickej školy, vystreliť do sveta, či už reálneho alebo toho fantastického. A potom to začne naberať na obrátkach.

Ak začínate pozerať seriál, a tiež uvažujete, či zotrvať pri jeho sledovaní, odporúčam Vám vydržať. Najmä 3. séria stojí za to a asi nebudem jediná, kto považuje muzikálovú epizódu 3x09 za jednu z najlepších.

Momentálne mám rozpozeranú 4. sériu, začiatok vyzerá sľubne, tak uvidím kam sa to potiahne, zatiaľ však stále vedie 3. séria.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dá sa...

Je pravda, že hlavný hrdina nie je bohvieaký herec (porovnal by som ho ku slečne Swanovej z Twilightu), ale ináč sa na to dá celkom pozerať. Špeciálne efekty sú tiež celkom fajn. Ono to bolo celkom fajn, kým sa zameriavali na školu a dianie okolo hlavných hrdinov, keď to ale skočilo do Filory, už to nebolo také dobré. I tak si myslím, že to tých 60 môže dostať a určite dopozeram druhú sériu a budem pokračovať i ďalej...
Za mňa ako fanúšika ľudí so všemožnými schopnosťami určite odporúčam :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Magicians

A máme tu další seriál s fantasy tématikou pro náctileté. Pravděpodobně natočen podle námětu nějaké hojně prodávané knížky (pro náctileté). Ten Harry Potterovský námět se školou magie je sám o sobě dost únavný, nicméně tadyta škola ani není pořádně představena. V prvním díle vidíme jen přijímací zkoušku, u které jsem nepochopil, co se tam děje. Hlavní hrdina asi taky nechápal, ale prostě celá ta zkouška byla taková divná. Ten zakomplexovanej unylej nýmand s debílkovskou patkou (=hlavní hrdina - WTF?) nikdy nekouzlil a najednou ovládá naprosto jemnou telekinetickou magii s kartama? Trochu divné. Jinak se tam nic neděje, žádná z postav nemá charisma ani nijak nezaujme. Je tam sice náznak nějaké hrozby, ale nic není vysvětleno - takže to budou pravděpodobně dost natahovat, než se něco dovíme... Příchod Mothmana na konci prvního dílu je jediná scéna, která má nějakou hloubku a smysl (musím uznat - solidní triky), ale to je trochu málo. Možná, že by se to mohlo časem trochu rozjet, ale já se odmítám dívat na toho hlavního hrdinu, kterej je jak chováním tak vzhledem fakt na přesdržku. Hodnoceno po dvou dílech...

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Nedochucená záležitost

Vezme se divácky osvědčený námět, přihodí se balík pěněz na triky a postprudukci a na úspěch je zaděláno.
Jenže bohužel v případě The Magicians tento kalkul jaksi nevyšel.
Ačkoli je příběh hned od začátku napěchován všemožnými záhadami, je vyprávěn tak nezajímavým způsobem, že mi po třech dílech začalo být jedno jak to bude dál. Škoda...

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jsem na rozpacích

Tak jsem po delší době shlédla i druhý díl. Nevím nějak, nejvíc se mi zalíbila upoutávka. První díl jsem moc nechápala a to jsem ho viděla už někdy v prosinci a k tomu dalšímu dílu mě to moc netáhlo.
Konečně na něj došla řada, ale prostě nevím jestli se má cenu koukat dál. Nikdo mě tam totiž z postav nezaujal, hlavní hrdina se mi nelíbí.
Takže možná ještě jeden díl shlédnu, protože mi to teď straší na watchlistu a nebo to zruším a bude klid.

40 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Magicians

Tak tady teda prostě nevím. Zatím sleduju, ale z letošních seriálových novinek je tahle jednou z těch slabších. Mám rád seriály točící se okolo kouzel a magie, proto jsem si taky Magicians vybral, ale tady to prostě nemá tak úplně své kouzlo. Uvidíme co si pro nás tvůrci přichystali pro zbytek sezóny, ale zatím to tak úplně nevypadá že bych chtěl vidět i řadu druhou.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sarkasm Alert!

Pro ty, kteri (stejne jako ja) nectou nadpisy: Tahle recenze bude kruta, sarkasticka, az na dren a az do krve. Pokud mate radsi pohadkove, sladke povidani, prectete si nejakou od nekoho, kdo se nevratil v sobotu o pulnoci z prace a krome hladu musel protrpet i tenhle prvni dil.
Tak predevsim. Deja vu, rikaji vam ta slova neco? Pak si budete u tohoto serialu libovat (alespon prvni dil to hodne naznacuje). Predstavte si nervove labilniho chlapka, co mu nikdo nerozumi a ma kocku kamaradku (Mr. Robot), ktery je posedly knihami pro deti o magii (Letopisy Narnie se hlasi o copyright). Tenhle neknuba zjisti, ze Americke Bradavice jsou v severni casti statu New York a on je neco jako Harry Potter, jen bez jizvy a s tricitkou na krku (pardon, tedy je mu jakoze neco kolem 19-ti hahaha, no kdyz to autori rikaji...).
Vubec se nedivim, ze jeho nejlepsi kamaradka v nem nevidi zadnou pritazlivost, protoze ma charisma mokrych ponozek.
A ze ona je kost! Ale to je na ni asi tak to jedine, co je zajimave, protoze jinak je to sprtka, co nikdy neprohrala a kdyz jo, nervove se z toho hrouti vic, nez byl od zacatku hlavni hrdina. Divim se, ze se nejmenuje Ana(Kin) (kdo shledne, pochopi).
Pripada vam to zamotane? No, tak to taky je. Sice takovym tim americkym zpusobem, kdy kazdemu, kdo ma v hlave alespon jeden zavit je hned jasne, kdo je "ten dobrej", kdo je "ta na spani, ale jinak fajn holka", kdo je "drsnak s dusi poety" a jedine, co vam pripadne alespon vtipne (kdyz uz ne zabavne) je scenka se susenkami Oreo.
Jedine, co pro me byla opravdova zahada, je fakt, ze se s novackem (brali jich premnoho) bavi ctvrtaci ...
Takze si to shrneme: Magie je, abyste vedeli. Probudi se ve vas tak, ze se na vas dostatecne hlasite zarve ... a pak uz ji umite a jen se ucite co vsechno jde (treba ovladnuti sveta).
... a to je asi tak vsechno, co jsem vam chtel napsat o tomhle paskvilu ... na vlastni nebezpeci ...
P.S. Jo, podivam se i na dalsi dily, ne snad proto, ze by me to tak zaujalo, ale proto, abych prisel na to jestli je to vazne tak spatne, nebo jeste horsi ...

30 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Ujde

Zatím zkouknuty všechny epizody co jsou venku.První díl byl povedený, hlavně vtipná scéna u psycholožky v léčebně (2:35-3:30) :-) . bohužel zatím je takových scén co vás vyloženě upoutaji v seriálu poskrovnu a po skouknutí 10 dílů mi nejvíce utkvěly v paměti cca 2 a to práve ta u psycholožky a pak ta v zimní chatě s hřebíky.. :-).samozrřejmě je toho tam více.... Uvidime jak se seriál vyvine.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Má to potenciál

Ja obvykle nepozerám seriál ihneď po odvysielaní, lebo by ma náhodou zaujal a nebudem čakať týždeň na ďalší diel.To ma proste nebaví. V tejto modernej dobe si užívam luxus, že si pozerám čo chcem a kedy chcem.
Tu som spravila výnimku, povedala som si, že pozriem si prvý diel a uvidíme, čo to bude, kedže trailer ma zaujal.
No mne sa to náhodou celkom páči, samozrejme, že som si hneď musela pozrieť aj ďalší diel a teraz budem čakať na ďalší.(čo sa mi až tak nepáči, ale čo narobím).
Súhlasím, že hlavný predstaviteľ s jeho účesom žiaden zázrak, prišlo mi to niekedy ako keby nevedel hrať, ale to bude pravdepodobne zámer(dúfam), snáď sa to zlepší. A najviac sa mi páči Elliot, niečo na ňom ma zaujalo a už len kvôli nemu si to pozriem zas.
Takže toť môj názor, nemyslím si, že by bol pre niekoho nápomocný, ale chcela som si uložiť myšlienky.Ďakujem. :)

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mágové

Seriál sleduji od první serie,zezačátku jsem si nebyla jistá hlavní postavou zvláštního Qentina,ale postupně mi přirostl k srdci jako ostatní členové.Po třetí serii jsem si říkala jestli se mi chce koukat na čtvrtou,ale dala jsem jí a za mě nejlepší serie,jsem zvědavá a těším se sčím přijdou v páté.Myslím si že seriál stojí za shlédnutí.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zmiešané pocity

No... čo na to povedať, Lev Grossman (autor knižnej predlohy), očividne obšlehol Narniu a HP, čo nie je mimochodom , ale, že vôbec nápadné.... navyše nechápem, čo to majú do pekla za sprostý zvxk s tými rukami,.(keď čarujú).. akoby mali epileptické záchvaty... zaujímavé, to som jediná kto je za staré doé palice, či prútiky?, dokonca aj prstene y som prijala. NO nič stalo sa. To y som ešte prekusla, aale tí herci sú naozaj depresívni a nesympatickí, nehladiac samozrejme na to, že všetci sú "trošku" starší než by mali byť, že? (Tak10 rokov presluhujú xD), ale aj to by sa dalo prejusnúť. Keby to aspoň nebol taký strašný plagiát, chudák c.s Lewis.. tí čo videli doposial všetky diely, pochopia. Nakoniec ma však seriál predsa len chytil, oblúbila som si totiž postavy Margo a Eliota. No a to je asi tak všetko, čo ku tomuto "dielu" môžem povedať. Povedala by som viac, ale nechcem sa moc rozčulovať. Takže, ciao... ;-)

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

První díl

První díl ve mě ze začátku vyvolal rozporuplné pocity, ale naštěstí se to rozjelo a já už se moc těším, jak to bude pokračovat a jak se bude příběh rozplétat. Dávám prozatím 60% a budu doufat, že se to zvedne.

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Přes 70 procent?? To jako vážně??

Jeden vypadá jako zfetovaný, druhý jako chodící spící, třetí jako magor.. Obrovsky jsem se na tento seroš těšila, ale to, co z něj pomalu jako z chlupaté deky začíná vylézat, no.. nevím, nevím.. Čekala jsem víc. Narnie a Harry Potter, obě má oblíbená díla, ale toto je urážka, vážně.
Ovšem budu sledovat dál, abych věděla, jestli jsem se mýlila, třeba mě překvapí.

30 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Toto bolo čo?!

Moja prvá myšlienka, keď som zbadala Quentina bola, že toto má byť maturant?! Veď vyzerá na 30. A naozaj, ten herec oslavuje v apríli tridsiatku, som to hneď googlila. Akože, sú herci, ktorí majú cez tridsať a vedia uveriteľne zahrať tínedžerov, ale tomuto som neverila jediné gesto, jediné slovko. Čiže naozaj zlý výber herca mi najviac pokazil zážitok. Príšerný výber herca.
Nesympatická aj tá jeho kamoška.
A príbeh, ktorý absolútne nevzbudil môj záujem. Je to úplne zjavná vykrádačka Harryho, Narnie a iných fantasy.
Pilot bohato stačil, ďalej nepozerám.

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Žádné očekávání, žádné zklamání...

Jenže já čekala hodně. Bylo to pro mě překvapivě děsivé. Ale jinak velké zklamání. Postavy nesympatické, příběh by byl možná i zajímavý, ale moc vleklý.
Mix všeho možného, hlavně Narnie. Kde se vzali, tu se vzali, byli tu najednou i bohové a kdo ví co ještě...
Sex v každém dílu, přitom mi to připadalo spíš jako seriál pro mladé...
Spatné

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Třetí série

mě se seriál moc a moc líbí ale doufám že ve třetí sérii by byla oživena bestie. byl to hlavní a kvalitní záporák byl udělaný tak dobře že šlo vidět v dalších dílech bez bestie byli díly o něco prázdnější a ztráceli smysl. bestie byla poražena tak co teď. ano ulovit zlého boha který byl omylem vypuštěn do světa lidí nebo vyřešit problémy ve Filorii a spousta dalších ale už to nebylo ono učit se nová kouzla aby byly silnější než bestie a pak souboje proti bestii dokonce byl i v seriálu příběh o bestii co nebo kdo to vlastně je, co se s ním/s tím stalo a jak to začalo. jinak se mi moc seriál líbí doufám že bude pokračovat a rád bych ve třetí sérii uviděl bestii :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nijaké, amatérské s prvky potenciálu

No... dám tomu šanci. Ale zatím magie na úrovni "hele vono to lítá když chci!" a příběhově zatím tak nějak nerozejeté, ale ani to nestojí. No na zabití času zatím ok, ale jakmile se mi dostane jiného seriálu, neváhám a magicians odsouvám na "jindy". Zatím prostě uvidíme.

60 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Po půlce 3 série

Amorální hnus, který nemá pořádný děj.
Sex každého s každým, věrnost je přežitek, city normální jsou přežitek, láska také atd.
Příběh je mixem Narnie jak z parodie, Harry Pottra (je tam škola) a bůh ví čeho ještě.
Seriál dnešní doby, jakoby to nešlo natočit normálně, neb to není cool.
Postavy jsou vypatlaná hovada, co bych někam zavřel. Triky ujdou. Ženy jsou sexy a povolné asi každému v tu správnou chvilku, protože o to tu hlavně jde, chlapy nevnímám či mě spíš lezou na nervy.
Více tam není. Existuje hromada lepších seriálů.

10 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vánoční dárek

O tento serial mám již zájem delší dobu. Potom co jsem viděl trailer se moje vzrušení prohloubilo. A ten vánoční dárek od Syfy mě dorazil. Sice začátek byla nuda. Ale rozjelo se to a krásně se to zamotala. Pro teď musím dát pouze 50% kvůli tomu, že nemůžu soudit serial podle traileru a podle prvního dílu. Doufám, že se serial bude postupně rozmotávat a pokvete k dokonalosti. DĚKUJU Syfy

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nad moje chapani

No zatim jsem to dotahla do 10 dilu. Bylo to utrpeni, ale nedalo mi to. :D A desaty dil to zabil uplne. Nevim jestli to je tak ujety nebo tak blby, kazdopadne tenhle serial me zklamal. I ty lepsi chvilky byly celkem nuda.

10 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Trailer

Viděla jsem trailer a musím říct, že jsem na serial zvědavá ... už teď se těším na první díl - snad seriál nezruší ještě než ho spustí ;) Zatím hodnotím trailer na 60%

60 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
48 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Vzhledem k tomu ze

Je to tak nějak dort pejska a kočičky, tak že jako odstínění využitelné. 30%

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zklamání

Knížku jsem četla asi před pěti lety a vlastně jsem ani nevěděla, že má nějaké pokračování. Už knížka mě nijak zvlášť nezaujala. Každopádně, když jsem slyšela, že má vyjít seriál, tak jsem měla jasno, že se budu koukat. Už jen proto, že mě zajímalo, jak to bude pokračovat.

Bohužel se mi seriál strašně nelíbil. Největší zásluhu na tom mají hrozně nesympatičtí herci. Nechápu tu potřebu cpát všude mnohem starší lidi, než jaké mají ve skutečnosti postavy být. U někoho to nepoznáte, ale tady to tak šíleně tlouklo do očí. Vadil mi především Quentin a úplně nejvíce Alice. Té jsem nevěřila ani nos mezi očima. Z knížky jsem si jí představovala rozhodně jinak. Hlavně nevypadala na středoškolačku. Jediní, ke komu jsem si dokázala najít trošku cestu byli Margo a Eliot. Zbytek pro mě strašné.

Nakonec jsem zvládla dokoukat první dvě série, ale u třetí jsem to hned na začátku vzdala. Bohužel to šlo mimo mě. Nelíbila se mi atmosféra, zmínění herci a vlastně tak nějak celý ten příběh. Se svým názorem jsem asi v menšině, ale mě se tenhle počin vyhnul obloukem. Možná s jinými herci, takhle to pro mě hlavně kvůli Alice prostě nešlo.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí