plakát seriálu

Ajťáci

(The IT Crowd)

Názory uživatelů

Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

První série neotřelá s originálním humorem, který se naváží snad do všeho, mě dostala hned prvním dílem. Postavy jsou fantastické - Jen je typický holčičí element, něco jako Penny, která se snaží nepodlehnout a z dvojice ajťáků mám raději Mosse, který je jako Sheldon, ale s dabingem Barneyho. Mojí nejoblíbenější postavou se však stal někdo úplně jiný, a sice šéf Denhom, dokonale zahraný a naprosto perfektně nadabovaný vynikajícím Petrem Rychlým. Jen to, co se s ním stalo té postavě úplně neprospělo - obzvlášť, když ho pak nahradil jeho syn, který Denholmovi nešahá ani po kotníky. A samozřejmě musím zmínit ještě gotha Richmonda, další naprosto perfektní a originální postavu. Ajťáci jsou další britský sitcom, který si ke mně našel cestu a já rád zmíním, že relativně úspěšně. Přecejen ten jejich humor je takový ten odvážnější, drsnější, což mi k Britům zatím moc nesedí, ale vzhledem k tomu, že je to další perfektní seriál z jejich dílny (jako všechno) je samozřejmě jasné, že to podávají lehce, odlehčeně a ironicky a ty situace, do kterých se hrdinové dostávají vážně stojí za to, neboť je to fakt něco. A když jsem navíc zjstil, že je to seriál od tvůrce fantastického Otce Teda, hned mi humor obou seriálů zapadl do souvislostí... 1. série: 100%. 2.série: 95% a těším se na třetí, tahle partička je skvělá, nezklamala a zatím mi dělá jen samou radost a já doufám, že se to nezkazí. Jen tak mimochodem - zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

3.série je slabší, než první dvě, ale pořád poměrně skvělá, i když absence Richmonda už většinu epizod a vtipů hází do kytek a ten Douglas mě fakt zatraceně nebaví. Přesto to dá na pěkných 80%.

4. série už byla slabá a po pravdě mě ani moc nebavila, líbil se mi jen díl Něco se stalo a pak ještě pátá epizoda, ale to je všechno. A vedlejší postavy jsou navíc čím dál horší. Rozhodně nejslabší série, za mě jen 70%.

Přichází internet - Jak byly první dvě série Ajťáků vynikající, třetí skvělá a čtvrtá už opravdu hodně slabá (až asi na dvě povedené epizody), tak tohle finále je opět vynikající, ale ne tolik. A i když skutečně zapamotavatelná je jen holka co ví všechno o Marvelu a závěrečný soud, já se skvěle bavil, skoro tak, jako v začátcích. Navíc se ukázal Richmond (fantastické, bez něj by to snad ani nebylo pořádné finále) a sem tam se zavzpomínalo na něco ze seriálu, takže taky fajn. Ale jako celek to mohlo být lepší a hlavně to celé mohlo vypadat úplně jinak. Jako finále seriálu je to ale rozhodně lepší, než poslední epizoda čtvrté série a osudy postav to jakž takž uzavřelo, takže stěžovat si nemůžu a ani nechci, protože to prostě není potřeba. Richmond! 90%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zkusili jste to zapnut a vypnout?

...nejčastější hláška v seriálu.

Přenést britský humor na prostředí IT bylo velmi zdařilým tahem Grahama Linehana. Opět zde byl použit formát typu "najdi crazy trojici", která při smíchání vytvoří výbušnou a zábavnou atmosféru /jako u Black Books/.

Bohužel mi to připadá, jako by drtivou většinu humoru vytřískali na první sérii, která mi taky přijde nejlepší. V dalších sériích už to tak slavné nebylo a taky už ani tak nešlo o věci okolo IT, ale spíše o to, smíchat charakterové vady protagonistů a uvařit z toho "srandu". Hodněkrát celý děj směřoval k jednomu většímu gegu, ale těch menších, kterých bylo v první sérii hodně, těch ubylo.
Celé to završuje poměrně zdařilý film.

Určitě skvělý seriál, který vás dostane hned svou první epizodou. U té jsem poprvé brečel smíchy. :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

řekněme dvě série?

Tenhle seriál považuji za tu nejlepší satyru na IT. Nutno ale dodat, že 3. a 4. série mě hodně zklamala, takže budu jednoduše předstírat, že se nikdy nestali a budu hodnotit jen první dvě.
Archetyp a výborné herecké výkony hlavních dvou postav jsou velmi dobré a Jen, byť z mého pohledu osciluje mezi slabší a přehnanou. Společně vytváří dobrý základ pro komedii a celou řadu vtipných scén a událostí. Ovšem seriál odvedl vynikající práci i v tom, že se neupnul pouze na ně, ale naopak velmi dobře dotáhl k dokonalosti nejen vedlejší postavy, jako Denholma nebo Richmonda, ale i epizodní komparz, kterými se v podstatě jiné seriály nijak zvlášť netrápí. Všichni byli skvělí.
Kromě hereckého výkonu mě bavilo především to, že vtipy dokázali nejen překvapit, ale nabídnout i ty správné stereotypy a předvídatelné situace vyladěné tak, že diváka pobaví i tehdy, když je tam čeká a o to víc jsem si to pak užíval

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

If it ain't broke don't fix it

IT Crowd klasika sitcomů Made in Britain.

Partička IT mi dost připomíná partičku Black Books. Roy, Moss a Jen mi přirostli k srdci stejně rychle jako Bernard, Manny a Fran. Vidím tu dost spojitostí, to ale bude asi tím, že tvůrce IT Crowd dělal 6 dílů BB. Výskyt/nevýskyt Richmonda byl vždy skvělým překvapením.

Bohužel se seriál u 2. série pokazil změnou šéfa (Denholm out, Douglas in) a vycházením z kanclu případně z celé budovy. U dalších sérií jsem si nějak zvykla.

Jinak já jsem si to užívala a dost se smála, jak různým hláškám tak vtipům, scénkám a gagům. Royova trička a celá výzdoba kanclu jsou dost skvělé vychytávky. No a o Friendface nebo Chitteru ani nemluvě.

Myslím si, že můžete být, co se znalostí IT týče, jak na úrovní Jen, tak na úrovni Roye a Mosse, aby jste si sitcom užili.

1. série = 100%
2. série = 90%
3. série = 80%
4. série = 100%
5. série = 100%

Abych nezapomněla: "Zkoušeli jste to vypnout a zase zapnout?" -> 94% = 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ajťáci

Velká Británie produkuje opravdu skvělé seriály. Nejprve jsem byl na pochybách, nečekal jsem, že by jen s třema hlavníma postavama šlo udělat něco tak dobrého, ale hned po dokoukání prvního dílu bylo jasné, že tento seriál bude patřit mezi mé nejoblíbenější. Každý díl mě udivuje tím, jak je úžasný a vtipný a neztrácí na atraktivitě. Jako každý správný seriál má nějakého pobudu, v tomto případě je to Moss, který je originální ve všech směrech. A někdy mě jeho hlášky opravdu donutí válet se smíchy po podlaze.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ajťáci

Naprosto perfektní. Všechny postavy jsou chytře napsané, herecké výkony skvělé a humor prostě dokonalý. Stále se hlasitě směji, i když jsem některé díly viděla víckrát.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I'm disabled...

IT Crowd je jenom o tom dát téhle partě šanci a když jí ji dáte, budete se smát až do konce. Natvrdlý Moss, buran Roy a nevyzpytatelně neodolatelná Jen jsou totiž svojí lehkou přitroublostí natolik okouzlující, že jim pár slabších vtípků rádi odpustíte. Navíc první série je pouze nepatrným předvojem toho, co přijde v dalších. V nich si totiž tvůrci nekompromisně utahují ze sexuality, handicapů nebo starších spoluobčanů a přes záměrnou obhroublost tak činí vskutku neodolatelně. Díky nepřetržitému smíchu ve druhé, třetí i čtvrté sérii je pátá hvězda zasloužená.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dal som šancu, neľutujem

IT crowd som začal pozerať hlavne preto, lebo som sám ajťák, reku možno to bude seriál presne pre mňa. Hneď zo začiatku som mu však nevedel prísť na chuť a časti pozeral len tak, aby som dopozeral aspoň prvú sériu. Asi jednoducho nie som zvyknutý na britský humor.
Na druhú stranu, moja priateľka je zo seriálu hotová a viacmenej ma v prvej sérii nútila pozerať časti s ňou. Možno i vďaka tomu som seriálu dal šancu a nakoniec prvú sériu dopozeral.
Po nejakých tých mesiacoch som chcel pozrieť nejaký sitcom, lebo mi nezostali žiadne TBBT časti, tak som siahol po IT crowd a neľutujem.
Prvá časť druhej série ma dostala. Nepamätám, kedy naposledy som tak dlho plakal od smiechu.
Každému teda radím dať tomu seriálu šancu, i keď by sa im na prvý pohľad seriál nezdal. Oplatí sa to.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

První série - 100%
Druhá série - 90%
Třetí série - 95%


První série: První série je jako šok. Sitcom, a ještě Britský, který mě naprosto dostal. To bych prostě nikdy neřekl. Dokonalé profily postav, dokonalé vtipy - prostě jedinečná zábava.

Druhá série: Dvojka už tak dobrá není. Chybý Denholm. I když... Douglas ho svým způsobem nahrazuje - to uznávám. Je to pecka, ale už ne pecka, které dám výjimečné hodnocení.

Třetí série: Třetí série byla překvapení - nečekal jsem jí a najednou byla. A že se jí daří... Jen o jediném dílu bych řekl, že je slabý. Přesto bych jí i 10% dal, kdyby se nestala jedna zásadní věc, která mně dost zklamala - KDE je Richmond? Já ho chci zpět...

Nemám rád sitkomy. A už vůbec ne britské. Tohle je ale výjimka. Dokáže mě přinutit k záchvatu smíchu a je to jen důkaz toho, že dosavadních osmnáct dílů stačí k plnohodnotnému seriálu.
Každý díl je něčím zajímavý, každá postava unikátní. Herci jedineční. I tady je typické a nevyhnutelné sitcomové přehrávání, ale je dokonale zvládnuté.

Kdybych měl vybrat nejlepší díl, asi bych vybral ten s Richmondem...

90 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Angličani umí, ale...

Celkově není IT zas tak extra, ale jsou tam skvělé hlášky a postavy. Stupidní Roy a trhlý Moss jsou úžasní a Jen má luxusní, i když hodně přehnané, výrazy. Ve výsledku je však nejoblíbenější postavou Richmond.
V jednotlivých epizodách jsou lepší i horší místa. V první sérii spíše ty dobré, ve druhé jich bohužel už tolik není. To si myslím i díky Douglasovi, který mi z nějakého důvodu prostě nesedí.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Zástupce sitkomové špičky

Pro mě jako ajťáka srdeční záležitost (málokdy uvidíte u nás na fakultě že v den premiéry nového dílu někoho, kdo nekouká na IT Crowd).

Trampoty irského flákače, jeho neurotického kolegy a jejich nadřízené, která šéfuje oddělení o jehož zkratce neví, co znamená si ale našly cestu i k těm, kdo jsou "pouze" počítačově gramotní.

Po první sérii vzniklo poměrně dost fanoušovských stránek, čile se diskutovalo a dokonce se začaly hodně prodávat i trička s motivy seriály, protože první série byla naprosto fenomenální.

Druhá už byla objektivně slabší. Jak už to často u sitkomů podobného formátu bývá, změnily se kulisy (víte, že většinu toho haraburdí, co mají Moss a Roy ve své pracovně darovali nebo zapůjčili geekové, kteří se o seriálu dozvěděli?) a ubyla velice silná postava - Denholm.

Nicméně, třetí série se podle mého vrací kvalitou zpět na vrchol a to navzdory ztrátě další z báječně potrhlých postav - Richmonda.

Některé hlášky (kupříkladu slavné "Have you tried turning it off and on again?") a dokonce i celé scénky (Denholm vyhlašuje válku proti stresu) lze prohlásit za skutečně kultovní.

Podle Wikipedie se čtvrté série dočkáme v roce 2010, takže se rozhodně můžeme těšit.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Ten název!

Zatím jsem viděla asi jen dva díly, ale jsem spokojená. Konečně další britský sitcom, který můžu přiřadit k mým oblíbeným, jako je Červený trpaslík nebo Black Books. Jsem ráda, že Česká televize se rozhodla pro titulky a ne dabing, aspoň si můžu vychutnat originál (ale ten překlad názvu je hrozný). Samozřejmě, že IT Crowd není nějak duchaplný, ale zato vás spolehlivě pobaví. Hlavní hrdina Roy mi trochu připomíná Bernarda z BB. Možná, že je to jen mé pouhé zdání, ale opravdu byly scény, kdy jsem si na Bernarda vzpomněla.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

:)

O seriálu jsem před navštívením tohoto webu neměla ani tušení. Něco jsem si o něm přečetla tady a jinde a řekla jsem si, že se do toho pustím.:)

Po prvním díle jsem byla na rozpacích - nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. V seriálu jsem, ač nemají co do děje moc společného, viděla Black Books. Ten mi dříve z britských seriálů nedostižný.:)

Ale koukala jsem dál a dál a seriál si mě začal získávat. Témata jako "shit on your head" a "zdeformovaná noha" mě dostaly:D Nenapadlo by mě, že takové "kravinky" se dají vpracovat do tak vtipné podoby. :)

Přemýšlím, jestli je chyba, že je natočeno tak málo dílů, nebo jestli je kouzlo toho seriálu právě v tom.


Každopatně TEĎ je to jeden z mých nejoblíbenejších seriálů.:)

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ajťáci

Konečně jsem se dostal k recenzování IT Crowd, tak směle do toho.

IT Crowd bývá někdy označován jako první z typických britských sitcomů - komorní atmosféra, málo postav, hlavní postavy jsou podivíni. Ano, možná to tak je. Každopádně tento formát funguje.

Aspoň do té doby, než se začnou postavy střídat. Z tohoto pohledu byla první řada Ajťáků naprosto geniální. Na stupnici od 0 do 100 by byla někde u 110. Jenže je tu jedno velké ale. Ale to, že toto nejde dělat donekonečna. To proto, že pro mne osobně s odchodem Denholma, druhé nejgeniálnější postavy celého seriálu (po Richmondovi), úžasně zahrané (důkaz toho, že šílenci nemusejí být jen ti zavření ve sklepě) seriál o několik úrovní poklesl. Douglas nedokázal Denholma nahradit ani trochu, a spíše vytvořil podivínskou, nemastnou neslanou, figurku.

Oproti tomu, co vyrovnává aspoň trochu tento skok, je scénář. Scénář epizod je téměř vždy překvapivý, koneckonců závěr poslední epizody první řady je toho největším důkazem.

Čtvrtá řada, i když se nesnaží tak tvářit, je rozhodně jiná než tři předchozí. Neříkám, že je špatná, jen ... je prostě jiná. V detailech, které ale rozhodují i o kvalitě. Pro mne to je mírné zlepšení oproti předchozím dvěma řadám (druhá řada byla... no jak to říct.. nic moc. Třetí byla lepší.). Ale bohužel, čtvrtá řada nemá co nabídnout. Seriál spadl do obyčejnosti, která žíznivě zaostává za šťavnatostí začátku. Jistě, snaží se a je vidět, že by se na tu úroveň rád dostal, ale schází mu ta lehkost, propracovanost a nenucenost z dob, kdy všechno bylo dělané ještě pro radost.

Ale i přesto jde pro mne o jeden z nejlepších krátkých seriálů. Seriál, který se svou klasikou řadí po bok Black books a Červeného trpaslíka.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

IT Crowd

Lidi mimo obor to možná nepobaví tolik, ale pro správnou cílovou skupinu je to brutální záležitost. Pokud tedy mluvím o verzi, která není sprasená strašlivým českým dabingem.
Vše se točí kolem života v IT kanceláři a vše je pěkně po britsku vyšponované až do krajnosti.
Možná se tam nějaké slabší místečko najde, ale jako celek je to stejně bomba.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

0118999881999119725 3

Pěkné dílo od Grahama Linehana, ale podle mého názoru, jedno z těch slabších. Musím vyzdvihnout Mosse, respektive jeho představitele. To je skvěle napsaná a zahraná postava.
Jinak mě ale seriál tolik nepohltil jako většinu ostatních. Ještě za zmínku stojí Denholm,kdyby nevyskočil z toho okna možná bych dal víc :)

70 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

It

Nejde vám počítač? Zkoušeli jste ho vypnout a zapnout? Tak tahle hláška už u mě zlidověla. A nejenom ta. Díl ve kterém jdou do divadla na Gay muzikál je jeden z nejlepších dílů jakéhokoliv komediálního seriálu v dějinách komediálních seriálů. Pro milovníky britského humoru takřka povinnost.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

IT Crowd

Po pravdě je tohle první anglický sitcom, který se mi opravdu líbil. Díky němu jsem si oblíbila i další kousky, které jsem dříve nemohla "zkousnout".

Jediná chyba je možná to, že řady jsou tak krátké, díly jsou ale opravdu koukatelné i poněkolikáté se hodně bavím a to možná čím dál víc. Skvělé postavy i hlášky, některé opravdu užitečné v životě: "Zkusili jste to vypnout a zase zapnout?" to už mi zachránilo spoustu elektroniky:-D.

Takže sečteno a podtrženo - jeden z mých opravdových seriálových oblíbenců.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

"Haló IT"

Říkala jsem si, že tenhle seriál by nemusel být špatný - že mě ale až takhle chytne tak to jsem opravdu nečekala! Je to taky jediný seriál, který jsem zkoukla jedním dechem v jeden den. Po Black Books je It Crowd můj nejoblíbenější britcom…

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Viac aj menej

Seriál IT Crowd mi bol ospevovaný z mnohých zdrojov, poväčšine z tých "spoľahlivejších", a tak som nemala dôvod pochybovať, či si ho pustiť alebo nie. Mimo toho, treba podotknúť, že mám trošku slabosť na mužov z tohto odvetvia, ktoré mi nie je celkom španielskou dedinou, takže by som mala byť podľa popisu seriálu jeho budúca žiarivá fanynka.

Popravde ma však prvé časti skutočne sklamali. Scenár hneď pilotu bol fajn, avšak neskutočne ma rušila herečka v hlavnej úlohe, ktorá tomu celému dávala sit - comový nádych, ale ten, o ktorý nikto nestojí, vôbec to nemyslím v dobrom. Po pozretí viacerých častí som bola viac a viac sklamaná, takmer som to vzdala v polovici prvej série, lebo ma skutočne nebavili tie za uši pritiahnuté výstupy postáv.

Samotná myšlienka, dej, jednoducho príbehy, hlášky, to všetko mi sedelo, no asi polovica postáv, resp. ich predstaviteľov, nie. Jednoducho mi to prišlo, akoby tam poobsadzovali hviezdnu rotu a nevedela som si pomôcť, aby to na mňa celé nepôsobilo neskutočne umelo a nudne.

Až po druhom pokuse, kedy som pozerala časť za časťou, som zvyšné časti zhltla za dva dni. Prečo? Jednoducho si na ten štýl rozprávania chcelo zvyknúť. Stále mi prekážali výstupy niektorých charakterov, no komplexne to fungovalo a nevedela som si pomôcť, aby som si seriál nezamilovala. Kvôli tomu slabému začiatku však nemôžem dať lepšie ako priemerné hodnotenie.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
TSZZ
16. listopadu 2007

IT Crowd

Nic zas tak extra to není,ale určitě sem se hodněkrát zasmál, zejména v první řadě, ale nelze nevidět že některé vtípky jsou dost trapné, Katherine Parkinson v roli Jen přehrává jak o život a celkově to šlo dost dolů...

80 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

fakt mňamóza!!

Nechci se opakovat, ale jinak to fakt říct nejde: po Trpaslíkovi jeden z nejlepších seriálů. Boží herci a typický humor z IT Crowd dělají takovou třešinku na dortu všech britských sitcomů :o) Kdo jednou viděl Richmonda a jeho pohyby nebo Roye opakujícího "I´m disabled.", toho to prostě musí chytnout.Jedním slovem: BOMBA (10 exclamation marks)

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

IT Crowd

Pozrela som si tieto dve série veľmi rada. Bolo to hlavne preto, lebo som o tom počula veľmi vela a iba samé dobré ohlasy. Tých necelých šesť hodín strávených pred počítačom sa vyplatilo - tak dobre som sa zasmiala len pri My Name Is Earl. Originál je úplne úžasný, Moss má býborný akcent. Najlepší moment bola scénka s novým číslom na sanitku - 0118 999 8819 9911 9725 3. Doteraz si to pamätám a doteraz si spievam túto "pesničku" s kamošom. Ou, a samozrejme nemôžem zabudnúť na neočakávaný Denholmov skok z okna.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nooo

Řeknu to takhle: nápad výborný a originální, herci dobře zvolení (Moss je jednička)… A pár hlášek je legendárních („Zkusili jste to vypnout a zapnout?“).

V tom je možná původ mého ne úplně obřího hodnocení. Pár scének (nové číslo na záchranku, protipirátská reklama ve filmu, …) mě nesmírně pobavilo, ale to byly vteřinové scénky mimo hlavní děj a zbytek mi přišel takový o ničem… Osobně nejsem nějaký velký milovník britského humoru (až na božského Mr. Beana) a občas mi holt IT Crowd připadali až moc ujetí a blázniví.

Nicméně určitě je to přínos seriálografii a na rozdíl od některých jiných seriálů, tady ta stovková hodnocení úplně chápu…

60 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Parádní

Samotný seriál svým obsahem není bůh ví jaký, ale vtipy a hlášky tohoto seriálu jsou nezapomenutelné. Někdy až člověk neumí popadnout dech v záchvatu smíchu.

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Anglie komedie umí

Další, z ostrovních zástupců v oboru komedie. Velmi povedený seriál, který i přes občasné výpadky dávkuje správnou porci zábavy a dokáže upřímně pobavit.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Supeeer

sitcomy mám ráda a tenhle je bezvadnej, sice sem na tom s kompy jen o trochu lépe než Jen, ale tohle se vážně povedlo,líbí se mi i jaký vybrali postavy,divnej a poněkud trhle Moss,svéráznej Ir Roy,Jen,která se pokouší udělat ze svého nového pracovistě "civilizované místo" a navíc má trochu sebedestrukční sklony:P (už nikdy z hlavy nevymažu ty malý boty),sobeckej a docela výbušnej šéf Denholm,...ale nejlepší je Richmond :D nejlepší gothic na světě:D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Další Anglie

Seriál IT Crowd patří do rodiny britských seriálů. Tomu samozřejmě odpovídá humor. Anglický humor plný břitkosti a ironie. To je velmi vražedná kombinace, protože ne každému sedne (uveďme dále například My Family). Ne každý takovýto humor dokáže strávit. Zajímavým aspektem je dějová linka. Příběh, dnes již klasický, se točí okolo dua ajťáků, kterým šéfuje žena - zápletka naprosto standardní, avšak neobvykle pojatá. Postavy a jejich životy se spolu neprolínají a jakoby se každá vyvíjela sama osamocená. Nevím, mě osobně tomu něco chybělo. Něco, co by tomu dodalo šmrnc, spád a třeba i napětí. Je naprosto zbytečné zmiňovat se o americkém nebo německém spinoffu. Ty nestojí ani za řeč. Tento anglický si alespoň drží svojí, i když ne nejvyšší, úroveň.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ajťáci

Možná už tu budu něčí slova opakovat, ale Ajťáci jsou pro mě takový slabší sitcom. Hodně mi připomíná Big Bang Theory, kterému se těžko vyrovná a proto mi u Ajťáků chybí to ,,něco", co dost často u sitcomů a seriálů hledám. I tak si u mě našel zalíbení a mohu mu s klidným svědomím dát 80%

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dobré, ale že by to byla bomba

Sice jsem IŤák, takže bych tomu měl dát další procenta, ale že by mi to přišlo tak moc graniozní to zase ne. Je to příjemné a člověk se u toho dobře pobaví, občas i smíchy spadne pod stůl, ale extra třída to pořád není.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

IT crowd je nepochybně něco, co by si člověk měl pustit na vymazání problémů z hlavy. Některé díly nejsou zrovna převratné, ale stačí se podívat na výraz kohokoli z IT partičky a nejde se neusmát. Dobré na pobavení :)

90 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

SUPER

Skvělý serál obsahující prvotřídní britský humor. První série prostě nemá chybu, i první díl z druhé (GAY) je super, ale ty další...jakoby tvůrcům docházela inspirace. Jsem zvědav na další série.

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

IT Crowd

IT Crowd byl můj úplně první seriál který jsem začal sledovat stabilně.Hnedka po první epizodě mě nejvíc zaujal Moss,protože má největší hlášky ze seriálu.U IT Crowd se mi líbílo,že všechny čtyři série se udržovali na stejné úrovni (výborné úrovni).Můžu na to koukat pořád a proto dávám hodnocení 100%.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Angláni

Ujíždím na anglickým humoru, opět seriál který nemá chybu. Ovšem životně nutně sledovat v originále. Všechny tři hlavní postavy se hledaly. A není to ani tak o IT jako o nečem jiným a to je dobře.

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Neoslovil mě

Já mám sitcomy hodně ráda, a ačkoliv jsou pro mě jiné lepší a jiné horší, ráda sleduju většinu z nich.
Ajťáci sice většinu lidí oslovili, ale mě ani v nejmenším. U sitcomů se často pořádně směju od začátku do konce, tady se maximálně lehce pousměju. Vidět ho rozhodně nemusím.

30 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Povedený

já teda shltla první sérii na posezení, co dodat:) Jo a souhlasím s Bellamoore, Roy mi taky občas připomene Bernarda:))

90 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Super

Tak tento seriál som si ozaj oblúbila. Konečne aj iný štýl humoru ako americký :)už sa teším na nové diely

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

super

Hned po červeným trpaslíkovi je to můj nejoblíbenější seriál, jen mě mrzí, že má tak málo dílů, ale snad se dočkáme dalších. Jinak k němu nemám výhrad a doporučuji všem.

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

jj

Tenhle sitcom jsem viděla jen párkrát, ale je vidět, že ho připravili dobře. Líbí se mi jejich hlášky a taky herci. Je to dost dobrej seriál

90 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pokládám si otázku

.. proč Denholm nosil knír? Viděli jste někdy cyklistu s knírem?

90 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Nemá chybu

Co dodat jen to že je málo dílů ale nejlepší je díl GAY MUSIKAL :-DDD ten znám nazpaměť.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

IT Crowd

Jeden z nejlepších seriálu co jsem kdy videl...jen se trosku obavam pokracovani, zaslechl jsem ze dalsi dily nebudou...

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

dobry

klasický Nerdi :-D neni co dodat.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Humor, který mě nějak nesedl

Nadpis asi vystihuje všechno. Přestože se mě začátek docela líbil, tak jsem okamžitě zjistil, že se jedná o anglický humor, který mě né vždy sedne a tady mě to nepřišlo vtipné. Stěží jsem dokoukal první díl a více vidět opravdu nemusim.
Počítače mám rád, dokážu se zasmát vtipům na Hvězdné války ap., ale v tomhle mě přijde mnohem lepší známý konkurent The Big Bend Story(nekamenovat:o).

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

fajn

fajn, vtipné, ďalšie časti by neuškodili.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zapněte a vypněte PC!

Ale rozhodně nevypínejte Ajťáky! Tolik skvělých situací a hlášek, k tomu výtečná parta, co Vás rozesměje, ať chcete nebo ne! :) Já jsem taky podlehla.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

IT Crowd

Ajťáky znám už delší dobu, ale až letos jsem přišla tomuhle seriálu na chuť. Nenapodobitelý Moss je prostě úžasnej a Roy a jeho "I´m disabled" :-D. Škoda jen, že každá řada má jen 6 dílů.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

It crowd

Skvělý britský humor

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hallo IT...

prvni sezona byla zjeveni. asi jako dnesni TBBT. druha byla stejne dobra, presne jak to v UK umeji. posunou to jinam, ale udrzi to vtip a uroven. rozhodne patri mezi ty sitcomy, ktere by mel fanousek alespon jednou shlednout.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

IT crowd

První série mě naprosto učarovala. Super humor, který byl pro mě naprosto nový a originální. Herci výborně vybraní, především Moss. Ve druhé sérii se však sem tam objevily díly slabší, které mě nijak nezaujaly.
Ve třetí jsem viděla novou vlnu, která ale rázem zmizela a čtvrtá mi už přišla k uzoufání trapná.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Team, team, team, team, team

IT crowd je jeden z mých nejoblíbenějších sitcomů. Postavy jsou naprosto dokonale vymyšlené. Roy který naprosto kašle na svou práci, Moss který je společensky naprosto mimo a Jen která šéfuje IT oddělení ale o počítačích neví naprosto nic, dokonce ani neví co znamená zkratka IT :) A pak je tu Richmond, vášnivý fanoušek Cradle of filt, můj oblíbenec protože já sama jsem je jeden čas poslouchala :)
IT Crowd rozhodně stojí za shlédnutí a ani nemusíte být programátor aby jste seriál pochopili a zasmáli se u něj.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

IT

Škoda, že sa seriál viac nedržal IT narážok, ako tomu bolo zo začiatku (skúsili ste vypnúť-zapnúť po čase omrzí). Väčšina častí tak produkuje len obyčajný sitcomový humor, síce trochu odlišný od toho amerického, no nedá sa povedať, že je lepší. Dvaja podivíni a ich šéfka, dosť jednoduchý nápad, z ktorého sa toho veľa vyťažiť nedá. Pár vtípkov dobrých, inak priemer.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

boží...

Naprosto geniální seriál, který nemá chybu, dokázala bych se na něho dívat pořád, prostě boží! Skvěle vymyšlený, vtipný a chytlavý.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

ITC

začala som to pozerať keď som bola "násť" ročná, nebavilo ma to. druhú šancu som tomu dala pred časom, keď sa pomerne rýchlo vzďaľujem od "násť" ročnej a pomerne pomaly sa blížim k tretiemu krížiku. povedala som si rokmi sa vkus mení a už viackrát som sa o tom presvedčila. ale buď som na pochopenie It Crowd ešte stále príliš mladá alebo príliš stará. alebo jednoduho to nie je seriál pre mna, zabavila ma dokopy jedna jediná scénka.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ajťáci..

Do minulého školního roku jsem o Ajťácích nevěděla, dokud nám učitel na ICT nepustil nějaké díly. Hned mě to zaujalo jelikož náměty jsou vtipné a opravu tedy pobaví. Nevím co více k tomu napsat. Asi jen to, že doporučuji abyste se na to koukli. Třeba vás to také zaujme. :)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Made in Britain!

bezvadný humor, bezvadné obsazení. Jsem Ajťák a bohužel někdy potkám lidi jako je Jen. Standardně se taktéž ptám zkoušeli jste to vypnout a zapnout! Ale nejvíce mě dorazila hláška: Jaký operační systém používáte? Vistu! Všichni zemřeme!!! Nemůžu dát jinak než 100%. Viděl jsem všechny díly nejméně 20x a stále se bavim. Škoda jen, že jich je tak málo.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

IT...

IT je fajn seriál. Myslela jsem si, že mě seriál zaměřený na IT nebude bavit, ale mýlila jsem se. Taky jsem se bála toho že jeto britský seriál a jejich humor fakt nemusím. Partička dvou ajťáků a holky která nemá o IT ani páru je bezkonkurenční. Díly na sebe nemají nějakou vážnou souvislost, takže pokud se chcete zasmát určtě doporučuji.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí