plakát seriálu

Dům loutek

(Dollhouse)

Názory uživatelů

Dollhouse

Prvních pár dílů bylo slabších (možné ne první, ale tak 2.-5. díl nebylo opravdu o co stát). Měl jsem opravdu co dělat, abych seriál nepustil k vodě. Částečně na tom měl podíl trochu slabší děj, ale i představitelka hlavní role, která mě nijak zvlášť nezaujala (ani herecky, ani vzhledem). No ale pak se to začalo rozjíždět a konec první sezóny jakož i celá sezóna druhá byly pěkně nadupaný. Další pozitivum je, že seriál skončil dokud měl tvůrce a scénáristi kde brát a neutopil se v natohavání jako některé jiné populární seriály, které vydaly na 2x více sezón s 2x více díly, kde ale kvalita silně upadala. Jediné, co bych vytknul 2. sérii jsou nelogičnosti, která vyplývá z různých dějových zvratů a jednání postav. Suma sumárum velmi hezkých 70%. A nedejte se odradit prvními díly, věřte Whedonovi, že to pak pořádně rozjede.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Dům loutek

Tímto seriálem Joss Whedon jen potvrdil že patří k nejlepším seriálovým tvůrcům současnosti, první epizody jsou sice slabší ale i tak dost dobré ale potom co přijde v druhé půlce první řady musím jednoznačně říct že Dollhouse je jednoduše skvělá záležitost! Dokonale napsané postavy patří jen k jednomu z kladů seriálu. Eliza Dushku odvádí velice slušný výkon a ostatní jí dokonale doplňují a někdy i překonávají což ale není její chyba, spíše je to záměr v některých chvílích dát více prostoru vedlejším postavám což jistě není na škodu. Joss Whedon opět vytvořil kompaktní a strhující svět ve kterém má vše svůj důvod což se naplno ukáže až v druhé sérii, i když i ta má trochu slabší začátek což je jistě škoda.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Další kousek z továrny Whedona, s pomocí Dushku.

Jak já byla nadšená, že génius Whedon, můj nejoblíbenější tvůrce, spojil síly s Elizou Dushku, mojí nejoblíbenější herečkou a vytvořili spolu nadčasové, akční, sci-ffi Dollhouse.
Foxy, ty vrahu!!

První série je v první polovině nahlédnutí do akcí loutek, pomalé probouzení Echo, vedlejší linka s agentem Ballardem. Ty akce, na které jsou loutky vysílané jsou fakt peckové, především, když si Echo pronajmul ten sadistický zabiják.
V druhé polovině mi to docela i chybělo, ale muselo se to pohnout dál, protože bylo třeba udržet latku a napětí.
Musím do nebe vychválit fantastický výkon Elizy Dushku, která zahrála naprosto dokonale původní já Echo, několik jiných osobností, nebo Echo, která si od svým osobností bere to nejlepší a může je měnit podle libosti. Každá byla jiná, všechny byly přesvědčivé.

Druhá série se skoro vůbec nezastavuje, jede na plné obrátky, čím dál tím víc je divák napjatý, kdo je ten, co tahá za nitky. I když Fox neustále kecal a nechtěl seriál prodložit, tak měl smůlu, protože finále bylo vydařené, překvapivé a nebylo vůbec poznat, že se tam všechno cpalo na poslední chvíli, včetně vývojů postav.

Je sice hezké, že si Dollhouse pamatuji jako unikátní seriál, ale i tak si zasloužil min. aspon 4 série, protože bylo pořád co vymýšlet, pořád bylo s čím pracovat a i když byl využit potenciál seriálu, tak se z toho dalo ještě vyždímat hodně.


Krom Mellie a Sierry se mi líbily snad všechny postavy. Prvořadně Echo, Whiskey, Topher, Paul, Adelle. Z vedlejší senátor Perrin a Bennett.

Kdo má rád tvorbu Whedona, určitě nebude zklamaný, nechybí tam jeho humor, ani jeho styl. A myslím, že i jiní si tu přijdou na své, pokud jim tento žánr sedne.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

She can be anyone. Except herself

Meno Joss Whedon v seriálovom ale aj vo filmovom svete veľa znamená a je jasnou zárukou kvality. Človek sa nemusí báť, že bude sklamaný či nespokojný. Dostane všetko čo treba na plnohodnotný a kvalitný seriálový zážitok.

Inak tomu nebolo ani pri Dollhouse. Seriály s originálnou, jedinečnou myšlienkou a zápletkou. Zápletkou, ktorá môže byť tak trochu aj kontroverzná. Máme tu ľudí „bábiky“ a tie vám naprogramujú podľa vašich predstáv a môžete si s nimi robiť čo sa vám len zachce. Však oni si to potom aj tak nebudú pamätať. Lenže samotný dej či zápletka sa netočia len okolo toho. A tak postupne do tejto rovnice pribúda mnoho premenných, ktoré tak začínajú vytvárať jednu veľkú dokonalú premyslenú a prešpikovanú zápletku. Každý jeden jej kúsok dáva zmysel a presne zapadá na svoje miesto. Všetko bolo do detailu premyslené a rozvedené do dokonalosti. Zvraty, odhalenia sa striedajú jeden za druhým. Nútia vás zamyslieť sa kto je vlastne v tom celom bábikou a kto ťahá za nitky. Seriál má v sebe správnu dávku romantiky, komédie, sci-fi, akcie či napätia. To všetko spolu vytvára zmes, ktorá funguje na výbornú. Samotné misie nepôsobia nijak zvláštne. Ide skôr o jednoduché a samostatné príbehy, ktoré sú jemným a nenásilným spôsobom prepájané s hlavným príbehom. Spočiatku má seriál trochu pomalší rozbeh, ale tak ako začne pribúdať premenných či menších a vedľajších dejových liniek, tak seriál začne naberať na obrátkach a toto tempo už nepustí až do poslednej časti. Seriál skončil na svojom vrchole a jeho potenciál bol rozvinutý do neuveriteľných rozmerov. Záver bol dokonalý. Taký ako aj mal byť.

Postavy sa spočiatku môžu zdať ploché a nevýrazne. Ale netreba dávať na prvý dojem. Oni v skutočnosti pôsobia úplne ale úplne opačne. Nik nie je obyčajný a nemá jednoduchý charakter. Veď už len tým čím sú, sa v nich mieša mnoho osobností (často krát odlišných a protichodných). Herecké obsadenie je veľmi príjemné a každý z nich na svoju postavu sedí. Postavu s každou jej stránkou, novou osobnosťou vedia stvárniť na výbornú. Každému novému obtlačku tak dávajú život. A platí to pre všetkých.

Dollhouse je výnimočný a kvalitným seriálovým počinom. So zaujímavou a originálnou zápletkou, príjemnými postavami. Svoj potenciál rozvíja naplno. Končí na svojom vrchole, tak nehrozí žiadne zbytočné naťahovanie. Treba ho už len skúsiť a zistiť, že je tomu tak.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Což takhle si někoho naprogramovat..

..třeba bych rád, blondýnku 90-60-90, inteligentní s posedlostí zeleným čajem a PC hrami. Mohla by mít poruchu auta, před mým domem, asi tak ve 4 odpoledne. Třeba zítra? Šlo by to? Děkuji.

Dollhouse vše zařídí. Najdeme, naprogramujeme lidi, události, cokoliv.

Tedy alespoň do doby, než se naprogramovaní lidé (loutky, či "panenky na hraní") začnou probouzet. Pravděpodobně následkem neustálého přepisování paměti a osobností.

Rozhodně docela originální nápad. Whedon ostatně už takové mívá. Provedení též není co vytknout (i když logika mi místy maličko skřípala, ale to je tak nějak normální).

Pokud měl seriál nějakou vadu, tak je to předčasné ukončení a zhutnění asi tak 2 řad seriálu do jedné. Pozitivní je, že sme se byť zkratkovitě dozvěděli aspoň jak to dopadlo.

Hádám, že Joss Whedon po FireFly a Dollhouse asi FOX opravdu rád nemá. Nu já je taky nemam rád.

V případě, že patříte mezi fanoušky lehké sci-fi, programování lidí, dobrého scénáře a hezkých hereček, je to dobrá volba.

Hodnocení reflektuje spíše to, že byl seriál poněkud poškozený nutným zhutněním událostí do pár dílů, než kvalitu seriálu jako takovou. Příběh je to 100%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dollhouse

Lidské loutky? No, tak tomu říkám originální nápad. Podařilo se i hlavní obsazení postav, což se ne vždy povede. Eliz Dushku v roli Echo si vedla slibně, líbilo se mi, že ji neudělali dokonalou. Přestože byla nejslibnější loutka v domu přeci jen někdy potřebovala menší výpomoc. I loutky by měli mít své chyby. Jediné co bych vytkla tomuto seriálu je smrt Paula Ballarda. Přežít usmažení mozku způsobené loutkou (Alfou), která má v hlavě spoustu osobností a nakonec skončit s prostřelenou hlavou??? Takové práce aby zůstal naživu a nakonec tak jednoduchá smrt. Jinak seriál hodnotím dost pozitivně a doporučuji ho všem. 90% je zasloužené hodnocení.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hello, Echo. How are you feeling?

Úžasný seriál, s ještě úžasnějším nápadem. Sice některými prvky mi trochu připomínal Dark Angel (organizace na výrobu pseudolidí, postapokalyptický svět, kickass hrdinka atd.), ale to vůbec nevadí, jelikož i ten mám hrozně ráda.

Asi jako jedna z mála se mi ale víc líbila první řada. Uznávám, že druhá měla mnohem víc akce, děje atd., jenže mně se v tomto seriálu právě nejvíc líbily ty obyčejné epizody z první série, kdy Echo šla na nějaký úkol :) Celý ten koncept se mi tak nějak líbil. A pak taky má oblíbená scéna:
"Hello, Echo. How are you feeling?"
"Did I fall aleep?"
"For a little while."
"Shall I go now?"
"If you like."
Tu scénu jsem vyloženě pokaždé žrala :D Což možná bude i zapříčiněno tím, že mojí nejoblíbenější postavou byl rozhodně Topher. Asi to bude tím, že mám slabost pro všechny tady ty roztomile rozjařené génius/geek/trochu-blázen typy kluků v seriálech :D Pocta samozřejmě i jeho hereckému představiteli, který ho dokázal tak dokonale zahrát :)

Čímž bych taky ještě chtěla zmínit obdivuhodně herectví všech těch, co hráli loutky - v tomhle seriálu bylo opravdu vidět, jak jsou ti herci talentovaní :) Samozřejmě Eliza je kapitola sama o sobě, ale třeba Enver Gjokaj mě fakt oslnil, neboť jeho "postavy" byly dost rozmanité a každou zahrál s naprostou noblesou - zvlášť nápodoba Tophera byla takřka dokonalá.
Obecně obsazení celého seriálu bylo velmi dobré. Krom Elizy, Amy a pár menších výjimek, jsem neznala téměř žádného herce, co tu hrál, a fakt jsem byla velmi příjemně překvapena.

Přestože, jak jsem řekla, že se mi líbil víc ten běžný koncept epizody, rozhodně oceňuji i postupně gradovaný děj celého seriálu. Finále bylo velmi velmi dobré, i když z části dost smutné :(

P.S. Felicia je takový pěkný fantom seriálů, co sleduji nebo jsem sledovala :D Nikdy nevím, že tam má být, a najednou se tam objeví :D Už se mi to stalo asi u 4 seriálů :D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Echo a dům loutek

Zajímavý seriál se spoustou výborných nápadů a myšlenek. Postupem času jsem si zamiloval nejen postavy, ale i herce. Mezi mé oblíbené postavy patřil Topher, Sierra a Victor a co se herců týče, tak plus získala hlavně dvojice Fran Kranz a Amy Acker. Potěšil mě taky návrat Firefly dvojice Summer Glau a Alan Tudyk. Ve druhé sérii opravdu není radno ztrácet přehled, protože gradace v závěru je obrovská. A bonbónek, který dostala v podobě Epitafu dvě, tak po takovém by toužil každý končící seriál.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Eliza Dushku je nejen krásná, ale i talentovaná herečka ve velice dobrém seriálu

1.serie - 90%
Rozjezd seriálu byl poněkud pomalejší, a to i přes zajímavý děj jednotlivých úkolů. Dollhouse si pěkně buduje amtosféru a Eliza Dushku tu hraje svoji roli probouzející se loutky opravdu přesvědčivě.

2.serie - 90%
Stejně jako u serie 1., i tady byl poněkud pomalejší rozjezd, ale 2.polovina této řady byla naprosto perfektní. Je o dost temnější než ta první, má rychlé tempo, a navíc vysvětlila vše potřebné a zakončila děj seriálu (i když bohužel napůl smutně a napůl dobře).

Dollhouse byl rozhodně zajímavý seriál, na kterém Joss Whedon udělal hodně dobré práce. I když konec seriálu nebyl úplně šťastný (nemyslím po scénáristické, nýbrž po příběhové stránce), byl rozhodně zajímavý. I když stanice FOX seriálu docela podkopávala nohy, tak se nakonec podařilo projekt o jednom Domu Loutek úspěšně dovést do konce.

90 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Zajímavý začátek

Včera sem při sledování Sarah Conor CHronicles si všimnul upoutávky na dollhouse, takže sem nelenil a začal se zajímat o čem to je a dneska už sem viděl 2.díl. Zaujalo mě to a sem zvědav na další díly.

Po shlédnutí 6.epizody sem jen koukal a nestačil se divit jaký směr nabírá seriál. Především se v něm skrývá více než se na první pohled zdá. Odkaz "ALFY" se dere na povrch a jistojistě zamotá děj nejedné epizody.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Did I fall asleep?

Pro Elizu Dushku mám velkou slabost, takže hned po prvním zmínce o seriálu jsem byl natěšen. Po zkouknutí okouzlen. Joss prostě nezklamal a o to více mě mrzí, že televize FOX neviděla ten úžasný potenciál, co Dollhouse měl.

Nejraději jsem měl jednoznačně Echo, líbilo se mi na ní snad všechno a ve druhé (podle mě lepší) sérii byla úžasná. Dollhouse je prostě seriál, který si vždy vychutnám.

A vždy jsem miloval: "Did I fall asleep?" - "For a little while." - "Shall I go now?" - "If you like."

Plus mě potěšila znělka a ne ty dnešní .. (ani nevim jak to nazvat)

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dollhouse

Joss Whedon je podle mého jeden z nejlepších seriálových tvůrců, takže jsem se na Dollhouse těšila. Po shlédnutí zatím odvysílaných epizod musím říct, že jsem nebyla zklamána.

Zápletky epizod jsou zajímavé a napínavé. Herci zvládají svou práci dobře, i když mi nejspíš bude nějaký čas trvat než si odvyknu vidět Tahmot Peniketta jako Hela z BSG.

Seriál sám o sobě je originální a překvapení tam taky nechybí. Dollhouse má zatím dobře vykročeno. Z novinek zatím můj favorit.

PS: Pevně doufám, že Dollhouse neskončí jako jiný Jossův seriál Firefly, který taky běžel na FOX.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

A zase budu za hloupého rýpala,

ale prostě se to nedá. Seriál mi připomíná něco, co jsem v různých obměnách již viděl. Je super, jakým způsobem dokáže Eliza Dushku zahrát opravdu různé charaktery, ale je to asi tak to jediné, co mě opravdu dokázalo zaujmout. A tady se musím zastavit. Původně jsem psal něco jiného, ale první sérii jsem nakonec dokázal dokoukat. A zklamání opadlo. Z toho plyne poučení, abych příště nesoudil dříve, než po shlédnutí alespoň poloviny série. A ono to opravdu něco do sebe má. Není to pro mě top seriál, ale jako oddechovka to celkem ujde. Nápad se změnama osobnosti v jedné hlavě mi zase tak super inovativní nepřijde, ale díky tomu jak se vše rozjede, jsem nakonec spokojený byl.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Prostě typicky Whedonovské...

"Did I fall asleep?" - "For a little while." - "Shall I go now?" - "If you like."


Mám rád Whedona... Jeho tvorby jsou nezapomenutelné a to včetně Dollhouse. Už samotná Eliza Dushku (nezapomenutelá přemožitelka z Buffy) a její výborný herecký výkon.
To napětí a skvělé propracování... Skvělý nápad za mě 100%

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dokonalá lahůdka od Josse

Tenhle seriál je na mém žebříčku opravdu vysoko.
1. série - pomalejší rozjezd, spíše se buduje atmosféra, na které se pak dá stavět. Ale i tak byly jednotlivé úkoly loutek vskutku zajímavé. Eliza ztvárnila Echo perfektně.
2. série - nabrala rychlejší tempo, oproti 1. sérii o dost akčnější a temnější, což je přesně podle mého gusta. Ani finále nezklamalo, ač jsem doufala v hodně odlišný konec. I pár slz se našlo.

Byl a je to zajímavý seriál, už jen ten nápad s živoucími loutkami je geniální. Joss Whedon opět dokazuje, že hýří brilantními nápady.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ve váze jsou tři kytky. Jedna z nich je zelená(žlutá)...

Všechno na tomto seriálu mi naprosto sedlo. Ať už je to scénář nebo celý příběh. Všechno má hlavu a patu (až na některé vyjímky). Řekla bych, že tento seriál je vypracovaný do detailů. Nechci tu psát spoilery, ale každý kdo zná, ví, že v každém díle je kousek k odhalení jisté věci spojené s Echo. Ať už je to jen obyčejná věta nebo obrázek... No, kdo znáte, chápete :-)

Seriálu nemůžu nic vytknout. Skvělé obsazení (jediný, kdo i tam vadí je Dominick...), skvělý děj, skvělý scénář i detaily.

Plus, v seriálu je hlavní postavou Eliza Dushku a ve vedlejší roli se tu objeví i Summer Glau. To je pro mě 100% pozvánka před televizi :-)

Takže rozhodně tomuto seriálu dávám plných 100%, které si bezvýhradně zaslouží :-)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Další lahůdka od seriálového génia

Myslím, že je to další z Jossových klenotů (a pokud by ho FOX nedonutil předělat pilot, mohlo být všechno ještě mnohem lepší). Eliza je prostě úžasná, ale popravdě mojí nejoblíbenější postavou je Adelle DeWitt. Její britský přízvuk je pro danou roli prostě ideální, ale i další postavy jsou skvělé, ať už Topher, Vicor, Ballard, Boyd, Saunders a v neposlední řadě Alpha...snad jen Siera mi moc nesedla. Všechny postavy ještě v mnohém vylepší příchod Summer Glau (tuhle holku prostě můžu:)).
Je tu sice pár dílů, které jsou tak nějak o ničem, ale jak už je u Josse klasika, i v těchto
"vyplňovačkách" se najde něco důležitého.
Velmi mě taky zaujalo zapojení postapokalyptického scénáře v obou epitafech (a tím příchod nových výborných postav v čele s Feliciou).
Hodnocení 90%- super seriál, ale v porovnání s ostatní Whedonovou tvorbou tomu malilinko chybí.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dollhouse

I přes skutečnost, že je mi tvorba Josse Whedona velmi blízká, seriál jsem dlouho odkládala. Popravdě ani nevím proč. Obě série jsem totiž zhltla téměř na posezení během pár nocí. Seriálu nahrává i to, že díky "loutkám" se nemusí striktně držet dějových linek. Ano, jsou zde hlavní i vedlejší dějové linky, aby měl seriál nějakou konstrukci a ano, samy o sobě jsou skvělé. Ale právě to, že jednou loutka může představovat studenta, podruhé zas zabijáka, vyjednavače či agenta, je velmi příjemné osvěžení seriálu, které podle mě může udržet diváka i přes to, že by ho některá z těch hlavních/vedlejších linek příliš nebavila. Jinými slovy, dobrá práce, Jossi!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dollhouse

Whedon rocks! :) Dollhouse je další skvělé dílko tohoto skvělého režiséra, který fanoušky nikdy nezklame (v živé paměti mám 'Dream On' díl Glee, který režíroval). Mě seriál zaujal hned od první episody a nadšení mi vydrželo až do posledí episody řady druhé. Druhá série je ještě lepší než první a závěrečný díl je skvělý. A alespoň se zde využilo téma, které se neobjevuje na obrazovkách každý rok v různých podobách, takže Dollhouse můžete považovat za takovou svěží spršku. Doporučuju.

90 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

zklamání? určitě ne!

Začátek byl, uznávám, mírně rozpačitý, ale co epizoda, to pokrok a zlepšení. Epizody navíc nejsou monotematické ani po scénaristické, ani po režisérské stránce - místy se v tomto ohledu neubráním srovnání s úžasným Farscape.

Seriál získává na síle, a je velká škoda mu nevěnovat pozornost.

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Super

nemůžu říct (ani napsat), že bych byla spokojená se všemi epizodami, ale seriál se mi moc líbil a už se těším na 2. sérii. Joss Whedon ukázal, že jeho fantazie stále žije a už se nevrací k tématu přemožitelky Buffy. Závěr 1. série se mi sice moc nezamlouval, ale nechám se překvapit novými díly.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Skvělý potenciál

Tak tohle mělo opravdový potenciál,pominu-li otřesný český dabing,se kterým stojí celý Dollhouse tak za dvě hvězdičky. Jednu dobu jsem Dollhouse stahovala a stahovala a věnovala mu veškerý volný čas,protože se konečně objevil originální a zajímavý seriál v čele s mou oblíbenou Elizou.Některé díly jsou slabší,jiné zase brilantní,ale časem to šlo tak trochu do kopru,no.Ta druhá série šla zkrátka nějak mimo mě.Ale nevadí,pořád má něco do sebe a musím říct,že mě hrozně bavilo sledovat Echo a její rozmanité úkoly..

70 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Brilantní

Skvělý seriál, který má sice slabší rozjezd, avšak o to lepší průběh a naprosto brutální závěr první sezóny. A to nemluvím o nevysílaném 13. díle, který mi doslova vyrazil dech.
Všem milovníkům jemného sci-fi, mysteriózna a lehké detektivní tématiky musím jen doporučit. Nenechte se ovšem odradit prvními díly serie. Od 6. dílu totiž začne ten pořádný nářez.

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

For a little while.

1. série - 90% - Další žánr pod nadvládou seriálového krále. Jedna budova, nespočet misí a neodvratné poznání, že svět agentů, klientů nebo špionů ještě nikdy nebyl takhle úžasný a tajemný. Nejvíc samozřejmě učaruje mytologická linka osudů loutek, Ballardova pátrání nebo aury samotného Alphy, ale Whedon překvapuje hlavně tím, že i převážně epizodické missions of the week jsou žánrovými všehochutěmi a napětím zaostávají jen o chlup. Díky záchraně druhé série tak budoucnost zůstala ještě otevřenější.

2. série - 100% - Kdo ztratil pozornost byť jen na pár minut, ztratil se v Podkroví. Kdo boj s Rossumem vzdal úplně, ten udělal chybu přímo neodpustitelnou. Whedon, Minear a spol. dobojovali bitvu se sledovaností na úplném vrcholu a potenciál rozvedli tak velkolepě, jak snad ani nejvěrnější fanouškovská základna nedoufala. Ani nevím, co vyzdvihnout dřív. Jestli dokonalé výkony herců, lehkost, s jakou se jednotlivé mise proplétají s hlavním příběhem nebo smrtící gradaci, která provází závěrečné tři epizody. Nejhlubší dojmy samozřejmě zanechává finální Epitaph Two. Tolik překvapení, dojetí a nesmrtelnosti vyprávění snad ani na první zhlédnutí nelze pojmout. Událost sezóny je tedy za námi a nejchytřejší seriál svého období se loučí. A my můžeme usnout. Třeba znovu na tu malou chvíli, která trvala krásných šestadvacet epizod.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Did I fall asleep?? :)

Úžasný a originální nápad Joss Whedon nesklamal. Eliza Dushk u je úžasná herečka například v seriálu Buffy the vampire slayer a Angel stvárnila roli Faith... Seriál měl sice pomalejší rozjezd ale od poloviny první série se rozjel bylo tam víc akce. Proste není co vytknout je to úžasný seriál ale zasloužil by si více dílu :3..

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dollhouse

Můžu říct, že Dollhouse je velice dobře zpracovaný seriál s poctou na RUR. Eliza Dushku je velice krásná herečka a v seriálu měla výbornou roli či role. Opravdu mě překvapilo ukončení seriálu v nejlepším, ale filmaři to zahráli dobře a ukončili seriál s grácií. Velice pěkné, i když možná jsem zaujatý.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prvni dily

Prozatim jsem z tohohle serilau skousnul prvni 3 dily vcetne neodvysilaneho pilotniho dilu ktery mel byt udajne prepracovan podle pozadavku studia jak hlasaly titulky. Takze po prvnich dvou ofiko dilech jsem celkem dobre naladen k dalsimu sledovani. Souhlasim s Martin297 ze Alfa (samec :_D) bude asi ustredni postavou kolem ktere se bude tocit dej nejedne epizody, ale nez me ukamenujete tak je to muj nazor poshlednuti 2/3 epizod ;_). Samozrejme ze nejustrednejsi a nejhlavnejsi postava je Echo. Tot odeme prozatim vse :_)

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dollhouse

Seriál byl skvělý hlavně díky neotřelému námětu. Člověk se kolikrát zasnil, jaké by to bylo, kdyby ta technologie opravdu existovala. Postavy jsem měla ráda a líbilo se mi, že nebyly černobílé, ale opravdu lidské, se všemi chybami. Oceňuji, že závěrečné odhalení bylo skutečně nečekané.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zajímavé

Zaujal mne námět. Takže nebylo co řešit a šla jsem do toho. Akorát mi ze začátku neseděla Eliza Dushku, ale našla jsem si k ní cestu. Neodradil mě ani pomalejší rozjezd.

70 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Doll House

Spojenie Jossa Whedona a Elizy Dushku pre mňa asi nemôže dopadnúť zle. Seriál bol iný zaujímavý a napínavý jedinou chybou bolo že mal iba 2 série.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí