plakát seriálu

Gotham

(Gotham)

Názory uživatelů

The good. The evil. The beginning.

Svet Batmana je známy asi každému. Každý videl aspoň jeden film (kto nie hanba mu). Seriál tak patril asi medzi najočakávanejšie novinky tejto sezóny. A čakanie sa určite oplatilo.

Gotham ponúka pohľad na to ako to vlastne všetko začalo. Dej sa odohráva akoby vo viacerých dejových líniách, ktoré sa navzájom v istých momentoch prelínajú a ovplyvňujú. V jednej môžeme sledovať počiatky práce Jima Gordona, jeho boj so zločinom ale aj s skorumpovanou políciou. V tej ďalšej máme možnosť nahliadnuť na začiatky neslávnych záporákov, kde je určite sa na čo pozerať. A nezabudlo sa ani na samotného Brucea Wayna (aj keď jeho príbeh asi nehrá ešte takú rolu ako bude neskôr). Už od začiatku ma Gotham čo ponúknuť. Či už je to dokonalé vystavaný príbeh, atmosféra (z ktorej občas behajú zimomriavky a ktorá je po celý čas ponurá, depresívna, temná), hudba (ktorá to perfektne podtrhuje), samotné postavy. Dej nestojí ani chvíľu na mieste, stále smeruje vpred (veď nám má toho toľko povedať). Nuda v Gothame určite nehrozí. Seriál svojho potenciálu využíva naplno a nič nenecháva na náhodu. Všetko má svoje miesto a nič nie je zadarmo a všetko nie čo stojí (na čo postupne prídu všetci).

Gotham ponúka aj zaujímavé množstvo postáv. Vidíme zrod mnohých slávnych postáv (či už tých dobrých alebo tých zlých). Každá z nich vás svojím spôsobom uhranie a vy budete s plným záujmov sledovať ich zrod a vývoj. Postáv v seriály nie je málo, no aj napriek tomu každá z nich má svoj priestor, na ktorom vám povie svoj príbeh. Niektoré ho majú väčší, iné len o trochu menši (ale aj tak si s ním dokážu poradiť). Niektorým budete fandiť, iné budete zase preklínať.

Gotham má určite ešte čo ponúknuť a posunúť sa tak ešte ďalej ako je. Určite patrí medzi tie vydarenejšie a najlepšie novinky tejto sezóny. Pre fanúšikov DC univerza a samotného Batmana asi aj menšia povinnosť. Ale skúsiť môže aj človek neznalý tomuto svetu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Přesně, jak má být...

Tak tenhle seriál mě nadchl za poslední dobu opravdu hodně. Jelikož jsem velký fanda všech Batmanů, i když ty poslední tři s Christianem Balem, mě docela zklamaly, tak musím říct, že tento seriál ztvárnil Gotham, přesně, jak má být. Temné, zkorumpované město.
Batmani byli o malém klukovi, kterému zavraždili rodiče, a když vyroste v muže, rozhodne se chránit Gotham v převleku netopýra a přitom mu pomáhá detektiv GCPD James Gordon.
Seriál to pojal právě z té druhé strany a popisuje začátky mladého Jamese Gordona u Gothamské policie. Jeho prvním případem se stává vražda Thomase a Marty Wayneových. Uvidíme malého 8-letého Bruce, který osiřel, a mladého Jamese, který slibuje, že najde vraha jeho rodičů. Při svém hledání pravdy, ale zjišťuje, že Gotham je zkažené, zkorumpované město, plné intrik a lží, které zasahují právě i do řad Gothamské policie. Zrodí se známé postavy jako mladá Selina Kyle (Catwoman), Oswald Cobblepot (Tučňák), Edward Nygma (hádankář) Don Carmine Falcone (vůdce podsvětí) a mnoho dalších.
Je to seriál o "o zrození legendy Batmana a všech jeho padouchů".

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Rise of the villains

Dlouho jsem váhala, jestli se mám do Gothamu vůbec pustit. Zklamal mě Arrow, zklamal mě Flash a zklamali mě i Agenti, takže jsem neměla zrovna dvakrát velkou chuť se pouště do dalších komiksových adaptací.. Zvědavost u mě ale nakonec zvítězila. Abych byla upřímná, o Batmanovi toho zase tolik moc nevím, viděla jsem sice pár filmů ale o komiks jako takový jsem se nikdy nezajímala, protože pro mě je to tak moc ikonický hrdina, že mě prostě jakýkoli zájem o něho už dávno omrzel. S příchodem Gothamu jsem si ale řekla, že bych se o Bruci Waynovi mohla prostřednictvím tohoto seriálu něco dozvědět. Navíc fakt, že je to vlastně komiksová adaptace, která se konečně nezaměřuje na superhrdiny ale na superpadouchy, byla přeci jenom více než lákavá, a tak jsem se do Gothamu po měsících rozmýšlení s chutí dala.

Čeho jsem se už předem obávala, byla hlavní role Bena Mckenzieho. To herce si pamatuji ještě jako mladíka z OC a vážně jsem mu moc nevěřila v tom, že by dokázal vystihnou charisma detektiva Gordona. Spletla jsem se. Charisma na kameru prodává více než dobře a hned po prvních minutách mi jak on, tak i jeho role sedla, až jsem se tomu sama divila, protože tyhle typické klaďase moc nemusím. Jeho parťák mi k srdci přirostl sice až po pár dílech, ale o to možná víc. Malý Bruce byl taky fajn, málokdy se podaří do dětské role vybrat takhle sympatického herce.

S čím ale nastal menší problém, byli samotní padouši. Kdo je totiž komiksem nebo filmy absolutně nepolíbený, většina z nich mu bude připadat jako naprosto šílené kreatury. Mně stačil ze začátku jenom pohled na Fish, protože ta herečka afektovaně snad i mrkala. Osobně jsem předem znala jenom Catwoman a Tučňáka, ostatní záporáci, kteří se v seriálu objevili, pro mě byli většinou úplně neznámí. Když se ale podívám z širší perspektivy, cast se nemohl vydařit líp. Robin Lord Taylor se pro roli Tučňáka snad narodil (on mimochodem celý seriál téměř táhl, já osobně tenhle typ slizounů můžu a Tučňák si pro sebe ukradl snad každou scénu- i tu ve které nebyl), Cat byla také podařená a Riddlera jsem prostě milovala.

Gotham měl ze začátku velkou mezeru v tom, že scénáristé snad sami nevěděli, co vlastně tvoří hlavní linku seriálu. Kvůli tomu byl Gotham ze začátku hodně epizodní, což mě osobně u seriálů dost vadí (záleží samozřejmě na situaci). Jak už jsem psala, hodně padouchů mi nic neříkalo, a proto na mě většina dílů s nimi (hlavně ty začáteční) působily hodně na efekt.

Někdy sedmý díl ale naštěstí přišel zlom a já dostala Gotham, který jsem očekávala. Děj byl víc zaměřený na hlavní mafiánskou linku, která mě bavila a při které docházelo konečně alespoň k minimálnímu rozvoji postav. Pár dalších slabších dílů sice v první sérii bylo, ale ty dobré to vcelku zachraňovaly, stejně má ale Gotham v tomhle ohledu co dohánět.

Klady a zápory se v seriálu docela hezky vyrovnávají, takže Gotham rozhodně není nejlepší komiksový seriál. To vůbec ne. Docela se bojím, že mezi průměrného Arrowa a Flashe hezky zapadá, což je škoda protože má větší potenciál. Má lepší atmosféru, lepší cast, lepší scénář. Ale na rozdíl od novějšího Flashe si ale Gotham zřejmě dokáže mojí pozornost udržet i do druh série a dokonce by mě i mrzelo, kdyby druhé byla poslední sérií tohoto kousku.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Důstojné zpracování

Škoda, že jsem neměl všechny ty komiksové seriály zrecenzované před dokoukáním Daredevila, v jehož stínu všechny ostatní nyní blednou. Nicméně Gotham úspěšně odvrátil pochybnosti, že bez hrdinů typu Batman a spol. se nebude na co dívat.

Opak je totiž pravdou. Sledovat začátky hrdinů, jejichž životy jsou postupně utvářeny a směřují k onomu zrození hrdiny, byly aspoň pro mě neskutečně zajímavé. Jen by se mi líbilo, kdyby někteří dostali více prostoru. Nastínění Jokera jako dítěte v jednom díle bylo skvělé, ale trestuhodně krátké.

Gotham možná nedosahuje takových silných příběhových kvalit, čím však uhodil hřebík na hlavičku je herecké obsazení. Zejména Oswald a jeho představitel pozvedli pro mě postavu Tučňáka na úplně jinou úroveň. Dlouho jsem pak nemohl identifikovat Gordona, až mi konečně scvaklo, že je z O.C. No Ben rozhodně vyrostl do krásy a postava Gordona mu sedí jak vyšitá. Taky si dovolím trochu rýpat, ale postava Fish je skvělá. Mě nenudila, neotravovala, naopak mi byla velmi sympatická.

Gotham zatím první sérii dokázal přežít díky dostatečně zajímavému univerzu a dobrým hereckým výkonům. Pro další série to ale podle mě nebude stačit. Gotham totiž musí přidat. Už v některých dílech první série začal nepříjemně drhnout a nudit. Sám jsem zvědav, co si tvůrci pro druhou sérii připraví.

Nicméně zatím Gotham Batmanovi ostudu nedělá a tvůrci stvořili další důstojnou věcičku do univerza Batman. Pro fanoušky povinnost, ti si klidně mohou přidat dvacet bodů k hodnocení, neb budou nadšeni.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Gotham

Ako skalný fanúšik komiksov a superhrdinov som sa na tento seriál neskutočne tešila. DC svet pre mňa vždy pôsobil temne, tajomne a mysteriózne za čo ho dodnes milujem.
Herecké obsadenie ma veľmi potešilo, dnes si už neviem predstaviť lepších hercov na isté pozície, napríklad taký Penguin. Robin podáva skutočne obdivuhodné stvárnenia tohto záporáka. Milo ma taktiež prekvapili herecké výkony detí, keďže ja patrím medzi ľudí, ktorí deti neobľubujú v seriáloch, no musím povedať, že tieto svoje postavy hrajú na úrovni. Dúfam, že si seriál zachová svoju temnú a vysokú úroveň a priblíži nám ešte kopu pôvodných príbehov.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dúfam v dlhú budúcnosť Gothamu

Seriály hodnotím po dvoch, troch epizódach len výnimočne, ale keď Gotham ma proste opantal. Mesto je vykreslené presne tak ako má vyzerať. Skorumpované, špinavé, drsné a temné. Herecké obsadenie (až na moje osobné dve výnimky - Alfred, Barbara) absolútne perfektné. Ohľadom Bena McKenzieho som bola skeptická lebo si ho pamätám len z O.C., ale stačilo mi pár minút a presvedčil ma. Harvey je tak správne čiernobiely, Penguin je riadny psychopat a Jada Pinkett Smith je ako Fish proste dokonalá. Aj malí herci sa držia.

Seriál je veľmi kvalitne spracovaný. Kamera, strih a celkové sfarbenie (sfarbenie myslím doslova, keďže všetky obrazy sú dodatočne digitálne upravované aby boli tmavšie) je takmer na filmovej úrovni. Každá epizóda navyše odhaľuje nové a nové útržky z príbehov jednotlivých postáv. Batmanovské univerzum je prakticky nekonečné a preto je tu tak veľa možností akými sa seriál môže uberať a stále bude mať dostatok materiálu aby vás nenudil. Gotham má potenciálne obrovské množstvo príbehov a postáv na ktoré sa dá len a len tešiť. Ostáva iba dúfať, že pre americké publikum to nebude príliš inteligentné, temné alebo ťažké na chápanie aby som o tento seriálik neprišla. Lebo by ma to mrzelo ako máloktoré zrušenie. Keďže boli zatiaľ odvysielané len 3 diely tak dávam 90 % ale ak sa kvalita udrží aj naďalej tak to bude zaslúžený plný počet...

Po celej prvej sérii sa nedá dať iné ako 100 %. Neviem sa dočkať druhej série.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Policie Gothamu...

Všechno už bylo napsáno.
Nemůžu jinak než psát v superlativech. Seriál mi padl do oka a vždycky když se zjeví nějaká budoucí známá entita, tak jsem úplně blažená. Výkony jsou vynikající a děj temný.
Postupně se mi velmi začaly líbit části s policií. Nemyslím hlavní hrdiny, ale ty nebohé uniformované policisty. Říkám si, co dožene někoho dát se k policii, kde je polovina lidí zkorumpovaná a spravedlnost neexistuje. Tito bezejmenní hrdinové se během seriálu nechájí střílet, bodat, spálit, mrazit, házet z okem a okousat zaživa. Čest jejich památce.
A taky to gothamské počasí. Na pohřeb vždycky prší...
Myslím, že se může dívat i člověk Batmanem netknutý, ale tolik si to neužije.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Počátek

I v batmanovských filmech jsme byli ve formě flashbacků informováni o minulosti Batmana. Ale nevěděli jsme, jak vznikli jeho úhlavní nepřátelé. Až do vzniku tohoto seriálu. Před tím, než si Bruce Wayne navlékl kostým Batmana to byl mladý kluk, který nechtěl nic jiného než pomstu. Avšak je velmi těžké se mstít ve městě, které je ovládané šílenými zločinci. V první sérii šlo hlavně o boj mezi rodinami, ale druhá série... To byl nářez. Sotva jeden šílenec zemře, okamžitě ho nahradí další A někdy se i někteří (zcela proti všem přírodním zákonům) vrátí nečekaně na scénu.Ve filmech jsme mohli vidět například Mr. Freeze , Dvě tváře, Jokera či Hádankáře. Ale tady... Tady jsou ještě tyto postavy v plenkách a teprve začínají se svým šíleným tažením. První série-80%
Druhá série-100% Třetí série-???%
Takže jak to tu vychází? 80%+100%=180% A 180:2série=90% Sto procent dám možná v průběhu 3.série. Šetřím si body. :D
Nejoblíbenější postava: Penguin
Omlouvám se Jime Gordone, ale toho psychopata mám radši. :D
EDIT: 9.4.2017
Panebože, to je blázinec! Já ten seriál žeru! A zvedám na 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Do you like riddles?

Mám podezření že Bruno Heller uzřel mé nejdivočejší sny, podle kterých vytvořil tento seriál. Gotham má absolutně všechno co od seriálů chci. Psychopaty, líbivé postavy, kriminalitu, napětí vysoké jako Wayne Tower, zvraty, vtipy, až přehnané množství zápletek a hlavně 100% zábavu u které se nikdy nenudíte.
Věřte mi nebo ne, ale tohle všechno Gotham má a já jsem tím unešen. Uznávám, seriál není zas tak dobrý a chápu že se leckomu nemusí líbit. Můj problém (nebo spíše výhoda) spočívá v tom že mám až příliš rád svět Batmana a to hlavně jeho padouchy (nejvíce Hádankáře) kvůli čemuž mám na Gotham mnohem lepší názor než bych normálně měl. I pro mě jsou v seriálu jisté negativní faktory ale i přesto Gotham zbožňuji. A to že se u žádné epizody nenudím, je vlastnost kterou jsem u žádného jiného seriálu nenalezl. Také ale vím že mé očekávání k událostem v Gothamu, je způsobeno hlavně mou láskou ke světu Batmana.
Nevím co bych si o Gothamu myslel neovlivněn. I tak by se mi asi líbil, jelikož se opravdu jedná o kvalitní seriál.
Musím totiž říct že ačkoliv je tento seriál klišé, je to úplně nejlepší klišé které se dá mezi seriály sehnat. Příběh je nasycen těmi nejlepšími a nejtajemnějšími zápletkami (což není jen můj názor) které by se dali vymyslet.

Mé Oblíbené Postavy: Edward Nygma, Oswald Cobblepot, Selina Kyleová, Ivy Pepper, Bruce Wayne
Má Oblíbená Série: 2.série
Mé Oblíbené Epizody: Into the Woods (nejlepší snímek jaký jsem kdy v životě viděl), Mommy's Little Monster, Prisoners, Spirit of the Goat, Azrael

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Batman

Výborný seriál.Já jsem fanoušek všemožných komiksů a především fanoušek superhrdinů.Supermana mám o něco radši,ale Batman mu šlape na záda.Tohle je výborné zpracování začátku Batmana a dalších skvělých postav.Teď momentálně beží už druhá řada a já jsem naprosto nadšený,že u toho můžu být.Začátek první série byl sice trošku slabší z toho důvodu,že byl v každém díle nějaký padouch nebo nějaká situace,která se většinou na konci dílu vyřešila,ale v průběhu se to začalo lepšit a lepšit.Závěr série byl výborný.Druhá řada už je o nějaký ten level výš.Přichází totiž na scénu výborný záporák Theo Galavan a lepší vývoj postav.Teď začala druhá půle série a jsem lehce zklamaný,protože Arkham a hlavní záporák není úplně podle mých představ,ale vynahradí mi to ostatní postavy.Jinak co se týče prostředí a nějaké té hudby,tak jsem celkem spokojený.A teď jsou na řadě mé oblíbené postavy.Velice jsem si oblíbil vývoj Tučňáka a také vývoj Edwarda Nygmy.Jinak samozřejmě mám rád Jima Gordona,Alfreda,překrásnou Leslie Thompkins a představitele dětských rolí mám také rád.Zatím velká spokojenost a doufám,že to bude jen a jen lepší. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Gotham

Tenhle seriál poměrně dlouho unikal mé pozornosti, ani nevím proč, jestli jsem si o něm nikde nepřečetl, nebo co, fakt nevím. Narazil jsem na něj poměrně nedávno a musím říct že je to jeden z těch seriálů, na které se díváte prakticky maratonem. Ponuré prostředí fiktivního amerického města Gotham, známého z komiksů DC o Batmanovi, povědomí zloduši, např Tučňák, Catwoman, Hádankář a další. Seriál, přibližující divákům začátky mladého policejního detektiva Jamese Gordona, je nicméně všeobecně oblíbenou komiksovou klasikou, zde ovšem pojatou z opačného konce, tedy zrození batmanovské legendy. Výsledných 90% je tedy více než adekvátním rozhodnutím.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Druhá série je mnohem lepší než první

První série mě věru moc nenadchla. Trpí totiž syndromem většiny spin-offů: tak moc se snaží vysvětlovat, že děj ztrácí na dramatičnosti. Dokoukal jsem ji jen proto, že je to Batman, že je to dobře řemlsně odvedené a že bylo občas docela zábavné sledovat, jak jednotlivé postovy vznikaly.
Nicméně druhá série jde s dramatičností dějě hodně nahoru a podařilo se jí mě dostat, do takového toho stavu, kdy se těším na další díl, abych se dozvěděl jak to bude dál. Super.
Když to tedy způměruju, je to dohromady slušná osmdesátka.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Moje krevní skupina

Hodnotím po zkouknutí první série. Pro mě to byla famózní jízda. Nečekal jsem, že mě začátky postav z Batmana budou až takhle bavit, ale byl jsem velmi mile překvapen. Jelikož jsem velký fanda světa Batmana ( hry, filmy ) proto dávám nemilosrdných 100%. Pokud nepatříte mezi fans, pak to bude tak 20% dolů. Doufám, že seriál udrží " šťávu " i ve druhé sérii.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vynikající

Gotham je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů současnosti. Nemůžu si pomoct, ale každá další série je lepší a lepší. Na můj vkus byla trochu horší série první, hlavně na začátku, ale po pár dílech se Gotham rozjel a svoje tempo nezastavil dodnes.
Vynikající herecké výkony záporáků (Nygma, Penguin) i ostatních (Harvey, Jim), výborně zachycená atmosféra Gothamu. Za mě není co vytknout a určitě doporučuji všem.
Jediné minus, které do budoucna lehce vidím, je stárnutí Bruce, uvidíme jak se s tím autoři vyporádají.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Gotham a život před Batmanem

Gotham patřil mezi mnou vyhlédnuté seriály hned od začátku. Komiksové seriály mě zatím ještě nezklamaly a nestalo se tomu tak ani v případě tohoto zkorumpovaného města plného gangsterů, které teprve čeká na zrod svého velkého hrdiny. Čekal jsem, že největšími tahouny bude dvojice policajtů James Gordon a Harvey Bullock, a ač mě pánové nezklamali, tak králem Gothamu se zcela bezkonkurenčně stal Oswald Cobblepot, tedy Tučňák. Jeho postava je skvělá a baví mě od začátku až do konce a těším na to, co s ní bude dál. Naopak "nově vytvořená" postava Fish Mooney mě od začátku štvala a přál jsem si brzké ukončení její zločinecké kariéry. Překvapil mě "malý" Bruce, protože jsem čekal další otravné děcko, ale Bruce se vcelku ovládá a jeho příběhová linka mě nenudila. Temná atmosféra i drama trvalo až do konce a jsem zvědav, co si na nás tvůrci připraví ve druhé sérii. Fanoušek "Batmana" musí být nadšen, zbytek by měl být určitě spokojen. Závěrem snad jen - Není to špatné, ale do příštího ročníku to chce trochu přidat, aby to nezapadlo.

Zdá se, že mě tvůrci slyšeli a ve druhé sérii patřičně šlápli na plyn. Omezili case-of-the-week schéma a místo toho se soustředili na příběhové linky tažené celou (nebo alespoň polovinou) série, což třeba u mě zapříčinilo mnohem větší nadšení. Protože jak Theo Galavan, tak i Hugo Strange rozhodně měli co nabídnout a zazdít je jen jednou epizodou by byl hřích. Některé postavy byly oproti loňské sérii omezeny, ale dávalo to smysl. Každopádně se těším na další sérii a jsem zvědav, co bude v Gothamu řádit, protože podle poslední epizody a posledních pár scén to vypadá na pěknou divočinu.

Gotham si je rok od roku jistější v kramflecích a poznalo se to i na třetí sérii. Týdenní případy jsou definitivně pryč a místo toho se rozehrává nelítostný boj o Gotham. Spousta zajímavých postav, které si kradou scény a prostor pro sebe. Čímž nutně nemyslím jen Penguina nebo Nygmu, protože jich je mnohem víc a jen těžko se hledají nějaké, které nemají co nabídnout. Taktické rozdělení série do dvou celků (Mad City & Heroes Rise) je také povedeným detailem, který jen dotváří něco, co se komiksovým seriálům na CW nedaří. Když pomineme Netflix a jeho Defenders, tak je Gotham nejlepším komiksovým seriálem, co běží v televizi. Těším se na to, co bude dál.

I čtvrtá série si drží vysokou laťku. Tentokrát se snaží formovat Bruce do Batmana, ale hlavně dává prostor Jokerovi, který se hlavně závěrečné epizody série krade pro sebe. A překonal tak první polovinu ve které hrála hlavní roli Sofia Falcone. Závěr mě opravdu potěšil a jsem rád, že se dočkáme ještě jedné poslední, kde přijde zakončení, jaké si Gotham zaslouží.

Závěr jak se patří. Jsem vážně rád, že Gotham dostal zkrácenou řadu na rozloučení a tvůrci tak měli možnost ukončit všechny připravené linky. Gotham se jako celek povedl a určitě na seriál budu vzpomínat v dobrém, nejenže nabídl zajímavé příběhy, ale hlavně si držel vyrovnanou laťku po celou dobu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Season 1

Seriál Gotham to vzal od píky a představil origin Bruce Wayne, jak ho známe. Batsy zde ale nehraje nejdůležitější roli. Naštěstí máme možnost se setkat takřka se všemi známými charaktery DC, jenž se vyskytují v Gothamu. Vedoucí role se uchytí Jim Gordon a my máme možnost sledovat jeho pomalý a bolestivý vzestup uvnitř GCPD. Město, které si nezadá například se Sin City je prolezlé korupcí a kriminalitou až do morku kostí a Gordon s tím chce něco udělat. Jenže pro sebemenší změnu se zde bude krvácet, a to ve velkém. Seriál má velmi povedené obsazení a herci se s nelehkým úkolem poprali nad má očekávání. Nikdy to není lehké obsadit ikonické postavy s mnohaletou historií. Naštěstí tvůrci Gothamu měli šťastnou ruku. Na začátku první sezóny se pomalu seznamujeme se všemi postavami a příběh odsýpá tou správnou rychlostí. Jednotlivé charaktery mají dost prostoru aby se představily a nikdo netlačil na pilu přespříliš. Postupem času však přišlo malinké zaškobrtnutí. Některé díly postrádaly ten počáteční drive a jakoby sami sebe brzdily. Nebylo jich tolik, ale bohužel se objevily. Co se ale povedlo, byla poslední část. Když se rozjel dlouhodobý případ se sériovým vrahem, seriál chytil druhý dech. To jen potvrzuje, čeho by se měli tvůrci držet v příští řadě. Samostatné finále v některých ohledech tlačilo až moc na pilu. Závěrečné vypořádání s mafiánskou válkou nevyvoláno ty správné pocity a divák odcházel od obrazovky s pocit, že tohle se mohlo vyřešit lépe. Přesto Gotham se popral s nelehkým úkol více než důstojně. Vše stojí na herci podávající přesvědčivé výkony a kdybych měl vypíchnout někoho jako nelepší ukázku, rozhodně vyberu Tučňáka. Robin Taylor ve své zlomové roli předvádí parádní výkon a dokazuje, že tento seriál stojí za vaší pozornost.
Season 1 - 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dře to, ale jde to

Nebudu lhát, koukám na to proto, abych na něco mohla koukat s přítelem. Není to můj styl a žánr, netíhnu k žádné postavě a to pravé jediné co mě láká a možná taky tak trochu omezuje ve sledování seriálů je realističnost. To tu samozřejmě nelze očekávat. A tak zamyslím-li se nad tím, že je to komiksovka, tak ze všeobecného pohledu a porovnání je to skvěle natočená show se slušnými hereckými výkony, případně dobrými efekty v lákavé tajuplné atmosféře. Dávám 70% za to, že to celkem dobře přežívám a za všechno ostatní, co můžu z hlediska čistě neobsahového nezaujatě ocenit.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prohnilé, zkorumpované a dokonalé

Nadupaný pilot, po kterém má tento seriál obrovskou šanci stát se hitem sezóny, protože první díl Gothamu má snad všechno, co má správný pilot mít. Například atmosféru - je správně prohnilý a zkažený, jak má být a ten filmový do něj má daleko. Tohle se povedlo vykreslit fakt parádně a i díky tomu, že se to odehrává v tak úžasném prostředí, to má šance na přežití. Bodem číslo dva jsou postavy - tak skvělé obsazení jsem už dlouho neviděl. Ben McKenzie je frajer, jeho zkušenější parťák je taky naprosto skvěle zahraný a Jada Pinkett Smith jako Fish Mooney je asi nejúžasnější záporná postava od dob Bellatrix Lestrange a pro mě je to po první návštěvě Gothamu prozatím nejlepší postava. A jinak budoucí Poison Ivy se prozatím příliš neprojevila a doufám, že se jí zatím nebudou příliš věnovat, zatu Oswald Coblepot, budoucí Penguin, to je těžkej a zvrácenej frajer a mezi ním a Fish to neskutečně jiskří a je radost se na ně divat, právě on je taky naprosto dokonale zahranej. Selina Kyle je pro změnu docela kočka... Alfréd mi taky příliš nesedl, ale nebylo to nic, co se nedá přežít a myslím, že bude stát za to. Případ sice nic moc, ale v rámci bat příběhu je to skutečně něco nového a líbilo se mi, jak zajímavě se to vyvinulo. Do budoucna se doufám dočkám nějakého ucelenějšího příběhu, ale po prvním díle opravdu nemám nic, co bych vytknul, jsem jen dočista nadšen a žádný pilot mě snad nikdy nezasáhl víc. A mimochodem, i malý Bruce je skvěle obsazený. Napád je fakt super a doufám, že to vydrží hodně dlouho, jelikož je to opravdu zážitek, na který jen tak nezapomenete a až bude první série kompletní, těším se na ten zážitek. 100%.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Můj komiksový seriál :)

Je jich dneska dost. Ale Gotham mezi nimi vyčnívá jak Eiffelovka v Paříži. Super obsazení, skvělá kostra příběhů. Velmi originální kousek. Co mě překvapilo, tak to jsou výkony mladých herců, které zdatně sekundují svým zkušenějším kolegům v hlavních rolích. A moje poslední plus? Tak to si zaslouží jednoznačně Penguin, protože ten se snad pro tuhle roli narodil :)

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stylizovaný svět Gothamu.

Tak po pilotu do toho určitě jdu. Mně se ten perfektně stylizovaný svět Gothamu (New Yorku) ohromně líbí, Jamese Gordona jsem si oblíbila do deseti minut, pousmála se u pár drsňáckých vtípků a celkově jsem se vůbec nenudila, takže se těším i na další díl. Batmana mám docela ráda, ač nejsem zas takový znalec, poznala jsem jen ty nejprofláklejší postavy jako jsou Bruce Wayne, Alfred, malá Catwoman nebo tučňák ( ten je pěkně úchylnej už za mlada ), ale to mi nějak zvlášť nepřekáží, počítám, že je postupně poznám blíž a začnu se víc orientovat. A ačkoliv to jinde moc nemusím, tak tady bych uvítala víc samostatných případů a hlavní příběh odsunula spíš do pozadí, protože to nejvíc funguje právě jako temnější detektivka, což já ráda. Tak teď jen doufat, že si to udrží nastolenou kvalitu a taky, že tento seriálový nováček co se týká sledovanosti, nepadne za oběť nějaké stokrát provařené kriminálce, což je za velkou louží bohužel běžná praxe.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

OH MY GOD! (1. série)

Hrozně hrozně hrozně dobrý seriál.
Všichni se mění a vyvíjejí ve svoje budoucí charaktery. Nádherné záběry New Yorku. Zaměření na Gordona díky čemuž to má celé nádech noir detektivky.
Penguin je naprosto dokonalý, obsazení je úžasné. Dokáže tak hrozně dobře zahrát slizkou podlézavost i konečně nalezenou moc!
Bruce je prostě boží! Malej know-it-all šprtík, kterého si prostě zamilujete a jeho správňácky vztah s Alfredem je vážně dojemný.
Catwoman je rozkošná a Riddler je sympatický ňouma.
Prostě skvělý seriál plný nepředvídatelných zvratů.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pilot

Od začiatku som dúfal, že to bude stáť zato, napriek tomu som sa toho trochu bál. Rozhodne ale neoprávnene, pretože toto bolo jednoducho fantastické. Celá epizóda sa niesla v naozaj úžasnej, temnej atmosfére, čomu napomáhalo prostredie Gothamu, ktorý pôsobí presne tak ako by ste čakali. Skazenosť a zlo z toho doslova kričí a to je rozhodne super.

Musím veľmi pozitívne pochváliť aj obsadenie, ktoré sa tvorcom rozhodne podarilo. Benovi rola Jima Gordona naozaj sedí, i keď paradoxne ani to sa mi spočiatku veľmi nezdalo. Obrovskú pochvalu si ale zaslúži aj Donal Logue, ktorý mňa osobne svojim výkonom naozaj ohromil.

Gotham má bez debaty obrovský potenciál a v pilote sa ho darí využívať takmer naplno. Už sa neviem dočkať ďalších častí. Začínam mať totiž pocit, že by to mohol byť jeden z najlepších nových seriálov tejto sezóny!

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Gotham

Před premiérou Gothamu jsem měl velká očekávání a ta se naštěstí z velké části vyplnila. V první řadě musím pochválit dvě věci. Za prvé Gotham samotný, ze kterého prohnilost doslova čpí. Druhou věcí je skvělý casting (až na jednu dvě výjimky). Absolutně nejlepší je Ben Mackenzie v hlavní roli Jima Gordana. V těsném závěsu jsou pak Harvey Bullock a budoucí Penguin. Naopak mě bohužel zklamal Alfred. Jinak samotný pilot se povedl velmi dobře. První polovina se sice trochu pomaleji rozjíždí, ale ta druhá opravdu stojí za to. Těším se na další díly. Pilot za 90 % Další díly (kromě Arkhamu) se bohužel pilotu zatím nevyrovnaly. Edit: Po kompletní sérii ponechávám čtyři hvězdy. Jako hlavní klady přetrvávají atmosféra a herci, nakonec všichni (až na víme koho). Na plný počet to zatím není, máme tu skvělé epizody. např. ty s Arkhamem nebo poslední čtyři díly, ale také dost úplně průměrných dílů. Pokud si ale druhá série udrží laťku posledních dílů, máme se na co těšit. 80 % Edit Ve druhé sérii se Gotham skutečně zlepšil. Zejména první polovina série byla špičková. Bohužel druhá polovina si až takovou kvalitu neudržela. Ze začátku to bylo stálo super a vše kulminovalo v epizodě s vězením, která se mi líbila asi nejvíc. Pak už bohužel nepřišlo nic, co by člověka posadilo na zadek. Ještě tak možná Azrael byl výborný, ale bohužel jsme si ho moc neužili. Finále pak bohužel zničila Fish Mooney. Série 2 - 90 %

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kdy to začne?

Není to úplně to, co jsem očekával. Ano má to podobný nádech jako rytíř, ale není to ončo. Chybí mi tu nějaká ta postava hrdinská, někdo před Batmanem a nějaký vzrůšo. Zatím to je samý kriminální případ, politika, korupce atd a to mě moc nebere. Prozatím mě udržuje jen to, že se začne výcvik toho kluka a uvidíme nějaký postupný zrození Temného rytíře :) Už aby to bylo!

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gotham

Seriál, který má šanci stát se na dlouho stálicí. Skvělé vizuální zpracování, z města je přímo cítit jeho prohnilost a zkorumpovanost, na pár menších výjimek skvělé obsazení. Zajímavý pohled na začátek postav, které už dobře známe. Zatím velká spokojenost doufám, že takto pojede seriál i dál.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gotham ještě před Batmanem!

Musím říci, že provedení seriálu je opravdu dobré, divák se neztratí v dějové linii, je to neustále napínavé a nutí mě to očekávat každý týden na novou epizodu.
Momentálně mám pauzu i od tohoto seriálu, ale už mi začíná chybět..

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Penguin

Nie som ktovieaký fanda (a ani znalec) Batmana, ani komiksu obecne, ale veľkohubá reklama okolo tohoto projektu vzbudila moju zvedavosť. A napriek mnohým výhradám som rada, že som do toho išla.

Vizuál je dokonalý, v úplnom úvode pilotu so Selinou som dokonca mala pocit, že pozerám Blade Runnera. Ale ako každý projekt zameraný na veľa postáv, stojí a padá na tom, koľkí z nich a ich príbehových línií Vás zaujmú a či to dokopy drží ako celok. A musím povedať, že mladý Bruce, Gordon a Barbara sú pre mňa totálne nezaujímaví, mdlí, fádni, ich scény mám chuť si pretáčať.

Gotham zachraňuje príbeh okolo Talianskych bossov, Fish Mooney a Penguin!!!. Panejo...tento casting sa podaril, nie že nie. Herecky suverénny, bez jediného zaváhania, každý pohľad je až analyticky presný... Oswald Cobblepot je dôvod, prečo Gothamu budem venovať svoj čas. Nebudem zapierať, zase raz ma po dlhšej dobe niekto očaril ;).
Ale tiež taký pán E. Nygma, ktorý tam zatiaľ iba „je“, a pôsobí ako časovaná bomba, má svoj potenciál a som zvedavá, kedy a ako sa prejaví.
Po 6.časti 70%. Sledujem...

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pilotní díl

Pilotní díl se mi velice zamlouval. Bena McKenzieho si pamatuji ještě ze seriálu O.C, který teď z nostalgie opět sleduji (a taky si ho moc z doby, kdy jsem ho sledoval moc nepamatuji). Každopádně hudba byla perfektní, Ben jakožto komisař Gordon taky válel, malá Ivy byla roztomilá a jsem zvědav, jak se vybarví mladá Catwoman. Rozhodně budu sledovat dál a doufám, že se nebude jednat o „pouhou" kriminálku s jednodílnými případy.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Chodí Penguin okolo, jen se koukni na něho !!!

Druhý ze dvou seriálů, u kterého jsem při sledování prvního dílu usnul taktéž cca po dvaceti minutách. A i tenhle dostal druhou šanci a stejně jako u Constantina se to jednoznačně vyplatilo.
Neuměl jsem si představit, jak to tvůrci hodlají provést – Bruce jako předpubescent, Selina pubescent, Penguin dorostenec ??? No, ono nejen že je to dobré, ono je to výborné. Skvělá atmosféra i spád. „Dialogy“ mezi Gordonem a Bullockem nemají chybu, hláškám Harveyho jsem propadl, baví mě dokonce víc než hlavní postava. Ovšem kdo mě naprosto dostal je Robin L. Taylor jako Oswald 'Penguin' Cobblepot. Ten snad musí mít předky z Antarktidy. Je to od něj herecký koncert a doufám , že si ho někdo „všimne“.
Takže FOX(íku), trošku jsi si to u mě vyžehlil za zrušený Almost Human, tohle dílko budu rozhodně sledovat dál - 90%.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Batmanův svět trochu jinak

Co okamžitě upoutá na Gothamu je prohnilost, zkorumpovanost, nemilosrdnost a drsnost města, kde zločin hraje prim. Tohle prostředí dokonale utváří svým hereckým uměním snad všechny postavy. Nebudu se pouštět do toho, jak se kdo na danou postavu hodí. Je to hodně věc názoru.

Pilot nám ukázal, že laťka je nastavená hodně vysoko a já si myslím že bude jen a jen stoupa. O prodloužení nepochybuji a těším se, co si na nás tvůrci připraví.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Gotham

Pilot parádní..casting výborný v čele se skvělým Benem Mackenziem...rozhodně budu sledovat dál a věřím v další řady!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

95%

Gotham je nejlepší dlouhý (22.epizodní) seriál, který přišel v této tv sezóně na obrazovky! Zajímavé charaktery, zajímavé zápletky, zajímavé twisty, humor, vizuální stránka, příběh. Nemám nic, co bych vytkl.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

There will be light

Gotham byl pro mě druhý nejočekávanější seriál podzimní sezóny 2014. A taky se bylo na co těšit! Skvělé herecké obsazení. Ben McKanzie konečně v pořádné roli, která mu sedí. Stejně tak se moc povedli představitelé Pinguina a Hádankáře. Mladý Bruce je úžasnej. No a nemůžeme zapomenout na Alfreda. Lepšího komorníka si nemůžete přát. Moc mě baví sledovat, jak to vlastně všechno kdysi začalo. Věřím, že má Gotham dobře našlápnuto k další serii.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

nieje to tam... aspoň zatiaľ nie...

Pre mňa, ako fanúšika DC Univerza (a predovšetkým Batmana) bolo oznámenie, že sa chystá seriál z Gothamu niečo ako vianoce, narodeniny aj meniny v jednom. O to väčšie sklamanie ma čakalo, keď sa seriál konečne dostal na obrazovky. Namiesto noir seriálu o skorumpovanom meste som dostal obyčajnú kriminálku s priemerným vizuálom a hereckým obsadením (Jada Pinkett Smith je jednoducho strašná). Taktiež sa v tomto seriáli až trestuhodne mrhá so záporákmi, ktorí sú známi z DC univerza - okey, Oswalda nepočítam, ten jediný tam nieje do počtu (a je naozaj skvelo zahraný)... na druhej strane Catwoman, Riddler, Poison Ivy, Harvey Dent a vlastne aj samotný Bruce Wayne sú tam jednoducho preto, aby dali všetkým najavo, že tu pozeráme na niečo iné ako obyčajne, pretože tu majú tvorcovia v rukáve práve tieto mená. Ale keď si ich odmyslíte, tak prídete na to, že v podstate ste dostali nový spin-off CSI (nič proti nim) z nejakého čudného mesta.
Ale aby som len nekritizoval - mafiánska linka je fajn, Penguin je ten správny pošuk, má to celkom svižné tempo a pokiaľ sa seriál uberá týmto smerom, tak občas sa seriálu podarí ukázať, aký obrovský potenciál v sebe skrýva. Potom však príde ďalší týždeň, a seriál sa vráti do zaužívaných koľají a neponúka nič iné, ako šedý priemer. Je to veľká škoda, pretože príbeh Jima Gordona mohol byť jedným z najsilnejších seriálov na televíznom comicsovom poli. Takto dostáva na frak nielen od Arrowa a Flasha, ale aj od konkurenčných Agentov SHIELDu. Ale tak nie vždy sa seriál podarí hneď od prvej série, a zatiaľ to tak nebolí, takže zostávam sledovať a dúfať, že kvalita stúpne. Zatiaľ striedmych 6/10

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Neni dokonalej...

ale ma k tomu blizko. Gordon by mohl byt o neco charismatictejsi, o neco drsnejsi a postava by tak ziskala, ale on vlastne v kontextu s Batmanem takovy ani byt nema.
Serial si vystaci bez superhrdinu, vicemene i bez superzlounu a superefektu...hlavne diky povedenemu castingu, treba obsazeni Camren do budouci Catwoman me vylozene potesilo, jako bych videl mladou Michelle Pfeiffer, na mladyho Tucnaka jsem si sice chvili zvykal (DeVito to proste neni), ale je to nakonec dobrej typek.
Vlastne me v prvni serii preci jen nekdo nesedi...mladej Bruce a Nygma, ale ja si zvyknu :)
Porad 90%
A jako obvykle, dekuji prekladatelum za titulky.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nic pro mě

No jo, no... Tenhle seriál jsem chtěla zkouknout už dlouho. Jenže když jsem se konečně rozhoupala, byla jsem trošku, no, spíš hodně zklamaná.
Prostě mi přijde, že to tenhle seriál nemá v sobě.
Zvládla jsem první dva díly a netrpělivě jsem čekala na to "bum". Jenže ono furt nic.
A když už nic jiného, tak jsem asi dost velká citlivka, protože mě hrozně deprimuje Gothem jako celek a navíc mi není sympatická ani jedna z postav (možná trochu Cat).
Ale co nadělám, jdu se poohlédnout jinde.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Gotham

Tenhle seriál jsem si hned po pilotním dílu zamilovala celé město zkorumpované to je seriál podle mého gusta má to zajímavou tématiku jen tak dál

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Gotham: Domov netopýřího muže

V kinech možná díky Avengerům, X-Menům a Spider-Manovi vítězí komiksová mediální korporace Marvel. V televizi jí ale konkurenti z DC Comics vytřeli zrak skvělými seriály. I zásluhou Gothamu, města, které dobře znáte.

Existuje mnoho míst nevhodných pro život, ale Gotham, ten je vážně jenom jeden. Křivolaké ulice ovládané zločinem, všudypřítomná korupce a šílenství, spravedlnost v nedohlednu… Žádný div, že právě zde se jednoho dne objevilo bentley mezi superhrdiny, opancéřovaný miliardář Batman. Ostatně právě netopýřího muže se týká v zámoří enormně oblíbený seriál Gotham. Bruce Wayne v něm ale zatím sotva vstoupil do puberty. Že to zní podivně? Jestli si diváci multižánrový Gotham kvůli něčemu zamilovali, je to pozoruhodná originalita, s jakou rozšiřuje a popisuje populární komiksový svět, po okraj naplněný slavnými postavami z dřívějších filmů o temném rytíři.

Bruce Wayne zde skutečně nedávno dovršil třináctý rok, takže do reflektoru s netopýří siluetou na skle je ještě daleko. Jak ale víme z minulosti, právě tento věk předurčil jeho kariéru maskovaného ochránce světa. Tehdy byli zavražděni jeho rodiče. Přesto za něj part hlavní seriálové tváře ale převezme jiný povědomý obličej. Možná poslední čestný chlap žijící v Gothamu.

Vražda s mocným dopadem

Ústřední postavou dobrodružného seriálu s krimi prvky je detektiv James Gordon. Jen ho tentokrát nehraje Gary Oldman, nýbrž sedmatřicetiletý americký herec Benjamin McKenzie. Co do charakteru se ovšem jejich Jim nikterak neliší. Stále je to válečný hrdina, který odmítá uhnout před temnými silami městského organizovaného zločinu. A navíc mladému Bruci Wayneovi slíbil, že dopadne lidi zodpovědné za smrt jeho nejbližších. Touto přísahou se ovšem coby nováček namočil do mnohem většího průšvihu, než mohl kdy tušit.

Ostatně už jeho parťák, detektiv Harvey Bullock s tváří Donala Loguea ze Zákona gangu, ví, že v gothamském policejním oddělení to jde od desíti k pěti. Problém má ale mnohem hlubší kořeny. Celé město v čele se starostou je ovládáno gangsterskými klany Falconeů, Maroniů a Fish Mooneyové. Zavázaný je jim každý, kdo dosud neutekl. A kdo neutekl, je možná ještě větší podivín, anebo rovnou šílenec.

V Gothamu jednoduše vládne totální anarchie. I její zásluhou se ovšem může po místních střechách pohybovat dítě ulice Cat. I proto zde může postupně růst moc mafiánského podržtašky Oswalda Cobblepota a dalších podivných kriminálníků, ze kterých se jednou stanou legendy gothamského zločinu. Nenechte se ale oklamat jejich mládím stejně jako věkem Bruce Waynea. Už nyní jsou všichni smrtelně nebezpeční a v nejméně čtyřiačtyřiceti epizodách jsou připraveni prokázat výjimečnost daného komiksového vesmíru. Jak už zaznělo výše, v tomhle městě byste nechtěli bydlet. V seriálové podobě má ovšem Gotham okouzlující a fascinující půvab betonové džungle.


Staří mladí známí

1.) Nosatý panáček ovlivňuje dění v seriálu od prvního dílu. Jmenuje se Oswald Cobblepot, nevadí mu zabíjet lidi a výrazně nesnáší přezdívku Tučňák.

2.) Selina Kyleová přezdívaná Cat zatím nesvádí. Jenom pozoruje a krade v ulicích. Jednou z ní ale bude úžasná Catwoman.

3.) Znáte i podivného forenzního znalce gothamské policie, který si potrpí na hádanky. Jmenuje se Edward Nygma a brzy se proslaví jako Riddler.

4.) Policisté jí zabili otce v podstatě před očima. Co potom může z holčičky jménem Ivy Pepper vyrůst? Jednou se z ní stane slavná travička Poison Ivy.

„Legendární město má konečně svůj seriál. A je stejně temné, jak ho známe z filmů a komiksů. Jen čas se tu vrátil o pár desítek let zpátky. Do dob, kdy byl netopýří muž teprve kluk, jenž právě ztratil rodiče.“

Boom televizních seriálů, které se co do předlohy opírají o více či méně slavné filmy, pokračuje v plném tempu a pochopitelně mu nemohl utéct ani Batman. Pravdou ale je, že v uznávaném seriálu Gotham ho nakonec neuvidíte, stejně jako Supermana v seriálu Supergirl nepotkáte jinak než v náznacích. Na to má domovina těchto superhrdinů, společnost DC Comics, s oběma kulturními ikonami příliš ambiciózní filmové plány. Jejich existence na obrazovce by mohla škodit byznysu a tříštit diváckou pozornost. Neznamená to však, že by mělo být město Gotham zalité sluncem a lidskou laskavostí. I bez přítomnosti netopýřího muže zde totiž kvete zlo, které ostatně dobře známe. Na něm totiž celý seriál stojí a využívá ho velmi rafinovaným způsobem.

I hlavní hrdina je starý známý Gary Oldman. Je to tentýž detektiv Gordon, který kdysi našel malého Bruce Waynea nad těly mrtvých rodičů. A třebaže se s chlapcem spřátelí a také díky tomu se ze čtrnáctiletého mládenečka jednou stane Batman, nyní má Gordon poněkud jiné starosti. Po boku kolegy ostříleného detektiva Bullocka má především vyšetřovat smrt miliardářského páru Wayneových, což jej zavede na dosah nejtemnějšímu gothamskému podsvětí. Krom mafiánských klanů se nyní totiž v Gothamu formuje nová, mnohem děsivější tvář zločinu. Přicházejí mladí psychopati jako je zmíněný Tučňák, Joker, Two-Face, Mr. Freeze a další legendy batmanovského univerza včetně taktéž popisované Catwoman.

„Zatím se jenom rozehřívají a velká sláva je teprve čeká, ale už umějí pořádně vystrčit své nebezpečné drápky.“


Proč chybějí hlavní hvězdy?

Jak už zaznělo výše, dospělého Batmana v tomto seriálu nepotkáme. Bylo by to ostatně proti logice vyprávění. Stejně tak by ovšem nešla podobná karta do ruky filmařům. Hollywood má s Batmanem zcela jiné úmysly, a to na roky dopředu. Ostatně kdyby po natočení trilogie o Temném rytíři nedali ušatému brnění sbohem Christopher Nolan a Christian Bale, došlo k realizaci velkoprojetku daleko dřív. Tak jako to proběhlo v snímku Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, v němž matador komiksových klasik Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci – Watchmen) proti sobě svede dvě komiskové hvězdy z nejzářivějších. Batmama zde hrál Ben Affleck, Supermana pak Henry Cavill, který se představil již jako Muž z oceli. A to je teprve začátek. Jejich cesty byly svedeny dohromady hlavně proto, aby mohla vzniknout nová superhrdinská „týmovka“, přímá konkurence Avengerů a X-Menů. Projekt se jmenuje Justice League (Liga spravedlnosti), do jejich řad vkročí třeba Wonder Woman či Aquaman a svých filmů se dočkají v letech 2017 a 2019.

Kdepak, komiksových adaptací budou ještě haldy.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nad očekávání

Miluju komiksové postavy, ať kladné či záporné, bohužel Batman je jeden z mála, co mě opravdu moc neberou. Proto mě téma Batmana, v podstatě bez Batmana, zaujalo a musím říct, že předčilo všechna moje očekávání.
Ben je jako Jim na 100% přesvědčivý a Robin jako Penguin asi tak na 300%. Naopak mi dost vadí Barbara.
Nemůžu dát jinak, než plný počet, protože dosavadní díly jsem s napětím očekávala a vánoční vysílací pauza mi už teď přijde nekonečná, a to teprve začala...

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Žeru ho!

Super rozpracovaný koncept. Doufám, že bude dlouho s námi a bude dále rozšiřovat svůj příběh. Líbilo by se mi vývoj seriálu až do vzniku Batmana. Rozklíčovalo by to příběh Bruce i dalších postav.

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Miluju Gotham

Dlouho jsem váhal jestli si serial pustím.
Jsem sice solidní nerd ale komiksové adaptace typu Arrow beru jako totální nudný odpad.
Serial jsem nadšeně hltal od začátku až do konce a chrochtal u toho blahem.
Serial má výborné herce a postavy... Nygma, bratři žolíkové, Alfred, Fish Moony.
Ale nejvíc mě dostal a bavil už od začátku Pinguin. Užasná adaptace postavy a ještě lepší herec který Gotham táhne a má nejvíce prostoru. Do Tučňáka jsem se šíleně zamiloval i přesto že jsem heterosexual. Myslel jsem že hru o truny v mém osobním žebříčku nic nepřekoná ale Gotham je obravdu srdcovka. Bohužel troch zklamal slabší závěr. Celkem mě překvapilo že fanošci označují první sezonu za nejslapší, ta mě bavila asi nejvíce. Doporučuji všem na 100%

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Skvělý seriál

Je to opravdu dobrý seriál a jen to potvrzeuje, že DC prostě má dobré seriály narozdíl od filmů.

Mé hodnocení prostě ovlivňuje ta věčná recyklace postav, což mě chvílema neuvěřitelně štvalo. Chápu, že v komiksech je to celkem normální, ale tady mě to prostě nějak tu a tam vytáčelo.

Ale určitě doporučuju.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí