plakát seriálu

Pod kupolí

(Under the Dome)

Názory uživatelů

Ve zkumavce

Je to jeho dítě nebo není? A koho vlastně?
No přece Stephena Kinga a neznámé matky - ach ty děti ze zkumavky...

Na začátek musím, říct, že se tam podoba na jeho dítě najde a to docela jasná. I když jak nám začíná odrůstat, tak se podobá spíše na mattku. A ta je neznámá...

V průběhu prvního roku (sezóny) je vše přesně tatíčka spisovatele - alespoň co se stylu vyprávění týče. Vše je spíše založeno na charakteru jednotlivých postav než na samotném faktu, že je tu něco jinak. Kupole hraje významnou roli, ale daleko více prožíváte jak se chovají jednotlivé osoby. Některým fandíte, jiné vážně nesnášíte.

Jak nám dítě dorostlo do druhého roku, začínají se nám objevovat příbuzní z blízkého okolí. Ať už je to spojení s nedalekým městem nebo skutečnost, že do domu se dá dostat a případně z něj i vyjít ven. Rozhodně je s naším batoletem stále stejná zábava jako v průběhu prvního roku.

Ve třetím roce, ale začíná výrazně převažovat povaha matky. Možná je to těmi častými návštěvami z daleké ciziny možná tím, že matku neznáme. Musím uznat, že mimozemšťany jsem tu moc nečekal a moc mi to nesedělo. S příchodem třetí sezóny se úplně mění ráz seriálu a nebýt vřelého vztahu s hlavními hrdiny, nejspíš by tu nebylo zas tak moc na co koukat. Je to škoda, protože tahle série kvalitou velmi zaostala i když nabídla rozuzlení na otázky položené v předchozích letech.

Souhrnem dávám 80%. První dvě série spíš k 90%, třetí to však sráží někam na 55%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Malé světlo v letních dramatech

Velmi dobře si pamatuji své nadšení v začátcích tohoto seriálu. A co potom CBS rating, který ukazoval na další letní hit? Připadá mi to celou věčnost než pouhé 4roky.

CBS si dala neuvěřitelně velkou námahu s reklamou na svůj nový seriál "Pod Kopulí", což fanouškům dalo už určitou představu o tom, co mají očekávat od letního dramatu. Pokud jste zachytili trailer nebo některý z dalších "sneek peeks" mohli jste být mile překvapeni jako já o nacházejícím se násilí a chaosu, jenž se v naší televizi doteď neobjevoval. Jedno z amerických malých a slábnoucích měst se přerušilo z běžného života během jedno dnu, když obří kopule přišla odnikud a pohodlně a pevně izolovala město od vnějšího světa.

Seriál, kde se nachází město plné dramat vždy našel v naší televizi místo. Ať se jedná o Gilmorova děvčata nebo dobová dramata jako je Doktorka Quinnová. Intriky z míst, kde se každý zná navzájem jako své boty, často dává divákům teplý a nostalgický pohled. Seriál však na druhou stranu bere tuto představu a otáčí s ní o 180 stupňů, což představuje okolnosti, které umožňují rychlejším tempem spoustu akcí, stejně jako svět, který přetéká zradou a tajemstvím.

Když najde kupole pevnou půdu pod nohama přes město Chester Mill, začneme vidět skutečnou odvahu postav, se kterými jsme se teprve setkali. Je tu šerif (Jeff Fahey) a zástupce Linda (Natalie Martinez), která se více zabývá udržováním města při životě, než prosazováním práva. Je tu Barbie (Mike Vogel), který právě jen "projíždí" městem a Junior Rennie (Alexander Koch), který může být skutečný psychopat. Pak je tu Big Jim Rennie (Dean Norris), zdánlivě příjemný chlapík s náznakem mnohem temnější stránky.

V poslední době jsme zaznamenali v našich velkých televizních stanicích více "masa a krve" než to bývalo zvykem pouze na kabelových stanicích. Koncept sci-fi nám také udává, že jsme se mohli dočkat všeho, co si tvůrci usmysleli. A právě zde si myslím, že je kámen úrazu. První dvě serie se zaobíraly chováním jednotlivých postav než na samotnou mytologii. Diváci se dočkali jednotlivých odpovědí pomalu a jasně. Ve třetí serii nás už chováním postav překvapit však nemohli, proto zde do děje vstoupila "kokoní matka". To byla obrovská chyba.

Pokud se tu nachází někdo, kdo seriál ještě neviděl a chce si nejdříve přečíst recenze, chtěla bych mu sdělit ať skončí u 2.serie. Kladná věc nakonec je, že aspoň k ukončenému seriálu bez uspokojivého konce, jsem ráda, že Spoiler*Barbie skončil s Julií.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nemám na to nervy.

Po ohlásení vysielania Kingovho diela som sa potešil, pretože ak sa niečo stavia na dobrých základom obvykle to nedopadne až tak zle. Úvodné epizódy, dokonca celú prvú sériu hodnotím vlastne celkom pozitívne. Bolo tam aj dosť napínavého aj zaujímavého. Nastáva však klasický problém, pri snahe urobiť viac dielov ako je potreba sú do príbehu vsádzané nepodstatné udalosti, skoro nezmysly, zbytočné záplatky a patetické vzťahy. Pri snahe pozerať druhú sériu som skončil už pri úvodných minútach prvého dielu. Napriek zvedavosti, nemám silu ďalej znášať tie nezmyselné vzťahové dialógy. Pre mňa stačilo, zmenu na telenovelu som neustál. Nestačím sa čudovať, že vznikla ešte aj tretia séria, ale asi tu pomohol mainstream, ktorému tie vzťahové nezmyselnosti vyhovujú.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dá se na to koukat

No není to úplně špatný seriál, první řada je rozhodně zajímavá a dá se říct že i dobrá. Na tu zrzku novinářku se dá rozhodně koukat:D Já jsem popravdě Kingovy knihy nikdy nečetl. Vím od přátel, že jsou poměrně dobré a hodně složité a ještě jsem k tomu zkrátka nedospěl. Seriál jsem ale proto považoval za něco, co by mohlo být koukatelné. Druhá řada je ještě jakžtakž koukatelná, ale už je to takové divné. Lidi už si cestujou z kupole ven a zase dovnitř a překvapivě červenými dveřmi, jako kdyby King jinou barvu ani neznal:D Třetí řada už je strašná. Dokoukal jsem to jen proto, abych věděl, jak to končí a konec není nic moc. Takže moje hodnocení je spíše poplatné té první řadě.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Under the Dome

Jsem obrovským fanouškem Stephena Kinga, a nebudu si nic nalhávat, to je také důvod, proč jsem se k Under the Dome dostala až takto relativně pozdě. Všichni dobře víme, jak to s Kingovými adaptacemi většinou bývá, fanoušek aby zaplakal. Nicméně jsem na FanCity shlédla pilot, a světe div se, docela se mi líbil. Proto jsem si svatosvatě přísahala, že pokud se podívám na další díly, tak k tomu budu přistupovat tak, jako by žádná předloha nikdy neexistovala.

A šlo to. Chvíli. Prvních pár dílů uteče jako voda, všechno se rychle rozehrává, postavy jsou poměrně zajímavé a stále je důvod, proč si pouštět jeden díl za druhým. Ale někdy v polovině přijde zlom. Pro mě jím bylo uvědomění si, že nejvíce fandím Velkému Jimovi a Juniorovi (dobře, k Julii jako jediné též chovám určitou náklonnost), že Barbie mne hrozně rozčiluje tím svým sladkým štěněčím pohledem a že od chvíle, kdy Angie dali trochu více prostoru, se celá teen linka stala trestem pro mou logiku i soudnost. A v ten okamžik šla všechna předsevzetí do kopru. K čertu s proměnou charakterů, ale to nemohla proběhnout alespoň u někoho k lepšímu?! A kde je Ollie a proč se Linda musí chovat tak nesympaticky?

Ráda odpustím, že se scénář nedrží předlohy, vždyť nevidím důvod proč by měl (a stejně Kingovi trochu vyčítám, že způsobil rychlo-apokalypsu, aniž by všechny pořádně podusil). Co ale neodpustím, je ono nekonfliktní a roztomile působivé balení. Jakmile se objeví jakákoli krize, tak je okamžitě zažehnána. Malou chviličku to vypadá, že snad i dojde na emoce, na opravdové lidi, na obtížná rozhodnutí, na krev a strach a temné stránky lidských povah, ale ta chvíle je rychle pryč. Nakonec se vše vrací zpět k úsměvům, patetickým proslovům o milování bližního svého a sluníčkovým procházkám po loukách. Proč vlastně stresovat diváka houstnoucí atmosférou, hmotnou krizí, nebo (nedejbože) zbytečnou smrtí hlavních postav. Zatím je všeho dost, zatím se máme všichni rádi a o vše se podělíme. A co nemáme, to nám dá kopule, protože ona, na rozdíl od diváků, miluje naše děti. Žádné duševní újmy se nekonají. Škoda.

A tak se pro mě největším šokem stal fakt, že se v takto striktně uzavřeném prostoru může před koncem série zničehonic zjevit nová postava, která je dokonce vydávána za zásadního hybatele děje a která se stane katalyzátorem příštích událostí. To vše, aniž by tam o ní předtím padla alespoň nepřímá zmínka. Sláva bohům ze stroje!

Jak tak na to koukám, nakonec jsem svá předsevzetí vůbec nedodržela. Požadovala jsem Kinga a toho jsem nedostala. Dobře mi tak.
Nicméně nad Under the Dome nelámu hůl, během první poloviny série jsem se dobře bavila, poté už méně, ale nic z toho, co jsem tu kritizovala, není nezvratné. Třeba se příští série trochu zamyslí a dospěje, já jí šanci dám.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Mohlo to zostať pri jednej sérii...

Neviem či to potrebuje väčší komentár, prvá séria bola na 90%, druhá na 70% a tretia je zlý sen, takže takých 40%? ...sú tam niektoré momenty ktoré to zachraňujú. Naozaj som sa tešila na druhú sériu ale tá ma sklamala, zbytočne zabitý potenciál. A keď som si myslela že to zachránia treťou, tak tento seriál poslali do hrobu. Naozaj sa to oplatí pozerať už len kvôli niektorým postavám, ktoré máte radi a chcete vedieť ako sa to s nimi skončí. Som rada že končí, nebude veľmi ťažké sa s ním rozlúčiť, už teraz som sa dokopávala dopozerať posledné časti. Dávam 60% kvôli prvej a druhej sérii.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

under the dome

Nebyť masívnej kampane jednej slovenskej tv tka by som under the dome doteraz ignorovala. zuaujala ma už samotná myšlienka mesto je od sveta oddelené neviditelnou, nezničitelnou kupolou. to by mohlo byť zaujímavé a ukázať ako sa ľudia dokážu zmeniť ak ide o život. Čakala som vzbury, rozbroje, bitky, rabovačky, vypäté situácie. Iste z každého kúsok tam bol, ale nebolo to ono. V podstate každý problém trval jeden deň, dáko sa vyriešil a išlo sa ďalej. Škoda zo zúfalstvom a beznádejou ľudí sa dalo pohrať viac. Postavy sú sympatické, je len málo seriálov, kde mi nikto výsostne nevadí. Big Jim je jedn z najlepších záporákov akých som kedy videla, jeho syn je tiež veľmi zaujímavá postava, ktorá občas vyzerá tak, že nevie čo chce, plus ako žena mu pridáva plusové body aj jeho vzhľad. Občas mám, ale pocit, že najrozumenjšími občanmi mesta su Joe a Norrie.
Seriál to je kvalitný, dobre napísaný, s dobrou nosnou témou, dobrým výberom hervoc, lae niektoré veci tam mohli byť dotiahnuté viac. Celé dve série som zhliadla na 4 dni a teraz môžem netrpezlivo čakať na tretiu sériu, koniec druhej série priniesol dosť otázok, na ktoré chcem odpoveď

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nikdy nepřestanou hledat cestu ven....

Tak na tohle se opravdu těším..nejen proto, že je to seriál podle knihy jednoho z mých oblíbených autorů, ale taky kvůli Rachelle Lefevre, která se, dá se říct ,stala mou platonickou láskou

Pilot - Funguje jako seznámení s hlavními aktéry. Osudový zvrat přišel nečekaně a "hra o přežití" může začít... 70%

1. série - Už sám námět je prostě úžasný, celé město odříznuto od okolního světa neviditelnou, neproniknutelnou kupolí. Těšil jsem se, že uvidím jak lidé budou panikařit, bojovat o přežití... místo toho byla situace, dá se říct, pod kontrolou. Postavy jsou zajímavé, každý je jiný, ale touží po tom samém a to dostat se ven.
Naprosto jsem si oblíbil pár Julie - Barbie (podlehl jsem kouzlu Rachelle Lefevre )
Hodnocení 1. série - 90 % (*****) Oblíbené díly - 01x01, 01x05, 01x10, 01x12,
2. série - Má spíš nádech sci-fi, dějí se zajímavé, místy zábavné věci, ale nikdo(!!!) se neobtěžuje s vysvětlováním. Postupem času mi už věta "Vyřešíme to..." vážně lezla krkem. Jinak mi přijde nemožné, že příběhy z 1. a 2. série se dějí zhruba ve 3 týdnech, tvůrci by se nějak měli vypořádat se stárnutím představitelů. Naprostým vrcholem série je pro mě začátek 7 dílu, který jsem si pouštěl pořád dokola.
Hodnocení 2. série - 90% (*****) Oblíbené díly - 02x07, 02x11, 02x13
3. série - Nedivím se, že většinu lidí odradil až příliš zamotaný děj - alternativní realita, kokony, rodina, královna ...tohle všechno dalo vcelku zabrat i mně. Dost zoufale tu v polovině dílů postrádám gradaci, nějaký momenty překvapení, které jsem v minulých sériích s radostí sledoval. Tématicky dobře vymyšlené, ale herecky, režisérsky a hlavně scénáristicky se vaří z vody. Rachelle Lefevre mi bude na obrazovce chybět, stejně jako její zrzavá kštice.
Nejsem nadšený ze zrušení seriálu, ale kdyby došlo k případnému prodloužení, bál bych se,čeho bych byl za rok svědkem.
Hodnocení 3. série - 60% (***) Oblíbené díly - 03x07, 03x09, 03x11, 03x12

Under the dome
1 - 2 série - 1.9.2014 - 9.10.2014
3. série - 26.6.2015 - 11.9.2015
Oblíbené postavy - Julia, Barbie
Nejméně oblíbené postavy - Angie, Pauline, Lyle, Junior, Sam
Zhlédnuto dílů - 39/39
Celkové hodnocení - 75%
Z vrcholu na dno, tak by se dal charakterizovat příběh Under the Dome a to je sakra škoda

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Under the Dome

Při hodnocení tohoto seriálu bude asi nejlepší zapomenout na to, že existuje nějaká kniha od nějakého Kinga. Seriál si totiž jede svou vlastní cestou a hlavně v pozdějších dílech na knihu víceméně kašle. Myslím, že lidi, kteří si u Game of thrones stěžují, že jsou tam nějaké změny oproti předloze, by u Under the Dome asi dostali infarkt. Většina těch změn ale podle mě dává celkem smysl vzhledem k tomu, že tvůrci chtějí udělat více než jednu řadu. Už v pilotu mě překvapilo, že dvě postavy, které spolu v knize nemají nic společného, jsou v seriálu sourozenci, ale v dalších dílech se ukázalo, že to má svůj smysl. A to je jedna z těch nejmenších změn. Ale když budu seriál hodnotit samostatně nezávisle na knize, tak je to podle mě hodně kvalitní práce. Postavy jsou zde zajímavé ( u mě vede Junior, i když z něj je v seriálu v podstatě už skoro až klaďas ) a hlavní zápletka kolem kupole se po jedenáctém díle vyvíjí dost napínavě ( až si říkám, že je dobře, že to nejede podle knihy - aspoň můžu hádat, jak to bude dál ). Další plusem změn je, že si u žádné postavy nemůžu být jistý, že přežije další díl, protože už v seriálu umřely postavy, co v knize žily až do konce a naopak jedna postava, co v knize zemřela hned na začátku, si ještě vesele běhá po městečku a do hrobu se asi zatím nechystá :) Takže za mě rozhodně palec nahoru

EDIT: Po dvanáctém díle musím zvýšit na plnou pálku. Takhle nepříjemný pocit jsem u seriálu už dlouho neměl ( to myslím pozitivně ). Dean Norris ( Hank z Breaking bad ) tady hraje takovýho bastarda, že bych mu nejraději šlápl do ksichtu, ale hraje ho perfektně. Ten herec by měl dostat nějakou Emmy nebo něco takového

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Under the Dome

Po shlédnutí pilotu jsem nevěděl co na to říct. Až na rozpůlení krávy mě seriál moc nezaujal. Pak jsem si, ale pustil druhý díl. A tam vše začalo.
Při pilotu jsem se na vše díval přes prsty. Zaujaly mě záchvaty, oblíbil jsem si všechny postavy (což se stává málokdy) a všechny nehody a úmrtí spojené s kupolí mě zaujaly. Jinak jsem, ale nad tímhle serálem až moc přemýšlel.
Zvykal jsem si, že věci které se tam objeví nám budou vysvětleny až později.
Po shlédnutí druhého a třetího dílu, mě seriál bavil pořád víc a víc. Nečekaná úmrtí, sbližování Joea a Norrie a Junior s Angie mě bavilo čím dál víc (ač se mi místy zdálo, že Angie křičí až moc a kdyby ji včas nevytáhli, hrozně by se mi s tím svým řevem zprotivila).
A od osmého, devátého dílu to všechno začalo. Objevovalo se pár odpovědí na otázky, ale objevilo se ještě víc otázek.
Ukázalo se, že Kupole je opravdu nezničitelná.
A po jedenáctém dílu jsem tak mrazivý pocit v zádech, již dlouho neměl.
A konec? Poslední epizoda toho vyplivla tolik najednou, že jsem všechny informace sotva přijímal. Původně jsem chtěl dát 90% ale po zvážení zvyšuji na plný počet.
A pro čtenáře - zapomeňte, že je to na motivy nějaké knihy. Že nějaká kniha vůbec existuje! :)
100 %

2. série - Stále vysoká laťka, funkční napětí, sympatické postavy, místy překonává tu první. 95 %

3. série - Po dvou dílech jsem to vzdal. Nevím, jestli srážet hodnocení celému seriálu, protože bych to musel hodit někam k šedesáti procentům a to se mi vzhledem k vynikajícím prvním dvěma sériím vážně nechce. Třetí je překombinovaná, zmatená, hloupá... Obrovské zklamání. Budu dělat, že neexistuje, a zachovám si dobré vzpomínky na předchozí 2 série. 40 %

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Opravdu dobrý námět jim ten King vymyslel

Ale neudělali z toho nic extra, teda. Protože, jako velká fanynka Kinga (a tady musím přiznat, že zrovna tuhle knihu jsem zatím nečetla), si prostě myslím, že kniha bude dobrá.
Je dobrá výmluva, že na lidi působí ta kupole. No ale je tam scéna, že jdou věšet chlapa. V klídečku tam postaví šibenici, jako by to dělali běžně. A lidé z města, dav, čeká, jak tentýž chlap, který ho bez jediného důkazu obvinil, ho rovnou odsoudil a rovnou chtěl udělat ze svého syna kata, no pár vteřin, chlap by visel, nikdo tam okem nemrkl :D. OK...tak tam teda žili, o pár dnů později už byli oba viditelně celkem kámoši, už ho lidem ( ten co ho odsoudil ) dával za vzor :-).... ale nikdo z města se už neptal, kdo teda sakra zabil tu ženu, když tamtoho teda jako pustili... a to mi vadí. Bylo tam pár postav, hlavních hrdinů, zbytek nic. Celý ten seriál je jako rozsekaný na jednotlivé díly, a všechno to řešilo pár lidí, ostatní nedělali nic. Pasivně čekali. Přišlo mi to nepromyšlené. Mě by zajímalo už druhý den, jaké máme zásoby, jako město, co důležitého nám dojde, tudíž by se to mělo hlídat a přerozdělovat, benzínem si také plýtvali, zbytečně se párali s chlapem, který jako jediný měl studnu s pitnou vodou...prostě jako by ten poklop spadl na město s nejvyšší koncentrací bezmozků.
A on ten King seriálu věřil, dokonce jsem ho viděla, jak si nechal od Angie dolít kávu v restauraci :-).

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál, ktorý tak dobre začal ale...

Tento seriál ma na začiatku naozaj veľmi chytil. Zaujímavý príbeh, zaujímavé postavy, to tajomno, kto stojí za kupolou a prečo. Prvá séria bola skvelá, naozaj to bola poriadna jazda, ktorú som si užila. Postupne však seriál strácal šťavu, išlo to s ním dolu vodou a úprimne povedané, vyriešenie celého príbehu sa mi veľmi nepáčilo. Samozrejme, dopozerala som to až do konca, lebo som chcela vedieť ako to dopadne ale uspokojená som nebola, aj keď to v podstate vyriešené bolo všetko.

Neviem, či mám seriál odporúčať alebo nie. Ale zas 100 ľudí, 100 chutí. Za mňa by si prvá séria zaslúžila 80-90% ale tie ďalšie dve série už o mnoho menej, hlavne tá tretia už nestála za veľa, skôr mám pocit, že sa z toho snažili tvorcovia už len nejako vykľučkovať.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Postupný úpadek

Jak to tak bývá u podobných seriálů, nejlepší byla první série. Jakmile se začne vzniklá záhada nějak vysvětlovat, je z toho většinou pěkný galimatiáš. Upřímně mi to vysvětlení ani nepřišlo úplně logické - hlavní body ano, ale ty detaily nějak neseděly. V posledních dílech už mi vadily i herecké výkony, docela by mě zajímalo, jestli byly špatné od začátku, nebo se to pak nějak zvrtlo:)

Každopádně jsem dokoukala celý seriál, takže hodnotit musím spíš kladně, člověk se nenudí a zvlášť v první sérii je to hodně chytlavé. Žádné mistrovské umění to ale není.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Under The Dome

K tomuhle seriálu jsem přišla jako slepý k houslím, jak se říká. Na zadní stránce čehosi, jsem našla reklamu na tenhle seriál. Nijak jsem to úmyslně nehledala, upoutávky jsem neviděla. A Kingovu knihu jsem nečetla (díky bohu, asi by si zkazila dojem ze seriálu).

Přišlo mi to ale zajímavé, takže jsem si stáhla prvních pár dílů. Rozříznutá kráva a čísi končetiny na louce v pilotním díle mi připomněly filmy Nezvratný osud.
Jako sci-fi dobrý, děj vcelku odsýpá (i když jsou výjimky), kopule, vejce v lese, padající růžové hvězdy (ty jsem tedy moc nepochopila, ale budiž), zmrtvýchvstání, jeskyně a Zenith, no nevím.... Na můj vkus moc hloupoučkých teenagerů, a některé postavy jakoby nevěděly, na jaké jsou vlastně straně. Dneska jsem hodnej, zítra budu zlej.

Jediná postava, kterou jsem si opravdu oblíbila, je Julie.

Jinak se mi to vcelku líbí a jsem zvědavá na zakončení 2. řady.

70 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Až taký hit to teda nie je no neurazí

Seriál som začal pozerať kvôli odporúčaniu z druhej ruky. Prvá časť mala trochu pomalý rozjazd a ďalšie tak isto ale pozeralo sa na to celkom dobre a hlavne ma oslovil námet. Seriál mal svoje lepšie i horšie dni ale v konečnom dôsledku ma bavil a na ďalšiu sériu som sa celkom tešil. Sklamanie však hneď prišlo v prvých častiach. Miestami nelogické správanie sa postáv a rastúci odpor k obom Rennie-ovcom vo mne začali vyvolávať nevôľu pozerať seriál ďalej, no asi tak v polovicisrie ma to opäť chytilo a nepustilo až do finále, ktorého cliffhanger ma presvedčil, aby som si pozrel aj tretiu sériu (avšak stále sa tu chovajú niektoré postavy nelogicky alebo podľa predvídateľných klišé). Tretia séria nadobudla ako keby nový rozmer. V úvode som si pripadal , akokeby som pozeral na iný seriál. Časom som si však zvykol a vlastne som bol rád , že sa konečne rieši viac pôvod kupole a dejová línia s mimozemšťanmi namiesto tých politických intríg Big Jima a podobne. Avšak moja zvedavosť nenašla uspokojenie v mnohých otázkach , prípadne sa mi niektoré riešenia zdali odfláknuté a tak som bol po finálovej sezóne sklamaný. Pred kým "Príbuzenstvo (Kinship)" utekalo? Prečo tvorcovia dali taký dôraz na to , aby vykreslili Juliu ako monarchu a potom od toho akosi upustili? Načo vlastne Kinship potrebuje ďalšiu kupolu? To je iba pár otázok na ktoré sa mi odpovede nedostalo alebo nebola pre mňa uspokojivá. Občas to vyzeralo ako keby si tvorcovia niektoré veci časom rozmysleli a urobili to inak. No neviem. Podľa mojich informácií sa seriál aj držal ale viacmenej skôr nedržal knižnej predlohy a to je možno (knihu som nečítal) škoda.
Toľko k príbehu no a čo sa týka hereckých výkonov, tak mňa neoslovil žiadny , ale nebolo to nič tragické. Možno až na toho Deana Norrisa, na ktorého si ja osobne fakt neviem zvyknúť a každú minútu, kedy sa objaví na obrazovk, mám chuť pretočiť.
Hodnotenie:
1. séria 70%
2. séria 60%
3. séria 60%

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí
Remi
23. listopadu 2014

Druhá sezóna

Druhá sezóna začala celkem solidně. Mělo to spád, přišli nové postavy, kupa nových záhad ale také nějaké to řešení. Vrchol řady je pro mě devátá epizoda (Red Door), která ve mě vyvolala jen ty nejlepší vzpomínky na Losty. Vše v ní fungovalo perfektně a vím, že k této epizodě se budu vracet víckrát. Závěrečná třetina druhé sezóny už postrádala kouzlo. postavy byly někdy vážně na přesdržku, příběh se zbytečně komplikoval bez viditelného posunu dál. Po konci mi zůstala v ústech těžká pachuť toho, že tvůrci už možná některé věci přehánějí a dovádějí až moc do absurdity. Čeká nás třetí sezóna (snad závěrečná) a já pevně doufám v zakončení celého příběhu, který bude dávat nějaký smysl. Natahování by seriálu pouze ublížilo. Season 2 - 70%

70 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Under the Dome

Zdá se, že budu v menšině, ale mně se Under the Dome nelíbí. Kniha patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších Kingových knih vůbec, četla se skvěle a jednoduchá pointa byla krásně zakamuflovaná do spousty malých příběhů, a proto mě televizní zpracování zklamalo. Opět se mi potvrdilo, že většina Kingových televizních adaptací stojí za prd. Tohle vypadá, že si seriál vzal z knihy akorát kupoli a jména postav a ostatní jaksi vypustil, nebo úplně překopal. Kde jsou moje oblíbené postavy Rusty Everett a malý Ollie Dinsmore? Jeden je mimo kupoli a a z druhého udělali starého nesympatického dědka.

Nelíbí se mi ani změna charakteru snad všech postav. Jim Rennie vystupuje jako spasitel městečka, kterého mají všichni rádi. Kde je ten velký záporák, který myslí jenom na sebe a jedná bez ohledu na ostatní? Barbie se z kladného kuchtíka změnil ve vymahače dluhů, který se pořád tváří tak nějak zmateně. Junior dokonce chvílemi působí i sympaticky a ne jako úplný magor, až jsem se přistihla, že je mi ho i líto a že chci, aby nakonec skončil s Angie. Norrie mám chuť od chvíle, kdy se objevila na obrazovce, přetáhnout něčím po hlavě. Linda s tím svým výrazem "za chvíli se rozbrečím" patří mezi nejhloupější postavy seriálu. Co Angie, Doddie, Phil Bushey? A tak bych mohla pokračovat dál.

V knize byla atmosféra napěchovaná tajemnem, každou chvíli hrozilo, že se situace v městečku stane neudržitelnou, někdy jsem měla dokonce strach otočit stránku, protože jsem nechtěla vědět, která z postav zase umře. Seriál mi proto přijde jako nastavovaná kaše, jenom se mermomocí dostat do další série. V tomhle mi strašně připomíná Jericho, kde taky nikdo neřešil atomový výbuch, ale jenom vztahy a vztahy.

Pokud odhlédnu od odlišností v knize, a že jsem se o to celou sérii snažila, tak mi to stejně přijde moc sterilní a "children friendly". Hlavní ambicí seriálu je asi nikoho "neurazit". Vizuálně je to líbivé, tak akorát na plakáty. Jenže jenom hezký vizuál nestačí, když v seriálu chybí nějaké emoce. Něco vážného se stane, nevadí, jede se dál. Nikdo z hlavních postav neumírá, natož aby to byly děti. Všichni jsou navíc takoví čistí, obzvlášť Angie by po svém pobytu v krytu mohla pózovat na titulce nějakého módního časopisu. Škoda Juniora, to mohla být zajímavá podívaná na jeho hrátky s Angie a Doddie v komoře.

Děj se místy vleče šnečím tempem. Postavy se jen tak plácají, a když už se nemají, kam plácat, tak tam přidají novou postavu Maxine, která se objeví zničehonic a jejíž jediný účel je rozproudit osazenstvo. To je jak ve vile Big Brother. Charaktery postav se zničehonic mění, jak se to zrovna scénáristům hodí. Dialogy teenagerů jsou obzvlášť hloupoučké, že už to není ani k smíchu, ale spíš k pláči. Po posledním dílu nemám chuť sledovat další sérii, protože to vypadá na telenovelu, jejíž konec je v nedohlednu.

Udělat z toho jednu uzavřenou sérii s jasně daným ukončeným příběhem, mohlo to být o tolik lepší.

30 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Když je dílko jiné, má pak větší šanci?

Po shlédnutí 3 odvysílaných epizod, zatím hodnotím na 80%, komu bych seriál doporučila a komu ne? Rozhodně by seriál neměl minout fanoušky tvorby Stephena Kinga, prozatím vypadá, že se jedná o slušnou adaptaci. Já jako fanoušek mám ráda kolem hlavní zápletky popisování osudů dalších postav, kde se vždy najde nějaká postava, která trpí vnitřním konfliktem, dále nějaká postava, která je psychicky nemocná, samozřejmě, co by to bylo za Kingovku kdyby chyběl politický podtext. Takže pokud se Vám líbí jeho tvorba, tak hurá do sledování.
Na druhou stranu, pokud patříte k divákům, kteří upřednostňují notnou dávku akce a nemáte trpělivost na sledování vedlejších cestiček, které se nevztahují k hlavní dějové linii, tak Vás pravděpodobně seriál k delšímu sledování nepřesvědčí.
Myslím, že je dobrou volbou umístit vysílání seriálu do letní sezóny, kde je mírnější konkurence, ale nejsem si jistá, zda by měl seriál pokračovat další sérií, jelikož nevěřím tomu, že by scénáristé dokázali udržet tempo a nedodali seriálu konec, který by si nezasloužil, to jest takový, že by upadl kvalitou natolik, že by většinu diváků otrávil.
Samozřejmě jsme povážlivě na začátku a později možná svůj názor změním.
Zatím uděluji 80%

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Po 2. sérii

2. Serie

PLUS:
Efekty - Nápadité, zpracování občas kolísá, pořád ale nadprůměr.
Téma - S tímhle tématem by se dalo tak krásně pracovat...

MÍNUS:
Herci, herci, herci.
Rejžové - Když si nepohlídaj herce...
Scénář - Nuda, rodinná dramata, postavy jsou asi všichni soci-opati a schizofrenici, v každém díle se chovají úplně jinak
King, Spielberg, Vaughan - Jména v titulcích, klamavá reklama :)
Výprava - Tři místnosti a pole s kouskem lesa

-------------------------------------------

KOMENT k 1. sérii:

King? OK. Spielberg? No budiž. Vaughan? Kurňa, von na tom dělá Vaughan!!! To nemůže být špatné. Pilot výborný... další díly slabší... pětka opět výborná, zabíjí se hlavní postavy, dle mého gusta... a pak... pak už nic... nuda, šeď, rodinná dramata a najednou mi dojde, jak jsou vlastně všichni herci totálně prkenní. Dát do hlavní role děcka je v 90% průser, páč dětští herci to prostě neutáhnou a tady jsou to navíc extra talenti v úvozovkách. Přes druhou polovinu jsem jel na setrvačník a už se jen modlil, aby se aspoň něco vysvětlilo. Netuším, do jaké míry se na tomhle Vaughan podílel, ale s klidem můžu říct, že to byl jeho nejhorší výkon. Jsem zvědavý na druhou sezónu, která bude počítám poslední :)

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

#teamBIGJim

Na seriál jsem se chtěla podívat už dlouho, ale vše má u mě čekací dobu. Nyní, když na něj konečně došlo, byla jsem vcelku mile překvapena.
Myslím, že nejvíce mě bavila první řada, ta třetí už mi místy přišla taková, nevím. Zajímalo mě, jak to všechno dopadne, vesměs mě vždy mimozemšťani nakonec odradí, avšak dokoukala jsem statečně až do konce, kde jsem hleděla, že by snad byla další řada a já si nevšimla??? A ona není!!!
To je pro mě velké zklamání a tady z článku, že byl seriál zrušen, ale bude nějaký uspokojivý konec jsem spíš rozčílená, protože uspokojivý konec by byl, kdyby Barbie v klidu nevyrušen požádal Julii o ruku a THE END. Ráda jsem viděla i další postavy, ale konec byl pro mě otevřený, protože nyní budu žít s tím, zda Norrie zachrání Joea a Jim s ostatníma zachrání znovu svět.
Jinak od začátku jsem nějak prostě měla Big Jima ráda, prostě záporáci jsou záporáci a to jak spolupracovali s Julií nemělo chybu, to mě bavilo nejvíc a hlavně jeho pes. :D <3

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zbytečné změny

Po pilotu jsem, relativně nadšen, ohodnotil tento seriál číslem 80. Po nějakých 10 dalších epizodách ale musím chtě nechtě na 60%. Proč ale?
Odpověď je jednoduchá, objevilo se rozčarování z přílišných odlišností mezi seriálem a knižní předlohou. Je mi jasné, že pointa seriálu může být jiná a přibudou některé zápletky, ale proč měnit věci, které fantasticky fungovaly v knize? Jednou z hlavních je zřejmě možnost/nemožnost komunikace s vnějším světem, která by seriálu přidala novou a zajímavou dimenzi. Další je přílišná změna Barbieho, který je v knize jasně kladná postava, se kterou mají Rennieovi osobní spory, které později vyplývají v ostrý mocenský boj, což je možná nejlepší motiv celé knihy.
Abych to shrnul: Seriál měl dobrou šanci být velmi kvalitním, ale pouze jako opravdová adaptace knihy, což by ale vydalo "pouze" na jednu řadu seriálu. To ale podle všeho autorům nevyhovovalo. Bohužel.

60 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pod pokličkou

Zajímavý nápad, pěkně zpracováno, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, má to zatím našlápnuto dobře. Viděl jsem už něco podobného v jednom díle Krajních mezí, tam to zvládli odvykládat celý příběh za 45 minut, tak uvidíme, snad tohle taky nebudou natahovat do nekonečna, 13 epizod se mi zdá zatím trochu moc, snad to nebude po čase nudit. Zatím si nechám hodnocení na 80%, s tím, že po dalších dílech budu hodnocení pravděpodobně upravovat a přidám další postřehy a komentáře.

80 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

You know you´re trapped inside

Na koľko som knihu nečítala,nemôžem ňou byť nijak ovplyvnená a ani porovnávať čo je oproti nej lepšie čo horšie. Môžem ísť do toho naplno,bez očakávaní a predsudkov.

Pre mňa príbeh mestečka,ktoré sa znenazdajky ocitlo pod záhadnou kupolou, patrí medzi najlepšie novinky tohto leta. Seriál ma svojím námetom chytil od začiatku. Záhada,ktorá je záhadou a ňou ešte na dlho aj ostane. Nič nie je dopredu jasné a nič sa nedá tak ľahko odhadnúť. Jednotlivé časti skladačky do veľkej záhady boli postupne odkrývané,len preto aby sme získali náhľad nie na niečo malé a jednoduché,ale niečo veľké a zložité.
Možno by Under the dome prospela skôr jedna séria a možno nie. Príbeh sa už od začiatku rozbehol viacerými smermi a rovinami, ktoré naplno využíval. Možno sa objavilo pár zádrheľov a umelo tlačený vecí, no aj tak to nič nekazilo na mojom dojme zo seriálu. Ten bol popretkávaný záhadami,poskytoval pohľad na to čo to narobí s ľuďmi ak sú zrazu odtrhnutý od okolitého sveta. Nič nejde hladko a bez problémov.Je jasné, že postupná vzbura a násilie sa dá len čakať.

Postavy boli sympatické,ale aj tie druhé. Kto bol ozaj na facku bola Angie,tie jej prosebné výkriky prvých pár častí boli uši drásajúce. Junior bol syn svojho otca,aj keď možno spočiatku nechcel a bránil sa tomu. Jim Rennie nebol zločinec,ale politik,ľudí si vedel omotať okolo prsta a vedel,že keď niečo zlé správne podá,vyjde z toho ako víťaz len on a ostatní budú jeho poslušnými ovečkami. Medzi tie,ktoré som mala rada boli Joe (ten chalan mal jasnú hlavu). Každá z nich dostala svoje miesto aby sa mohla naplno rozvinúť a ukázať čo je v nej. Postupne ukazovali svoj charakter a to ako sa dokážu v daných situáciach zachovať.

Prvá séria: 80%
Druhá séria: 70%
Tretia séria: 60%

70 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Po prvním díle "na vážkách"

Zřejmě tu budu jediná, kdo po prvním díle nebude jásat nad úžasným novým seriálem s kvalitním nášlapem do budoucích dílů. Já vám nevím. Celá ta tématika mi připadá výborná a pokud s tím tvůrci dokáží dobře pracovat, může to být jistě výborný seriál. Nicméně... Postavy mi připadají takové nemastné, neslané, přehrávané a některé dost nesympatické. To je prakticky asi jediné, co mě opravdu přinutilo dát za pilot jen 60% - ano, až do takové míry to na mě po této stránce špatně působilo. Co mi ještě připadá trošku přehnané je ta velká snaha o jistou "brutalitu" - uříznutá ruka, noha po pasažérovi letadla - kdy přihlížející ani lidsky nekřičí, jen tak pootevřou pusu a jdou dál (:-D), a strašně přehrávané "drama" kdy se sem-tam někdo skolí na zem a mluví o hvězdách.. Uf. Nicméně jsem neskutečně nadšená z těch efektů! Ta kráva, nebo narážející náklaďák? Pro mě absolutně strhující, to mě opravdu dostalo! Dám tomu ještě šanci už jen kvůli tomu.

60 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Mysteriózna kupola

O tomto seriály som sa dozvedel, cez časopis Pevnosť a ceľkom ma zaujal. Keďže mali seriály, ktoré pozerávam prestávky, tak som sa rozhodol ísť do toho. Na začiatku to bol skôr seriál o prežití, ale potom prišlo veľa záhad. Poctivo som čakal na každú časť a cez prestávku som na tento seriál úplne zabudol. Lenže keď som zistil, že druhá séria bude zachvíľu, hneď som sa na ňu pripravil. Keďže sa v druhej sérií skôr venovalo kupole, zrazu bolo viac a viac záhad. Som zvedavý, ako sa to celé skončí, keďže v knihe to všetko skončilo po týždni. PS:Momentálne čakám na titulky na 02x05.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pod průměrem

Pro zatím na ten to seriál lámat hůl nebudu. Nicméně pokut by se příští rok nevrátil a zůstal skrytý pod kopuli, vůbec by se nezlobil. Tento seriál jde zhodnotit jedním slovem nevýrazný. Ničím zásadním nedokázal překvapit a po celou dobu nevybočuje z normálu. Na děj i postavy se dá sice koukat a tak zahnat nudu z tím to sci-fi lze. Zajímavé nápady tady najdeme ale brečet nebo skákat radosti nebudete. Triky jsou na dobré úrovní. Herci zvládají hrát a jsou celkem zajmaví ale nikdo nevybočuje z průměru jako celý seriál. Pokud patříte k fandům knížky, tak tady budete zklamaní. Některé drsné pasáže zde byli vypuštěny. A seriál tak působí víc pohádkově. Tvůrci přesto neztrácejí nadějí. Město a zdejší život se snaží vykreslit reálně, někdy se jim to daří dobře. Bohužel vše zůstává v únosné dávce. Seriál tak cíli na rozsáhlejší publikum a snaží se vyhovět všem. Uvidíme, co nám druhá sezona přinese. Zatím nejsem zklamaný ani nadšený. S přáním lepšího hodnocení…….

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

A to to vypadalo tak dobře...

Dlouho jsem tomuto seriálu odolávala, až jsem se nakonec jednoho dne rozhodla se o něm dozvědět víc a pouštěla jsem si všemožné trailery a prohlížela si obrázky, které mě jednoduše navnadili a já už dál odolávat nemohla, šíleně se mi to zalíbilo... No a po prvním díle, který mě přímo neskutečně nudil, jsem zjistila, že trailery opravdu plní účel a diváky dokáží přilákat raz dva, ale co se týče seriálu, to je tedy bída, aby se neřeklo dala jsem ještě dva díly a ty pro mě bohužel byly stejně nudné a nezajímavé, námět to byl dobrý, ale ti, co to natočili, s ním jednoduše neuměli naložit, tohle mě prostě zklamalo...

30 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zlatá střední cesta

Na tomhle seriálu mě nejvíc zaujal děj. Ovšem, že jsem koukala i na to, že je to dílo Kinga, stoustu dobrých herců a podobně, ale takový žánr, se mi hledá těžko, aby mě dostatečně chytil a já přitom zůstala, aniž bych si říkala "Jo, dneska se kouknu a potom se podívám až za nějakou dobu". Musí být, aby vás to tak chytlo, že byste přestali až u konce. Tohle mě ale bohužel až tak moc nechytlo a já to stejně sleduju vždy po nějaké době. Má to jistý potenciál, ale ne takový, jaký bych chtěla. Doufám, že se to časem změní, ale nyní to hodnotím jako průměrný seriál, který považuji za dobrý. Přesto však hodnotím 70%, protože se mi zdá 50% až moc málo.

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

První díl

Dneska jsem zatím zkoukla první úvodní díl a začánám váhat jestli pokračovat dále ve sledování. Na to, že to má být podle knihy, kterou jsem nedávno dočetla a byla úžasná. Tak to vypadá, jako by to bylo úplně o něčem jiném. Tedy kromě hlavní myšlenky a to kupole kolem celého města. Ale tím ta hlavní spojitost snad končí.
Už samotný Barbie, kterého jsem v knížce měla moc ráda, tady na mě působí úplně jinak. Co s ním udělali? A co mělo být jak na začátku pohřbíval Petera? To jsem taky nepochopila. Barbie byl v knížce úžasná postava, tady už není a ani být nemůže.
A to i ostatní postavy. Nejen, že někdo tam chybí, ale zároveň jsou mezi postavami i jiné vztahy. Například Julie, redaktorka novin, je vdaná, což v knížce vůbec nebylo.

Myslím, že na tento seriál se nesmí dívat nikdo kdo četl knihu, tedy i já. Protože jak jsem už řekla na začátku, kromě kupole a jmen postav se tam liší snad úplně všechno. Ale jinak by to nemusel být špatný seriál. Ale pro mě to nic nebude, škoda protože jsem se na něj moc těšila. Také mě dost mrzí, že tam zatím vynechali všechny moje oblíbené scény na které jsem se těšila, jak asi budou vypadat zfilmované.

40 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pod Kopulí

Největší hit letošního léta a abych byl upřímný, tak jsem výsledkem tak trochu zklamán. Faktem je, že to je pravděpodobně způsobeno mým přehnaným očekáváním. Některé postavy jsou fajn, některé jsou děsivě uvěřitelné a některé štvou člověka každým záběrem ve kterém se ukážou. Tak by to mělo být a záleží na každém, které do jaké kategorie zařadí. Věřím však, že všichni mají v kolonce mrazivě uvěřitelného, radního "velkého" Jima Rennieho. Na druhou stranu je pro mě absolutně nejotravnější postavou jeho potomek, hlavně v prvních dílech mě naprosto vytáčí. Další kdo mi úplně nesedí je policajtka/šerifka, protože ta podle mě absolutně nezvládá to, co má dělat a opravdu se kolikrát chová hloupě, například tím, že slepě plní příkazy velkého Jima. Navíc mě vytáčí nedodržováním vlastních zákazů. jako při dni návštěv. Na kladné straně, kromě nezkažených dětí, hraje prim Barbie. To je podle mě nejlepší postav, už je proto, že se chová nejreálněji, když se chce starat hlavně sám o sebe. Samozřejmě, že se postupně změní na spoluobčana, který soucítí a pomáhá, ale i tak byl nejlepší. No, jsem zvědav na to jak bude děj pod kopulí pokračovat, takže se na další díly určitě podívám, ale cítil jsem, že by to mohlo být lepší...

Pro Under the Dome hraje fakt, že jde o letní seriál a v té době není velká konkurence, takže jsem se rád podíval i na druhou sérii. Tvůrci nám samozřejmě přihodili několik nových postav, aby se některých mohli zbavit a někdo nám tam zůstal. Pravda, že v úvodu mě vcelku překvapili, když rychle odepsali hned dvojici postav. Pak však tempo polevilo a rozřazování přišlo opět až v závěru řady. V průběhu této série jsme se podívali i mimo kopuli a hlavní náplní bylo hledání cesty ven. Závěrečný díl byl vcelku zajímavý, ale doufám, že seriál se dočká prodloužení, protože nenabídl zrovna uspokojivý konec...

Ono už leccos o úpadku kvality bylo naznačeno v předchozí sérii, ale ten sešup, který následoval ve třetí řadě. To bylo opravdu něco nečekaného. Nakonec tak jediná věc, která dává smysl je fakt, že se stanice rozhodla seriál ukončit. Protože tohle bylo opravdu něco. Dočkal jsem se sice odpovědi na otázku ze závěru minulé řady, ale možná bych raději byl, kdyby k tomu nikdy nedošlo. Třetí série servíruje postavy, co podstoupily lobotomii a vlastně žádnou z nich jsem nepoznal. K tomu se navrch přidá několik opravdu idiotských zvratů a dílo zkázy je dokonáno. A jo, ještě taky mimozemšťani...

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

K žehlení dobrý

Seriál z rodu lostovitých. První série byla celkem ke koukání, ale druhá díl od dílu ztrácela na logice, děly se legrační věci, o kterých jsme si měli myslet, že nejsou legrační, překořeněno optimismem ( slyšet ještě jednou, že přijdeme na to, jak z toho ven, vyletěla bych z kůže), mystikou a nepodloženými teoriemi na základě "vizí". Ach jo, a mohlo to být fajn, kdyby tvůrci zůstali příčetní. Zdá se, že se nakazili šílenstvím Vejcete a přes růžové hvězdy ztratili cestu z pod Kupole ven.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pod kopulí a "pod kopulí"

Po pár schlédnutých dílech a přečtené knize musím říct, je to opravdu na podle stejnojmené Kingovi knihy? Jedinou společnou věcí kterou má tento seriál a původní kniha je jen bariéra-tedy kopule. Jiné zápletky, jiné osobnosti i jiný děj. Z,ěna je opravdy veliká a těm, kteřín četli knihu příjde, že sledují úplně něco jiného než čekaly v Kingově "pod kopulí". Nemůžu ovšem říct že je to chyba, ale ty co čekali napodobeninu knihy se musí připravit na něco úplně jiného.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

kulisa

První série byla skvělá,pořád jsem žasla nad novými a novými objeveními,ale postupem času se z toho stala taková oddechovka,ke které občas zvednu hlavu od počítače k televizi.
Nevím čím to zbabrali,ale už se mi z toho ztrácela ligika,samé vize,hýbání kupolí,skákání do Zenithu atd.
Alespon mě od sledování neodradil Barbie a jeho vztah s Julií,ti dva se mi líbili a dalo se díky nim odpustit pár pitomostí

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Under the Dome

Zatiaľ som videla všetky odvysielané diely a docela sa mi to páči. Knižnú predlohu som nečítala, tak nemôžem porovnávať, avšak seriál je zatiaľ dobre vypracovaný. Niektoré dejové línie by som však trošku zmenila, niečo mi na nich nesedí, ale celkový dojem to až tak nekazí. Som zvedavá na pointu a dúfam, že to bude stáť zato.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Třetí série

První dvě série se mi líbily. Je to druh seriálu, který mám ráda. Stane se něco záhadného, ale stane se to v běžném životě. Další tajemné věci jen tušíte a čekáte, na jejich rozlousknutí.
A pak přijde třetí série, kterou už sotva pobíráte, protože v do té doby fajn seriálu najednou pobíhá banda mimozemšťanů, kteří nevíte, kde se vzali. Vypadají jako lidé, všude všechno ovládají, a přestože má každý z nich svůj účel, žádný kolektivní nevidíte.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Velké překvapení

Tento seriál mě velice velice překvapil. Myslel jsem, že to bude nějakej průmernej seriál, ale mýlil jsem se. Výhodou je, že má 13 dílu, tudíž žádné stereotypní epizody, ale kontinuální děj.
Přirovnal bych to k Lost (překvapující kontinuální děj) nebo k Eurece (malé město, stále stejná poměrně malá skupina lidí)
Doporučuji a těším se na druhou sérii.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po druhé sérii

Pilot téhle sc-fi dramedy byl pro mě nutností, ale musí říct, že u první série mě víc než tajemno držely výborné charaktery (záporáka typu Deana Norrise mohou jiné seriály jen tiše závidět). Z druhé série jsem viděl tři díly a ne a ne se k seriálu vrátit, až jsem její zbytek shlédnul za dva dny, jinak to ani nešlo při tempu, které tvůrci nasadili. Napětí pěkně graduje, odchod některých postav nelze vytušit, prvek Kupole i Lylova předtucha...to vše mě dostatečně navnadilo na třetí sérii.
Knihu jsem nečetl a žádný extra hit jsem od seriálu nečekal, takže mohl jen zaujmout a to se mu podařilo. 13-dílné řady mu svědčí, Jim Rennie i přelétavý Junior jsou dostatečně charakterní, Barbie a Julia dostatečně "dobráčtí" a Norrie a Joe mi taky sedí...Snad si třetí série udrží tempo a atmosféru, zatím 90 %.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Under the dome

První série mě skutečně chytla, nebyl to bůhvíjak intelektuální seriál, ale bylo to příjemné odreagování po dlouhém dni. Žádné postavy jsem si nezamilovala, narozdíl od jiných seriálů, přišly mi moc černobílé, snad jen velký Jim byl správný záporák ;) a pak ještě jeho syn, Junior, ale ten spíš jen po vzhledové stránce. Kdo mi naopak přišel neskutečně otravný byla jeho ex-přítelkyně Angie. Druhá série byla už na můj vkus moc překombinovaná, myslím, že už to mohli v pohodě ukončit, takže myslím, že třetí série seriálu moc neprospěje. Jinak stejnojmenou knížku od Stephena Kinga jsem četla a miluju jí, ale seriál se od knížky hodně odchýlil, jediné společné má vlastně jen jména postav.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál, který měl zůstat minisérií

(Epizod jsem zatím viděl: 12)
První epizody tohoto seriálu byly z mého pohledu velmi povedené, bohužel to samé nemohu říct o aktuálních epizodách. Zdá se mi jako by všichni scénáristé dostali za za úkol jediné a to natahovat za každou cenu. Ani herecké výkony to nezachraňují, tedy najde se pár vyjímek např. Dean Norris (Big Jim), kterému jeho postavu doopravdy věříte. Na druhou stranu tu jsou třeba Colin Ford (Joe) a Mackenzie Lintz (Norrie) kteří když jsou na obrazovce tak má člověk chuť si rvát všechny vlasy (např. společná záchvat v nemocnici). O logických chybách typu že se hranice kopule neustále posouvá podle toho jak se scénáristům zalíbí ani nemluvě. Prostě shrnuli vše do jednoho tento seriál by byl skvělá minisérie ale na dlouhodobý seriál to nemá.

50 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Druhá série to zabila

Jak jsem se při první sérii ještě relativně bavila a byla ochotná odpustit občasnou houpačku jakou se stalo chování jednotlivých postav i ne zrovna inteligentní dialogy a slabší herecké výkony, tak druhá série mě ničí.Snižuji hodnocení na 60% a zdá se mi, že je to ještě docela shovívavé. Herecké výkony teen herců jsou k pláči, k tomu zbytečná vata, nelogické chování postav, nahodilé hloupé dialogy plné hloupoučkého sentimentu. Škoda času a zahozená atmosféra původního příběhu.

60 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

po pilotu

Zajimavý nápad ke zpracovani, letos aspoň něco úplně jiného. Snad se více dozvíme o osudech jednotlivých osob. Blázen s krytem ten me teda fakt dostal..a tak kráva vejpůl taky.
Trochu mi to připomíná Jericho a to se mi líbilo takže zatím dávám 80% a uvidím co z toho bude.

80 %
41 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Pilotní návnada

Pilotní ochutnávka se mi velmi líbila. Nicméně pilot může naslibovat spoustu věcí, uvidíme jak si poradí s celým příběhem.

Natahovat nás scénáristi opravdu umí. Musím uznat, že jsem trávila tu necelou 3/4 hodinu přikovaná k noťáku a se zaujetím sledovala, co se tam pod tou poklicí šecko děje.
Musím také vystihnout (dle mého názoru) skvělé herecké představitele. Samozřejmě se najdou výjimky,jako uřvaná Britt Robertson, ale aspoň vedle ní ostatní září :).
Snad i druhá polovina příběhu bude tak dobrá a nebude zbytečně až moc roztáhlá:)

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Zkroucenina....

..po prvních dvou dílech se mi seriál zatím líbí. Předlohu neznám, takže jsem zvědavý, kam se bude vyvíjet, a samozřejmě, kde je zakopaný pes. Jen doufám, že nebudou pointu zbytečně protahovat a komplikovat.

P.S.: Už vím co parodovali Simpsonovi ve filmu.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pod kupolí

Under the dome, po přečtení knihy a srovnání s seriálem musím řct, že je škoda že velký Jim je v seriálu až skoro dobrák který myslí hodně na lidi a né jen na svůůj prospěch a Juniora je mi až líto, že není s Angie. Taky mě vadí, že vynechaly postavy s dobrým příběhem, jako je Samantha Bushey, Phil Bushey, Andrea Grinnell. Připadne mě to, že se scénaristi bojí uděat nějaký pořádný zvrat a rozpad společnosti. To, že tam přidali Maxine a její dooupě, už úplně přehnali. Všechny postavy, jsou tak hodné a chtějí být sympatické, kde je nějaký fakt záporný, zvrácený, na drogách atd?...Jestli tvůrci hodlají nechat pod kupolí lidi x let, tak to bude jedna velká pohádka...

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Apokalypsa z jiného úhlu

K tomuto seriálu jsem se dostala náhodou, díky herečce Rachelle Lefevre, která mi je velmi sympatická. A jsem ráda, že jsem na tuto stránku tohot seriálu zabloudila. Původně jsem myslela, že seriál bude krátký, buďto všichni umřou a nebo se prostě dostanou ven, ale ne. Už je tu třetí série a tím to zdaleka nekončí. Jen tak dál!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Takže dotohooo....

Jsem na to zvědav, vypadá to docela dobře, tedy aspoň za moji osobu. Možná nejsem až tak náročný. Je to prostě něco jiného....uvidíme...doufám, že se mne zase nepotvrdí, že lidská rasa je ta nejhorší. Taktéž mne poslední dobou napadá, nebo už jsem zblblej z těch filmů,:-) že člověk by měl být aspoň trochu na něco připravený. Ale je toho tolik, že asi to nechám osudu a buď to jednou přijde a hotovo a nebo už tady snad nebudu...protože na vše se jednoduše připravit nedá a moje KPZ by musela být velká jak kontejner...A kdo by jí sebou denně pořád tahal že?:-)

80 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

pod kupolí

První dojem ze seriálu vesměs pozitivní. Doufám, že se postavy budou dál vyvíjet, protože jsem fakt zvědavá na Juniora (nebo jak se ten psychopat jmenuje). S koupí knížky počkám až po odvysílání seriálu, abych nevěděla konec..

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Něco nového

Musím říct, že jsem se na tuto letní novinku moc těšila a po prvním dílu jsem mile překvapena. Doufám, že to bude mít takový náboj i dál. Je to příjemná změna. Rozhodně to budu sledovat dál.

80 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Under the dome

Scifi, fantasy či mystery je presne moja šálka kávy takže Under the Dome som si proste nemohla nechať ujsť. Už prvá epizóda ma vtiahla do deja a nevedela som sa dočkať ďalšej. Časti prvej série boli jedna lepšia ako druhá. Síce sa zápletka namiesto toho, aby sa čo to z nej odhalilo, stále viac a viac zamotávala, seriál ma bavil. Čo sa týka druhej série, musím priznať, že ku koncu som dej nestíhala sledovať, čoraz viac sa to komplikovalo. Čo ma ale sklamalo, bola séria tretia, ktorá namiesto uspokojivého vysvetlenia priniesla nepochopiteľný príchod mimozemskej rasy, dve reality, divné kokóny, ovládanie myslí atď a odpoveď na otázku, z kadiaľ a prečo sa neviditeľná kupola zniesla na mestečko Chester´s Mill zostala vysieť niekde na pol ceste. Navyše to celé skončilo cliffhangrom, čo moje pocity z celej série veľmi nezlepšilo. Napriek tomu hodnotím 2/3 seriálu ako nadpriemerné a čas strávený s Under the Dome rozhodne nepovažujem za stratený.

70 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Opět za 100

Musím dát za 100 bodů. Od první klapky mě dílko chytlo za pačesy a do teď nepustilo, každá postavička má nějakej ten restík a tajemsví, takže si musí dávat pořádně záležet aby se to neprosáklo. Kingovka jak vyšitá už se těším až ji potkám v knihovně a budu moci srovnávat.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Originalita

to je to, čo tomuto seriálu nechýba.... seriál má šťavu- no má to nejasný koniec... tretia séria fakt nič moc--> čakala som viac. Za pozretie iste stojí :)

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak uvidíme

Tak u prvních pár dílů jsem váhala,jestli se mám vůbec dívat dál.V půlce první série mě to začalo bavit,tak jsem jí dokoukala a druhou jsem musela začít,aby jsem věděla,jak to dopadlo :D. Když skončila druhá série,moc mě to nenapjalo,tak přemýšlím,jestli se mám vůbec dívat dál.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stephen King

Začal jsem sledovat a zatím to je slušný

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Zajímavé pojetí adaptace

Řadím se k lidem, kteří jsou raději, když se filmová/seriálová adaptace drží své předlohy a dráždí mě výrazné změny. U UTD to bylo ale jiné. Hodně nápadů se mi líbilo a přislo zajímavějších než v knize, některé změny postav i mnohem lepších (Big Jim). Bohužel ale děj je takový vláčný, trvá dlouho, než se konečně něco děje a když už, tak jakoby mimochodem. Spíše nadprůměr, ale pro příští sezonu to snad bude lepší.

60 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

true

Škoda slabších efektů, jinak skvělej sitcom s velkym potenciálem :)

80 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
19 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 27 lidí

pohoda

serial se mi libi.. tesim se na kazdy dil... je to takova letni oddychovka pro me

90 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

....

Zatim sem nevidela ani jeden dil ale myslim si ze to bude dobry serial , cetka jsem si o cem to je a znelo to dobre tak uvidime :)))

60 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 35 lidí

Under the Dome

Seriál mě zůstat opravdu po kupolí a spát. První série byla zajímavá a jako jediná dobrá. Druhou jsem shlédnul a nebavila mě. Třetí série byla taková sr**ka, že jsem musel už použít sprosté slovo. Postavy byly v pohodě to je asi vše.
1. Série - 70 %
2. Série - 40 %
3. Série - 20%

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál VS Kniha

Od Stephena Kinga jsem četla tři knížky. Ale kniha Pod kupolí k ním nepatří. Ale díky letošní seriálové výzvě jsem si vybrala tento seriál. King jako spisovatel mě moc nebavil. Ale tento seriál mě bavil už od začátku do konce. I když ten konec je dosti zajímavý a dost mě zajímá pokračování. Zajímalo by mě, jak to všechno dopadne. Proto hodně uvažuji o přečtení knihy. Ale na 100% to není, protože mi tam ukápla slza jen u jednoho dílu, a to patřím mezi ty, co jsou dost citliví. Ale zase propadák to není. Proto nakonec dávám těch 70% procent.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí