plakát seriálu

Pokémon

(Pokémon)

Názory uživatelů

Nekonečný animák

Na tomhle seriálu vyrůstala před letmi obrovská spousta dětí. Dneska jsou skoro všichni dospělí. No Pokémoni nám vždycky mají co nabídnout. Ano, mnohí můžou říct, že nejlepší byli Pokémoni na samém počátku, za 20 let jejich existence se toho hodně změnilo. Ano, je to opravdu tak. Ale hlavní hrdinové Ash Ketcham a Pikachu jsou v seriálu pořád a pořád se chtějí stát mistři Pokémonů. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Originál je lepší

Myslela jsem si, že jsou pokemoni jen pro děti. Ale potom jsem si jako anime fanoušek pustila originál a ten mě teda příjemě překvapil. Překvapilo mě taky, že se všichni jmenují jinak, hlavně Ash Ketchum, že se jmenuje Satoshi, což mi připadalo na vyslovení lepší. Nedokážu pochopit proč všechny přejmenovali. I hlavní znělka je o dost chytlavější a pikachu hrající s míšem na konci je prostě tak roztomilý a ještě k tomu hraje pěkná písnička. Nejvíce mě, ale asi mrzí, že se originál špatně shání, protože je většinou na shlédnutí anglická verze která stojí za prd.
Ono to totiž v originále zní nejlépe!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zas budou problémy a problémy jsme my

Ano přiznávám se, patřím k těm dětem, které ráno v 7 vstávaly a sledovaly japonskou legendu. Pokémon prostě patří k dětství devadesátkových dětí. Prvních 150 monster dneska zná skoro každý. Potom už jich přibývalo moc a já osobně už si jich moc nepamatuji a ani jsem se asi nedíval. Ten seriál už je tak starý a přesto vycházejí nové díly a nadšení zdá se neubývá. To je na seriál, který je v podstatě jen pro děti, úctyhodné. Nedávno jsem si pustil první díl a zase mě to vtáhlo, dívat se asi dál nebudu, můj Watchlist je docela zaplněn. A bylo to fajn. Kult Pokémon tady ještě holt pár let bude vládnout a to je vlastně dobře.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Infantilní ale pořád kchůl

Dobrý den,

přezdívám si Umbaros a sleduji Pokémony. Aneb takhle nějak by to mohlo začínat v terapeutické skupině dětí posedlých Pokémony.

Dneska jsem totiž rozvinul myšlenku ohledně Naruta a dalších anime. Potom mě čistě ze zvědavosti napadlo, jestli tady Pokémoni jsou. A fakt tu jsou! :D

Och jak já je miloval. Je to zhruba rok zpátky co jsem si je ze srandy pustil (Umbaros - 22 let před rokem). A musel jsem si je pustit tajně, aby nikdo neslyšel:

" Já chtěl bych být ten nejlepší, jak nikdo přede mnou,.."

a nesmáli se mi. Už mi teda přišli docela infantilní, ale dokoukal jsem je bez problémů. Hold kdo si hraje, nezlobí.

Bohužel pro Ashe, brácho tobě jsem nikdy neodpustil jak si flákal trénink Pikačua. Proto se nikdy nevyvinul. Proto ti srážím body dolů. A taky jsem jich určitě chytil víc! Sic jako nálepek do sešitu, ale to se u mě taky počítá!

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

Ale notak, nelžete si a nestyďte se. Pokud vám v době před deseti lety bylo okolo deseti, tak jste to hltali, a pokud vám bylo víc, tak tenhle seriál není určen vaší věkové kategorii a dávat mu málo procent, je nerozvážnost.

Samozřejmě se vám dneska nelíbí, komu by se taky líbili, ale představte si, že je vám osm let, a že dávají takovýhle "cool" barevný seriál. Je to prostě fenomén jedné dětské generace. To se bez ohledu na kvalitu nedá upřít... A to je u seriálů podstatné.

70 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Pika.. .pika... čůůůůůůůů

Úplně první mango, které k nám přišlo. Ze začátku nic moc, ale jakmile se mánie rozjela, neznal jsem jediného člověka, který by v sobotu ráno neseděl u televize. Celá jedna generace na tomto vyrůstala a dodnes to platí za jeden (i když už ne evropský) z animovaných fenoménů.

Pokud se na tento seriál podíváme z objektivního hlediska, jedná se vlastně o celkem kvalitní technizované fantasy. A jak čas šel, četnost pokémonů narůstala.

Vůbec koncept putování za něčím fungoval vždycky a všude. Cesta je motiv, na kterém se může každý autor vyřádit, na kterém jde vždycky najít nespočet motivů a nespočet událostí.

Na druhou stranu, seriál byl občas celkem infantilní, zvlášť v postavách Rakeťáků, u kterých jsem čekal nějaký společenský vývoj buď směrem k temnotě, nebo jejich "polepšení". Leč nestalo se a po celou dobu zůstali v opozici.

Jelikož jsem se teď kouknul na pár dílů a ze všech japonských animovaných seriálů, co znám mi přišel nejkvalitnější, budu hodnotit vysoko.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pokémoni

Teď je mi bezmála 14 a pořád se mi Pokémoni hrozně líbí. Né, že bych kvůli nim vstávala v půl sedmé ráno (nebo ještě dřív) jako kdysi, ale pořád mi připadá zajímavé vytvořit "zvířata", která vlastně svévolně pobíhají (skáčou, létají, plavou...) po světě, mají své zvláštní schopnosti i slabosti, velikost i povahu a dokonce i zaměření (pro ty, kteří neznají: oheň, voda, boj, hmyz, elektrika, kámen, atd.) . Jasně, lidé i pokémoni jsou "nezničitelní", jinými slovy: můžete do nich pražit blesky nebo připéct plameny, ale až na ožehlé vlasy jsou v pořádku. Já mám prostě pokémony ráda a navždy budou mít místo u mě v srdci.

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Eevee, volím si tebe!

No konečně! Už hodně dlouho jsem čekala, kdy sem začnou přibývat i takove 'manga' serialy, jako je právě Pokemon. Takže: Pokemon, to byl důvod, proč jsem o víkendech vstávala ještě téměř v noci (okolo 9:00). Když jsem nějaký díl neviděla, byla jsem z toho hodně špatná. Postupem času ale z televize zmizeli, a já na ně tak nějak zapoměla. Ale nedávno jsem na ně někde zas narazila, a začalo to nanovo! Není to sice mánie jako kdysi, ale stejně nevynechám příležitost je vidět! A pokud to snad někdo nepoznal, i můj avatar je Pokemon, konkrétně Eevee. To je totiž můj nejoblíbenější Pokemonek.

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí
Budy
14. července 2008

Pokémonmánie

Vzpomínám, jak jsem ráno stával jen abych viděl Pikachu, jak se vypořádá s každým jiným Pokémonem. Pokémon vyletěl z balónku a hned vydával buď elektrické šoky, rostliné lana nebo jedovatý plyn. V trafikách byly vyprodané všechny kartičky, samolepky a alba, do kterých se kartičky dávali, ve škole se nemluvilo o ničem jiném než o tom, jak mu to Pikachu nandal. Dneska bych se na Pokémona asi nedíval, ale je to prostě, seriál mého mládí...

60 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:) ; :(

"Volím si tebe, Pikachu!" :D
Myslím, že Pokémoni by se také dali nazvat kultem. Taky si pamatuju doby, kdy se prodávali speciáli Pokémonový alba, pokémonový nálepky do pokémonových alb, ty barevný "pokebally", plyšoví Pikachuové, Pikachuové na mikinách, na tirkách, na pyžamech, pokémonový žvýkačky a kdo ví co ještě.
Já jsem vstávala taky KAŽDOU sobotu a neděli jen kvůli Ashovým dobrodružstvím :D (teď už bych takhle neotročila :D). Jasný, v nynějších 16 letech řekne snad každý, že je to hovadina a "nechápu, jak to někoho mlže bavit". Ale v 10-12 letech to byl prostě hit.

50% beru jako průměr doby, kdy jsem Pokémony milovala a za dnešní pohled na ně :)

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pokémoni

Tak tenhle seriál sem sledovala fakt hodně. Teď už bych kvůli tomu tak brzo nevstávala, ale kdysi mě to fakt bavilo. Musela sem mít kartičky, měla sem plakáty, i plyšového Pikachu. Prostě pokemoni byli moje celebrity.

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Gotta Catch 'Em All

Na pokémonech jsem vyrostla. Několik let jsem si nepřála nic jiného, než se vydat na hledání pokémonů.
Nápad jako takový je originální a zajímavý. Škoda jen tolika dílů, ani nevim, kdy jsem to přestala sledovat, asi někde když se z původních 150 pokemonů stala asi jedna miliarda.
Přesto ale na ty původní série ráda vzpomínám. Pokémoni prostě pro mě znamenají dětství.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I wanna be the very best!

Tak toto je niečo, čo som s prestávkami žrala od śiestich do asi jedenástich rokov. Treba uznať, že pokémoni preslávili mangu a najmä anime na celom svete a mnohí sa dostali k tomuto štýlu práve vďaka Ashovi.

Osobne je mi jedno, koľko detí kvôli tomu vyskákalo z okna alebo strčilo prsty do zástrčky, to je ako obviňovať Toma a Jerryho z vrážd a bitiek na ihriskách. Nestresujte ľudia!

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Převratoví

pokémoni to je pojem! Když sem přišli strhlo se doslova šílenství. Bylo to něco nového a hodně dětí si to zamilovalo, stejně tak i já jetě dnes se na pokemony dívám, jediný velky mínus je, že je strašně natahují, pokemony davají již několik let a konec pořád v nedohlednu Ash je pořád stejně dobrý a skoro se nezlepšuje a když vidíte nějaký ten 200díl pak už se stavají velmi předvídatelní (např. víte jak zápas dopadne ještě dřív než začne). Co mě v tomto seriálu štvalo byly rakeťáci, kteří jsou pořád stejní a jsou v každém díle někdy je to už fakt trapný

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pokemon

pre deti to najlepšie, čo by mohlo byť, ale rodičia z toho neviem prečo nemali veľkú radosť. ale ktorému dieťaťu by sa nepáčili pokémoni?

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

volím si tebe...

Pamatuju si, jak jsem jako malá každý víkend vstávala a nadšeně seděla u televize už.. v kolik... půl sedmé, osmé? (škoda, že mi to vstávání nezůstalo :D)
Pokémoni bylo moje první anime, aniž jsem v té době o něčem takovém jen vláskem tušila. Koukala jsem na ty kreslená podivná zvířátka, fandila Ashovi a smála se Rakeťákům.

Pokémoni byla mánie jedné generace. Skoro všichni na to koukali, sbírali samolepky, kartičky a hráli si na zápasy s pokémony. Milovali ho.
A teď? Zkuste se o tom jen letmo zmínit a už vás budou dotyční (bývalí) fandové kamenovat, jaká je to blbost. Jistě, je to pravda. Sama se na to teď podívám spíš z nostalgie, než že by se mi to líbilo. Ale jako malému capartovi, sotva chodícímu do školy, se to líbilo. A ten seriál zbožňovala. Takže je opravdu potřeba tomu hned sprostě nadávat? Vždyť vy jste to taky jako malí milovali.*


*netýká se to všech, ale to snad víte :-) týká se to těch daných lidí

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pokééémon! :D

Seriál, kvůli kterému jsem byla ochotná stávat každou Sobotu klidně i v 5 ráno. Neznám snad nikoho, kdo by z mé generace i z té další nebyl posedlý mánii jménem Pokémoni. Já mám na tuto mánii jen ty nejlěpší vzpomínky, i přesto, že to byla dost šílená podívaná, nemělo to pro mě chybu a dávám Pikachu a spol. 90% :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pokémon

Na tento seriál jsem se jako malá dívala. Teď už mě sice tento seriál nebaví, ale jako malá jsem ho úplně žrala. Myslím si, že mnoho z vás se na tento seriál dívali, když jste byly malí. Je to kvalitní seriál, na kterém jsme prakticky vyrostla.

80 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

nesmrtelní

když mi bylo sedm tak jsem nevynechala jedinný díl, sbírala samolepky a v sedmi bych dala 100% ale teď mi tento seriál už nic neříká jenom mám bezva vzpomínky....

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

Mne sa pokemoni nepáčia vôbec! Ja na to nemôžem pozerať. Tento seriál pozerali deti max. do 12 rokov. Som rád, že počas môjho detstva boli normálnejšie seriály.
P.S. pre tých čo dali viac ako 50% pokémonom: ,,pokémoni neexistujú“

20 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Pikachu

Tak takhle mi začala říkat neteř když se naučila mluvit proto 80, ale jinak se můžeme jen divit proč je mládež tak agresivní. Pro mě je to jen Béčkovej brak jemuž podlahla bohužel polovina světa

80 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

...

Když sem byl malej tak sem to hodně sledoval. A kdo talky ne v te době když mi bylo asi 9 let. Teď mi lezou uplně na nervy. Nechapu co sem na tom viděl...

20 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Pokémon mania

Když jsem byla malá, nebylo sobotní ráno, kdyby mi nezapípal budík a neoznámil mi, že je čas zapnout Pokémony. Sbírala jsem samolepky, četla o nich knížky... Teď si říkám, panebože co jsem na tom viděla :D Nikdy víc :)

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pokemon!

Tak tohle je prostě něco. Obdivuju lidi, kteří to vymysleli. Podle mě je to ůžasný seriál. Zbožnovala jsme ho už jako malá a ted ho pořád také žeru!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pokémon

Vždy jsem ráno vstával a díval jsem se na Pokémony, protože mě to neskutečně bavilo. Potom mě pokémoni nějak omrzely a už jsem je nesledoval. A teď nedávno jsem se zase začal dívat. Nevím proč, ale už mě to zase naskutečně baví.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pokémon

Přiznám se, že jsem to jako malej hltal a sbíral vše kolem toho, ale ta doba je dávno pryč!

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pokémon

Podle mě je to heský animovaný serál o třech hlavních hrdinech a o zvířátkách říkající si pokémoni.Znala jsme celou jednu sérii a mám doma kartičky.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mé dětství

Co na to říct? Tento seriál je moje dětství, proto už jen z pouhé nostalgie na něj nedám dopustit. Vím, že děj, postavy a zpracovaní mohlo být lepší, ale Pokémoni jsou fenomén, který se už možná nebude nikdy opakovat. Děti budou sedávat u Facebooku a my budeme vzpomínat na časy, kdy jsme každé ráno vstávali a zapínali TV, aby jsme sledovali, jak Ash a Pikachu prožívají svá dobrodružství a plní si svůj sen. A navíc, viděli jste někdy neschopnější trio zloduchů jako byli Jassie, James a Mňau?

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí