plakát seriálu

Řada nešťastných příhod

(Series of Unfortunate Events, A)

Názory uživatelů

Dlouho očekávaná adaptace

Seriál si rozhodně zachovával onu podivně bizarní atmosféru knih se vším všudy, což bylo rozhodně příjemné sledovat. Problém jsem měl spíš s formátem, jelikož některé knihy opravdu moc nebyly na dvojdílnou adaptaci a bylo to dost poznat na tempu. Hlavně díly 3 až 6 byly vysloveně nekonečné a nebál bych se říct až nudné. NPH byl jako Olaf docela slušný, dětské role docela sympatické. Poslední dvojdíl už i naznačil mírné zlepšení, a to kvůli několika docela příjemným změnám oproti předloze. Jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s druhou sérií.

Edit po druhé sérii:
Druhá série je o poznání lepší než první, ostatně adaptované příběhy patří k tomu nejlepšímu ze série. A především je tu poměrně stěžejní Vile Village, která příběh konečně posouvá trošku jiným směrem. Bizarní humor a svět Handlera stále nepřestává bavit a osobně si myslím, že se s ním opět tvůrci popasovali velice dobře. Sirotci jsou stále sympatičtí a i ten NPH baví krapet víc než posledně. Mezery tam stále jsou (stále je to trošku utahané, někdy až moc spoléhají na příšerné počítačové efekty), ale oproti minulé sérii je to určitě příjemný krok vpřed.

Oblíbené díly: The Miserable Mill, The Ersatz Elevator, The Hostile Hospital

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Taková trochu pohádka

I když se jedná o sérii nešťastných příhod, celý seriál mi přišel neskutečně krásně pohádkový, i když se špatným koncem. Herecké obsazení naprosto parádní. Sympatičtí mladí herci, výkon NPH naprosto geniální. Nečetla jsem knihy ani jsem neviděla film, proto nemám s čím srovnávat, avšak seriál mě uchvátil natolik, že se po knize hned kouknu. Jediné, co mohu vytknout je, že se díly někdy táhly. Ale nebylo to nic nepřekonatelného a já si užívala opravdu každou minutu. Finále bylo naprosto parádní. Tolik nevyřčených otázek... Opět mě to utvrdilo v tom, že Netflix jednoduše seriály udělat umí a každý kousek od nich je zážitek.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Konečně povedená knižní adaptace!

Obecně mám ráda knižní adaptace na obrazovce a jsem ráda, že se do adaptování začali pouštět i seriáloví tvůrci, protože ve filmech se toho většinou moc nestihne; ) Vždy jsem zvědavá, jak další autoři příběh uchopí, co změní (a přemýšlím proč), co zhorší, co zlepší a tak dále... A ráda si ho připomenu.
U Řady nešťastných příhod mně zaujalo, jak si tvůrci poradili především s jazykovou stránkou - nevěřila bych, že ty průpovídky a vysvětlivky budou fungovat i na obrazovce! A že se tak povedeně podaří zapojit i vypravěč! Seriál tím podle mě získává skvělý, neokoukaný a hravý rozměr.
Moc mě bavila stylizace a atmosféra seriálu - je to skvělý mix nadsázky, barev, hudby, humoru, šílenosti, paradoxů ale i brutality a ponurosti. Prostě se povedlo převést příběh z knihy na obrazovku na jedničku.
Trochu mě mrzí, že jsme přišli o muže s hlavou v oblaku dýmu (byla jsem na to zvědavá po technické stránce - místo něho byl ředitelem ohavné pily Pán), tak doufám, že nám ho vynahradí žena s vlasy, ale bez vousů a muž s vousy, ale bez vlasů : ) Občas bylo tempo ale trochu pomalejší a děj se trochu vlekl (holt asi co bylo v knížce nahnáno po jazykové stránce, nelze v seriálu opakovat přespříliš), a tak za mě seriál na plných 100% nedosáhl. Ale i tak se moc těším na další série.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Geniální novinka

Po první sérii jsem naprosto nadšen a fascinován tím, jak strašně moc je to super. Knihy mě minuly a film jsem viděl kdysi dávno, takže nemám s čím srovnávat, to ale absolutně nevadí, protože tohle je pro mě osobně fakt naprosto perfektní. Má to super znělku, super vizuál (perfektní mix barev a kulis), je to naprosto perfektně obsazené a napsané, postavy jsou fantasticky vykreslené, je to vtipné, zábavné i napínavé a nehorázně správně ulítlé, něco takového tady strašně chybělo. Děti jsou super (hlavně mimino a Violet), Neil Patrick Harris je pán a vládne celému seriálu (a já se těším na jeho setkání se Scherbatskou) a právník Poe je neuvěřitelně debilní postava, ale tak perfektně zahraná, že ho prostě musíte mít rádi. A mě osobně skvěle sedí i vypravěč – výborná postava, výborný prvek, který mě baví. Celé je to tak nádherně švihlé, natočené, zahrané a - a to hlavně – černohumorné, perfektně to míchá žánry, je to plné popkulturních odkazů, dá vám to sem tam nějakou tu jazykovou lekci... Fakt je to super. Je poněkud bizarní tvrdit, že je to jeden z nejlepších seriálů roku 2017 v lednu, ale v prosinci to bude dost možná pravda. Těším se na pokračování a doufám, že mé obrovské nadšení neopadne. Geniální. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"Divná rozprávka"

Veľmi kontroverzné názory na tento seriál. Niektorí ho považujú za jeden z najlepších tohto roka, niektorí za pekný binge-watch a iní zase ho odcudzili po pár minútach (niektorí až po celej časti), ako nepodarený kopirák filmu spred XXX rokov s Jimmom Careym. Ale tak pozrite si to a urobte si vlastný názor. Tu je môj:

Myslím, že nemusím hovoriť o super obsadení, kvôli ktorému som si to zapla (NHP sa tam skvele hodí, evidentne si to užíva a dokážeme sa odosobniť od jeho ostatných postáv/seriálov bez najmenších problémov). Taktiež postavy sirôt, ktoré mi najprv nesedeli, som si obľúbila. Hudba, hlavne úvodná znelka, sa mi páči. Kvalita seriálu sa podobá filmovej, hlavne čo sa kostýmov týka.
Tempo je pomalé (nečítala som síce knihy, ale ak je tenká kniha na 2 epizódy, tak je to trošku veľa, možno to mohli dať na jednu hodinovú, no dá sa pri tom udržať pozornosť).
Celým seriálom sa tiahne bizardná pochmúrna atmosféra (čo sa mi páči), miestami nájdeme vtipné poznámky.
Opakovanosť vás po čase prestane baviť a teda neviem, ako to chcú spracovať v druhej sérii (predsa len, každú časť ich Olaf nájde, skoro dostane, ale oni ujdú ... a v ďalšej časti to isté).
Čo sa mne najviac páči (ale ako čítam, iným nie) je rozprávač a jeho "vysvetlivky". Či už ide o stvárnenie cez Patricka Warburtona alebo jednoducho ako to všetko hovorí, neustále nás upozorňuje a dáva celkom vtipné prirovnania.
Taktiež sa mi veľmi páčia niektoré lines, ktoré sú presne z knihy od slova do slova a sú také ... hlboké.

Pocity mám zmiešané. Nie je to niečo, čo musím súrne vidieť hneď ako vyjde druhá séria, ale zase mi to ani neublížilo, celkom pobavilo a pomohlo zabiť čas.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Naprosto geniální

Knižní verze mne minula, film jsem viděla kdysi dávno, nicméně miluju filmy a seriály s ponurou, ale přesto veselou atmosférou. Po skončení Penny Dreadful jsem si myslela, že žádný podobný nebude, ale tohle mne vyvedlo z omylu. Všechny díly jsem shlédla na jeden zápřah a nemohla jsem se odtrhnout. I když víte, že děti Olafovi utečou, stejně čekáte, za jakým bláznivým "příbuzným" se opět dostanou <3 Malinko mi na celém seriálu vadila Cobie, prostě jsem v ní viděla Robin, přitom s NPH jsem tenhle problém neměla. Každopádně i tak 100 % a už by mohl NEtflix vysypat další serii :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Řada opakovaných náhod

Netflix nám opět naservíroval jeden velice očekávaný seriál. Tentokrát jde o A Series of Unfortunate Events. Knižní série mě minula a film, kde hrál hlavní roli Jim Carrey, mě nijak neoslovil, takže jsem byl zvědav, jestli Neil Patrick Harris dokáže zachránit reputaci a já budu mít další přírůstek do watchlistu.

A poměrně se zadařilo. Obsazení Neila Patricka Harrise byl skvělý krok. NPH je sympaťák a bez problémů dává zapomenout na Barneyho. Velice mě potěšil a bavil taky vypravěč v podání Patricka Warburtona. Jak už bývá zvykem, tak Netflix nešetřil a je to vidět na zpracování s povedenými kostýmy. Kladem je podobnost s Pushing Daisies a navrch se přidalo pár povedených vtípků a dětské postavy, které nejsou otravné (vyjma Klause), ale zdařilé.

Přesto se najde pár mínusů. Tím hlavním je, že se schéma rychle zají a opakuje - Olaf vystopuje děti, už je skoro má a pak se od něho zase dostanou. A když se to opakuje tak často, tak to přestane bavit a být zajímavé. Možná mám ještě jednu připomínku – čekal jsem, že mě to chytne víc. Je to sice dobrá a kvalitní podívaná, jenže mě nic nenutí se pustit do dalšího dílu…

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rozprávka pre veľké deti.

Veľmi nešťastný príbeh osirelých súrodencov je rovnomennou adaptáciou knižného diela. Kniha je rozdelená, ako inak na 13 príbehov - podobne aj seriál, kde jeden príbeh je rozdelený na dva hodinové diely. Prvá séria predstavila celkovo štyri príbehy, takže možno očakávať ďalšie dve série a veľké finále. Existuje aj filmové spravovanie, kde hlavnú záporácku postavu Olafa stvárnil Jim Carrey. Po pravde nechápem ako mohli vyrozprávať celý príbeh v priebehu necelej dvojhodiny, asi väčšinu vypustili. V seriálovej adaptácii Olafa stvárni Neil Patrick Harris, ktorý je s Jimom určitým spôsobom podobný, predovšetkým skvelý herec. Rovnako zvyšné herecké obsadenie je veľmi vydarené, či ostatní dospelí herci, alebo aj samotné siroty. Spracovanie je rovnako veľkolepé ako bol aj film, možno dokonca veľkolepejšie. Kvalita seriálov je dnes už dlho na filmovej úrovni. Rovnako kvalitný je aj príbeh, dialógy a scény. Celkovo na kvalite ktorejkoľvej oblasti nešetrili a jediné čo ma občas irituje je otravný rozprávač a vďaka nemu spomalený flow. Napriek tomu, že tam so svojimi hláškami zapadá, verím, že keby ho tam nedali, dej by bol svižnejší a hlavne by diel trval o štvrťhodinu menej. Celková atmosféra je pochmúrna a pomalá, čo niekedy ruší moje sústredenie, ale tým je seriál výnimočný a skutočne iný ako ostatné. napriek tomu, že sa jedná o rozprávku, sledovanosť je dobrá a verím, že sa to ani nezmení. Pre diverzitu určite stojí za to vidieť aspoň pár dielov. Koniec koncov sú určitým spôsobom uzatvorené a teda sa dá sledovanie po každom dvojdiely odložiť.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Óda na NPH

Knížky jsem jako malá četla, ale už je to dávno, takže se dá říct, že jsem se k seriálu dostala bez jakýchkoliv vzpomínek na knihy.

První dvoudílí (dva díly = jedna kniha, tak to budu brát po dvou dílech dohromady) nic moc. Tam to opravdu zachraňoval jenom Count Olaf v podání geniálního Neila Patricka Harrise. Děti mi tady přišly otravné, postava vypravěče mimo a bankéř marný. V dalších dílech už jsem si na tohle všechno zvykla (kromě bankéře, ten je pořád mimo, ale už jsem schopná to přičítat jeho roli :D ) a hned je to lepší. Ano, tempo vyprávění je trochu pomalejší (udělat z malé knížky "film" na hodinu a půl je prostě občas náročné), ale není to tak, že byste nebyli schopní udržet pozornost.

A když nic, tak alespoň kvůli NPH doporučuju zkusit, jeho postava prostě vybočuje a Harris si to užívá. :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A series of unfortunate events

Skvěle zachycená atmosféra, skvělé výkony. Jen mi to občas přišlo trochu obsahově prázdné na úkor vizuální podoby. Ale dokoukal jsem rychle, prostě bavilo.

EDIT po S03: Musím konstatovat, že jsem si tuto pohádku ve finále neskutečně užil, příběh (až na pár prázdnějších míst) plynul stabilně a napínavě a ten vizuál byl prostě geniální.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A series of unfortunate events

Po zhlédnutí pilotu jsem nevěděla, co si mám vlastně myslet. Vypravěč mi přišel umělý, otravný a zbytečný. Dětské role byly takové neslané, nemastné. Neměly čím zaujmout. Neil Patrick Harris v roli hraběte Olafa se mi docela líbil, ale neustále jsem ho musela srovnávat s Jimem Carreym. A Jim se mi asi líbil víc, přece jenom byl první.
Každopádně jsem byla zvědavá, jak se to bude odvíjet dál. Další díly mě příjemně překvapili, myslím, že kvalita neustále stoupá. Otravného mi nepřijde už nic. Herci se ve svých rolích usadili a všechno to do sebe krásně zapadá. Velmi se mi líbi hudba, která dle mého názoru všechny scény příjemně podtrhuje.
Hrozně se těším na druhou sérii, protože z knih si dobře pamatuji jen první tři. (Asi i kvůli filmu.) Ty ostatní jen zhruba vím o čem jsou, proto jsem zvědavá, jak se s tím tvůrci vypořádají.

Nejraději bych dala 75%, ale dám lepší.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Děkuji za to divné cosi :)

Očekávala jsem, že to bude divné a jsem za to nesmírně ráda, protože to znamená, že je tento seriál velmi odlišný a svým způsobem velmi ojedinělý. NPH brilantní a dětské role též... Trochu mne rozčiluje pan bankéř, ale myslím si, že to bylo od tvůrců v plánu. Sunny vždy "řekne" něco, co mne pobaví. Je to super oddechovka a těším se na další sérii. To, že jde teoreticky o stejný koloběh děje mi nevadí, ba naopak.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rozpačitě divné

Nadpisem jsem vlastně popsala svůj názor na seriál. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat. Bohužel seriál mě od samého začátku nebavil. Asi byl na mě až moc divnej. Postavy, zpracování, vývoj děje. Prostě tak jiný, že se s tím nemůžu ztotožnit.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Série nešťastných příhod

Abych pravdu řekla, tak jsem toho od seriálu moc nečekala. Kvůli výzvě jsem si pustila první díl, od kterého jsem očekávala, že mě alespoň trochu překlvapí, což se ale nestalo. Film jsem viděla a líbil se mi, ale seriál je strašně moc natahovaný, děti jsou nezáživné, vypravěč byl snad na tom nejhorší, N.P. Harris se mi sice líbil, ale když vás po prvním díle zajímá jen jeho další hudební čísla, tak to vypovídá o svém. Na seriál se šlo v pořádku dívat (kromě vypravěče), ale seriál mi přišel až moc průměrný a nezáživný. Vím, že spousta lidí se mnou souhlasit nebude, ale takhle to prostě cítím.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé