plakát seriálu

Za svitu měsíce

(Moonlight)

Názory uživatelů

100%

Upír. Nadčasová a klasická postava hororového žánru. Pohybují se v literatuře, filmech a na televizní obrazovce tak dlouho, až se zdá, jako by se mezi námi procházeli odjakživa. Nemorální a brutální noční tvorové, přežívající na okraji společnosti, vysávající krev svým smrtelným obětem. Tahle nesmrtelná monstra přece všichni známe, že ano? Ne tak docela. Objevil se upír nové generace. Je mu 85 let, žije v Los Angeles, má rád Star Trek a co víc, má svědomí a morální zásady.

Můžu říct, že tenhle seriál je více než nejlepší. Důraz kladený na realitu je chytře přenášen do příběhu, se vztahy je nakládáno svižně a inteligentně, nechybí akční scény a vše je příjemně zlehčeno jemným ironickým humorem.

Jestli je mezi nějakými jinými postavami chemie, mezi Mickem a Beth je celá chemická laboratoř. Skvělé obsazení, herci jsou příjemní, postavy vtipné.

Škoda, že seriál skončil takto, zasloužil si pokračování mnohem víc, než kterýkoli jiný upíří seriál. (Dobře dobře, Buffy a Blood Ties nepočítám.)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Upíři, upíři a zase upíři

Ačkoliv se to poslední dobou upíry všude jen hemží, Moonlight je neotřelý a originální. Hlavní hrdinové jsou neuvěřitelní sympaťáci, mezi kterými to jiskří, ale hlavní pozornost je zaměřena na detektivní případy, které spolu/nespolu řeší. Naprosto skvělé je ponuré vyprávění Micka St. Johna, které připomíná staré detektivky typu Philip Marlowe.
Příběh mě pohlcoval čím dál víc, když najednou seriál skončil, což se dá považovat snad za jedinou chybu tohoto seriálu.
Nebýt toho konce, dala bych 100%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Možná nejlepší...

Tohle je fakt paráda od prvního do posledního dílu (jenom 16!?). V každém dalším zpracování se tvůrci snaží udělat upíry nějak jinak, až si říkám, kde jsou staré Stokerovy časy...Ale v Moonlightu to prostě všechno sedne, ačkoli zdejší upíři jsou už teda pěkně oprsklí! Mickův příběh je skvělý, stejně tak dílčí detektivní případy každého dílu. No a to je další příjemná věc - Mick je soukromé očko a soukromé očko je VŽDYCKY dobrej týpek, nebo ne? :) Někde jsem četla, že triky nic moc, s čímž já teda nesouhlasím - třeba jsem hrozně nenáročná, ale mně se veškerá akce moc líbila. No, jinak mi seriál připomíná staré detektivky - ubíhající ulice při jízdě autem (samozřejmě se staženou střechou)...a Mickův komentář, no paráda. Jo a v bytě má úžasný modrý plamínky! Strhla bych procenta v hodnocení za to, že má TAK MÁLO dílů...ale za to snad seriál nemůže. Nebo jo?

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Příjemné překvapení

Jeden z nejlepších upířích seriálů, věčná škoda, že skončil po první sérii. Příběh byl ucelený a zajímavý, stejně tak vztahy mezi jednotlivými postavami se hezky rozvíjely a prohlubovaly.
Skvělé herecké obsazení, vtipné a sympatické postavy.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Obyčejně upíry nemusim

ale tady jsem udělal výjimku a jsem za to rád. Protože příběh soukromého detektiva/upíra Micka St. Johna se mi zamlouval. Ono upírství je tak trochu vedlejší, nejdůležitější jsou postavy a ty se podařili. Líbila se mi konspirační teorie s dvorem Ludvíka a touha po léku na upírství. To je něco, co jsem snad ještě neviděl. Taky se mi líbí Mickův apartmán, a pár Mick a Beth funguje úžasně. Tihle upíři mě bavili o dost víc než bych čekal. Škoda toho konce, protože mě namlsal a ještě bych si pár dílů nechal líbit.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Moonlight

Fakt som si myslela, že to bude totálna kravina. Ale verte, nie je. Z mojho pohľadu je to najlepší seriál o upíroch.
Začala som to pozerať kvôli Alexovi O'Loughlinovi, ktorý tu hrá hlavnú postavu - Micka St. Johna aj keď som vedela, že seriál bol zrušený po prvej sérii. No aj napriek tomu to neľutujem, seriál je perfektne spracovaný, každý diel som vyslovene hltala. Rozhodne ho odporúčam, každému, kto má rád upírov a detektívky.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nejlepší seriál tohoto Měsíce

Žije v Los Angeles, je to soukromý detektiv s dlouhým kabátem a samotář. A upír se slabostí pro roztomilou blondýnu. A není to Angel. Ale protože každá správná detektivka začíná u dívky, tak i tady dojde na lásku, osud, rozpolcení, akci a neopakovatelnou atmosféru. Tímto tak děkuji CBS za to, že Micka přivedli na svět - a zároveň je proklínám za to, že mu dali tak málo času.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hodný upír

Hodný upír? To je sice trochu nezvyklé, ale v podání sympaťáka Micka to je hodně dobrá pokoukaná. Jsme ve světě, kdy toho upíři vydrží trochu víc, než je zvykem (sluníčko jen vysiluje a nezačínají hořet, dřevěný kolík je jen znehybní a nerozprskne do oblaku popela atd). Jak je zvykem, tak hrdina k sobě potřebuje kočičku, se kterou funguje chemie a nutno říct, že parťačka Beth se povedla a chemie funguje. A to je samozřejmě základ každého seriálu. K tomu je tu skvělý kámoš-upír Josef.

Celková forma je víceméně epizodní, kdy dvojice ať spolu nebo souběžně (ale ve finále stejně spolu) řeší nějaký případ, který má většinou spojitost s nějakým jinm upírem, který není až tak hodný jako Mick. Někdy v polovině se trošičku přidává i globálního děje, ale pohodová epizodnost je zachována i tak. Atmosféra je dobře vyvážená, chvilku na vážno vyváži bohatě dvě chvilky poklidné, takže každá epizoda uteče jak voda.

Seriál si - při své kvalitě logicky - pootevřel dvířka na další sérii, která bohužel nepřišla, naštěstí se jednalo jen o pootevřená vrátka a ne o rozvalenou bránu, takže jde dokoukat bez naštvání.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak to vidím já...

Po relativním zklamání ze seriálu True Blood jsem pomalu přestával věřit, že může existovat televizní seriál, který by upíry dokázal využít opravdu pořádně. Pravděpodobně jsem ho ale našel.
Moonlight vypadá po pár dílech vážně zajímavě. Skvělá atmosféra, opravdu dobře ztvárnění upíři (žádní emoboys z True Blood) a napínavý děj. Upíry si seriál mírně upravuje, ale díky tomu vypadají zajímavěji. Je dobře, že se tvůrci nebáli dát upíry na světlo. Dokazuje to, že narozdíl od jiných si tvoří vlastní svět a pouze si neupravují ten starý.

Detektivní podpříběh, který bude kařdý díl obsahuje, navíc zaručuje možnost obměňovat, zároveň ale docela zajímavě postupuje i hlavní dějová linie. Jsem až překvapený, jakouá rovnováhu tvůrci mezi těmito dvěma rovinami našli...

Po polovině seriálou jdu dokonce s hodnocením nahoru. 90% je pro mě seriálové maximum a sám jsem překvapený, že ho ode mě dostává i Moonlight. Nicméně seriál, který ovoce češe z tak obraného stromu, jako je téma upírství, a přesto našel dost zralých plodů na to, aby z něj byla sakra dobrá marmeláda, si to zaslouží.

Jediné dvě věci, co se dají vytknout, je:
Za prvé neuvěřitelně náhodná přítomnost upírů... Nevím, jak velká část lidí je ve světe Moonlight přeměněná, ale tady má v každém zločinu a každé záhadě prsty nějaký upír... ale beru, že v příběhu o upírech upíři být musí, takže odpuštěno, zapomenuto.
A za druhé, upíři se tu niak nemaskují, prakticky neustále někoho "sají" nebo jinak využívají svých schopností. Navíc většina z nich jsou pouliční sígři, kteří se mlátí s každým, koho potkají. Vážně si myslíte, že by upíří existenci někdo neodhalil už o desítky let dřív? To je asi nejméně promyšlená část. I to se dá snadno odpustit.

Moonlight je zkrátka seriál, který mě nutí, odpouštět mu chyby. To znamená, že je to seriál, který jsem si vážně oblíbil. Mrzí mě zbrklý konec, který odpouštím jen kvůli nedobrovolnosti. U seriálů se s tímhle holt musí počítat (vzpomínám na Invazi, jejíž konec jsem nepřekousl dodnes).

Moonlight byla příjemná změna oproti těm hypercool upírům z Undreworldu a Pravé krve, běhajících v latexu a s gelem ve vlasech. Upíří kukuč mě tu přišel strašidelný poprvé od Interview s upírem.

80 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ano, nejlepší...

Krásný příběh, vynikající herci, prostředí, hudba ve filmu i traileru, výborná kamera, příjemný humor a nadsázka, skvělý scénář propojuje dílčí příběhy dílů a hlavní příběh tak, že vás seriál pohltí...ostatní upírské filmy a seriály jsou proti němu nudné "slátaniny". Zrušení seriálu, který má potenciál sta dílů, byla obchodní sebevražda, ale to už na CBS pochopili. A že na upíry ještě nikdo nepřišel? Ale ano, existuje lidská organizace, která je sleduje a chce je eliminovat - to je ten seznam na konci seriálu - Corline a Lenz se vrací a chtějí po Mickovi spolupráci s ostatními v boji proti lidem, nebo bude zlikvidován ... PS: Alex je opravdu fešák!

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Velká škoda :(

Na tenhle seriál jsem dostala tip od kamarádky. Po prvním dílu jsem nemohla jinak, než koukat na další a další díl. Takže jsem všech 16 dílů měla za sebou po 2 dnech. A potom zůstalo prázdné místo. Opravdu nechápu, přoč tehle seriál zrušili.
Má v sobě pro mě neco úplně nového. Sexy Alex O’Loughlin v hlavní upírské roli mi neuvěřitelně učaroval. Neobvyklé zpracování mě nadchlo. Atmosféra seriálu a napínavost jednotlivých dílů jsou skvělé. To všechno dohromady = nejvyšší hodnocení. Prostě seriál, který mě v poslední době jako jediný opravdu dostal !

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Upíři a svět.

když jsem popvý o tomhle seriálu četla říkala jsem si zas upíři?to abych pak zas jedla hoodně česneku :)
ale seriál mě dostal,jak hereckým obsazením a to mluvím hlavně o Alexovi O'Loughlinovi,který hrál upíra Micka St. Johna.Tak mě i zaujalo to že na každým seriálu o upírech najdu něco jiného a to že buď jim nevadí svěcená voda,či světlo či i krev lidskou nějak nepotřebujou a to se mi na tom líbí,že se každej seriál liší,i když se kolikrát sama sebe ptám tak co sakra na ty upíry platí :D
Mě se mooc líbil a proto mě fakt naštvalo že opět byl seriál tak skvělej zrušenej.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Upíři? Ale ano a to budete koukat:-)

Stručně řečeno je to podle mě ten nejlepší seriál o upírech, co se vůbec natočil a jsem velmi smutný z toho, že je natočena jen jedna sezona. Perfektní postavy, kde to konečně jiskří mezi mužem a ženou, jak má a nebylo k tomu potřeba, aby byla soulož před a po každé reklamě. Upír je detektiv s přirozeným a nenásilným charizmatem a hnedle je tu děj. Skoro každý díl má uzavřený příběh sám o sobě a každý díl trochu posune hlavní příběh dál. A jaký je hlaví příběh? Žádný zázrak, ale utíká to a není to natahované, což je dneska zázrak, kterého si vážím.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

moonlight

k tomuto seriálu som sa dostala,už trochu dávnejšie a jeho voľbu som neľutovala. v dobe keď sa to seriálmi s upírmi,je ťažké nájsť ten správny. a moonlight ním je,má všetko čo by mal mať...sympatických hercov,skvelý dej.Neomrzí ani po x-tý raz. Jedine čo ma mrzí je,že skončil tak skoro

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...light

Upíři? Paráda... Tak tenhle seriál se mi moc líbí, má to rychlý spád, perfektní děj, suprově vypracované postavy, skvělé herce, co víc si přát? Člověk je napjat od začátku do konce každého dílu a někdy toto napětí přerůstá i do více epizod (je to Coraline, není to Coraline?). Prostě parádní seriálový kousek!

P.S.: nemáš zač Markétko :P ;)

edit 22.1.2008 - po první řadě zvyšuju hodnocení na 100% :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Moon...

Tomuhle říkám povedený seriál...Ani nevím, co k němu pořádně napsat, abych ho jen nevychvalovala.=) Fajné herecké obsazení (nemluvím jen o Jasonu Dohringovi), děj,...Díl od dílu je lepší. Už teď má Moonlight ode mě 90% a to ještě není konec! Děkuju Davi;)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Svit pohasl-bohužel :-(

Tak jsem po pár letech znova zhlédla Moonlight a moje pocity jsou pořád stejné. Seriál se díl za dílem zlepšoval a ještě jednu řadu si zasloužil. Začátek byl takový zvláštní, ale po pár dílech jsem se chytla :-)A souhlasím s channina, taky ve mně evokoval staré dobré detektívky a proklady s Mickově vnitřními úvahami byly úžasné. Navrch romantika, jiskření a humor, no škoda zahozeného potenciálu, hlavně když dnes se prodlužuje kde jaká blbost.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Moonlight

Podle mě dost neobvyklý seriál o upírech. Přesto ho zbožňuji. Skvělý děj, herci a do toho ještě vyprávění hlavního hrdiny, které to všechno jen zlepšuje. Strašně se mi líbí, že je děj nepředvídatelný. Když se tam stane, něco důležitého, nakonec to skončí jinak, než jsem si původně myslela. Škoda jen, že se natočilo tak málo dílů...

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Takový potenciál...

Seriál se skvělým potenciálem, soundtrackem a na konci s krásnýma myšlenkama. Tolik to toho mělo v sobě a je strašná škoda, že byl zrušen. Postavy byly propracované i se na ně pěkně koukalo (viz. Mick :)) Každý díl jsem si vychutnala a o to více mě mrzelo když došlo na poslední. Strašná škoda.

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Patří mezi ty lepší

Tento seriál jsem viděl až do konce a musim uznat že co se týče upirských seriálu tak tehle patří mezi ty lepši.Mistama se mi zdalo že je to trochu furt dokola ale jak řikam patri to mezi ty lepsi určite kdo fandí upírum tak stoji za to se na to podivat.

80 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Proč ??

Tento seriál se mi velice zalíbil. Shlédla jsem všechny epizody se zatajeným dechem, ale jedno co nechápu je to, že ho zrušili. Proč ?? Příběh měl dobrý spád a myslím, že byl od dílu lepší a lepší. Je to velice smutné.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zrušení? A proč, sakra?!

Další seriál co byl dobrý a byl zrušen. Za dva dny jsem zhltla celou sérii a říkám si, proč není další. Líbí se mi, jak je každý upíří seriál úplně jiný. Jednou vás dřevěný kolík jen znehybní, pak vás rovnou zabije... Hlavní postava Mick St. John nebyl vyloženě krasavec, ale měl svoje charisma, na který se tak krásně koukalo. Nemám výhrady, za mě 100%!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Rušení skvělých seriálů je prostě to největší zlo...

Když jsem na seriál narazila, tak jsem si řikala, že to bude další Stmívání (vtipné je, že se tak seriál měl původně jmenovat), ale překvapil mě. Zhltla jsem ho za tři dny, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout. Tenhle seriál o upírech má něco do sebe, Mick a Beth prostě super, ale nejradši mám Josepha. Škoda, že se nedozvíme, jak jejich příběh skončí. :(

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

pokračovat....

Kdyby se tak stal zázrak a Moonlight by měl další serii...

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Sakra, sakra...

Pamatuju si, jak jsem po pilotním díle Moonlight zavrhl. Oh boože, jakou jsem tehdy udělal obrovskou chybu. Moonlight je jeden z mejch nejoblíbenějších seriálů všech dob. Bože, sakra, jak jsem sakra naštvanej, že to zrušili.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

ta lepší upírská...

Upíři teď sice letí, ale musím uznat, že Moonlight patří k těm lepším seriálům s upírskou tématikou. Je originální, hlavní hrdinové jsou velice sympatičtí.

Hlavní hrdinové nejsou puberťáci, ale dospělí lidé, což je také velké plus.

Zase další seriál, u kterého je škoda, že nemá pokračování.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

100%

Zatím jsem viděla jen dva díly a přesto mě serial dostal. Sice jsou tam zase upíři, ale lidi je mají rádi. Jsem zvědavá jak seriál nakonec skončí. Zatím velká spokojenost :)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Co vás může dost vytočit....

...je to, když zruší skvělý seriál v tom nejlepším. Upíří zkrátka letí a tenhle seriál byl výborný. Charismatický hlavní hrdina, krásná hrdinka, prachatý a mocný kamarád hlavního hrdiny. Příběh byl také velmi kvalitní. Je to škoda, že se dál nepokračovalo.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé