plakát seriálu

Agenti S.H.I.E.L.D.

(Agents of S.H.I.E.L.D.)

Názory uživatelů

Pieces solving a puzzle

Je mi moc líto lidí, kteří to s tímto seriálem vzdali po prvních pár dílech, protože si nechali ujít naprosto jedinečný seriál plný skvělých zápletek, nečekaných zvratů a dobře vypracovaných vztahů mezi postavami, které vám jednoduše přirostou k srdci.

1. série => Prvních pár dílů je přesně o tom, o čem seriál není. Tvůrci jen představují nové postavy a vynálezy, které se v seriálu později objeví, a zároveň se chystají na velký zvrat, jenž nastane po Návratu prvního Avengera. Na druhou stranu je v první sérii nejvíce odkazů na filmy a i tohle by mohl pravý Marvel fanoušek ocenit. Od půlky začne seriál konečně nabírat nějaký směr a poslední epizody jsou dost napínavé a srovnatelné s těmi nejnovějšími. Nejkrásnější na první sérii je ale to, se k ní po nějakém čase vracet a užít si tu nostalgii, kdy všichni byli ještě veselí a nadšení, že můžou být součástí toho všeho nadpozemského chaosu kolem. [80%]

2. série => Začíná mnohem rychlejším tempem a okamžitě vás vhodí do děje, což má rozhodně pozitivní efekt. Opět nás čeká spousta zvratů a skvěle zvládnuté finále + poslední scéna končí velkým cliffhangerem (to není dobře, měla jsem kvůli tomu chuť vraždit :D). Nechybí ani plno vtipných hlášek, přestože seriál je daleko vážnější a má o trochu temnější atmosféru. Na Marvelské seriály od Netflixu to ale zdaleka nemá. Rozhodně nejlepší série! Přesně tohle je důvod, proč tento seriál tak miluju. :) [100%]

3. série => Nejpoutavější začátek, víc záhad a tajemství a ještě více sci-fi než předtím. Série s nejlepším midseason finale. Zápletka stejně dobrá jako v předchozí sérii, ale docela mě mrzí, o kolik skvělých postav jsme přišli. Finále bylo tak nechutně dojemné, že ho už prostě nemůžu nikdy vidět znovu. :D [90%]

Na závěr bych řekla, že pokud máte rádi Marvel, akční seriály nebo sci-fi, nenechte si Agenty ujít a nebo jim dejte alespoň druhou šanci, kterou si určitě zaslouží. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Věř systému

Jak mně se do těch Agentů nechtělo! Jsem fanda komiksů i MCU, ale všem seriálům do něj spadajícím jsem se dlouho vyhýbala. Zlom přišel ve chvíli, kdy jsem se zapřísáhla projet to chronologicky opravdu všechno – došlo tedy i na Agenty. Něco na tom bude, že čím mizernější očekávání, tím lepší překvapení!

Přes slabší, epizodní začátek první série s trochu béčkovou příchutí jsem se naštěstí přenesla. Naštěstí, protože ten zbytek fakticky stál za to! Už od událostí druhého Thora se všechno začalo zlepšovat, a od druhého Capa to bylo parádní definitivně. To, jak Agenti pohotově reflektují každou novou marvelovku je naprosto super (teda, pokud na ně nechodíte do kina, asi už to tak epesní není) a probíhající děj to vždycky ještě více nakopne dopředu. Jen škoda, že ve filmech jako by děj seriálu neexistoval – vzhledem k tomu, s jakým předstihem se píšou filmy a s jakým seriály je to ale vcelku pochopitelné.

Agenti jsou akční ve všech ohledech – kromě topózních bojových scén jako z hollywoodu je tu děj, který ubíhá vpřed naprosto šíleným tempem. K tomu je plný zvratů, a to je dobře. Velký prostor je tu samozřejmě pro vývoj postav a jejich osobní problémy, ale naštěstí nikdy nejde přes čáru. Efekty jsou na televizi ucházející a hlavní postavy sympatické. Od druhé řady nabral seriál poněkud temnější notičku (ne tak hutnou jako netflixácký bráška Daredevil, stále je tu i humor), která mu nádherně sluší, a to, jak rozvíjí palčivá témata z filmů je prostě slast.

Agenti si nehrají na to, že by měli být „něco víc“, a sedí jim to. Pro komiksové a MCU fanoušky povinnost, pro milovníky scifi a akce doporučuju zrovna tak.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Agenti

Jsem marvelovská. Jsem Marvelem totálně prolezlá. A proto se Agenti lehounce vyhoupli do mojí Top10. Seriál mě opravdu dostal. První série byla skvělá. Coulson je moje oblíbená postava a vždy mě mrzelo, že ve filmech dostává tak málo prostoru. Warda jsem si zamilovala na první pohled. Je prostě můj typ. May je skvělá, ta autorita, to charisma! Fitz a Jemma, velmi dlouho nás nechali čekat, opravdu dlouho! Jen ta Skye mi tam pořád ne a ne zapadnout. A tak se ta první série příjemně vlekla, poznali jsme Rainu, Garetta, Talbota, agenta Koeniga. Na úplném konci první série jsem Warda nenáviděla, protože ztráta Fitze pro mě byla naprosto nemožná! A Coulson se stává hlavou S.H.I.E.L.D.

Druhá série nám přinesla především Huntera, Bobbi a Macka. A začínáme hon za obeliskem. Dozvídáme se, kdo je otec Skye, nebo spíš, že vůbec Skye má otce, jakože živého. Cca v půlce série tu máme konečně tajemnou proměnu, kdy se Raina a Skye změní :) A to je ten moment, kdy mi Skye konečně bezpečně zapadla a já ji začala akceptovat a mít ráda. A na scéně se objevuje tajemný Gordon, blázen, bez očí. Další se nám představí Andrew, bývalý manžel agentky May. Skye se dostává do tzv. ráje, kde se seznamuje s Lincolnem. A ehm, svojí matkou. Co jsem teda nečekala bylo to, že v posledním díle druhé série otci Skye vymazali vzpomínky, takže netušil, že Skye je jeho dcera, jen aby mohl v poklidu žít. Docela kruté.

A jsme u třetí série! Ze Skye máme Daisy! Shield sbírá Inhumens a snaží se je dostat na svoji stranu. Fitz se snaží zachránit Jemmu, kterou pohltil "obrovský šutr". Povedlo se, Jemma je zpět, ale jaksi zaláskovaná do někoho jiného. Au, to bolelo! Mezitím nestvůra Lash zabíjí jiné Inhumans. Překvapení, Lash je Andrew! Fitz, Coulson a Ward vstupují "obrovským šutrem" do jiné dimenze. Ward tam hledá něco, čím znovu zrodí Hydru a získá nadvládu, Coulson se chce pomstít Wardovi a Fitz chce zachránit Willa, lásku Jemmy. Will bohužel už není a Coulson zastřeli Warda, Coulson i Fitz ho vidí umírat a vrací se zpět. Bohužel, bohudík se ukazuje, že Ward mrtvý není, nebo je, ok, Ward je mrtvý, ale jeho schránka, tělo a ksicht :D, žije dál. Malick v něm oživil jakéhosi "boha". A máme tu díl 03x13, kdy se Bobbi a Hunter ocitají v Rusku, kde sledují Malicka. Jsou zajmuti, vyslýcháni a musí opustit Shield. Díl, u kterého jsem brečela a ještě dlouho po něm. Tým se s nimi rozloučil opravdu královsky. Srdceryvnější scénu jsem nikdy neviděla. Ward postupně sílí, vrací se mu krása a dostává se k moci. Malick je naopak zahnán do kouta. Nejprve se svěřuje svojí dceři, která je plně oddaná celé věci, že brzy zemře a zabije ho Ward. Načež ale Ward zabije naopak jeho dceru. Malick už nemá co ztratit. Coulsonovi prozradí vše, co ví. Načež ho ale zabije Skye, která se neovládá. Ward ji má ve své moci. A zatím jsme na konci.

Bezva, jen tak dál. Miluju to!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Průměr? Možná ze začátku :)

Tenhle názor si stejně většina nepřečte... Protože ti hlupáci, tento seriál odsoudily po pár dílech první řady (včetně mě :D). Jenomže já jsem svoji chybu napravil :) A musím říct, že jsem udělal dobře! Protože tohle je prostě bomba! No fajn. Pěkně popořadě :) Polovina první série 60%, druhá polovina 1. série 90%. No a 2. série, je prostě legen-počkej si-dárni! Strašně tomu prospěli nové tváře. Včetně mé oblíbené Adrianne Palicki (no fajn, přiznám se že nevím přesně jak se to příjmení píše :D). Opravdu vám doporučuji dát tomuto kousku znovu šanci, protože jak jde vidět. První série, byla spíše taková “seznamovací„. Já jsem se zastavil, myslím že někde kolem desátého dílu. No a pak jsem zjistil že jsem se zastavil v tom nejlepším! :( Hodnocení na Serialzone, taky nevypadá moc dobře. Což je částečný důvod, proč tenhle názor vůbec píšu. Hodnocení totiž vůbec, ale vůbec neodpovídá kvalitě. No jak už jsem zmínil. Odpovídalo by... Kdyby měl tento skvost, pouhých 10 dílu :) Což nemá...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Přetrpte první sérii

První série AOS je celkem slabá. Slabší než další série. Pilot byl podle mě fajn a rozhodně se k němu ráda vracím. Ale od druhého až po dvanáctý díl nic moc. Těhle "pár" dílů by jste ale měli přetrpět. Od 1x16 se totiž AOS neuvěřitelně rozjíždí a to hlavně kvůli událostem z Winter Soldier. Do konce série nás pak čeká několik zvratů a finále je prostě skvělé, navíc úžasně navnadí na další sérii.
Druhá série Agentů je naopak lehce temnější a všechno to nabírá na oprátkách. Druhá série je moje nejoblíbenější, hlavně kvůli novým postavám, úžasnému ději a hereckým výkonům (Když je na scéně Ian aka Fitz, neubráníte se slzám). I přes vážnější zápletku je seriál o hodně vtipnější (Hunter je chodící hláška). Navíc jsem konečně začala mít ráda Skye, jelikož předtím to nebyla příběhově silná postava. Epizodu ,Melinda´jsem probrečela a patří k mým nejoblíbenějším. Finále je takové jaké by mělo být. Emocionální, šokující, plné akce a hlavně napětí.
Třetí série je taky skvělá, hlavně epizoda 4772 hours (I když přiznejme si, FitzSimmons shipeři měli chuť někoho zabít. Teda já určitě). Přichází jedno z nejlepších mid season finále co jsem u seriálu viděla. V půlce série se konečně dostáváme k slíbeným ,Secret Warriors´ a opravdu stojí za to. No a finále, to je masakr. Kdykoliv teď poslouchám skladbu ,Fallen Agent´,chce se mi brečet. Strašně se těším na čtvrtou sérii, hlavně kvůli oznámení jedné nové postavy. A teď ještě doufat že se nám vrátí některé starší.
Ať Marvel milujete, nebo neznáte, jděte do toho. Seriál si zamilujete. Jenom teda nějak přetrpte většinu první série. Jo a kupte si kapesníky. Hodně kapesníku.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ať žije Marvel

Jsem závislá na MCU a pro lidi jako já je tento seriál snad povinností. Ale je nejen pro nás.. je to pro všechny, kdo má rád kvalitní, akční a sci-fi seriály.

První série má, jak říká snad každý, takový nudnější rozjezd, ale mě osobně bavily už první díly, byť zdaleka nevystihují jak vysokou úroveň seriál má :-) Samozřejmě ale po díle, který navazuje na Winter Soldiera, to nabralo takový spád a tolik zápletek, že jsem se nemohla odtrhnout. Také Agenty provází ten pro mě typický "Marvel humor", který naprosto zbožňuju + ta návaznost a narážky na MCU tvorbu jsou geniální. 95%

Druhá série začína hooodně divně. Osobně moc nemusim, když nás tvůrci seriálů takhle hodí do nových hlavních postav a prostředí, a vůbec všeho.. Ale není takový problém se do toho dostat a mě to opět pohltilo. Ze začátku to bylo o dost vážnější a temnější než 1. řada, ale jak už tady někdo psal, a já si dovolím použít slova dotyčné osoby: Hunter je chodící hláška :D Každopádně jsem asi jedna z mála, ale mně se ta série líbila nejméně, ale jen kvůli drobnostem. 90%

Třetí série je má oblíbená. FitzSimmons, nápad, zápletky, děsivej Ward, hlášky, Coulsonova ruka, epizoda 4722 Hours, Daisyiny vlasy a finále. Nic víc k tomu není potřeba dodat. (Jediné minus je odchod Bobbi a Huntera, který mě nepřestane mrzet.) 100%

Čtvrtá série je G-E-N-I-Á-L-N-Í. To je tak, když si myslíš, že tě Marvel už nedokáže překvapit ničím lepším než-li doteď... A pak přijde intro 'Agents of HYDRA', Framework, a tak dále, a já se můžu podělat absolutním nadšením. Bravo.

Jo a ještě bych chtěla dodat, že Brett Dalton si dle mého zaslouží nějaké pořádné ocenění za ty výkony.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Agents of S.H.I.E.L.D.

Jako člověk, který dobře zná tvorbu Josse Whedona jsem tak nějak tušil, co mě čeká. V první řadě pomalí rozjezd, který může plno neznalých diváků odradit, ale jak to tak u seriálů tohoto tvůrce bývá, podobné zbrklé rozhodnutí by bylo obrovskou chybou. Proč? Agenti si za dobu své existence prošli pozvolným, ale zato dech beroucím vývojem, který je krásně vidět na hlavních postavách a na jejich práci s nimi.
Kdo by u mladé hackerky Skye čekal, že v podstatě sledujeme origin jedné významné komiksové postavy, která postupně odhalí a příjme svou pravou identitu? Pak tu máme na první pohled nudného slušňáka Warda, ze kterého se ale postupně vyklube jedna z nejcharizmatičtějších a také asi nejrozporuplnějších postav vůbec, kterému musíte fandit i v okamžicích kdy byste ho měli nenávidět. Do party dále patří dvojce mladých vědců Fitz a Simmonsová, kteří jsou nejenže nerozluční, ale oba si musí ujasnit, co k sobě ve skutečnosti cítí a pokaždé když to vypadá, že se dokáží, posunou dál něco ošklivého a nečekaného je rozdělí, až mi jich bylo několikrát hodně líto. Máme tu také tvrďačku May, která se ale musí vyrovnat s traumatem ze své minulosti. Celé to pak uzavírá náš starý známí Phil Coulson jehož pátrání po pravdě týkající se jeho doslova zmrtvýchvstání je plné nečekaných překvapení.
První série se naplno rozjede až ve své druhé polovině ale to co pak následuje, prostě nemá chybu. Další série jsou pak už jen lepší a samozřejmě přibývají zajímavé nové hlavní i vedlejší postavy a originální dějové linky. Nejlepší je podle mě linka střetu mezi Agenty a Hydrou, která geniálně propojuje Marvelovské seriálové a filmové universum. Zásadní je také děj kolem tématu inhumans, který může být stále zdrojem inspirace. Pevně věřím, že nás čeká ještě minimálně několik podařených sérií, protože potenciál této látky ještě zdaleka nebyl vyčerpán a Joss Whedon společně se svým bratrem Jedem přijdou s celou řadou zajímavých komiksových zápletek a také mě zajímá kam, až se hlavní hrdinové posunou a co se z nich nakonec stane.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Agenti

1. série
Kvalitně natočená akční jízda, která postupně a pozvolna v první půlce série představuje praktiky marvelovských agentů.
Příběh se rozjíždí pomalu, ale v druhé půlce série se roztrhne pytel se zvraty a napínavými situacemi.
Uvidíte méně známé marvelovské hrdiny (např. deathlock), sci-fi akci, spoustu napínavých zvratů, záhady a příjemně navnadí na další sérii.
70%
2. série
Pokračuje ve vyprávění příběhu. Seriál počítá s tím, že jsme již sami ostřílení agenti a sází nám informaci za informací. Je akčnější, větší a nabušenější. Nové postavy mi sedli a do příběhu nebyli násilně vlepeny. Seznámíte se s Inhumans a dalšími novými komiksovými postavami. Líbí se mi, jak se pracuje s postavami, neustále se vyvíjejí a mění své záměry dle aktuálního dění. Za mě je druhá série mnohem lepší než ta první.
80%
3. série
Jede v rytmu velké akce. Zde se nám potvrzuje, že více než o hrdiny samotné, jde spíš o jejich pocity, což k vyprávění příběhů od Marvelu sedí. Čeká Vás další hromada zvratů, objevení mnoha dalších postav, nové organizace, staro-noví podouši a velká dávka špionážní akce. Dobrou chuť. Zde se přesvědčíte, že Marvel svoje postavy zabít dokáže, ač nerad.
80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Další bod do franšízny

Nikdy jsem se nepovažovala za příliš velkého fanouška Marvelu a všech děl z této franšízny. I přesto mě ale tento seriál neminul. Důvodem byl nejspíše potenciál, který po vydání filmu Avengers (a dalších superhrdinských filmů) představoval.
Zajímalo by mě, co lidé očekávali od pilotu, ale myslím si, že existovalo příliš mnoho očekávání na základě právě těchto filmů. Je to televizní pořad, takže tam je spousta rozdílů, ať jde tedy o tempo, vyprávění příběhů či budování postav. Nečekejte tedy hodinu plnou akce jako film.
Podle mého názoru byla první serie skutečně silný začátek toho, co vypadá, že bude opravdu dobrá televizní show. Je zřejmé, že na budování děje bylo vynaloženo spousta peněz, protože speciální efekty jsou lepší než většina filmů. Casting je příjemný a zřejmě byl dobře vybrán, protože herecké výkony byly místy silné. Dokonce i od první epizody můžete začít se vciťovat s většinou postav. Vizuálně to vypadá skvěle. Pro fanoušky superhrdinů je to jistě vítěz mezi dalšími seriály (pokud necháte tedy své očekávání u dveří).
Musím říct, že pokud by se měřila úroveň jednotlivých dílů na nějaké ose, tak by seriál vypadal jako EKG křivka, což neříkám, že je špatně, ale staví to potom seriál do průměru. Uvidíme co přinese 6.serie, ale po shlédnutí 5.serie a pokračování Avengers se určitě máme na co těšit.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Coulson a jeho cool tým

Jsem velký fanoušek marvelovských filmů, a tak jsem si nemohl nechat ujít ani tento serál.
První díl, který mimo jiné měl na starosti Joss Whedon, mě posadil na zem, akce, známá tvář a v pilotu nechyběla ani Cobie Smulders :).

Nedalo mi to tedy pustit si další díly. Na pilot další epizody očividně nemají ale seriál na tempu neztrácí. Jenom se musí každý řídit jedním a prostým pravidlem - nesrovnávat tento seriál s Avengers. Je potřeba u tohoto seriálu prostě vypnout a nezačít ho srovnávat a přemýšlet, jak moc oproti Avengers je špatný. :)

K POSTAVÁM: Coulson je borec, znovuzrozený borec, který se vám pěkně provrtá do hlaviček a vy budete společně s ním bádat, co se mu vlastně stalo.
V týmu nesmí chybět ani "cool" holka. Skye je prostě úžasná.
Nevím proč, nejvíce mě ale baví dvojka Fitz-Simmonsová. Je to taková geekovská dvojka s humorem, kteří mě vždy pobaví.
Grant je správný agent a výborný nadřízený, který to prostě umí. A nakonec tu je Melinda May. Tato žena je pro mě velkou záhadou. Tedy vlastně byla, dokud se nezačalo vrtat do Kavalérie... V devátém díle mě prostě dostala! :)

SHRNUTÍ: Agents of S.H.I.E.l.D má stále svoje mouchy. Určitě je potřeba ještě pár věcí dopilovat, ale pro mě, jakožto marvelovskýho nadšence, je tento seriál výborný. Akce, napětí, humor, skvělé efekty a skvělí "záporáci" a především seriálu dodává největší náboj Coulson. Jiný, zcela nový Coulson. Nebojím se tomuto seriálu tedy dát 100 %. Věřím, že tento seriál nezklame.

....Jéj, málem bych zapomněl na úžasnou LOLU. :)

1. série: 85 %
2. série: 100 %
/Něco málo ke druhé sérii: Musím říct, že jsem ze začátku trochu balancoval a měl jsem strach, že by mě Agenti mohli zklamat. Nakonec se ale vše otočilo a já hltal znovu díl za dílem a nedočkavě čekal na další. Finále bylo nepřekonatelné, dvouhodinovku jsem sjel s otevřenou pusou a skončil s údivem na tváři. Neskutečně se těším na sérii číslo 3!! :-)/

90 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Agenti se našli

Druhá série Agentů je ve své polovině a tak nastal čas obnovit hodnocení :-)

V první sérii se Agenti hledali a jakoby nevěděli, kam se vydat. Naštěstí se stalo to, že se našli. Kvalita druhé půlky série, notně provázané s událostmi druhého Kapitána, vystřelila do závratných výšin a jednotná zápletka dala seriál dohromady a mě osobně se občas i zatajil dech nad nejrůznějšími zvraty, které se v epizodách objevily. První sérii korunovalo finále s příslibem zajímavé zápletky do série druhé.

Ta však, dle mého názoru, začala značně rozvláčným tempem a jakoby chyběla celá půlka série. Zmizel vtip, a částečně i akce. Seriál potemněl. Toto mezidobí však netrvalo dlouho a druhá série se tak rozjela mnohem dříve, než ta první, což bylo jednině dobře. Kvalitní zápletka se špetkou nadpřirozena a sci-fi tak dovedla seriál až k zimnímu finále, které opět slibuje velké změny do budoucna. Nezbývá, než se těšit.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Definitivně překvapivý konec!

Jsem hrdou fanynkou filmů od Marvelu, takže už od začátku bylo jen otázkou času než narazím na Agents of SHIELD. Narazila jsem na ně díky mé oblíbené blogerce a každou chvíli jsem netrpělivě očekávala další díl. Seriál jsem si docela oblíbila.
Úžasné efekty, dokonalý příběh, sem tam nějaká vtipná hláška, už od začátku samé tajemství a každý z agentů má svou temnou minulost. Jejich příběhy je spojují a zároveň rozdělují. Každý z těchto agentů je osobnost sama o sobě, ale spolu? Nepřekonatelný tým. Už jenom kvůli Coulsonovi stojí za to se na něj podívat. Ward, May, Skye... I Fitz a Simmons zaujmou. Všichni se skvěle doplňují a vytváří tak tu pravou záhadami opředenou atmosféru.
Možná se člověku ze začátku může zdát, že seriál bude jen o řešení jednotlivých misí, ale mezi nimi se najde překvapivá spojitost, kterou jsem rozhodně nečekala. Seriál je navíc hodně spojován i s filmy, ale nemusíte je všechny znát, abyste pochopili oč jde.
Čeká na vás nejedno dokonalé překvapení, nejedna chvíle, kdy se vám chce brečet a mnohdy budete jen vztekle zírat na monitor, když díl skončí. Zasmějete se a rozhodně se nebudete nudit.
Co bych asi tak měla vytknout? Chvíli trvá než se příběh rozjede, ale na druhou stranu i přes to nepřestává být zajímavý. Párkrát se stane, že nakousnou příběh jednoho z agentů a pak ho nedokončí. Aspoň tak se mi to až do nedávna jevilo. Poté jsem zjistila, že tvůrci tohoto seriálu jenom tak nezapomínají. Že se postupně všechno vyjasní. Jen musíme být trpělivý.
Takže seriál je jeden z těch nejlepších, na které jsem se dívala, i když to není ten typ seriálů, kdy každý den toužíte po dalším díle a sem tam se přeci jen objeví nějaké to hluché místo a Mayin neustále stejný výraz taky není nejpříjemnější, ale na druhou stranu tu je neskutečně roztomilý (ne, to se opravdu jinak nazvat nedá) vztah Fitze a Simmons.
Ale konec první série vás definitivně překvapí! Marvel je známý svými nevšedními (a krapet nereálnými, ale naprosto zabijáckými!) konci a ten se nevyhnul ani seriálu. I když mě seriál na konci celkem namíchl, nehrozí, že bych si ho v blízké době dala do ignorovaných. Rozhodně stojí nedat na první díl a počkat si pár epizod až se konečně začne něco dít!

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zatím spokojenost

Takže na rovinu. Rozhodně jsem od seriálu čekala něco mnohem víc. S největší pravděpodobností u mě ale šlo o přehnaná očekávání nadšeného fanouška Marvelovského světa, toho komiksového i filmového. Takže ne, AoS nesplnili má očekávání, ale to ani nemohli.
Když se nad tím tedy zamyslím s čistou hlavou, jsem se seriálem spokojená. Samozřejmě jsou věci, na kterých by tvůrci měli zapracovat, a některé epizody nebyly tak dobré. Ale!
Ale na druhou stranu tu jsou zajímavé postavy, zápletka, která se táhne celým seriálem, vůbec není špatná a mají Coulsona. :-) Absolutně tuhle postavu zbožňuju už od chvíle, kdy se objevil v IM 1.
Takže ve výsledku jsem spokojená, seriál mě baví a těším se na další díly.
P.S.: Po 15 odvysílaných dílech můžu říct jen jediné, a to, že podle mého názoru šla úroveň seriálu nahoru. Teď už jenom doufám, že tvůrcům nedojde dech a dočkáme se velkolepého finále, na které nové dějové linky odkazují.

80 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Agenti na odpočinku?

Jako fanoušek komiksového světa jsem tento seriál očekával s velkým očekáváním stejně jako další nažhavení po pilotu, což mu částečně uškodilo, stejně jako jeho srovnávání s celovečerními filmy Avengers a Thor. Není vyloženě špatný, záleží díl od dílu. Seriál hlavně sází na postavu Coulsona a jeho osud po prvním filmu Thora, druhotnou zápletku tvoří pátrání po rodičích Skye. Casting je poměrně povedený, není postava, která by mi přímo vadila, i když někdy je chování May a Granda na pěst. Poměrně zklamán jsem byl z epizody, která měla navazovat na Thora 2, celkově seriál využívá málo z marvelovského světa na úkor vztahů mezi hlavními postavami, což mu dle mého názoru škodí. Na druhou stranu nechybí akce, moderní technologie a vtip, který představuje hlavně špičkování Fitze a Simmonsové či hlášky Skye. Doufám, že se Agenti odrazí z pomyslného dna a zatáhnou nás do pořádné akce!

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Agenti se dostali nahoru

Agenty jsem si zamilovala již v dubnu 2014. Jejich obrovský posun dopředu je velmi patrný nejvíce v nynejší 5. sérii, která má grády jako nikdy. Agenti se ze začátku potýkali s hledáním svého místa a toho, o čem vůbec chtějí být. Z tohoto důvodu je bohuželi mnoho lidí zavrhlo. Ale Agenti za poslední 4 roky dokázali, že si své místo v srdcích fanoušků zaslouží, a indíky skvělému castu se jedná o jeden z nejlepších komiksových seriálů součastnosti.
Akce, vtipy a týmová práce, to všechno dělá z mojich milých Agentů skvělou podívanou. Tento seriál za to rozhodně stoií, i přes poněkud rozmanité začátky, ale tak, kde je nenajdeme, že? :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Coulsonův super tým

Agents of S.H.I.E.L.D.jsou podle mě naprosto skvělou záležitostí(i když je pravda, že já takhle hltám vše od Marvelu a když se dodívám na díl o S.H.I.E.L.D.u, tak potom bez problémů pokračuji seriálem Agent Carter) Má nejoblíbenější postava překvapivě není Coulson,ale Skye a obzvlášť jsem se v tomto přesvědčení utvrdil v jednom díle druhé řady. Také se mi líbí, jaký vztah spolu mají Coulson a Skye. Kdybych neviděl zatím všechny díly, řekl bych, že je otcem Skye on.
Jinak jsou fajn všechny postavy. Kavalerie (agentka May),Fitz,Simmonsová...
Dobré na tomto seriálu je i to, že se zde objevují i postavy z filmu Marvelu jako např. Nick Fury nebo válečnice z Asgardu-lady Sif. Ještě aby se objevil třeba Thor, Iron Man nebo Black Widow a byla by to úplná pecka. Suma sumárum, kdo má rád akci, vtip a MARVEL, ten si přijde na své.
Takže moje hodnocení je jasné.
EDIT 15.5.2015 Skončila 2.řada Agents of S.H.I.E.L.D. a já se už nemůžu dočkat třetí řady. Jenom je škoda, že to bude ještě delší dobu trvat.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Agents of S.H.I.E.L.D.

Upřímně, filmy s Thorem nenávidím (a ne, některé věci nezachrání ani Natalie Portman). Druhý Iron Man nestál za nic, k Hulkům se snad ani nebudu vyjadřovat. Jen Kapitán Amerika má zvláštní místo v mém srdci; co na to říci, bere mě oldschool a on je tak roztomile neoblíbený. A pravděpodobně jsem hned na začátek měla říci, že až nechutně nadržuji X-Menům, a nikdo další jim nesahá ani po kolena elasťáků. Pardon, ale teď už to víte. Kitty Pryde rules!
Celým tím úvodem jsem toužila vyjádřit, že u mě Agenti jen těžko mohli mít nastavená nějaká přehnaná očekávání, protože Avangers univerzum je z mého pohledu jen taková zábavná jednohubka. Ale protože Joss Whedon a protože sci-fi a Cobie Smulders... tak si i oni utrhli celkem významné místo na mém wishlistu.

A bavila jsem se, překvapivě dobře prakticky celou sérii. Prvních pár dílů je nemastných neslaných, vůbec se nedivím, že šla sledovanost tak prudce dolů. I já, nefanoušek, jsem očekávala něco naprosto jiného, a co teprve fanoušci. Opět mi trochu vadila ona vycizelovanost, kterou ABC seriály někdy oplývají. Všichni jsou tak hezcí, jejich místo v příběhu je tak přesně vytvořené, všechno je tak pečlivé a efektivní... až to působí okatě, strojeně a extrémně nepřirozeně. A nudně, na plastikové barbínky už jsem asi moc stará. Nicméně, jak série postupovala, všechno získalo na obrátkách, přibylo skvělých zápletek, přibylo vtipu, napětí i patosu. Všichni, kdo Agenty zavrhli po nepříliš vyvedeném pilotu, ti vůbec nevědí, o co nakonec přišli. Díky bohu za obnovení, snad druhá sezóna začne stejně nadupaně, jako první skončila.

Všechno staví i padá na ústředním týmu, jak jinak, když je to po většinu času vlastně jen kriminálka zaměřená na fiktivní vládní organizaci.
Jakkoli bych nikdy nevěřila, že to řeknu (ano, nadržuji holkám, a co?), ale agent Coulson táhne možná polovinu série naprosto sám... a je dokonalý. Vážně, tohle neříkám často, ale bez něj by nic nefungovalo, bez jeho charismatu by se celý seriál propadl do šedi těch věcí, které jsou možná krásné a funkční, ale naprosto bez srdce.
I ke zbytku týmu se mi nakonec podařilo vytvořit si jakýsi vztah. Skye je přílišné klišé. Hezká, superchytrá, všichni ji zbožňují, ale nikdy nikam nepatří, protože je prostě až příliš vyvolená? Ale no tak! Alespoň, že má roztomilý problém s autoritami a sem tam i správňácké hlášky. Ledová královna May si dala na čas, ovšem jakmile se vztahy mezi postavami roztočí naplno, tak u mě ona začne jasně vítězit. Její cynismus, zdánlivá chladná nezúčastněnost, nadhled... to je moje krevní skupina. O Wardovi ani nemá cenu mluvit, to není jen klišé, to je i nuda a šeď (kdo všude potřebuje tyhle superakční playboye? Jo vlastně, koukají na to i dívky, já zapomněla...). Fitz-Simmons mi zpočátku také dělali obrovské potíže. Přijdou mi nevtipní a nečekaně otravní. A u Fitze to nezachraňuje ani ta britská angličtina; vážně, řekněte mi, že nakonec nějak rafinovaně zemře a přestane seriál kazit svými divnými pohledy a otravnou přítomností?! (A pokud z nich někdy udělají pár, tak přísahám, že se sledováním seknu!)

Už jsem říkala, jak dobře jsem se ve skutečnosti bavila? Až nečekaně jsem si oblíbila spoustu věcí (Lola! Bože, to auto musí chtít každý!) a jsem ohromně zvědavá, jak se Agenti předvedou v další sezóně. Dokonce udělám jednu naprosto nečekanou věc - pustím si druhého Thora, jen aby některé informace zapadly na své místo, až takhle mě Agenti vzali. Tak snad to nezanechá nějaký permanentní vliv na mou psychiku.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Čím dál tím lepší

Filmy založené na marveláckých komiksech jsem měla vždycky hodně ráda, a jelikož komiksy (bohužel) nečtu, nejsem naplněna žádným přehnaným očekáváním.
Na A.O.S. jsem se nicméně hodně těšila, protože Avengers jsem si zamilovala, a jelikož je ( a byl) Phil mou oblíbenou postavou, padl mi tehle seriál hned do oka.
Ano, má pomalejší start který se může zdát nesouvislý s žádným valným základním příběhem, ale to je spíš takové seznamování s postavami. Ale čím vyšší číslo tím je tenhle seriál lepší. V posledních epizodách jsem zažila pár WTF a WOW efektů kdy jsem nevěřila svým vlastním očím a seriál mi prostě sebral dech.
Někteří možná namítají že se zde neobjevují superhrdinové z Marvel univerza, ale čert to vem! Tohle jsou agenti a já to také tak i brala. Jako příběh o S.H.I.E.L.D.u, jejich agentech, problémech.... a no teď na konci se to i nakrásně zamotalo.
Abych tu jen neházela samou chválu, tenhle seriál má samozřejmě pár těch much a zaškobrtnutí, ale i tak ho mám ráda pro jeho charaktery.

Edit:
Tak začala druhá série a tu první hnedle z kraje trumfuje. Tohle si nechám líbit!

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

S.H.I.E.L.D.

Agents of S.H.I.E.L.D. jsem očekával především proto, protože jde o další seriálový počin Josse Whedona, jehož seriály patří k mým nejoblíbenějším. Největší výhodou pro mě u tohoto seriálu je, že mám opravdu malé zkušenosti s Marvelovskou tvorbou a tudíž pro mě seriál odhalil mnoho nového. Postavy jsou příjemné, nikdo z nich mi vyloženě nevadí, i když jsem měl chvíli trochu problémy s Coulsonem. Velkou roli tu hraje i vtip, především v dohadování mezi Fitzem a Simmonsovou a samozřejmě efekty, které jsou skvělé. Dějová linka by mohla být o něco lepší, ale i tak jsem se seriálem v podstatě spokojen.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Season 2

Tak tohle byla povedená sezóna! Kdo by to čekal po nemastné a neslané první řadě? Jak se zdá, tvůrčí tým si dal velkou práci s tím, aby zachránili AoS. Od začátku druhého roku života se seriál zaměřil více na dlouho trvající linku příběhu. Epizodovost již naštěstí nehrála prim a musím říct, že to Agentům velmi prospělo. Navíc se nám představila hromada nových postav, kde si diváci mohli vybrat své nové favority. Seriál je nadále provázán s celým MCU. Mohli jsme tedy vidět budování příběhového půdorysu nejen pro dvojku Avengers, ale také pro třetí filmovou fázi Marvelu. Tomuto rozhodnutí pouze kvituji. Sice je to náročné udržet celou kontinuitu pohromadě, ale zatím to funguje parádně. Nikdy nedokážu pochopit rozhodnutí DC a jeho rozdělení filmového a seriálového světa, zvlášť v okamžiku, kdy postavy jako Green Arrow a Flash, získávají stále více diváků a fanoušků. Holt zde marveláci využili svůj potenciál naplno. Ale zpátky k AoS. Druhá řada nabídla svým divákům tu správnou směs komiksové zábavy. Řešily se dozvuky souboje s Hydrou a byli nám představení Inhumans v celé své kráse. A musím říct, že jsem si příběh této sezóny moc užil. Nebál se být v některých momentech správně agresivní, někdy až temný. Nejvíce mě překvapila postava Skye. U ní nastal obrat o 180 stupňů. Z celkem obyčejného charakteru se vyklubal jeden z tahounů a základních pilířů seriálu (ihned po Coulsonovi). Také dostala ty nejzajímavější akční scény a byla radost pohledět na okamžiky, kdy v dlouhém nepřerušovaném záběru sejme hromadu padouchů. Pastva pro oči! Druhá řada Agents of Shield se zkrátka nadmíru povedla a jsem tomu rád. Doufám, že příští rok si udrží stejnou kvalitu.
Season 2 - 85%

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seriál roste!

Tedy rozjezd měl pomalý a vydržel jsem, protože jsem věřil, že to lepší prostě přijde. A nezklamal jsem se! Jakmile Hydra vystrčila růžky, už to jelo! Takže jsem se samozřejmě těšil na druhou sérii a doufal, že bude pokračovat ve stejném tempu, v jakém končila ta první. Spletl jsem se. Druhá série pekelně dupla na plyn a je to jízda nadzvuková. Píšu po čtvrtém díle druhé série, ve které zatím hodnotím všechny díly za 100%. A to snad nepamatuji u žádného seriálu. No, Chicago P.D. asi taky.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Mlžící agenti

Z pohledu fanouška Marvelu a jeho bohaté komiksové historie jsem očekával od prvních dílů seriálu, který by měl sloužit jako důležitá spojka v obrovském Marveláckém vesmíru a ukázat proč jsou agenti S.H.I.E.L.D.u tak nepostradatelní pro světový mír, rozhodně svižnější tempo vyprávění, zajímavější příběhy, prostě nějakou tu komiksovou parádu ve stylu Arrowa.
Realita je ale jiná a dostal jsem jen slabé příběhy založené na létání po celém světe, sbírání artefaktů a chytání nevýrazných padouchů, prozatím hodně mizerné, nebál bych se použít slovo "prkenné" akční scény a sem tam pár odkazů na to, co nám Marvel naservíroval ve filmech, které jsem zatím viděl.
Na druhou stranu jsem ale také fanouškem práce jednoho z nejnadanějších filmařů své generace, Josse Whedona a pokud se na Agenty podívám z tohoto úhlu pohledu, dostal jsem v prvních 7 dílech přesně, to co jsem čekal.
Zajímavě napsané postavy a postupné odhalování jejich minulosti a záhad kolem nich (Coulson, Skye), nepřehlédnutelnou chemii mezi jednotlivými postavami a na této chemii založený skvělý humor (Fitz - Simmons, Skey - Ward apod.), který mě z každým dalším dílem baví čím dál víc.
Potenciál do budoucna tedy Agenti jednoznačně mají a v posledních dvou epizodách se ho tvůrci snažili víceméně úspěšně naznačit lehkým nakouknutím pod pokličku S.H.I.E.L.D.u a zlepšenou akcí. Jakmile se tak stalo, okamžitě vzrostla i celková kvalita seriálu.
Začínám si myslet, že MARVEL, resp. Whedon naprosto přesně vědí, co dělají a záměrně oproti očekávání sešlápli brzdový pedál, abychom měli čas adaptovat se na ten šrumec, který nás v tomto seriálu čeká.

Hodnocení po prvních 7 dílech tedy berte s rezervou, jsem si jistý, že s přibývajícími díly bude hodnocení jenom růst.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dva seriáli v jednom

O tento projekt som sa zaujímal od doby, čo ho vôbec ohlásili, takže som sa naozaj tešil. A napokon som sa teda dočkal, ale stálo to zato? Ako sa to vezme. Akokoľvek som sa na začiatku prvej série snažil sám seba presvedčiť, že je to viac ako dobré, postupom času musím uznať, že prvé epizódy naozaj až tak dobré neboli. Neviem v čom bola chyba, či už v tom, že sa seriál snažili držať príliš pri zemi vzhľadom k filmom alebo to bolo niečo iné. Jedno je však teraz už isté, tvorcovia síce na začiatok naservírovali niekoľko nezáživných epizód, čo tam ale teraz potom, keď sa dokázali z chabého priemeru vyšplhať takmer na vrchol. Jedna konkrétna epizóda prvej série tento seriál doslova a do písmena zmenila a my sme v podstate dostali úplne nový seriál. Kvalita každej epizódy bola od toho momentu len lepšia, postavy sa takisto dočkali veľkého vývoju a snáď každý, kto sa prvými dielami len neochotne dostal až k záveru odrazu musel pozerať s vyvalenými očami pred seba. Nikto netušil, či príde druhá séria, keďže to pôsobilo naozaj všelijako, ale my sme sa jej vďakabohu dočkali. Pretože kam sa Agenti dostali vo svojom druhom roku je takmer neporovnateľné so začiatkom. Dočkali sme sa nových hereckých posíl a seriál, aj keď sa to zdalo už nemožné ešte viac nabral na obrátkach a dejová linka na celú sériu, ktorá diely k sebe spájala viac zafungovala na jednotku. Seriál teraz stojí v marveláckom vesmíre ako rovnocenný súper snáď každého ich filmu - a to si vôbec nerobím srandu. Túto silu seriálu jasne prezentuje snáď hociktorá epizóda druhej série, najviac však jej finále, ktoré je zároveň príkladnou ukážkou toho, ako treba vystavať a vygradovať finále hocijakého seriálu. Držím Agentom palce, nech kvalita len stúpa a každý, kto seriál na začiatku opustil, dám vám jednu veľkú radu: veľmi rýchlo začnite pozerať. Nebudete ľutovať!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Není mi jasné, co se lidem na tomhle seriálu nelíbí:(

Jak už jsem napsal do nadpisu, moc tomu nerozumím. Dlouho jsem se tomuhle seriálu vyhýbala to i přesto, že většinou nedávám na názory ostatních a vždy se raději přesvědčím sám. V tomto případě jsem udělal výjimku, protože těch negativních názorů bylo ... všechny.

Ano, pokud to někdo vzdal už po pilotním díle, tak jako uznávám, že ten nebyl nic moc. Naštěstí těch lidí asi nebylo tak moc, minimálně ne v USA, protože seriál vysílali a natáčeli dál. Po pilotním dílu ale už přijdou velmi brzy díly, které jsou výborné a i když celá ta první řada je taková vlažná, tak ta driuhá je rozhodně naprosto vynikající. Já nejsem čtenář komiksů, takže info mám akorát z MCU a od pár youtuberů, které jsem začal sledovat jen a výhradně proto, abych měl prostě víc informací o tom, proč tenhle má tyhle schopnosti a tenhle zase jiný. Seriál mi zase některé vědomosti doplnil, i když je pravda, že propojovat to až takhle i se seriálama, to už je trochu šílený a maraton, kterej je potřebna zkouknout před Infinity War je díky tomu ještě o dost delší:D

Normálně bych dal 90%, ale protože má ten seriál tak špatnou pověst z nějakého důvodu, tak dám 100, abych to trochu vyldpšil. Rozhodně doporučuju všem kvůli MCU a i všem, kdo mají rádi typické šablonovité seriály 22 x 40 minut na řadu. Překvapivě ani první a ani druhá řada nekončí otevřeně a vždycky tam zatím dořešili to, co řešili během té řady. Takže paráda.

Záměrně to nesrovnávám se seriály na Netflixu, protože ty jsou prostě o něčem jiném a mají i jiný formát, takže to srovnání se moc udělat nedá.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Agenti ŠTÍTU

Phil Coulson, který se vrátil z dovolené na Tahiti, se rozhodl složit si svůj tajný tým, který se skládá z dvou (bláznivých) vědců, pilotky, hackerky žijící v dodávce a agenta Warda.
Tento seriál mě zaujal hlavně tím, že se dokázal prosadit svůj "vlastni MARVELovský" svět. A i přes to, že některé díly jsou lepší než zbylé, a i občas Agenti padli hluboko, vždy se dokázali vrátit zpět na své slunné místečko. A snad jim to vydrží.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Agenti štítu

Nebojte se nadpisu jen malá ironie. Nejsem žádný šílenec který by potřebovat počešťovat každou pitomost.
K seriálu jsem se dostal v době kdy jsem čekal na nové díly svých miláčků a cest které mě k němu dovedly bylo mnoho. Jelikož mají spojitost s Avengers a také díky jisté popularitě a tomu že se prostě nedají přehlédnout.
Seriál mě opravdu překvapil. Velmi jasně se na nich ukazuje že jsou od Marvel jelikož to nejsou žádní troškaři a prostě se toho nebojí. Lidé se schopnostmi, oživování, mimozemšťané to je na běžném programu agentů.
Na konci první série byl hezky vidět převrat hydry z jiného pohledu než u Kapitána Ameriky kde to působylo jako okamžitě potlačeno. Postavy jsou též hezky barvité a mají zajímavý vývoj.
Už se těším na třetí sérii.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Agents of bored

Nejočekávanější novinka této sezony no ne pro mě. Díval jsem se jen proto, abych zjistil, co všichni na tom vidí něco jako přečíst 50 odstínu šedi prostě lidská zvědavost a oplzlost. Bohužel, i když vše bylo fajn režije, herci, hlášky, triky blabla.. nemám pocit, že bych si chtěl koupit nebo spíše ukrást jsem švorc stroj času a dívat se tak na celou sezonu pořád dokola. Nevím, co přesně mě na tom nebaví ale je tomu tak smiřte se s tím. Pro mě prostě nuda. Takže si vezmu svůj ukradeny stroj času a zajedu si koupit iPhone 6. Pro milovníky filmu Avengers a komixu jasna volba má to hlavu kupodivu i nohy, spát, dobré triky i herce děj dokáže překvapit. I když mě to nebralo, dokážu ocenit kvalitu. Go Go

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Potenciál

Na tenhle seriál jsem byla hodně zvědavá už jen díky reakcím které vzbuzoval. Pilot byl lepší průměr a i zbytek dílů nějak výrazně nevyniká. Za velký klad považuji efekty, na kterých se naštěstí nešetřilo. Myslím že je tu ale dost velký potenciál ke zlepší v ostatních částech (čtěte dialogy a scénář). Agenti neurazili ale ani nezklamali tak uvidíme jestli ten potecál dokáží rozvinou a upotřebit.:)

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Super, ale...

Rozhodne novinka, na ktorú som sa najviac tešila. A od ktorej som najviac čakala. Žiaľ, nemôžem povedať, že by agenti moje očakávania naplnili, čo je škoda, pretože potenciál na to rozhodne mali.

Skupinka, ktorú Wheedon spojil tento raz, sa mi zatiaľ celkom pozdává. Obsadenie je jedno z tých, na ktoré si človek musí zvyknúť, ale keď sa tak stane, zamiluje si ho. Akcia je super a pomaly sa dostávame k zápletke na celú sériu. Ibaže to nie je až taká zábava, aby som bola nadšená. Povestný wheedonovský humor ani ľahkosť z toho nesršia, škoda, že môj obľúbený režisér si odkrútil len prvú epizódu. Nápadmi sa SHIELD zatiaľ príliš nepýši. A i keď si nové časti púšťam s chuťou, neviem sa zbaviť pocitu, že tomu niečo chýba.

60 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

S.H.I.E.L.D., Joss Whedon a Nick Fury

Zatím je to megahit a já neváhám s tím tam těch 5* dát. Pilot byl jako zjevení. nejdřív prostřihy na Avengers a potom Cobie Smulders. Zároveň je také nutné říct, že první díl režírovaný mágem Jossem Whedonem, byl až do zatím posledního (pátého) dílu nejlepší. Obsazení se povedlo - Clark Gregg je krutej stejně jako v Avengers, Chloe Bennet je neskutečná megakočka a postava Bretta Daltona je asi vůbec nejlepší. Ming-Na Wen zatím taky celkem ujde...Ovšem nikdo nemá na toho černýho chlápka s jedním okem, který hostoval v úplném závěru druhé epizody... I další díly jsem si naprosto neskutečně užíval. Akce je hodně fajn, docela z toho jde i pěkná atmosféra univerza Marvelu a o tom, že je to i dost vtipné nemluvě... Podle mého názoru je to pěkně vyšperkovaný kousek a pokud si udrží tohle tempo, kvalitu scénářů a herecké obsazení, budu nadšený ještě víc než teď. Pátý díl mě pak naprosto odrovnal a já jsem jako fanoušek Marvelu za tenhle seriál opravdu neskutečně šťastný. A je dobře, že bude mít aspoň jednu kompletní sérii - upřímně ale doufám, že ke zrušení nedojde. Za mě zatím 90% a velký úsměv na tváři. Skvělá práce, Jossi. Už zase.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

jen tak dál

Kdo má rád filmy a seriály z MCU (Marvel Cinematic Universe), tak by tenhle seriál neměl jako doplnění informací ze všech těch různých filmů vynechat. S každou další sérií je na nás chrleno více a více dalších doplňkových informací, stejně jako nové dějové linky. Mě za začátku moc nechytl, ale s každou další epizodou mě do děje vtahoval stále více a více.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Whedon je zpět

Tak první série za mnou a nemůžu se dočkat další. Po trochu rozpačitém začátku seriál perfektně vygradoval k božskému finále. Naprosto skvělé postavy, perfektní příběh, kde nakonec všechno zapadne dohromady. A víte co, nebudu se tu rozepisovat dalšími, superlativy, protože všechno stačí shrnout do jediného slova: Geniální. Edit. Druhá série nejenže udržela laťku, kterou konec první série nastavil, ale ještě ji od dost překonala. Hydra, Inhumans, Mockingbird, Quake, Mr. Hyde. Jen tak dál. Edit Oproti takřka bezchybné druhé sérii je třetí řada malinký pád, ale stále se podle mě jedná o jeden z nejlepších komiksových seriálů. Tahle série určitě patřila Brettu Daltonovi, který byl skutečně výborný záporák, ať už hrál Warda nebo Hiva. Jen je mi líto, že jsme o něj přišli. Série 1 - 90% Série 2 - 100 % Série 3 - 92 %

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

V pozadí Avengers...

Když to shrnu, filmy Marvelu se mi zatím líbili všechny a myšlenka, že Coulson bude mít "vlastní" seriál se mi opravdu zamlouvala. Po první sérii jsem byla opravdu nadšená, nemohla jsem se nabažit každého dalšího dílů a vždy jsem byl netrpělivá, co se bude dít dál. Na začátku druhé série jsem byla malinko zklamaná, nečekala jsem, že se bude děj vyvíjet zrovna tímhle směrem, ale musím říct, že jak se pomalinku propracováváme ke konci, je tam něco, co mě zase chytlo a nemůžu se dočkat dalších dílů. Seriál jako takový mě musí zaujmout po prvním dílů, je nespočet seriálů, u kterých jsem to vzdala hned po začátku, ale tenhle mě opravdu chytl a ještě mě nepustil.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

agents

Páni,tak ted jsem dosledovala první díl a musím říct wau.
Nějak mi nešel pod nos název a tak jsem se nestarala o čem tento seriál je(bohužel).
Už jenom povídání na začátku mě vtáhlo,tohle prostě miluju,navázání na komiksové dobrodružství z filmu,který už je nějaký pátek starší.
Od první chvíle jsem si oblíbila Skye,její hlášky,grimasy a přístup.Asi mi nevadí žádná postava,což je pro mě novinka,ale není všem dnům konec,že?Jejich technologie je úžasná a Leo s Jemmou jí umějí skvěle využít.
Jestli bude druhý díl stejně dobrý jako první,mám na playlist co zařazovat.Tak hurá do toho

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Velká očekávání....

Seriál jsem vyhlížel už nějakou dobu a byl sem na něj natěšený jako malý kluk. Pak ale přišlo menší zklamání. Seriál začal průměrně a další epizody z průměru nevykročili. Až po zimní přestávce přišel kvalitativní vzrůst. Seriálu nechybí vtip, nebo nějaká větší akce ale po většině času, jde všechno podle očekávání a větší zvrat zatím žádný. No uvidíme.

60 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Váhala jsem

Od chvíle, kdy jsem si přečetla o tomto seriálu jsem se začala těšit, avšak posléze jsem dostala strach, že pokud by mohlo být něco propadákem roku, mohli by to být agenti. Spousta uživatelů se dle diskuzí těšila, ale druhá se bála výsledku, který se dostane na obrazovky.
Já rozhodně zklamaná nejsem, první epizody jsem sledovala s určitým odstupem a nejistotou, ale pak jsem nějak přistihla sama sebe, že se nemohu dočkat další epizody.
K postavám, setkávám se s názorem, že tahounem seriálu je Coulson, který těží z Avengers, ale já si to ani nemyslím, každý z nich mě dokáže pobavit. Samozřejmě, že k někomu mám větší sympatie či naopak, ale každá z těch postav má své a vzájemně se doplňují. Velkým problémem seriálu je pravděpodobně to, že jej mnoho lidí srovnává právě s výše uvedenými Avengers, ale ti by si dle mého měli uvědomit, že tak by to se seriálem nešlo minimálně ze strany rozpočtu.

V rychlém shrnutí akce, technologie, vtip, nějaká ta špionáž, dějová linka v pozadí...

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Začátek je pomalejší...

No, až teď jsem si uvědomil jako obrovskou chybu jsem udělal, když jsem cca před třemi lety začal sledovat Agents of S.H.I.E.L.D. a cca po třech zhlédnutých epizodách jsem dal seriálu sbohem. Ale co se nestalo, nějak se ke mně dostali další díly a neměl jsem co na práci, tak jsem pokračoval tam kde jsem skončil. A pak mi to docvaklo, jakou jsem udělal chybu. Seriál mě doslova a do písmene úplně pohltil. Hltal jsem jednu epizodu za druhou a totálně se vžil do děje. Marvel moc dobře ví, co dělá. Propojenost s Marvels Cinematic Universem a v podstatě druhý pohled do jejich světa je naprosto parádní. Pro komiksové a Marvelovské fanoušky je to povinnost.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prvnich par dilu...

me moc nechytilo, resp. jsem byl pri ocekavani serialovych Avengeru zklamanej, ale jsem rad ze jsem to prekousnul a dival se dal, rekl bych ze celou prvni serii se trochu prali s rozpoctem kterej se v druhy rade asi prifouknul a lacinejsi produkce uz nebyla tak videt.
Treti serie zase trochu bojuje, ale myslim ze SHIELD ohrozi maximalne Hydra.
U me furt dobry...

A jinak jako obvykle, diky prekladajicim za titulky.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Joss se toho nebál

Jasná ručka Whedona je tam cítit úplně všude. Pro mě to bylo jako sledovat Buffy, přemožitelku upírů a mít možnost vzdávat hold člověku, co se toho nebojí. Nebojí se ublížit hlavním postavám, nechá je umřít v půlce série, nechá být dobré postavy těmi zlými. Spoilers? Možná. Možná taky ne. U Whedona si nelze ničím být jist.

Škoda jen, že půlka první série se potýká s žalostně pomalým tempem a skákáním od ničeho k ničemu. Čemuž ve výsledku nepomáhá ani stejně žalostné herecké obsazení. Čím si všichni vysvětlují fakt, že když jste vědec musíte být praštění a mluvit ve hláškách? Že když jste člověk v armádě musíte být chladný jak psí čumák? To vědec zkrátka nemůže být normální člověk i když je chytrý a voják nemůže být empatický v jiných okamžicích, než když jde o život člena jeho týmu? Tyhle předem předvídatelné profily postav mě začínají opravdu štvát. Historicky tak poprvé věc, u které se mi nelíbila ani jedna jediná postava. (Oprava. Raina byla skvělá. Tak přece jen jedna tam byla.) Ještě, že je tu Whedon, který jak se říká, dokáže udělat z hovínka lízátko.

V půlce totiž série dostane razantní šok defibrilátorem. Věci do sebe začínají zapadat, všechno směřuje k něčemu většímu. Přestože je to koncept, o kterém jsem četl v knížkách několikrát. Druhá půlka se tak veze na značně divočejší vlně. Ta jí rozhodně svědčí a seriál tak povstal z popela. Postavy pak ke konci taky nějak skousnete. Dobré.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Agents of huh ..

1. série - je třeba rozdělit na polovinu
1-10 epizoda - tyto epizody byly v podstatě o ničem, moc z těchto epizod jsem si nezapamatoval. Ze soucitu 50%
11-22 epizoda - Tady už to šlape až do poslední epizody, bohužel jsme se dedozvěděli tolik, kolik bychom potřebovali, ale tvůrci si schovávají materiál pro další série. Perfektní propojení s filmem: Captain America Winter Soldier. 100%

2. série (do 8 dílu) Agenti nasadili vysokou laťku pilotní epizodou, kvalitu si zatím epizody drží, tak doufejme, že jim to vydrží. 90%

Nechápu tak nízkou sledovanost z Ameriky a doufám že díky nim tento seriál nezruší.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hodně dobrý seriál. !

Tak i po několika epizodách,se mi tento seriál velice zamlouvá, jelikož je tam dosti dobré obsazení a hlavně se tam něco děje. Jestli to půjde tímto směrem i dál, tak budu nadmíru spokojený a věřím, že u tohoto seriálu vydržím dlouho, jelikož je to vážně úžasný seriál. :) Tak už jen zbývá doufat, že to bude mít jak dobré hodnocení, tak i sledovanost, aby jsme se dočkali víc než jedné série. :)

100 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Trošku rozporuplné pocity z pilotu

Tak nevím, na jednu mě první díl potěšil zpracováním, odkazy na Avengers a sympatickým obsazením, na druhou stranu mě nepotěšil velmi plochý a nepřekvapivý scénář. Po shlédnutí se mi vnucuje pocit, že jsem něco podobného už milionkrát viděl a to v ne zrovna áčkových sériích. Třeba se to postupně vyvine nějak lépe. Koukat se na to rozhodně příjemně dá, ale zatím je to takové pokoukání pro děcka, kde nikdo není úplně zlý, všechno dobře dopadne a na pozadí se rýsují záhady, které vlastně nikoho nezajímají, protože tohle je svět, kde řádí Hulk, perou se tu severští bohové a poletuje charismatický hláškující chlápek v ocelovém futrálu. Tajemná organizace, která mutuje lidi aby z nich vytvořila asi desetiprocentní, ale krapet výbušné supervojáky, není díky spojleru z posledního Iron mana vlastně vůbec tajemná a S.H.I.E.D. s ní válčí už od svého založení. Navíc i některé z postav týmu budí značné rozpaky, týmový nerdi trousí naprosto nesmysly, které mají asi znít jako odborné výrazivo a bez problémů za dvě hodiny, pokud se správně motivují, vymyslí cokoliv z jakéhokoliv oboru. Opravdu scénář napsali bráchové Whedonové? Snad se to časem zlepší, ale taková Sleepy Hollow mě atmosférou a zpracováním nadchla víc. A to jsem to čekal přesně obráceně. Zatím po pilotu opatrných 70%

70 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

To je nářez

Pilot mě nadchl. Jsem čerstvý fanoušek Whedona a Marvelu, takže mi možná něco uniká, ale byla jsem spokojená, bylo to překvapivé, zábavné, svěží. Další díly jsou slabší, ztrácejí rytmus, ale dokud mě to baví, budu se dívat. Coulson, Sky a May dovávají seriálu šťávu.

Tak druhá série je peckovní. Je to napínavé, vtipné a plné akce. U nových postav si nemůžete být jistí, na které straně stojí a ta nejistota je právě to, co vás každý týden přitáhne k dalšímu dílu.

80 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

SHIELD

Naozaj som sa na toto tešil, a vôbec to nie je zlé ale je to len taký priemer. Úprimne si myslím že by stále z toho mohlo vzniknúť niečo wau. Postavy sú zaujímavé, aj s príbehom by sa dalo pracovať. Len tomu stále niečo chýba. Ale verím tomu že postupom času to niečo príde:)

70 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Názor k pilotnímu dílu

Koukám, že názory už tu jsou a to ani neskončila první řada. Nu což připojuji se k davu a to s pozitivem.

Jako zarytý Whedonovec, nemůžu jinak než říct, že mě to nadchlo. Jistě samozžejmě střílím vysoko, moje dojmy se mohou časem změnit, šanci si ovšem tenhle seriál zaslouží.
Za sebe říkám Good Old Whedon. :)

A výkon J. Augusta Richardse, kterého můžeme znát v seriálu Angel byl úžasný a doufám, že se dočkám jeho dalšího hostování.

Cobie Smulders, jak řekl sám Joss " Cobie je prostě Cobie." - součást týmu.

Postava Warda mi zatím vůbec nesedla. Uvidíme jak tomu bude nadále, ale zatím absolutní spokojenost.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Agenti S.H.I.E.L.D. pomohli komiksu ovládnout televizi

Legendární komiksová úderka od nakladatelství Marvel dostala svůj seriál. Ale nejen to. Stala se jedním z pionýrů nové seriálové revoluce. Dosud vládly komiksové adaptace pouze kinům, ale to se nedávno změnilo.

Začalo to v roce 2008 prvním Iron Manem a skončilo to dvanácti celovečerními filmy. Respektive neskončilo. Takový je počet vzájemně propojených filmových adaptací podle komiksů od nakladatelství Marvel k dnešnímu dni. V rámci třetí fáze premiér je jen do roku 2019 připraveno deset „bublinových“ filmů. A další budou následovat. Z malého vydavatelského domu, který začal publikovat zábavné kreslené sešitky v roce 1939, se stal monumentální mediální kolos, který v roce 2009 za neuvěřitelné čtyři miliardy dolarů odkoupil hráč z největších, společnost Walt Disney. Ta tak přitom rozhodně neučinila z žádného altruismu. Disneyovci prostě jen pochopili, že komiksovým adaptacím patří budoucnost, přičemž ta probíhá právě teď. Z tohoto druhu filmů se stal superbyznys, který zároveň před nedávnem opustil příšeří kin a začal ovládat i televizní obrazovky. A pokud začnete sledovat v zámoří enormně oblíbený seriál Agenti S.H.I.E.L.D., záhy pochopíte, jak rafinovaná a komplexní je tato revoluce v seriálovém světě – skrze Agenty došlo k regulérnímu a především dlouho dopředu plánovanému propojení světa stříbrného plátna a světa televize. Filmy jako Thor, Captain America či Iron Man a jejich pokračování toho pojí hodně. Všichni hlavní superhrdinové z těchto filmů a někteří další se ostatně sešli coby Avengers. Jejich první společný počin se pak stal čtvrtým nejvýdělečnějším snímkem všech dob. Jejich svět je provázaný, jednotlivé filmy se doplňují, dobrodružství na sebe navazují a vytvářejí dokonale výdělečný celek. Každopádně už od prvního Iron Mana by se všichni výše uvedení nadlidé a polobozi neobešli bez nenápadného, a přesto velmi důležitého elementu, bez šedých, do perfektních obleků oháknutých myší v pozadí, které za Avengery dělají špinavou práci, ale stejně tak daly tyto komiksové ikony dohromady. Jejich nejznámějším představitelem je Nick Fury, kterého ve filmech hraje Samuel L. Jackson.

Agenti přicházejí

„Šedé myši“ si ale říkají jinak. Jsou to agenti S.H.I.E.L.D., štítonoši lidského bezpečí, které je od příchodu superhrdinů značně ohroženo. A právě S.H.I.E.L.D., vedený z filmů známým agentem Coulsonem se v roce 2013 nakonec dočkal vlastního seriálu. Seriálu natolik úspěšného a očekávaného, že jen na jeho první díl se v Americe dívalo přes dvanáct milionů párů očí, což z něj udělalo nejsledovanější dramatickou seriálovou epizodu od roku 2009. A mimochodem tento pilotní díl psal také Joss Whedon, tvůrce filmových Avengerů. Jak už víme z marvelovských snímků, agenti S.H.I.E.L.D. jsou pracovníci supertajné a dokonale vybavené výzvědné služby, kteří již od druhé světové války vědí, že lidstvu hrozí mnohem víc než jen pozemská nebezpečí. Právě oni začali jako první krotit zločineckou organizaci Hydra, operující s mimozemskými artefakty. Právě oni pak nalákali vykázaného Thora na jeho kladivo a právě z jejich řad pochází agentka Black Widow, již ve snímcích propůjčila své půvaby Scarlett Johansson. Pro marvelovské univerzum jsou nepostradatelným svorníkem a zasahují tak trochu do všeho, třebaže jim málokdy přináleží ústřední part.

Akční dobrodružný, sci-fi a fantasy míchající seriál, jehož dění začíná krátce po dění ve snímku Avengers, ovšem danou situaci mění. Tedy alespoň z části. I nadále totiž budou lidé agenta Coulsona, kterého zde hraje v Avengers zesnulý, ovšem pro seriálové účely zázračně vzkříšený třiapadesátiletý Clark Gregg, velmi důležitým pojítkem. Vlastně mnohem důležitějším, než by se mohlo zdát. Tento seriál je totiž velmi úzce propojen s marvelovskými celovečeráky. Tak úzce, že nejen vychází z jejich dění, ale zároveň mezi snímky vytváří most, na němž bývá mnohdy dořešeno, co se do filmů nevešlo, a objevují se zde důležité vedlejší informace, jež by jinak zůstaly fanouškům skryty. Neděje se tak v každé epizodě, ale lze bez obav říct, že právě tímto seriálem se podařilo tvůrcům z Marvelu zasadit do svého impéria poslední důležitý střípek. Dali fanouškům vše, co si žádali – rozšíření známého a oblíbeného světa plného zázraků, do kterého je možné vstoupit každý týden.

Coulson, Skye a spol.

Jak už bylo řečeno, dění seriálu navazuje přímo na dění snímku Avengers. Hydra a mimozemská invaze zde byly ovšem odraženy pouze zdánlivě. Proto také agent Coulson musí narychlo vybudovat nový tým, který by mu pomohl odhalovat nadpřirozené a nepřirozené dění ve světě. Kdosi totiž jako by otevřel pokladnici se superhrdinskými vlastnostmi, které se ne vždy dostanou do rukou správným lidem. A pochopitelně v tom má prsty opět Hydra. Anebo někdo horší, kdo dosud původem nacistické spiritualisty užíval pouze jako své loutky? Možná skutečně existuje nějaký hybatel hvězd, který chce udělat na Zemi pořádný nepořádek. Toho je ale třeba odhalit, pročež se ke Coulsonovi postupně přidají také nenápadná, ale výjimečná (byť trochu destruktivním a neovladatelným talentem nadaná) hackerka Skye, duo géniů Simmonsová a Fitz, ale třeba také mlčenlivá válečnice Mayová s temnou minulostí a drtivou asijskou úderností. A jejich řady se časem rozrostou, protože nepřátel budou mít agenti víc než dost. Bohužel v průběhu šestašedesáti dosud existujících epizod ze tří řad naleznou i některé zrádce přímo ve vlastních řadách. Hydra totiž nikdy nespí. A jakmile jí useknete jednu hlavu, narostou jí tři další.


Masivní invaze komiksových seriálů

Premiérové tituly, ať už s postavičkami od vydavatelství Marvel nebo z konkurenčního DC Comics, se do Česka dostávají jen postupně. Hodně postupně. V podstatě u nás zatím běží jen úspěšný zelený lukostřelec Arrow. V rodném zámoří je ale nabídka pochopitelně mnohem výživnější.

V rámci synergických procesů v DC například k Arrowovi přibyl v roce 2014 neméně úspěšný The Flash, představující nejrychlejšího mladíka na světě, bojujícího ve městě Central City se zločinem páchaným nadpřirozenými schopnostmi obdařenými „metalidmi“. I tyto seriály se pak vzájemně prolínají, ovšem nejen to. Oba daly zároveň vzniknout dalšímu seriálu, Legends of Tomorrow, který si již odbyl svoji premiéru v USA a v němž se uplatnilo naráz hned několik vedlejších postav jak z Flashe, tak z Arrowa. A stejně tak se objevil i nový seriál Lucifer, velmi volně inspirovaný kultovním komiksem o pánovi pekla, který se pod zemí nudí, a proto raději začne řešit zločin v Los Angeles. Na tak mocný nástup komiksových seriálů však zareagovali i v Marvelu, a to dosti originálním způsobem. Nejenže k Agentům S.H.I.E.L.D. přibyl seriál Agentka Carterová, situovaný do dob druhé světové války, kdy se objevil Kapitán Amerika, ale zároveň by se měl v krátké době odloupnout i další výhonek z tohoto univerza, seriál Most Wanted. Stejně tak ale Marvel na stanici Netflix uvedl velmi ambiciózní „antihrdinský“ seriál o nevidomém právníkovi Daredevil, svojí temnotou velmi odlišný od trikových Agentů i od filmové adaptace s Benem Affleckem. A k Daredevilovi se záhy přidružili i další seriály z daného vesmíru, podobně realisticky záměřené Jessica Jones a letos v září Luke Cage. Všechny tři uvedené pořady se přitom opětovně a vzájemně doplňují a vyměňují si postavy.

Budoucnost je dnes, právě nastala seriálová revoluce.

40 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Mé zhodnocení

Tento seriál jsem sledovala už od začátku, hlavně proto, že filmy od Marvelu patří k mým nejoblíbenějším. Teď ale k agentům.
Seriál má zajímavý děj, také se mi líbí jak jsou spojeni i se vším ostatním. Vše na sebe navazuje, filmy, seriály. Mojí nejoblíbenější postavou je Fitz a Skye.
Colson je takový hlavní charakter. Člověk si musí připustit, že kdyby tam nebyl on, tak to je hned horší.
Už se teším na další díl a doufám, že bude mít seriál ještě několik sérií (nemyslím hned jako Supernatural nebo HIMYM, ale aspoň dvě :) ).

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Agent ward.

Zdravím.Tedka mam docela dost času,tak jsem hledal ten zprávný seriál,a našel jsem tenhle.Už sleduji třetí řadu,a fakt mě to dost baví,je tam dost zápletek i dost zajímavých situací.Docela dost mě zklamalo , že Ward všechny zklamal,tak jsem si říkal ať ho konečně zabijí,když tak nastalo,tak se zase vrátil jako HYDRA ve formě chobotnice.Tak jen doufám, že už ve 4 řadě nebude. :-)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Marvelous !

Ako pravý Marvel maniak som si nemohla nechať ujsť seriál, ako je tento !
To bol prvý dôvod a druhý bol ,,Culson žije ???" a musela som si to proste pozrieť. A zaujala ma postava Skye aj Warda, tak som pri tom ostala.

Stále sa tam niečo deje, miestami vtipné scény či hlášky, Harmónia medzi Fitzom a Simmonsovou (vážne mi to chýba), crossovery s filmami, ...

Aj keď asi v polovici 1. série ma to nebavilo, potom prišli lepšie časti (nedá sa nespomenúť asi najlepšia 1x17 Turn, turn, turn, lebo tam tých zvratov bolo nenormálne veľa!!!), proste ako každý seriál má svoje up and down, ale stačí vytrvať a užívať si tie dobré.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Rozpačitý začátek

Po dvou odvysílaných dílech je to celé jedna velká nuda. Děj je pomalý, bez napětí a bohužel i bez vtipu. Takřka mimozemská technologie a občasné odkazy na Avengers, Thora, atd. to opravdu nezachrání a spíš to působí jako taková berlička. Postavy sami o sobě jsou fajn, jen jako celek to zatím nefunguje. Uvidíme co dál, a protože marvelovské filmy mám moc rád, tak to ještě zkusím.

60 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

super seriál :)

Ze začátku se mi zdálo že je tam málo "nadpřirozena", každopádně to bylo jen u pár prvních dílů a teď ten seriál sledují pravidelně a nemohu se dočkat dalšího dílu :) tomuto říkám dobře udělaný seriál :))

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

SHIELD aneb

Najočakávanejšia novinka tohto roku je v plnom prúde a po zatial všetkých odvysielaných častiach(4),musím uznať že to nieje to čo som očakával.Ale to neznamená že sa mi to nepáči.Whedon,Scenár,herci,triky.Každá ma nejaké chyby,ale nie je to nič čo by bilo do oka.Som zvedavý ako prepracujú príbeh keď seriál získal 22 častí v prvej sérii,no dúfam že budem milo prekvapený.A predovšetkým dúfam že tam bude nejaký ten záporný súper zo schopnostami,púoprípad enejaký superhdina.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Po pilotu...

Nejočekávanější seriál tohohle roku mě tedy naprosto ničím nezaujal. Je to prvoplánovité, je to čitelné, bez špetky osobitosti, a ničím to, aspoň mě, nepřekvapilo. Nechápu, že se ABC trošku nepoučila z úspěchu Arrowa a ke každému aspoň trochu zajímavému charakteru, který by kolikrát seriál sám o sobě utáhl, nakupí tolik vaty, že se na to pak nedá koukat. Christinin Richard to nezachrání. A protože je hodnocení subjektivní názor každého tvora, dávám rovnou nulu. Dál už ne, netrapte mě.

0 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Agent?Kde?

Máme práci,zbytek řeknu cestou.Univerzální věta šéfa skupiny která se zabývá věcmi které jsou mimo chápání většiny lidí.Někdo je nebezpečný sám sobě a jiný pro okolí,a proto existuje S.H.I.E.L.D :-)Technické vychytávky mají někdy velmi zajímavé použití,někdo je používá s klidem a jiný má problém se na ně i podívat.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Postupné zklamání..

První a značná část druhé série pro mě byly drogou. Každý týden jsem vyhlížela, když už konečně vyjdou Agenti. Ale ve třetí sérii mě nadšení přešlo. Možná mám jen přehnaná očekávání jako zarytý Marvelovský fanoušek. Jediné, co mě pořád přesvedčovalo, ať se na seriál dívám. byla Bobbi a Hunter. Bez nich to už nebude ono, ale myslím, že se do Agentů zase vrátí, protože chystaný spin-off sami neutáhnou. Na víc než 70% svoje hodnocení nevytáhnu.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mnoho povyku pro nic

Nemůžu si moct ale k tomuto seriálu se hodí věta: Mnoho povyku pro nic. Na seriál jsem se hodně těšila, ale zatím mě každý díl nudil. Najde se pár světlých momentů, ale je jich zoufale málo. Postavy jsou zatím také nezajímavé. Uvidíme, třeba se to časem zlepší.

40 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
48 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Průměrné po všech stránkách

Hlavínm znakem seriálu je naprostá nevýraznost - zápletek, padouchů, prostředí. Snad jen ty postavy jsou otravnější než průměrně.

50 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Velmi zdařilé sci-fi.

Jako fanoušek sci-fi žánru,musím Agenty pochválit,nenašel jsem žádné fatální logické chyby,nebo mi unikly,příběh je silný,překvapující,témata atraktivní,opravdu máloco lze vytknout.Druhou řadu si nechám na jaro,ale věřím že bude minimálně stejně dobrá jako první.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Relax time....

Po prvních 3 dílech řadím do mojí sekce: "příjemné oddechovky". Hlavu si nad dějem nezavaříte, efekty jsou líbivý, superhrdinové a supergadgets mě vždycky brali. Po práci kafe/čaj, nohy nahoru a just relax.

50 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pro mě konec

Hodnocení za první řadu, na druhou mě už nenalákali. I přes to, že oceňuji návaznost na marvelácké filmy a jsem ráda, že Coulson dostal více prostoru a má svůj seriál, stále mi to nestojí za to, abych mu věnovala svůj čas. Třeba až budu v důchodu a nebudu mít co dělat :)

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ah, musím se přiznat

Po shlédnutí pár trailerů a dvou epizod jsem celkem zklamaná. Čekala jsem víc. Nevím jestli je to tím, že Avengers & spol. jsou skvělé film a myslela jsem si, že Agenti budou podobní, nebo jestli je na tom něco jiného. Prozatím ale u seriálu zůstávám, doufám, že to nebude ještě větší zklamání.

60 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Agenti ?

Prečo nie v dnešnej dobe sú cool. Vypracovaný svalovec, hackerka, nebezpečná pilotka, dvaja vedci a na koniec Coulson. Príbeh je v poriadku dej je napätý. Všetko ako má byť. Rovná sa to dobrému seriálu.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Super seriál

Je to úplne božský seriál ale mrzí ma to, že až o 40 dní bude ďalšia časť. Síce neviem prečo až taká dlhá pauza, no oplatí sa čakať. Ale spoň to platí pre mňa

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

:)

Jsem nadšená,s kamarádkou jsme se rozhodly,že zkusíme první díl jen tak z nudy a ono bumbác,nadchlo nás to a jedeme díl podílu

80 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí