plakát seriálu

Království

(Reign)

Názory uživatelů

Historie bez pravidel

Mám ráda historické seriály a i když v tomto jsou v podstě jen některé historické postavy jinak jde o smyšlený příběh, tak mě chytnul. Mám za sebou všechny 3 série a občas se k některým dílům ráda vracím.

V každé sérii mám v podstatě jinou oblíbenou postavu.
První série mě v podstatě začala pořádně bavit až se šílejícím Jindřichem:o)) Jo, na Františka je krásný pohled (přesně můj typ)....ale jinak mě až tak nenadchnul.
Ve druhé se mi líbila Greer a také Narcis tomu dodal šťávu.
A ve třetí je to bezesporu Alžběta.
Jedinný, kdo byl fajn celou dobu, je Sebastian. Jeho první polibek s Marií je pro mě jeden z nej momentů celého seriálu:o)))

Na plné čáře mě ale zklamala Marie. Její postava mi přijde rozpolcená, nedomyšlená,...a český dabing jí teda taky nepřidal.

Ale i tak je to jeden z mých oblíbených seriálů a těším se na pokračování, i když František i Bast mi budou chybět.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Since Mary .. Bash & Francis!

Dlouho jsem váhala, jestli vůbec do pilotu jít. Nakonec jsem vůbec nelitovala, za což snad mluví samo za sebe, že na shlédnuí nynějších 8 dílů mi stačil jen den a noc - a světe div se - absolutní guilty pleasure! Jediná chyba byla ta, začít a stihnout dokoukat všechny díly do 5- ti týdenní vysílací pauzy, věřte mi, šílené utrpení.
Seriál samozřejmě není klasický historický seriál; jak je od CW zvykem, přimíchá lesk, třpyt a hlavně vztahy, vztahy a ještě jednou vztahy. Pro někoho neskousnutelná kombinace, v tomto případě to však šlape překvapivě dobře - až na téměř neustálé stupidní dialogy mezi Mary a Francisem ohledně jejich "situace" - někdy je to opravdu až přes míru. Děj je svižný, pořád se něco děje, fajn zápletka, minimum otravných postav (no, až na Maryiny dvorní dámy :), i král mě baví. Po několika dílech si možná všimnete, že sledujete, co za šaty má Mary zrovna na sobě, jelikož je, čeho si všímat. Parádní kostýmy, hudba, která se k ději hodí, super open scene a hlavně Bash, bez kterého by to prostě nebylo ono.
Za mě překvapivě nejlepší novinka minulého roku, go on Bash!

Nejoblíbenější postavy: Bash (překvapivě :), Mary, Leith
Nejoblíbenější díly: S01E06, SO1E09

EDIT: po shlédnutém S01E13 můžu jen s otevřenou pusou konstatovat, že seriál má co nabídnout a řádně toho využívá. Paráda. Máme se na co těšit.

EDIT 2 série: Musím říct, pořád je to fajn. Ale na můj vkus neuvěřitelně překombinovaný trojůhelník (Mary - Francis .. domyslete si dle chuti :D) Conde mi zkrátka moc nesedl, hlavní postavy už tolik netáhnou. Nadruhou stranu musím vyzdvihnout propracované vedlejší postavy (Lola, Greer, Leith, Narcisse ..), momentálně by se to mohlo otočit a radši bych koukala na ně, než na Mary a Francise. Uvidíme, co po konci série.

90 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Long May She Reign! :)

Čítala som si rôzne recenzie na tento seriál a zistila som, že mnoho ľudí ho hodnotí z pohľadu historického seriálu... A to je tá chyba! Reign má s históriou pramálo spoločné. Možno len to, že je zasadený do obdobia stredoveku... Mne osobne sa páčilo, ako tento seriál tvorcovia poňali. Kostýmy, ktoré by ste na nikom v tej dobe asi nehľadali, moderná hudba, ktorá oživí scénu a veľmi sympatickí herci. Ani pri jednej časti som sa nenudila, pretože sa tam stále niečo deje. Potešilo ma, že do seriálu zahrnuli postavu Nostradama, veľmi zaujímavý nápad. A tiež sa mi tam páči tá záhadná atmosféra okolo Clarrisi a toho lesa. Takže, po 7. dieli ostávam aj naďalej verným stúpencom Reign! Dúfam, že si k nemu nájdete cestu aj vy :).

100 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Rule the world!

Zbožňuju, zbožňuju a ještě jednou.. zbožňuju. Tento seriál se rozhodně řadí k těm mým nejoblíbenějším! Seriál jsem měl ráda už od 1. dílu a mám pocit, že jej mám pořád čím dál tím radši.

Tento seriál mě jako nejdříve zaujal svým žánrem - historický seriál. Musím se přiznat, že do té doby, něž jsem začala sledovat tento jsem žádný jiný dřív nesledovala (myslím podobného žánru), jedině tak historické filmy. Řekla jsem si, proč to nezkusit a nepodívat se na 1. díl, vždyť za těch cca 40 minut člověk nic nedá. A do teď jsem ráda, že jsem tak učinila.

Já jsem člověk, který má ráda historii, baví mě. Nejenom české dějiny, ale i světové, takže tento seriál je přesně pro mě, řekla bych. Hlavně mám ráda dobu, ve které se sám seriál odehrává - středověk, to je má nejoblíbenější část historie, tato doba mě prostě nejvíce zajímá a zároveň fascinuje.

Myslím si, že si scénáristé dali záležet, aby vystihli danou dobu. Řeší se tam věci jako náboženství, spory mezi Francií a Anglií, které se v dějinách objevovali v hojném počtu, vidíme Anglii trochu jinak než ji známe teď - a sice bez Skotska, které je stále ještě samostatné. Politické věci mě v seriálu baví, líbí se mi sledovat, jak to v té době zhruba tak vypadalo. A také se objevila morová epidemie, která ke středověku patří. Prostě středověk se vším všudy.
Kostýmy, hudba, prostředí, rekvizity, všechno je skvělé a člověk má pocit, že na během doby, kdy sleduje seriál, se ocitá v dané době. Opravdu to všechno skvěle funguje. Po této stránce nemám seriálu co vytknout.

Obsazení je také skvělé. Herci byli pro mě úplně neznámí, ale oblíbila jsem si je. Líbí se mi, že tam je zastoupena jak ta teenagerovská kategorie, tak se tam objevují i dospělí. Divák hercům opravdu věří jejich roli, teda alespoň já ano.

Postavy jsou také skvělé, přispívají k tomu i skvěle napsané dialogy a příběhy postav. Jsem ráda, že zmizel ten milostný trojúhelník, který jsme měli možnost sledovat v 1. sérii a netáhne se pořád stále seriálem. Milostných trojúhelníků v seriálu mám už pokrk. I tak to ale bylo zajímavé zpestření, ale jsem ráda, že to scénáristé neprotahovali.

Já tomuto seriálu opravdu nemám co vytknout, až je mi to skoro blbé, jak seriál pořád jenom chválím. Když se ale jednou za čas podaří a vznikne takhle skvělý seriál, proč na něm něco hledat. Za mě teda jednoznačných 100% a jsem ráda, že můžu říct, že se stále těším vždy na nové díly:)

A pokud jste do tohoto seriálu stejně 'zažraní' jako já, podívejte se na toto 4minutové video, které naprosto vystihuje Mary - https://www.youtube.com/watch?v=Tvz-ls6dvaY

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Jak by se jinak řeklo - love's never easy!

Propojené milostné trojúhelníky, kombinace na všechny strany! Seriál miluji, je boží!
Komentáře typu "Seriál je historicky nesprávný!" mě vždy rozesmívají. Je sranda, jak vzali příběh z historie a udělali z něj nadčasový snímek. Za to velký palec nahoru! Skvělý nápad! :)
Celá první série byla povedená. Byla jsem buď černá nebo bílá (nesnášet Mary x milovat Mary), nikdy jsem nebyla na vážkách! Prostě buď to a nebo to. Člověk může milovat i nenávidět v jedné epizodě. Spousta rozhodnutí byla neočekávaná, což přivedlo seriál ještě více do varu. Nemluvě o konci 2. série, který je kotel, pod který se stále přikládá! Doufám, že mě nezklame poslední díl..
S nadšením mohu říct, že se nemohu dočkat 3. série. A nestydím se dát seriálu 100%, které si podle mě zaslouží.
Horlivě doporučuji! <3
xoxo.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lepší než jsem čekala

(hodnocení po 1x04)
Nikdy jsem nebyla ten typ, co kouká na historické filmy. Proto jsem tento seriál pořád odkládala a odkládala, i když jsem se doslýchala, že je velmi dobrý.
Úplná bomba! Viděla jsem teprve první čtyry díly, ale už bych mohla prohlásit, že je to můj nejoblíbenější seriál.
Herci jsou super, děj je skvělý. I zápletky jsou napínavé a skvěle vymyšlené.
Mary - sympatická herečka. Líbí se mi, jak je hodná a taková milá, a přitom je velmi odvážná a stojí si za svým.
Francis - zezačátku se mi líbil více Sebastian, protože se Francis moc neuměl chovat k Mary a Bash byl takový ochotnější. Ale teď už má navrch Francis.
Sebastian - je mi ho líto. Je vidět (nebo aspoň hlavně zezačátku bylo), že má Mary rád, ale on není ten, co je povinen, si ji vzít za ženu. Královna k němu nosí odpor. Je znát, že se starají víc o Francise a na něho kašlou.
Královna Catherine - líbí se mi její role "zlá královna" jak hodně často bývá u takových filmů. Pořádná mrcha, která nesmí nikde chybět.
Král Henry - o tuhle postavu se nijak zatím nezájímám. Nijak zvlášť mě nezaujal a je mi vcelku jedno. Jediné, co mi kolem něho přijde zajímavé, je jeho "vztah" s Kennou. Jsem zvědavá, jak se ta jejich aférka vyvine dál. Třeba se to královna dozví a Kennu zabije? Kdo ví.
Seriálu jsem dala 100% :)
Myslím si, že si to seriál Reign zaslouží.
Kdo má rád historický žánr, tak vám určitě doporučuji. Bude se vám velmi líbit.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Long live the king

Na tento seriál jsem narazila omylem. Dalo by se dokonce říct, že snad i díky seriálu Arrow, kdy jsem si stahovala nějaké díly do "zásoby" a jednou jsem napsala špatně díly a objevil se mi ve vyhledávání právě seriál Reign. Zaujala mne především tím, že je s historickou tématikou, protože tyhle seriály a filmy mám nejraději.

Dala jsem tomu tedy šanci a stáhla jsem si první díl. Hned po tomto díle jsem zjistila, že ten seriál je skvělý, podle mě je tam i skvělé obsazení herců, kteří vyloženě všichni sedí ke svým postavám a to tomu seriálu jistě přidává plus. Na chvilku jsem si dokonce dala pauzu od seriálu Arrow, který jsem sledovala, protože sledovat oba mne nijak zvlášť nebavilo, vždy jsem se těšila víc na Reign, takže jsem si dala od Arrow pauzu, než jsem dokoukala všechny díly, co doposud vyšly.

Co se týče mých oblíbených postav, tak je to rozhodně Francis, Bash a Leith. Mary mne malinko štve, kvůli své "přelétavosti", ale herečka mi k ní neskutečně sedí a podle mne předvádí skvělé herecké výkony a i ona mne několikrát překvapila, takže je to pro mne taková neutrální postava. Není to tak, že bych jí měla nějak radši než ostatní, ale zároveň mi nevadí, takže asi tak.

No a mezi mé neoblíbené postavy patřil už od začátku princ Condé a královna Elizabeth. Nevím proč, ale ti herci mi přijdou neskutečně nesympatičtí a i rolím jsem nějak nemohla přijít na chuť.

Je to další seriál, u kterého mne baví především historické prostředí a nevědomost toho, co se přihodí. V každém díle mne něco překvapí a zároveň i nadchne, takže je to napůl taková oddechovka, ale zároveň i ne. Pokud o tomto seriálu přemýšlíte, tak do něj určitě jděte! Reign hodnotím 100%, i když 100% není, normálně bych mu dala tak 95%, ale tato možnost tu není a ubírat na procentech mu nechci.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Překvapivý úspěch

Zajímavé. Od počátku bylo jasné, že stanice CW nezmění své zaměření na mladší publikum. Už kvůli tomu jsem byl ale zvědavý, jak se popere s daným tématem. A po pilotu musím konstatovat, že jsem velice mile překvapen: 1) historický punc, kostýmy i herci za jedničku, 2) dramatická dějová linie odpovídající kvalitou nedávno vysílané povedené minisérii The White Queen taktéž a 3) moderně pojatá hudba za jedničku s hvězdičkou. Doufám, že seriál s dalšími díly neupadne do teenagerské love-slátaniny, protože může dosáhnout ještě výše ... věřím (ač možná naivně :-)), že na to má. Prozatím 80%.

80 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Queen Mary & King Francis

Seriál jsem si zamilovala v momentě, kdy jsem viděla počáteční minuty prvního dílu. Vždycky mě bavily takové ty historické příběhy, plné lásky, intrik, super hudby. Reign má navíc skvělé herce a kostýmy. V první sérii to byl oblíbený seriál. Ve druhé jsem se zamilovala a ve třetí? Očima hypnotizuju hodiny, posouvám čas, aby už zas byla sobota ráno, a já si stahovala další díl.
Celkem mě mrzel odchod některých herců, ale co můžu dělat. Oproti tomu jsme se dočkali úžasné královny Elizabeth. Pro mě byla jen doplněním už tak úžasného příběhu. Doufám,že seriál bude mít nějaké smysluplné ukončení, ale nejradši bych byla, kdyby tu s námi byl ještě dlouhou dobu.
Nejoblíbenější postava: Katherine de Medici
Epizoda: 3x01 - Three Queens, Two Tigers
Ještě k té hudbě. Je neuvěřitelné, jak někdo dokáže dostat moderní hudbu do historických dějin. Je to úžasné. Dává to seriálu tu pravou "šťávu". Nevím jak jinak ohodnotit než plným počtem :D.
Long live king Francis <3

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Moc a intriky

Pro změnu jsem na seriál narazila omylem. Co se týče seriálu je to taková tak historická "dečka" (jak já říkám, když se seriál drží více vztahu, romantiky nebo erotiky místo faktů). Ale kupodivu mi to ani nějak v tomhle případě nevadí.Je to taková příjemná oddechovka, nic závratného Vám nejspíš seriál nepřinese, ale těšit se můžeme na romantiku, zápletky, tajemné podsvětí moci - intriky, vraždy, spiknutí.

Nejoblíbenější postava : Kenna, ani nevvím proč, její postava je mi hrozně sympatická, dokonce mi příjde velmi milé jak se snaží být ambiciózní a snaží uhnat krále. Ikdyž se jí to moc nepovede. Moc mě baví její romantické zápletky, hezky se na ní kouká.

Kdo mě nebaví:
Marry královna skotská, ale dle mého špatně obsazená role.Adelaide mi tam prostě nesedí. Ani její texty nejsou nějak super promyšlené. Její role působí hrozně lacině a odbytě. Nebaví mě její výlevy že jednou chce toho, po druhé toho a potřetí jiného. Díky ní mi to trochu připadá jak nějaká "dobová" brazilská telenovela. A to je docela škoda.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The rise of Mary Queen of Scots

Historické veci ja rada, a dosť. Preto som sa na Reign tešila ale zároveň sa aj trochu obávala, predsa len CW a historické veci, dáko mi to k sebe nešlo dokopy, no po zhliadnutí prvej časti som ostala milo prekvapená a tie ďalšie hltala priam s nadšením.

Námet seriálu je známy a dej preto nijak komplikovaný a náročný. Nejde však rýdzo o historický seriál, s presnými udalosťami a okolnosťami. Presného dodržiavania histórie sa teda nedočkáme, ale to v konečnom dôsledku ani nevadí. Reign nie je druhými Tudorovcami či White Queen, Reign je Reign, seriál ktorý sa o históriu len opiera a berie si z nej čo je potrebné. Kopa veci je upravená aby vyhovovala potrebám seriálu a ďalšie sú dotvárané ,a to všetko pre vytvorenie želaného dojmu seriálu a pre celkový námet, také menšie znásilňovanie histórie. Má v sebe či už vďaka proroctvám Nostradama alebo pohanským rituálom istý magický prvok, ktorý pomáha dotvárať atmosféru. Aj keď sa môže zdať, že sa riešia samé vzťahy tak sem tak sa rieši aj politická situácia oboch krajín, síce nie nejako vo veľkom a do podrobností, ale je prítomna a dotvára tak celkový dej. Dej je síce plný rôznych záhad, intríg či prepletených vzťahov a postavy riešia možno dookola to isté, no nie je nijak zložitý a odsýpa rýchlo. Veci sa na seba nadväzujú a nič neostáva nevypovedané alebo nevyriešené.

Čo seriál robí tak trochu originálnym a sviežim dielkom je použitá hudba. Z každej strany na nás neznejú vážne a pomalé tóny hudby, ale skôr moderné a rýchle tóny, čím je vytváraný kontrast s dobou, v ktorej sa seriál odohráva. Plus mu treba prirátať body aj za kostýmy, ktoré síce také vtedy neboli, ale čo tam po tom, hlavne že tak dobre vyzerajú.

Postavy sú krásne a mladé, bez chybičky určite nie. Však potom by nebolo riešiť aké problémy a vzťahy, ktoré určite nie sú jednoduché. No sú sympatické a každá z nich si ľahko aspoň trochu človeka získa a bude jej držať palce. Možno sa zdá, že majú trochu povrchné charaktery, no pod dokonalým obrázkom sa často skrýva niečo viac čo núti postavy konať tak ako konajú. Napr. taká Mary mohla spočiatku pôsobiť trošku naivne a dôveryhodne, no postupom času a udalostí sa mení a na konci to už nie je to isté naivné dievča zo začiatku. Ale kráľovná, ktorá začína chápať, že pre obranu či už seba alebo svojej krajiny treba podniknúť isté, nie vždy pekné kroky.

Reign nie je síce dokonalým a presným historickým dielom, ale ak mu tieto mierne nedostatky dokážete odpustiť tak váš čaká príjemné prekvapenie vo forme zaujímavej oddychovky plnej zvratov, intríg a romantiky. Také to guilty pleasure.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super :)

Málokedy sa mi stane že si seriál obľúbim hneď na začiatku. A tento patrí medzi nich. Neviem prečo sa sťažujú na historické nepresnosti, keď v tomto seriále o to vôbec nejde. Požičali si mená, prostredie aby to málo niejaký príbeh, ale zvyšok je čisto už len seriálový príbeh.
Dobrá hudba, výborné kostými (až na niektoré napr. ktoré nosí kráľ, ten minule vyzeral skôr ako vidlák), výborný herci aj ich postavy. Väčšinou síce držím zaporákom alebo chudákom "tým druhým", no teraz ma očaril Francis. Výborná postava. Miluje Mary, ale aj tak sa vyhovára aby nebol s ňou. Na druhej strane ho aj chápem. Možno sa zaňho Mary ani nevydá, a on potom bude trpieť ešte viac. Kráľovna, no povedzme si úprimne, čo by to bol za seriál, keby sa hlavnú postavu nesnažil niekto zabiť. A keby tam nebola jedna šibnutá žena. Má to štavu, zápletku páči sami hudba, atmosféra, dej aj postavy. Seriál ma zaujal na prvý krát, a vždy sa teším na novú časť. Som zvedavá ako to bude pokračovať. :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pohádka od CW se špatným koncem

Stanice CW nezmění publikum a tohle se divákům CW líbit může. Není to upír, jen to Marie Stuartovna. Příběh který se (ne)stal. Z hodin dějepisu či od tetičky Wiki víme, jak to s Frantou a Máří bylo.

Když si odmyslíme historické nepřesnosti a další menší či větší odchylky a budeme se věnovat seriálu, tak alespoň mě baví. Baví mě postavy, baví mě kostýmy, hudba (ta fakt!), příběh, drby, intriky, tajemnost. Je to mix všechno a baví to.

Když si odmyslíte pro někoho šílený akcent, bude se líbit. Oddychovka na páteční uplakané večery :) Nehledejte ale nic hlubokého či snad historicky přesného!

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Milé překvapení

Pro mě je to opravdu milé překvapení. Když jsem se o tomto začínajícím seriálu dozvěděla od kamarádky, říkala jsem si "Co to zase bude..". Abych pravdu řekla, byla jsem opravdu skeptická, protože se jedná o historický seriál, který nám má přinášet informace o Mary Stuart, skotské královně. A z určitého hlediska jsem se na něj dívala stylem - oh jé. Američani z toho udělají prostě další zamilovanou slátaninu, která bude mít s historií společnou jen hlavní postavu. Nemůžu tvrdit, že všechno, co v seriálu je, je podle skutečnosti a je dost možné, že se Mary obrací v hrobě a ptá se "co to má znamenat?", ale mě to vážně chytlo.
Zaprvé přináší historii do podvědomí mladého diváka, což je prostě potřeba a za druhé - neustále myslím na to, jak to bude dál. Vím, že historii změnit nejde, takže se podle ní příběh musí držet, a tak je každému, co o Mary něco málo ví, jasné, jak to nakonec všechno dopadne. Ale jsem po každém díle napjatá jak kšandy a to už se mi u žádného seriálu dlouho nestalo! :)

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Překvapilo...

Musím říct, že mě hodně překvapilo když jsem viděle že stanice CW bude mít historický seriál. Jeho úspěchu jsem moc nevěřila, ale potom jsem zkoukla promo na první díl a řekla si, že tomu dám šanci a dobře jsem udělala. První díl mě opravdu zaujal a překvapil. Po dalších dílech mě tento seriál začal opravdu bavit. Baví mě postavy, příběh, hudba i kostýmy. Teď vždy s radostí čekám na další díl a těším se jak se to vyvine dál.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Najlepšia novinka tohto roka

Akože keď som čítal názory tu prítomných ešte na začiatku, čakal som nejaký "historický" teen seriál. A vo svojej podstate to ak aj je, len tá stupídnosť, ktorú som tam očakával tam nie je. Seriál ma normálne chytil, teším sa zatiaľ na každú epizódu. Dej je príjemný, zaujímavý, nenudný a celkovo dojem, ktorý na mne zanechal je veľmi, veľmi slušný. Je to také nadýchané a všetko je tam hrozne pekné, čo sa samozrejme vymyká realite tej doby, ale nevadí mi to, bo sa mi na to samozrejme lepšie pozerá ako keby to znázornili naozaj reálne. Sedem odpozeraných epizód a čím ďalej sa mi to páči viac, až sa bojím dňa, kedy skončí. Zatiaľ dávam seriálu kvalitných 100% a naozaj sa teším ako to bude pokračovať.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriál, který se začal podřizovat divákům

Předem se omlouvám, ale kam jinam to sepsat, když ne sem? Předem bych řekla, že seriál mi na začátku padl do oka a měla jsem ho svým způsobem ráda. No, s každou novou sérií se bohužel horší i seriály...jako třeba u Reign
s01 byla jedna velká slaďárna, kam se musela přimíchat láska, trojúhelník a aby se neřeklo, tak i něco z historie. Ale pořád jsem to brala, jen jsem už tehdy nerozuměla Mary a jejím volbám/ rozhodnutím. Konec s01 napínavý, těšila jsem se, co přinese s02.
s02 bylo hodně velké zklamání. Na začátků žádné akce, cukrování, samá velká láska...s midseason přišel velký test a já jsem čekala, jak si s ním pčedstavitel/ představitelka poradí (vyhýbám se spoilerům, snažím se)...neporadil/a. To už signalizovalo, že je t v hájí a v háji to dál pokračovalo. Ani finále mě vlastně tak neuspokojilo a to, co se ještě děje Bashovi, to už mi přišlo jak "sci-fi".
A proč jsem zvolila název: seriál, který se podřizuje divákům? Už když se začala bortit s02 a s tím i nějaké osoby, začala klesat sledovanost. Lidi prostě milují určitě osoby spolu a když to pořád/ hned není, nechtějí se koukat. A seriál bude přežívat jen tak dlouho, dokud má dobrou sledovanost. A ačkoli s03 vychází dneska (no pro nás zítra), podle dostupných informací, synopsí,spoilerů atd. jsem si dala pár věcí dohromady a došlo mi, že seriál se vlastně řídí tím, co chtějí diváci, než samotní tvůrci. Takže moje sympatie k Reign hodně klesly. Na co se v s03 ale těším je konečně to, na co jsem čekala asi od s02- Anglie.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Since Mary Queen of Scotland was a child....

Musím se přiznat, že jsem neměla tušení jak tento názor začít!
Na tomto seriálu je totiž tolik pozitivních věcí, že se bojím, že něco vynechám. Nejjednodušší bude zřejmě nejdříve zmínit, proč jsem si zvolila tento nadpis. Důvod je naprosto jednoduchý. Je součástí naprosto nejlepší a nejosobitější úvodní znělky, kterou jsem, kdy u seriálu viděla či lépe slyšela. Celá úvodní sekvence, kterou nám na začátku každého dílu vypráví Nostradamus o tom jak Angličané chtějí Skotsko, zemi královny Mary, a o tom jak odjela do Francie, aby zachránila sebe a její lid, ale vlastně se tím nezachránila, ale akorát vstoupila do jiného druhu nebezpečí, je opravdu úžasná a já si jí užívám pokaždé, když na díly koukám. Tedy koukala. Asi tak od půlky první série je Nostradamusovo vyprávění z úvodní znělky odstraněno, což je opravdu velká škoda. Ale co se dá dělat, seriál má i jiná další důležitá PLUS. Teď už k samotnému seriálu.
Pamatuji si, když jsem poprvé viděla promo na tento seriál, což bylo vlastně tady na Serialzonu, byla jsem mile překvapena. Takže mohu jen poděkovat Serialzonu. :-)
Vždy jsem totiž měla ráda seriály ze starších časů (nerada specifikuji časové období, protože mám velmi širokou škálu zájmu o historii). Což je tedy dle mého další PLUS.
Pokud bych měla v kladech seriálu pokračovat měla bych zmínit, že se mi velmi líbil vývoj seriálu.
Na začátku první série je děj vlastně jaksi nevinný. Zápletka spočívá v tom, že Mary přijíždí ke dvoru a spolu s jejími dvorními dámami prozkoumává hrad a zdejší zvyky. Spolu s tím zjišťuje, že sice byla připravována celý život na to, že si vezme Prince Francise, ale že je možné, že k tomu třeba nikdy nedojde.
Děj se začíná komplikovat, když slavný Nostradamus předpoví Královně Francie, Catherine, smrt jejího nejstaršího syna, pokud si vezme Skotskou Královnu. V ten moment začne Catherine dělat vše možné, aby se Mary zbavila, což se samozřejmě nedaří.
Dějství se nám dále zamotává, když se na scéně objevuje Francisův nevlastní bratr Bash. Což nám do tak již nabitého seriálu přivádí, známí milostný trojúhelník, který televize CW cpe prakticky do všech seriálů (viz. Vampire Diaries). Tento bod seriálu byl pro mě jisté mínus. Naštěstí tvůrci Reign brzy zjistili, že k tomu, aby měli sledovaný seriál opravdu žádnou zakázanou lásku nepotřebují. Jediné co můžeme říct je huuuurrrrááááááá!!!...
Protože v tomto seriálu opravdu neměl trojúhelník žádný význam, jelikož historie hovoří jasně. Francis a Mary se opravdu milovali, dokonce Mary na svá stará kolena chtěla být s Francisem i pohřbena, to jí ale bohužel nebylo umožněno.
Z těchto intrik mezi dvořany se nám od půlky série stává ,,politická řežba,, propojená s jedním velkým tajemstvím, které mají Mary a jedna dvorní dáma před Francisem. To nebudu prozrazovat. Toto tajemství se vyjeví až ve finále série, které je tedy propojeno s různými válkami a politickými debatami. Tohle taky nechci prozrazovat :-D . Každopádně děj první série končí velmi napínavě a já musím přiznat, že už se opravdu těším na další díly.
Dalším plusem krom celého děje, jsou i skvělé ,,vedlejší postavy,,, uvozovky dávám zcela záměrně, protože po čase vlastně vůbec vedlejší nejsou a například postava Leitha (kuchaře) se regulérně stane ve 2. sérii hlavní postavou. Což já vítám. :-D
Další plusy, které musím jednoznačně zmínit jsou kostými, prostředí a hudba. :-)
Takže, abych to ukončila (trochu sem to přepískla koukám :-D ) velmi, velmi, příjemný seriál, který Vás dle mého překvapí :-)
Nejoblíbenější postavy: Mary, Catherine, Leith, Francis, Bash
Nejoblíbenější epizody: S01E01, S01E03, S01E04, S01E07, S01E08, S01E13, S01E15, S01E16, S01E21, S01E22

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nemůžu si stěžovat...

..mě se to prostě líbí. Kostými, atmosféra, herci, děj, hudba..vše skoro podle mých představ. Je to více tajemné než ostatní historické seriály. Třeba to s tou Clarissou je zajimavý, a jsem zvědavá co to skutečně je zač.
Jinak nechápu, proč to Černý Petr přirovnáá ke GG, to mi připadá jako totální nemožná výkecárna. :D
Mě se to líbí, zaujalo mě to a těšim se na další díly.:))

90 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

úpadek zájmu

Seriál si v mé hlavě prošel určitým vývojem:
1) nechtělo se mi do něj, myslela jsem že bude moc dospělácký - omyl :)
2) mile mě překvapil a vtáhl (TVD bez upírů)
3) rozlousknutí milostného trojůhelníku mě zklamalo
4) zjistila jsem, že mám mentalitu 13ti leté dívenky, jelikož mě po svatbě seriál úplně přestal bavit:D
5) první sérii dokoukávám z donucení a na další už koukat nebudu (škoda, protože první díly se mi fakt líbily)

50 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Potešenie pre oči i srdce? :)

Seriál Reign ponúka pre ženské romantické srdiečka hneď dva krásne drahokami v podobe hlavných hrdinov - princa Francisa a jeho nevlastného brata. Osobne milujem práve tie seriáli, ktoré sú okorenené malými vsuvkami lásky a práve Reign sa medzi ne zaraďuje. Dokonca v niektorých dieloch trojuholník medzi protagonistami zamotali až tak, že ani sama by som si nevedela vybrať. No a hlavne sa už teším na ďalšie diely, pretože som minimálne zvedavá ako sa to všetko ešte zvrhne. PS: tiež oceňujem kostými a hudbu

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Černý Petr

Zhlédnuto, pobaveno, zapomenuto. Na tuhle tu novinku jsem se podíval, protože všichni jí nevěstí nic dobrého. Jelikož mám rád černé koně, dal jsem téhle novince šanci. Co na to říct jsem zvědavý. Věděl jsem, do čeho půjdu. Stručně historický gossip girl a nemýlil jsem se. Je zde vše hezké, mladé, sexy, a třpytivé. Klasický tínedžerský seriál. Nic víc od toho nečekejte. Já jsem konec konců taky nic nečekal a tak jsem nebyl zklamán. Je zde vše tak jako to má vypadat u těhletěch typu seriálů. Roztomilí mladí herci i herečky s trochou nevinnosti a nebezpečí v jednom. Dokonalé kostýmy a líčení. Prostředí má taky svoje kouzlo a romantiku. Je tu tolik hezkých, blýskavých, sexy věcí a lidí že to prostě na nějaký čas stačit musí. Děj se točí okolo následníka francouzského trůnu a jeho snoubenky skotské královny. Menší vize od Nostradáma a z budoucí tchyně je úhlavní mrcha, která se stára o blaho svého syna. Menší začínající trojúhelník. Nic tedy nového obzvlášť, když si děj i konec můžete vikipediovat na svém PC a nepotřebujete k tomu ani Nostradáma. Kupodivu se mi v celku vše libí, nic náročného, konečně nemusím přemýšlet. Tvůrci se snaží do charakteru a ústřední dvojice vnést trochu hloubky zdárně jim přitom pomáhají podařené flashbacky, které do děje zapadají. Hudba se povedla, sice je z 80% v dnešním stylu ale to neuškodí, právě naopak do atmosféry seriálu zapadá a hodí se zde. Sice jsem měl někdy pocit, že se jedná spíše o maturitní ples s historickým tématem, ale co tahle to tvůrci asi chtějí. Seriál si na níc nehraje je takový jaký je. Povrchní, třpytivý, hezky a za každou cenu cool. A co masturbační scéna? Kdy by se o ní tolik nepsalo ani bych si nevšimnu, že tam vůbec je. No koho to vlastně zájmá na takové scény máme přeci jiné exotické filmy. Kdo má rad intrikářské pohádky, romanci a gossip girl doporučuji. Kdo o něčem takovém neslyšel a nemá zájem o historickou taškařici vyhnout se nebo si pro jistotu přivolat doktora než vás trefí mrtvice. S lepším štěstí na tchyně…..

70 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Komu fandím....

No,po pravdě znám mnohem lepší history seriály (teda The Tudors fakt nemá chybu)ale chápu,že tady je zřejmá orientace i na teen diváky,nicméně není to ani žádná hrůza,sice ne úplně pravidelně,ale občas se podívám.No nevím jak je na tom právě cílová skupina se znalostí historie, zdá se ale,že tvůrci si s ní moc hlavu nelámou.Sama jsem proto fakt zvědavá jak seriál skončí,snad to nezaonačí jako typický pubertální happy end a Marie s Alžbětou si nepadnou do náručí,ale naopak se dočkám toho popravčího špalku.Už protože jsem hodně ujetá na historii,a také velkou obdivovatelkou pravě Alžběty.Takže je jasné komu fandím.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nesmíme být fanatici

Na začátku seriálu jsem se k němu stavěla hodně neutrálně. Nejprve mě nijak moc nezaujal. Ne, že by se mi nelíbil, ale napadaly mě jiné seriály, na které bych se ve chvíli, kdy jsem ho sledovala, podívala raději.
To dnes už nemám. Je u mě na úplném vrcholu.
Mám ráda historii, ale nejsem fanatik, co kouká na seriál a snaží se zjistit, zda náhodou královna nemá ve vlasech sponu, která by se v její době nenosila. Seriál je pro mě uvolnění, na které se dívám pro zábavu. U historických doufáme, že víme konec, ale nevíme, jestli tvůrcům nepřeskočí v hlavě a nebude žít dál někdo, kdo vlastně žít nemá.
V Reign si snad každý musí najít svoje. Je tu i tajemno, které jsem, upřímně, vůbec nečekala. Chvíli vítězí jeden, chvíli druhý a jakmile čekáte průšvih, hlavní postavy z něj dokáží záhadně vybruslit a namočit se do jiného, o kterém jste ještě před chvílí nevěděli.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Trocha historie

Mám ráda různé seriály, včetně spjaté s historií :)
Než jsem začala na seriál koukat, slyšela jsem vemli kladné názory ohledně něj. První díl byl nad moje očekávání, zaujal mne, to tajemno, nádherná hudba, i dobré herecké obsazení.
Doporučuji milovníkům dějepisu :) i když ne všechno se tam dodržuje přesně podle pravdy :)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mary překvapila!

Po shlédnutí proma jsem nadšená nebyla. Historické seriály jsou mým favoritem, ale historie od CW mi nějak neseděla. Promo nezaujalo, přesto jsem si řekla, že Reign dám alespoň jednu epizodu. Byla jsem překvapena, že jsem se těšila na další díl a postupně si mě seriál opravdu získal. Moderní hudba, sympatičtí herci. Příběh je poutavý. Pro mě nejpřekvapivější novinka roku 2013!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Rozhodně stojí za zkoušku

Budeme upřímní, od CW nemůžeme čekat historicky korektní dobové drama a ani nemůžeme čekat, že to nebude zaměřeno spíše na mladší ročníky, respektive hlavní zápletkou je milostný trojúhelník a vše s ním spojené.

Po polovině série si ale troufám říci, že tento seriál se jim vyvedl. Ano, nedozvíte se pravdivé informace o Marii Stuartovně ani o tehdejší době, ale seriál si vás možná získá zajímavými zápletkami.

Je to jeden z těch seriálů, kde mě vážně zajímá, jak to dopadne, fandím některým postavám a prostě to prožívám.

Doporučuji alespoň zkusit :)

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nadšenie rýchlo opadlo

Je to hlúpučké, každý problém sa rieši až na pozadí milostných problémov hlavnej dvojice, ktorá sa dvakrát za diel rozíde a zase dá dokopy. Ale CW vie, čo je jej cieľová skupina, a dokazuje to i teraz. Prispôsobila si dobovú módu, etiketu a dokonca i fakty za účelom čo najviac sa zapáčiť divákom. Takže postavy sú krásne, pri čom herci sú sympatickí a ľahko si ich zapamätáte. Kostýmy sú úžasné a soundtrack super, pretože stanica siahla po modernom spracovaní. Takže vo výsledku je to značne návyková látka. Ibaže to divák vydrží len pár dielov, než príde na to, že je to vlastne nuda. Myslela som, že sa rozhodnem po celej sérii, obávam sa však, že Reign už šancu nedám a končím v polovici.

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jakž takž

Musím říct, že jsem vždy byla fanynka historických seriálů a románů, ale většinou přiznávám jejich nedokonalost naplno a upřímně, a proto i teď musím říct, že je to docela fajn seriál, který však mnohdy působí dojmem, že jeho historické prostředí je tam vyloženě navíc. Když bychom si odmysleli právě to časové zařazení, mohli bychom ho s klidem přirovnat k TVD. Prostě obyčejný teenagerovský seroš, kde se "najednou" objeví dívka, o kterou se "najednou" začnou prát dva, do té doby naprosto harmonicky žijící, bratři. Ale kdo ví? Třeba se všechno ještě vybarví úplně jinak. Každopádně už teď tak lehce tuším, že pokud se budu na chvíli zakoukat do pořádného světa lstí a intrik pustím si Hru o trůny. Doopravdy až moc z toho čiší ta obyčejná zaláskovaná bída, ale pokud (stejně jako já) nepražíte po nejkvalitnějších dílech a jen dokonalé propracovanosti - klidně to zkuste! Já osobně k němu utíkám, když právě to potřebuji, obyčejnou zamilovanou pitominku :)

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapivě dobré

Jeden z těch seriálů, na kterž koukáte už jenom proto, abyste věděli, jak to všechno dopadne. Po prvním díle u mě trochu panovaly rozpaky, poněvadž jsme nevěděla, jak se k němu postavit. Ale jakmile si člověk zvykne na to, že je Reign jakousi inovací a bere si tohle období trochu po svém, tak mu propadnete. Občas se sice divite, ale pořád se u toho bavíte.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jak Maruška a František ke štěstí (ne)přišli !

Názor na tenhle seriál jsem nechávala uzrávat počas čtyř dílu a musím napsat, že nakonec celkem ujde. Je to sice typická CW romantická pohádka, ale zatím se na ní dobře kouká. Je tam tedy pár dějových vedlejšáků, které jsou dle mně zbytečné, ale zas je to seriál, třeba ho natáhnout (prosím autory ne moc, aby nedostal ránu od roztržené gumky). Suma sumárum, počkáme a uvidíme.
Tak po 5. dílu zvyšuji na 80 %, uvidíme, jak si povede dál.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dokonalý první dojem

Naprosto neplánovaně jsem viděl jen kus dílu, ale okamžitě mě zaujal. Hned mi bylo jasné, že jakmile to bude jen trochu možné, chci shlédnout celý seriál, těžko říct co mě uhranulo nejvíce. Nejspíš jsem byl až šokován neuvěřitelně zdařilými, do detailu propracovanými kostýmy doplněnými fantastickými výkony herců. Zkrátka, v podstatě není ani tak důležité co konkrétně to bylo, neboť vše dohromady vytváří jedinečný komplet, jež zaručeně stojí za shlédnutí.

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Překvapivá novinka

Po čtyřech dílech musím podotknout, že mě seriál stále překvapuje. Je fajn, že konečně natočili historický seriál, který se zaměřuje na omladinu. Většinou jsme zvyklí, že historie je spojena s násilím a sexem. Zde tvůrci ukázali,že diváky lze zaujmout i jinými scénami. Je to pro mě něco nového a má to šťávu. Doufám že seriál se dočká alespoň několika sérií, neboť má opravdu velký potenciál do budoucna:)

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

guilty pleasure

Musím se přiznat, že jsem od toho seriálu nic nečekala. Po Gossip girl jsem hledala příjemnou oddechovku, a proto jsem se na Reign podívala. Hned jsem si seriál oblíbila. Najdete tam vše- lásku, intriky, napětí, akci, zradu atd. Jsem zvědavá, jak se příběh bude odvíjet dál, neboť historickou přesností příliš neoplývá, ale komu by to vadilo, když postavy jsou tak skvělé!

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Páni, tak tohle mě dostalo ...

Musím říct, že jsem byla velmi natěšená, když jsem se dozvěděla o natáčení seriálu. Už jen kvůli Adelaide, kterou jsem si opravdu oblíbila. Trošku jsem se bála zklamání, ale žádné se nekonalo. Nádherně zpracovaný příběh Mary Stuart si mě získal. Troufám si říct, že se divák díky seriálu dozví o historii mnohem víc než ve škole.
Všechny díly jsem hltala plnými doušky a pochybuji, že to bude u nadcházejících dílů jinak.
Jako důkaz naprostého fanatika je fakt, že jsem všechny doposud odvysílané díly viděla 12krát.
Jen tak dál ...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pro milovníky historie?

Podle mě povedený seriál.Zajímavý námět, úžasné zpracování kostýmů, dobré herecké obsazení, které není okoukané, ale rozhodně je sympatické (pokud má být, záporné postavy už tak sympatické samozřejmě nejsou).Nicméně pro toho, kdo má rád historii a rozumí ji to rozhodně nebude ukazatel opravdových událostí, protože ačkoli námět z historie tam je, tak se skoro ve všem dále seriál se skutečností rozchází.
Celkově je to fajn oddechový seriál, který ale dokáže někdy i dost překvapit a napínat, nalákat na další díl.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

úspěch

Docela hodně mě to překvapilo očekávala jsem slátaninu všeho ,ale je to o moc lepší myslym ,že zatim nejlepší novinka na CW

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zámecká romanťárna

No, řeknu narovinu, byla jsem k tomuhle skeptická, a to hodně. Jakože nějaká překroucená historická romanťárna, která ukazuje intrikářské praktiky na francouzském dvoře. No tak to nebude nic pro mne! (jsem si myslela) Popravdě, to ale udeřilo na mou dívčí strunu se všemi těmi barvičkami, šaty, hudbou, přírodou, prostředím. Asi chvílu ještě vydržím se na to dívat. Uvidíme jak, dál...

70 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Mařka jede!

Velice mě tento seriál překvapil. Musím přiznat, že jsem nevěřila, že by historický seriál plný teenagerů a pro teenagery dělaný mohl být tak dobrý.

Líbí se mi jak Marie postupně "drsní" a dokáže tvrdě vyjednávat a zároveň umí být velice jemná. Adelaide Kane je velmi krásná a role jí opravdu sedí.

V tomto případě bych byla docela ráda, kdyby nevyšel můj tip v tipovačce a seriál byl obnoven pro další sezónu.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

You could never feel my story

Ani neviem, kedy a ako som sa k tomuto seriálu dostala, ale thanks for that.
Mám rada historické filmy/seriály a tento je skvelý.
Toto je možno prvý seriál, pri ktorom som bola dokonca rada, za ten milostný trojuholník, ktorý sa tam vytvoril (alebo teda aspoň jeho náznak v prvej sérii).

Seriál sleduje osud Mary, Queen of Scots celkom dobre (ale určite by som sa neučila z neho na dejepis). V hudbe som bola párkrát sklamaná, mohli tam dať niečo dobovejšie (čo sa nástrojov týka). Ale zase má úžasné intro !!!

Hlavné postavy sú v pohode, aj keď najprv som si nevedela navyknúť na Francisa (ale potom som sa ho nemohla nabažiť). Kto vie čo to o britskej histórii, vie, čo ho čaká (a najmä ako to skončí).
Zobrazenie francúzskeho, ale aj anglického dvora je úžasné. Cathrine a Stefááán nesklamú nikdy, miestami sa človek usmeje, niekedy pustí slzu.
Pri 4. sérii sa možno ten spád v prvej polovici zdá veľmi pomalý a v druhej zase veľmi rýchly (ale musíme brať do úvahy, že nevedeli, že budú zrušení a teda celý jej zvyšok života museli natrepať do tých pár častí).

Určite to veľmi odporúčam, dlho tu nebol taký historický seriál, ktorý by zaujal.

*posledná scéna celého seriálu pre všetkých milovníkov pravej lásky, ktorá vydrží večnosť (a až a hrob)

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Long live the king.!

Dlouho jsem tento seriál přecházela, dokud mi na něm jednou nespočinulo oko. Už v první episodě mě nadchla hudba. Díky ní děj skvěle plyne. Další jsou úžasné kostýmy. Vždy když se někde objeví Mary nebo její společnice hned sleduji co mají na sobě nebo co nosí ve vlasech. Postavy jsou mi sympatické (kromě pár výjimek). Jde vidět jak se postupem času vyvíjejí. Dějová linka je zajímavá. Líbí se mi, že to celé není jen z dějepisného hlediska, ale že tam je i náznak magie a mysterie. Určitě bych tento seriál doporučila všem co mají chuť se podívat na něco nového.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Predčilo očakávania

Tento rok The Cw musím povedať predčilo moje očakávania, najprv spin-offom the originals som bola pohltená a teraz toto! Nečakala som od toho veľa pretože ďalšia zápletka o teenegerke a jej nápadnikoch a to všetko odohrávajuce sa v dávnej minulosti? Ale je to pravdu pravdupovediac skvelé, kostýmy, scenár, réžia, zahrnutá hudba. ideálny seriál na oddych s trochou zápletok, intríg a lásky.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ať už je další díl Mařeny...

"Další díl Mařeny je tu." Takhle to napsali někde k titulkům a děsně mě to pobavilo, protože já se na každý díl těším jako malé děcko. Čekala jsem, že to bude pro mě oddechovka, třeba jako zákulisí k nějaké činnosti, ale rozhodně je to víc. Jsem mile překvapena. Jo, hlavní jsou milostné vztahy, takže všechno možné se odehrává v jejich pozadí, ale není tam tolik stupidity, kolik jsem ji očekávala. Navíc super kostýmy, výprava a hlavní herečka mi prostě sedla ( brunety s velkýma uhrančivýma očima mi prostě sedí :D ). Kdo se rozhoduje jestli kouknout nebo ne, určitě tomu dejte šanci.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

hm,, dobrý :)

Musím říct, že jsem po prvním díle velmi mile překvapena. Je sice pravda, že sem od toho čekala něco historického a vzdělávacího, ale to co na mě čekalo, taky není špatné :) Fajnový pubertální seriál,zasazený po dlouhé době někam jinam něž na americkou střední. Vhodný k ideálnímu relaxu. Nevadí mi ani ta angličtina na francouzském dvoře, nejsem hnidopich :) Jediná nevýhoda je, že už stejně vím koho si slečna Marym ale to neva. Určo zkouknu i další díly, snad to nezačne být nuda.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zamilovanost

Do tohoto seriálu jsem se zamilovala snad na první shlédnutí, prvního dílu :) Herci sedí, zápletky jsou velice zajímavé a celistvost seriálu skvostná. Doporučuji shlédnout :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tell me when you want me to stop... Never! :)

Místo řádného učení na zkouškové si buduji zatím velmi lehkou závislost na Reign, ale věřím, že bude hůř :D. A samozřejmě největší kouzlo hrad, dobové kostýmy, hudba a Francis!

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dejme tomu šanci

Musím přiznat, že mě druhá řada lehce (zatím) zklamala. Dávám Mary ale šanci, a že nám to druhá půlka ještě natře. Pevně v to doufám. První sezona byla pro mě velmi příjemným překvapením, tak uvidíme.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nie je to o histórii !

Dobre sú tam nedostatky z histórie ale tento seriál nie je dokument. Je to seriál pre teen, a preto to nemôže byť presné. Prestalo by nás to baviť. Historické prostredie doplňujú modernou hudbou a oblečením, ktoré nie je ako z tej doby. Takže prosím, nehodnotte tento seriál podľa jeho historických presností a nepresností.
Ďakujem.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Moc se mi líbí

Na Reign jsem narazila náhodou, když na úvodní stránce bylo, jestli se dívat. Historie mě zajímá, líbí se mi a přiznám se, že ráda čtu historické romány pro ženy. První díl mě chytnul tak moc, že se pokaždé nemůžu dočkat dalšího dílu :-)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Francie

Historicke pociny nijak zvlast nehltam,ale Reign se mi libi,nevim uplne cim to je asi hlavne hudbou a kostýmy,pribeh se zatím moc nevyvinul,ale necham se rada prekvapit

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Překvapení

Na tento seriál jsem narazila naprostou náhodou, když jsem se dívala na televizi a viděla jsem upoutávku. Řekla jsem si, to nevypadá špatně, tak jsem si na internetu našla o čem to je. Přemýšlela jsem. Mám se na to podívat? Obsah mi přišel zajímavý, ale hlavní představitelka mě trochu zarážela. Ano, Adelaide je krásná dívka, ale Marie má vypadat úplně jinak. Nakonec jsem rozhodla-ne.

Jeden večer jsem se nudila, tak jsem si to pustila. U první epizody jsem se docela smála. Přišlo mi to jako blbost. Avšak ke konci mě to chytlo a hned jsem si pouštěla další díly.

Vřele doporučuji. Myslím, že náctiletým dívkám se to bude líbit. Krásné prostředí, šaty, hrdinové. Hudba je sama o sobě pěkná, ale moc mi tam nesedí.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Reign

Ďalší "historický" seriál, ktorý sa moc nedrží historických faktov, ale ako oddychovka fajn.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí