plakát seriálu

Mentalista

(The Mentalist)

Názory uživatelů

Úžasná hlavní postava

Tento seriál byl jeden z prvních, které jsem začal sledovat.
Má 2 velké plus:
1. Výborně vymyšlené charaktery hlavních postav
2. Historka s Red Johnem, která diváky nutí se na seriál koukat dál

A s tím souvisí 2 velké mínus:
1. Drtivá většina dílů, po dílech se zmínkou o RJ, se potom vůbec RJ nevěnují. Jako by se nic nestalo.
2. Spousta dílů jsou jen jakési vycpávky do série (To je ale problém většiny seriálů s více sériemi; oproti Flashforwardu v tomto ohledu hodně zaostává.)

I přes to dávám 90%. A doporučuji zhlédnou, už jenom kvůli Janeovým schopnostem :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

I vám se dostane do hlavy

Nejsem člověk, co by měl rozkoukáno dvacet seriálů najednou - tolik jich upřímně ani nesleduji. Jeden z opravdu prvních seriálů, které jsem vůbec kdy začala sledovat, byl právě Mentalista.
Nejdříve jsem protáčela oči v sloup nad každou reklamou na něj, která mě na Nově zdržovala při sledování "něčeho zajímavého". Problém byl jen v servírování - Mentalista dostal v naší televizi nálepku "Zase další americká krimi", což člověka z pochopitelných důvodů odrazuje od sledování. Nedejte se!

Je tu spoustu věcí, které z Mentalisty dělají kriminálku výjimečnou. Nikdo vás netahá do pitevny a do extrémních šíleností ("och, Bože, v zahradním bazénu se najednou objevil aligátor a sežral Lucy!" - i to jsem někde viděla), ale hlavně - jsou tu perfektní charaktery a zápletka táhnoucí se prakticky celým seriálem. To všechno korunuje Patrick Jane, ve všech ohledech geniální postava. Potkat někoho takového v reálném životě, jednu mu uvalíte, ale na obrazovce? Zlatíčko.

Konfrontace postav, tajemný Rudý John, ta špetka okultismu, to všechno si zamilujete. A sedmá řada pro vás potom bude přesně takovým "dárkem", jakým byla podle tvůrců zamýšlena. Pro fanoušky.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Patrick forever

Většinu současných kriminálek mám docela ráda, ale tuto táhne hlavně postava, nemyslím, že by ostatní neměli své kouzlo a nehráli dobře, to rozhodně ne, ale Patrick tomu dává šmrc, dokáže lidi vytočit a donutit se je pak sami sobě usmívat, bylo skvělé hádat a tipovat kdo je RJ a také spoustu ostatních zločinců. Člověk se sám časem naučil sledovat některé detaily a drobnosti, které mu dosud v ostatních seriálech unikaly.
V současné době čekám na 7. sérii, abych se dočkala happy-endu, ale druhá polovina 6. série, hodně ztratila tempo, ale to se přeci seriálům před koncem stává.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nedoceněný seriál

Mentalista je prakticky jediná kriminálka, u které jsem vydržela, ba která mě dokonce okouzlila. Možná proto, že to není tak úplně klasická kriminálka. U obrazovky mě jednoznačně držela zejména dějová linka, která zasahovala do všech sérií - Rudý John - ten stín, co za sebou zanechává jen krvavou stopu a je vždy krok před námi. To však nebyl jediný důvod, proč jsem si tento seriál zamilovala. Úžasná, zábavná, charismatická hlavní postava - Patrick, který je tak geniálně zahraný, zejména jeho posedlost právě Rudým Johnem a touha po pomstě. Originální kriminální případy a ještě originálnější řešení těchto případů. Jedinečné a přitom skutečné charaktery postav. Absolutně nechápu, proč většina lidí, které znám, má tento napínavý seriál za béčkový, méně hodnotný. S tímto názorem rozhodně nesouhlasím a dávám 90%. Protože i Mentalista z výše uvedených důvodů patří mezi mé srdcovky. A čím déle seriál sleduji, s dalším a dalším zhlédnutím všech dílů si víc a víc uvědomuji, jak je Mentalista geniálně vymyšlený.

No, a po dalším (v pořadí snad už čtvrtém) zhlédnutí seriálu navyšuji na 100%. Protože Mentalista si to prostě zaslouží.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Patrick Jane kvalitou porovnateľný s Dexterom

Mentalistu som sledovala už aj predtým, ale vždy len v našej TV a tam idú dookola len tie nadabované série a mám pocit, že nové ani nekupujú. Tak som sa ho rozhodla zhliadnuť celého, rovnako ako predtým Dextera, preto ho s ním porovnávam. A to teda z hľadiska toho, že oba seriály sú podľa mňa rovnako skvelé.

Súhlasím s názormi, že každá epizóda má v sebe niečo s červenou farbou, alebo krvou, čosi, čím nám chcú tvorcovia neustále pripomínať Reda Johna, ktorý je teda hlavnou dejovou linkou celého seriálu (zatiaľ). No napriek tomu sa ho dočkáme len v pár epizódach. Ale to mi až tak nevadí, že je len v niektorých častiach, aspoň ním nie sme presýtení. Len tie názvy častí by mohli byť aj iné. Čo sa týka Reda Johna, keďže som ešte ďaleko ďaleko od odhalenia jeho identity, tak som dosť v napätí, že kto to môže byť, ale v tomto prípade spoilery čítať nebudem, nechcem si to pokaziť. :)

Mentalista dokáže naozaj pohltiť, neviem to prestať pozerať, hoci aj v čase, kedy by som vážne mala robiť niečo iné. :D Páči sa mi povaha Patricka Janea, aj to, že si o sebe myslí, že jeho názory sú jediné správne a on je neomylný. Niekedy, možno často, mi pripomína mňa samotnú. :D Či už tými "psychoanalýzami" človeka a ako sa snaží na každého vytvoriť si názor a hneď súdi. A to ako ľudia reagujú, že, to nie je pravda, lebo sa ich dotkne pravda. Niekto si možno myslí, že človek s jeho povahou by bol nepoužiteľný v živote, že patrí naozaj do fikcie. Ja si to však nemyslím, takých ľudí ako je on treba viac v živote. :) Poukážu, hoci aj s miernou aroganciou či nadradenosťou na chyby druhých a ešte sa im vysmejú, ako to nemohli vidieť.

Zatiaľ najlepšia séria mi príde piata, ale dodala by som k nej, že na konci ma začala trochu nudiť s tým ako tú situáciu okolo Reda Johna naťahovali. A pri tých 8. častiach 6.série detto. Nie, že by bol zlý ten príbeh okolo Reda Johna a rozuzlenie bolo prekvapivé, len toho už bolo moc. A čo sa týka zatiaľ zvyšku 6.série, zdá sa mi, že od zabitia Reda Johna ide dolu kopcom. Moje priebežné hodnotenie sérií: 1.séria - 90%, 2.séria - 100%, 3.séria - 100%, 4.séria - 80%, 5.séria - 100%, 6.séria - ??? (neskôr dopíšem)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Mentalista = 7 skvělých sérií

Na seriálu mě asi nejvíc zaujala taková lehkost a elegance, se kterou charismatický Patrick Jane řeší případy. Nepotřebuje k tomu zbraň ani pěsti, ale jen skvělou paměť a nápady. Nechybí mu ani smysl pro humor a trocha drzosti. Prostě skvělá postava výborně zahraná Simonem Bakerem, nedovedl bych si v jeho roli představit lepšího herce. Další postavy ho dobře doplňují. Hlavně Teresa Lisbon, bez které bych si Mentalistu taky nedovedl představit. Jen bych řekl, že Cho ze začátku nebyl tak vážný a Patrickovy vtípky se mu líbily.

Dalším skvělým bodem je dění okolo Rudého Johna. Díly, které se točí okolo něj, jsou vynikající. Hlavně pak začátek 6. řady (takhle napjatý jsem byl snad naposled jen u Útěku z vězení). Výborná byla ale i spousta dalších dílů, které se ho netýkaly.

Našlo by se ale i pár drobných výhrad. Ne všechny díly jsou tak dobré. Rudého Johna se jich týká jen pár, například ve třetí řadě se skoro nevyskytuje. A především ve většině následujících epizod se o něm skoro nemluví, jako by se v předešlé nic nestalo.

Jako celek je ale Mentalista úžasný seriál a jeden z mých absolutně nejoblíbenějších. A přestože bych řekl, že ze začátku byly díly nápaditější, v dalších sériích (hlavně v 5. a 6.) mě bavil ještě víc.

Doplněno po 7. sérii: Ani v poslední řadě kvalita seriálu neklesla. Jsem rád za těch třináct "bonusových" epizod, kterými se Mentalista rozloučil. Moc pěkné bylo také zakončení, kterému byl věnován dostatek prostoru. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zaslouží si víc

Mentalista byl prvním seriálem kriminálního žánru, který jsem měla tu čest zhlédnout. Milovala jsem tu promyšlenost a relativní jednoduchost děje. Všechny události měly svůj důvod a nějakou příčinu, děj se nikde nezamotával a divák vždy věděl, co se stalo a proč, a tak tomu bohužel není u všech seriálů. Zápletka s Rudým Johnem diváka pořád nutí dívat se dál a stejně tak to později dokáže i vrcholící vztah Patricka a Teresy, který vyplouvá na povrch až po dopadení RJ. Narozdíl od jiných mně vůbec nevadily díly bez Rudého Johna, které alespoň zvolňovaly tempo a snižovaly napětí.
A prostě musím ocenit úžasně a důkladně vymyšlené charaktery postav, jak těch kladných, tak i záporných. Přestože měly jasně dané vlastnosti, člověka nikdy nezačaly nudit a pořád dokázaly překvapit.
Tímto se dostáváme do kategorie samotného Patricka, "pana dokonalého", kterého prvotřídně ztvárnil Simon Baker. Vždy byl domýšlivý, ale ne úplně arogantní, ten nejchytřejší (a dokázal to taky dát vtipně, ale ne netaktně najevo) a pokaždé dokázal pobavit. Dál také musím zmínit Robin Tunney v roli Teresy, kterou jsem od začátku zbožňovala.
Zkrátka se mi zdá, že Mentalistovi se nedostalo zasloužené uznání a chvála. Nemám nic zásadního, co bych seriálu mohla vyčíst a ani když jsem hledala, nenašla jsem prostě nic... Mentalista si jednoduše zaslouží mnohem víc.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Láska na prvý kuk...

Na začiatku ma tento seriál obišiel, videla som len pár častí v telke, ale neviem ako ostatní študenti, mne sa super píše pri seriáloch :)
Výhodou je aj dabing, ktorý na naše pomery nie je vôbec zlý.

Čo Vás na tom seriáli upúta je chémia medzi hlavnými postavami, medzi všetkými. Jane je perfektná postava, ktorá ma za ušami a chce pomstu. Druhé čo ma dostalo je historka s Red Johnom. Ešte v žiadnom seriáli som niečo takéto nevidela, čo by sa ťahalo 6 sérií, a vy si za ten čas trikrát zmeníte kto je Red John. :)

Výborne smelo odporúčam a je to skvelá od-dychovka, so skvelým humorom, postavami a zápletkou.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klasika!

Dobrá. Mentalista? Vážně? Tak tedy ano. :-)
Mentalista je naprostá klasika. Stoprocentně se liší od ostatních kriminálek a detektivek. Dalo by se říci, že ho sleduji už od dob, kdy se poprvé objevil na české televizi. Vždycky jsem ten seriál milovala a vždycky jsem měla slabost pro Teresu(Robin). Výběr herců a herecký výkon je bezproblémový, prostě perfektní. Ať už jde o skvěle vymyšlený děj nebo jen o to, že je to prostě kriminálka, vždycky to pro mě bude nejlepší seriál. A ač jsem zklamaná, že seriál už skončil, tak jsem naopak šťastná z toho, jak to všechno dopadlo. Navíc se na Mentalistu můžu zpátečně podívat kdykoliv budu chtít a to mě nikdy neomrzí! :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Liší se od ostatních kriminálek

Mentalista, jeden z mnoha seriálů které jsem začala sledovat ale zatím teprve 2. který jsem dokoukala a každá epizoda mě něčím zaujala. Rudý John sériový vrah díky kterému byl tento seriál tak napínavý a zábavný. Simon Baker výborný herec a této postavy se ujal báječně stejně tak Robin Tunney se k této postavé hodila a také se do ní dokázala vžit. Určitě seriál doporučuji zhlédnout a určitě i dokoukat.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mentalista

Tento seriál jsem začala sledovat spíš z nudy, a taky proto, že mám slabost pro detektivky a trochu zvláštní hlavní hrdiny. Podle popisu to Mentalista splňoval.
První dvě série byly docela fajn, nic světoborného, ale díly s Red Johnem mě docela bavily. Docela rychle jsem si oblíbila vedlejší postavy, především Cho a Rigsby byli skvělí. Jen jsem furt nevěděla, jestli mám ráda Janea nebo mi leze na nervy. Lisbonová byla docela v pohodě.
Třetí série začala být konečně zajímavější, hlavně poslední dva díly jsem napětím doslova nedýchala. Jane mi začal být docela sympatický.
Čtvrtá série... byla dobrá, ale bylo tam málo dílů s Red Johnem. A už jsem si začínala říkat, kdy se asi dají Jane s Lisbonovou dohromady.
Pátá série - už začíná přituhovat. Odhalení Red Johna je na spadnutí a já začala vážně přemýšlet, kdo to asi bude. Ne že by mě to předtím nezajímalo, ale nijak zvlášť jsem to neprožívala.
Šestá série - konečně série,od které jsem se nemohla odtrhnout. Nejdřív dopadení Red Johna, pak Janeův útěk a pak nabídka práce u FBI. Dále zajímavý případ o únosech a vraždách mladých dívek, k tomu nové postavy, které si překvapivě rychle získaly mé sympatie, hlavně Abbot a Wylie (jen Fisherová mě teda moc nezaujala), a poslední díl byl už jen taková třešnička na dortu.
Sedmá série - poslední série, spíš pro fanoušky, ale i tak zajímavá. Jane s Lisbonovou jsou konečně spolu, i když hlavně na začátku série mi přišlo, že se k sobě teda moc neměli. Skončilo to příjemným happy endem a tak to má být.
Celkově se mi seriál líbil, hlavně poslední tři série byly nadprůměrné a doslova mě pohltily. Kvůli slabším prvním dvěma sériím ale dávám 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mentalista

Patrick Jane, agentka CBI Teresa Lisbonová a jejich kolegové Kimball Cho, Wayne Rigsby, Grace Van Peltová. Tak tyto postavy a hlavně samotného Patricka si zamilujete. Netradiční metody, které používají k vyšetřování a hlavně Patrickovy triky jsou někdy dechberoucí. Přidejte k tomu celou zápletku okolo Red Johna (která byla možná až moc protahovaná) a máte skvělý seriál.

Kupodivu za jednu z nejlepších považuji právě šestou a sedmou sérii, kde se příběhy všech postav uzavírají…

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mentalista

Tento seriál je môj obľúbený začala som ho pozerať ako prvý. Jane je úžasná hlavná postava a Simon Backer ho zahral naozaj skvelo. Jane síce neni jasnovidec (mentalista) ale je úžasné ako si vie všímať detaily. Jeho arogantnosť a opovrhovanie autoritami je zaujímavé a viac-menej smiešna :-). Najlepšia séria je 6, ale iba od 9-dialu. Na seriálu mi vadí iba jediné že o Janovi nevieme skoro nič: kto je jeho matka , čo jeho otec a ako si zarába ( veď konzultant nemá moc vysoký plat),kde býva??? :-O

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po Finále

Zhliadol som všetkých sedem sérií a myslím, že si tých 90%, ktoré som mu dal úplne zaslúži. Sympatické herecké obsadenie, dobrý námet a .. samozrejme Patrick. Niektoré diely zaujali viac, niektoré menej, ale celkovo diel od dielu sa približuje k hlavému záporákovi a dej odsýpa. Siedma séria je len čerešnička na torte. Odporúčam fanúšikom kriminálok, napätia a takého toho rádobynadprirodzena :-) Howk.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bystrá mysl

Mentalista byl seriál, u kterého jsem se jeden večer rozhodla, že ho budu sledovat. Občas jsem viděla nějaký ten díl na Nově, ale rozhodně nic pravidelného. Nikdy jsem však nebyla nucena litovat mého rozhodnutí zkouknout všechno od začátku.
První sérii jsem zvládla ve dvou nocích. Další série trvaly trochu déle, ale do 2 měsíců jsem měla hotovo.
Je to ten typ seriálu, který s vámi zůstane a s chutí se vždycky podíváte v TV na díly, které jste viděli už třeba dvakrát.
Postavy, a obzvláště Patrick Jane osobně, jsou nezapomenutelné.
Jediné mínus pravděpodobně budou "výplňové" epizody, které jsou zařazeny jen kvůli natáhnutí sérií.
Mentalista je skvělá kriminálka se skvělými postavami, skvělou dějovou linií s Red Johnem (i když slabším ukončeném jeho příběhu) a skvělou epizodou 6x22 Blue Bird :)*

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mentalista nabírá na rychlosti

Tenhle seriál mě ze začátku nijak moc nebral. Příběh o Red Johnovi mi začal připadat... já nevím, možná málo promyšlený? Jestli to byl takový machr, který vraždil kudy chodil, tak proč se elitní jednotka, která se má zabývat jeho téměř desetiletou vraždící jízdou vyšetřuje nehody někde tamhle na vesnici?
Podle mě to byly krušné začátky, ale jak se s postupem dílů a sérií piloval příběh nejen o Red Johnovi, beznadějně jsem se do toho seriálu zamilovala. Patrick Jane mi sice stále leze trochu na nervy a Cho mě hrozně štve s tím, jak furt kouká jako na pohřbu, ale tyto malé nedostatky jsou nic, proti úžasným a promyšleným (nutno říct, že i reálnějším, než třeba v csi) příběhům. A s tím, jak se více a více dozvídáme o Red Johnovi a jak se o něm začíná mluvit čím dál častěji, je tento seriál jeden z mých nejoblíbenějších (Zvlášť po posledním díle 6. série :D) a netrpělivě čekám na premiéru sedmé řady.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

A můj názor je...

Konečně jsem dokoukal všechny díly. A nemám slov. Kriminálky nevyhledávám, ale vidět, jak Patrick případy vyřeší svým originálním způsobem je k nezaplacení. Oceňuji hlavní linii RJ, i když ne vždy se o ní mluvilo - což chápu. Polovina předposlední řady a poslední byly slabšími, ale stále to byl PJ, které jsem měl rád po celou dobu seriálu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

ANO PROSÍM!

Já ho prostě miluju.. od začátku až do konce!!

Patrik to je pro mě každodenní droga, miluju tu jeho bystrost a všímavost. Miluju, když řekne "hra může začít" a hlavně teda miluju tu jeho aroganci a domýšlivost :)

Lituji toho, že jsem tolik otálela a s tím sjet všechny série :) Seriál jsem si okamžitě zamilovala a ta zamilovanost se mě nepustila až do konce :)

Jediný malý háček co mě na seriálu trochu mrzí je, že v dílech, který se netýkají RJ se o RJ ani nezmíní.. I přesto, že i tyto díly mě bavily jak jen mohli, díly s RJ jsou přeci jen lepší a mají něco do sebe :) A taky nutno dodat, že odhalení RJ mohlo být podle mě taky o něco lépe propracované. Zdá se mi, že se samotným objevením RJ moc nezabývali a doted mi nějak neni jisté, jestli to opravdu skutečný RJ byl :) :D ale asi byl no :-D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jedinečný Patrick Jane

Mentalista patrí medzi moje najobľúbenejšie seriály. Síce dej seriálu je kolísavý, objavili sa horšie epizódy ale aj lepšie, medzi ktoré jednoznačne patria tie s Red Johnom. RJ je ako protipól Patricka perfektný a je vždy pár krokov pred ním. Musím sa priznať, že ma jeho odhalenie troška sklamalo, očakávala som od toho viac. Bála som sa ako to ďalej bude pokračovať, ale po pár úvodných epizódach v FBI som si zvykla a aj dej sa trošku rozhupol. Záver seriálu bol bombový a takto nejak som si predstavovala odhalenie Red Johna tak som mala aspoň miernu satisfakciu.

Postava Patricka je perfektná a Simon (ktorý je mimochodom úžasný herec) mu dodáva ten pravý šmrnc. Je zaujímavé sledovať jeho vývoj od prvej a po poslednú epizódu. Patrick vždy vedel prekvapiť a s ním som sa nikdy nenudila. Lisbonová ako protipól ku Patrickovi ma viac bavila na začiatku a síce záver bol pekný, nejak som ich ten vzťah-nevzťah nemohla prekusnúť. Rigsby s Van Peltovou boli môj najobľúbenejší pár škoda ich odchodu. Cho ma vždy bavil a pri epizóde kde zomrela Vega som si aj poplakala, keď som snáď po prvý krát videla prejaviť nejaké emócie.

Pre mňa osobne 100% aj keď 6-séria mierne zaostala za štandardom.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak to vidím já...

Série jedna - 80%
Série dva - první dojem 85%

Představte se Derrena Browna řešícího vraždy. Asi tak by to ve zkratce šlo popsat. U kriminálek už vyšetřoval leckdo. Arogantní génius Poirot, ušmudlaný génius Columbo, usměvavý právník Matlock i řidič taxíku Jménonevim, ale tohle tu ještě nebylo a funguje to líp než většina předchozích.

Patrickovi postupy jsou vážně chytré, ale zároveň přirozené a nijak překombinovaně komplikované.
Hlavní postava se ze začátku může zdát trochu divná, ale jde si na něj zvyknout, jako se to stalo mě, a pokud seriál nezabředne do stereotypu a bude nějak rozvíjet i slibný příběh na pozadí, mohlo by se to vyšplhat i na víc než 80%.

Seriál si svojí zajímavost drží. Některé epizody jsou sice méně nápadité než jiné, ale celkově je seriál pořád zábavný.
Jen mě mrzí téměř úplné opuštění dějvé linie, která je na celém seriálu skutečně to nejzajímavější.
Jinak hlavní hrdina se nadčlověkem nestal. Dělá chyby, občas je nepříjemný, ale rozhodně mu neprochází vše jen proto, že je ve svém oboru nejlepší (jako například dr. House).

Uvítal bych ale návrat k dějové linii, který první řada zísadně nezvládá. Druhá řada se o to, zdá se, pokouší, ale po těch několik adílech, co jsem viděl, ještě nejde říct, jestli úspěšně. Ale douáfám, že ano. Potenciál The Mentalist začal poměrně rychle klesat... ne strmě, ale jasně. Doufám, že se to zase zvedne.

80 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Mentalista

Podle mě jeden z nejzábavnějších a v době svého vzniku jeden z nejoriginálnějších krimi seriálů. Nejdřív si to řekněme na rovinu, seriál stojí a padá se Simonem Bakerem, ne že by ostatní postavy byly špatné nebo špatně zahrané, ale Simon "Jane" Baker je prostě sympaťák numero uno. Co se dalších hlavních postav týče, prim z nich jednoznačně hrají Lisbonnová a Cho. Hlavně Cho s jeho takřka kamennou tváří je výborný. Rigsby a van Peltová jsou také dobří, ale nedostanou tolik prostoru. Vůbec mi nevadilo, že se valná část seriálu točila kolem Red Johna, naopak všechny díly s ním patřily k těm nejlepším, včetně toho posledního, na který spousta lidí nadává. A pak přišla změna, která seriálu dodala novou šťávu, CBI skončilo a naši hrdinové jsou u FBI, přijdou nové postavy, hlavně Rockmond Dunbar je super a začíná se vlastně od začátku. Byla sice potvrzena i sedmá řada, ale ani nevím jestli na ní mám koukat, protože finále šesté řady by seriál naprosto dokonale zakončilo. Série 1 - 90 % Série 2 - 100% Série 3 -100 % Série 4 - 80 % Série 5 - 60 % Série 6 - 90 %

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Patrick Jane

Tak tenhle seriál jsem si zamilovala snad hned napoprvé. Patrick Jane v podání Simona Bakera je dokonalý. Skvěle vymyšlený příběh s Red Johnem vás přinutí koukat i na další díly. Proto je škoda, když se seriál tomuto téma na chvíli vyhne, ale i tak to jsou skvělé díly. Je mi strašně líto zrušení CBI a rozpuštění týmu. Ale Jane u FBI to bude zajímavé. Naštěstí s Lisbonovou a i Choem, který se opět striktně drží předpisů :) Doufám, že seriál neskončí u šesté série a bude pokračovat ještě dlouho. Myslím, že den kdy skončí asi nepřežiju.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

It's not a game I asked to play...

Must see seriál pre milovníkov netradičných kriminálok. Veľmi dobre a pútavo napísaný seriál z pera Bruna Hellera, ktorý sa nebojí používať zaujímavé a občas dosť smutné zvraty, síce nezabíja na počkanie ako to robí G.R.R. Martin, ale keď už zabije, alebo niekoho odsunie mimo koľaj, tak to parádne zabolí (viz. časť 7x10)
Dejová linka s Red Johnom je jedna z najlepších akú som kedy videla, človeku sa až chce revať Kill that bastard already. RJ je však vždy minimálne 2 kroky pred Patrickom a celým jeho tímom (aj keď technicky vzaté to nie je jeho tím, ale who cares), až do osudného dňa, kedy sa Patrick konečne pomstí. Inkriminovaná scéna v kostole na mňa pôsobila priam hypnoticky a výkon herca, ktorý stvárnil RJ na mňa pôsobil vierohodne aj keď vyzeral dosť úchylne v niektorých scénach, ale veď napokon RJ bol dosť mimo, takže to bolo adekvátne zahraté.
Herecké obsadenie na skvelej úrovni, aj keď mne osobne zo začiatku Robin Tunney trocha vadila, dosť prehrávala a občas výraz tváre bol na zaplakanie, ale rokmi sa zlepšila a myslím, že veľkú zásluhu na tom má jej herecký kolega Simon Baker, ktorý mimochodom v každej časti podáva nadštandardné výkony.
Tak isto veľká spokojnosť s vedľajšími postavami, neohrozený Cho, trocha natvrdlý Rigsby, mimoriadne inteligentná Van Peltová, v neskorších sériách až priveľmi upätá Fisherová, spočiatku nesympatický, ale napokon celkom príjemný Abbot, IT génius Wylie a pravidiel milovná Vega.
Postava Patricka Janea je úžasne vymyslená a napísaná, len škoda, že takáto osoba môže existovať len v TV, toľko vyriešených prípadov by bolo, že by sme sa až čudovali.
Samostatnou kapitolou sú Patrickove vlasy, ktoré by som ja osobne chcela mať doma zarámované...I call it perfection my friends.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nej

Mentalistu mám moc ráda. Už jen proto, že mě zajímá, jestli nám toho Red Johna někdy ukáží. :) Patrickova osobnost a charizma zaujme a buďme upřímní-i vzhled hraje velkou roli. Jeho dedukce mi nepřijdou až tak logické, je to prostě talent. Na seriál se dívám pravidelně a nehodlám s tím přestat. :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kriminálky

Na různé krimiseriály koukám už dost dlouho. Zabodovalo jich u mě ale málo. Tak například klasický Colombo- štve mě, že je moc lehké uhodnout vraha. To u Mentalisty vždycky hádám a skoro nikdy si nejsem 100%tně jistá, že to udělala ta jedna osoba.
Co mě trochu štve je postava Lisbonové. Nemám ráda ani tu herečku, ani tu postavu. Třeba takovej Cho je skvělej.
Ale u mě bude mít Mentalista vždycky místo jisté..

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Mentalista

The Mentalist je celkem zajímavý seriálový počin, který dokáže zaujmout. Seriál hlavně stojí na charsimatickém Simonu Bakerovi který svoji roli zvládá dobře a celý seriál vlastně utáhne sám.

Další z plusů seriálů je motiv v pozadí, a to že hlavní hrdina má svoji nemesis v podobě Red Johna co mu za jeho urážku vyvraždil rodinu.

Svěží seriálová podívaná která stojí a padá na výkonu Simona Bakera. Zábavnější podívaná, pro věděčtěji založené, spíš takový ekvivalent k Lie To Me.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Mentalista

Jeden z mála výtečných krimiseriálů poslední doby. Patrick Jane je skvělá postava, která velmi často zachází za hranici slušného chování, ale s takovou lehkostí, že je to velmi vtipné a sympatické.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Mé smýšlení

Na krimiseriály se dívám už od svých pěti. Přečkala jsem u obrazovky všechny ty hity jako To je vražda napsala, Diagnoza vražda, Kriminálka:město, Kobra 11, Matlock, Darick, Maigret, Columbo, Chimanski a asi milion dalších šíleností. Některé byly lepší, jiné horší. Nikdy se mi ale nestalo, že bych řekla Páni, to je dobrý! To se mi poštěstilo až při shlédnutí Mentalisty.
Rozhodně špičková hlavní zápletka o vrahovi rodiny hlavního hrdiny. Výkon Simona Bakera je prostě brilantní. Citlivé, věrohodné a neotřelé. Ať si říká kdo chce, co chce vůči němu si troufne kritiku jen málokdo. Tato role je navíc velice dobře promyšlená. Je poměrně nezvyklé, že by hlavní postava během seriálu prodělávala nějaké změny nebo nedej bože, že by se měla nějak vyvíjet. Pro mě je milým potěšením, že se postava Patricka Janea vyvíjí. Určitě je ta postava jiná ve třetí(Mimochodem velice povedené) serii, než první. Jednoznačně špičkový krimiseriál, který je momentálně přede všemi kriminálkami. Netvrdím, že se to nemůže pokazit, ale i kdyby to udrželo alespoň úroveň, jakou to má nyní to stojí za to.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Mentalista je nejlepší

Občas jsem se na tenhle seriál ze zvědovasti podívala a pak jsem se rozhodla ho vidět úplně celý. I díky tomu jsem pravděpodobně ze seriálu tak nadšená.
První řada je naprosto úžasná, v druhé řadě začíná kvalita lehce klesat, naštěstí je třetí řada zase dokonalá. Poslední dva díly této řady jsou podle mě z celého seriálu nejlepší a kdo je neviděl, měl by to rychle napravit.
Čtvrtá a zatím poslední řada je také velice dobrá, v závěru se začíná maličko lišit od takového ustáleného schématu, což je podle mě dobře, a ještě více odhaluje charaktery jednotlivých postav. Finální díl je úžasný a já už se nemůžu dočkat na další řadu.
Edit
Pátá řada byla taktéž super. Přišla mi daleko temnější než řady předchozí. A hlavně: Red John se začal blížit odhalení!
Šestá řada - tak a je po tajemství! Tramtadadá: už víme kdo je Red John! Já osobně bych radši někoho jinšího, ale způsob, jakým se nám red John představil byl geniální. Teď už jsem jenom zvědavá, co se bude dít v dalších epizodách, když už víme, kdopak byl největší zloun.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Derren Brown - to sedí

Jak psal xxmartinxx, tak hlavní postava, je tak trochu Derren Brown v roli detektiva. Nic proti němu nemám, jeho dedukce jsou celkem logické a občas postřehnete i nějaké ty fígle, co nám Derren ukazoval.

Seriál v podstatě svižně ubíhá jen mě mrzí pár věcí. První z nich, je, že hrubě navržená dlouhodobější linie s Red Johnem je v následujících dílech téměř úplně ignorována (v názvu každé epizody zůstalo red a to je tak všechno) a že hlavní postava se trochu začíná chovat jako Shawn Spencer (ze seriálu Psych / Agentura Jasno). Tedy všechno znám všechno vím, já jsem ten co má pravdu a všechny moje triky mi vyjdou. Právě tuo vlastnost by měl podle mě Red John usměrňovat, aby Patrick Jane nebyl tak namyšlený jako v posledních dílech (psáno okolo 5. dílu) a jeho největší chyba mu byla neustále předhazována.

Zatím 90%, ale jestli nezačnou Patricka tvůrci trochu krotit budu muset jít s hodnocením dolů.

70 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Po dvou řadách...

Je pravda, že kvalita jednotlivých epizod opravdu znatelně kolísá, což může nejednoho diváka odradit. Ale epizody s Red Johnem stojí za to, stejně jako vtipné situace, do kterých se Patrick dostává kvůli svojí troufalosti a namyšlenosti. Seriál jsem si oblíbila prakticky po první epizodě a všem, kteří ještě váhají, ho můžu vřele doporučit.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Red John

Tahle linka je na seriálu asi to nejlepší. Mám ráda, když příběh není uspěchaný. Vždycky se těším na ty malinkaté střípky, které nakonec doufám vytvoří krásný obraz. Mimo Red Johna je samozřejmě fajn i obyčejná náplň dílů. Patrik mi docela připomíná Barneyho z HIMYM, pohledný muž, který vždy ví co říct a dokáže neuvěřitelně dobře odhadovat reakce lidí kolem sebe i na dlouhou dobu dopředu. :) Celkově 90%.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Okouzlující kouzelník pan Jane...

Tak ten mě udržel u 7. řad kriminálky, na které se dívám velmi sporadicky, nudí mě. Tedy kromě Dextera, ale to není typická krimi a Mentalista určitě taky ne.
Nikdo mě tam neiritoval, velmi jsem si oblíbila Teresu a Choa ( a samozřejmě Patricka :-) ). Ocenila jsem i to, že některé případy se táhly přes více dílů, někteří zločinci se tam vraceli, to vše mimo hlavní linku, honbu za Red Johnem. Protože toho Patrick prostě musel chytit, pokud chtěl jít v životě dál. A oceňuji i sedmou sérii, takové důstojné a pozvolné ukončení. U mě za 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mentalista

Mentalistu jsem si opravdu oblíbila. Nepodobá se to žádné kriminálce nebo detektivce. Mentalista má totiž Janea. A i když nemá žádné nadpřirozené schopnosti, všímá si věcí, které by každý člověk přehlédl. Používá praktiky, které by nikoho jiného nenapadlo použít. Ještě ke všemu to není obyčejný konzultant, ale má i svůj vlastní příběh. Všechny postavy vlastně mají vlastní příběh, který je tu rozebírán.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po začátku 2. sezóny

... jsem nadšená. The Mentalist je jeden z mých oblíbených seriálů - dokáže zaujmout a pobavit, trošku si zapřemýšlíte a zatoužíte umět manipulovat s lidmi jako tady pan Jane XD.

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Novinka mezi kriminálkami?

Tak trochu ano. Nejedná se rozhodně o žádnou novinku, co se týče data vysílání. To ne. Jde o novinku typového zpracování. V takových těch typických kriminálkách typu CSI můžeme vidět fascinující postupy, rozbory jednotlivých důkazů apod. Poté přicházejí na řadu kriminálky typu BONES, kde se mísí jak fascinující postup, tak i práce policie a pak je tu ta třetí, nejmladší větev krimiseriálů, a to jsou právě seriály typu MENTALISTA nebo ještě CASTLE. Jde o seriály, kde člověk nevidí laboratoř, nevidí, jak úžasně lze získat otisk a podobné hovadinky. Je mu ukázána práce policie míchaná s osobním životem. Konkrétně zde je ta druhá složka dost markantní. Lov Red Johna prostupující již 5 sériemi nepřestává chladnout ani po takovýchto zasloužených letech a pořád diváka dokáže fascinovat. Dalším zajímavým prvkem seriálu je samotný Patrick Jane alias Mentalista. Jeho mysl a "iluzionistické" triky dělají z tohoto seriálu opět něco speciálního (Je to takový Sheldon Cooper Californské policie). A přiznejme si to na rovinu. Proto na to koukáme.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Simon...

Simone, Simone, jak ty to děláš. Charismatický Patrick Jane, který má vždy odpověď a kouzleně umí vyřešit každý případ pomocí všímavosti a paměti. Nebýt jeho, je to jen obyčejná kriminálka. Ten chlap to celý vlastně drží při životě. Mám ten seriál vážně ráda, toho herce a charakteru se nemůžu nabažit, ale scény bez něj jsou nudnějšího rázu. Keep going Simon :)

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

1-2 serie

Vcelku příjemný seriál na dlouhá zimní večery - tip seriálu "jeden díl a jdu spát". Vcelku jsem se bavil. Bohužel trochu stereotypní - pokud chcete akci a váš čas je "drahý", tak doporučuju se poohlédnout jinde. Upozornění: Český dabing je v tomto případě smrt! Kendall Cho ztrácí při dabingu o 100 % své zábavnosti. Jde o nejhůře nadabovaný seriál, který jsem viděl.

70 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:(

Nevím proč,ale Mentalista mi do oka nepadl,první díly možná ano,ale pak jsem sledovala méně a méně,no a když už jsem začala některé pasáže přetáčet,řekla jsem si dost a dál nekoukala,je to můj názor a milovníkům tohoto seriálu se omlouvám :(

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Úžasný Patrick Jane

Dlouho jsem se rozmýšlela zda sledovat Mentalistu, nakonec jsem se na něj začla dívat.
Po pár dílech jsem se do seriálu naprosto zamilovala.
Seriál má několik plus
- hlavní postava a jeho příběh
- Red John
- Rozmanitost charakterů postav

Ale také mínus
-V jednom díle se řeší Red John a v dalším jakoby se nic nestalo

Tenhle seriál miluju, ale už strašně dlouho čekám na vztah Patrick+Tereza. Upřímně měly by se už rozhoupat :D

Za mě 80% protože proč ne :D

Doplnění 17.11.2014 - Po dokoukání 6. série můžu říct, že jsem 100% spokojená, takže měním hodnocení na 100%. I když mi trošku chybí Rigsby a VanPelt :/

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Mentalista, má slabina

Detektivních seriálů s obdobným motivem jeden pološílený chlap, jedna zpruzená šéfová, toho už tu máme docela dost. Mentalistovi budiž ke cti, že tento trend zavedl. Ani po čtyřech sériích mi neleze na nervy a to se mi u dramatických seriálů stává zřídkakdy. Skládám poklonu Hellerovi, protože ten pán evidentně má rád svou práci a jako jeden z mála asi i ví, co dělá.
Má největší poklona ovšem musí patřit Simonu Bakerovi. Ten člověk je možná ve filmech úplně mimo, ale seriály mu jdou. Co předvádí tady, to je na Emmy.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nejlepší kriminálka

Klidně by to mohlo skončit třetí sérií. Ale ono ne. Byla by to škoda, jsem jedině ráda, že se můžu dále nechat okouzlovat chytrostí Patricka Janea. Je to něco malinko jiné, než všechny ostatní kriminálky, vtipné a navíc čím dál víc zajímavější.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Patricku

Naše rodinná setkání probíhájí vetšinou u tohoto seriálu, všichni se moc bavíme a když chce někso něco říct, seriál se musí pauznout a až potom se jede dál :D hlavní tahoun je samozřejme Simon Baker, který svým charismatem přebíjí všechny postavy. Tuto kriminálku opravdu doporučuju :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

jako Sherlock

Jane mi velmi připomíná Sherlocka. Ty dedukce. Jen u toho víc mámvá rukama :D Líbí se mi jak si dělá co chce a všechno mu projde. Jsme fakt zvědavá KDO je Rudý John

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jane

Simonovi Bakerovi role sedla jako ušitá. Jeho charisma a "rošťácký" úsměv určitě přispívá k celkovému dojmu seriálu. I ostatní herecké obsazení je dobré a herci podávají kvalitní herecké výkony.
Hlavní zápletka je dobrým pojítkem celého seriálu, ale je skvělé, že na každý díl se dá dívat i samostatně.
Vytkla bych, oproti jiným kriminálkám, že Mentalista (alespoň první serie), má trochu slabší detektivní zápletky. Často sice Jane překvapí rozuzlením, ale většinou ani to není nic extra objevného.
Jinak je ale seriál skvělý a Patrika si snad každý oblíbí :).

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kouzla v dnešních seriálech

Po shlédnutí prvních dílů velké nadšení, poněvadž kriminálních seriálů, kde vyšetřovatelé vyšetřují tradičním způsobem je plná televize. Charismatický Patrick Jane však tomu dává nádech napětí a někdy i docela velké legrace. A hlavně trocha nadpřirozena dává seriálu jiskru. Takže pokud jde o nápad hodnotím kladně.

Jednou jsem četla v nějakém názoru, že je Patrick Jane a ti další. Podle mě to prostě k tomu patří. Vždyť všude (ať je to film či seriál) je vždy hlavní role a pak ti ostatní. Navíc neřekla bych, že Lisbonová je něco jako vedlejší postava. Pomyslete na to, jaká by byla asi sledovanost, kdyby Lisbonová Patricka Janea neustále nenapomínala :))

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Láska na prvý pohľad

Najradšej mám ak začnem niečo pozerať a hneď v prvých sekundách príde láska na prvý pohľad. Dej hneď zaujal ! Ono stačí len vidieť prvé minúty, hlavnú postavu a BUM láska je na svete.

Fascinoval ma seriál tak ako aj postava ! HLAVNE POSTAV !!!

Miestami boli niektoré časti asi aj zbytočné, ale tak každý kto to videl a obľúbil si to tak musí uznať, že keby tam neboli tie zbytočné časti, tak by tento seriál skončil skorej a to by bolo každému ľúto. Osobne by som brala viacej častí.

Ako negatívum považujem že v seriály ubudli hlavne postavy, a posledné časti boli v FBI čo sa mi strááášne nepáčilo. Mala som rada starú klasiku seriálu a tiež pôvodné postavy.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Patrick Jane

Teď momentálně sem se rozhodla dívat se na všechny díly. Vždycky sem viděla Mentalistu jen v televizi a byla to má oblíbená detektivka. Teď mám pocit, že je CBI a Jane jedno z nejlepších mezi mými oblíbenými detektivkami.

Moc se mi na seriálu líbí linie s Rudým Jonem, každý díl očekávám že se konečně dovím něco nového, že spolu s Janem odhalím další jeho plán.

Je pravda, že své kouzlo mají i jiné případy. Největší kouzlo je Jane a jeho humor. Nebo spíš přímost s příměsí ironie a kouzelnických a psychologických triků.

CBI však nestojí jen na něm. Výbornou roli má jeho šéfové agentka Lisbonová a pak také další kolegové.

Za dobrou příběhovou linii a super postavy dávám seriálu 90%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Patrick Jane

Tento seriál jsem si rychle zamilovala, protože mě zaujalo Janeovo myšlení a chtěla jsem vědět jak to dopadne s rudým Johnem no dopadlo to naštěstí skvělé,ale tenhle seriál by potřeboval nějaké veselé zakončení tak se těším,že tento seriál shlédnu až do konce.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak to vidím já... občas i slyším...

Jediné, co ten seriál drží nad vodou je Simon Baker, ten chlap má úžasný charisma. Ale ruku na srdce, zbytek je jen obyčejnej hloupej krimi seriál, jako tucty dalších... A co mě úplně nejvíc sere je postava Robin Tunney. V poslední době totiž mají scénáristi tendenci dát do každé kriminálky jednu protivnou frigidní ženskou.

60 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Charlie říká.....

Je to užasný seriál, je v něm od všeho trochu........
Patrik je tak vzláštní a ůžasný ,jsem na tom seriálu ůplně závislá....

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Mentalista

Nesympatický hlavní hrdina a suchopárná detektivka nemají proti mnohem zábavnějším konkurentům v Castleovi šanci. Důvodem ke sledování je pro mě zvědavost, kam až a jakým způsobem je schopen nihilistický Jane zajít. Ano, baví mě sledovat jeho vyšetřovací postupy.
Update: Nesympatická hlavní postava vyznívá čím dál víc namyšleněji v kontrastu v křovím detektivů, kteří mu vlastně jen dělají poskoky txpu - přines, zajdi, zjisti. Protahování linie s Red Johnem je tak čím díl méně snesitelné. Přitom zakončení 3. série bylo z těch nejsympatičtějších.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dá se to...

Občas dobré, občas zvláštní, nenadchne, ale ani nezklame, taková průměrná podívaná, která si určitě najde své fanoušky, já mezi ně sice nepatřím, ale když to dávají tak se bez problémů podívám. 45%

40 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

MentÁlista

Tady jsem tu bídu shrnul: http://www.ajvngou.cz/?p=1453

40 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Patrick Jane

Podle mě chybí více zmínek o RJ to mi hodně chybí. Patrick je dokonalý hajzlík až více méně génius. Líbí se mi taky takové trochu poštuchování Jana a Lisbonové .

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

+-

Zajímavé téma, zajímavý herci. Občas jde sice kvalita dolů, ale to je u každého seriálu. Já nevím proč, ale hlavní postava mi občas docela leze na nervy. Naopak postava policistky Teresa je perfektní. Já nevím, příběhově to není sice extra originální, ale je to něco jiného, tak za pokus to aspoň trochu stojí.

70 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The Mentalist

Mentalistu jsem objevila, když běžel na Nově jako nový seriál. Kopodivu mě ani dabing neodradil a seriál si mě hned v první sérii zaháčkoval. No, seriál, přesněji Patrick Jane a později potřeba dozvědět se víc a víc o Red Johnovi. Seriál jsem později začala sledovat v originále, ale to je jen takový detail pro mě jako někoho, kdo má raději originální znění, i dabovaná verze je dobrá, jen je škoda, že v důsledku dabingových tahanic byl ve vyšších sériích dabing hlavních postav přeobsazen. Ale zpět k seriálu.
Není to jen jedna z mnoha kriminálek, případy se tu neřeší v laboratoři a na pitevně, spíš takovým deduktivním způsobem a Janeovými zvláštními metodami. Pokud se seriál nevěnuje Red Johnovi, i tak jsou případy zajímavé, i když někdy může být trochu zavádějící, že název epizody má v sobě "Red", ale Red John se tam vůbec neřeší. Nicméně je to od tvůrců pěkný detail a odkaz na hlavního padoucha aspoň v názvech dílů.
Všechny řady jsou myslím úplně stejně kvalitní, seriál má až do konce co vyprávět. Všechny dějové linky jsou postupně důstojně zakončené, seriál končí v nejlepším a přesně podle mého gusta. Víc takových seriálů. :)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí