plakát seriálu

Pravá krev

(True Blood)

Názory uživatelů

Buffy pro dospělé s příchutí Rodrigueze

Asi tak by se dalo jednou větou charakterizovat True Blood.

Pojďme si tedy shrnout, co seriál divákům nabízí:

Herce
Neokoukané, zajímavé tváře, kterým není zrovna ‚náct‘. Hurá!
Mezinárodní složení více či méně zkušených herců podává vesměs vynikající výkony (nejen ty herecké :), takže člověk přežije bez újmy na psychice i ty méně záživné pasáže seriálu, aniž by mu unikl nějaký důležitý detail, který by mohl mít zásadní význam v pozdějším vyprávění.

Romantiku
Namísto cudných milostných scén nám tvůrci (zbožňuji Tě, Alane Balle) servírují nefalšovanou nahotu a plnohodnotný sex. Vzduch je přesycen takovým množstvím feromonů, že skrz tu mlhu není skoro ani vidět. Většina hlavních představitelů (ne-li všichni) jsou v jednom kole nadržení, a je jim úplně jedno kde nebo s kým (seriál rozhodně nelze označit za homofobní) to zrovna dělají. Koneckonců, fan(g)tazii se meze nekladou.

Zábavu
Autoři si rozhodně potrpí na štiplavý sarkasmus a černý humor podpořený bohatou jadrnou slovní zásobou.
Na každém rohu se povaluje mrtvola, do všech stran stříkají hektolitry krve (resp. červeno-pomerančového džusu) nebo létají lidské/vlkodlačí končetiny. Důmyslný je rovněž způsob umírání upírů (ať žije puding! :D), sem tam se objeví i nějaký ten odlehčený ‚gore‘ efekt a mé srdce plesá radostí. Už žádný rating P-13!

Sympatické postavy
Každá postava vykazuje sklony k závislosti na čemkoliv, ať už se jedná o omamné a psychotropní látky (především krev), alkohol ve větším než malém množství (konzervativnější jedinci) nebo již výše zmiňovaný sex.

Pohádkový příběh
Okolí Bon Temps by se pak dalo charakterizovat jako ‚začarovaný les‘ – upíři, vlkodlaci, pumodlaci (what?), metamorfové, víly, polovíly, čarodějnice, bakchantky, irácký pouštní kouřový démon, pobíhající naháči… kam se hrabe Sněhurka a sedm trpaslíků.

A v neposlední řadě také vynikající soundtrack a vizuálně neotřelou úvodní znělku.

TRUE BLOOD je zkrátka zajímavý, napínavý, občas nepřehledný až přeplácaný, ale i přesto pořád nesmírně zábavný (sexy) seriál, který obsahuje všechny ty ošklivé věci, které nám dospělým na teenagerských seriálech tolik chybí, a kvůli kterým stojí za to ho sledovat. Muhehehehe XD

Další ovečka do stáje zamilovaných.

P.S. Taky bych chtěla rodit jako víla ;-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
96 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Suck on this.

Hodně výstřední seriál. True Blood byl fenoménem celých sedm let, co se vysílal, a myslím, že zaslouženě. Už jsem kdysi psala, že HBO dramata umí, jen komedie mi od této stanice nesedí, a True Blood toto stanovisko opět potvrdil.

Kvalita jednotlivých sérií poměrně kolísá. První řada, kde se seznamujeme s prostředím, postavami a celým konceptem je perfektní. Všechny postavy jsou příjemné a kvalitně herecky ztvárněné. Problém byl ten, že z nějakého záhadného důvodu začal seriál v půlce první řady šokovat a cítil nutnost stále dokola a dokola se překonávat. Tím pádem z původního konceptu téměř nic nezbylo, kvalitní a zajímavý příběh vystřídaly kolikrát absurdní příběhy a vyhrocené dějové linky, u kterých fanoušci spíše kroutili nevěřícně hlavou, než aby se do děje ponořili a nechali se opíjet flaškou Tru Blood. Dle mého byla pátá řada s náboženským fanatikem Billem nejhlubší dno, další dva roky se seriál vyhrabával zpátky nahoru.

Poslední série byla vytvořena pro fanoušky, tvůrci se snažili o návrat ke kořenům. Nevím, do jaké míry jim to vyšlo, každopádně určité znaky shodné se začátkem seriálu by se najít daly. Přes to všechno si obyvatelé Bon Temps za sedm let prošli mnohým a jsem ráda, že šel vidět jejich vývoj, i když ne vždy se mi líbil. Poslední dvě tři sezóny už jsem tolik nesympatizovala se Sookie, přišla mi moc smutná a temná, kolikrát jsem si říkala, kde je ta optimistická a energická holka, se kterou jsme se poprvé setkali, která rozdávala úsměvy na všechny strany. Chápu ale, že po tom, čím si prošla, jí nebylo pořád do smíchu.

True Blood má spoustu znaků, které seriál dělají jedinečným. Mým osobním favoritem je přítomnost Ginger, která pracuje s Ericem a Pam ve Fangtasii. Kdykoliv se objeví, ječí hrůzou. V prvních řadách mi přišla šíleně otravná, jakmile jsem si ale všimla, že ji tam tvůrci dávají sarkasticky naschvál, začala jsem si ji neskutečně užívat. Její sex scéna s Ericem v předposlední epizodě mě smíchy dostala do kolen :) Nejvíce si však mou přízeň získala Pam. Upírka, která mi v první řadě spíše překážela, se postupně stala mou oblíbenou postavou. Její neskutečně sprosté hlášky, nezájem o ostatní a oddaná věrnost až láska k Ericovi u mě posouvají celý seriál o pár stupínků výš.

Smrtem v seriálu je věnovaný celý fotočlánek, a to právem. True Blood má ty nejoriginálnější vyvražďovačky, jaké jsem kdy viděla. Ani mi nevadily ty litry krve, které stříkaly všemi směry. Během sledování jsem si říkala, jak to měla Buffy jednoduché, když upíra probodla kolíkem a zbyl z něj jen prach. Tady byli upíři kolikrát zákeřnější a když už je někdo laskavě zabil, musel po nich týden uklízet ten hnusný krvavý lepkavý sliz, který po nich zbyl. Jsem ráda, že u nás upíři nejsou :D

Finále seriálu mi přišlo skvělé. Líbil se mi konec všech postav i to, že všechny dějové linky byly uzavřené a na všechny čekal víceméně šťastný konec. Smrt hlavní postavy na konci byla smutná a přesto dojemná a pasující, závěrečná hostina pak nádhernou tečkou a symbolem toho, co Bon Temps je - jedna velká podporující se rodina. O Ericovi a Pam nemá cenu ani mluvit, vše se vrátilo do starých kolejí, a tak to má být.

True Blood nebyl dokonalý seriál, ale rozhodně se řadí mezi ty nejzábavnější, nejodvážnější a hlavně nezapomenutelné. #truetotheend, motherfuckers!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nic pro fanynky Stmívání.....

....váš Edward by tu nepřežil.

Takže, co tu máme. Městečko Bon Temps, kde alkohol, krev a slzy tečou jako vodopády.
Upíři prostě letí, ale narozdíl od takových tvajlajtovských slaďáren, které jen likvidují to, kde úspěšně začal seriál Buffy, přemožitelka upírů, tak tady by člověk nepovažoval upíra za nekonflitního tvorečka, co potřebuje nějakou lidskou frndu, která by si ho uvázala na vodítko. Jasně, je tu Bill, ale to vše zachraňuje svojí inteligencí a bystrostí, nemluvě o tom, že zdaleka není tak svázaný.

••V čem se to od klasických upířin liší a co nám nabízí nového?••
Je tu krev, žádné mazlení se s vraždami, tady je všechno pěkně syrové, bizardní a surové. Sex, sprostá mluva.
Taky tu máme politiku, která je pro seriál pomalu prioritní záležitost. Upíři žijící mezi lidmi, kteří se děli do dvou už teď jasných skupin.
1.ti co pijí "Tru Blood" a snaží se žít v jakésy harmonii mezi oběma druhy.
2.ti, co si uvědomují svojí nadřazenost a nehodlají respektovat pravidla společnosti a pořád na lidech hodují.
Pozor! Ani lidé tu nejsou svatí. Seriál hodně nahlíží do temného zákoutí lidské mysli, takže každy druhý v seriálu je svým způsobem vyšinutý psychopat.
Takže ve výsledku jsou tu špatní jak upíři, tak lidé.

Nabízi nám realismus! Ano, rozhodování postav, jejich osudy, soužití s upíry, přesně tak by to vypadalo, kdyby na světě opravdu upíři existovali. Naše moderní politika schvaluje pomalu všechno, takže by bylo 100% možné, aby v televizi hovořila o právech upíru nějaká jejich politická kandidátka a v podstatě bojovnice za práva upíru.
Ale je tu taky korupce, tak jak to v politice bývá a nic neni takové, jak se do televize tváří.
Vyskytují se tu ovšem i jiná mýticka stvoření, než jen upíři, takže dělají příběh zajímavější.
V podstatě nám seriál nabízí pohled do alternativní společnosti.

Nesmíme zapomínat na hlavní hrdinku Sookie, kolem které se část seriálu točí(později se to točí i okolo Billa a Erica). Ta je pro první 3 série klíčová postava, její vztahy jak přátelské tak romantické.

POSTAVY
Vyskytuje se tu škála různorodých postav, ovšem ani jednu z nich bychom nemohli nazvat svatou, či lépe řečeno nevinnou.
Máme tu Erica a Billa, aktéry jak v milostném trojúhelníku, tak v politických hrátkách, kde se oba projevili jako velká politická zvířata a jejich vztah mě bavil mnohem víc, než celé motanice okolo ochrany Sookie a získávání její přízně. Především skrze ně sledujeme pozadí té politiky.
Sookie má jaksi jinou linku. Je to v podstatě o tom, že se neustále snaží žít více normálně a zároveň chránit své blizké. Ty temné lidské duše naopak sledujeme skrze ní, protože většinou jí chce každý nahypovaný šílenec zabít.
Věčný smolař Jason, věčně moralizující, za to skvělá kamarádka Tara, novopečená upírka Jessica, neuvěřitelně zábavný homosexuál Laffayette a majitel baru u Merlotte Sam.
Pak je tu ještě upírka Pam a její sofistikovaný výběr módy i názvů pro věci, co jí zrovna nevoní.
Pak řádka vedlejších postav, co vás zaujmou, nebo tak ne.

+ Eric, Bill, Pam, Jessica, Sam(do 4S výborná postava, pak jde trošku dolů), Jason, Laffayette, Godric, Rusell Edgington, Alcide, Sookie

°Arlene, Terry, Andy

- Sarah Newlin, Nora, Hoyt

VZTAHY
•Bill a Jessica, což je takový opravdu vymazlený otco-dcerovský vztah, který jsem měla na seriálu nejradši.
• Sookie a Eric, prostě chemie
• Bill a Eric, nejzábavnější dvojka.
• Pam a Eric, nevím zda otco-dcerovský, přátelský či milostný, každopádně parádní.
• Jason a Jessica, charakterově i vzhledově se k sobě hrozně hodili.
• Laffeyette a kdokoliv..vždy to stálo za to.

**Doplňkové věci, co miluju.**
# Intro a úvodní song.
# styl Pam
# vzhledem láhve Tru Blood
# správně vidlácké prostředí. Ač jsem z pražské betonové džungle, tak tohle tomu dodalo na kráse a realičnosti.
# postavy tam nechodí v oblečení jako z nejnovější módní kolekce, jak je tomu zvykem v jiných serialech hlavně od CWíčka.
# uniformy pro servírky v Merlotte.- Co se mi nelíbí
# Dvojice na kterou jsem čekala někde od S2 spojili jen na pár epizod.
# Mytologie v S2. Maryann byla jako záporačka příšerná.
# Sarah Newlin. Tuhle fanatičku jsem nenáviděla.
# Vedlejší postavy toho moc nevydrží.
# Záporáci tu bohužel za moc nestojí, jenom Rusell Edgington byl taková vyjímka.

Finále.
Tady nebudu spoilerovat, jenom napíšu, že ač finále bylo pro mě docela zdrcující, tak to mohlo dopadnout hůř a můžu být spokojená, že to dopadlo aspoň takto. Nicméně se ta 7.série mohla udělat o dost lépe.

Celkový pocit.
Jednoduše jsem ráda, že jsem seriál sledovala, do světa seriálů přinesl nový náhled na upíří trend.

Série.
Hodně lidí si myslí, že to jde kvalitou dolů, ale já jsem opačného názoru.

1.série 70%
2.série cca 70%
3.série 80%
4.série 70-80%
5.série 100%
6.série 100%
7.série 70%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

True Blood

Původně jsem si říkala, že s hodnocením počkám až na závěr poslední řady, protože pak teprve budu mít ten pravý odstup a objektivitu, ale začínám si myslet, že je to zbytečné. Jak jde o True Blood, tak nikdy nebudu objektivní a s finálovou epizodou bych pravděpodobně namísto subjektivního názoru napsala nějaký emočně vypjatý blábol, už jenom proto, že bude všemu konec. Subjektivita bez znalosti závěrečné série zní líp.

True Blood je jedna z mých srdcovek. Nemám ráda upíry, nemám ráda knižní paranormálně-romantické série a přímo bytostně nesnáším milostné trojúhelníky, kdy se jedna dívka po extrémně dlouhou dobu nemůže rozhodnout mezi dvěma - a více - muži (pro pořádek jim můžeme říkat pan Hodný a pan Drsný, jména nepotřebují, protože jsou všichni od základů stejní). True Blood tohle všechno má, a přesto se těším na každou další epizodu. Proč?
HBO se povedlo namixovat skvělou show pro dospělé, která je zatraceně krvavá a zatraceně sexy. Většinu času je to vlastně pouhá kombinace krve a sexu doplněná o nevybíravý slovník, spousty hlášek, cynismu a nahoty. A překvapivě i o poměrně nepitomé a fungující dějové zápletky (ok, s přibývajícími sériemi přibývá i těch pitomých dějových zápletek - pumodlaci, Warlow apod., ovšem je to stále ještě ve snesitelné míře). Co naopak chybí, jsou zamilované proslovy, cudné červenání se a otravní teenageři. Sláva HBO!

Dobře, sex a krev by mi pravděpodobně nestačili, abych se do něčeho zamilovala na dlouhých šest sezón, kdyby nebylo zajímavých charakterů a perfektně vybraných herců. Všechny postavy v průběhu seriálu prošly vývojem, nikdo nezůstal stejný jako na počátku. Mnozí z nich k lepšímu (ufňukaná Tara mi v poslední sérii sedla mnohem více, než kdykoli předtím; stejně tak Andy), jiní k horšímu (Jason už prostě dostal příliš ran do hlavy, a Alcide v některých částech snad nemůže rozumět ani sám sobě), nicméně zde rozhodně neexistuje žádná stagnace, jednotlivé charaktery nejsou nijak šetřeny a dostávají od života co proto, jak emocionálně, tak fyzicky. A na každém se to nějak podepíše, o šílenství, vypjaté reakce, špatná rozhodnutí a velkou spoustu emocí rozhodně není nouze.
Herecké obsazení je skvěle vybrané, všichni umějí hrát a rozhodně to není pouhá přehlídka cukrkandlových tvářiček. Zejména Anna v roli Sookie je tu pro mě příkladem, že v centru milostného trojúhelníku nemusí nutně stát typická plakátová kráska. Ve většině scén se jí daří kombinovat roztomilou, nejistou holku od vedle s přitažlivou, okouzlující ženou i s tou divnou patronkou, která slyší, co si lidi myslí. Kromě Sookie, která vždycky byla mou favoritkou (nesdílím názor, že by byl její charakter s přibývajícím časem nějak degradován, jen prošel vývojem), jsou mými oblíbenci Eric a Pam (lze je vůbec nemilovat?), Lafayette (sype se na něho jedna pohroma za druhou, ale on všechno zvládá nezlomen), ale měla jsem ráda i Maryann a Sophie-Anne (správně démonické záporačky), nebo Noru (ten její přízvuk byl prostě sladký).

Ano, myslím, že nemá smysl čekat na závěrečnou sérii, protože moje hodnocení se v blízké budoucnosti rozhodně nezmění. Ač seriál šel někdy od čtvrté série kvalitativně trochu dolů, tak si pro mě pořád udržuje všechny ty věci, pro které jsem si ho na začátku zamilovala. A s některými charaktery se mi bude vážně těžko loučit, stejně jako s úvodním intrem (protože to je možná moje nejoblíbenější intro v seriálových dějinách). Nezbývá než pevně doufat, že sedmá sezóna naplní očekávání a přinese nějaké důstojné (čti: krvavé a sexy) zakončení.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pohádkové Bon Temps plné smrti

1. série
Vítejte ve světě, kde upíři přiznali svoji existenci. Pijou syntetickou krev ze skleněných lahví, krmí pejsky, brečí krev, přes den spí, mají svoje práva a hlavně asi všichni zapomněli na to, jak se upíři živili předtím. Dlouho se mi do tohoto seriálu nechtělo. Komplikovaná láska ďívky, co slyší lidské myšlenky a upíra, jehož myšlenky neslyší. Vlastně neslyší žádné upíry. Samozřejmě po prvních epizodách Vás seriál přesvědčí, že se nejedná o stmívání, ale o akčně pojaté drama.
V první sérii honíme vraha dívek, jehož rozřešení pro mě bylo nečekané. Vedlejší linky o fetování a dealingu upíří krve byla také velmi dobrá. První série mě úplně nadchla. Bon temps si zamilujete.
100%
2. série
Už první série si nechala otevřená vrátka pro pokračování a ta druhá pokračuje přesně po jejím konci. Objevíme nové nadpřirozené bytosti a vztahy mezi postavami se více komplikují.
Nový hlavní záporák (tedy záporačka) přijela z Řecka a rozhodne se ovládat celé město.
Druhá dějová linka o nové antiupírské církvi se příkemně propojí z první a zaseje ihned semínko pro následující řady
100%
3. série
Opět přímo navazuje na předchozí řadu. Sookie Steakhousová zůstává opuštěná, těsně potom, co byla požádána o ruku. Dojde k závěru, že je její láska unesena a vydává se do světa vlkodlaků a královských rodin mimo milované Bon Temps, aby svého upírka zachránila. Vedlejší linky jsou opět zajímavé a opět je zasazeno semínko pro další příběhy. Za mě slabší řada, ale udržuje plynulý běh a zábavu.
95%
4. série
Odehrává se několik měsíců po finále, kdy Sookie konečně zjistí, co je zač. Bon Temps se kapku změnilo. Všechny postavy prošli velkou změnou. Uvidíme pumodlaky a taky víly. Jakoby se tvůrci chtěli vrátit do Bon Temps, kde jim to sluší. Vedlejší postavy dostávají mnohem více prostoru a ukazují se nám blíže. Chování vedlejších postav má podle mě od této řady mnohem větší dopad na hlavní dějovou linku. Hodně probíraná hlavní záporačka, bláznivá čarodejnice, mě velmi bavila. Konečně jsme viděli, že i upíři můžou od někoho dostat na zadek.
100%
5. série
Tohle se nestalo :) Největší slátanina a absolutní dno, nuda, překombinovanost a dost! Vedlejší linky jsou ve výsledku zajímavější než hlavní náboženský pojatá blbost. Šel jsem do další řady jen z respektu k původním. Neberte tak drsně slova co píšu, tak jako tak se jedná o nadprůměr, ale s přihlédnutím ke kvalitě předešlé, nemůžu hodnotit jinak
60%
6. série
Snaží se dostat z propadu poslední řady. Proto se možná snaží vymanit z příběhu o Lilith, co nejrychleji a tak, aby nebylo třeba víc rozmazávat nesmysli.Celkem se to tvůrcům daří, do příběhu začnou napojovat linky z 2. a 3. řady a seriál připravý na finále, které Vás nenechá chladnými. Hodnocení je slabší, protože první půlku řady trvalo, než se tvůrci vymanili z těch původních průjmů.
80%
7. série
Ta je opravdu pro fanoušky. Všechny dějové linky se ukončí, nezůstane nic nedořešeného a v posledním díle uvidíte postavy (které přežili) pár let po všech událostech. Jak se změnili?
90%
Celkové shrnutí
I když měl seriál své výkyvy, dokázal mě bavit 7 let. Není to pro děti. Všechny dějové linky jsou uzavřené. Hlavně mám rád fantasy, mystery, sci-fi, horor a tento seriál do této škatulky patří. Už jsem to viděl 3x a není vyločeno, že si to zopakuju.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fantasy, drama, satira, romantika, politika a dost erotiky

Víly, upíři, vlkodlaci, panterodlaci, polymofphové, a další. No moc bytostí, které nejsou nadpřiozené tam vlastně není.

HBO vzalo úspěšnou knižní ságu - pouze jako předlohu - a natočilo naprosto famózní seriál, u kterého je mi už teď líto, že už jsem ho dokoukal. Naštěstí to bylo dva a půl roku po odvysílání poslední epizody, takže jsem to mohl zhltnout skoro najednou, což je paráda.

Seriál vypráví příběh Sookie. Neobyčejné ženy, která se velmi dobře vyzná v lidech, protože jim umí číst myšlenky. Vše se odehrává v době, kdy mezi lidmi naprosto běžně koexistují upíři. Mají vlastní politické hnutí a hlavně se mohou živit syntetickou krví, kterou vymysleli Japonci. Paráda ne? Ale nic není tak jednoduché jak to vypadá a Sookie je nakonec jen jedno malé kolečko v mnohem větším soukolí. Všech sedm řad je dosti konzistentních a na sebe navazujících, přičemž samozřejmě některé jsou lepší a jiné horší. Některé více temné a některé méně. V seriálu je mnoho postav a každá z nich prochází docela složitým vývojem. Není to příliš předvídatelné a má to slušný spád.

Z postav se mi nejvíc líbila Sookie a Jessica, Bill Eric a Andy. Byly tam i další postavy, které jsou pro seriál důležité, třeba Sam, ale těhle 5 jsem měl já nejraději. No možná bych k nim přidal ještě Pam. Jo a velice komickou Ginger, na tu se nesmí zapomínat:D

Závěrem bych rád řekl, že ačkoli se hlavní postava jako obvykle nemůže rozhodnout, s kým bude a nebude žit, ze seriálu to naštěstí nedělá ani Twilight, ani Upíří deníky. První zmiňované jsem viděl jen kvůli bejvalce a pak jsem jí rozmluvil, aby na to ještě kdy koukala a u druhého jsem viděl jeden díl a věděl jsem hned, že to není pro mě, protože nejsem patnáctka. Tohle je spíš pro starší diváky, kteří chápou, že amíci jsou v podstatě hlupáci a že bejt nesmrtelnej není vždy výhra, i když já bych to rozhodně bral. Upíří tématika mě vždy zajímala a tady je zpracovaná opravdu dobře.

P.S.: Když zrzka Jessica rozcupovala 3 malé víly, bylo to naprosto hustý:D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I wanna do bad things with you..

K seriálu TB jsem se vlastně dostala úplnou náhodou. Skončili totiž Upíří deníky, které mi doporučila kamarádka, a v mém srdíčku bylo najednou prázdné místo. Ano, mám rozkoukáno mnoho seriálů, ale nejsou tam upíři a tak jsem hledala a hledala, až jsem našla.
Ze začátku jsem se zarazila. Hlavní představitelka má mrtvé rodiče, bratra, černou kamarádku a věděla jsem, že nás čeká i milostný trojúhelník, to jsou snad Upíří deníky, akorát vyměnili postavy. Ach, jak já jsem se pletla. Tyto dva seriály nemají totiž vůbec nic společného, takže se nenechte zmást. Ale to nemyslím ve špatném slova smyslu, TB se stal totiž mým zamilovaným seriálem a kombinace politiky, krve, sexu a upírů je to moje pravé ořechové.
Je tedy pravda, že ze začátku jsem byla v mírném (no možná trošku větším) šoku a chtěla jsem seriál vzdát, ale naštěstí byla má zvědavost větší a já vydržela. První 2 série ještě nebyly přesně pro mě a „záporačku“ druhé sérii ze srdce nenávidím, ale od třetí série jsem byla pohlcená. A čtvrtou sérii jsem již hltala tak, že jsem nestíhala dělat ani věci do práce. No, znáte to.  Čtvrtá a pátá série se řadí mezi mé nejoblíbenější, i když pátou sérii mnoho lidí pomlouvá. Největším zklamáním se ovšem stala série 7.

Spoiler:
Finále seriálu bylo tak strašně plnoplánované až to bolelo. Smrt hlavní postavy byla jasná od doby, co řekl, že si nevezme lék. Úplně jsem cítila, jak nám chtějí autoři udělat takový ten WTF moment, ale tímhle to zazdili. Ani na minutu mě už pak nenapadlo, že by ho někdo vyléčil. Na to už jsem viděla moc seriálu a prostě jsem věděla, že autor má potřebu hlavní postavu zabít. A celkový konec byl pak takový moc "kytičkovo-sluníčkovo-duhový". Vždyť to je TB, kde je sakra krev a sex? Ještě, že to zachraňuje Pam a Eric

Postavy:
Ze začátku seriálu jsem měla problém, že tam nebyli žádný krasavci, nad kterými bych si občas vzdychla. To se samozřejmě změnilo, když Pam ostřihala Erica a já našla svoji "hvězdu." Eric se stal naprosto dokonalou postavou, jeho humor a styl jsem milovala a dodával seriálu šťávu. Hned poté jsem si oblíbila Pam. Sarkastická blondýnka bez citů, tedy kromě těch k Ericovi, byla naprosto dokonalá postava a mnohokrát jsem se u ní zasmála. „Připomínáš mi Marii.“ „Jako pannu Marii?“ „Ne, jednu kurvu z mého bordelu...“
A nebudeme si nic nalhávat, měla jsem ráda scény, když byl Eric po boku Sookie. On byl tak roztomilej, že jsem ani nevěděla, že takový level roztomilosti existuje.
Taky jsem si hodně oblíbila Jasona. Jak moc mě štval v prvních dvou sériích, tak moc se pak stal mým miláčkem.
Naopak hlavní postavy (Bill a Sookie) nikdy nebyly moji oblíbenci. Respektovala jsem je, ale to je tak vše. Nemám ráda věčně se litující postavy, co na sebe berou utrpení celého světa, což Bill byl, hlavně ke konci a Sookie nebyla pozadu. Ale i tak byla Sookie svá a občas mi jí bylo ohromně líto a to hlavně tehdy, když přišla o Alcida. To byl dle mého partner, s kterým měla na konci zůstat.

Nakonec bych dodala, že celý seriál kazí již zmíněná 7. série, jinak bych mu dala 100procent. Protože krev, sex, upíři a politika...;)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I wanna do bad things with you

K seriálu True Blood jsem si našla cestu až na několikátý pokus, protože se mi nikdy první díl nelíbil a nedokázala jsem se donutit k dalšímu. Když už se mi to ale povedlo, tak jsem si vyčítala, že jsem to nezvládla už dřív.

Málokdy se mi stane, že bych nějaké postavě propadla hned, jak ji v televizi spatřím a ona promluví. Tady se mi to stalo rovnou u třech - Eric, Pam, Lafayette a Jessica. A tyto postavy u mě vedly po celou dobu jejich existence v seriálu. Sookie mi chvílemi lezla opravdu hodně na nervy a nejednou jsem si přála, aby ji někdo zneškodnil. Co se Billa týče, tak toho jsem si začátkem seriálu docela oblíbila, nicméně postupně mé sympatie opadaly a v žebříčku jej přeskakovali ostatní. Co se týče "hlavních vedlejších" postav, tak tym jsem byla spokojená. Celkově se mi obsazení líbilo, pro mě osobně to byl seriál plný neznámých tváří které předvedly výborné výkony.

Pokud jste seriál neviděli a přemýšlíte, jestli ho zařadit na váš wishlist, tak jej tam zařaďte. A nedejte na některé řeči, které jsem slýchávala já, že se jedná o seriál nápadně podobný Upířím deníkům nebo Twilight sáze. Podobnost tam samozřejmě nějaká je - trojúhelník hlavních postav, upíři, vlkodlaci + jiné nadpřirozeno, ale to je tak všechno. Nečekejte žádnou velkou romantiku, spíš než zapálených svíček a okvětních růžových lístků se dočkáte pořádného sexu. True Blood je úplně jiný level.

I přes to, že jednotlivé série kolísaly co se kvality týče, dávám 100%. Body k dobru má i za úvodní znělku, Jace Everett a jeho Bad things je opravdu sexy.

P.S. Zvládla jsem přečíst i celou "knižní předlohu" která odpovídá seriálu jen v některých částech, jinak je odlišná. Nicméně také zajímavý, tentokrát čtenářský počin.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Co dodat ke všem vyčerpávajícím popisům ?

Přede mnou popsalo seriál mnoho nadšenců vyčerpávajícím způsobem a spíše chci jen zvýšit % (pokud to je možné :-) ). Ale tedy u mne za 100%, protože True Blood jsem si zamilovala od prvního dílu a protože jsem se k seriálu dostala, když byly na světe teprve 2 série, dost jsem se načekala na celý seriál. A před každou novou sérií jsem se dívala znova na ty předchozí, ať mi nic neunikne...takže jsem tedy hlavně ty první díly viděla fakt mockrát a protože je léto, dám si to znova, je to takový "letní" seriál :-). Těším se na úvodní znělku, je trochu úchylná, ale skvělá :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zakousne a nepustí

Napsat hodnocení na True Blood se snažím už pěkně dlouho, teď jsem se k tomu dokopala, tak snad to zvládnu.

Čím začít? Jasně, námět...knihy. Knihy jsem četla a jsou dost odlišné od seriálu, ale v dobrém slova smyslu, věci (postavy, situace - znáte to) jsou tam jinak ale mě se to líbí. Líbí se mi jak knihy tak i seriál. Prostě HBO předělává náměty knih, zvykněte si!

Další věc upíři, líbí se mi, že to nejsou žádní blyštící se diamanty ale hrozné bytosti které při styku se sluncem zažijí pravou smrt. Když už mluvíme o pravé smrti, stát se krvavou skvrnou, to je způsob jak se odchází z tohohle světa!

Upíři, vlkodlaci, pumodlaci, měňavci, víly a čarodějové, to mi zní jako propracované nadpřirozené bytosti. Konečně se neschovávají v koutě ale udělali coming out, že to konečně někoho napadlo oživit trochu "tohle" téma! Díky.

Všechny jsem si zamilovala. Jak herce tak i postavy. Dějové linky taky byli skvělé. (No upřímně jak co, ale nebudeme to rozpitvávat) Největší oblíbenec: samozřejmě severský blonďatý Viking - Eric Northman.

Následují SPOILERY!
Nevím, jestli jsem přímo zklamaná jak vše skončilo ale nadšená taky nejsem, takže hádám neutrální postoj. Vždy jsem byla Team Eric, ale když Sookie byla s Alcidem došlo mi, že to je nejlepší protože přece jenom je to člověk, tak je lepší se držet dál od upířích věcí (Jako od Billa a Erica). Každopádně člověk a rodina taky není špatný konec. Možná je to nejlepší pro všechny. (Teda až na Alcida, škoda ho.) Za celou dobu jsme se museli rozloučit s dost postavami, nakonec i s celou show.
SPOILERY končí!

True Blood je moje srdcovka, takže se nedivte, že hodnotím tak vysoko. Možná si to nezaslouží, ale jak říkám srdci neporučíte. (7. sérií je 7. sérií)
= 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

50 odstínů sexu

+ neokoukané zajímavé tváře, odvážné scény plné sexuálních radovánek ať už upírů, lidí, vlkodlaků..., dynamický děj, úvodní znělka

- poslední série, očekávala jsem i jiný konec

Ambivalentní pocity: Sookie jednoznačně mě z ní občas tekly nervy a když Eric v jednom díle pronesl že je to "čůza" jedním slovem shrnul vše co si o ní myslím :)

Celkově bych seriál shrnula tím, že viděla jsem lepší seriál, ale jednoznačně i horší... Určitě se k True Blood, při nějaké dobře načasované chřipce znovu vrátím :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak trochu něco jiného

True Blood je založený na upírech , vlkodlacích, měnavcích, vílách, a spoustu dalších nadpřirozených bytostí co žijí spolu s lidmi díky umělý krvi . Ano už byli spoustu natočených seriálů a o filmech nemluvim ale tento seriál má něco do sebe ,četla jsem i knížky ale ty se mi tak nelíbili jako seriálové zpracování a proto kdo by chtěl si pustit tento seriál tak mohu říct doporučuji

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zatiaľ ozaj nič moc

Dosť som sa na tento seriál tešila.A nadišla chvíľa, že idem na to.
V prvom rade chcem povedať, že som mala rada upírsku tématiku už dávno.
Zatiaľ som na 01x08, takže môj názor sa možno neskôr zmení(dúfam), ale nie som veľmi spokojná, ani herci, ani dej ma zatiaľ nejako zásadne nezaujal.
A čo mi naozaj ale naozaj nesmierne prekáža sú úvodné titulky, ktoré mi prídu ako upútavka na American Horror Story alebo film od Davida Lyncha.
Ešte mi príde, že dej je zbytočne natiahnutý do cca 55 min a že mám pocit, že sa niekedy 20 min nič podstatné nedeje a potom zrazu!..sa začne niečo diať a sú tu záverečné titulky. Takže si poviem, že no ešte si pozriem ďaľší diel, že ako sa to vyvinie.
Naozaj dúfam, že sa to zlepší, lebo nechcem byť taká, že po pár dieloch poviem na seriál, že je to blbosť.
Držím si palce, nech ma HBO nesklame.:)

No už som na 02x03 a furt nič, pravdupovediac to pozerám stále a čakám, kedy to bude ozaj dobré a nič. Ani výkony hercov, ani dej furt nestojí za to.
Som zvedavá ako dlho to ešte vydržím, ale moje hodnotenie sa zatiaľ nezmenilo.

No!Myslím, že posledný komentár.Už som na 5.sérii a buď som si na to zvykla, alebo sa zlepšil seriál.
Akurát, že to neviem objektívne posúdiť, pretože
si myslím, že človek sa dokáže zapozerať niekedy aj do
telenovely. :)
Už mi inak ani tie úvodné titulky toľko neprekážajú a pre mňa obrovské plus je Joe Manganiello. Možno keby bol od prvej série, dalo by sa mi na to lepšie pozerať a nevadilo by mi nič. :)
Som zvedavá,ako sa skončí seriál a som celkom rada, že som ho nezavrhla po pár dieloch.
(Nebojte sa, viac už písať nebudem, komu by sa chcelo čítať taký dlhý nazor :D)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Upíři, upíři..

Myslím si, že seriál je povedený, ovšem není pro každého - spíš pro starší ženy. Mně samotné přijde docela dobrý, všechny série jsou takřka stejné, ale přesto jsem zůstala věrná až do samého konce! #truetotheend
Představovala jsem si jiný konec, ale myslím, že takhle je to zakončené přesně tak, jak by mělo být.
Sookie, od začátku do konce beznadějná naivka, ale tak to má být, aspoň je v seriálu o zábavu postaráno.
Seriálu nechybí napětí a odvážnost, pevná a trvalá láska a vše, co by tam mělo být - nechybí ani peprné scénky.
Humor tomu dodává Pam a Tara, u jejichž vtipů se vždy zasměji. :)
Nechybí ani trocha toho sexappealu v podobě - ze začátku trochu namyšleného - Jasona a také v podobě Erica! <3
Seriál je, jak už jsem říkala, spíš pro starší, mladším se podle mě moc líbit nebude, ale určitě se najdou vyjímky, třeba nějaký blázen, jako já. :)
Délka jednoho dílu je delší, než u obyčejných seriálů, ale nenechte se odradit.
Po dvou dílech TB jsem věděla, že jsem našla skvělý seriál!
xoxo.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Super seriál!

No, jak jinak - z produkce HBO nemůže vzejít nic špatného! Ve světě je prý True Blood kultovní - já o tom neslyšela pohříchu až do premiéry na české HBO, nějak jsem od toho nic nečekala - ale jsem úplně pohlcená! Stephen Moyer alias upír Bill je totiž neuvěřitelně sexy a s Annou Paquin, která v bloňďaté barvě konečně nevypadá jak "ta holčička z Piana", ale taky docela šmrncovně, jim to opravdu skvěle pasuje, funguje mezi nimi skvělá chemie... a obsazení je celkově super! No a samotný příběh existence upírů mezi lidmi je originální. Epizodky mají švih a spád, takže je to lahoda sledovat!

PS: Seriál sleduju na HBO, takže momentálně (leden 2010) jsem v půlce druhé série. Musím říct, že souhlasím s tím, že ze Sookie se pomalu stává jen mrkací blondýna... připadá mi, jako by ji Anna Paquin hrála jako parodii (něco jako Denise Richards v Bondovi). Nicméně, na seriálech miluju, jak právě díky množství dílů a tady i dlouhé stopáži máte možnost se s postavami dokonale seznámit (narozdíl od max. 3hodinového filmu), a ne že ne - a že tady jich je požehnaně a všechny stojí za to. Ať už je to Sookie s Billem (chemie mezi nimi funguje báječně), tak naprosto slaďounké neviňátko Jason, ještě lepší nový pár - Jessica s Hoytem, kteří jsou úplně nejlepší..., satanka Maryanne, která skutečně vzbuzuje děs a hrůzu, nebo její oběti Tara a Eggs, Sam, upřímný a čistý polymorf nebo ďábelsky sexy Eric... Ty postavy mám ráda, prožívám jejich mikropříběhy s nimi a vůbec mi nevadí, že je děj roztěkaný a 50minutový. Právě naopak, je to stopáž tak akorát - klidně bych brala i delší. Pokud je o čem vyprávět, dá se na to koukat pořád. A u každého dílu je mi líto, že končí. To se nedá říct o moc seriálech... a musím říct, že obdivuju, jak to někdo dovede dát dohromady. Navíc málokdy se povede, ayb byl děj směrem ke konci řady napínavější, zajímavější a lepší... jestli takhle dobrá bude i třetí řada, je to ojedinělý seriálový počin...

100 %
96 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

I wanna do bad things with you.

Slovy nejde popsat jak neuvěřitelně tento seriál miluju. Někdy mi sice všechno zrovna nesedne, ale věci, které se mi nelíbí, zachraňuji věci, které na tomto seriálu miluju. Líbí se mi provedení, že tohle není jenom další upíří seriál o nagelovaných sexy modelech, co se třpytí na světle nebo jim stačí prsten od amatérský čarodějky, aby jim slunce neublížilo ale upíří jsou zde bráni jako další rasová menšina, která se snaží prosazovat svá práva. Takže v tom můžeme vidět i nějakou tu hlubší myšlenku. Všechen děj se navíc centruje do malého buranova u cesty, kterým radši rychle projedete, a ve kterém se sexem, krví a semenem rozhodně nešetří.

1. série ► K seriálu jsem přistupoval s nadšením jelikož v té době jsem měl rád Upíří deníky, takže jsem měl k upírům docela blízko a spousta lidí si tento seriál hodně chválilo. Očekával jsem mnoho ale dostal jsem ještě více. Neskutečně se mi líbí, že tesáky jsou na dvojkách a ne na trojkách, jak jsme zvyklí a ten zvláštní zvuk, který vydávají když se zasouvají/ vysouvají je velice úsměvný a připomíná lupnutí kloubem. V každém dílu jsme navíc byli svědky nějaké té sexuální aktivity a když jsme ji náhodou neviděli, tak díly byly plné narážek na sex. Navíc se zde vyskytuje spousta skvělých postav ( oblíbil jsem si hlavně Lafayetta, Taru a Jasona se Sookie ), který hazejí jednu hlášku za druhou. A máme tu i nějakou tu krimi zápletku, kde řešíme kdo vraždí ženy, jenž mají něco společného s upíry. Takže první řada je takový zvláštní mix soft-porna, kriminálky, satiry a hororu.
Oblíbené postavy: Lafayette, Tara, Sookie, Jason
Hodnocení: 100 %

2. série ► Už podruhé se vracíme do Bon Temps, aby jsme byli opět svědky dalších nadpřirozených zvráceností. Druhá série pokračuje v rozjedených příbězích ze série první. Hlavně zde ale řešíme Maryann, která není zas taková dobračka, jak se zdá. Objevuje se zde i nová nadpřirozená bytost a tou je měňavec. Moc mě to nenadchlo i přes to, že je to celkem originální a ve fantasy seriálech se měňavci moc nevyskytují. Děj se rozdělil na dvě hlavní dějové linky. Jedna se odehrávala v Bon Temps, jenž ohrožovala nebezpečná stará nadpřirozená bytost a na Společenství Slunce, kde se nachazí i Jason. Druhá zmiňovaná linka mě vůbec nezaujala, ale bylo vidět, že seriál se snaží ukázat, že různé náboženské sekty jsou mnohdy nebezpečnější než-li krvelační upíři. Bohužel já nejsem moc velký přiznivce těhle pobožných věcí, takže mě to absolutně nezaujalo. Co se ale musí nechat, že druhá sérka předčila svou nechutností někdy i série první ( viz, srdce k večeři ) a to se mi hodně líbilo. ^.^
Oblíbené postavy: Tara, Lafayette, Pam, Jessica
Hodnocení: 75 %

3. série ► Většina dějových linek je už dokončena a seriálu bohužel začal docházet dech. Většinu hrůzu jsem totiž snad v životě neviděl. I přes to, že přibyla další rasa, vlkodlaci. Ti jsou totiž úplně děsní a to různé dělení na smečky mě irituje a nová vlkodlačí postava Alcide, mě taktéž nezaujal. A aby toho nebylo málo, tak přibyla ta nejstupidnější nadpřirozená bytost o jaké jsem kdy slyšel a tou jsou pumodlaci. Like really?! o.O Na Taru jsem začal být alergický, protože její dějová linka byla k zblizí a Sookie mě už také štvala. Hlavní záporák, na který spousta lidí pěje ódy byl snad ta nejhroznější postava téhle planety. Kdyby jsem jej nikdy nespatřil byl bych rád. Ale berte to tak, že tohle je pouze můj osobní názor. Jediné plus této série bylo lehce nakousnuté čarodějnictví, které se více rozvede ve čtvrté sérii. Co mě ještě trochu dostalo bylo to jak série skončila pěkným cliffhangerem.
Oblíbené postavy: Holly, Lafayette, Pam, Jessica
Hodnocení: 10 %

4. série ► Oh. Má Pravá krvičko. Vše odpuštěno, i kdyby byly předchozí tři série největší odpad této planety, tak díky tobě by se staly mými nejoblíbenějšími sériemi vůbec. Čtvrtá série prostě vyšvihla seriál na vrchol až do nebeských výšin. Teta Petunie v roli zlé posedlé mrchy? Eric s amnézií. Sookie využívají onu amnézii, kvůli potřebám své vílí vagíny? Rozkládající se Pam? Ó ano prosím! K této sérii prostě nemám už víc co dodat , jenom jedno slovo - dokonalost!
Oblíbené postavy: Marnie, Lafayette, Eric, Sookie, Luna, Pam, Jessica, Jason
Hodnocení: 100000000000000000000000000000 %

5. série ► Pěkně natěšen ze čtvrté série jsem se vrhnul na série pátou. Zde se konečně začala trošku rozvíjet dějová linka s vílami, které jsou mými nejoblíbenějšími sups v Pravé krvi. Trošku mě sice nudila linka s Autoritami a ani Ifrit mě nijak neoslovila a z Billa se stával čím dál tím větší kre*én a erotiky značně ubylo ale i přesto to byl pořádný nášup. Konec byl sice pořádnej cliffhanger. A já mám už teď pořádnej absťák na další sérii!
Oblíbené postavy: Sookie, Pam, Jessica, Steve, Tara
Hodnocení: 90 %

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

We will eat you, after we eat your children!

Dodnes nezapomenu, jak jsem byla šokovaná po shlédnutí 1. dílu (tenkrát ještě bez titulků, takže jsem půlce nerozuměla a nechápala, o co tam těm lidem..ehm, upírům..vlastně jde).
Jenže všechny ty postavy si mě postupem času nějak získaly a já se nemohla odtrhnout. Líbí se mi, jak se každá série věnuje něčemu jinému, o něco míň mě baví Sookiiny nekonečné milostné trable (koneckonců, nekoukám na to ani tak kvůli ní, jako kvůli Pam a Jess, ty jsou mé nejoblíbenější).

25.8.2014
Poslední řada i finále ve mně zanechalo pocit spokojenosti, vážně jsem ráda, že se všechno hezky uzavřelo a vyřešilo. Ač seriál měl v průběhu horší období (ach, ta 5.série..), jako celek to rozhodně stálo za to a věřím, že se k True Blood budu ráda vracet. :)

80 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tak, kdo tu v okolí stojí za snězení...

Seriál na téma úpírů mezi lidmi, je na poměry filmového a televizního průmyslu opravdu originální myšlenka, v rámci širšího pojetí je to již poněkud problematické, protože knižní svět nabízí o poznání širší výběr a nakonec i tento seriál vychází z knižní předlohy - a co se mu musí nechat, dost se jí drží a seriálu to dosti prospívá - literární přědloha pracuje s kvalitně propracovaným světem a i v televizním zpracování se to promítá. Velmi oživující je i geografické zasazení děje, kdy se seriál odehrává ve státě Luisiana a "jižanství" srší ze všech zůčastněných (kdo na to bude koukat v dabingu, ten přichází o významnou část atmosféry).

Ale k samotným epizodám. První díly jsou trošku rozpačitější, přeci jen nastiňují "svět" ve kterém se to celé odehrává, ale potom získávají velmi příjemný spád a hodina na díl je využitá velmi dobře. Navíc se podařilo přenést i faktor překvapení a tudíž seriál není lineární a dokáže velmi často překvapovat dějovými zvraty.

Prostě a jednoduše, chcete li něco, u čeho se rozhodně nebudete nudit, něco nevšedního a zároveň trochu "úchylnýho", pak nečtěte názory ale pusťte si true blood.

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Překvapení

Když jsem si stáhla první díl, čekala jsem nejspíš něco na způsob Stmívání nebo Upířích Deníků, ale opak byl pravdou. Hned v první scéně mě dost překvapila nestydatost a myslím, že jsem měla velkou chuť to prostě vypnout, ale po chvíli se mi to začalo líbit a za to jsem teď hodně ráda.

Myslím, že je jasné, že tohle není úplně seriál pro každého kvůli násilí a sexu, kterého je tam vyobrazeno opravdu dost, ale na druhou stranu si tam asi každý najde něco, co ho nadchne nebo mu je blízké. Je tam tolik dějů a různých druhů charakterů, že by jste museli být sakra nároční, aby vás tam nic nezaujalo.

Je to opět něco úplně nového na bázi toho, co už známe a to je ta věc, která nás na tom přitahuje.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nielen o upíroch...

Na True Blood som narazila v čase Twilightu (ktorý som v tej dobe milovala). Bol to proste seriál o upíroch a ten som si jednoducho chcela pozrieť. Avšak už hneď v priebehu prvej časti som zistila, že je to...iné. Tak som ten seriál nechala tak, no neskôr som sa k nemu vrátila.

Dnes už čakám na nový diel a poviem vám, páči sa mi to. Hoci vám poviem, seriál pre každého nieje. Ako som spomínala, prvý diel sa mi nepáčil. A už v ňom bolo vidno necenzúrovaný, drsný sex či násilie. A to je takmer v každom dieli. Neskôr som si na to zvykla, ba sa mi to aj páčilo. Práve to robí seriál výnimočným.

Takisto sa mi páči, že je tam viac dejových línií. Veľa priestoru dostanú aj vedľajšie postavy. Nie každá dejová línia vás bude baviť, a občas je to aj prehnané, ale každý si nájde niečo pre seba, čo ho bude baviť. A nadprirodzené bytosti tu nie sú len upíri, ale nájdete tu aj víly či vlkolakov.

Je tu veľmi mnoho postáv, no niesú zbytočné, keďže seriál má okolo 55 minút, nevenujeme sa len hlavným postavám, ale aj vedľajším. A tak si každý človek dokáže spraviť o každej postave mienku, či ju už bude milovať, alebo neznášať. Ja osobne nedám dopustiť na Pam, Erica či Jessicu.

Hoci seriál odomňa nedostal 100% a neviem či niekedy aj dostane, vždy si novú časť rada pozriem.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

True...Blood.

Hodně dobrý seriál, pěkně propracovaný, postaly jsou "opravdoví" upíři a žádné zlidštěniny. Je to občas brutální, občas úchylné, někdy trochu kýč (Sookie a Bill věžící naproti sobě při západu slunce :D), ale stejně nás to nutí stále a stále vyhledávat další díl. Ve 4. sérii začíná přituhovat, autoři si vzali více LSD a dali se na to. Ne jen žertuju :). To spíš byla narážka na čím dál větší fantasy nádech jaký to nabírá (skoro nikdo už není člověk). Jak ráda říkám je to taková "perfektně zpracovaná fantazmagořina" :).

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nikdy nevíš jaké co je, dokud to neokusíš sám....

Když jsem se o tomto seriálu dozvěděla byla jsem velmi skeptická. Říkala jsem si, že to je jen další seriál o vztazích upírů s lidmi, ale poté co jsem shlédla několik dílů, nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Ačkoliv je seriál zaměřen hlavně na nadpřirozeno, přijde mi nějak reálnější než ostatní filmy a seriály o upírech a podobně. Navíc jsem si oblíbila spoustu postav, kteří mě svými povahami doslova fascinují a nutí mě dozvědět se toho o nich více. Už se těším na další nové a určitě zajímavé díly....

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Vampires, shifters, fairies... what's next?

Na True Blood jsem začala koukat na základě komentářů typu: Bezkonkurenčně nejlepší seriál o upírech! Když jsem se podívala na první tři díly, měla jsem pocit, že jsem si spletla žánr a koukám na nějaké porno, jen tam náhodou jsou i upíři.
Ale pak to přišlo, děj mě naprosto vtáhl, zvykla jsem si na jižanský přízvuk i na "drsnější" scény a dvě řady jsem sjela během pár dní.
Seriál je to tak návykový, že jsem pak trpěla absťákem a po skončení každé další série jím trpím znovu.

Zajímavé je, že netuším, proč se mi to líbí. V obsahu to není, četla jsem zatím všechny vydané knížky a v seriálu zase tak velké odchylky nejsou, hlavní hrdinka mě taky nijak neuchvátila, dokonce ani kvůli chlapům to není, protože mi tam nikdo do oka nepadl. Snad až na Alcida, to je pořádný kus chlapa :) Výborná je postava Pam a Jasona, ti jsou vždycky příjemným zpestřením. Jinak to ale nedokážu specifikovat.
Zato můžu říct, co se mi nelíbí. Postava Tary, to je neskutečně iritující charakter, a celá dějová linka kolem Sama.

Každopádně to má spád a zajímavou koncepci a já už chci další řadu :)

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Na Severu je fajn...

Tady jsem se strašně dlouho přemlouvala k tomu, abych se na to podívala. Tak před třemi roky jsem se podívala na první díl a nedokoukala jsem ho, hlavní představitelka mi přišla hrozná, nedovedla jsem si představit, že se budu dívat celou dobu na slečnu, co umí jistě moc dobře zpívat (vem si Kurta Nilsena). Tak jsem to vypnula a to byla ta největší chyba. Nedávno jsem si to pustila znovu, nahlodána od kamaráda, že to musím vydržet a vydržela. True Blood jsem celý shlédla do dvou týdnů a pro jistotu si to pustila ještě jednou, kdyby náhodou. Paráda!

Někde jsem četla, že si lidi stěžují na ty "nature" scény. Pokud to myslí vážně, tak to ještě asi nikdy nic neviděli z tvorby HBO (Rome - nejlepší) a pokud jim to vadí, nekoukat, to je to nejjednodušší, co udělat.

Ponaučení: Nikdy nedávej na první dojem! (je to nesmysl)

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

They wanna do bad thingz with U.

Ani nevím, proč jsem tak dlouho odsunovala shlédnutí TB. Asi jsem se bála, že to bude něco na styl TVD a podobně. Ale omyl, ono to bylo něco naprosto jiného, šokujícího, úchvatného, monstrózního a s tímhle bychom mohli pokračovat donekonečna.

Musím sice říct, že na začátku jsem byla zklamaná ze Sookie, ale tohle ihned opadlo poté, co se na scéně objevovaly další a další postavy. Jsem ráda, že se režie nedržela jen upírů, ale nahlédla více do světa nadpřirozena a každou sérii dokázala obohatit něčím novým. Doufám, že se máme ještě hodně na co těšit.

Co mě ale zklamalo - český dabing, jako vždy. To ale nemění nic na hodnocení.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Opravdu výjimečné dílko...

Pravá krev je jeden z mála seriálů kterým není skoro co vytknout, nebýt druhé série, která podle mě byla trošku slabší, tak je seriál díl od dílu lepší a lepší. Výborní a charizmatičtí herci ze kterých jejich role přímo vyzařuje (např. Alexander Skarsgård alias Eric Northman je myslím tahounem celého seriálu), skvělá atmosféra a vždy brilantní a napínavé zakončení série. Když pominu velké plus, že je seriál natočen podle knižní předlohy - což je dnes velice populární, tak se jedná s Hrou o Trůny o jeden z nejlepších kousků HBO, také si troufám říct, že je Pravá krev tím nejlepším "upírským" seriálem vůbec - a že jich není zrovna málo. A proto mu nemůžu dát menší hodnocení než to nejvyšší. Taktéž doufám, že seriál nezklame a jeho už v pořadí šestá série bude následovat své předchůdce a bude ještě lepší.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Anna a Alexandr

Věrný fanoušek seriálu vše odpustí, takže přejdu i pár málo záživných epizod. Dle mého názoru byla nejlepší první a třetí řada, ta pátá mne vůbec nebrala až na pár momentů, ale spíš to bylo celé chaotické. Anna Paquin je jako Sookie dokonalá, takže za ní dávám 1* a co se týče Alexandra Skarsgarda tak 1**! Už jen kvůli nim se na to budu dívat, at' už to bude jakkoliv špatné. =)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Only the Blood

Se seriálem mě seznámila kamarádka a mě se ihned zalíbil. Seznámila mě s ní v záři, po konci třetí série. Všechny tři série jsem měl do týdne dokoukané a nezbývalo nic než čekat rok na čtvrtou, která byla podle mého nejlepší.
S první řadou jsem si nějak nemohl zvyknout na to, že lidé o upírech vědí, ale to je vedlejší. Seriál si mě ihned získal a je to pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec. Pro mě na třetím místě. Počkejte si a jistíte, který je vůbec můj nejoblíbenější.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Užasný

Asi uplně nejlepší serial s upíry vubec. Je v tom vše přes hlavně upíry po víly . Nějvíc mě zaujal nápad že upíři žíjí mezi lidmi mají své bary atd. A jejich sintetická krev velmi dobrý nápad. Upír Bill a jeho láska k Sookie a do toho užasný Eric do kterého se po čase Sookie také zamiluje velmi koplikované. Serie od serie je to komplikovanější a napínavější. Ale asi nejvíc jsem si oblíbila jako postavu Pam (její stvořitel Eric)je velmi krásná a chladná přesně taková jaká by upírka měla být. Celkově serial opravdu doporučuji ! ( Jen lehké upozornění je tam dost sexu takže asi ne uplně pro každého )

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Z hororových upírů k romantice

I přesto že současná, řekla bych až otravná obsese s upíry ve filmech či seriálech jde spíše mimo mě, True Blood mi ale zachutnala věru intenzivně. A ani se tomu nemíním příliš divit, hlavně pokud považujeme fakt, že jejím hlavním tvůrcem je člověk, který napsal scénář k takovému pozoruhodnému dílu jakým je Americká krása.

Proto je jeho pohled na vzájemnou interakci lidí a upírů žijících vedle sebe riskantně mixovaná koktejlem různých žánrů od romantiky, hororu, mysteriózního thrilleru, dramatu, komedie až po sociální satiru a moje už beznadějně nevyléčitelná závislost potvrzuje, že výsledek je maximálně efektivní.

Seriál se odehrává v rozpáleném louisianském zapadákově Bon Temps, kde člověk bez problémů uvěří že v jeho zvláštní atmosféře se fakt může přihodit cokoliv přirozené, nepřirozené i nadpřirozené.

Jeho živí i ne tak docela živí obyvatelé v čele s ráznou servírkou Sookie vyprávějí neskutečným jižanským přízvukem, jsou to fascinující, skvěle napsané a minimálně stejně skvěle zahrané charaktery, jejichž odzbrojující hlášky si opravdu užívám.

No a jako bonus navíc je soundtrack k True Blood opravdu pecka.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

TrůBlad

Někde jsem četl, že seriál nepřímo ukazuje na americku kulturu a všechny možný věci čeho jsou američani schopný. Tak jsem si tedy počkal na celou první serii a pustil se do toho. Dobře jsem udělal. Seriál neni jen o upírech, to mě hned navnadilo na pokračování. Poutavý příběh v každé serii je dost dobrej, jen se občas ztrácím, v tom, o kom to vlastně je. To je tím, že je tady až přehnaně postav a každá dělá něco jinýho. Všechny mam tak nějak rád, nejvetší problém mám ale se Sookie, je to jen a pouze můj osobní názor, ale ta je prostě blbá. Jinak nemám problém s nikým. Seriál si po 5. serii držím v TOPce a hodlám s tím pokračovat!

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Welcome to fangtasia!

Tak tohle je jeden z nejlepších a nejkvalitnějších seriálů poslední doby. Kdejaké upírské seriály či filmy nejsou True Blood ani po kotníky! Charakterizovala bych to pár slovy: Sex, krev, upíři, drogy, vraždy... Naprosto jedinečný seriál, který snad nemá chybu.

Kam se hrabou knížky! Četla jsem zatím 6 dílů a musím říct, že ač se mi hodně líbily, na seriál to rozhodně nemá. Skvělé efekty, úžasné prostředí, originální příběh, dokonalé obsazení, parádní atmosféra. To je True Blood. :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Absolutní špička

Mám za sebou všechny série, co byly natočeny (dokonce 2x) a nemůžu jinak než ohodnotit 100%.
Jako český divák mě občas až zaráží chování Američanů v jejich maloměstě, ale i to dává seriálu svoje kouzlo.
Sice první díl mě trochu zklamal... mlaďounká naivní blondýnka je unešená z upíra se sexy pohledem... ale další díly to opravdu o dost vylepšily!
Super znělka. Postavy na které se dobře kouká (sprostá slova... no ... žádnej seriál pro děti), hromada sexu a krve. Všechno tohle dává True blood šťávu, nemůžu jinak, než všem doporučit.
Kdo neviděl nepochopí :D

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Troška Pravé Krve

Tento seriál z produkce HBO je originálním pohledem na upíry, kteří odkryli svou existenci poté, co Japonci vynalezli syntetickou krev. Hlavní hrdinka je číšnice v malém městečku v Louisianě -je milá, pěkná, usměvavá, místy hysterická, ale především - umí číst myšlenky. Zápletka první série se točí hlavně kolem vztahu Sookie/Bill a řešení vražd mladých dívek, které měli vztah s upíry. V podstatě ani nedokážu vysvětlit, co mě na seriálu tak přitahuje - kvalita dílů první řady kolísá mezi třemi až pěti hvězdičkami, Anna Paquin občas Sookie moc přehrává a seriálový Bill s tváří Stephena Moyera se mi nelíbí. Ale seriál má i své světlé stránky - skvělí Lafayette, Pam a Eric, výborně vybraná hudba a teď v druhé sérii i zajímavější děj ( dějové linie kolem: Maryann, Společenství Slunce, Loreny, Godrica). Doufám, že se seriál bude i nadále vyvíjet tímto směrem, protože v tom případě se máme na co těšit. UPDATE : Po konci druhé série musím hvězdičku ubrat, protože posledních pár dílů (obzvlášť 11. a 12.) bylo vyloženě podprůměrných. Tvůrci až moc kombinují a zamotávají, aniž by něco vyřešili. Postavy se nevyvíjí a obzvlášť Sookie se začíná chovat jako prvotřídní naivní husička. Nezbývá než doufat, že třetí série to zvedne, jinak asi na seriál zanevřu.

70 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Povedené

Kdo má rád upíří tématiku tak vřele doporučuji.Viděl jsem zatím všechny díly a musím uznat ze tento seriál mě vůbec nenudil.Originalní myšlenka toho že upíři legálně žiji mezi lidma...klobouk dolu.Osobně mám velice rad filmy s upíry atd.Podle mého nazoru je tento seriál nejlepsi z těch upírskejch které jsem doposud viděl.Blood ties ani Moonlight se tomu nevyrovná.

80 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Tak to vidím já...

První série - 65%
Druhá serie - 55%


True Blood jsem nikdy nevěnoval pozornost, protože téma upírů považuju za okoukané. Po prvních pěti minutách, kdy se načrtl základní problém, jsem ale změnil názor... Okamžitě to na mě zapůsobilo a doufal jsem, že by to mohlo být pořádné drama.
Když to ale pokračuje dál, tak už to tak skvěle nevypadá. V první řadě mi vadí, jak moc se seriál snaží být cool. Obětuje tak tomu hodně atmosféry, která padá při prvoplánových vychytávkách. Proto musí být neuvěřitelně snadné si seriál oblíbit. Mě ale vadí, že vždy, když se příběh tváří, že se začne rozjíždět, uhne děj k nějaké vedlejší scéně, která je pro děl zbytečná... Za první čtyři díly tedy sice vidíte hrdiny v mnoha situacích, ale ještě je vlastně ani neznáte... Stejně jako rasa upírů je nerozvinutá a nevyužitá. O upírech víme jen to, co už jsme se dozvěděli z X jiných seriálů a filmů... jsou to prostě jen staré známé bytosti, o kterých se nedozvímě nic nového... Je to škoda. Seriál to sice to úplně špatný, ale nic výjimečného.

První série:

Další věc, která mě zklamala jsou herci. HBO si na výběr potrpí, ale tady mám pocit, že prostě producent navštívil modelingovou agenturu a vybral si jedince, kteří dokázali vyjmenovat abecedu a říct básničku Skákal pes... A lidé tu hrají stutečně krásní. Všechny ženy jsou sexy, všichni muži jsou atleti, všichni jsou úchvatní, ale hrát prostě neumí. Navíc stupidní scénář nepomáhá. Nedokáže základní myšlenku a všechny motivy vytežit ani částečně. Hlavní hrdinka čte myšlenky, ale používá to minimálně, navíc jí to víceméně k ničemu není. Krom toho se chová jako, ehm, jako blondýna, když chodí mezi upíry a plácá nesmysly... asi jen proto, aby jí její upíří bodyguard mohl neustále zachraňovat. Příklad za všechny: Uprostřed upířího baru je vyvýšené místo. Na něm je luxusní židle a na ní sedí muž. Hrdinku velmi překvapí, že tento muž je významný... No, asi si myslela, že měl ten chlápek štěstí a sednul si na trůn jako první... Nebo se muž chce zbavit prakticky jedovaté látky, ale místo aby jí vylil, jí radši vypije... to asi není třeba komentovat. Prostě některé věci jsou jen pro efekt, což by nevadilo - vata je nutná část každého seriálu, ale True Blood se to ani nesnaží maskovat...

Krom toho mi vadí délka epizod. Jedna hodina je skutečně moc a seriál to nedokáže utáhnout.
True Blood nerad odsuzuju, protože základní myšlenka je sakra originální, ale zatím si mě seriál nezískal. Rozhodně tomu dám ještě šanci, protože to má něco do sebe. Taky jsem zatím viděl jen v polovině série... Každopádně s True Blood se to u mě má stejně jako s Tudorovci... i Když na tom vidím plno chyb a vtšina věcí je k smíchu, pořád je to dost popcornové zábavy na to, abych na seriál pořád koukal...

A tak vlastně ubíhá i celá první řada... nenásilná zábavná, paradoxně bezpohlavní, (Slovy filmového recenzenta: "Mezi hlavním párem nefunguje absolutně žádná chemie" se vystihne všechno.) která ale baví, udržuje mojí pozornost a dá se sledovat dost příjemně.
Nejvíc mi ze strany příběhu asi vadilo, že tu máme vraždu, ovšem tvůrci nám nenabídnou jediného podezřelého, prostě se jen předposlední díl znenadání dozvíme, kdo to udělal, aby ho další díl dopadli... Stačí vám to? Od seriálu, jehož hodnocení se blíží k 90% bych čekal víc. Sám jsem uvažoval nad 70% za první sérii, ale ze rozuzlení, které nepřineslo jediný zvrat nebo překvapení, zůstanu na přiměřeých 65% s tím, že od druhé řady čekám víc.

Druhá série:

Stejně jako u první série jsem se po prvním dílu bál nevyužitosti tématu (oprávněně), tentokrát se bojím přeplácanosti. Jakoby nestačili upíři, přibyly další rasy... A vzhledem k tomu, že ani upíři nedokázali být plně rozvinuti, pochybuju, že by to u ostatních nových druhů mělo být jinak. Naopak se bojím dějového mišmaše, který semele všechno dohromady a já to nedoážu pobrat. Jsem zvědavý, jak se tvůrci se seriálem, teď už bez předlohy, poperou.

A perou se skutečně se snahou, ale s pramalými výsledky. U dějové linie máte pocit, že už jste jí někde viděli... přestože nedokážu určit, co všechno seriál kopíruje, jsem si jistý, že už jsem to viděl. Interwiev s upírem, X-men, Van Helsing a tak bych mohl pokračovat. Pravá krev se začíná kazit a já opět u jednoho seriálu nechápu jeho hodnocení. Pro mě je to stejné jako s Tudorovci, koukat se na to dá, ale mít to rád, vžít se do toho nebo se na to těšit... to ne.

Ve stejném, tedy zoufale zmateném s mytologicky nezvládnutém směru, se seriál ubírá až do konce a zoufalý crossover na konci posledního dílu mě rozesmál, i když měl být asi dramatický. Myslím, že do další řady už nepůjdu... moje trpělivost není nekonečná.

60 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
32 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

True blood and more...

Na úvod musím říct, že začít se na tento seriál dívat v období zkouškového je hodně špatný nápad:D

Dlouho jsem otálela než jsem si pustila první díl, ale děj mě okamžitě vtáhl a během pár dní jsem projela celou serii. Některá kliše se dají odpustit, protože zbytek seriálu je dosti originální. Jen jsem zvědavá, jak sem chtějí napasovat další nadpřirozené postavy (zatím jsem na konci 2.serie), dějová linka s Maryann mě moc nenadchla, naštěstí to zachraňuje Eric, Jason a Jessica s Hoytem:D

EDIT: dějová linka s pumodlaky byla podle mého zbytečná:/ to už byla lepší s Maryann. Každopádně i přes to, je 4.serie prozatím podle mého nejlepší.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

HBO do toho, nech už je tu ďalšia séria

Produkcia HBO ma vždy dokáže prekvapiť a ani pri tomto seriály to nie je inak. Neviem, či by som ho neoznačila aj za najlepší upírsky seriál. Páči sa mi najmä to, že tam nehrajú len mladí a pekní herci, ale aj tridsiatnici a vyššie a nie je to čisto určené len pre mládež. Čítala som aj knihy a aj keď sa najmä od druhej série začina seriál trochu odkláňať od knižnej predlohy, nevadí mi to. Skôr sa som uvítala, že tvorcovia rozvinuli aj ostatné charaktery postáv.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dost dobré :-)

Kde začít? True Blood jsem si dala do pořadníku, když jsem dokoukala Lovce duchů a chtěla jsem si zkrátit čekání na další sérii...
Začala jsem koukat před týdnem, teď jsem ve třetí řadě.
První díl mě po pár minutách přivedl do němého úžasu, nevěděla jsem, co si mám o tom všem myslet, nicméně jsem zůstala přikovaná a během dne sjela půlku první série. To už jsem věděla, že jsem ztracená a dokud to celé nesjedu, nebudu mít klid. Tady si na svoje přijde asi opravdu každý-upíři, sex, romantika...ikdyž já na romntaiku moc nejsem, tak tady mi to ani tak moc nevadí.
Mezi moje nejoblíbenější postavy patří jednoznačně Eric, ten mě totálně dostal, je to vážně sexy týpek :-)
Jsem zvědavá, jak se seriál bude vyvíjet dál, po shlédnutí všech sérií určitě napíšu jak se mi to nakonec celkově celé líbilo :-)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

I wanna do bad things with you

Tahle věc mě pohltila natolik, že jsem kvůli ní přelouskala i všech třináct knížek. Věčně otravná a nadržená Sookie, naprosto luxusní Eric, miláček Laffayette, loajální Pam, celé město Bon Temps.
Tenhle seriál si buď zamilujete, nebo Vás neosloví. Pokud máte rádi akci, vášeň, napětí, nadpřirozeno, pak je tohle perfektní volba.
Teď jsem trochu zvědavá co vyvedou s tou sedmou sérií, ta šestá už nebyla tak dobrá, jako ty předchozí (kvůli té šesté snižuji hodnocení o 10%). Necháme se překvapit :-)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zlaté knihy

No nevím jestli jste četli knížky, ale já jo - takže mám tendenci srovnávat :).

První sezóna mě nadchla a nějaké ty odbočky od předlohy jsem dokonce uvítala. Děj měl spád a na každý nový díl jsem se těšila. Dala bych tak 90%

Jenže teď přichází velké "ALE!":

Druhá sezóna ze začátku šla, bavila a zaujala, ale jak díly přibývaly nadšení z tohoto seriálu rychle vyprchávalo. Děj byl zbytečně rozvláčný a takový ... plytký. Navíc mi přišlo, že jediné, co Sookie dělá je mrkání jako panenka nebo snaha o vykřičení si hlasivek. Takže z 90% to spadlo na slabých 40% (a ty jsou za Maryann).

Takže po skvělém rozjezdu následovalo dupnutí na brzy a já si nejsem jistá, co očekávat od třetí sezóny ...

60 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

It hurts so good

Nikdy jsem nebyla příliš velkým fanouškem upíru, až do té doby, než mi byl doporučen True Blood. Líbí se mi, že tvůrci tohoto seriálu vymysleli téma seriálu, jak by v jednom světě žili lidi s upírama. A že to je občas dost divoké! O rvačky, mezilidské vztahy a vášnivé scény není v tomto seriálu nouze. A pokud snesete opravdu hodně krve, můžu Vám to vřele doporučit ;)

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hell yeah!

Produkce HBO = kvalita ... ale to všichni již víme.
True blood se začal dívat na upíří tématiku jinak - nově, zajímavě, inovativně ... A to každý ocenil.
Je pravda, že na první pokus jsem seriál celý nedala a s nelibostí jsem se přestala o seriál zajímat okolo 4-5. série.
Dnem, kdy seriál skončil, jsem začala znovu sledovat, tedy pokus číslo 2. A všem, kteří to také napoprvé vzdaly druhý pokus vřele doporučuji. Udělala jsem si odstup cca 3let a nyní mi seriál přijde opět geniální, zábavný a sexy jako dříve. Díky druhému pokusu jsem si oblíbila Pam, která metá hlášku za hláškou a i Sookie mi ke konci přijde trochu sympatičtější a cyničtější (což je samozřejmě velké plus). Nebojím se říct, že je to jeden z nejlepších seriálů, ke kterému se budu vždy velmi ráda vracet. Tečka.

90 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Rozpaky ...

Do True Blood jsem šla už zpočátku s rozpaky a bohužel je nic nerozptylilo, ale pouze se zvětšily. Opravdu je tenhle seriál myšlen vážně? Či to má být parodie na upírské seriály a filmy? Nebo na samotné upíry? Co mě k takovému názoru vede?
1) Upírské zuby... odkdy jsou upírské špičáky "dvojky"? Odjakživa jsou špičáky prostě špičáky a to "trojky". K tomu ještě ten prapodivný zvuk, když je upír "vysune"? To mě prostě neuchvátilo.
2) Když už jsem se jakž takž smířila se zuby, tak Bill zabije upířího barmana a to co následovalo potom mě doslova šokovalo. Litry a litry upíří krve hrnoucí se probodnutému upírovy z úst jako gejzír a Sookie promočená od hlavy až k patě, aniž by hnula brvou. ... omg...
3) Vražda následuje vraždu v poklidném malém mestěčku, kde se jinak nic moc neděje a nikdo si s tím neláme hlavu. Všichni si žijou své poklidné životy dál, jako by se nic nedělo.
Navíc mě teda odpuzují někdy trochu perverzní scény.
Tenhle seriál mě prostě nepřesvědčil... A musím říct, že je mi to fakt líto ... Podruhé se na něj asi nepodívám.

Edit:
Po 2. serii zvyšuji hodnocení... Předpoklad, že může být tento seriál bez problémů umístěn do reálného prostředí a tedy působit reálně, je nadobro pryč. Po bakchantkách, vyrvaných srdcích a metamorfech je ze seriálu celkem kvalitní "fantasy" = 70%.
Přesto mě všechny věci, které mi vadily na první sérii, vytáčí dále a přidaly se další. Jako například Sookiin pocit "absolutní nesmrtelnosti", když mluví s upíry, jako by ji chyběl pud sebezáchovy, nebo je úplně naivní a myslí, že Bill je nejsilnější upír pod "měsícem" a ze všech průšvihů ji vytáhne.
Uvidíme, co přinese série třetí...

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sklamanie...

Na tento seriál som sa naozaj tešila, pretože mám upírsku tematiku veľmi rada a všetky komentáre a názory na rôznych stránkach nasvedčovali tomu, že to treba vidieť a seriál stojí za to. Ja som teda úprimne zvládla len 2 diely 1.série a je mi z toho vážne zle. Väčšiu kravinu som asi nevidela (ok, preháňam, určite videla). Postavy a herecké výkony sú otrasné a neskutočne otravné (hlavne tá blond hus). Ja som sa na tie jej repliky a pohľady ako po lobotomii proste pozerať nezvládla. Tak isto vôbec nechápem, čo chcel týmto seriálom autor povedať a o čom vlastne má byť - okrem toho, že je tam neustále nejaká porno scéna. Z upírov urobili akýchsi debilkov. Stále sa rozhodujem, či tomu dať ešte zopár dielov šancu, ale to proste vzdať. Za mňa proste nie...sklamanie na plnej čiare...

20 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Friends don´t let friends drink friends

K seriálu jsem se dostávala docela dlouho. Kdysi jsem ho viděla v televizi a po pár minutách jsem přepínala program. Před rokem jsem ho viděla znova a už mě to nepustilo. Ze zvědavosti jsem četla i knižní předlohu a je to snad poprvé, co jsem ráda, že se jí seriál nedrží. :)
Nejlepší postavy: Russel, Pam, Lafayette a Erik.
Co mi na TB trochu vadí je opravdu hloupá Sookie a celkově 5. serie. Na upírskou politiku vážně moc nejsem. A vždycky rozesmějí ty jejich tesáky. Ať už ten divný zvuk při vy/zasunování, nebo to, že jsou to dvojky. Upíři s nimi vypadají jako rozzužení králíčci.
Každopádně doporučuju každému, kdo bych chtěl vidět pořádný seriál (nejen) o upírech. Ale rozhodně bez dabingu, je to zlo!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Upíří překvapení

Upíry ve filmech/seriálech moc nemusim. Naprosto mě odradilo Stmívání nebo Upíří Deníky ale když mě kamarád donutil podívat se na první díl True Blood změnila jsem názor protože se od výše zmíněných výrazně liší a to hlavně tím že vše bere s humorem a nadsázkou. Každá postava je něčím zajímavá a i když se to nezdá má v ději seriálu důležitou roli, nenapadá mě jediná postava kterou bych z děje vypustila. Seriál mě naprosto upoutal a během týdne jsem za sebou měla první dvě řady a za další dva týdny ten zbytek, až tak moc mě True Blood bavilo. Druhá polovina 4. řady už podle mě trochu vázla a tak jsem se k 5. řadě, která začala někdy v červnu myslím,ještě nedostala protože jsem ještě neměla tu správnou upírovskou náladu :) každopádně se na ní chystám protože tenhle seriál si určitě zaslouží abych aspoň vyzkoušela jestli mě bude pokračování bavit víc než konec pro mě poslední 4. řady :)

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Všechno, na co jste zvyklí, tu přehodnotíte

Jakmile něco produkuje HBO, je zaručeno, že to bude skvělé a tak strašně jiné, než to ostatní co známe. U True Blood to zašlo ještě mnohem dál. U první série jsem měla potíž první díly přijít tomu stylu na kloub, ale pak se to někde změnilo a už jsem se vezla. Krvavě sexuální zpracování vztahů,politiky, netolerance, diskriminace ..... Každá série je tak hutná a tak strašně jiná, že ani mezi sebou nelze srovnávat.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pravá krev!!

Další povedené seriálové dílko. Konečně přichází další dobrý horor, navíc se špetkou dramatu, fantasy i komedie. No a taky super erotiky. Upíři žijící v současnosti mě prostě hrozně zaujaly. Povedený seriál s kvalitním obsazením a vynikajícím scénářem. Atmosféra je taky super a mix žánrů je svižný a koukatelný. Volba Anny Paquin a Stephana Moyera byla rozhodně výborná. Upíři, záhady a tajemné události, nemůžu se dočkat pokračování. Originální, vtipné, napínavé. Jen mě tam štve pár postav, ale ty se dají přetrpět. Nejlepší upíří seriál všech dob. Pro mě po půlce první série 90%, doporučuji. Dokonalé orgie, úžasný mix hororu, dramatu a mnoha dalších žánrů. Atmosféra a hudba jsou super.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Don't use words I don't understand me.

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli se na tenhle seriál podívat. Viděla jsem ukázky a moc mě to tedy nenadchlo. Ale odhodlala jsem se a stáhla si první díl. Začátek na mě působil nepříliš přívětivě, naivní blondýnka se střetla a zamilovala do tajemného upíra. Oh, jak "originální". Ale cosi mě na tomto seriálu táhlo dál a stahovala jsem dál. Střetnutí s Erikem jsem absolutně nenáviděla. Nelíbilo se mi, že se tam vetřel tenhle dlouhovlasej blonďák. Avšak pohled na něj se změnil ve chvíli, kdy vkráčel s plášťenkou na ramenou a barvenou hlavou do sklepení, čímž se jeho účes změnil a celkově jeho vzhled byl náhle jiný. Od té doby jsem ho milovala a, voila, stal se mou nejoblíbenější postavou seriálu. :P Spousta dílů měla své nedostatky, ale já je dokázala přetrpět, když se tam objevil Eric. Celá ta záležitost ohledně Maryann mě tak strašně moc nebavila. A i celkově ty hlavní děje všechny. Společnost slunce, nepříjemnosti v Hotshotu = nuda. Jediné co mě tak bavilo bylo asi ten "únos" Billa. A to asi jen proto, že tam často byl Eric.
Takže abych to shrnula, hodně scén bych z toho vystříhala, až by z toho vzniklo jedno veliké video o Erikovy a pár okamžiků Jessicy a Hoyta. Ty dva mě bavili.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Waiting is suck

Co k tomu říct? Dlouho jsem to odkládala, ale když jsem se k tomu dostala, od prvního dílu mě to šíleně fascinovalo a tak jsem koukala dál a dál, na začátku třetí série jsem se sice trochu zasekla, ale po krátké pauze jsem se k tomu vrátila. Na tohle jsem čekala hodně dlouho, takhle by podle mě vypadal i náš svět, kdyby se nám náhodou odhalili upíři. Navíc na seriálech a knížkách velice oceňuji takové prokreslení postav, kdy nejsou ani hodné ani zlé, všichni mají chyby a člověk si sám určí koho bude mít rád, což tady rozhodně je. Také oceňuji, že se Sookie nechytla Billa a odmítla se i podívat na jiného muže jako je např. ve Stmívání: prostě tenhle je ten pravý a je jasné, že s ním budu od začátku do konce.

1. série 100% - Hodně dlouho jsem se na to plánovala podívat, až jsem se jednou nudila tak, že jsem to udělala a vůbec toho nelituji. Pro mě sympatická hlavní postava Sookie (a i její představitelka Anna Paquin). Děj odsýpá a není si na co stěžovat.

2. série 70% - Občas jsem si nebyla jistá jestli jsem si skoro nepustila fantasy porno, dějová linka Tary mě šíleně nebavila a chtělo se mi to přetočit, ale vydržela jsem to.

3. série 90% - Jak již bylo řečeno, ze začátkem jsem měla trochu problém, ale když se to po pár dílech rozjelo, úplně jsem na to zapomněla. Bez některých dějových linek bych se sice obešla, ale budiž.

4. série 100% - Tady podle mě ani 100% nestačí. Možná je to proto, že tolik zbožňuji Erika a velice mu se Sookie fandím, ale tohle bylo naprosto dokonalé. Zkoukla jsem to během pár dnů.

5. série 80% - Ze začátku jsem si říkala, že mě to nebude bavit, četla jsem hromadu špatných hodnocení, ale velice mile mě to překvapilo. Bill mě velice štval a měla jsem chuť si omlátit hlavu o zeď abych ho nemusela poslouchat. Šikovně obsazení lidé. Alexander Skarsgard je naprosto dokonalý herec. V prvním díle mi přišli všichni herci docela ošklivý, ale sérii co sérii byli hezčí a v páté sérii mi zas všichni přišli nádherní.

Dokonalý úvodní song i záběry k tomu. Musím si to pořád zpívat. Jak jsem již řekla, někteří lidé mě tam děsně štvou a nudí. Ta Tara je z nich nejhorší, ale obešla bych se třeba i bez Lafaeta. Štvou mě lidi co se podívají na první díl a odsuzují to jaká je to kravina. Já tak seriály taky nehodnotím, přijde mi to dost povrchní. Stejně tak nesnáším srovnání se Stmíváním nebo Upířími deníky. Tohle není seriál pro 10leté holky. Násilí, sex, velice častá sprostá slova a krev, ale i velice vtipné scény – to se ve Stmívání moc nenajde. Tady prostě platí to, co tvrdí většina lidí, co to má rádo, buď to zbožňujete nebo ne. Při čekání na šestou sérii, jsem si pořídila knížky. K té jsem se ještě nedostala, ale plánuji to brzo dohnat. Co ještě dodat? Waiting is suck, Nejoblíbenější postavy: Eric Nortman, Alcide Heveraux, Pam

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sookie, nope

Knihy som prečítala len dve, i série som videla len dve. Prečo?
Lebo Sookie.
Ako v serialy tak i v knihách mi neskutočne liezla na nervy a jednoducho som to nevydržala a musela serial vyplnúť napriek iným postavám, ktoré sa dali zniesť.

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

krev

Upíři a to se budu opakovat mě v seriálech vždycky bavili,tenhle počin má navíc erotiku,lásku,napětí,humor,takovou zvláštní pohádku a skvělé herecké obsazení,mohu jen a jen doporučit

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skvělý seriál

Než jsem začala sledovat tento seriál, tak jsem si říkala zase nějaká kravina ohledně upírů. Musím ale říct, že tento seriál mě velice překvapil. Sice známe několik příběhů ohledně upírů, ale tento seriál mi přijde naprosto originální a co se týče upírů určitě jeden z nejlepších. Sledovala jsem také Vampire Diaries, ale oproti tomuto je VD telenovela. :D Originální nápady, hudba a především velice dobré obsazení. Anna Paquin je vážně dobrá herečka. Akorát mě mrzí, že sedmá série má být poslední. Myslím, že by mohlo být víc řad.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Upři,pak rozhodně tenhle serial! :-)

Upři,pak rozhodně tenhle serial!Ale nečekejte zadnej sladáček :-D

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nesedlo mě to.

A to pořádně. Postavy strašné. Zase tam každý souloží, jako kdoby zato dostával odměny manažerů, chemie mezi hlavní dvojicí je nulová a příběh mě nezaujal vůbec. Nápad výtečný, ale to co z toho vzniklo je zcela mimo můj vkus. Seriál je téměř komplet tvořen jen vztahy kdo s kým,jak a kdy spal či bude spát nebo by to chtěl. Dle mého názoru (po první sezoně) je to promarněná příležitost.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Takové TVD pro dospělé

Jak už je v nadpisu v True Blood je rozhodně více krve, brutality, peprných výrazů a nahoty. A proto se mi to líbí. Není to tak teen jako tvd, ale přesto je spojují upíři a vlkodlaci. Navíc zde vystupují mí oblábení metamorfové, dále pak víly atd. True Blood je hodně kvalitní, má skvělý příběh a je prostě TOP.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Super Seriál

Tohle je asi nejpovedenější serial s upírama :-)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nadšení později zklamání

Byla jsem nadšená,když jsem viděla upoutávky. Bohužel mé nadšení se změnilo ve zklamání již po prvním dílu. Nelíbilo se mi ani obsazení, ani herecké výkony natož děj.

40 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
19 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

MILOVANÍ UPÍŘI

seriál ve kterém je všechno : násilí , sex , trošku té romantiky a upíři. Bohužel se mi zdá že pátá série je trošku přehnaná a nesedí mi do dokonalého obrázku. Ale kdo má rád upíry jako já tak mu to vadit nebude

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

To se ani nedá vyjádřit slovy

No bože, co to je??? :D Nemůžu to zatím hodnotit, protože jsem viděla jen 1x01, ale to snad není ani normální. Musim tomu dát ještě šanci. Jenže to je táááák trapný a blbý!!! Příšerný prostředí, nehezcí herci a divný záběry na čumící lidi. Koukla jsem se na to z pouhýho přesvědčení, že to všichni znají a líbí se jim to. A co jsem viděla? BLBOST!

EDIT1: Postavy se každou chvíli vztekaj bezdůvodně a ještě je to všechno strašně hraný! A jak berou jako samozřejmost takový odporný věci.. Po prvním dílu jsem myslela, že jsem se spletla, když se to tolika lidem líbí, tak to taková kravina být nemůže... jsem v osmém díle, a je to pořád stejný! (1. série - 10%)

EDIT 2: Druhá série a všechno je furt stejný, ale příběh se o dost zlepšil. Na styl si člověk zvykne a odporností už není tolik. Zvyšuji hodnocení (2. série - 40%)

EDIT 3: Třetí série byla lepší. Musím uznat, že se mi seriál dostává malinko pod kůži. Nechutnosti omezili, nebo už jsem si na ně zvykla. Charaktery se vybarvily a i děj je zajímavější. Asi přidám další procenta. Škoda jen, že žádný známý do toho seriálu neukecám, protože přes tak pitomej začátek u toho asi nikdo nezůstane. Ještě, že já mám svatou trpělivost. (3. série - 60%)

EDIT 4: Je mi blbý svůj původní názor zde nechávat, ale co, přece to nesmažu. :D Nyní mě to baví, a co bylo, bylo. (80%)

80 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
19 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Tru:Blood - Bill Compton

1. série: Perfektní, nemám slov. V každém díle se drží parádní hutná atmosféra a chvílemi je to rozhodně drsnější než Vampire Diaries. Slýchával jsem hodně porovnání s těmito seriály a upřímně můžu zkonstatovat, že True Blood je zatím lepší a získal si mě prakticky okamžitě. Předchozímu seriálu to sérii nebo dvě trvalo déle. Takže zatím jasné hodnocení. 100%

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Toto fakt neé

Viděla jsem půlku 1. serie, a opravdu mě to ničím nezaujalo. Podle mě je to jen laciný upíří seriál, který se dostane tak max. na ČT 1. Ty upíří jsou vážně trapní. No holt každý upír nemůže být jako Damon Salvatore!

0 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

No nevím

No nevím, zkusila jsem první tři díly a vůbec mě to nedostalo.

30 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Stručně a výstižně

Je to porno- děj a dialogy úplně na hovno,ale ženský dobrý.
Hlavní hrdinka zralá na svěrací kazajku- je vylízaná,jak somálská studna.
Čtyřicet procent za kozy

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dobré, ale zapomenuté

"Sexuální krvák" jinak to popsat asi nemohu. Občas absolutní klišé, jindy explodující bomba, nevím, jak si s tímhle seriálem mám vlastně počít, pro mě takový lehčí nadprůměr. Jednu dobu jsem to žrala, teď už si na to v podstatě ani nevzpomenu...

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Maraton

Tento seriál mě míjel hodně dlouho. Věděla jsem o něm, ale nějak neměla chuť si ho pustit. Bylo tu období, kde na mě upíři vyskakovali všude. Ve filmech i v seriálech. Navíc po shlédnutí Vampire Diaries a The Originals jsem si chtěla dát od upířiny pauzu. Letos nastal čas si pustit True Blood.

Seriál si mě získal po prvních pár epizodách a první dvě řady jsem sjela najednou. Celý maraton jsem dojela teď před pár dny. Když jsem byla v práci, už jsem se těšila domů až si pustím další díl. Nestává se často, že mě chytne seriál tak moc, že jsem ráda, když už je dotočený a já si můžu dát v klidu maraton a nemusím čekat rok na novou řadu.

Pokud bych měla hodnotit seriál dle sérií, tak nejvíce mě bavily první dvě řady a poslední dvě řady. Nejméně se mi líbila 4. a 5. řada. V 6. řadě se mi líbil nápad s upírským vězením, kde je zkoumali, testovali a mučili.
Celkově v seriálu bylo dost brutálních a násilných scén a vždy mě v každé řadě překvapilo s čím novým přišli.
Vím, že kde jsou upíři, jsou i čarodějky a vlkodlaci, ale tady mi trochu ta dějová linka s čarodějkami vadila. Skousla jsem vlkodlaky, pumodlaky i měniče, ale pak už mi to přišlo i trošku překombinované.
Násilí, sex, krev a sprosté slova k tomuto seriálu patří a musím říct, že se to i do něj hodí. Kdyby to tam nebylo, tak by to nebylo tak oblíbené. Ještě že, HBO tento styl seriálu sluší.

Ohledně postav a obsazení mi nikdo vyloženě nevadil. S výběrem jsem spokojená, což se kolikrát nedalo říct o vývoji postav. Někdy se mi nelíbil směr, kam postava směřovala, ale aspoň to bylo barevné a žádná z postav vyloženě nestagnovala. Všichni si prošli určitým vývojem. Pro mě asi nejlepší vývoj zažila Jessica. Dále postavy, které si mě získaly jsou: Eric, Pam, Laffayett, Bill a Sookie.
Bavilo mě sledovat herce, které znám z jiných projektů v jejich rolích (např. Christopher Meloni, Lucy Griffiths, Nathan Parson, Anna Camp, Evan Rachel Wood, a další herci). Když jsem je viděla a znala je v jiné herní poloze, tak mě tady jejich změna bavila.

Celý seriál jsem čekala když už konečně někdo promění Sookie, Jasona či Laffayetta v upíry.Nejblíže k tomu měl Laffayette v první řadě a pak už jsem postupně přestala doufat, že se to kdy stane. Měli krásné dějové linky, takže mi to nevadilo. Další na co jsem čekala bylo, s kým nakonec Sookie skončí. Bill či Eric? Přiznám se, že během seriálu jsem byla chvíli v týmu Bill a pak zase v týmu Eric. Ke konci seriálu už mi bylo jedno s kterým z těch dvou skončí.

Smrti v tomto seriálu byly na denním pořádku. Ať už šlo o člověka, vlkodlaka nebo upíra. Líbilo se mi, že každá smrt byla trochu jiná. Někdy mě smrt překvapila, jindy mi to bylo jedno a bylo i pár smrtí, co mě mrzely a šokovaly (např. v poslední řadě).

Ohledně finále seriálu musím říct, že jsem z části zklamaná a z části ráda. Kolem a kolem to dopadlo pro všechny happyendem. I když se někomu nemusí líbit jak to skončilo ( i já byla trochu zklamána koncem), když se to vezme z celkové hlediska, tak to dopadlo tak jak mělo a seriál má důstojný konec. Což se bohužel kolikrát u jiných seriálů nepodaří.

Za tento seriál jsem vděčná a zůstane mi v paměti. Za pár let se k němu třeba opět vrátím a dám si další maraton.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Úžasné městečko Bon Temps,kde chce bydlet každý.

Jako milovnice nadpřirozena a hlavně upírů a love storek,nemohu nechat True Blood na pospas. Upřímně? Čekala jsem,že to po pár okamžicích vypnu a zapomenu,že jsem to kdy viděla. Vždyť Upíří Deníky nemůže nic upírského překonat. Veliký omyl. TB překonalo. Naštěstí jsem nevypla a seriál si hned nehorázně zamilovala. Konečně nějaký seriál,kde nejsou žádní školáci na střední.Nevím jestli mám být ráda,že seriál nabýdne mimo upírů a vlkodláků další nadpřirozeno-Pumodlaky,metamorfy a ostattní kouzelné bytosti. Ale tím to dělá seriál svůj.

Vlastnosti upíra:
Potěšilo mě,že zde neexistuje žádný kouzelný prsten proti slunci a ani že se na slunci netřpití jako diamanty. Naopak se Sluce spíše bojí a vyhýbají. To, že byli na pár dílu na slunci to je takový drobný detail. Ani žádný super schopnosti nemají,kromě vymývání mozků,což je celkem klasika. Ale nejvíce mě překvapilo,jak se po smrti rozplácnou a rozstříknou do okolí jako nějaká polorozstátá zmrzlina až rozblemcané želé.

Doplňky:
Pěkně jsou také udělané zuby na dvojkách či disagn lahve Tru Blood. Uniformy v baru jsou decentní a působí mile. Pam nosí dokoalé kousky outfitu,které na její postavě hezky vypadají.

Hudba:
Na hudbu v jednotlivých epizodách nebo na intro nejde říct jediné křivé slovo. Intro je takové návykové a neomrzí,navíc mi přijde hodně výstižné a do True Blood se náramně hodí.

Romantika,sex:
V tomhle ohledu v prvních seriích je to spíše pro dospělejší osoby. Někdy se mi zdá,že nás tím tvůrci přímo chtějí krmit,ale upřímně,mě to vůbec nevadí.

Trojúhelník Biil-Sookie,Eric.
Tohle prostě musím napsat zvlášť. Od první chvíle co se Bill setkal se Sook jsem se rozplývala v oblacích a když měli svoji sweet scénku to jsem se nejvíc roztékala. Když najednou se rozešli byla jsem polomrtvá. Pak byla s Ericem a já nevěděla kdo je lepší-Bill či Eric?. oba to jsou sladcí sexy bombonci. Oba jí milují,jsou za ni ochotni zemřít. Přímo se o ni neperou,jen se nemusejí vidět.Později jsou se stanou přáteli. Někdy jsou ochotni zemřít i pro toho druhého.

Postavy:
+ Pam,Jessica,Jason,Sam,Laff,
# Andy,Godric
-Alcide,Hoyt,Debbie,Sara,Russel,Marrian- nejhorší záporák.
? Bill a Sookie 1-3 s v oblíbených,poté se přehupují nahoru a dolu.

Finale:
OMG,vážně? Nastal hodinový díl 7x10 a já i přes mokrý oči viděla co se děje.
Přísahám,že takhle jsem nikdy nebrečela u žádnýho filmu ani seriálu jako tady.Celých 60 minut jsem pod sebou tvořila dvojitý Niagary a nový oceán.
Bylo těžké to sledovat,mé srdíčko brečelo smutkem.

Hodnocení řad:
1.-100%
2.-90%
3.-80%
4.-70%
5.-70%
6.-70%
7.-90%
Aritmetický průměr je 81%, což odpovídá mým 80%

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí