28. 7. 2012

Top 12 ochránců bezbranných dívek

Ve čtvrtém díle našeho letního seriálu se podívame na zoubek známým statečným hrdinům.

V minulém článku se vám představily dámy, jejichž pouhý pohled dokáže zabíjet. Ale co ten zbytek z nás? My, křehké bledé dívenky, které tak rády nasadíme jehly a ve dvě ráno bez doprovodu cupitáme nejpostrannějšími uličkami? Pro nás tu jsou rytíři, ochránci, kteří každého zloděje, vraha a znásilňovače udatně přemůžou.

Kromě těchto hrdinů nesmíme ovšem zapomínat ani na drsňácké detektivy, agenty a policisty, kteří denodenně zachraňují nejen krásné dámy, ale rovnou celá města, státy a občas i celou zeměkouli.

Bylo těžké zvolit ty nejlepší z nejlepších. Po četných konzultacích byla sestavena nejlepší dvanáctka. Kdyby tito stateční hrdinové vytvořili tým, dokázali by porazit snad i kryptonickou atomovou bombu. Připravte se, odpočítávání začíná.


12. Reno Raines

Řekl: „Zabíjím pouze lidi, kteří si zaslouží umřít.“

Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažili se ho zabít, místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn z vraždy teď projíždí krajinou. Psanec, který loví psance. Lovec lidí. Odpadlík.

Kdo to je: Drsňák, bývalý polda, který se chce pomstít všem, kteří mu ublížili. Postupně o své nevině přesvědčuje čím dál víc lidí, kteří nikomu neprozradí, kde se ukrývá, i když je na něj vypsaná tučná odměna.

Schopnosti: Umí se prát. Umí střílet. Umí řídit motorku. A umí sbalit každou holku, kterou zachrání z nesnází.

Obdivovatelky: Téměř v každé epizodě je dáma, která mu podlehne. Největší sympatie k němu ovšem chová Cheyenne, se kterou spolupracuje, a Sandy, která ji vystřídá v páté sérii.

Jeho představitel:
Lorenzo je hvězda devadesátých let. Kromě Odpadlíka a spousty akčních filmů jsme ho mohli vidět v seriálu Falcon Crest, Air America nebo The Immortal. Výraznější roli v novém tisíciletí měl zatím pouze v denní soap opeře The Bold and the Beautiful.

Sexy level: 60% – V jeho pohledu by se dívka mohla utopit, ale přeci jen styl devadesátých let už dnes moc uznání nedostane. Za dlouhé vlasy body dolů, ty na chlapech nejsou sexy.


11. Vincent Faraday

Řekl: „Tak fajn, trpaslíku. Teď uvidíme, jaký jsi drsňák, když už nejsem uvázaný k židli.“

Bývalý polda, který je nucen předstírat svou vlastní smrt a v utajení bojovat proti úhlavnímu nepříteli nejen jeho samotného, ale rovnou celého města. S tím mu pomůžou členové Zločinného karnevalu, kteří jej učí, jak využívat svou novou vzácnou zbraň – legendární plášť slavného kouzelníka Kozma.

Kdo to je: Býval to dobrý a nezkorumpovaný policista, což se mu vymstilo. Navlékli na něj vraždu vysoce postaveného policejního velitele. Nyní chrání ulice města jako tajemný muž v plášti.

Schopnosti: Jeho plášť – dá se s ním nejen bojovat (kdo zná, jak bolí úder mokrým hadrem??), ale existuje také 37 mizejících iluzí, které tento kousek oblečení zahrnují. Kromě toho má k dispozici i další magické triky, které ho učí cirkusáci. A jako polda se naučil taky slušně prát.

Obdivovatelky: Jeho žena Dana. Bohužel jí nemůže říct, že je naživu, to je teda pech! Obdivuje ho i Orwell, která mu pomáhá v boji proti hlavnímu zlounovi Flemingovi. Ale v jejich vztahu vůbec nejde o romantiku.

Jeho představitel: Kromě The Cape se mezi jeho významnější seriály dají zařadit pouze Sea Patrol a ER. Jinak se objevoval pouze v epizodních rolích.

Sexy level: 75% – Namakaný je dobře. Má sexy upřený pohled a umí se hýbat. Ale přece jen už je to starší ročník. Dámy chtějí být zachráněné pětadvacetiletým hezounkem, kterého mohou rovnou vzít domů a představit mamince.


10. Jack Bauer

Řekl: „Zápasil jsem s tím celý život. Vidím patnáct rukojmích v autobuse a na ničem jiném nezáleží. Udělám cokoliv, abych je zachránil – a tím myslím opravdu cokoliv.“

Rozený vůdce, typický kladný hrdina. Jackovo rozhodnutí, že udělá cokoliv, aby ochránil občany USA, vedlo k mnoha osobním obětem. Ztratil práci, rodinu, přátele, a na nějaký čas také svobodu (v Číně ho zadržovali a také mučili, ale informace z něj nedostali). Nedá se snad ani spočítat, kolikrát byl ochoten obětovat svůj život pro dobro vlasti.

Kdo to je: Agent CTU (protiteroristická jednotka), který zachránil nespočet amerických obyvatel od potenciálně devastujících teroristických útoků. A to více než jednou (pracoval také pro armádu, pro ministerstvo obrany a pro FBI).

Schopnosti: Má za sebou výcvik a práci v Delta Force, sám byl následně instruktorem výcviku pro speciální jednotky, prošel výcvikem SWAT a vystudoval také kriminologii na univerzitě v Berkeley. Ovládá bojová umění, skvěle si rozumí se všemi druhy zbraní. Má mnoho různých ocenění za statečnost v boji a podobně. Daří se mu ve rvačkách. A má skvělý čich na zrádce.

Obdivovatelky: Žena Teri. Zabili ji během prvního dne, což Jackem hodně otřáslo. Poté se mu v posteli vystřídala řada žen, za zmínku stojí Renee, Diane, Claudia, Kate, Nina nebo Marilyn. Většinou to ale nedopadlo příliš dobře. Osudovou ženou pro něj mimo jeho ženy byla rozhodně Audrey Heller (dcera ministra obrany).

Jeho představitel: Kromě novinky Touch a hlavní role ve Zpovědi (The Confession) nemá Kiefer žádnou další významnou seriálovou roli. Pouze epizodní účast.

Sexy level: 25% – Jack může být ochranářský, jak uzná za vhodné. Ovšem i když je skvělý agent, dáma v nesnázích by řekla „Díky, ale počkám si na dalšího zachránce.“


9. John Reese

Řekl: „Když najdeme toho jednoho člověka, který nás spojuje se světem, staneme se někým jiným. Někým lepším. Čím jsme ovšem poté, co nám tohoto člověka vezmou?“

V devadesátých letech sloužil v armádě, kterou ovšem v roce 2001 opustil. Jméno Reese mu přidělila CIA partnerka Kara Stanton, se kterou v obavách o Jessičinu bezpečnost začal spolupracovat. Dali se na ilegální praktiky. Od nadřízeného Reese dostal úkol svou partnerku zabít, jak se ale brzy dozvěděl, stejný úkol dostala i ona. Zraněný Reese uteče a hledá Jessicu, ovšem doma se dozví, že před dvěma měsíci zemřela.

Kdo to je: Pro všechny mrtvý bývalý člen Speciální operační vojenské jednotky a bývalý CIA agent, který nyní pracuje jako ozbrojená síla, která se snaží zabránit budoucím zločinům.

Schopnosti: Dobře si rozumí s různými druhy zbraní. Učí se spolupracovat se Strojem – zařízením využívajícím tisíce kamer a rozsáhlou databázi k tomu, aby hledalo teroristickou aktivitu.

Obdivovatelky: Bývalá přítelkyně Jessica. Po letech se znovu potkají, ona je ochotna pro Johna opustit svého snoubence. John jí ale neřekne, co od něj chce slyšet, a Jess se vdá. A pak taky umře.

Jeho představitel: Vypadá to, že PoI bude jeho seriál. Kromě menší role v The Prisoner a pár epizodních výstupů se ve své kariéře soustředil hlavně na filmy.

Sexy level: 85% – Opět žádný mlaďoch, ale je na něm něco tajemného, něco co mě nutí upřeně na něj koukat. Tyto klidné, tiché, záhadné typy mám ráda. Za elegantní styl oblékání získává plusové body!


8. Mick St. John

Řekl: „Když jste nesmrtelní, je zklamáním vidět, jak málo se lidé mění. Nicméně technologie, ta se stále vylepšuje. Kdybych se nestal upírem, prošvihl bych internet, TiVo, World of Warcraft a GPS.“

Mick byl za druhé světové války člověkem . Z té vyvázl bez škrábnutí, což se ovšem nedá říct o jeho nejlepším kamarádovi Rayovi. Oženil se s Coraline, která ho během svatební noci proměnila v upíra.

Kdo to je: Upír. Mick se živí jako soukoromé očko. Společně s novinářkou Beth, kterou před lety zachránil před Coraline, pracují na různých případech, u kterých se často ukáže, že do nich jsou zapletení další upíři.

Schopnosti: Velká fyzická síla, schopnost poznat jiné upíry a výborné sebeovládání – netouží po lidské krvi.

Obdivovatelky: Bývalá manželka Coraline. A stále více mu podléhá Beth Turner, se kterou spolupracuje při řešení případů.

Jeho představitel: Vyšlo mu to až do třetice s Hawaii Five-0. Kromě Moonlight neslavilo úspěch ani jeho lékařské drama Three Rivers. Objevil se také v několika epizodách seriálu The Shield.

Sexy level: 80% – Alex byl vždycky fešák. Ovšem delší vlasy a dlouhý kabát v Moonlight nejsou pro něj ta nejlepší volba. V Hawaii Five-0 už stylisticky dosáhl svého vrcholu, lepší to už být nemůže, za detektiva McGarretta by dostal 95% ;)


7. Mitch Buchannon

Řekl: „S Gayle jsme strávili líbánky na Havaji. Vždy, když vidím vybuchující sopku, vzpomenu si na ni.“

Měl následovat otcovu dráhu architekta. Místo toho se ovšem rozhodl stát se záchranářem. Vzal si svou středoškolskou lásku Gayle, se kterou měl syna Hobieho. I když se rozvedli, Mitch ji nepřestal milovat. Jeho SEAL výcvik mu často pomáhá při řešení plážových problémů.. přece nikoho nepřekvapí sem tam nějaká bomba vedle slunečníku, no ne?

Kdo to je: Záchranář, bývalý člen speciální jednotky SEAL, který statečně nasazuje svůj život za tonoucí návštěvníky pláže. Za to dostane také odměnu. V sedmé sérii je povýšen na velitele záchranářů.**

Schopnosti: Dobře plave a rychle běhá. Má námořní výcvik. A v neposlední řadě jeho chlupatá svalnatá hruď oslňuje nejednu sexy návštěvnici pláže.

Obdivovatelky: Bývalky Gayle a Neely. Chodil se Stephanie, která ho ale opustila a vrátila se k manželovi. Mitch neměl moc krátkých známostí, byl to spíš vztahový typ člověka.

Jeho představitel: Kromě spin-offu Baywatch Night je jeho druhou významnou rolí Michael Knight ze seriálu Knight Rider. A Michaelovi místo v našem žebříčku uniklo jen o chloupek! David je prostě k sežrání! ;)

Sexy level: 0% – Snažila jsem se dát alespoň 10%. Ale ať jsem přemýšlela, jak jsem chtěla, prostě mě nenapadla jediná věc, za kterou by si těch deset zasloužil. Strašidelný pohled, špatná trvalá, chlupy úplně všude a až příliš namakaný. Ne, David opravdu není můj typ.


6. Christopher Chance

Řekl: „Je to stěží dvacet stop, tomu se nedá říkat výška. I kdybys náhodou spadla, pravděpodobně by sis jen něco zlomila, ale rozhodně bys neumřela.“

Když byl mladší, byl zaměstnán u „Staříka“, který se pro něj stal druhým otcem. Ten vedl tým podvodníků a zločinců, které využíval k nekalým praktikám. Chance se brzy stal jeho pravou rukou a začal trénovat nové členy týmu, včetně jeho pozdějšího úhlavního nepřítele Baptista.

Kdo to je: Soukromý bodyguard, kterého si najímají movití klienti, kteří se z nějakého důvodu nemohou obrátit na oficiální autority.

Schopnosti: Zbraně všeho druhu, bojová umění a mrštný jazyk, který ho pravidelně dostává do problémů.

Obdivovatelky: Chance je neodolatelný. Získá si nejen důvěru, ale i přízeň většiny svých klientek (s Katherine to vypadalo nejvíce nadějně, ale zemřela). Nakonec mu podlehne i nadřízená Ilsa Pucci.

Jeho představitel: Uf, Mark se rozhodně nefláká! Harry's Law, Fringe, Boston Legal, Keen Eddie, Pasadena nebo soap opera Days of Our Lives mluví za vše.

Sexy level: 80% – Mark je hodně charizmatický. Ovšem nejvíc mě zde dostává to, jakým způsobem tvůrci postavu Chase vykreslili. Miluju tento typ sarkastických drsňáků, kteří mají vždy po ruce odpověď, která vás dostane do kolen. A ten jejich nenápadný úsměv, z toho se ženské podlamují nohy.. ;)


5. Cordell Walker

Řekl: (Walker) „Zákony bělochů zde neplatí.“ (Trivette) „Já nejsem běloch, pamatuješ?“ (Walker) „Tancuješ tak.“

Vychoval ho indiánský strýček Ray. V mládí Walker působil u mariňáků a získal také titul v kickboxu. V práci úzce spolupracuje se svým nejlepším přítelem a kolegou Jimmym Trivettem a budoucí manželkou Alex Cahill.

Kdo to je: Texaský ranger, pracující v pobočce v Dallasu, který uznává staré dobré způsoby, jak zacházet s kriminálníky – prostě je zmlátit. Prostě oko za oko, zub za zub.

Schopnosti: Kop z otočky. Kop z otočky. Kop z otočky.

Obdivovatelky: Kromě právničky Alex nic vážného, Cordell se soustředil hlavně na dopadení padouchu. Ovšem zachráněných slečen má na kontě nespočet!

Jeho představitel: O Chuckovi snad netřeba cokoliv říkat. Chuck je prostě bůh. Kromě Walkera nás svou přítomností poctil v celé řadě akčních filmů, seriálům se bohužel vyhýbal. Mohli jsme ho tak vidět pouze v epizodních rolích. Ale Chuckovi rozhodně nic nezazlíváme! Protože kop z otočky v podání Chucka Norrise je preferovaná forma popravy v 16 státech.

Sexy level: 0% – Sice se bojím o svůj život, protože Chuck má oči všude.. ale musím být upřímná. Je to prostě strejda od vedle, se špatným střihem a dvěma košilemi v šatníku. Ani kapku sexy.


4. Hercules

Řekl: „Odmítl jsem bohy, protože místo toho, aby nám pomáhali, se snaží mezi nás vměstnat. A porušuju zákony, pokud mi mé srdce říká, že se děje bezpráví, protože spravedlnost není o tom následovat právo, ale ducha. Snažím se inspirovat druhé, aby byli vším, čím mohou být. Pokud je toto charakteristika vzpoury, pak ano, jsem vinen.“

Původ jeho matky a fakt, že byl otcův oblíbený syn, ho často stavělo do nebezpečí, když se mu ostatní božští sourozenci chtěli pomstít. Hercules s nimi nikdy extra nevycházel, přesto v jeho povaze nebyla touha se jim pomstít. Jeho hlavním životním cílem bylo chránit nevinné.

Kdo to je: Polobůh, syn boha Dia a smrtelnice Alcmene. Společně se svým přítelem Iolaem chodí po světě a zachraňuje slabé a bezmocné, a to jak od zlých vykořisťovatelů, králů, vojáků, tak i od bohů, čarodějů a dalších nadpřirozených příšerek.

Schopnosti: Extra velká fyzická síla a skvělá práce se starověkými bojovými nástroji.

Obdivovatelky: Měl čtyři vážnější vztahy. Těmi šťastnými, které měly s tímto polobohem vzájemnou chemii, byly Deianeira (manželka), Xena, Morrigan (polobůh, milenka) a Serena (2. manželka).

Jeho představitel:Jeho druhou významnou drsňáckou rolí je kapitán Dylan Hunt v Andromedě. Kromě toho se objevil v The OC a jinak zůstává u epizodních rolí.

Sexy level: 30% – Ach ta strašná móda 90. let.. Dlouhé vlasy, přivřené oči, přísný pohled. A k tomu v kombinaci se žlutou vestičkou, která odhaluje víc, než je u čtyřicetiletého chlapa vhodné.. Svaly sice měl, ale na nic jiného se na něm koukat nedalo.


3. Semir Gerkhan

Řekl: „Jestli mám řidičský průkaz? Ne asi, honím ty lumpy na kole.“

Vyrostl v turecké čtvrti v Kolíně nad Rýnem. Po škole šel pracovat na policii, kde po čase dostal nabídku z oddělení dálniční policie. Tu přijal a od té doby statečně brání nejen německé silnice a dálnice, ale také bezbranné cestovatele a cestovatelky.

Kdo to je: Německý terminátor. Jeho kolegové umírají, Semir přežívá. Během neuvěřitelných sedmnácti let, kdy se vypracoval až na policejního kapitána, se mu v autě vystřídali parťáci Frank, André, Tom, Jan, opět Tom, Chris a Ben.

Schopnosti: Klasika – dobře řídí, umí mířit pistolí, dát pěstí. Nic extra, zatím jsme nepřišli na to, co ho dělá nesmrtelným.

Obdivovatelky: Hned v druhé sérii se zakoukal do sekretářky Andrey, kterou si po pár letech vzal. Semir je jí věrný.

Jeho představitel: Ne, svět by bez Simira nepřežil. Erdogan nemá čas věnovat se něčemu jinému.

Sexy level: 10% – Když jsem projížděla jeho fotky, nemohla jsem si pomoct, v mysli se mi pořád objevovalo „ředitel cirkusu“. Semir už by měl odejít do důchodu, stává se z něho docela vtipná figurka. No schválně, zkuste si ho vyhledat. A nelekněte se toho šíleného zakrouceného knírku!


2. Angel

Řekl: „Nezáleží na tom, kde jsem nebo jak hustým týpkem jsem se stal. A Víš proč? Jsem Angel, biju zlý kluky.“

Narodil se v 18. století v Irsku. V roce 1753 ho milenka Darla proměnila v upíra a z Liama se stal krutý Angelus. O sto padesát let později ho prokleli cikáni a dali mu duši. Od té doby Angel žije s vinou nad tím, co všechno za ty roky spáchal.

Kdo to je: Upír. Nejprve se objeví v Sunnydale, kde pomáhá Buffy zdokonalovat se ve své přemožitelské profesi. Poté přesídlí do Los Angeles, kde pracuje jako soukromé očko. Často bojuje proti nadpřirozeným bytostem, které chtějí sníst krásné mladé dívky.. nebo ovládnout svět.

Schopnosti: Vycítí jiné upíry, umí se rvát, je silnější než obyčejný člověk, ovládá různé druhy zbraní.

Obdivovatelky: Buffy, Drusilla, Cordelia, Darla.. moc jich není, Angel je poměrně zdráhavý.

Jeho představitel: Fanoušky zbožňovaný Angel v Buffy the Vampire Slayer (Buffy, přemožitelka upírů) a fanoušky zbožňovaný Booth v Bones (Sběratelé kostí).

Sexy level: 95% – Ani nechtějte vědět, jak zamilovaná jsem do tohoto chlapa byla, když se u nás Buffy začala vysílat. Od té doby se David příliš nezměnil, a pokud, tak jedině k lepšímu. Booth by asi dostal celou stovku, přece jen kravaťáky já prostě žeru. Ale Angel s ním pěkně drží krok. Super účes, krásné tmavé oči, skvělá postava – Angel ani není vysoký hubeňour, ani není přehnaně namakaný svalovec. Prostě tak akorát. Kdyby Buffy nebyla jeho soulmate, hned bych po něm vystartovala ;)


1. Clark Kent / Superman

Řekli o něm: „Clarku, ty jsi víc než jen hrdina. Jsi superhrdina.“ (Chloe)

Narodil se jako Kal-El na planetě Krypton. Rodiče ho poslali na Zemi, aby zde splnil svůj osud a spasil lidstvo. Jeho vesmírná loď přistála ve Smallville, kde ho našli Jonathan a Martha Kentovi, kteří si ho osvojili.

Kdo to je: Mimozemšťan. Žije na Zemi v převleku za nešikovného studenta a později novináře Clarka Kenta, který ve volném čase zachraňuje svět. Ze třiceti procent proti svému úhlavnímu nepříteli Lexovi, z šedesáti procent musí přijít na pomoc své spřízněné duši Lois Lane.

Schopnosti: Super rychlost, super síla, rentgenové vidění a časem také létání.

Obdivovatelky: Chloe v něm hrdinu viděla už od prváku na střední. Později se k ní přidala Lana a nakonec neodolala ani tvrdohlavá Lois. Ta se samozřejmě stala jeho osudovou ženou.. ale že jim to teda trvalo!

Jeho představitel: Tomova filmografie je velmi chudá. Kromě Smallville a hrstky filmů se objevil pouze v šesti epizodách Judging Amy (Soudkyně Amy). Kdo souhlasí, že je nejvyšší čas, aby se vrátil na naše počítačové obrazovky v novém seriálu?!

Sexy level: 100% – Jak říkají Amíci, Tom je prostě „pure hotness“! Bylo úžasné vidět, jak za těch deset let zmužněl. Z roztomilého teenagera se stal chlap, jak se patří. Nejen tmavé vlasy, bezchybný střih, soustředěný pohled, skvělé tělo nebo (zvlášť od šesté série) elegantní styl, ale i častý úsměv jsou příčinou toho, že musím dát nejvyšší skóre.


Tak jsme se zdárně dostali až na vrchol žebříčku. Nyní je řada na vás. Diskuze je vám dokořán otevřená. Souhlasíte s chlapíky, kteří se na seznam dostali? Kdo vám zde chybí a za koho byste ho vyměnili? A doufáte, že vás někdo podobný někdy zachrání? Nebo to jistí pepřový sprej v kabelce?

Už jste pro nás hlasovali v nominací ha Křišťálovou Lupu? Ne? Tak to napravte :)

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře71zobraz všech 71 příspěvků
HonZajs000
před 227 týdny
sandokan555

sandokan555

napadlo a preto som som napisal ze tie percenta su odveci ... je kopec inych a ako tu boli menovany...
před 227 týdny
sandokan555

sandokan555

[citace=HonZajs000][/citace] mam tendenciu obvinovat vzdelavaci system ... co tym chcel basnik povedat ?
před 227 týdny
Další články k tématu