plakát seriálu

Stranger Things

(Stranger Things)

Názory uživatelů
jvr
20. července 2016

Damn good series

Ze začátku mi to chvílema připomínalo super 8 od Spielberga. Mám na mysli ten způsob rozvoje děje a důraz na dětské hlavní postavy. Tenhle seroš má všechno co správnej mysteriózní seriál má mít. Atmosféru, která se dá krájet. Napětí, které pozvolna roste a tajemství, která vycházejí na povrch v pravou chvíli. Způsob jakým je nadpřirozeno zapracováno do příběhu sem ještě neviděl a je unikátní, neotřelé. Nepůsobí to nijak klišovitě ani kýčovitě. Prostředí je velmi realistické a tvůrci dali nemalé prostředky na vybudování kulis a rekvizit. A co mě překvapilo nejvíc, sou dětští hercí. Perfektně zahrané. Na chvíli mě to vrátilo do dětských let a to mnoho seriálů u pětatřícátníka nedokáže. Pro děti ale myslím moc není. Sjel sem to za dva dny a doufám že budou i další řady, ta první stála za každou vteřinu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Nejlepší seriál roku

Zprvu nenápadný seriál, o kterém se ze dne na den, z ničeho nic, začalo všude mluvit jen v tom nejlepším. A proto, kdyý jsem se k němu konečně v polovině srpna dokopal, byl jsem notně naštván (na sebe) protože jsem byl poslední, kdo ho ještě neviděl, ale mnohem víc jsem byl neuvěřitelně nadšený, protože jsem dostal nejlepší seriál nejen léta, nejen roku, ale rozhodně několika posledních let. Dostal jsem skvostnou atmosférickou lahůdku, která oslavuje osmdesátky, nejlepší období v lidské historii, tak skvostně, že těmi osmdesátkami JE. Na Stranger Things je perfektní naprosto všechno - parádní soundtrack, herecké výkony (je dobře že Winona ještě žije, dále tu je pak perfektní Harbour a všechny děti, které všechny hrají opravdu naprosto skvěle a z nich zejména Millie Bobby Brown), Kingův scénář, Spielbergova režie (nebo ne?) a prostě ta skvělá napínavá retro atmosféra od začátku až do konce. A navíc mám díky Stranger Things i novou životná lásku - úžasnou Natalii Dyer. To, že Netflix umí, to víme všichni, ale tohle překonalo naprosto veškerá má očekávání a já jsem hrozně šťastný, že to vzniklo, protože přesně tohle jsem chtěl vidět, aniž bych o tom věděl. A i když je poslední díl nejslabší (ale jenom o trochu) nemůžu se dočkat druhé série. Je to skvost a kdyby na tom opravdu dělali Spielberg a King (eventuelně ještě Carpenter) pravděpodobně by to vypadalo přesně takhle. Osmdesátkové dobrodružství s tím nejlepším z dětství, se sympatickými postavami, které prostě chcete prožít. Naprosto dokonalé, přesně tohle tady chybělo. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pravda je tam někde venku

Stranger Things jsem dokoukal až teprve včera. O seriálu jsem věděl už dřív, ale neměl jsem potřebu se dívat. Mysteriózní seriály mě moc nebaví. Akta X jsou fajn, tak jsem tomu dal šanci. Ve zkratce jde o jednu prodlouženou epizodu Akt. Zase je tady vládní organizace, monster of the week, nepovedený experiment, únosy (ne mimozemšťany), jen vyšetřovací dvojice zde chybí.

Později se vyšetřování ujme místní šerif a příběh teprve nabírá grády. Překvapivě šerif není hlavní postavou. Je důležitý, ale největší prostor dostává skupina dětí, které hledají zmizelého kamaráda. Trochu to připomíná takové ty filmy pro děti, kdy malí hrdinové řeší případy, na které jsou dospělí krátcí. Výběr herců kluků se opravdu povedl (Macaulay Culkin hadr). A abych nezapomněl, v pořádném hororu nesmí chybět creepy holčička. Dívka se schopnostmi superhrdinů se postarala o pár nezapomenutelných momentů. Její otec jí donutil k experimentu s vážnými následky. Díky jejím schopnostem dokáže komunikovat s alternativní realitou tzv. Upside down. Tady potká tajemné monstrum, které se dostane do naší reality.

První epizoda vypráví o zmizení jednoho z kluků. Naštěstí ho monstrum nezabije, ale odnese do Upside down a použije ho jako jakýsi inkubátor. Co s ním ve skutečnosti zamýšlel, se dozvíme asi až v druhé sérii. Nějakým způsobem může chlapec komunikovat s naším světem. Scény jak komunikuje se svou matkou patří k nejlepším momentům. O vystresované matce si pak všichni myslí, že má halucinace a šílí.

První epizoda mi přišla hodně slabá, nechtělo se mi pokračovat, pak se to naštěstí pořádně zlepší. každá epizody je lepší než ta předchozí. Kvalita a napětí se krásně stupňují až do velkolepého finále.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Čaká na nás dobrodružstvo.

Už od detstva (logicky) obľubujem dobrodružné filmy a vždy ma poteší, keď niečo v podobnom žánri vyjde na povrch zemský. Napriek tomu, že samotný seriál je označený ako Sci-Fi, Horor a Dráma, pre mňa definitívne spĺňa kritériá byť práve dobrodružný. Po pilote mi najviac pripadá ako kombinácia minuloročného The Whispers a filmu Super 8, napriek tomu očakávam viac. A vďaka tomu, že je vysielaný na Netflixe, čoskoro sa to aj dozviem. Pilot prekvapil kvalitou nielen mňa ale podľa pozorovania aj celú seriálovú populáciu a verím že neklesne. Zatiaľ sa podarilo udržať nízku mieru "patetiskosi a nelogickosti", takže pokiaľ sa to nezmení, máme sa na čo tešiť. Osem dielov uzavretej série na seba dobre naväzuje a postupne sa nám odkrýva dobre premyslený spletitý príbeh plný zaujímavých odhalení. Rovnako aj vývoj postáv je prirodzený a dobre zapadá do celkového dojmu. Okrem hereckých výkonov a dobrého príbehu môžem vyzdvihnúť aj kvalitnú kameru, masky a scény, ktoré nás naozaj prenášanú do starých dobrých 80-tých rokov. A nakoniec, samozrejme hudba a zvuky, bez ktorých by nebol hororový efekt dokonalý.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

It was bitchin!

Bylo konec léta a já nevěděla, co dělat. Upoutal mě tento seriál, tak jsem si řekla, že to zkusím. Seriál začal být od první minuty návykový!
Už nějakou dobu to chtělo pořádnou pecku a Stranger Things to dokázaly.
Skvělí dětští hrdinové, sympatické prostředí osmdesátých let a číhající zlo, které čeká, až přijde jeho chvíle. Takže po brutálně vynikajícím konci už jsem věděla, že druhou sérii budu radostně očekávat.
Druhá série je ještě lepší. Víc vážná, napínavá, strašidelná. Tady konečně El našla svůj smysl života a stala se z ní badass girl! Jinak Steve tady válel, v první sérii jsem ho moc nemusela, takže doufám, že v příští sezoně se zase ukáže.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sorry, you ate my cat!

Seriál sa mi páčil už po prvej sérii, kedy moje hodnotenie bolo 90%, po druhej sérii som si povedala, že nemám vlastne žiadny racionálny dôvod dávať dole 10% !

Páči sa mi to po všetkých smeroch.
V prvom rade, úžasne napísané postavy. Každý z chlapcov je úplne iný, tvoria super partičku, v ktorej každý zohráva svoju úlohu. Väčšie decká riešia okrem hlavnej zápletky aj svoje osobné problémy, čo hlavne v prvej sérii odľahčovalo napätie v hlavnej dejovej línii. Celkovo sa mi páči to veľmi autentické zachytenie niekoľkých generácií, seriál je teda naozaj vhodný pre široké publikum.
Je to ako pozerať na strašidelný príbeh opäť z pohľadu dieťaťa, má to zároveň pre mňa takú nostalgickú iskru :)

Zasadenie do 80s - najgeniálnejší nápad zo všetkých! Na internete som postrehla názory starších divákov, ktorí žili v osemdesiatych rokoch v Amerike a pokladajú to zachytenie doby za veľmi vydarené, či už vďaka kostýmom, predmetom, reklamám...
Som fanúšička hudby osemdesiatych rokov, takže spokojnosť najväčšia. Keď zaznelo Should I stay or should I go tak ma dostali úplne :)

Kamera, hudba, strih idú ruka v ruke s emóciou a s napätím. Je to taká premyslená mikrokresba detailov, ktoré keď sa správne aj keď v minimalistickom poňatí nabalia, tak sa na diváka veľmi intenzívne prenáša zobrazená nálada.

V neposlednom rade, veľká poklona nie len tvorcom, ale aj hercom. Či už ide o Winonu, ktorá je v úlohe odhodlanej matky neprekonateľná, alebo o detských hercov, ktorí sú nepopísateľne úžasní! Millie je proste fenomenálna v akejkoľvek polohe, akú jej postava má. V druhej sérii ma veľmi prekvapil Noah, tie Willove stavy zahral skutočne desivo.
Nové postavy ma tiež bavia - Max a jej brat, ktorý by sa mohlo zdať je trocha do počtu, ale povedala by som, že on práve formuje postavy okolo seba. Divák si vďaka nemu ešte viac a oveľa rýchlejšie obľúbi Max. Rovnako tak usmernil aj Steva, ktorý zrazu už nie je kráľom školy a aj v dôsledku toho viac pomáha teraz deckám (čo bolo mimochodom pekné vyformovanie a vývoj jeho postavy).

Je to napínavé, dramatické, milé aj smutné, sympatické... Čo dodať. Netrpezlivo čakám na ďalšiu sériu !! :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ne nejlepší, ale rozhodně skvělý seriál!

Na úvod - horory nesnáším. Ale tady jsem zvládla celou sérii, až tak moc děsivé to asi není. Spíš na vás bude hodně působit atmosféra ve stylu "teď se něco stane, bojim bojim" než že by co pár minut vyskakovaly příšery (i když i toho se dočkáte).

První díl jsem si říkala, že je to sice zajímavé, ale nejsem z toho tak unešená jako všichni ostatní. Ale jsem ráda, že jsem se dokopala zkusit i druhý díl. Tam už se to začalo rozjíždět a potom už máte problém zastavit se a nepodívat se na celou sérii najednou. :D Ještě štěstí, že je to Netflixový seriál, protože na konci každého dílu, do poslední minuty, dají cliffhanger a vy máte automaticky chuť pustit si další díl.

Taky musím pochválit dětské herce, kupodivu mi jejich výkony přišly ohromně přirozené. :)

Je to mystery/horor/drama, ale především je to hrozně návykové. Dobře vystavěné pozadí 80. let, postavy uvěřitelné.
Rozhodně to zkuste, ale pokud vás nechytne první díl, dejte tomu šanci do druhého. ;)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stranger Things Season 1 – Netflix a jeho další trefa do černého.

Seriál Stranger Things se stál události léta 2016. Mluví a píše se o něm naprosto všude a během chvilky si tato novinka vydobyla místo na vrcholu seriálového potravního řetězce. Jak se mi líbil tento projekt? Bez mučení přiznám, že opravdu dost, i když to v mém případě není „stovková“ událost. ST se odehrává v roce 1983 a zaměřuje se na partu obyčejných mladých nerdíků, kteří tráví mnoho času u D&D a scifi filmů až do chvíle, kdy se musí vypořádat se zmizeních jednoho z nich. Od tohoto okamžiku se jim svět obrátí naruby a zažijí naprosto šílenou kapitolu ve svém životě. Seriál pobral inspiraci na různých místech, od E.T.ho přes Kingova díla a Poltergaista až k filmům Johna Carpentera. A to je jen dobře, neboť to dělá velice chytře a taktně. Jeden z prvních zásadních kladů a pozitiv je zanesení děje do osmdesátých let. V dnešní záplavě kriminálek a stupidních komedií tak působí originálně a neotřelé. S každou epizodou se více a více ponoříte do tohoto období a budete si přát, aby první řada obsahovala více epizod, abyste si mohli naplno vychutnat místní atmosféru.

Další premisou je naprosto perfektně zvládnutý casting mladých aktérů. S dětskými protagonisty to bývá většinou těžké a více dokážou diváka iritovat než nějak potěšit. Zde se nic takového rozhodně neděje a naopak jsem si v některých pasážích přál větší začlenění těchto postav. Dovolím si také vypíchnout postavu šerifa Jima Hoppera. Po delší době mě dokázala zaujmout postava nějakého šerifa. Většinou jsou vyobrazení jako naprostí gerojové, kteří zvládnou sami vyřešit jakýkoliv případ či naopak jako neschopní blbečkové, kteří se nenaučili ani správně připíchnout svůj odznáček na uniformu. Jim je zahraný velice věrohodně a po většinu času budete fandit jeho postupu při pátrání a jeho prozíravosti a chytrosti. Po technické stránce se tvůrcům nedá také nic vytknout a po zhlédnutí osmého dílů budete ihned utíkat na youtube a vyhledávat použitý soundtrack, neboť se vám vryje pod kůži od první chvíle poslechu. Problémy jsem měl pouze s trošičku pomalejším začátkem a některými pasážemi, které na mě působily nezajímavě a trochu odváděli pozornost od hlavního příběhu (trampoty matky zmizelého Willa). Také některé vedlejší postavy dostávaly zbytečně mnoho prostoru na úkor hlavní skupinky a například taková Nancy mi první polovinu řady dost vadila. Přesto jde spíše o menší výtky a v konečném zúčtování se ze Stranger Things vyklubal nebývalý klenot, který rozhodně stojí za vaší pozornost. Season 1 – 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Netflix si připravil opravdu podivné věci

Tenhle hype se prostě nedalo přehlídnout a bylo jasné, že dříve nebo později se na Stranger Things budu muset podívat. Že uvidím celý seriál během 16 hodin (pár hodin spánku v průběhu), to už je věc jiná. A že je budu teď doporučovat kudy chodím, o tom ani mluvit nebudu...

Stranger Things mají všechno. Jsou v té správné době, mají vynikající Kingovskou atmosféru, kterou si každý správný fanoušek tajemna užije. Mají sympatickou partu kamarádů, kterým musíte úspěch přát. Mají v sobě obrovskou záhadu, která se pomalu rozplétá. Ukazují ta správná klišé, a navíc i neotřele. Nechybí skvělý hudební podkres. A mají také úžasné herecké výkony, kde září hlavně Winona Ryder a David Harbour. Takže, co víc si ještě přát.

Na konci samozřejmě nabídnout ještě několik otázek a pokud se vám příběh dostane pod kůži tak jako mě, tak budete nedočkavě očekávat začátek druhé série, abyste se dočkali nějakých odpovědí. Vážně už dlouho mě něco takhle nepřipoutalo k obrazovce a k úplné dokonalosti chybí jen málo. Třeba se ho dočkáme za rok.

Druhá série Stranger Things mohla dopadnout jen jedním ze dvou výsledků, buďto zklamat nebo zopakovat nadšení z řady první. Není nic jiného mezi tím a podle mě se povedlo to druhé. Uznávám, že to možná nevtáhlo tak rychle jako před rokem, ale zhruba od poloviny už to zase běželo jako po másle. Série chytře rozehrává a ukazuje další věci i mimo Hawkins, aby si připravila půdu pro další příběh, ale to hlavní se pořád odehrává v malém městečku. Přibylo pár nových postav, některé jsou fajn (Bob, Max) a některé jsou nezajímavé (Billy), ale podle mě to celkově bylo více než slušné pokračovaní, které jen posílí dobré jméno, které Stranger Things mezi seriály má.

Jak jsem si ve druhé sérii stěžoval, že postava Billyho byla úplně nezajímavá, tak v řadě třetí má jednu z ústředních rolí a loňský rok mu tak vynahrazuje. Celkově se podle mě třetí řada povedla a opět přidává na strašidelné atmosféře, která mnohem rychleji vtáhne do děje a až do samotného závěru nepustí. A i závěr se rozhodně povedl a jsem zvědav na to, jak to nakonec bude, protože jim mám problémy uvěřit tuhle oběť (mám podezření, že se vrátí, což kazí dojem z dojemného dopisu). I letos přišlo několik nových postav (Robin je super, naopak nadšení z Ericy bylo na bodě mrazu). Fajnová zápletka s vydařenou letní a zároveň retro atmosférou u mě zabodovala a já jsem s třetí řadou nad míru spokojený.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

To nejlepší od Netflixu.

Tento seriál jsem poprvé bez nějakého dohledání informací odsoudil, jelikož jsem viděl, že hlavními protagonisty jsou děti a tak jsem si řekl, že na to jsem již starý.. a to byla největší chyba, jakou jsem mohl udělat. Skvělý námět, skvělá výprava, skvělá režie, skvělé obsazení, skvělý soundtrack a naprosto výborné zasazení. Seriál budete doslova hltat a jelikož má skvělé tempo uteče tak rychle, že se ani vteřinu nebudete nudit a budete čekat na to co se za pár minut stane a když jeden díl skončí.. ihned chcete další. Pro filmové fanatiky a fanoušky 80-tek je tam neskutečné množství odkazů a narážek na filmy, mýty a historické události z přelomu 70-tých a 80-tých let (E.T., Blízká setkání třetího druhu, Vetřelec, Noční můra v Elm Street, Poltergeist a dokonce i Star Wars nebo jasná inspirace knihami Stephena Kinga a Akty-X.) Tento seriál má prostě vše, jedná se o naprostý klenot, který se musí řadit snad do všech žebříčků TOP 5 a měl by ho vidět každý fanda seriálů. Nemohu najít žádná negativa, což je u mě co říct. Pro mě se jedná jednoznačně o nejlepší seriál z dílny Netflixu a jeden z nejlepších seriálů vůbec, který přináší pro filmového fanatika to nejlepší z let 80-tých, takže nesmí chybět ani nestárnoucí okatá kráska Winona Ryder, která předvádí po mnoha dlouhých letech čekání na dospělou roli skvělý výkon jako Joyce. Jednoznačně doporučuji a netrpělivě očekávám další SÉRIE. Byl by hřích ohodnotit tento seriál jinak než..

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stranger Things - Seriál, na který se nezapomene.

Čas od času se stane, že se objeví seriál, který je od samého začátku jedinečný. A při jeho sledování vám naplno dojde, že se jedná o novou kultovní klasiku, na kterou se prostě nezapomene. Přesně to je případ Stranger Things. Tato pocta osmdesátým létům dokázala neopakovatelným způsobem spojit dohromady mysteriózní tajemno s prvky sci-fy, horor, rodinné dobrodružství společně se specifickým humorem, akcí a silnou atmosférou osmdesátých let.
Všechny tři série jsou jiné a mají svůj specifický vývoj. První se točí kolem party kluků a jejich ztraceného kamaráda Willa, po kterém pátrá šerif Hopper a neznámé dívky s nadpřirozenými schopnostmi, která byla součástí tajemného experimentu, a vládní agenti se jí snaží za každou cenu dostat zpět a zároveň se po městečku Hawkins začíná šířit podivná temnota pocházející z Upside Down.
Ve druhé více prostoru dostane postava Eleven a dozvíme se více o její minulosti a také dojde k dalšímu střetu s temnotou vycházející z brány do temné alternativní reality. Rovněž zde sledujeme vztah mezi El a šerifem Hopperem a také posun mezi ní a Mikem. První dvě série jsou dost temné a hororové plné depresivních momentů ovšem dokáží i dojmout.
Třetí série obsahuje více humoru ale to jí ani trochu neškodí. Přichází nový padouši v podobě zlých Rusů a také se nám zamotávají vztahy mezi postavami a hlavně se zde naplno objevuje motiv dospívání. Ovšem zlo v podobě monster z Upside Down rovněž neřeklo poslední slovo. To vše je doplněno skvělou akcí a opět výraznou a podmanivou atmosférou osmdesátých let.
Celý seriál je nejlepší sledovat najednou, protože jen tak je zážitek z něj nejsilnější. Je až neskutečné jak se tvůrcům povedlo dát dohromady tolik různorodých motivů a vytvořit tak příběh, který má potenciál oslovit široké množství diváků počínaje dnešní mladou generací až po generaci jejich rodičů, kteří se rádi ve vzpomínkách vrátí do doby svého dospívání. Odkazy na filmy jako ET, Terminátor, Věc, Vetřelec, Star Wars nebo Rudý úsvit rozhodně potěší stejně jako použitá hudba a dobové souvislosti.
Kromě skvělého příběhu se rozhodně povedlo dát dohromady také velice podařené obsazení v čele s Davidem Harborem a Winonou Rider, kteří v rolích šerifa Hoppera a Joyce odvádí více než solidní výkony. Ovšem nejvíce pozornosti si zaslouženě získala Millie Bobby Brown jako Eleven, která svou postavu zahrála tak dokonale, že se jí povedlo zastínit všechny ostatní. Je až neskutečné jak přesvědčivě zahrála velkou bolest nebo smutek ale na straně druhé stejně přesvědčivě dokázala vyjádřit také zamilovanost, veselost, naštvanost nebo nekompromisní odhodlání. Ovšem ani ostatní představitelé dětských hrdinů se zde neztratili a Finn Wolfhard jako Mike a Noah Schnapp jako Will rovněž naplno předvedli svůj talent podobně jako všichni v hlavních i vedlejších rolích.
Stranger Things je to nejlepší co v posledních letech vzniklo a rozhodně si tento seriál zaslouží pozornost každého kdo má rád tajemné hororové příběhy a k tomu se rád nostalgicky vrátí do doby osmdesátých let, kdy svět kolem nás byl ještě normální.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ghostbusters

První sérii jsem viděla trochu se zpožděním a i když se mi líbila nebyla jsem z ní tak nadšená jako celý okolní svět. Winonu Ryder jsem místy nemohla vystát a s dětma jsem měla taky sem tam problém, až na Millie Bobby Brown která byla naprosto skvělá (vždyť si kvůli tomu nechala oholit hlavu). Ovšem když skončila 1 série zajímala mě jen jedna věc, zajímalo mě co je s Barb. Přežila? Bude v další sérii? Vrátí se pro ni?

Pak přišla druhá série na kterou jsem tentokrát koukala hned po odvysílání. Byla jsem nadšená. Děj mě zaujal víc než ten v první sérii, byl hodně dynamický a měl skvělý rytmus. Taky jsem byla ráda že dali o dost větší prostot Millie Bobby Brown. Postava Eleven se začala víc projevovat a její vztah s šerifem Hopperem mě strašně bavil. Dětští herci mi taky už tak nevadili, ba dokonce jsem byla nadšená z toho jak byli skvěle sehraní. Winona Ryder už nebyla tak přehnaně hysterická jako v první sérii takže to byl vlastně naprostý úspěch :D.
No a hlavní je že jsme se dozvěděli jak je to s Barb :D.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stranger Things

Tak dlouho jsem kolem seriálu chodila, obcházela ho a vždycky usoudila, že to nebude nic pro mě. Jak ale pravil Jaro Slavik: nevyskúšaš, nevieš, tak jsem zkusila alespoň pilotní díl. A od toho dílu se pro mě stal seriál návykový.

Tři série jsem shlédla vlastně za jeden víkend, nemohla jsem se od něj vůbec odtrhnout. Dlouhou dobu jsem hledala nějakou pecku a tím Stranger Things byl.

Zasazení do prostředí osmdesátých let a bezprostřední dětské uvažování bylo něčím novým, neokoukaným. A naprosto skvělým trhákem. Co dodat, netrpělivě čekám na pokračování.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hltačka

Dobrovolně se přiznám, že jsem se k seriálu dostal teprve až teď po odvysílání a přeložení 3. série. A možná jsem i dobře udělal. Protože to čekání mezi sériemi by mě zabilo. Po té třetí je to aspoň tak jako (uzavřené), i když doufá, že budou další řady. Dříve jsem na to nechtěl vůbec koukat, protože mi dost často vadí všeobecná popularita kolem nějakého seriálu a pak se mi na něj nechce koukat. Proto jsem ho kdysi zavrhl, protože to doporučovali všude a všichni. A už chápu proč. Všechny tři řady v závislosti na volném času jsem s přítelkyní shltal během pár dní. Prostě úžasný seriál, co je kulervoucí (všichni pochopí). Dost mi to připomíná Spielbergovu tvorbu, který točil podobná témata s děckama. Vlastně než jsem se podíval na tvůrce, tak jsem si říkal, jestli v tom nemá prsty. Nemá. Ale i tak nevadí. Každopádně konspirační teorie, jiná dimenze, scifi jak prase a to všechno zasazeno do 80. let, kde je vše složitější, protože nemáte techniku ani mobily a ani pořádný počítače. No prostě suprově udělaný děj. Začátek druhé řady trochu pokulhával pomalým náběhem, ale to zas vylepšila řada třetí, která tomu dala grády. Jen jsem nepochopil jednu věc. Dustina. 1. řada nemá zuby, 2. řada má zuby a 3. řada nemá zuby. Jak jako? Co se stalo? Kde je vysvětlení? Jinak demo-psi byli úžasně udělaní. Takovýho miláčka bych chtěl taky domů :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé
bary
16. července 2016

Good Things

Good job Netflix. Good job. Už si nezapomínám kdy na posled mě seriál dokázal tak přilepit k obrazovce. Bez jídla a spánku jsem tak na jeden zátah shlédnul všech 8 dílu. Nutno dodat že každý stál zato. Tady se na hluchá místa a vatu nehraje. Snad proto má nevídaně jen 8 dílu. Nicméně to seriálu prospělo. Děj se žene kupředu a sledujete se zájmem každou minutu. Seriál si taky dokázal udržet a postupně budovat napětí. Každý díl končí napínavým zvratem, který donutí dívat se dále. Tedy až na poslední díl kde je sice vše řádně ukončeno, nicméně s velkou snahou navnadit na případné pokračovaní. Taky jsem nečekal v celku parádní herecké výkony zvlášť výběr dětských herců se povedl. Působí hodně sympatický, trochu připomínají mladší verzi geekovské party neohrabanců s Big Bang. Další skupinka se točí kolem zalaskovaných puberťáků s budoucí přemožitelkou upírů (nestvůr) v čele. Třetí skupině vládnou dospělci s Winonou Ryder, která starostlivošílenou matku hraje povedeně. Všechny 3. skupiny v průběhu děje přijdou na část dane hádanky, až se na konec společně sejdou k honu na strašáka bez tváře a záchrannou akci ala hledá se Willou. Výtku mám snad jen k poslednímu dílu, který mi přišel dost uspěchaný a ne úplně dotaženy do pompézního konce. Některé úmrtí postav mi přišli dost rychle a nevyužité, nežeby musel půl minuty sledovat jak člověka jí pes ale tohle je prostě škoda. Až si říkáte, že celá série měla mít původně víc dílů. Přesto všechno ale jen malá vada na kráse. Good job Netflix. Good job.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Seriálový klenot

Bezkonkurenčně jeden z nejlepších ových zážitků, co se mi kdy povedlo zažít. Minimálně to, že jsem to zhlédl za jeden a půl večera o tom dost napovídá. Má to všechno. Hutnou hororovou atmosféru, i uvolněnou rodinnou a k tomu to dokáže vhodně skloubit ještě s vtipnými momenty a chvílemi, které se zaměřují kromě hlavní linky i na milostné pletky nebo probouzející se přátelství, kdy ani jedno nijak nenarušuje děj, ani se neobjevuje kýčovitý milostný trojúhelník. Dětští herci jsou tu jedni z nejlepších a nejpříjemnějších, co jsem kdy na obrazovce viděl, rozhodně často překonávají i dospělé herce. Postavy jednají logicky vzhledem k situacím v nichž se nacházejí a celkově jsou příjemné a dá se jim fandit, nejsou ani prvoplánové, stejně jako vztahy mezi nimi, celý děj je kompaktní a mytologie u je inovativní a skvělá. Úvodní titulky vynikající, hned navodí atmosféru, hudba je také povedená. Jedinou slabou stránkou jsou podle mě občas ne moc povedené triky, naštěstí jich tu moc není a nijak to nekazí výtečný celkový dojem.

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Po 2.sérii - Neskutečná jízda pokračuje

Před druhou sérií Stranger Things jsem měl opravdu obrovská očekávání. První série nastartovala tento sériál výborně. Podařilo se druhé sérii pokračovat v nastaveném tempu?

Za mě rozhodně ano! Seriál Stranger Things se už v první sérii vyznačoval poutavou atmosférou, kdy jsem se nemohl dočkat co bude v dalším díle a tím si mě naprosto získal. A toto pokračovalo i v druhé sérii, kdy jsem téměř vše musel sjet na jeden zátah. Druhá série je opět temná, ale člověk už alespoň trochu tuší proti čemu stojí (díky první sérii). Příjemně mě překvapili herci, kteří doplnili staré obsazení více než na výbornou. Celkově měla (dle mého názoru) druhá série rychlejší spád než ta první, kde se čekalo dlouho na pořádnou akci, kdežto v té druhé rozjezd trval jen 2 první pomalejší díly.

Kapitola sama pro sebe je atmosféra 80.let. Ta je tady vykreslena výborně. Ani neumím popsat moje nadšení z hudební složky seriálu. Už první série mě v tomto ohledu překvapila, a ta druhá mě naprosto položila do kolen. Výběr známých pecek, i těch méně známých, je tu opravdu famózní.

Přemýšlím, zda vůbec najít nějaké zápory. Jeden menší by se našel a tím je díl 02x07, který je zaměřen na samostatnou dějovou linku Eleven, který mi přišel absolutně nezajímavý, a tak trochu mimo rámec seriálu, ale ještě se to dalo v rámci mezí vydržet. Vlastně bylo díky tomuto dílu ukázáno, že i jiní přežili Hawkins Lab, takže teoreticky se tu otevírá i možnost do budoucna se zahrnutím dalších postav, na kterých byly prováděny pokusy.

První sérii hodnotím 90%, druhou sérii poté 95% (když přimhouřím oči za onen zmiňovaný díl).

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Trefa

Takových kvalitních miniseriálů chci opravdu víc. Slyšel jsem jen samou chválu a jak vidím že to nebude zas tak velký žrout času ihned se mi zalíbil a mrknul jsem na to. Za tři večery jsem stihl všech osm epizod. Vypovídá to o kvalitách jednotlivých dílů, které jednoduše nenudí. Každý díl končí napínavým zvratem, který donutí dívat se dále. Tento seriál je prostě naprosté a nečekané zjevení musíte vidět :)

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

mysterozni skvost

Prožito do každé sekundy! Mnoho seriálů mě v tomto žánru omrzí a zapnu je znova jen s očekáváním, že se tam třeba tentokrát něco stane, ale tady to neprotahují, zapínáte epizodu a oni vždy ještě něco přidají, něco s čím jste nepočítali. Je to vážně skvost a jsem ohromená. Jednodušše (i když ono to moc nejde, když jsem ještě pořád z toho vyhypovaná haha)-seriál má všechno, co jsem očekávala (spíše ještě víc haha), žádná klišé, postupně jsou odkrývána tajemství, ani sekunda není nudná, napětí po celou dobu, skvělé dětské herecké výkony, vtipné vsuvky. Zkrátka více než výborné zpracování celé série. Doporučuji!

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

11

Trvalo mi delší dobu, než jsem se k tomu dostal, ale jakmile jsem zhlédnul prvních pár dílů, vypěstoval jsem si na tom závislost. Mladí herci hrají naprosto skvěle, obzvláště již v názvu zmíněná Eleven. Millie Bobby Brown je teprve 14, ale přesto předvedla obdivuhodný výkon. Opravdu se mi líbí i zasazení seriálu do 80.let. Sem tam vykoukne i nějaký Easter Egg (Třeba E.T.) Je pravda, že druhá série možná nebyla až tak dobrá jako první, ale bylo to fajn a karty do třetí série jsou pěkně rozdány. A i když se některé věci ve druhé série moc nepovedly,(třeba dlouhé čekání na to, než se zase všichni potkají a 7.díl, který byl...Nebudu spoilerovat, ale moc se nepovedl. :D) tak nic nezmění mé konečné hodnocení. Nemůžu se dočkat.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

A můj názor je ...

1. série - 100%
Seriálu jsem se dlouho vyhýbal, i když jsem o něm slyšel ze všech stran. Nakonec jsem také podlehl a musím uznat, že všechny pozitivní recenze a ohlasy měly pravdu. Jedná se vskutku o geniální seriál. Hned od prvního dílu si mě neskutečně zaháčkoval. Kluci to hrajou fakt skvěle a díky nim to není jen mysteriózní sci-fi, ale i zábavná podívaná plná nostalgických písniček, seriálů a odkazů na všechno možné. Dlouho se mi nestalo, abych osm dílů zhlédl za dva večery. Mrazivý pocit přes sledování vyvstal hned několikrát.

2. série - 90%
S druhou řadou už nepřichází ten mrazivý pocit z neznámého. Trvalo mi skoro pět dílů, než jsem to začal zas brát jako pořádné mysteriózní sci-fi a ne jen příběh o mladistvých z osmdesátek. Paradoxně se mi tedy líbil nejvíc prostředek (kromě sedmého dílu, který beru za maximální zbytečnost), ale finále mě opět zklamalo. Čekal jsem to trochu jinak, zajímavější, nečekanější. I tak celkově dávám pořád celému seriálu 100%, protože si to za herce, kameru, střih, hudbu, humor, akci ... zaslouží!

3. série - 100%
U většiny seriálů postupem času klesá nápaditost, kreativita a drive. To se ale nedá řičí u třetí řady tohoto seriálu. Lepší jak předchozí druhá. Opět to má skvělou akci, humoru na rozdávání, nostalgii jak sviňa. Ale hlavně to má zajímavého záporáka a provedení. Jo, to se mi líbilo. Už dlouho se mi nestalo, že bych 8 dílů dal za jeden den! Topovka a doufám, že budou další.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Welcome to Hawkins ...

Upozornuji předem na spoilery!

Už od první zmínky o tomto seriálu jsem věděla, že to bude něco. Hned jsem si ho dala do watchlistu. Nezklamal. První serie byla taková tajemná, napínavá, člověk ještě nevěděl co přesně čekat atd. Takže vás naprosto pohltil.

Vím že Stranger Things se hned stalo jednou z nejoblíbenějších a nejvíce probíraných novinek. Když první serie skončila, při oné větě "Goodbye Mike" (nebo tak nějak xd) jsem brečela jak tele T-T. Ale řeknu vám, že při smrti Boba v s2, to jsem brečela jak už dlouho u seriálu ne, i když to byla taková vedlejší postava, tak vám i tak může přirůst k srdci. A ten záběr jak ho tam Demo-dogs požírají si mohli tvůrci klidně odpustit -,-

Nicméně druhá serie byla ještě napínavější, hlavně protože 99,9% diváku si přálo aby se Mike a El konečně zase shledali, nemám pravdu? :D <3 (a to nemluvím o tom polibku :*)


Edit = Hodnocení po shlédnutí pilotu S3

Ještě krátce před premiérou dlouho očekávané 3.série jsem si dala ty dvě předchozí znovu :D
Musím říct, co mě upoutalo jako první bylo samozřejmě to, jak nám hlavní hrdinové "rostou". Až se tomu nedá věřit, jak moc se člověk změní v rozmezí 12-15let (já si připadám furt stejná). Nejvíce se asi změnil Mike a El. Nevím proč, ale Dusty a Lucas mi přijdou furt stejní :D

Každopádně celý ten seriál miluju už jen proto, v jaké době se odehrává. 80.léta mám hrozně ráda a ještě víc hudbu 80'. První díl měl takovou oddechovou letní atmosféru a je mi jasné, že to napětí teprve přijde :D

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Should I Stay or Should I Go

Abych byla upřímná tak na začátku mě tento seriál ani nijak moc nezaujal a nechápala jsem co na něm všichni vidí. Všude získával ceny a měl nejlepší hodnocení. A mně to prostě přišlo jako docela dost přeceňované. Ale nějak mi to nedalo a tak jsem se nepřestala dívat.

S každým novým dílem mi připadal seriál lepší a lepší a když jsem dokoukala první sérii docela jsem se těšila na druhou, ale nebylo to nijak extra. Když teď v říjnu vyšla nová série, všichni říkali, že je ta druhá ještě lepší než první, a tak jsem si řekla, že se taky musím podívat. A hned jak jsem shlédla první epizodu, tak jsem se najednou do seriálu úplně zamilovala.

Teď je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Strašně jsem začala mít ráda osmdesátá léta a sjíždím teď seriály a čtu knížky právě na tohle téma, díky tomuhle naprosto úžasnému seriálu. Je tu hrozně moc oblíbených seriálů, ale přijde mi, že v poslední době je to pořád to samé a tohle je konečně něco jiného. Je to skvěle propracované. Úžasné efekty, příběh, ale nejlepší ze všeho jsou herci. Hlavně herecký výkon Millie Bobby Brown je vážně neuvěřitelný.

Když jsem přemýšlela, proč mě to ze začátku tak nenatchlo, tak to asi bude kvůli tomu, že jsem to sledovala v létě a asi jsem na to prostě neměla tu správnou nálado, protože jinak to vážně nechápu. Za mě je to jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděla, prostě dávám 100%, protože nic jiného ani dát nejde.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jeden z nejlepších

seriálů, co jsem kdy viděl. Atmosféra, herci, námět, vše asi bezchybné. I na tu chvílemí přehrávající V. Ryder se dá zvyknout a akceptovat ji. Pevně věřím, že připravovaná 2. řada bude stejně dobrá. A M.B.Brown v roli "11" neskutečná. Za mne plný počet.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Lahôdka

Tak toto je skutočná lahôdka, "žeriem" jeden diel za druhým, ani pri jednom som sa nenudil, dej má spád, stále nové skutočnosti a proste ma nenechá čakať a okamžite chcem ďalší diel. A to tajomno, ktoré je na pozadí? To ma proste drží v strehu každú jednu sekundu seriálu. Proste topka.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Top mystery hororová dráma?

Keď sa tento seriál v roku 2016 objavil na Netflixe, tak ho veľa ľudí označilo za seriál roku. Ja osobne som si ho pôvodne neplánoval pozrieť, ale vynikajúce hodnotenia a recenzie ma presvedčili, aby som tomuto seriálu dal šancu. Seriál je zaradený aj do žánru horor, a ja horory veľmi nemusím, ale toto je jedna skvelá výnimka, z ktorej som spadol na zadok. Herecké obsadenie je vynikajúce, hoci 90% hercov som dovtedy nepoznal, ale sú fakt úžasní. Skvelý je aj námet, hoci mne sa spočiatku nepáčilo, že seriál sa odohráva v 80. rokoch. Tvorcovia vytvorili úžasný svet (vlastne v podstate 2 svety) a atmosféra je úplne top. Každá epizóda nám dala nové otázky a približne v polovice série sme začali dostávať aj prvé ucelené odpovede. Záver série bol pre mňa trochu zvláštny. Očakával som totiž, nie niektoré veci dopadnú trochu inak, ale aj tak som nadmieru spokojný.

Čo sa týka druhej série, veľmi som sa na ňu tešil. Vo výsledku ma ale trochu sklamala, prvá séria bola podľa mňa po dejovej stránke oveľa lepšia. Nové postavy mi boli spočiatku nesympatické a nejak mi nesedeli, ale čoskoro som si na ne zvykol. Dej sa začal uberať trochu zvláštnym smerom a spočiatku nám vzniklo veľa dejových línií, ktoré sa ale našťastie pred koncom série začínajú zase spájať do finálneho boja. U 1. série sme mohli vidieť, že aj z relatívne nízkeho rozpočtu dokážu tvorcovia vytvoriť skvelý seriál, u 2. série sme zase mohli vidieť, že Netflix do ST dal podstatne väčší rozpočet, čo seriálu po vizuálnej stránke len prospelo. Som rád, že sme sa konečne dozvedeli, ako je to s minulosťou Eleven. Najväčším nedostatkom série bola podľa mňa 7. epizóda, pri ktorej som sa vyslovene nudil, čo sa mi pri žiadnej inej epizóde ešte nestalo. Dej bol zameraný len na Eleven a ja nemám rád ani u iných seriálov epizódy, ktoré sú zamerené len na 1 postavu, resp. jedno miesto. Finálna epizóda ma tiež trochu sklamala, finálna epizóda 1. série bola teda o dosť lepšia, tu som sa trochu strácal, že vlastne o čo sa to tie postavy snažia. Záverečný ples bol síce spestrením, ale zároveň mi to prišlo trochu zbytočné. Posledný záber nám ale ukázal, že vo svete ST sa ešte budú diať zaujímavé veci. Na 3. sériu sa teším už teraz :)

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

should i stay or should i go

No teda...

Neustálé stupňování napětí ve Stranger Things je něco neuvěřitelného. Atmosféra celého seriálu naprosto nepopsatelná a nenapodobitelná. Nadpřirozeno v seriálu je zakomponováno až tak nějak... přirozeně? A velmi nenásilně. Všechno do sebe naprosto bezvadně zapadá.
Bezvadné zahrané! To hlavně! Malí dětští herci... v ST se ukázali jako neskutečně nadějní mladí talentovaní herci. Žádné z děti nebylo otravné, nesnesitelné.. jak to občas v seriálech bývá.

Je to až s podivem, všechna ta chvála. Ale to, že celou sérii (dobře, je to jen osm dílů), jste schopni zhlédnout za den, dva, to prostě o něčem vypovídá.

Ať už je druhá série. Co víc můžu říct.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Letošní zjevení

Tento seriál je prostě naprosté a nečekané zjevení. Stupňované napětí, žádná epizoda nenudí, skvělé dětské herecké výkony.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tajemno mezi námi

Opět v Česku zatím nedoceněný seriálový příběh,který dělá tento seriál top seriálem.Herecké obsazení(nejen dětské role) této 1.série vás dostane do kolen a budete hltat nejen děj a atmosféru ale hlavně se budete neskutečně bavit.Doporučuji se dívat večer a se sluchátky,jelikož atmosféra a zvuk je neuvěřitelně realistický.Jo pánové a dámy opět je tady v létě seriál,který má koule a vše co k tomu patří.Za mne 100%

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Příjemné překvapení

Musím říct, že jsem od toho nic moc neočekával a byl jsem velice příjemně překvapen. Parádní příběh, výborní herci ( po dlouhé době děti jednající jako děti ) a perfektní atmosféra. Prostě nejlepší kingovka od Spielberga co nenapsal King a nenatočil Spielberg :) Hodně doporučuju.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

I need more!

Konečně zase jeden z těch seriálů, po jehož shlédnutí zůstávám čučet s otevřenou pusou a hlavou mi probíhá moje typické "What the hell...". Nechápu, že mi trvalo tak dlouho, než jsem se k seriály dopracovala. Pořád jsem shlédnutí odkládala a odkládala, ale pak jsem měla dlouhou chvíli a shlédla jsem to v jeden den. Sice pro mě trochu pomalejší rozjezd, ale potom díl od dílu poutavější a zajímavější. Až mi těch 8 dílů uteklo neuvěřitelně rychle. Prostě potřebuju víc epizod! Teď už jen netrpělivě vyčkávat na podzim.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Doporučuji!

Seriál je jeden z nejpovedenějších, co v tomto roce vznikl. V době kdy seriálový průmysl chrlí jednu kravinu za druhou je Stranger things příjemným překvapením. Hororové prvky jsou skvělé, romantika neotřelá, dětští herci podali v první sérii skvélé výkony, dějová linka je jedno ze senzačních zpestření a není nijak komplikovaná. Seriál jen a jen doporučuji, avšak pouze pokud máte ihned k dispozici všech osm dílů, jinak se zblázníte čekáním. Chytí a nepustí. Třeba jako v mém případě, za jednu noc skouklé. Jak říkám, jen a jen palce nahoru!
xoxo.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

...ale čekal jsem víc

a proto to za plnej počet nebude. Co tak vlastně vytknout? Atmošku to má, natočený je to fajn a hlavní hrdinové mi jsou.....ukradený. Je mi vlastně úplně fuk, jestli je něco sežere nebo ne. A to je u mě snad asi jediný, ale dost podstatný zápor. Winona je super, ale na můj vkus jediná, kdo tomu dává ty správný koule. Ostatní mi připadají jako druhá liga a i když to tak zjevně podle hodnocení komunity není, tak se prostě nemohu přinutit dát víc jak sedmdesát. Upřímně? Sám nevím, zda se v záplavě kvalitních věcí na druhou sérii vůbec těším.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Povedené

Tohle je jeden z mála seriálů, který se mi dostal pod kůži. Napětí, akce, láska, humor, strach. To a ještě více v něm najdete. Perfektní herci a tím myslím i ty dětské.
Tajemné a stašidelné, nutí vás to dívat se dál a dál, až je najednou konec a vás to mrzí, protože jste se fakt bavili, trochu se smáli i plakali. Opravdu povedené.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hodně klišé, málo logiky

Nemůžu si pomoct, Stranger Things mi přijde neuvěřitelně nadhodnocený. Proč? Seriál má sice skvělou atmosféru, skvělou kameru, "dobré" herce a tak dále, ale trpí absolutní klišoidností příběhu a nelogickým chováním postav, které seriál sráží na kolena. Ano, je to velmi častá vada hororových snímků, ale to pro Stranger Things není omluva. Například, když Nancy vleze do portálu ve stromě, příčí se to naprosto veškeré logice a lidské přirozenosti a skvěle budovaná atmosféra je pryč, přestávám se soustředit na obrazovku, ale začínám přemýšlet, proč to proboha dělá. A v tu chvíli si i uvědomím, že je mi jedno, jestli se Nancy něco stane (nebo komukoliv- vlastně si spíš říkám, že ať je to sežere, když se chovají tak hloupě). Tvůrci mě nedokázali donutit, abych se s postavami sžil a chybu nevidím v hercích, ale ve scénáři.
(názor psán asi rok po shlédnutí druhé série, třetí sérii sledovat neplánuji)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

supr

Zpocatku mi ten serial pripominal nejaky detsky film od spielberga, to ale asi delala atmosfera 80.let. Jinak serial me prekvapil, nemyslel sem si ze me tak zaujme. Mysterialny az hororovy nadech tohto serose az po rozuzleni a konec me presvedcil ze patri mezi moje topy. Tesim se na pokracovani.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nemám ráda retro

Na začátek musím říct, že nemám ráda retro seriály, ani seriály kde mají hlavní roly děti. A musím říct, že tady mi nevadilo ani jedno ani druhé.
Nebyla to sice taková pecka jakou jsem dle hodnocení čekala, ale děj rychle ubíhal a dával smysl. Jenom mi vadí, že nikde nebylo vysvětleno kde El přišla ke svým schopnostem.
Co se hereckých výkonů týče, musím vyzdvihnut dětské herce za jejich uvěřitelné výkony. A ani ostatní herci nebyli špatní.
Dávám 90% protože to nabyla taková pecka jakou jsem očekávala.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Overrated/Overhyped

Z tohoto seriálu mám smíšené pocity. Shlédl jsem ho asi za 2 dny, což vás také né každý seriál donutí, ale zároveň vím že se na něj už nikdy znova nepodívám. Možná za to může internetová komunita, která ho všude vychvalovala a říkala jak je to to nejlepší co viděla a bůh ví co ještě, tak jsem měl trošku vyšší očekávání které nebylo naplněno.
Poměrně originální. Zasazení děje do 80. let je asi nejlepší co může být. Nejlpeší postavou i když né hlavní je tamnější šerif, kterého si musí každý oblíbit.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Mystérium, nebo horror?

První série byla více záhádná a lepší atmoška. Po druhé sérii jsem upravil 90procent na 80 tozn. stále kvalitní, jen ta záhadnost se změnila krapet na horror řezbu...Celkově mně bavilo mně to - obdivuji ty dětské herecké výkony!

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sakra to je super

Seriál jsem dřív nějak obcházela a nechtělo se mi na něj dívat, takže jsem ho objevila až teď - jako nechápu, jak jsem bez něj mohla žít. :-) Všechny postavy jsou skvělé, není to nijak trapné, děsivé a vtipné zároveň. Bomba.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bomba?

Ano! Jak výkony herců - hlavně těch dětských - tak atmosféra příběhu, spád děje, hudba i zápletka mě dostaly. Snad nejlepší seriál co jsem viděl. Za mne 100%.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí