M.A.S.H.

M.A.S.H. (M.A.S.H.)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Efla

4. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kultovní klasika

Ještě teď si pamatuji, když jsem jako malá utíkala k televizi jen proto, abych náhodou nezmeškala další díl.
I dnes, přestože jsem každý díl už několikrát viděla, se můžu znova a znova kochat tímto již kultovním seriálem, který si i po letech opakování drží velmi vysokou kvalitu.

Je až obdivuhodné sledovat, jak se postavy s humorem vyrovnávají s hrůzami představovanými válkou i s tisíci kilometry dělícími je od jejich rodin a přátel.
Epizody plné nadsázky a humoru, střídající se s epizodami plnými dramatu, smutku, krve a smrti, a to vše doplňuje vynikající herecké obsazení, ze kterého nelze vybrat jednoho nejlepšího, aniž bychom jinému neukřivdili. K tomu výborný český dabing, který, troufám si říct, dokonce převyšuje ten originální.

To je pouhá hrstka důvodů, proč se podívat na tento nezapomenutelný seriál, pro mě jeden z nejlepších, který kdy byl natočen.

Avatar uživatele
vikrle

17. listopadu 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Legenda z válečného prostředí

Já už jsem viděla každej díl snad pětkrát, ale nikdy mě neomrzí. Tvůrci vsadili na to, že nás pobaví v absolutně neveselém prostředí a ono to vyšlo naprosto skvěle. člověk vidí jak je ta válka děsná, ale zároveň to jak se dá díky humoru přežít. Pro mě je to hláška za hláškou. Hawkyho vtípky na účet Franka, výstřední Klinger, nebo malý nesebevědomý Radar. Každý si v tomto seriálu najde to své ať už je mu dvacet či padesát. Kdo ještě neviděl ani jeden díl dělá chybu.

Avatar uživatele
dubakm

11. listopadu 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kuní ksicht :-)

Tak tady se opravdu hned z kraje přiznám, že tohle je můj srdcový seriál. Mám ho zhlédnuty už několikrát, vždy, když z nějakých důvodu potřebuji dobít baterku. Nebudu tady dlouho vypisovat jeho klady, ty si musí každý najít sám. Tenhle seriál totiž není jen o tom jak přežít nějaký čas stovky kilometrů od rodin, známych, přátelů, tady je ukázaná pravá tvář života,se vším co k němu patří. I s tím, co se nám nelíbí, nehodí, nechcem to. Samozřejmě i tady bylo pár slabších chvil, ale byly pak několinásobně nahrazeny. A k tomu všemu suchý humor Hawkeyho, kdo by to nebral:-)
Oblíbené postavy: Margaret-silná žena s duší středoškolské roztleskávačky

Avatar uživatele
pavelbezak123

16. září 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Klasika

Viděl jsem filmy a seriál, je to skvělá klasika. Líbí se mi že i přes svůj humor si dokaže zachovat vážný nadech. Štáb dokazal dokonale vystihnout útrapy korejské války. Hawkeyemu se ani moc nedivím. Buď si s toho všeho udělate srandu nebo se z toho zbláznite. Je to skvělý seriál. Kdo to neviděl doporučuji.

Avatar uživatele
Seraphine313

14. února 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Desetiletá korejská válka

I když se jedná o starší produkci, je pořád aktuální. Válka bude vděčné téma v každé době, ovšem s humorem a po tak dlouhou dobu ji dokáže brát málokdo.

I když suma všech epizod dosahuje čtvrt tisíce, určitě se najde spousta lidí, a to nejen fanoušků seriálu, kteří si budou pamatovat drtivou většinu epizod. Stejně jako u Simpsonů. Stejně jako u Červeného trpaslíka. M. A. S. H. se stal kultem, který jen tak nezmizí.

I když se může zdát, že epizod je nespočet, proletíte je poměrně rychle. Ono totiž s humorem jde všechno rychleji. Na druhou stranu, i když je seriál veden jako komediální, smutných okmažiků tam není pomálu.

I když seriál zobrazuje válku jako směšnou věc, nezapomíná ani na reálné utrpení lidí. Tady trochu nastupuje americké všude-vlez-a-všecko-naprav-protože-to-umíš-nejlíp-a-oni-se-bez-tebe-určitě-neobejdou a občas je to americké jen-tak-nechtěné vlezdoprdelkovství a zobrazování toho, jak Amík všude přijde a najednou všechno vyřeší, a jak Amíka všude potřebují, až nepříjemné.

I když je seriál skrz naskrz výborný, přeci jen mi tam chybí osoba Trappera. Hawkeye a Trapper byli jedno tělo, jedna duše. Neříkám, že BJ je nějak špatný, naopak, je výborný. Akorát občas až tak "důstojný", až je upjatý. Na druhou stranu, uvítal jsem vystřídání Kuního ksichtu. Ten chlap byl snad otec Rimmera, jinak to není možné. A co se mi hodně líbilo, to byl vývoj postavy Otce Mulcahyho. Ten chlap se časem dostal do takové fáze, že je jako polní kněz opravdu uvěřitelný. A nakonec - plukovník Potter. Ten je pro mne větším plukovníkem než Henry Blake a upřímně, viděl jsem ho zde radši. Záměrně nezmiňuji postavy Radara a Klingera, protože by vydaly na samostatný článek. Tyto postavy ale neprodělaly žádný duševní vývoj, Radar je pořád kancelářské dítě a Klinger... ke konci snad, ale jinak je to starý, dobrý Klinger.

I když by se mohlo zdát, že je seriál stoprocentní, není. Hodnocení každého seriálu je víceméně subjektivní záležitost a proto hodnocení u jednoho, byť stejně očíslované, není stejné jako hodnocení u druhého. Každopádně, i přes opakující se motivy a fakt, že korejská válka trvala jen tři roky, dávám slušných 90 %, které jsou vlastně 95 %, což je skoro stovka.

I když... i když. Konec.

Avatar uživatele
Forest

30. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

S velkým respektem

Legenda mezi seriály a dost možná i legenda mezi legendami. Jen málo lidí, pokud vůbec někdo, by tenhle seriál neměli rádi. Měl jsem ho rád, když ho dávali v dobách mého dětství a měl jsem ho rád, když před pár lety běžela repríza (ta první, tu 3. a 4. v řadě už moc ne :P ).
Výborně namíchaný koktejl jemného laskavého humoru s inteligentním humorem, černým humorem satirickým a sarkastickým humorem vytvořil komediální seriál, kterému se vyrovná jen málokterý další.
A když se nad tím zamyslíme, můžeme si všimnout, že všem hercům už nadosmrti zůstala jeho postava a když se o nich někde mluví, vždy se mluví o tom a tom z M.A.S.H. a myslím, že to seriálu také něco vypovídá

Avatar uživatele
malina2035

27. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

M.obile A.rmy S.urgical H.ospital

Pro mě naprostá klasika, kterou nemůže ohrozit čas, ani nekonečné opakování napříč českých TV. Vytvořený kontrast humoru a války je (podle mě) naprosto nenapodobitelný. Seriál si udržel vysokou kvalitu po celou dobu vysílání, ne nadarmo se MASH loučil epizodou, která „trhla“ rekord sledovanosti seriálů své doby i budoucích časů :-) . Dle dostupných informací byl poslední díl seriálu v USA druhým nejsledovanějším televizním pořadem v historii, hned po přenosu z přistání na Měsíci. Tuším (vím), že do názorů nepatří statistické střípky ze seriálu, ale … no prostě neumím odolat a ke svému oblíbenému a doporučovanému oddychovému seriálu připojuji pár (slovy pět) informací:

* jen čtyři postavy (Hawkey, Margaret, otec Mulcahy a Klinger) se vyskytovli od začátku až do konce seriálu, z toho jen Hawkey (Alan Alda) hrál v každém dílu seriálu,

* v korejské válce v americké armádě sloužil pouze (lze-li „pouze“ použít) Jamie Farr (Klinger),

* v seriálu bylo použito spoustu odkazů na americké místa, ale pouze „Zátoka pláňat v Maine“ je fiktivní místo (v seriálu rodné město Hawkeyho),

* seriál se natáčel 11 let, korejská válka trvala 3 roky,

* tři minuty po skončení závěrečného dílu "Nashledanou, sbohem a amen" stoupl odběr vody v New Yorku o 1.350.000.000 litrů. Vědci to vysvětlili tím, že většina lidí počkala na konec a poté odešla do koupelny :-D

A bonusová perla pro milovníky seriálu: scénárista Ken Levine se svěřil, že když měli herci moc otravných poznámek ke scénáři, tak spolu se svým partnerem scénáristou přesunuli díl seriálu do chladné korejské zimy. Herci museli postávat okolo barelů s ohněm v nepromokavých bundách, když přitom v Malibu, kde natáčeli, bylo skoro 40 °C! Tohle se stalo asi dvakrát a herci už potom nikdy neměli nepatřičné poznámky ke scénáři.


Mé závěrečné doporučení: Uvolněte se pohodou a smíchem u sledování M.A.S.H.

Avatar uživatele
teraxa

15. března 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Co ještě říci....

Ten, kdo M.A.S.H. zná, nepotřebuje nic slyšet.
Ten, kdo váhá, zda ho shlédnout, by měl přestat váhat.

Je diamantem, jedinečným, zářícím a nenahraditelným.
Celé obsazení je rozmanitou a doplňující se hrou, která funguje způsobem, který by nikdo nečekal. Jak? To nevím. Ale to kouzlo funguje pořád.

Seriál paroduje válku svým vlastním svérázným způsobem a stejně tak dokáže diváka vrátit do reality její surovosti.

Jeden z mála seriálů, jehož části znám z paměti, a který neustále cituji.

Nezbývá než říci: Na shledanou, sbohem a amen... Prozatím.

Avatar uživatele
majorhoulihanova

28. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál mého srdce

Tohle byl snad první seriál který jsem začala sledovat, ještě coby dítě školou povinné si pamatuju ta odpoledne kdy jsem koukala a mnohým vtipům a věcem v seriálu nerozuměla, a tahle láska mi vydržela do dnes, ikdyž jsem některé epizody viděla snad desetkrát, pořád mě baví a pobaví, rozpláče když některá z postav seriál opouští, poslední díl obrečím spolehlivě vždy. A navíc Hawkeye se stal mou první televizní láskou. No prostě tenhle seriál miluji.

Avatar uživatele
Slečna Rozmarná

21. listopadu 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kuní ksicht!

MASH mám spojený s nejkrásnějšími okamžiky v kruhu rodiny. Pravidelně jsme běhávali s bráchou z tréninku, abychom MASH stihli a sedávali jsme v malém obývacím pokoji v kompletním složení - sourozenci, rodiče, prarodiče, teta... jeden z mála časů (kromě jídla :D), kdy jsme se s jistotou sešli a skvěle se bavili.
I později, když jsem vylétla z hnízda, jsem se k němu vracela, abych tam nalézala stále nové a nové vtipy a hloubky.
I přes velký počet dílů si seriál udržel svou kvalitu (až na několik výjimečných dílů) a neztrácel břitkost humoru.

Avatar uživatele
Patriot

31. srpna 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kultová klasika

Kultový seriál, kultové hlášky. Humorne-vážny pohľad na vojnu v Kórei. ktorému český herci dali ten správny hlas, správny dabing. Jeden z mála seriálov, kde sú postavy vykreslené aj v tom zlom svetle a nie sú "americky" dokonalé. Nechápem ľudí, čo mi povedia, že je to trápne, bez humoru a myšlienky. Videl som ho nespočetne veľa krát a ešte nespočetne veľa krát budem.

Avatar uživatele
Umbaros

23. dubna 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Válka je zlá

Jste doktor, ještě k tomu ve válce. Kolem vás jsou minová pole, lítající kulky, rozstřílená těla mladých vojáků, které vám vozí na stůl po desítkách a vy je nemůžete všechny zachránit.

Takže co uděláte? Můžete se zbláznit a upadnout do depresí. Jednoduchá cesta. A nebo prostě se smíříte s tím, že válka je zlá a život je takový jaký je. Pak se nad to povznesete.

A že se herci dokázali povznést. Protože jejich povznesení nad válku přináší tak bravurní humor, který je pro každého a zároveň není ani trošku tuctový.

Pořád mám pocit, že v tomhle seriálu je hluboká myšlenka.I když se může zdát na první pohled docela jednoduchý.

Páni herci, páni tvůrci. Děkuji Vám za jedinečný zážitek a klaním se. Ponížený služebník a navždy fanoušek.

Avatar uživatele
Movieband

8. října 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

To nejlepší, co kdy mohlo svět seriálů potkat

Hawkey, Trapper, Radar, BJ, pl. Blake, major Frank Burns, pl. Potter. Ti a mnozí další tvoří nezapomenutelné postavy tohodle seriálu, kde o srandu není nouze. V 70. letech minulého století pro mě vznikl ten nejlepší seriál jaký kdy byl natočen. Je v něm hromada vtipu, nadhledu, optimismu, zdravého rozumu a celkově seriál na člověka působí dobrým dojmem. Viděl jsem všechny díly a vždycky se u nich zasměju. Nenašel jsem snad žádný díl, který by se mi nelíbil nebo mě nebavil. To nejlepší, co kdy mohlo svět seriálů potkat - 110%

Avatar uživatele
sgjoli

1. srpna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klasika!

Jestli existuje nějaký seriál, na který se dokážu dívat i po dlouhé době znovu a znovu a pořád se smát těm samým vtipům, je to právě MASH 4077. A to je to, co mi u spousty dnešních komedií chybí - scénky napsané tak, že se jim člověk s chutí zasměje víckrát než jednou. Zároveň na seriálu oceňuju to, že kromě humorných estrapád a naschválů, které si doktoři dělali, aby se nezbláznili, a úžasných hlášek dokázali scénáristi ukázat i tu druhou - smutnou - stránku války. Odchody, smrt, nezdary... i dnes obrečím (stejně jako před lety, kdy jsem viděla seriál prvně) to, jak dopadl Henry.
Vedle bezvadně napsaného scénáře stojí podle mne za úspěchem seriálu také úžasné herecké obsazení, které prostě nemá chybu. Jde asi o jeden z mála seriálů, kde jsem bezmezně milovala (a stále miluju) všechny herce a všechny postavy! Každá postava měla něco do sebe, každá dala seriálu trochu něco jiného. Neměnila bych nikoho z nich.
Je pravda, že některé epizody byly trochu slabší, ale co byste chtěli, když jich je nějakých 250. I tak mi přijde úctyhodné, že i přes takové množství dílů si seriál obecně dokázal udržet kvalitu tak vysoko!

Avatar uživatele
michal123

23. září 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kdo by neznal?

Velmi zajimavy serial, ktery navazal na stejnojmenny film, trochu si pohral se scenarem i postavami a pridal na humoru.
I po tolika letech dokaze pobavit, i kdyz kvalita jednotlivych dilu se dost casto velmi lisi.
V prubehu vysilacich let doslo k obmene pomerne velkeho mnozstvi postav, coz podle me nekdy bylo na skodu (Henry Blake x plukovnik Potter) a jindy prineslo novy a snad i lepsi rozmer (Kuni ksicht x Charles Emmerson Winchester III).
Vzdycky, kdyz zapnu televizi a bezi tam tahle particka z Koreje, neprepnu a sleduju jejich osudy, i kdyz (asi jako kazdy) jsem vetsinu dilu videl minimalne 3x.

Avatar uživatele
Teruska Bilkova

14. března 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Výborný seriál

Nikdy neomrzí. Vtipně podaná korejská válka. Seriál mě okouzlil Alanem Aldou a jeho brilantně zvládnutou postavou Hawkeyho Pearse. Více se mi líbí novější díly s Charlesem Winchestrem III a Potterem. Burns - Kuní Ksicht a Henry byli také fajn. Ale více mě okouzlili tito dva. Je to pěkný seriál a rozhodně jsem ho neviděla naposled :).

Avatar uživatele
Director of SHIELD

30. prosince 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Válku je třeba brát s nadhledem (a se sklenku martini v ruce :D)

A přesně tohle naše parta ze 4077 umí. Samozřejmě se vše hlavní točí okolo Hawkeyho Pierce a jeho neustálé nekázni ať již vůči "Kunímu ksichtu" (Zasvěcení vědí :D) či armádě vůbec. Hawkeye neustále popíjí gin a hýří společně s Trapperem (Později s BJem) jednou hláškou za druhou.
Samozřejmě úžasní velitelé- Henry Blake (Kterého jsem měl radši. R.I.P. Henry) a později Sherman Potter. Dále chodící pošta- Radar O'Reilly, parádnice Margaret 'Štabajzna' Houlihanová, již zmíněný Frank "Kuní ksicht" Burns , kterého naše ústřední dvojice nenechá ani chvíli v klidu (později nahrazen majorem Winchestrem- ten samý případ), seržant Klinger (Největší magor v dějinách armády)otec Francis J. Mulcahy (Kněz, který vždy poradí) a mnozí další.
Ústřední dvojice popíjí již zmíněný džin a provokuje každého důstojníka, na kterého narazí a je jim jedno, jestli je to major, plukovník nebo dokonce generál. Seriál již dávno skončil,ale vzpomínky na něj navždy zůstanou.
Pozvedněme své martini, šikovně udělané v destilačním přístroji a vzpomínejme.

Avatar uživatele
bara-barca

23. září 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kdo by je neznal...

Tahle banda doktorů se mi navždy vryla do paměti díky kapitánu Hawkeymu, nemohla jsem tehdy ani uvěřit, že je to tak starý seriál, ale i přesto jsem hltala každou epizodu co dávali v televizi, nikdy jsem od nich nemohla odtrhnout oči, byli to jediné, co mě ráno o víkendu vytáhlo z postele. To co všechno prožívali jsem prožívala s nimi. Vždy, když vidím poslední epizodu, brečím. To co po té době spolu zažili končí, vím sice že je můžu pustit od znovu a znovu to s nimi prožívat, ale brečet nepřestanu. MASH a Přátelé jsou pro mě seriály, které už nikdo nikdy nenahradí...

Avatar uživatele
E Š

2. září 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

M*A*S*H

Klasika. Jasné, že sa jej mnoho vecí môže aj vyčítať, ale človek si musí uvedomiť, že toto tu vznikalo pred štyridsiatimi rokmi! Polovica ľudí, čo na ňom pracovali, už ani nie sú medzi nami, pričom druhá polovica si užíva dôchodku alebo si snažia v ústave spomenúť, ako sa volajú.

Pre mňa je M*A*S*H zaručená dávka smiechu, nedám naň dopustiť. Obdivujem tvorcov najmä preto, že dokázali tri roky natiahnuť na desaťročie a pritom sa vtipy len málokedy opakujú.

Čo by som vyčítala, je občas prílišné drama a niektoré morálne ponaučenia, ktoré nám akože mala časť dať. A príliš dokonalé charaktery.

Avatar uživatele
moadyb

14. února 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Klasika s duší

Jaký jiný seriál má humor a zároven hloubku? Ano, smál jsem se často (hlavně po příchodu Charlese a spol), ale zároven jsem byl smutný z toho, že tam ti doktoři, sestry a další musejí být a kukat na lidi, které vylečej, jak je někdo ve válce zastřelí. Přesto si seriál většinou udržel zábavnost a nesklouzl do přehnaného moralizování, poučování a vážnosti. Kdo nezná, at zkusí. Tolik neuvěřitelných hlášek, slovních hříček a propovídek, tolik perfektního slovního humoru se jen tak nevidí. A pozor lidé-dokonce je to humor nevulgární(později je mnohem lepší), milej a lidskej. Kde to jinak najdeme?Doporučuji!

Avatar uživatele
Janulka.ka

2. září 2008

94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

:)

MASH je už dávno kultem a klasikou. Američtí tvůrci nám tady naservírovali neskutečnou dávku humoru, který pobaví, a zároveň děj paradoxně posadili do absolutně neveselého prostředí. Postavy se zde obdivuhodně vyrovnávají s válkou a snaží se ji brát s nadhledem. Myslím, že i když byl tento seriál v TV omílán už hodněkrát, vtipy neomrzí, postavy také ne a stále máme důvod se zas a znova dívat. Chvíemi se sice může zdát, že seriál začíná s postupem času ztrácet šmrnc, ale spíše je to otázka jednotlivých dílů. Většina se podle mě podařila a jen zlomek ne.

Avatar uživatele
ševča

4. února 2010

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Legenda

Opěvovat kvality snad ani nemá smysl, slyšeli jsme to stokrát. Úžasný seriál, který by se sice obešel bez těch úvahových epizod, ale těch bylo podstatně méně než těch, u kterých jsem se smála.
Sice obměna postav jako Henry, Trapper ad. podle mě nebyla zrovna k úžitku, ke konci už to táhl hlavně Hawkey a Harry Morgan na mě udělal větší dojem jako fanatický generál než plukovník Potter, ale přesto všechno doufám, že to mí případní potomci taky jednou uvidí. Přibližuje válku skutečně vtipným způsobem a nikdo by si to neměl nechat ujít.

Avatar uživatele
Budy

13. března 2009

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

M*A*S*H

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Lidé uprostřed války operují, všude padají bomby a umírají lidé. Ale ještě je tady jedna věc. Humor. Lidé musejí prostředí brát s humorem, aby se z toho všeho nezbláznili. Na seriál bych se mohl dívat pořád do kola a stejně vždycky najdu díl, který jsem neviděl nebo si ho dobře nevzpomínám. V seriálu sice proběhlo pár změn v obsazení, ale i tyto náhrady byly unikátní. Dobrý nápad byl také Clinger, který se převlíkal za ženskou, aby se dostal z války. Hawkeyeho vtipy na generály, Henryho velení, Frankova láska k Margaret, Margaretina láska k Frankovi, úředníček Radar, kudrnatý Trapper.... Všichni tito lidé podali úžasný výkon ve skvělém seriálu.

Avatar uživatele
Olca

14. května 2008

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Hawkeye

I když se M.A.S.H. odehrává v době války, tak se filmařům povedlo podat to takovým způsobem, že i když ve skutečném životě byste se tomu nezasmáli, tak tady se řežete smíchy od začátku až do konce. Nejlepší díly jsou podle mě ty první, kde ještě hraje Trapper, Burns, Blake a Radar. I ty další díly jsou pěkné, rozhodně vás pobaví ale bez těchto herců už to není ono a postrádá to šťávu, i když Alan Alda to zahrál tak skvěle a věrohodně. Těžko bych si na jeho místě dokázala představit někoho jiného, protože původně tuto roli Alan odmítl. Navíc se v tomto seriálu mihlo plno známých herců jako například Leslie Nielsen nebo Patrick Swayze. Jediný díl, který se mi moc nelíbil, byl ten, kde přijedou filmaři a chtějí natočit rozhovory s lékaři, ten mě ničím nezaujal a dokonce jsem se nudila...Ale jinak je to super seriál, který by si nikdo neměl nechat ujít.

Avatar uživatele
Veronika

24. listopadu 2007

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Kult a klasika

Vedle Twin Peaks a Sexu ve městě můj naprosto nejoblíbenější seriál. Když jej začala před lety dávat Nova, opravdu šíleně jsem se zamilovala do Alana Aldy, a při nynějším reprízování na Primě si jen potvrzuji, že to nebylo úplně od věci. Hawkeye, Margaret, Klinger a Radar s medvídkem jsou postavy, na nichž seriál opravdu stojí a jejichž hlášky jsou naprosto nej. MASH má vše, co seriál potřebuje: zničující humor, geniální obsazení a český dabing - s tím vším si vystačí k tomu, aby se divák v každé jeho vteřině bavil (anebo dojímal, když dojde na city). Nevím, komu se může nelíbit. Na M*A*S*Hi je nádherné právě to, že se na něj můžete dívat pořád dokola a stále je čemu se smát a nad čím se dojímat.

Avatar uživatele
ellannor

5. listopadu 2008

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Klasika

MASH je prostě klasika. Jeden z nejkvalitnějších seriálů, jaký kdy vznikl. I po tolika letech od svého vzniku si dokáže najít diváky, i když na něj člověk kouká už snad po sté. Každý si v něm najde to své.

Já miluju Hawkeyho, je prostě úžasný a Alan Alda ho zahrál naprosto skvěle. Věříte mu, když si z někoho střílí a báječně se u toho baví, stejně jako když je na tom opravdu zle a do smích mu moc není.

Smekám kloubouk před všemi, kdo se na MASHi podílel. Odvedli vážně skvělou práci.

Avatar uživatele
xxmartinxx

21. listopadu 2007

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Tak to vidím já...

Mash jsem nikdy nemusel. Přišlo mi to moc umělé a vtipy se neustále opakovaly. Třeba Klinger mně už lezl krkem. Neustálá vojenská satira s nuceně a mnohem častěji méně než více vydařeně přimíchaným ponaučením... nezájem.

Podle mě je to další seriál, který měl skončit v nejlepším, místo aby vznikaly desítky nudných epizod. Ze začátku jsem měl MASH taky rád, postavy je snadné si oblíbit, ale postupem času mně některé věci vážně začaly vadit.
Mnohem více patosu se neustále tlačilo na povrch a měnění stylů vyprávění i několikrát za epizodu bylo nucené a nepříjemné. (Parodie ve Futuramě to vystihuje dokonale.)

MASH je pro mě příjemná prkotina, na kterou se jednou za týden v televizi podívám, ale nikdy si jí skutečně neoblíbím.
PS: Pottera jsem měl vždycky radši.

Avatar uživatele
Errol

25. ledna 2011

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Válka s humorem

Jak už bylo několikrát zmíněno, MASH je zkrátka klasika, legenda nebo, jak se dnes s oblibou říká, kultovní seriál. Největší pozitivum tohoto seriálu je v tom, že neomrzí, tedy alespoň mě neomrzel. I když v televizi běží prakticky nepřetržitě, a to i několikrát denně, pořád se na něj dokážu dívat a bavit se. Postavy jsou skvěle napsané, ať už je to všemi oblíbený Hawkeye nebo psychopatický plukovník Flegg. Neobvyklé podání války, ve které nejsou hodní a zlí, ani vítězové a poražení, jen ti, kteří přežili. S takto krutou realitou se postavy vyrovnávají velice svérázně a ze všech sil se snaží udělat válku o něco málo snesitelnější. Ať už to jsou kanadské žerty, milostné románky, alkohol nebo ženské šaty.

Avatar uživatele
Lenka134

19. listopadu 2007

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Mash

Tak k tomuhle seriálu mě přivedl taťka, který na něj kouká snad každou reprízu už od doby, co se v ČR vysílal poprvně. :c) Nejdřív mě moc nebavil, ale asi před 3 rokama jsem konečně pochopila děj a vlastně i to protiválečné zaměření. První polovinu dílů jsem opravdu hltala snad každý den, ale postupem času vtipy přestávaly být vtipné a začaly se opakovat. Takže kdyby měl MASH tak o 50 (i víc) dílů méňě vůbec by to nevadilo. Ale protože je u nás doma MASH prostě klasika dávám 80%.

Avatar uživatele
AdiegoA

14. ledna 2008

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

4077

Úžasný seriál, který si dokázal šarm, vtip a eleganci udržet od počátku až do samého závěru. Hawkey Pearce patří do mojeho top 5 seriálových postav a Charles Winchester, panečku, na toho ani nemám slova. I přes neustálé omýlání v TV mi to přijde svěží a skvělé. Kdybych mohl, tak budu aplaudovat ve stoje.

Avatar uživatele
misiacik0308

25. prosince 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

M*A*S*H

Ani neviem prečo, ale pred dvomi týždňami som si opäť raz stiahol kompletný seriál. Proste po určitom čase sa mi zažiadalo klasiky, niečo, čo je stále aj dnes super , vtipné, nevtieravé, bez mobilov, počítačov, teroristov a konšpirácii. Je to proste taká klasika, ž e mám strach , že analogicky kvalitný seriál k MASHu ani neexistuje. Som v tretej sérii a je mi smutno , že o chvíľu sa rozlúčim s Trapperom a Blakeom ale to už patrí k seriálu. Ale vždy pozerateľné a stále humorné

Avatar uživatele
Kája.K

8. května 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vtipkování mezi skalpely

MASH už je naprostá klasika. V televize běžel už snad stokrát, a přesto, když vím, že ho budou dávat a jsem zrovna doma, tak si ho stejně znovu pustím.
Možná, že s přibývajícími díly, šla kvalita seriálu trochu dolů, třeba potom, co odešel Radar, ale na začátku, byla laťka tak vysoko, že i když se trochu snížila, pořád byla nad jinými seriály.

Avatar uživatele
Barbora Hulinská

21. května 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

:*

Nejlepší seriál všech dob :D Když se na něj dívám, tak u každého dílu se zasměji, prostě Alan Alda nemá chybu :*

Avatar uživatele
Anne

13. prosince 2009

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

MASH a já

Klasický, geniální seriál :) Většina hlášek nepřekonatelných. Jen mi vadí, že natočili opravdu příliš moc dílů a v některých se děj velmi opakoval, a když už nemá televize co dávat, hodí tam MASH, coby, lidi to baví. Právě že už moc ne. Jenže za to tvůrci nemohou, dávám tedy za časté opakování 90% :)

Avatar uživatele
Bookyn

13. srpna 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělí zážitek

Skvělí nadčasový seriál. Podle mého názoru ho budou sledovat ještě generace po nás, protože M.A.S.H. nikdy neomrzí. Velice vtipný pohled na válku v Korei doplněný vtipnými hláškamy prostě nikdy nemrzí. Seriál i přes to že jede pořád v televizi jsem si stáhl a mužů říci že znám děj většiny epizod a mužů ho sledovat pořád dokola.
Doporučuji všem, nemůžu jinak než 100% :-)

Avatar uživatele
Henry Cruel

13. srpna 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nezapomenutelný seriál!

Legendární seriál z vojenského prostředí, který mě pobaví, i když ho sleduju pořád dokolečka! Není epizoda, která by nebyla aspoň trošku vtipná!

Avatar uživatele
Heimdal

23. listopadu 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

M*A*S*H

Já opravdu nevím co k tomuhle legendárnímu seriálu napsat. Není co vytknout , vše se jen může vychvalovat . Pro mě je M*A*S*H 4077 prostě srdeční záležitost všechny lidi co tam jsou jako bych znal osobně a vždy je pro mě moc težké sledovat poslední díl a . Nic takového už se nikdy nenatočí

Avatar uživatele
Zooey

15. listopadu 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

nestárnoucí klasika

Už jako malá jsem na tenhle seriál koukala s mamkou a i dnes se na M*A*S*H ráda podívám. Jeho vždy aktuální humor musí zaujmout snad každého. Drzí Hawkey který odmítá jakoukoliv autoritu a má odpověď opravdu na vše je pro mě hlavním důvodem sledování seriálu, ale i děj a ostatní postavy jsou skvělé. Nenapadá mě nic co bych seriálu vytkla, je pro mě jedním z nejoblíbenějších už řadu let a na tom se určitě nic nezmění :)

Avatar uživatele
AnnaZ.

12. srpna 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klasika

Na tomto seriálu jsem vyrostla, tudíž se mi jen stěží hledají slova kritiky. Jeden z mála seriálů, na které se ani po dvaceti letech nezapomělo a jak věřím, ještě to nějaká ta léta vydrží.

Avatar uživatele
Ondra91

5. ledna 2017

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

M.A.S.H.

Druhá rodina.
Nashledanou, sbohem a amen...

Avatar uživatele
Popopki

27. února 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalita až do konce

Nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem MASH viděl, ale rozhodně jsem s ním ještě neskončil. Skvěle natočené díly s perfektním obsazením a různorodými charaktery vždy zaujme. Seriál je komediální, ale občas to řízne trochou vážnosti, protože je to přece jenom seriál z války a i tyto vážnější díly stojí za to shlédnout.
Myslím, že už nikdy nic jako M*A*S*H nebude natočeno a ani by nemělo a tak stojí za to ho shlédnout.

Avatar uživatele
dexterman

23. ledna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dodnes nepřekonaný kult

Mash je opravdová klasika . Velkolepý Alan Alda na sebe strhává všechnu pozornost války . On Margaret Traper John Frnk Burns a Henry Blake to jsou pilíře tohoto seriálu. Tito herci dokázali být vážní i v těch nejlegračnějších scénách .Dlouhých 11 let byl Mash number one . Oprávněně . Epizody směšné se střídají s epizodami které jsou smutné , dramatické. My díky tomu sledujeme jak se postavy vyvíjejí a jak si dokáží poradit ve vypjatých situacích. Z Odchodem Henryho Trapera a Franka seriál podle mně docela utrpěl . už to prostě nebylo moc ono ale stále si seriál držel svou úroveň. Humor uprostřed války se prostě neomrzi

Avatar uživatele
hrona

20. ledna 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klasika

S tímto seriálem jsem prožil celé mládí a vzhledem k neustále reprízujícím dílům, to vypadá i na celý střední věk. Už snad není dílu, kde bych nevěděl, jaký bude děj, či co proběhne za repliku. Dílo, které bude bavit asi stále. Seriál který balancuje na prahu komedie a dramatu v prostředí a hrůzách korejské války. Přes to se tvůrcům podařilo natočit něco, co je dnes světovým fenoménem a věřím, že i pro příští generace zůstane. Patřím mezi těch pár jedinců, kteří viděli Altmanovský celovečerák jako první a tím pádem jsem měl srovnání opačné. Proto především mezi mé top díly spadají právě první tři série, díky skvělým výkonům pánů Stevensona (plk.Blake) a zbytečně zanedbaného Rogerse na úkor slávy A.Aldy, jako Trappera Johna.

Avatar uživatele
adam16

11. září 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

war and piece

Ako najlepšie ukázať na to že vojna ja zlá? No predsa vojnou. A práve tento seriál odohrávajúci sa sa v kórei (aj keď akoro každý vie že ide o vietnam). Osudy z chirurgov z už kultovej poľnej nemocnice 4077 si získali srdcia všetkých. Po 40 -tich rokov existencie sa stal tento seriál legendou.

Avatar uživatele
Alkaa

27. května 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Masssh

MASH je prostě nejgeniálnější seriál všech dob. Něco opravdu povedeného od Američanů. Provedení a zobrazení války a její hloupé existence. Jak válka ničí životy lidí a působení na psychiku a to prostředí. Rozhodně klobouk dolů před herci a provedením. Nedá se nikdy na to zapomenout. Skvělé výkony Alana Aldy, především jeho vtipům a humoru, kterým se snažil válku přežit. Snaha ukázat, jak vláda netuší jak to doopravdy chodí. I klobouk dolů před ostatními herci. A i těm co už mezi námi nejsou. Mash forever.

Avatar uživatele
veverka-zrzka

22. května 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

je to tak

Příběhy doktorů z mobilní vojenské nemocnice MASH 4077. Radar snad ani nepotřebuje komentář, to je takový ťuňťa:). Klinger alias šatičkář, co se snaží dostat domů v ženských hadrech, vždy dodá seriálu jiskru. Plukovník Potter je další třída. Howkey a Honeycat si neustále střílí z Franka Burnse. Prostě ani ve válce není o zábavu nouze. Film bych doporučila přednostně lidem, jimž nevadí černý humor a trocha krve.

Avatar uživatele
Yukari

28. května 2008

45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

M*A*S*H*

museli to vymyslieť geniálni ľudia, lebo tie hlášky, situácie a podobne sú neprekonateľné

Avatar uživatele
nazu

11. února 2008

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

M*A*S*H

Neuvertilne ....i kdyz odesel Frank i Hanry I Radar porad to bylo uzasne nikdy to nestratilo svuj vtip . Sleduju to porad dokola uz aspon 5 let

Avatar uživatele
baterka

31. října 2007

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

klasika

Tohle je klasika, kterou snad zná každej, je to vtipný a nápaditý, sem moc ráda, že se mám na co koukat místo televizních novin. Dávám 80 %.

Avatar uživatele
emJey (Bc. Milos Janu)

19. července 2016

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

M.A.S.H.: Skutečný příběh, aneb jak to bylo doopravdy?

Kultovní seriál z období korejské války patří mezi to nejúspěšnější, co američtí televizní tvůrci vypustili do světa. Ale jak to bylo doopravdy?

M.A.S.H. je zkratka pro lékařské jednotky americké armády - Mobilní armádní chirurgické nemocnice (z anglického Mobile Army Surgical Hospital), a byť byl tento termín použit poprvé už v srpnu 1945, hromadně se uplatnil až během korejské války a v pozdějších konfliktech. Americká armáda zrušila nemocnice MASH v únoru 2006, jejich název nahradila všeobecnější pojmenování CSH (Combat Support Hospital - Podpůrná polní nemocnice), a u nás by zkratku dnes znali asi pouze vojenští fanoušci, nebýt novely spisovatele Richarda Hookera z roku 1968, o dva roky později stejnojmenného amerického filmu a také televizního sitcomu, taktéž se stejným názvem.

Pod pseudonymem Richard Hooker tvořil Richard Hornberger, který si psaním krátil dlouhou chvíli při čekání na pacienty. Byť šlo o fiktivní příběh, čerpal ze svých vlastních zážitků. Sám byl v šestadvaceti letech odveden a sloužil u MASH jako chirurgický sekundář. Později se ve své praxi specializoval na hrudní chirurgii.

Šest set případů za čtyřiadvacet hodin

V polních nemocnicích sloužili převážně mladší lékaři, většinou do třiceti let, kteří se do válečné vřavy dostali rovnou z univerzit. Filmová a seriálová 4077. jednotka byla o poznání menší, než kolik personálu čítaly skutečné americké válečné poli nemocnice v korejské válce. Pro srovnání: například ve skutečné 8076. jednotce působilo deset lékařů, dvanáct zdravotních sester, devětaosmdesát vojáků s rozmanitými zdravotním i nezdravotním zaměřením, jeden hlavní důstojník, jeden praporčík a řada dalších armádních činitelů. Podle vzpomínek veteránů dokázala polní jednotka, která disponovala dvěma sty lůžky, zvládnout i šest set případů za čtyřiadvacet hodin.

Lékaři trávili s pacienty od osmi do dvanácti hodin denně, sloužilo se ale i osmnáct až zmíněných čtyřiadvacet hodin. Podle některých zdrojů se nemocnice v korejské válce i třicetkrát stěhovaly a výjimkou nebyli lékaři, kteří museli být v průběhu konfliktu vyměněni kvůli vyčerpání.

Seriál versus realita

Kanadský dokumentární snímek zachycuje příběhy a osudy skutečných lidí, kteří inspirovali vznik slavného televizního seriálu M.A.S.H. i komediálního dramatu režiséra Roberta Altmana o válce v Koreji. Seriál i film překračovaly ve své době společenské i kulturní hranice, nicméně mobilní armádní chirurgické nemocnice byly i ve skutečnosti místy plnými rebelů.

V příběhu o skutečných polních nemocnicích MASH i televizním a filmovém fenoménu nechybějí archivní záběry a jedinečné fotografie ze zákulisí, interview s herci, jako jsou Jamie Farr alias Klinger, Loretta Swit neboli major Houlihanová a Gary Burghoff známý jako desátník Radar, vzpomínky spolutvůrce seriálu Gena Raynoldse nebo rozhovory s chirurgy, sestrami, piloty a vojáky, kteří do války v Koreji skutečně narukovali.

Víte, že ...

... poslední polní nemocnice MASH působící v Jižní Koreji byla zrušena až v roce 1997? Jejího zavírání se zúčastnily i tváře známé z televizního seriálu: Larry Linville (Frank Burns) nebo David Ogden Stiers (Charles Winchester).

... úplně poslední MASH na světě fungoval až do 16. října 2006 v Německu? Zdejší 212. jednotka působila například v roce 2003 v Iráku.

Tak snad se dočkáme, nebo spíš jsme se dočkali dalších kultů? Ano, dočkali, nicméně tento kousek má mezi těmi "nej" své právem uplatněné místo.

Avatar uživatele
Aduška

10. června 2014

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

M.A.S.H.

Úžasnej seriál plnej vtipnejch hlášek, dá se na něj koukat pořád dokola a pořád je to vtipný :-)

Avatar uživatele
Veri

15. května 2008

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nejlepší seriál co může být. Fakt skvělé hlášky, je tam i vtip, akce, a obsazení perfektní. Sice je to za doby války, a to má být smutné, ale všichni to berou v klidu....

Avatar uživatele
Fobos

14. února 2008

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

...

Opravdu skvělý seriál, nemá to obdob. Můžu se na to dívat pořád dokola a neomrzí mě to. Měla jsem moc ráda Franka Burnse, Kuní Ksicht. Škoda že odešel i když ho nahradil také skvělý Charles. Seriálu hodně dává i Alan Alda, který se perfektně hodí na roli Hawkyeho.

Avatar uživatele
Websea

15. ledna 2008

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Skalpel, prosím!

M.A.S.H. je jeden z nejlepších. Úžasný humor, úžasný Hawkeye i ostatní, a to všechno s válkou za zády. Tento seriál je kultem zaslouženě.

Avatar uživatele
Miichal Kucharič

29. září 2016

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

proste super

vždy ked mám zlú náladu a pustím si Mash je to ako kúzlo ,zlá nálada je preč. MASH ma naučil ,že aj v najhorších chvílach je smiech všeliekom

Avatar uživatele
Kateřina Maršálková

28. března 2015

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Neuvěřitelný

Tenhle seriál mě dostal nejen humorem, ale především tím, jak válku ukázali. Mám ráda všechny díly, humorné i ty, který mě rozplakali. Černobílé scény, kde mluvili o válce a o obětech.
Kuní ksicht - super. Dávali mu dobrý čočky. Nikdy neomrzí.

Avatar uživatele
stepa

16. února 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Originalita a genialita

Je to strašně originální natočit seriál z takového prostředí. Když se řekne seriál o válce, tak snad nikoho nenapadne, že ten seriál bude takhle vtipný, každý by čekal nějaký drama, ale určitě ne humor. Navíc je to seriál který baví lidi skoro každého věku. K tomu ještě ty bezvadný herecký výkony. Prostě bezchybný.

Avatar uživatele
KikiPetra

6. srpna 2010

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

MASH

MASH je velmi zajimavy serial z prostredi valky a behem let se z nej stala rutina. jsou lidi zvykli ze ho davaly kazdy den v urcitou dou a jen tezko se smirovali s ukoncenim serialu nebo jen z jineho vysilaciho casu.kazdy den ho videt nemusim ale obcas se na nej kouknu.preci jen MASH JE JEN JEDEN!!!!

Avatar uživatele
konz

13. prosince 2007

30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

...

Hoodně povedenej seriál. Je zajimavé že i z takového prostředí je možné udělat tak vynikající sit-com.

Avatar uživatele
Frikeas

6. listopadu 2007

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

To není pro mě

Bohužel tento seriál mi opravdu k srdci nepřirostl. Mám na něj docela velkou averzi z jistých osobních důvodů. Jinak samozřejmě příběhy vojáků s komediálním nádechem neni zas až tak úplně špatný nápad.Toť ale vše.

Avatar uživatele
redhood

8. června 2008

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

*****

Můj nejoblíbenější seriál, který neztrácí švih a vtip ani po tolika letech. Navíc jsem si díky němu zamilovala Alana Aldu.

Avatar uživatele
TSZZ

19. listopadu 2007

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

MASH

Trošku přeceňovaný seriál, opravdu vtipné situace jsou v poměru k spíše trapným scénám tak 1:5 ale když se nějaká hláška povede tak je fakt dost dobrá:-). Sympatické je mi i silně protiválečné zaměření.

Avatar uživatele
Alex Hell

3. května 2010

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

40077 M*A*S*H*

Úžasný seriál, v němž navzdory otřesným událostem a kruté válce je víc humoru, než si kdokoliv dokáže představit - kdo nevidě neuvěří.
Přesto, že seriál miluju, mám pár vítek, které se týkají odchodu Frenka - kůního ksichtu- Barnse a jeho nahrazení Winchestrem. Dále mě hróozně mrzí, že nechali Henryho umřít, to jim nikdy neodpustím.

Avatar uživatele
Ladík

25. května 2009

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

MASH :)

Jedinečný seriál ,který stal za hodně času u Tv či monitoru.Skvělý seriál od Američanů prostě super.

Avatar uživatele
Desirée

11. srpna 2008

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Můj nejoblíbenější

Tak na MASH koukám od doby kdy to dávali u nás poprvé a stále ještě se najdou díly, které jsem zatím neviděla. Doufám, že až to skončí, budou to zase opakovat znova;)

Avatar uživatele
Liss

17. března 2008

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

úžasný humor

Nikdy jsem se u něj nenudila, a to jsem to viděla snad třikrát dokolečka.

Avatar uživatele
Marťa

28. ledna 2008

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

...

Nemá chybu. Je skvělí, že i když jsou ve válce stále nestrácejí humor. Když odešel Blake bylo mi to líto, ale Potter mi přijde lepší.

Avatar uživatele
LillyEmily

9. prosince 2007

22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:- *

omg...jeden z nejlepších komediálních seriálů:D takováhle válka by mě možná ani nevadila ...mezi moje favority patří Hawkey,Traper a psychiatr Sydney:)klasika...

Avatar uživatele
Desdichado

20. ledna 2013

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:c)

Bezkonkurenčně nejlepší komediální seriál všech dob.

Avatar uživatele
Ellizabeth

12. února 2009

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Můj názor

Je to moc vtipný seriál s dobrými herci.
Perfektně ukazuje jak je válka hrozná a kolik lidí při ní zahyne a co musí ty doktoři udělat.
Taky poukazuje na nespravedlivost světa.
Toto vše ve vtipném pod textu.Krásný seriál.

Avatar uživatele
shany

28. srpna 2009

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pozor všemu personálu

Na tento seriál se mohu koukat pořád a nikdy mne neomrzí,je to seriál z válečného prostředí ,ale přesto dokáže pobavit.Postavy se od sebe neuvěřitelně liší a to jej spojuje dohromady.Vtipný Hawkeye,svědomitý Trapper,manželce věrný B.J.,natvrdlý Henry,otcovský Potter,armádě oddaná Margaret,vždy podle předpisů Frank,arogantní Charles,naivní Radar,šílený Klinger a poněkud zvláštní Otec Mulcahy,to je prostě kvalitní seriál

Avatar uživatele
GaMeSka

19. května 2009

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

MASH 4077

Tak tenhle seriál mám opravdu ráda. ikdyž prvních několik dílů taky nemusím. Podle mě jsou nejlepší díly až je tam plukovník Potter, zbožňuju, když Hawkeye dělá naschváli ostattním. Ikdyž poslední dál mi připadal takový divný, smutný, prostě to nebylo ono.

Avatar uživatele
ajjjj11

3. srpna 2010

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

ajjjj11

Sranda,opravdu. Je to velmi dobře že se to odorává na válce. Doporučuje všem,hlavne starým lidem.