plakát seriálu

Comeback

(Comeback)

Názory uživatelů

České zlato

Comeback považuji za jeden z nejlepších českých seriálů a je škoda, že má jen dvě série. Seriál je vtipný, nápaditý, moje neoblíbenější postava je Mamba a Ozzák a naopak nejneoblíbenější je Tomáš. Ze začátku byl vtipný, jak pořád řešil problémy a Ozzákovy eskapády, ale po pár dílech už to začalo být otravné, jak pořád něco řeší a často křičí a vzteká se.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Narozeniny nejsou právo ale výsada...

Comeback s pravidelností opakují v TV a myslím si, že už se stal takovou stálicí našich obrazovek. A já ho mám ráda. Je to jeden z těch seriálů nad kterým nemusíte přemýšlet, protože je určen čistě pro zábavu. Je protkán více i méně vtipnými hláškami, ale myslím si, že žádná z nich asi úplně nezlidověla.

I přes to, že má své mouchy, mu dávám 100%. Je to přesně ten seriál, který si pustím ve chvíli, kdy chci nějakou zvukovou kulisu, ale nemám náladu na hudbu. Opravdu u něj nemusím přemýšlet, jen poslouchám...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Docela dobrý

Je to už pořádně dlouhá doba, co jsem tento seriál viděla naposledy, ale v době kdy běžel, byl snad mým nejoblíbenějším. Vždy mi zlepšil náladu svými vtipy (ano, s odstupem času vím, že byly hodně primitivní, ale ty jsou snad v každém seriálu :)). S postupem času pak kvalita klesala a druhá série mě nebrala už skoro vůbec, ale co člověk nadělá, začátek byl fajn.
Co se postav týče, tak nejlepší byl jednoznačně Ozzák (že ho hraje Martin Dejdar jsem zjistila až po relativně dlouhé době - nešlo ho vůbec poznat), ale ani ostatní postavy nebyly k zahození.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pivo je na stole

Obecně nemám ráda české serialy ale tento mě příjemně překvapil. Hlavní hrdinové jsou dost ulítlí a občas mi příde, že jediný normální člen rodiny Pacovských je Iva. Zkrachovalý zpěvák Tomi Paci je pořádně naivní na to, jak dlouho žije s Ozzákem pod jednou střechou. Užívám si slovní přestřelky Mamby a Ozzáka. Mám slabost pro Ozzákovy výstřelky a schopnosti Simony přivydělat si v každé situaci obvykle na úkor Tomáše (jako třeba když mu kradla vodu) a tím ho úpně zesměšnit. Ozzákova závislost na pivu je vtipně podaná a vždy mě pobaví, když Ozzák nepříde na poradu a zavolají ho cinkotem lahví.

Tohle je pro mě klidný vtipný seriál a líbí se mi, že každá zápletka je vyřešena v daném dílu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ozzáku pivo je na stole!

Po dlouhé době, český seriál který se povedl, celá rodina používáme hlášky které se nám vryly do paměti, strašně moc se mi na tom líbí že v každém díle je za "pitomce" někdo jiný. Simona a její výchova, Ozzák ten je bez diskuze suprový, Tomáš se nádherně rozčiluje, oddaná Marcelka, Iva, Saša a Lexa...no prostě všechny postavy mě baví.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Světlá chvilka TV Nova

Pro všechny - toto není první český sitcom. To je Hospoda. Ale na druhou stranu - je to jeden z mála českých sitcomů, na které se dá dívat.

Množství gagů, které proběhly tímto seriálem nebyly staré - byly nově vymyšlené, svěží a dostávající se do krve. Prostě bomba!

Ale postupem času jsem vychladl. Myšlenka stárnoucího zpěváka a jeho obchodu je vážně dobrá. Jeho dcera je jediný normální člověk v širokém okolí, Lexa, kam přijde, tam se diváci smějí, Ozzák, to je zase někdo z druhé strany barikády, ale jinak velice úžasná postava.

Naproti tomu, kdo seriál kazí, je Simona a Saša. Ani jedna z představitelek těchto rolí není pořádná herečka, a scénáristé jim napsaly postavy, které postupem času více a více uhýbají od normálu a jsou spíše velkým vybočením.

Zápletky jednotlivých epizod jsou zajímavé, i když postupem času velice otravné. První řada byla v tomhle ohledu geniální, ta druhá až o třídu slabší.

Co mě neustále štvalo na celém seriálu bylo jednak neustálé omílání chudoby Bůčkových (což není ani srandovní ani potřebné - vážně bylo trochu mimo, že s přibývajícími epizodami bylo vtipů na toto téma čím dál tím víc, a i proto zněl televizní smích více než uboze). A dokonce i Simona začala postupem času labilnět a byla více než otravná. Druhá věc, která mi vadila byla ta, že jsme se za celých tuším jednapadesát epizod nedozvěděli nic o Evině matce. Do Tomiho minulosti jsme nakoukli, ale o Evině matce nepadlo snad ani slovo. A pokud padlo, scénáristé to okamžitě zazdili, aby se to nedalo rozvést.

I když jde o první vlaštovku, která by měla být hodnocena mírněji, na jednu takovouto vlaštovku připadá hora českých seriálových orlů, ovšem s notně polámanými křídly. Je velice zajímavé sledovat, jak se v záplavě milostných a unylých seriálů někdo snaží udělat sitcom, a už jen kvůli tomu je úspěšný. Nutno ale podotknout, že doufám, že další pokusy budou jen lepší. Zatím to totiž vypadá, že Nova si po slušném začátku pod sebou podřezává větev.

60 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

JO!

Na začátky seriálů se těším vždycky. Obzvlášť takhle "průlomových" :)
Asi 3 hodiny před začátkem 1. dílu si mi dostala do rukou kritika Mirky Spáčilové s MF, která je, jak je známo, velice přísná:) Seriál hodnotila velice kladně a dostal 80%. To moji zvědavost ještě nabudilo.

Comeback mě mile překvapil. Nemůžeme ho sorvnávat s americkými nebo anglickými sitcomy, ale na český seriál začal velice slibně.
HLAVNĚ, ať scénáristi nezabřednou do zajetých kolejí nebo "nevyschnou". Jinak seriál slibuje zajímavých 20 minut týdně.

Líbí se mi i "hlavní zépletka":) Populární zpěvák, žíjící se slávy jednoho hitu, jeho "metalBrácha" s "hustopřezdívkou" Ozzák + kopa dětí:) jsem zvědavá, kdy a jak s touto dvojkou zamotají ženy:)

60 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Comeback

Tenhle seriál mě prostě baví. Je pravda, že některé vtipy jsou lehce primitivní, ale i tak je to nadprůměrný sitcom a protože je to z české produkce a ještě k tomu z TV Nova je téměř zázrak, že se na něj dá koukat a opravdu pobaví. Chápu, že to není zrovna pro každého, ale myslím, že je od toho, aby člověka pobavil a právě proto, že není zrovna pro náročné diváky, je to parádní oddychovka.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Fakt je to z Novy?

Na české poměry skvělý sitcom o jedné veselé rodince z Karlína.

Vedle Okresního přeboru asi jediná věc, kde tleskám za kvalitu a nechápu, že to vzniklo na stanici, která jinak plodí odpad za odpadem.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Comeback

Konečně pořádný seriál pro metalisty! Já osobně sitcomy podobného typu nenávidím, ale do Comebacku jsem se zamilovala okamžitě. Martin Dejdar předvedl opravdu naprosto vynikající výkon! Ozzák je prostě osobnost ... Opravdu velmi vtipné scény doplněné skvělýma hláškama v podání výborných herců a ještě navíc z prostředí rockové a metalové hudby ... Co víc si člověk může přát ... Je opravdu hodně velká škoda, že nechali Comeback umřít a přivedli nám Helenu a jiné hovadiny ... Protože Comeback byl jeden z mála tak praštěných, ale přitom inteligentních seriálů, který kdy kdo natočil ...

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super

Na české scéně lepší seriál/sitcom není! Skvělé hlášky, výborný Dejdar.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Lepší než se čekalo...

Kupodivu to není ani zdaleka tak zlé jaxem se obával, válet se u toho smíchy po zemi může sice jen slabomyslný debil ale co jsem z toho zatím viděl bylo místy celkem úsměvné a dobře stravitelné. Opravdu jsem se několikrát vcelku spontáně pousmál a snad ani na chvíli mi nezmizel takový ten pobavený úsměv, i když většinu point jsem znal ze stále dokola se opakujících upoutávek. Samozřejmě že když si chci pustit opravdu kvalitní sitcom tak se kouknu na Přátele nebo How I me your mother (proti těmto působí Comeback jako hodně chudý a lehce retardovaný příbuzný), ale kdyz nemám ve čtvrtek večer co dělat tak mě Comeback celkem příjemně pobaví.A pár bodíků navíc za neotřelý ale úžasný hudební vložky typu Metallica, Ozzy Osbourne a spol :-)

50 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Comeback

Když jsem se dozvěděl, že Češi natáčejí nový seriál a říkají tomu sitcom, tak jsem si myslel, že to nebude zase nic moc a vtipy budou trapné. Ale musím přiznat, že jsem se ve většině zmýlil. Viděl jsem první díl a musím říct, že to nebylo zas až tak špatné a vtipy byli dokonce i vtipné. Podle mého se na seriálu hodně podílel Martin Dejdar coby tvrdý rocker Ozzák. Jeho vtipy byli snad nejvtipnější a postava byla také dobře vymyšlena. Jinak vtipy od ostatních jsou vtipné pouze někdy. A k tomu všemu pouštění umělého smíchu. Tak v tom případě je sitcom skoro dokonalý. Ale stejně si myslím, že Češi na natáčení sitcomů, prostě jak si nemají.

60 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Comeback je celý o absurditě

Když Comeback začali dávat v televizi byla jsem příjemně překvapena. Popravdě už jsem nečekala (a stále nečekám), že by se v české produkci mohla udělat ''revoluce'' v estrádních a kameňáckých vtipech. Určitě tvůrci nejsou amatéři (viz. Xindl X jako spolutvůrce), kteří ale by se od světové tvorby mohli ještě všelicos naučit. Sitcom je určitě specifický žánr, jenž potřebuje kreativní přístup, ale klišé se často dá do tohoto chytře započítat také. Samozřejmě u nás tradice tohoto žánru nějak zakrnula u seriálu Hospoda. Sama netuším, proč naši slovenští bratři byli od revoluce v tomhle ohledu odvážnější (neříkám, že podařenější).

Ve skutečnosti je tento seriál poněkud geniální pokud se tedy jedná o absurditu a avantgardní pokud se jedná o samotnou podstatu tohoto seriálu. Během sledování jsem si užila skvělé výkony kvalitních českých herců. Neříkám, že seriál je špičkový, ale jednoduchý. Co víc si přát? U sitcomu se ani nečeká nějaký intelektuální humor a lá Zdeněk Svěrák. Kvalita zábavy se určitě měří podle fanouškovského základu a to si myslím, že Comeback zvládl na výbornou. Na věkovou skupinu, na kterou se Comeback zaměřuje, neznám nikoho, kdo by ani netušil o co se jedná.

Nechci se zbytečně tvářit nějak intelektuálně a zaobírat se tímto sitcomem ještě dalších 20 řádků, mohla bych psát o primitivnosti tohoto žánru a u toho se usmívat pod vousy, jaký mám titul, co studuji a, že sledováním tohoto jsem ztratila tak 20 bodů svého IQ. Ale nemusím, protože tohle není nějaký dokument o kvantové mechanice, kde musím v hlavě během sledování se snažit vymyslet přibližný tvar orbitalu. Tohle je právě opak přemýšlení. Něco, co vám pomůže přestat myslet na práci. Něco, při čemž zapomenete, že na vás dneska křičel šéf, že jste zapomněli zase vyměnit toner v kopírce. Tomuhle říkám večerní odpočinek.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Denaturááááááááááát

Comeback je výborný český seriál. To už asi u jiného nenapíšu. Česká tvorba mě opravdu hodně nebaví. Ani nevím, jak jsem se ke Comebacku dostal. Český seriál a ještě k tomu na TV Ho*na? To není záruka kvality. Možná tehdy nebyla situace tak zlá. Nejlepší postavou je pochopitelně Ozzák. Martin Dejdar si roli pořádně užívá a je snadné zapomenout, kdo se pod těmi douhými vlasy nachází. Comeback ale znamená návrat vyhaslé pop star Tomiho Paciho, Ozzákova bratra. Jeho hit Vsákneš se do mě jako déšť se hodně povedl a je tak osmdesátkově blbý, až je dobrý. Dokonce i dojde i na nějaké koncerty. Nesouhlasím s názory, že nakonec ke comebacku nedošlo. jenom si ho holt někdo představuje jinak. Celkem se jedná o parádní sitcom. Dneska si ho klidně pustím v repríze a pořád mě baví. Humor je svěží, postavy správně trhlé, epizody nápadité a narážky na českou hudební scénu dosti trefné. Bohužel ke konci už tvůrcům docházel dech a kvalita klesla. Proto jen 90 %.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak to vidím já...

První dojem: Čekal jsem to mnohem horší. Dokonce bych věřil, že po pár dílech, kdy se v tom autoři naučí chodit, by to mohlo i dosáhnout nad 50%. Zatím je to jen několik nesmyslně slepených vtipů posbíraných všude kolem a umělý smích, který tu působí opravdu nuceně.
Přese všechno to počáteční zklamání bych to nezatracoval. I přes Dejdara, který mi je maximálně protivný, je to docela koukatelné, coč je věc, která mě u českého sitkomu vážně překvapuje. Jestli půjdou autoři do sebe, promyslí si, co vlastně chtějí a dají tomu i nějaké vlastní nápady, nemuselo by to být tak špatné.

Edit:

Takže po několika dalších epizodách se můj názor změnil. Je tu několik skvělých nápadů (Dukovany.), i když celkově to zazdívá celková "otupělost" všech přítomných. Nemyslím, si, že Comeback dělá vyloženě ostudu a občas se na něj rád podívám. Musím uznat, že to nešlo tak dolů s kvalitou jak jsem myslel a pořád se na to kouká docela dobře.

60 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
68 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Lepší než jsme čekali ......ne o moc , ale v éře Ordinací...

I já jsem , jen jsem zahlédl první upoutávky na tento seriál si hned řekl "to bude blbost" . Od dob Hospody jsem neviděl jediný dobrý (a upřímně řečeno téměr ani jakýkoliv) sitcom z dílny Tv Nova . Pravda , bylo zde Tele Tele , ale i to začalo po čase stagnovat a když se po Cardově odchodu i na chvíli vrátilo , byl to návrat nikoliv triumfální a hostování jako takové bylo spíše episodní . O tom že z Novy odešel Novotný , že se přestali dělat silvestrovské pořady typu Zlatá Mříž , aby se místo toho mohlo ukazovat jak Got zpívá v exteriéru Pražáčkům (omlouvám se všem čitatelům z Prahy) ani nemluvě . Ba i samozvaný (nikdo jiný jej tak nazvat nechtěl) mistr vypravěč pan Rychlý se se svými pětiminutovými minutovými vtipy divákům znechutil , a přesedlal z oboru nekvalitní zábavy do oboru nekvalitní romantiky .

A přesto , ačkoliv tento seriál nění žádná "špica" , je to lepší než ordinace , 112-ka nebo ulice .

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Policie páchá spoustu zločinů.

Já nevím jak vy, ale přesně takhle si představuji dokonalý sitcom. U 2.sérii Comebacku jsem se zasmál vícekrát než u pětinásobně delších sitcomů: Jak jsem poznal vaši matku, Přátelé a Červený Trpaslík, dohromady! Nikdy jsem se u Comebacku nenudil!
Každá epizoda má několik zápletek, vtipů z kterých se válím na zemi a fantastické postavy. A ano v Comebacku převládá sice převládá absurdita ale oproti rodinkám Simpsonových a Griffinových, je mnohem lépe využita.
Televize Nova má sice otřesné zprávy a nekonečné soap opery, ale čas od času se jim také něco povede.
Jediné co bych tvůrcům vytkl je neprofesionalita. Seriál působí hrozně lacině a řekl bych že snad vede i k nevyužitému potenciálu. Který samozřejmě ani nemohl dostat prostor, když byl nejlepší sitcom, na který jsem kdy narazil, zrušen už po druhé sérii. Hlavně že telenovely typu Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice, vládnou českým obrazovkám celá desetiletí.

Mé oblíbené postavy: Simona Bůčková, Jaromír Šimara, Iva Pacovská, Lexa Bůček, Tomáš Pacovský
Má oblíbená série: 2.série
Mé oblíbené epizody: Strakonický Bubák, Holter, Bez Kláves Neodejdu, Zabijačka, Bejk, Zlatá Ledvina...

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Losos, kdo by to řek, vypadá to jako kráva s parohama a chutná to jako kuře

Hlášku do nadpisu jsem dala naprosto záměrně, protože hlášky ať už Ozzáka, Simony či Tomáše jsou tím největším lákadlem co Comeback může nabídnout. Samozřejmě je dobře vymyšlený i děj, kdy proti sobě vlastně stojí brácha metalák a naprosto jasnej popař nebo Saša s Lexou jako naprosté protiklady.
Jsou zde i díly, kdy seriál tahá za kratší notu, ale zase naproti tomu jsou díly, které jsou opravdu dobře vymyšlené a hlášky tam padají jedna za druhou.
Takže pokud to mám shrnout tak Nově se snad jednou jedinkrát povedlo vyprodukovat něco nového, zábavného a originálního, což přiznejme si není Novy silný šálek kávy.
Nejoblíbenější postavy: Simona, Ozzák, Saša

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobrá práce

Tak tohle mě opravdu baví. Konečně se u nás začalo místo seriálů pro starší paní, jako je třeba Ordinace nebo Ulice, natáčet i sitcomy. A musím říct že dobré sitcomy. I když má v sobě náznak inspirace z těch zahraničních je v něm humor typický pro českou republiku a proto je seriál blízký i těm, kteří americké nebo britské sitcomy příliš nemusí. I když Tomáš Matonoha jako Tomi Paci občas trochu přehrává tak to napravý úžasný Martin Dejdar v roli Ozzáka. Ten svou roli zahrál opravdu skvěle. I ostatní herci se s nelehkým úkolem poprali velice dobře a tak se můžeme těšit ze skvělého, vtipného českého seriálu.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jednooký mezi slepými

Mám-li to porovnat s ostatními českými seriály, ano, není to taková hrůza. To je ovšem vše.
Vtipy jsou někdy až idiotské, aby je pochopil každý pivem nasáklý nevzdělaný pupkáč, co u televize může sedět. A k tomu pouštějí smích. Snaží se kopírovat americké sitcomy, kde je ale smích skutečných diváků, kterým něco opravdu připadá vtipné.
Výkony herců jsou žalostné. Oni se ani nesnaží, aby ty dialogy neříkali uměle a aby to vypadalo jako věty, které je fakt napadly.
Oni tam narvou každou kravinu, aby byli vtipní, ale nijak je nezajímá, jestli je to aspoň trošku realistické. Bývá to i v zahraničních sitcomech, ale mně to umřímně vždycky strašně vadí a není to ani dovedené do takových extrémů jako tady.
Rozčiluje mě i přístup Novy. Oni polezou do zadku každé rádoby celebritě, aby jim tam hráli a oni mohli říct, že mají hvězdného hosta. Navíc to, jak Comeback prezentují jako kultovní sitcom. Jak dlouho se to vysílá? Má to pár dílů a už je to kultovní. Na co si hrají?

50% tomu dám, protože oproti těm slátaninám se to dá, ale nikdy to nebude mít na to, aby se to měřilo se sebehoršími seriály ze zahraničí. I ty hned zrušené jsou mnohem chytřejší, vtipnější a celkově kvalitnější než náš Comeback. Náš říkám, protože se stejně jmenuje i jeden zahraniční, jinak bych se k němu nikdy nehlásila.

Edit: Na procentech jsem se rozhodla ještě ubra, protože jak jsem seriál předtím neměla ráda, neustálým opakováním v televizi ho pomalu nemůžu vystát.
Navíc jsem zjistila, že se žádný comeback zpěváka nekonal, takže proč ten název?

30 %
74 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

...

No musím se přiznat že jsem od tohoto seriálu nečekal nic moc nového, že to bude kopie nějakého amerického sit-comu. Ale popravdě se mi (teda aspoň ten první díl) líbil. Je pravda že většina sit-comu je podobná, ale tenhle je opravdu povedenej. A určitě budu sledovat tohle něž nějakou ordinaci kdesi a podobné .... .
Co se týče herců tak to u mě vede Martin Dejdar ten prostě neměl chybu.
A ta hudba, já metalově založený tudíž se mi sem tam hozené ukázky metalových skupin taky líbily. No pro začátek 85%.
Uvidíme jak si seriál bude stát. Ale doufám že dobře.

90 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Český seriál

No tak na to že je to ČESKÝ seriál , je to nejvíc nejlepší seriál , co dokázolo ČR vypotit.

MY ( češi celkově ) neumíme dělat kvalitní seriály. Herecké výkony sou " hrané " což je vidět na první pohled ( toporné čtení naučeného textu )

Comeback , je výmečný , už tím že OZZÁK je prostě rapl , a bez něj by to nešlo. Tomi ( Matonoha ) je sice vyhaslá hvězda , ale jako tatík je super " IVUŠKO " :-)

Comeback , se povedl , a nebýt tohodle seriálu , tak si musím myslet že neumíme opravdu nic natočit " svěže a zvesela " ( proboha nepleťte sem HOSPODU - ten seriál nemusím ) Celý díly se směju tak jak sem se už dlouho nesmála , a jen je škoda že to NOVA kazí tím že nám pořád servíruje seriál od začátku. Tendle seriál , si zaslouží 100 % , už jen z toho důvodu , že je konečně něco na co my češi můžeme být hrdí ( kam se hrabe 2a půl chlapa )

Co mi jen malinko ( ale to je opravdu už jen hnidopišství ) , je to že z LEX"Y" udělaly takovýho troubu. Zasloužil by si trochu víc rozumu - aby zase nekopíroval dokola omýlaného troubu z amerických sitcomů ( aspoň 1 knedla se tam vždycky najde )

Saša je správná šprtka " když lžu , tak omdlím " a určitě bych v ní poznala spoustu spolužáků " zrušily vyučování , škoda "

Iva , je puberťačka jak má být ( v dobrém slova smyslu ) a její starost o domácnost je prostě dokonalá ( kuře sem schovala tam kde ho nenajdeš / do trouby )

OZZÁK , je tahounem celého seriálu , o tom není pochyb - jeho hlášky sou už teď legendární a to seriál de cca rok. Nějak si neumím představit , že by to hrál někdo jinej než DEJDAR ( sedlo mu to dokonale )

Celkově hodnotím 99 % , páč 1 % musím ubrat za slibování nových dílů , a neustále se opakujících starších ( i když je můžu vidět víckrát , nechtěla bych aby to dopadlo jako s M*A*S*H - kterej už doslova nemůžu ani cítit )

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Ozzák,Ozzák pití piva kozák...

Velmi vtipný sitcom,u které se vždycky zasměju.Martin Dejdar v roli Ozzáka je prostě nezapomenutelný,vlastně celé obsazení je perfektní.Vadí mi zrušení seriálu ale i tak všechny díly které jsem viděla (a ne jednou) jsou tak dobré že se dají měřit i s zahraničními seriály.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Comeback

Podle mě je Comeback jeden z nejlepších, možná dokonce nejlepší český sitcom. Základem je skvělé obsazení a hlavně sranda. Bohužel, ve většině novodobých sitcomů jsou pokusy o humor spíše trapné, ale Comebacku se to netýká. Proto ode mne dostává neuvěřitelných 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Comeback

Dobrý český sitcom. V každém díle nějaká vtipná zápletka.
Líbí se mi už ta myšlenka zkrachovalých popových zpěváků s nakažlivým hitem -Vsákneš se do mě jako déšť.
Myslím že se tento sitcom povedl, určitě se zasmějete.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

To můžu!

Asi nejlépe napsaný český sitcom. Funkční zápletka sázející na dva odlišné bratry provozující obchod s hudbou. Zasazení do rockového prostředí byl velmi povedený tah. Seriálu se dobře daří reagovat a parodovat na české před i porevoluční prostředí. A nenechte se mýlit nejedná se o prvoplánový gagy. Herecké obsazení se také velmi povedlo, všichni podávají kvalitní výkony, kraluje však Martin Dejdar alias Ozzák.

Do budoucna doufám, že Nova natočí i další díly.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Překvapení

Čekal sem další českou zhovadilost a vida i u nás se může točit kvalitní sitkom. Největší zásluhu na tom má bezesporu skvěle hrající Martin Dejdar. Role Ozzáka mu až neuvěřitelně sedla a v každém díle sem čekal co zas vyvede. V celosvětovém měřítku nemá šanci se rovnat ale v českém prostředí je to jedinečný počin a proto si zaslouží 100%

100 %
65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Nejlepší seriál TV Nova

Comeback je jeden z nejlepších seriálu TV Nova. Škoda že v TV Nova jsou hlupáci, kteří radši dají čas a peníze do telenovel typu Ulice apd. Comeback bavil všechny lidi, situace byly vtipné, nejlepší byl Ozzák. Prostě skvělé.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší sitcom

Tenhle sitcom mě zaujal hned od prvních ukázek říkala jsem si, že se pořádně zasměji a taky, že ano. Takovýhle sitcom v Česku chyběl myslím si, že je i dost oblíbený. Mým nejoblíbenějším hercem je jak jinak Martin Dejdar alias Ozzák...

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vyjímka

Toto je světlá vyjímka nezi českými seriály. Bohužel, humor není příliš inteligentní. Přesto, že je na poměrně učňovské úrovni stále patří mezi naši povedenější tvorbu.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Příjemná změna

První dojem, když jsem viděla kdysi ukázku, byl Proboha, to zas bude kravina!! No, nemýlila jsem se. Je to kravina, ale dobrá:) Jedinej českej seriál, na kterej se dá dívat. Je pravda, že některé díly jsou slabší, ale hlášky snad z každýho dílu, hlavně z těch starších, znám nazpaměť a často u nás doma padají, jelikož ten seriál doma milujeme všichni. Ze začátku mi teda hodně vadil ten smích, ale na to jsem si celkem zvykla, protože to k sitcomu prostě patří :) Na tenhle seriál existují podle mě jen dva názory- buď ho milujete nebo nesnášíte. Myslím, že by mohl konkurovat zahraničním, protože ty vtipy, co tam padají jsou současné a dost trefné :)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

JO!

Jo! I my umíme sitcomy! Zvolení Kristýny Leichtové do role dcery bylo dle mě dobrým výběrem a Martin Dejdar jako Ozzák? YES! Dle mě je to nejlepší seriál od televize Nova a je mi líto, že se již nenatáčí nové díly. =(

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vsáknul se do mě jako déšť

Nejlepší český seriál. Geniální, bombový sitcom, originální humor, skvěle napsané postavy, obsazení, zápletky, spoustu nezapomenutelných hlášek a scén, hudební pecka a Ozzák... Mám pokračovat?

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Super!

Koukla jsem do programu a uviděla jsem nový český seriál a řekla jsem si, jaká to zas nebude blbost, co všechno nevymyslíme. Ale zmýlila jsem se. Je to skvělý seriál, na tu bídu jako Česká republika :-) Ozzák ten děj jen spestří, Tomi je taky výbornej, Iva taková všechno říkající na rovinu. Obchod s CD nemá chybu, ale eso je Ozzákovo křeslo ;) Opravdu jsem velmi překvapena. Dívat se budu samozřejmě nadále

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Comeback

Ze začátku mě tento seriál už podle ukázek vážně nechytl. Říkala jsem si, že to je jen další ubohý seriál TV Nova. Ale nedávno jsem se na to začala dívat a vážně mě to baví a docela mě to i příjemně překvapilo. To co tam předvádí se asi jen tak nevidí. Popravdě, kdyby tam nebyl Ozzák, tak bych na to asi doteď nekoukala, protože především díky němu je seriál nejvíc oblíbený, aspoň já si to myslím. Humor tomuto seriálu, nebo bych vlastně měla říct sitcomu, opravdu nechybí. Zkuste se také podívat ;)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Comeback

Proč ne? Příjemný, vtipný sitcom, u kterého se dá strávit večer u televize.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Srdcovka

Seriál, který je jeden z nejlepších, co se kdy v ČR natočil na komediální scéně.
Neřekla bych, že humor je inteligentní, ale pobaví vždycky, což je účel a není trapný, což je výhoda.
Herci si s tímhle hodně vyhráli a tenhle seriál pro mě bude vždy český seriál, za který se nemusím stydět.
Má taky plus v tom, že se líbil celé mé rodině i mamce, která sitcomy nikdy nechápala a nemusela je, ale když jsme si pustili comeback, smála se s námi.
Velmi povedené.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Český poklad

Nejlepší český sitcom, který jsem kdy viděl, tolik vtipných situací... no je to prostě bezvadný seriál. Jsem rád, že i češi dokážou udělat něco opravdu dobrého a vtipného, na co se dá dívat pořád. Hlášky vynikajicí, stejně tak jako hlavní postavy a jejich charaktery. Škoda, že podobných českých seriálů (sitcomů) není víc, nic lepšího se už bohužel určitě nevymyslí tady u nás...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vcelku úspěšný český seriál

Začal vcelku slibně, typický český sitcom o otci (Tomáš neboli Tomi Paci), jeho dceři (Ivě), jeho nenapravitelném bratrovi (Ozzákovi) a jejich obchodu s hudebninami, jeho kamarádce Simoně, která má dvě děti (Sašu a Lexu), které se přátelí s "Ivuškou". Typickým českým "humorem" to jen sviští.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I love it

Sitcom, který by každý český seriálový nadšenec měl znát. Super hlášky, postavy, humor, i děl jednotlivých epizod se dá. Pokud máte rádi humor a nevíte co roupama dělat, pusťte comebeck. (y)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Comeback

Ze začátku jsem si říkál že to bude nic moc ,protože český seriály nejsou zas tak originální,ale jakmile jsem zkouknul první díl tak jsem byl velmi překvapen.Comeback by se dal zařadit mezi ty lepší seriály v hlavní roli s Ozzákem,který dokáže velmi pobavit.Samozdřejmě nesmíme zapomenout ani na Lexu.Děj je samozdřejmě taky zajímavý a jsem zvědavej na další díly.

90 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Comeback a já

Dříve jsem nevěřila, že by mohl existovat dobrý český seriál. Po shlédnutí Comebacku jsem změnila názor. Jistě, kam se hrabe na takové skvosty jako Přátelé nebo na jakýkoliv Britcom (tedy co jsem viděla), ale na to, že je český, je opravdu dobrý.
Nelze dát tuzemskému seriálu 100, ale na těch 80 by si to mohl zasloužit :)

80 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Comeback

Comeback. tento seriál mluví sám za sebe. Nemusím zdůrazňovat jeho vtipnost. Je to prostě český hit, konečně máte taky nějaký seriál, který je podobný seriálům z USA a dalších. Prostě už můžeme říct, že je to ČESKÝ sitcom.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Jo jde to...

Myslím že nejpovedenější český sitcom,pokud počítáme Nováci apod. kraviny (pardon za výraz).
Je to docela vtipný seriál.Dobrá myšlenka využití "českého" Piva a Ozzákovo Metalu.Drsnej týpek se slušňákem bráchou.Retardovaná Saša a Lexa.Jo dobrý nápad.90% ...

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Brrr...

Tak tohle nemůžu ani vidět... Připomíná mi to Novákovi, dej jim pánbůh věčný klid, aby se náhodou nevrátili!!! Umělý smích u trapných situacích, vtipy na úrovni žáka druhé třídy... Jak by řekl jeden starý playstationový hrdina: No way...

30 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Zajímavé

Na český seriál je to super a člověk se při tom i zasměje. Určitě bych to nesrovnával s jinými zahraničními seriály, jelikož to by se snad ani nedalo. Hodně mě překvapil Martin Dejdar, jak zvládá svoji roli naprosto perfektně a je tam určitě přínosem. Také i Lexa pobaví.

70 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nudáááá

Je strašný jak se český národ snaží něco natočit.Viděla jsem půlku jednoho dílu a to mi úplně bohatě stačilo. Víc jsem vidět nepotřebovala. Tento seriál mi přijde naprosto trapnej. Nevím jestli se u něj mám smát nebo brečet. Ti herci co tam hrají no o těch snad ani nebudu mluvit, protože je nechci urážet a ten děj je taky o ničem takže nechápu jak u tohohle seriálu někdo může ztrácet čas. Já ho teda rozhodně ztrácet nebudu.

20 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Husťan

Jedna z mála věcí, kdy Nova nešlápla vedle. Seriál sice ve své druhé polovině již začínal ztrácet, ale i tak se u něj člověk dobře bavil.
P.S.: Dle plánu, co TV Nova chystá do roku 2018, se počítá i s případným pokračováním.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Konečně!

Konečně se český seriál trochu vytáhl. Pro mě úžasný sitcom, u kterého jsem se najednou pobavila. Nejvíce tedy zásluhou Ozzáka, respektive Martina Dejdara. Ten svoji roli zahrál na výbornou!

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dobrý sitcom...

Podle mého názoru je velmi povedený a také docela dobře herecky obsazený... Co se týče postav tak má nejoblíbenější postava je Iva a nejneoblíbenější Tomáš.
2. série začala nad mé očekávání ale štve mě, že zbourali Jezevce :-). Díl Děvečka z lidečka mě příjemně překvapil... proto dávám 80%

90 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

paráda

pohodová oddychovka na ukončení perného dne

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Comeback

Vynikajúce.Úprimne sa mi Comeback páčil a rada som ho pozerala a občas sa k nemu vrátim aj teraz, nie je zbytočne dlhý, to je to čo je najväčšia chyba slovenských sitcomov. Nechýbajú mu hlášky a dobre napísaná postava čudáka - Ozzák, ktorého si zamilujete.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Comeback-můj názor

Dal jsem Comebacku 90%Je to na to že je to ČESKÝ SITCOM hodně povedený,super hlášky a vtipný situace poslední dva díly-Berňák a Mrtvý muž jsou boží.Obsazení je taky dost dobře promyšlené a myslím,že je to asi jeden z nej seriálů na Tv Nova.

90 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

No no

No teda, jsme Češi, ale seriály nám fakt po roce 2000 bych řekla nejdou. Horší seriál a stupidnější jsem fakt neviděla a za tenhle se fakt stydím. Stupidní až idiotské vtipy a humor, který mi nepřijde vůbec vtipný. Postava Ozzáka mi přijde trapná a ubohá ne-li hrozná. Jako jeden díl mi fakt stačil. Nevím, co je na tom vtipnýho.

10 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Czecom

Důkaz toho, že když se chce, tak to jde. Seriál, který dokázal že česko nemá jen ordinaci. Nepatří sice ani přibližně k mé TOPce, ale posledních pár let, jediný český seriál, na který se dá koukat i bez hrozeb ztracení IQ.

60 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

!!!

Když jsem popré slyšela český sitcom, říkala jsem si bože kam ten svět spěje? Po prvních dílech jsem myslela, že se fakt všichni zbláznili, ale musím říct, že jsem tomu křivdila, vůbec to není tak špatný jak se na první pohled zdálo :) Prostě sranda :)

90 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Comeback

TEnhle serial se mi libi nejdriv sem si myslela ze to bude dalsi ceskej propadak ale vubec je to super :)

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

good

ze záčátku jsem si myslel že to bude nějaká blbost,ale neni to tak špatný i když každý díl vidět nemusim.

70 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

de to

Jo je prdel ,ale někdy jsou ty jejich fory až moc trapný,aspon že tam hraje Dejdar

40 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Dobrý

První jsem myslel že je to blbost, ale teď dávám 80%.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Chybné jméno postavy v díle Koprovka

V 22 díle koprovka je uveden že Jakub Žáček hraje Huberta Vlka přitom přesné jméno je Petr Vlk

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Opruzzák

Jak rychle se dá něco zprotivit? I když Tomášova naivita, Lexova stupidita nebo třeba Sašina neviditelnost alespoň v úvodu několikrát hodně zdařile pobaví, tak po desítce dílů už je to skoro utrpení. Neoriginální a jen zlehounka úsměvné variování x-krát viděného.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé